og geen fusie nodig lissen waterschappen ELKE OPLOSSING IS EEN STRIJDWAPEN BLOOT IN HULST MALLEJAN: Bomen ver voeren in het zweet des aanschijns ellicht ambulance- auto in Kapelle VOORLOPIGE OVEREENKOMST KAN PROBLEMEN IN KANAALZONE OPLOSSEN W' GEVEN VOOR Oplossing puzzel 2: wt stad streek 3 1noKHHd Herbezinning 9 Dat is jammer. Het betekent namelijk dat Oost-Zeeuwsch Vlaanderen mogelijk met een streekplan komt te zitten, waar van iedereen weet dat het toch herzien zal moeten worden, fyjor een streek, die al zo lang op het plan zit te wachten betekent dat weer vertraging en onzekerheid. Ook wat het •reekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft is herbe zinning zeer gewenst. Minder koud ."'T Te voet Martelgang Modderbroek Café'< Weekenddienst Stem-redactie Geen pardon voor aangeschoten verkeersdeelnemers Z.-Vlaams bedrijf helpt mee met isoleren van kerncentrale te Doel 2 Driewegen. Hoedekenski 's-Heerenhoek en Ovi De praktijk van artsen J. Geldof, J. S. Wöstmarai wordt maandagochtend 8.00 waargenomen door dol H. Zwartelé, Werrila.an 's-Heerenhoek, tel. Olii 1280- Goes Dokter J. Deen. Vs kesl'otlaan 30. tel. 4373 Hoek, Philippine en Sh Dokter M. Jongsma, j, anastraat 2 te Hoek 01154-1356, b.g.g. 1345 Hulst Dokter J. Ni( Grote Bagijnestnaat 18 3373 Kloetinge, Wemeldinge, pelle-Biezeiinge en Kal dijke Dokter F Sehaeffer te Kapelle 01102-1260. Kloosterzande Dokter Ter Burg, Groenendijk tel. 01148-1377. Tot dagmorgen 8.00 uur. Middelburg Dokter H, fos, Rouaansekaai 47, 12637 (zaterdag) en d( J Dominicus, Dam 55, 12830. bg.g. 25555 (zon' Visites aanvragen voor uur. Spreekuren zaterda, zondag voor dringende' vallen van 12.30-13.00 van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal Dokter J. Beij te Hansweert, 01130-1344 voor de doi Hansweert en Yerseke, ter C. Donker te Kral dijke, tel. 01134-1544 de dorpen Krabben: Krumingen en RRlj Bath. Sas van Gent e.o. Dol Du Puy. Stationsstraat 2(j Sas van Gent. tel. 1777- Terneuzen Dokter R. wens, Jac. v- Lertne; 87. tel 01160-3788. Vlissingen Dokter J. mer, tel. 3619 (tot zatei, 24.00 uur) en dokter G. Greef, tel. 2121 (van diag 24.00 uur tot 24.00 uur). Visites aam gen voor 10.00 uur, spre uur zaterdag en zondag i dringende gevallen van 1! 13.00 en van 17.30-11 uur. Wolphaartsdijk, 's-H.Are» kerke en Heinkenszand Dokter A. Vos te Wolphaj dijk, tel. 01108-221. Zaamslag Dokter W. Fn je, Plein 42 te Zaïamslaj, öl 15-3-1244. TANDARTSEN O Z.Vlaanderen Tand; Nijsten, Hondiusstraat 1| Terneuzen, tel- 01150-3 Spreekuren zaterdag 10.00-10.30 en van II 18.30 uur, zondag van lil 12.30 uur. W.Z.Vlaanderen Tam A. van Herk te Oost! tel. 01170-2493- Spree! zaterdag en zondag 12 00-12.30 uur. Walcheren Tandarts K. Vries, Badhuisstraat 18l| Vlissinigen, tel. 01184- Spreekuren zaterdag 9-00-10 00 uiur. zondag 11.00-12 00 uur. Z. en N. BEVELAND - Tl arts D. Hage, Grote 28 te Goes, tel. 01100- Spreekuren zaterdag en dag var. 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN N. en Z. Beveland Dii arts dr. M. Kareis* Heinkenszand, tel. 0' 1290- Walcheren en deel N. Bevd Dierenarts L. Job* Grijpskerke. tel. 01189- Consult alleen na telet sche afspraak. W.Z-Vlaanderen Diere» W. Kapsenberg te Sluis 01178-1225. O.Z. Vlaanderen De dies artsen J. de Haas, Aj( 9traat 108 te Zaamslag, 01153-1366 en A. Blok, Middelhovenstraat 1" Axel, tel. 01155-2728. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotli fp.1 ROKR Middelburg Apotheek v.d. Boogert, VrijlandsiJ 79, tel 12789. Terneuzen Apotheek mann, tel. 2060 Vlissingen Apotheek Lastdrager, C. van straat 1 te Souburg, 01183-1593. [Zaterdag 5 oktober 1974. S ommentaar 'X'-: In de begeleidingsbrief bij de provinciale begroting voor 1975 hebben Gedeputeerde Staten de leden van Provinciale Staten een nota toegezegd over de herbezinning op het streek- planwerk. De nota komt waarschijnlijk nog dit jaar. 1 Een herbezinning is immer een lofwaardig streven en zeker als het gaat om streekplanwerk, dat regelmatig bijstelling be hoeft. Tegen herbezinning daarover zal dan ook wel niemand bezwaar hebben. Vreemd is echter wel dat er niet gedacht wordt over herbezinning als het gaat om het streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Wat dat streekplan betreft willen G.S. gewoon doorzetten ofschoon de regering al tot tweemaal toe heeft duidelijk gemaakt dat de in het streekplan vervatte gedachte om bij de monding van het Baalhoekkanaal plaats in te ruimen voor de vestiging van basis-industrie, niet is uit te voeren. Toch blijven G.S. aan die gedachte vasthouden. Ze zijn ook niet ingegaan op het advies van een commissie voor de streekplannen om de Statenleden een nieuwe uitspraak te •ragen over de wenselijkheid van industrie bij Baaihoek, nu de regering zo'n duidelijke uitspraak heeft gedaan. (Van een onzer verslaggevers) lORSSELE De ambulan- ienst Bevelanden behandelt in: de vergadering van 7 okto ber een voorstel, om een am- inlanceauto te gaan statione ren in Kapelle. De ambulanceauto, die voor bpelle in aanmerking komt, ■Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: opklaringen, ook plaatse lijk regen. Minder koud. [Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zondag; A: Min. antal uren zon: 1 tot 7. temp.: omstreeiks 6 gra den. Max. temp.: omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 80 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 pro cent. e Voor maandag: [Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: omstreeks 6 gra den. Max. temp.: omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 80 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 pro cent. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, burg en Sluis Zr- te Aardenburg, tel. 1746. Biervliet, Breskens, Hoofdplaat, Schoondij»* IJzendiike Zr. Snel. venstraat 16, te Bie' tel. 01152-216 j Rhe 1 ter waterstanden Ellewoutsdijk e.o. Zr. I Boudens-Boonman. A- Koningstraat 21 te KW» damme. tel- 01194-426. Goes Zr. C. Jungernfi 3666. bg.g. 7110. Groot Axel en Zaamslag'. K Gelevnse. Oosters»1! te Axe tel. 01155-1885. Hoek, Philippine en 51 Zr. Eustella, Ja«* beinstraat 2 te PMl'Jj? tel. 01159-306, b.g.g. 1451 Hulst en Hontenisse Verreecken. tel. 01142-3*1 Krumingen, Yerseke en weert Zr. Burger. 01130-1325- N. Beveland WolP1"" dijk, Wilhelminadorp Kattendijke Zr. Gorp te Wissenkerke1 01107-372 „j Sas van Gent Zr- van 1 Schulpenpad 43, tel. 1548. b.g.g. 01158-1567 Terneuzen Zr. D. Van Steenbergenlaan 3360. .onstanz 334 onveranderd, dnfelden 241 min 1, Plit- ^sdorf 382 min 18, Maxau 436 onveranderd, Ploctóngen 131 plus 2, Mannheim 257 plus 16. Steinibach 126 plus 7, Mainz 248 min 3, Biingen 124 min 3, Kaub 163 min .3, Trier 287 plus 24, Koblenz 170 min 15. Keulen 141 min 10, Ruhr- ort 296 plus 13, Lobith 916 Ffus 21, Pannerdense kop 890 plus 19 Nijmegen 718 olus 18, IJsselkop 858 plus 9, Eefde IJssel vervallen, Deventer 264 plus 4, Monsin 5478 min 12, Borgharen 3950 plus 23, Bel- ^fcld 1112 plus 19, Grave bene den de sluis 503 plus 3. oogwater Morgen, zondag 6 okt Bergen op Zoom 6.23 en 18.43 Hansweert 5 35 en 17.50 "[erneuzen 5.00 en 17 13 issingen 4.30 en 16.43 'emeldinge 6.15 en 18.33 Maandag. 7 okt. fergen op Zoom 7.05 en 19.24 Hansweert 6.11 en 18.32 Terneuzen 5-38 en 17.57 Blissingen 5.11 en 17.27 ■emeldinge 6-55 en 19-14 is in Goes overbodig gewoi- den. Tot nu toe waren er in Goes twee ambulanceauto's gestationeerd: één bij elk zie kenhuis. Deze wagens werden bemand door ziekenhuis-per soneel. Dpor de fusie van beide Goese ziekenhuizen werd ook een wijziging doorgevoerd lil de bemanning der ambulan- ceauto's. Gevolg hiervan is dat één der beide auto's volledig stil zou blijven staan. Men wil daarom een Goese ambulan ceauto in Kapelle onderbren gen. Volgens directeur M.P- Boogert van de ambulance dienst kan door deze verplaat sing de parate bezetting ver sterkt worden voor alle ambu lanceauto's van de dienst, met name tijdens de vrije week einden en de vakanties. De personeelskosten zouden voor de dienst hierdoor stijgen met reëel f 12.000,-. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voorals nog is een fusie tussen het waterschap De Verenigde Braakmanpolders en het wa terschap Axeler Ambacht nici aan te hevelen. Tot dez® slotsom Is de studiecommissie Waterschapsreorganisatie Ka naalzone Zceuwsch-Vlaande ren gekomen in het eindrap port aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. De studiecommissie onder streept echter met zeer grote nadruk de voorlopigheid van deze conclusie. Want de ont wikkelingen van het water- se'hapsbestel in het algemeen en die van de waterzuivering in het bijzonder gaan toch wel in de richting van grote een heden, zo luidt de verkla ring. Het eindrapport van ue stu diecommlssde is gisteren aan de openbaarheid prijsgegeven door Gedeputeerde Staten van Zeeland. Dit college wenst eenter zeer nadrukkelijk te vermelden nog geen standpunt over het rapport te hebben ingenomen. G.S. zal zich nader beraden en haar standpunt te zijnertijd aan de betrokxen waterschappen meedelen. De conclusies vallen in en kele punten uiteen. Ten eerste is het klassieke takenpakket van beide water schappen de zorg voor wa terkeringen, waterbeheersing en wegen geen aanleiding één nieuw waterschap in hel leven te roepen. Ten tweede is het wel zo, dat de nieuwe taak van de waterschappen, de zuivering van het oppervlaktewater, be stuurlijke en technische pro blemen kan geven ten aanzien van het beheer van de afval waterleiding in de Kanaalzone. Deze problemen tenslotte zijn echter voorlopig op te lossen door middel van een overeen komst tussen beide water schappen, m afwachting van verdere ontwikkelingen in het totale waterscliapsbestel. Dat het toekomstige beheer en onderhoud van de Afval waterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen (A.W.L-) centraal heett ge staan in het onderzoek, steekt de commissie niet onder stoe len of banken. De verte-gen- woordigers van het Axeler Ambacht in de commissie stonden op dit standpunt: De A.W.L. neemt in de streek zo'n centrale plaats in en het stroomgebied ervan is als zo'n eenheid te beschouwen, dat concentratie van beide water schappen geboden is. Boven dien wijzen zij nog op het voordeel, dat daardoor Terneu zen en Sas van Gent in één waterschap komen te liggen. De vertegenwoordigers van de leven WEEKHOOFDPRIJZEN. A. een auto PEUGEOT 104: P. A. Matthijssen, Baliëndijk 4a, Breda. B. een PHILIPS kleurentelevisie: E. Keizer, Schelphoek z. 53. Warmenhuizen. C. een AEG wasautomaat: P. C. H. Maus, Ceresstraat 46, Venlo. D. een OLGA springboxcombinatie: F. R. Meeuwesen, Willem Knapenstraat 57, Geldrop. E. een BAUKNECHT vaatwasautomaat: M. Neuteboom, Willem Kloosstraat 100, Deventer. F. een waardebon van 1.000,van WITTEVEEN: Mej. G. v d Berg, Rijksstraatweg 284, Haaren. G. een SUNFLOWER polyester zeilboot: B. de Bruin. Plu vierstraat 145, Scheveningen. H. een SINGER naaimachine: H. Hendriks-Heynen, Wil lem Boeyeweg 105, Gennep. I. 4 CONTI TS autobanden: J. G. v. Vliet, Eendracht- laan 138. Breukelen. 3. een BAUER STAR C 4 filmcamera: J. A. Drenth, Prin- senweg 66. Wassenaar. WEEKPRIJZEN: Een Kaiser vergrotingsappa raat: A.P. v-d. Walle, Prins Mauritsstr. 14, Oostburg. Mou llnex grill: Mevr. Vermunt- Beens, Akeleiflat 6, Roosen daal; Hooghoudt drankenpak ket: C. de Pagter, Jacob Catsstr. 72, Middelburg; Dat- sun automistlampen: A. Blon- del, Slijfcplaat 9. Hoofdiplaat- een Bi-rdy tafelgarnituur: A.A. Rombouts. Narcissenstraat 43. Oosterhout; H.M G. Waanders. Pastoor van Akenstr. 13, Roo sendaal. een Jage shawl: Mevr. Horio, Burg. Sehoonheijtstr. 34 Roosendaal; Giemme autp- wa9handschoen: P.A.M. van de Biggelaar, Emmaweg 6, Ma de. Verenigde Braakmanpolders vinden echter, dat het vraag stuk van de A.W.L. niet tot concentratie noodzaakt. De laatste concentratie is boven dien nog betrekkelijk jong en in de toekomst zullen toch grotere eenheden ontstaan, zo vindt men. Belde standpunten bleken in de commissie niet tot een ge zamenlijk standpunt gesmeed te kunnen worden. De com missie wilde echter per sé een unaniem advies uitbrengen. Daarop heeft de studiecom missie verschillende samen werkingsvormen tegen elkaar afgewogen. Afgewezen werd een gemeenschappelijke rege ling tussen beide waterschap pen. Afgewezen werd ook een overeenkomst, waarbij het ge hele beheer van de A W.L. aan één der beide waterschappen werd opgedragen. Dit bood na melijk niet de vereiste zeker heid voor een goed beheer. Uit de bus kwam tenslotte een „eenvoudige" overeenkomst tussen beide waterschappen. Door ae voorgestelde oplos sing wordt toch een eenheid verkregen ln het technische vlak van het heheer van de A.W.L. Verder hoeven voor dit gebied voorlopig geen hoge in vesteringen te worden vei- wacht, omdat aangenomen wordt dat de eis van zuivering voor het npe'tiengedeelte van de Westerschelde niet zal wor den gesteld voor 1980. De stu diecommissie waterschapsreor ganisatie Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tenslotte een ontwerp-overeen- komst aan G.S. voorgelegd. De overeenkomst zou moeten gei nen voor drie jaar terwijl ze stilzwijgend met telkens 1 jaar kan worden verlengd. (Vervolg van pag. 1) Het college is van mening dat Hulst zich voor wat be treft de verkeersveiligheid moet bedienen van de ver- keerswetgeving- Daarnaast zijn de gedeputeerden geval len over het ontbreken van een duidelijke amsehrijvinig van de wijze waarop de maat regel zou worden gehanteerd In de verordening staat niet geschreven wanneer B. en W mogen ingrijpen. Er staat ook niet in wanneer een winkelier over de schreef gaat- Van de verordening wordt dan ook gesteld dat het „de rechtsze kerheid niet meer waar borgt". Er kunnen nu drie dingen gebeuren. Of de kroon ver klaart de verordening nietig, of het verzoek van G S. wordt ongegrond verklaard of er volgt een schorsing van maximaal een jaar. Binnen een maand zal het gemeentebestuur van Hulst in eik geval weten hoe deze voor Zeeland unieke (al dus de provinciale griffie) wijziging van de Hulster strafverordening bij het lands- bestuur is gevallen. In Middelburg zegt men wel te verwachten dat het met na me voor juristen een interes sante zaaik gaat worden* ,.In de literatuur werpt men nogal wat strijdvragen op. Het is daarom lang niet zeker dat de uitstalverordening werkelijk vernietigd wordt'' Burgemees ter P. Molthoff van Hulst zegl ook te geloven dat de behan deling vam de zaak interessant kan worden. Als voorbeeld noemt hij artikel zeven van de grondwet, waarm de vrijheid van drukpers wordt gewaar borgd. Met de uitstalverorde ning in de hand kan het ge meentebestuur in principe ook een boekwinkel aanschrijven en dat zou in strijd kunnen zijn met genoemd artikel. De heer Molthoff toonde zich overigens niet verrast over dp houding van G.S. „Wij hebben geprobeerd een regeling te vinden om kinderen op straat niet te choqueren. Wij vonden dat ten behoeve van de jeugd lokaal een maatregel moest worden genomen". Burgemeester Molthoff zegt dat reeds geruime tijd wordt gewerkt aam het uitkammen van de bestaande algemene politieverordeningen ten aan zien van het verschijnsel por nografie. -,Er gebeurt nu on voldoende. De pornowetgeving is in behandeling en het open baar ministerie wacht daar op. Wij zijn hier van oordeel dat men ook op grond van de bestaande bepalingen reeds moet kunnen optreden". De heer Molthoff stelt dat men met de uitstalver ordening ..een daad" heeft willen stellen. „We zagen geen andere uit weg". rapi-G fi* - -,7 In het Belgische Kemzeke is R. de Wilde nog in het bezit van een mallejan. Een mallejan, onder deze benaming eigenlijk in Zeeuwsch-Vlaanderen niet bekend, werd in de volks mond „urs" genoemd en in hoofdzaak in Zeeuwsch- Vlaanderen, voor de le en 2e wereldoorlog en ook nog daarna, gebruikt om bomen op te halen. Al op 13-jarige leeftijd in het jaar 1922 werd Guust Impens door zijn vader Cij- riel Impens ingezet om voor de toen vele klompenmake rijen in Clinge en St. Jan steen, Canadabomen op te ha len. lm groten getale bevonden zich deze bomen o a. in het bomenbos op het Plaatje tus sen Axel en Sluiskil. Met een zwaar ruimpaard voor de urs gespannen, werd 's morgens om 6.00 uur vanuit St. Jansteen, meestal gezamenlijk met zijn Nonkel Sies Pluto, eveneens met een urs en eem paard, vertrokken naar Axel. De omgekapte bo men moesten hier met beide paarden eerst via zware ket tingen naar de rijweg wor den gesleept Deze canadabo men meestal van 20 meter lengte en 1.30 meter omtrek op manshoogte gemeten, werden dan per 3 stuks ge stapeld en onder de dissel boom vam de urs met zware kettingen vastgemaakt. Rond 4 uur in de namiddag arri veerde men dan terug in St. Jansteen of Clinge waar bij klompenmakers de bomen werden gelost. De beloning voor zo'n reis bedroeg f. 7,- Deze ritten beschouwde men echter maar als een peulschilletje. Meermalen moestem echter ook bomen worden opgehaald te Water landkerkje en te Hoofdplaat en dan werd het een reis var. 100 km heen en terug. Deze afstand werd tevoet naast de urs afgelegd. Eten en drinken nam men voor zich zelf voor 2 dagen mee en ook eten voor het paard. Iai Hoofdplaat werd toen veelal overnacht bij landbouwer Thomaes, waar de paarden op sta! werden gezet en waar men dan achter de paarden op een bos stro zelf de nacht rust genoot. Al vroeg in de morgen werd dan de terug reis aangevat. Als verlich ting bengelde dan een stal lantaarn achter aan de urs. Tijdens deze terugreis moest men destijds in Philippine nog tol betalen. Zo'n twee daagse reis bracht dan f- 18,- op Het vervoer was een ware martelgang. Met een zware ijeren pin met handvat in een boom geslagen aan het begin van de disselboom moest de urs worden be stuurd. Moest met de urs een helling afgereden wor den, dan klpm de voorman op de disselboom, waardoor heen een bouten pin was be vestigd, om zo te trachten via het naar beneden druk ken extra zware schoenen met extra spijkers, deze in bedwang te houden. Ook het uitwijken op de toen bestaande smalle harde wegen bracht dikwijls pro blemen met zich mede. Kwam men namelijk naast de verharde weg, dan was het zeer moeilijk om met de grote wielen, van 2.30 meter doorsnede met ijzeren beslag, weer terug op de rijpad te k,omen. Het vervoer van bomen vond het gehele jaar plaats. „Een enkele keer was er wel geluk bij", zegt Guust Im pens, „zoals eens toen we vanaf het Tolleken bomen konden laden en deze moes ten brengen naar een schip op de Axelse Sassing. Op de terugreis konden we bomen laden op het Plaatje in Axel" speciaal hiervoor bestemde bakken werden gevoederd. Het café van Van Rumste pp Drieschouwen te Axel was hiervoor speciaal ingericht. Het gebeurde nogal eens dat de ursvoerders allemaal op dezelfde plaats moesten laden. Zo kon Gust Impens zich nog herinneren dat hij in Oostburg bomen moest la den en dat er nog 11 colle ga's waren: Sies Pluto, Wies Nonne, Guust Npnne, 3 ursen van De Krijs, René en Ka- miel den Bietel en Piet van de Vijver- On colonne kwam men toen naar St. Jansteen gereden. In het jaar 1*930 kreeg Guust Impens een conflict over de betaling van het ver voer van bomen. Toen hij thuis kwam zei hij tegen zijn vader: „Verkoop de urs maar, want ik stop er mee; ik wil ook nog weieens een schone broek dragen in plaats van hele dagen met een modderbroek aan te ko pen" De urs werd verkocht aan Piet Danckaert te St. Jansteen, die hiermede in het zweet des aanschijns nog vele jaren heeft gereden. On dertussen zijn de ursen niet meer in het gebruik voor het vervoer van bomen en kan men deze eigenlijk alleen nog maar in museum vin den. GUUST REIJNS Eindredactie Rein van der Helm De voerlui van de ursen hadden op hun reizen meest al „vaste" cafés, waar de boterhammen werden opge geten en waar de paarden in Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heren drs. J. Bouwmans. Tel. 01100-8138 (voor Mid den-Zeeland) en R. van der Helm. Tel. 01170-3370 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen). (Van onze correspon dent) MIDDELBURG De officier vain justeitede in Middelburg heeft deze week nog eens heel dui delijk uiteen gezet aan de verschillende ver keersdeelnemers die on der invloed verkeren, dat 25e na 1 november geen pardon behoeven te verwachten. Een alcohol- promillage zoals bijvoor beeld bij de 27-jarige J.H F- uit Driewegen op 27 juli geconstateerd van 1,6 iis na en ook wel voor 1 november goed voor een forse gevange nisstraf. Na 1 november mag een automobilist, zoals bekend, geen groter al coholpromillage in zijn bloed hebben dan 0,5. Er heeft landelijk al overleg plaatsgevonden met de officieren van justitie over het bepalen van de strafmaat. Bij 0,5 zal die waarschijnlijk nog net iin de sfeer van een flinke geldboete val len, daar boven moet men rekening houden met gevangenisstraf- F. kreeg conform de eis tien dagen gevange nisstraf en negen maan den ontzegging uit de rijbevoegdheid. Daarvoor had hij op 27 juli onder invloed, als een dolle door Goes gecrosst met zijn auto. In een flauwe bocht raakte hij de macht over het stuur kwijt- botste tegen een paal, en sloeg over de kop. Dit is nu een uitge rekend voorbeeld van het scheppen van ex treem gevaar, zei de of ficier van justitie. Voor hetzelfde geld had u voetgangers of fietsers kunnen scheppen. Nu raakte F alleen zelf ge wond bij dit ongeluk. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Isola tiebedrijf Zeeuwsch-Vlaande ren B-V te Sas van Gerit heeft van het Belgische ingenieurs bureau Société de Traction et d'Electricité te Brussel op dracht gekregen voor het iso leren van de tweede eenheid van de kerncentrale te Doel. De tweede groep krijgt evenals de eerste een vermo gen van 400 megawatt. De eerste eenheid werd eveneens door het isolatiebedrijf behan deld. De werkzaamheden omvat ten het isoleren van een ge deelte van de nucleaire sectie en de volledige isolatie van het conventionele gedeelte, zo als o.a. de stroöm- en water leidingen, de tanks en de va ten. Het isolatiebedrijf kreeg tevens een isolatieopdracht voor de conventionele 275 me gawatt centrale te Langerlo bij Genk. Met deze opdrachten zijn ennge miljoenen guldens ge moeid. Met het uitvoeren van de werkzaamheden wordt nog deze maand begonnen- Isola tiebedrijf Zeeuwsch-Vlaande ren, vooral actief in elektrici teitscentrales en de chemische en petrochemische industrie, voerde reeds meerdere isoia- tiewerken van centrales te België uit, zoals onder andere de centrajle te Rodentouii'ze eo KaJüio 1 en X

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3