ider lingen? issel Weifelende kiezers kunnen Britse stembusslag vandaag beslissen Italianen praten eindeloos, maar altijd vaag over staatsgrepen Pseudo-Ar abieren bieden lenintfen aan 2695.- 1095. Welke partij kan Engeland uit het economische moeras halen Mdwide Hooggehoed bender A POTTERS, LINIA weft*®1 Supervrachtwagen Nog twee man in ziekenhuis na fosgeenongeluk Muzikale proeftijd n, Onrechtvaardig Gezwollen Spot Moeilijkheid Opgeschort In augustus Vrouwen Accent Rttk piepkleine pikzwarte pilletjes. Leningen Amerikaanse hulp aan Chili sterk besnoeid DIRECTEUR DENNENDAL BENOEMD door Jan Wintraecken Onze dank Van Boven en vakbeweging kettnerfiCduwaer 15 V' s, stiji. lamaten in ikast, heer- stjes, extra beschadigd IOOMPRIJS - EEN JUWEELTJE is deze in originele gobelin [gestoffeerde zitkamer. Ise zit- en rugkussens met mara- edekoreerd. Extra ruime Isbank en fauteuils kïlEPRIJS fit WAALWIJK Igrotestraat 299, Itel. 04160-33355 Kinds terecht, |l>g- |n van de hoven ot'Brussel t een groepsreis, Igen;en de Sabena (Van omze correspondent) LONDEN De Britse par tijleiders bestreden tot van daag bijzonder veel aandacht aan de talloze weifelende kie- T> j zers, die nog steeds geen poli- DdMOlgCl tieke messias gevonden heb ben. De kruisjes, die bij de algemene verkiezingen van vandaag op de stembriefjes geplaatst worden, voor deze zogenaamde „floating voters", kunnen de weegsc' aal van de uitslagen op beslissende wijze doen overhellen. zal aflopen zoals op 28 februa ri, namelijk met een te kleine meerderheid van zetels, knaagt diep. De partijleiders zijn zich er van bewust, dat recente alge mene verkiezingen (die van donderdag zijn de tweede van 1974) gewonnen en verloren werden in de vitale laatste dagen van de politieke cam pagnes vandaar dat de in spanningen om de kiezers een rad voor de oger te draaien, nu ten top worden gevoerd Momenteel zijn de vooruit zichten nog zo, dat geen enke le van de grote partijen com pleet zeker is van de overwin ning. De vrees, dat het weer In kringen van de socialisti sche en conservatieve partij vraagt men zich bovendien be zorgd af of de verkiezingen van vandaag het einde zullen betekenen van het tegelijk be roemde en beruchte Britse tweepartijensysteem. Zoals be kend zal elk van de 635 kies districten een Lagerhuisafge vaardigde kiezen. Dit kiesstel sel per district houdt in, dat de partij die de meerderheid haalt in het parlement, niet noodzakelijk het grootste aan tal stemmen op zich verenigd heeft. De onbillijkheid van dit sys teem werd pas op 28 februari j.l. goed duidelijk. De 063.470 stemmen (19,3 per cent van het totaal), die de liberalen toen kregen, brach ten die partij niet meer dan 14 zetels op. Het is dan ook geen wonder, dat de liberalen dit maal vast van plan zijn het tweepartijensysteem te bre ken. Zij kunnen daarbij gehol pen worden door de Schotee Nationalisten, die vorige keer zeven zetels inpalmden. Voor de conservatieven en de socialisten is het gevaar van zwaar zetelverlies verre van denkbeeldig. Daarom speelde de conservatieve partijleider, Edward Heath, sinds enkele dagen alles of niets op het thema van een nationale rege ring, die hij nu beschrijft als een coalitie, de enige die Groot Brittannië zal kunnen redden uit het economische moeras, waarin het dreigt weg te zinken. Op z'n voorlaatste persconferentie maakte Heath, die kennelijk niet meer ge looft in een grote conservatie ve overwinning, zelfs een „plan de campagne" bekend voor het geval hij na de ver kiezingen een nieuwe regering moet vormen. „Dan ontbied ik zaterdag de leiders van de andere politie ke partijen bij me om de situ atie te bespreken", zei Heath op de gezwollen en holle toon, die hem eigen is. „Ik zal dan ook ten spoedigste een over zicht publiceren van Groot Brittannië's vooruitzichten voor de winter en volgend jaar. Op onze bijeenkomst van zaterdag zullen wij een gezamenlijke politiek zoeken voor de oplos sing van de economische cri sis, de industriële en de land bouw vraagstukken, alsmede de kwestie van de Ionen. De leiders van de confederatie van Britse industrieën, de vakbonden, de boeren, de kleinhandel en de consumen ten zullen begin volgende week geraadpleegd worden". alle vraagstukken op te lossen 17 or O oi in een handomdraai (een mo- L-,K' gelijkheid waaraan hij schijn baar nooit dacht toen hij pre mier was) werd een half uur tje later gekelderd op de voor laatste persconferentie van de socialisten, waar Labourleider Wilson spotte, dat hij zaterdag vast geen tijd zou hebben om te praten met de Tory-leider. De strategie van Heath om Aangezien de liberale perscon ferentie toen al tot het verle den behoorde, was het conser vatieve plannetje te laat geko men voor commentaar van Je remy Thorpe, die echter vroe ger op de morgen gezegd had: „Het enige wat de conserva tieven beogen met hun gepraat over een coalitie is de kiezers om de tuin te leiden en op die manier zelf weer de volstrekte meerderheid te krijgen. Als hij werkelijk naar een coalitie verlangt, moet hij genoegen nemen met sterke liberale vooruitgang, die onontbeerlijk is voor het tot stand brengen van een regering van nationale eenheid". Van Labour krijgt Heath het verwijt te horen, dat aange zien in het conservatieve-ma- nifest geen sprake is van een coalitie, zijn propagandamid delen niet eertijk zijn. Hij zelf tracht de socialisten te treffen op hun zwakste punt, namelijk dat van hun zogenaamd „soci aal contract met de arbeiders", dat paal en perk moet stellen aan hoge looneisen. Vlak voor de verkiezingen wordt het echter al verbroken door sta kers van de Ford-fabrieken, die zeer zware eisen stellen. Naar premier Wilson werd dinsdagavond het eerste ei van deze verkiezingsstrijd gegooid. Het was vers en besmeurde het blauwe uniform van een politieman. Wilson merkte la- koniek op, dat zijn tegenstan ders dus kennelijk nog niet zo zwaar gebukt gingen onder de kosten van het le vensonderhoud, dat er geen vers ei meer af kon. ZETEL VERDEIIHG iST BU EVEH8ED16E VERTEGEHWOORDIGWG (Van onze correspondent) ROME Een aantal Ita liaanse officieren van jus titie wil een gecombineerd, nationaal onderzoek in ver band met de dezer dagen „onthulde" acties voor een staatsgreep in Italië. De jacht op fascistische en neo-fascistische kopstukken en activisten gebeurt tot nu toe teveel versnipperd. In ze ker zes steden in Italië heeft de justitie een onderzoek lo pen. De procureur-generaal van Rome, Siatto, heeft in middels verklaard dat er noch in januari, noch in augustus van dit jaar een aanzet tot een rechtse staatsgreep is ge weest. De minister van defensie, Andreotti, sinds de val van het kabinet dcmdjerdagavond ex-minister, blijft evenwel bij zijn eerste verklaringen, dat met name half augustus een staatsgreep in vanriegaan- de staat van voorbereiding was. Sinds defensieminister An dreotti zijn dcesier over de staatsgrepen bij de magistra tuur deponeerde, zijn er dui delijke tegenstellingen gere zen. Andreotti ontving zijn rapport van de SID, zijn ge heime militaire inlichtingen dienst De SID zou in de afgelopen jaren doorlopend en vaak met behulp van be taalde „spionnen" een heel net van rechtse activiteiten hebben ontdekt. Natuurlijk met de daarbij behorende plannenmakers en activisten. De moeilijkheid evenwel ls, dat een aantal leiders binnen de SID eigenlijk zelf in de beklaagdenbank zitten. Bij een goed uitgevoerde rechtse staatsgreep horen nu een- maafl generaals, militairen, uniformen. Die zijn in het Italiaanse leger te vinden, bij de politie en bij de geheime dienst. Omdat de geheime dienst met uiteraard geheime gege vens werkt, is het voor de verantwoordelijke kopstuk ken in die dienst een koud kunstje om bepaalde zaken maar helemaal geheim te houden. Bijzonder onduide lijk is de rol die de onlangs vervangen chef van de in lichtingendienst, Miceli, heeft gespeeld. Hij stond op de nominatie om tot chef van het tweede Italiaanse leger korps in Noord-Italië te wor den benoemd- Andreotti heeft die promotie op het laatste moment, en zonder tekst of uitleg te ge ven, opgeschort. Een reeds georganiseerd afscheidsdi- neetje werd te elfder ure afgelast. Naar het schijnt voelt Andreotti zich in zijn functie van minister van de fensie niet altijd even juist voorgelicht door de SID. Daarbij speelt de nu al vier jaar lang slepende affaire van de staatsgreep, die de prins Borghese in 1970 had willen lanceren. Die staats greep mislukte, de prins zelf is enkele weken geleden in ballingschap in Spanje over leden- Maar nadien moeten er volgens de gegevens die de SID verzamelde, doorlo pend plannen zijn gemaakt om Italië tot een meer rechtse „democratie" te maken. Chaos en paniek zonden die rechtse actie moeten inleiden en daarvoor zouden actie groepen zorgen. In de voor bije jaren zijn inderdaad tal loze. vaak zeer bloedige aan slagen gepleegd, maar noodt volgde daarop een georgani seerde staatsgreep- De jongste coup had op 15 augustus van dit jaar moeten plaatsvinden. Minister An dreotti bleef bij die vaststel ling en bij zijn onthullingen, ook ai heeft de procureur- generaal nogal wat ontkend. Dat schept de feitelijke situ atie dat een van de twee liegt, of overdrijft, of dat ze diaf alle twee doen. In uiterst vrijmoedige artike len zijn met name in de weekbladpers in ItaLië deze week namen genoemd van degenen die bij de staats greep betrokken zouden zijn. Een aantal van de beschul digden heeft al gerechtelijke acties wegens belediging aangekondigd. In militaire en politiekringen neemt de on rust toe, omdat veel mannen niet langer opgewassen zijn Andreotti: Slimme poli ticus. tegen de spanning die dit soort anonieme verdachtma kingen veroorzaakt. De Italiaanse geheime dienst die niet erg geloofwaardig naiar buiten overkomt heeft nu gezegd dait ze geen namen zal onthullen van me dewerkers en/ of tipgevers. Waar blijft anders onze orga nisatie en ons oontraspiona- genet De geheime dienst blijft dus geheim; de justitie zwijgt, alleen de minister praat. „Maar daarvoor is Andreotti dam ook een slimme politi cus", aldus een verklaring uit de politieke hoek. Andre otti is in zijn christendemo cratische partij een zeer con servatief man; zeker geen progressief, naar links nei gende politicus. Met het „onthullen" van rijn staats greeprapport wordt hij nu opeens van rechts georiënteer de christendemocraat de flin ke democratische vechtjas die eindelijk schoon schip wil maken met bef eindeloze, maar altijd vage, gepraat over staatsgrepen. De tegenstellingen tussen ministers en justitie blijven voorlopig een goede voe dingsbodem voor hiallve waar heden en pure verzinsels. Veronderstellingen bdj voor beeld over het feit dat de officieren van justitie die met het onderzoek naar aan slagen in Bresoia en Bologna belast zijn, niet hebben deel genomen aan het justitiële topoverleg in het luxe Abano Terme, de om zijn modder baden beroemde kuurplaats bij Padiua- Daar vergaderden vier officieren van justitie die in hun steden met een onderzoek naar neo-fascisti sche activiteiten bezig zijn. Voorlopig zal ook nog wel gepraat blijven worden over die lijsten met namen van verdachten die Andreotti aan zijn rapport zou hebben ge hecht, en over de aanhou dingsbevelen die de justitie bij bosjes klaar zou hebben liggen. Komt het ooit tot een staats greep „Nee, natuurlijk niet", verzekerde een Griek se nactó onlangs in een inter view. „Dat lukt in Italië nooit, want ze schrijven elkaar brieven, maken schriftelijke aantekeningen en leggen dos siers aan. Een echte staats greep wordt voorbereid zon der dat er een letter op pa pier staat, want dat kan al lemaal tegen je gebruikt worden"- En er is nog een tweede reden waarom de Italiaanse rechts-extremisten noodt een coup kunnen organiseren, en dat is hun zwak voor vrou wen. Ze praten tegenover vrouwen en die praten op hun beurt hun mond weer voorbij. Daarom kan in Italië altijd wel iemand net op tijd ingrijpen. Nee, Italië komt nootiit ondier kodonelsbewind". Een aardige „geruststelling", zeker als die komt van een „vakman" als deze Griekse fascist. NEW YORK (AP) Indus- trieën en openbaar-nutsbe- I drijven, die door de huidige krapte met ernstige financie- 1 rings problemen te kampen hebben, worden op het ogen blik overstroomd met aantrek kelijke aanbiedingen voor le ningen tegen lage rente. Deze aanbiedingen zijn afkomstig van duistere figuren, die be weren op te treden uit naam van het Arabische oliekapi- 1 taal. Hoewel een financiële advi seur heeft verklaard, dat twee of drie van d ergelijke lenin- gen zijn geplaatst, houden alle I ondernemingen waarmee der gelijke affaires contact werd opgenomen, bij hoog en bii laag vol niet op dergelijke aanbiedingen te zijn ingegaan en evemnin te weten van on dernemingen, die wel zo'n 1«~ ningaanbod hebben aan- lard. .»Wij hebben een twintigtal van dergelijke aanbiedingen I nagetrokken, maar onze naspo- ringen hebben tot niets ge leid zei Edward L. Hennes sey jr., directeur financien van United Aircraft co. Zij bieden 100 miljoen of 200 miljoen dollar aan tegen de belachelijke rente van 6 of 7 procent en de rente behoeft pas aan het einde van de loop tijd van 20 jaar betaald te worden, zei hij. Hennessey zei, dat de mees te aanbiedingen afkomstig wa ren van mensen die geen tele foonnummer achterlieten verklaarden terug te zullen bellen. Een man nodigde hem uit naar New York te komen voor een gesprek met een Arabier in een duister hoekje van een restaurant. Voor het echter zo ver was werd de afspraak ge annuleerd. Soortgelijke verhalen wor den verteld door financiële functionarissen van andere be drijven. Maar doorgaans wil den wij wel grote bedragen als de leningsovereenkomsten tot stand waren gebracht. De (ADVERTENTIE) "CNTHOL PCLLe meeste aan/biedingen waren afkomstig van Amerikanen sommigen hunner spraken met een accent. De aanbiedingen komen in een periode, waarin het be drijfsleven dringend geld nodig heeft voor de aflossing van schulden en de financiering van uitbreiding»- en moderm- serinigsplannen. Uit een recente studie van de New York Stook Exchange blijkt, dat er in de bomende tien jaar 650 miljard dollar investeringskapitaal tekort zal zijn. Dit tekort bedreigt de huisvesting, de energieleve ranties en het massavervoer. Bovendien kan het leiden tot een grotere werkloosheid. Richard Hardy, adjunct-di recteur voor financiële plam- ninp van de General Telepho ne and Electronics, zei dat hij sinds maart ongeveer om de twee weken werd benaderd door mensen, die zichzelf fi nanciële makelaars, tussenper sonen of adviseurs noemden Zij boden leningen met looptij den van 20 jaar aan tegen een rentevoet, variërend van 7.5 tot 10 procent. De gebruikelij ke rentevoet voor dergelijke leningen bedraagt thans 10,5 tot 11 procent. Het geld voor de goedkope leningen zou in alle gevallen afkomstig rijn van het Arabische oliekapitaal. Michael Cook, directeur fi nancien van de Florida Power and Light co., heeft een in Washington wonend lid van de koninklijke familie van Saoe- di-Arabië gevraagd of het mo gelijk zou zijn via de tussen personen geld te krijgen. Het antwoord was, dat de Arabie ren d ergelijke leningstransac- ties pas over twee tot drie jaar aanvaardbaar zouden vin den. Het bedrijfsleven ziet niets illegaals in dergelijke transac ties. Hennessey van United Aircraft zei dat een der tus senpersonen de naam van zijn onderneming echter in Europa had gebruikt zonder daartoe gemachtigd te ziin. Dientenge volge, zei hij, wilde hij derge lijke personen niet meer te woord staan. (ADVERTENTIE) WASHINGTON De com missie voor buitenlandse za ken van het Amerikaanse huis van afgevaardigden heeft een amendement goedgekeurd tot sterke besnoeiing van het be drag van de Amerikaanse hulp aan Chili, zoals voorgesteld door de Amerikaanse rege ring. In het amendement worden tevens alle verkopen a contant of op krediet opgeschort van militaire uitrusting aan Chili totdat president Ford heeft vastgesteld, dat Chili funda mentele vooruitgang" heeft gemaakt op het gebied van de rechten van de mens. DETROIT (AP) General Motors heeft een vrachtwagen getoond, die met alle recht de grootste en sterkste van de wereld mag worden genoemd de terex titan. De terex titan weegt 256 ton en kan een ladinig van 350 ton vervoeren. Hij is ruiim 22 me ter lang en ruim 8 meter breed, en de man die het ge vaarte bedient, de chauffeur- machinist en nog veel meer, zit in een compartiment dat zich bevindt op 18,5 meter van de grond. GRONINGEN (ANP) Van de mensen die dinsdag middag betrokken waren bij het ongeluk met het gevaarlij ke gas fosgeen in een labora torium van de Groningse uni versiteit, moeten er twee voor langere tijd ter observatie in het Academisch Ziekenhuis blijven. Hun toestand is niet ernstig. Van de zeven mensen die de afgelopen nacht in het ziekenhuis hebben doorge bracht zijn er vijf naar huls gestuurd. De vijftig mensen die dins dagmiddag rijn onderzocht, zijn gisteren teruggekomen voor een uitgebreider onder zoek, aldus de afdeling voor lichting van het ziekenhuis. Het betrof hier studenten en personeelsleden dit mogelijk met het gas in aanraking zijn gekomen. Fosgeen heeft bij inademing ernstige vergifti gingsverschijnselen tot gevolg. In samenwerking met de ar beidsinspectie is inmiddels een pnderzoek begonnen naar de oorzaak van het ongeluk in het technisch natuurkundig la boratorium. UTRECHT (ANP) Het be- stuur van de Willem Arntsz- stichtdng heeft dr. J.C.M. Bak ker (49) per 1 januari 1975 benoemd tot directeur van de hoofdafdeling Dennendal. Hij volgt drs. Carel Muller op, die in februari na een conflict met het bestuur is ontslagen. In het kader van de sollicitatieproce dure zijn gesprekken gevoerd met de staf van Dennendal, vertegenwoordigers van de medewerkers en met het be stuur van het oudercomité. MINSTENS drie personen zijn gisteren gedood en 44 anderen gewond toen een ontploffing een bus heeft doen schudden tijdens het spitsuur in het centrum van Manila, zo heb ben ooggetuigen en function», rissen van ziekenhuizen a» zeffid (ADVERTENTIE) in mousseline loemetjes dessin op zwart fond. normaal 49,95 NU 45,— Breda Roosendaal Goes Tilburg' Bergen op Zoom- Het is toch harder aangeko men dan ik dacht. Ik bedoel de sluiting van de Zijden Hoe denfabriek Jan Spoor enberg B.V., Hofleverancier, te Eind hoven- Gisteren heb ik hem nog eens opgezet. Voor de spiegel. Eerst schuin op één, oor en onder streept door de winderige glimlach vam de bon-vivant en door de losse schouderlijn van de big spender. Daarna kaars recht op de bol met er onder de superieure oogopslag van een mister five per cent, die een oudtante begraaft en on derwijl de omfloerste taxa teursogen op z'n nicht laat vallen. En tenslotte royaal in de nek geschoven met bij wij ze vam sjaal een handdoek om de nek gedrapeerd. Daar zong ik dam „Je ne regrette rien bij. Er vaart wat door je heen in zo'n ogenblikken. De hoed is nog van grootvader en vader geweest. Vader droeg hem al tijd in de hand, umnt het ding schoot drie maten tekort. Mij paste hij weer. Het betreft een zogenaamde klap- of uitklap- hoed, waarmee je op bruilof ten en partijen een kranig fi guur slaat. Voor begrafenissen is hij minder geschikt, tenzij je hem reeds buiten schot en zicht uitklapt. Hij draagt overi gens niet de signatuur van de S poor enber gen, maar is van Engelse makelij- Ik lees dat de firma Spoor en- berg ook als Hofleverancier te boek staat. Op zich een ver klaarbaar feit, want veel con currentie was er niet en aan zo'n hof worden er wat hoge hoeden doorgejaagd. Prinsge maal Hendrik stond ih de Mo- mus-sociëteit te Maastricht eens op, bracht een dronk uit en ging weer maar dan boven op zijn hoge zijden zitten. Prins Hendrik droeg in mijn herinneringen vrijwel voortdu rend een cilinder, prins Bern- hard daarentegen haalt de ka chelpijp alleen dan nog te voorschijn als het echt niet anders kan en de gelegenheid dus om uitzonderlijk aftandse plechtigheid vraagt. De hoge zijden gaat er uit, de pet komt er in, zo zijn de tekenen van onze tijd. Op zich is een hoge hoed een belachelijke zaak. Net zo goed als de epauletten als eetborden zo groot op de schouders van generaals en als de bioscoop- portiersbiezen aan hun broek. Net zo belachelijk als de tent- zeïlwijde damasten gewaden van een kardinaal en de rode hakken aam zijn zwarte lakle- deren schoenen met zilveren gespen. Met deze en vele an dere nog overeind gebleven attributen hoorde ook de hoge zijden hoed tot de versierselen van ten carnavaleske lof der zotheid. De een tooit zich met veren, de andere met een pijphoed en de derde met een toupet alvorens zijn politieke partij een nieuwe naam te schenken. Maar het was. bij gebrek aan geschikte hoofden, te ver wachten dat Spoor enberg het niet zou houden. Het einde kwam toch nog onverwacht, maar sloot wel een era af en zette wat m.ij betreft een fina le punt achter de twintigste eeuw. We leven op tijdkrediet inhet jaar 2000 en. dat zou fijn zijn als we het Koog,ge hoed over oesters hadden. papier oor iw pen Brieven voor deze rubriek moefew met volledige naam en adre» worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze verrrfóld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bfj de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent n«et dat do redactie het In alle gevallen eens h mot Inhoud, c.q. strekking. Het bestuur van de StocSBle School te Zevenbergen bad dit jiaiar veel moeite om het ver eiste aantal cursisten aan te wierven. Na ons hulpgeroep aan uw redactie, rijn de heren Van Mate en HeytvelWlt erin gesprongen en vooral door hun echt objectief schrijven kan de Vormingscursus van het N-K.V- weer draaien' Wij von den het passend om deze twee heren op deze wijze van harte diamik te zegigen. ZEVENBERGEN HET BESTUUR VAN DE SOCIALE SCHOOL Dat de heer v. Boven denkt diat die vakbeweging niet goed functioneert is nog daar aam- toe. Hij zal de dertiger jaren, met werkloosheid, honger en vernedering voor de werkne mers, niet aan den lijve heb ben ondervonden. Dat hij bo vengenoemde uitspraken doet ails voorzitter van het Christe lijk Werkgevers Verbond roept wel de vraag op. waarin bestaat nou het ohristeüijte van zo'n man? De vakbeweging heeft en doet dit nog, geijverd voor een beetje meer rechtvaardigheid in onze samenleving. Veel goeds voor de werknemers heeft ze weg moeten slepen voor de poorten van die chris telijke hel. Immers eeuwen lang hebben werkgevers en kapitaal, door uitbuiting van arbeid en ook koloniën de eco nomische machten beheerst. Nu nog is het de vakbeweging niet om de macht te doen. De vakbewegingen denken, praten en beslissen in heel het econo misch bestel Gezien zijn minder positieve uitlatingen ook in 't verleden aan 't adres van de vakbewe ging, zullen de werknemers echt niet treuren dat hij als voorzitter opstapt, 't Zooi wel jammer rijn als op zijn plaats een figuur kwam met dezelfde denkbeelden als voorzitter v- Boven. De voorzitter van zo'n chris telijke club moet niet alleen economisch maar ook sociaal kunnen denken en handelen. Het zou de verhoudingen in samenleving en bedrijven po sitief kunnen beïnvloeden. BREDA P. v. GURP HET PPR-KAMERLID WALTMANS wil van defen sie-minister Vredeling infor matie hebben over de deelna me van o.m. Nederland in de Amerikaanse luchtmacht. Hij die binnenkort moet beslissen over de uitrusting van de Amerikaanse Luchtmacht. Hi) vraagt met name inlichtingen over de gevolgen van deze gang van zaken voor de proce dure bij de Nederlandse keuze van een opvolger van de star- fighter. (ADVERTENTIE) Kinderen willen plotse ling trambestuurder, ver pleegster of vader worden. Of pianist. Ook dit laatste ver neemt u met enige arg waan, temeer omdat bij de voorbereidingen een piano niet gemist kan worden. Bender- K D-die fn zijn ruim 125-jarig be staan wel weet dat niet eik kind een Rubinstein wordt -weet hier raad op. U krijgt een piano thuis en de mu zikale proeftijd van uw kind begint. Blijft het na enige tijd bij Moeder-d'r-ligt-een-kip- in-'t-water, dan.geeft u de piano terug en betaalt u alleen de huurprijs. Zijn de resultaten welluidender, dan betaalt u de koopsom onder aftrek van de reeds betaalde huur. Het is maar een van die vele adviezen waarmee we altijd voor u klaarstaan... deskundig in klank Breda: v. Coothplein 12. tel. 01600 - 30164 V

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15