Bamis-feest losgebarsten Nederlanders niet meer in Wachtebeke begraven Woonwagencentrum later klaar ussei Golf van inbraken ellicht auto in K MET BIJPASSEND WEER Onenigheid over Nederlands produkt Eerste prijs voor klompen makers uit Clinge De stad centraal in kerkdienst GEVANGENISSTRAF VOOR WAPENBEZIT VERENIGINGEN GAAN ADVIES COMMISSIEEEDEN KIEZEN IN AARDENBURG BURGEMEESTER: Huldiging leraar P. Jansen VOORLOPIGl IN KANAA I WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V. Sas van Gent Voorlichtings centrum voor blinden Oud-leerlingen hotelscholen waren ljii een in Terneuzen Biervliet Aardenburg Goes Hulst St.-Jansteen Wesfdorpe Herbezinning Minder koud (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers ST. OEDENRODE De ge broeders Van de Branden uit Clinge hebben op de 47ste klompenbeurs in St. Oedenro- de de eerste prijs gewonnen in de categorie extra bewerkte klomp. Tijdens de opening van de beurs gistermorgen sprak de beer A. Neuteboom, als voor zitter van de jury, zijn be zorgdheid uit over de kwali- teir van de Nederlandse klomp. „De Nederlandse klom penindustrie moet oppassen, dat de kwaliteite niet terug loopt. Met name aan de afwer king van het merendeel van de klompen mankeert nogal wat," zo zei hij. Volgens de heer Neuteboom die -werkzaam ls bij de rijksnijverheidsdienst doet de kwaliteitsverminde ring zich voor over de hele linie. Het zou zinvoller zijn als de industrie meer aandacht gaat besteden aan de kwali teit, zelfs als dit ten koste zou gaan van de kwantiteit", zo verklaarde hij. De heer A. van Zuilekom, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Klompenfa brikanten was het niet hele maal met deze woorden eens. „Ik ben ervan overtuigd, dat we juist betere klompen ma ken", zo zei hij. De heer Van Zuilekom vond verbetering van het produktieproces drin gend noodzakelijk, omdat vol gens hem de vraag naar klom pen momenteel groter is dan het aanbod. ;<Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zondag G oktober wordt er in de Ne derlands Hervormde kerk aan de Oostkade te Sas van Gent een bijzondere kerkdienst ge houden- Onderwerp van deze dienst zal zijn: „De Stad". Deze zogenaamde gezins- dienst zal worden geleid door dominee J.L. van der Eijk te Sas van Gent. Aan de dienst werken verder mee, de kinde ren van de zondagsschool en het kerkkoor. De aanvang van de dienst is halftien 's mor gens- Zaterdag wordt begonnen met het aankleden van het kerkinterieur. De wanden van het gebouw zullen worden be kleed met ribkarton, waarop stadsmuren en stadssi-lhouetten worden geschilderd. Kaartavond Op zaterdag 12 oktober houdt de kaartclub „Klavertje Vier" uit Sas van Gent opnieuw een competitie avond in hotel Rotterdam te Sas van Gent. Deze avond be gint om 20 uur. Boerenkapel Op zaterdag 5 oktober zal de Boerenkapel uit Sas van Gent een optreden verzorgen in een grote feest tent te Kloosterzande. De Boe renkapel zal voornamelijk Ti- roler en carnavalsmuziek ten gehore brengen, dit om er een gezellige boel van te maken, (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE In twee aan elkaar gekoppelde tenten op het Marijkeplein in Kloosterzande zijn gister avond onder redelijk grote belangstelling de „bamisiees- ten" van start gegaan. Dit zes dagen durende spectakel, ge organiseerd door de carnavalsstichting „De Klooriancn" in samenwerking met de middenstandsvereniging werd op gezet om de carnavalskas wat op te blazen, een idee. waar de inwoners van Hontenisse zich gisteren overduidelijk mee verenigden. Direct na de opening toonde het publiek zich al enth&usiast voor de fancy-fair in het feestgedeelte. De harmonie „St.-Cecilia verhoogde de feestvreugde- Het voltallige college van burgemeester en wethouders was present. Bur gemeester mr. M. Somers re kende af met de onwetendheid van vele in- en outsiders door duidelijk te maken waar het woord „bamis" haar oorsprong vindt. „Bamis", zo zei hij, is de verbastering van „St.-Bavo- mis", een niet onbekend ne- grip in deze contreien. Bamis wordt geassocieerd met herfst en ontij en de ot- ganisatoren waren er gisteren wonderwel in geslaagd een passend weertje te „versieren". Burgemeester fomers toonde zich zichtbaar Ingenomen met deze verrijking van de feest kalender. De heer C. Ro. ca» schetste namens het bestuur van de middenstandsverer', ging (in de tweede tent heeft de middenstand van Klooster zande een bijzonder aantrek kelijke beurs ingericht) net beeld van een welvarende Zeeuwsch-Vlaamse kooprria-- gemeente. Hij oogde naar hc- zuiden in verband met dv „vreemde valuta", een kluit waar tot nog toe prakti.cn uitsluitend door Hulst va-, wordt gesnoept. „We doen met onder voor onze buurgemetn- te, maar tot nog toe is het met gelukt om de Belgen te strik ken. Wij willen daarom een brug slaan naar het zuiden". De heer Roctus deed het Se meentebestuur en passant een aaralge suggestie aan de hand Hij zou het antieke deel van Kloosterzande wat meer aar zien willen geven door eer» fraai wandelpark aan te lea gen rond het stokoude kerkje aan het Hof te Zandplein. De heer Somers noemde het „een bijna motie". De heer R. de Waai, voorzitter van „D? (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het ge bouw van de provinciale bibli otheek ecntrale te Middelburg zal definitief een voorlich tingscentrum worden onderge bracht van de Nederlandse Blindenbibliotheek. Dit werd gisteren bekendgemaakt tij dens een persconferentie over de Zeeuwse bibliotheek- en boekenweek- Naar verwachting zaïl dit voorlichtingscentrum- dat be doeld is voor de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, vanaf 1 november kunnen draaien. In dit cen trum zullen onder meer boe ken worden ingesproken op band. Verder worden in 't cen trum all-elei soorten hulpmate riaal ondergebracht, dat visu eel en motorisch gehandicap ten bij het lezen behulpzaam kan zijn. Het ligt in de bedoe ling, dat het centrutn van de blindenbibliotheek in Middel burg voor distributie gebruik gaat maken van de kanalen van de PBC- onder meer van de bibliobussen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Frans man G. van L. uit Parijs, ka pitein van een motorschip hoorde bij verstek drie weken gevangenisstraf tegen zich ei sen. 6p 4 juli van dit jaar vond de politie aan boord vah zijn schip, dat in Wemeldinge afgemeerd lag, drie vuurwa pens, waaronder een jachtge weer. twee andere geweren, en een. grote hoeveelheid mu nitie. Zo komen de vuurwa pens nu in ons land. merkte de officier van justitie op in zijn requisitoir. Die dingen worden dan in Nederland ver kocht, en de dader is moeilijk te achterhalen. De politierech ter veroordeelde de 46-jarige kapitein conform de eis- Kloorianen" zei zich een beet je trots te voelen dat dé ba misfeesten door de goede sa menwerking tot stand zijn ge komen- Het publiek intussen, deed de zwoegende organisators', alle eer aan, er werd met en. thousiasme geconsumeerd. IV boerenkapel liet tot laat dn voeten „rammelen". Vandaan kunnen de feest gangers al vanaf 13.00 uur te recht. Vanavond (vanaf 16 0(1 uur) kan men mossels eten. Om 20.00 uur begint een Tiro- ier-avond. Overdag kunnen rondvlucht]es worden gemaals met een helikopter (onderne mers kunnen tegen betalini een luchtfoto laten maken van hun bedrijf). Zondag is h"t weer vanaf i3.00 uur 'eest. Hoogtepunt vormt die dag een optreden door Dimitri van To ren (20.00 uur). Er zijn zon dag verder juu i demonstraties en wielerwedstrijden voor de jeugd. (Vanon ze correspondent) TERNEUZEN Leden van de vereniging van oud-Ieerlln- gen van dc erkende hotelscho len hielden hun najaars-reünie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vrijdagmorgen werden zij door het college van burge meester en wethouders van Terneuzen in het gemeente huis ontvangen. De voorzitter van de ontvangstcommssie, de heer P. Standaert, sprak een kort welkomstwoord tot de gasten, waarna burgemeester Aschoff het woord voerde. Hij zei zich er over te verheugen dat de reünie voor de eerste keer in Zeeuwsch-Vlaanderen plaats had. Nadat de burge meester een en ander over Terneuzen had verteld, sprak de voorzitter van de vereni ging. de heer G. Zekveld, een dankwoord en bood de burge meester een herinnering aan deze ontvangst aan. Hierna ging het gezelschap naar Phi lippine voor een mosselmaal tijd en vervolgens werd te Terneuzen ingescheept voor een vaartocht naar Gent. De dag werd beslopen met een feestavond in hotel De Millia- n-o te Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Tegelijk met het optreden van een nieuwe raad, dient in de ge meente Aardenburg ook de commissie van advies en bij stand te worden samengesteld. Door het college van burge meester en wethouders is op 26 september tot voorzitter aangewezen wethouder A. v.d. Bliek, terwijl ambtenaar W Dierick al s secretaris op treedt. De plaatselijke jeugd- en jeugdsportverenigingen zijn uitgenodigd om op donderdag 10 oktober vertegenwoordigers naar de verkiezing te sturen. Voor de zes te vervullen plaatsen zijn in totaal negen kandidaten opgegeven, name lijk de heren A. Aarnoutse, J. Bos, L. Ducheine, D. varn Hermon. J. Houg, J. van (waarden, J. Koert, L, Scher- beijn en P. van Sprundel. On der deze kandidaten bevinden zich alle thans zitting hebbende leden met uitzondering van mevr. C. Kempe-van Strien, die te kennen heeft gegeven niet langer in de commissie zitting te nemen als gevolg van vele andere werkzaamhe den. De heren De Waal en Somers bij de opening van de bamisfeesten. (Van een onzer verslaggevers) OVERSLAG/WACHTEBEKE Burgemeester Creve van de Belgische gemeente Wachtebeke heeft tijdens (le laatste raadsvergadering voorgesteld te verbieden dat in het vervolg Nederlanders op Belgisch grondgebied worden begraven. Met name inwoners van de grenskern Overslag (gemeente Axel) zouden, als de burgemeester zijn zin krijgt, hiervan de dune kunnen worden. Al eeuwen lanig is het ge bruik dat inwoners van Over slag op het kerkhof van Wach tebeke ter aarde worden be steld. Geen onlogische zaak, want hoewel Overslag admini stratief tot de gemeente Axel wordt gerekend, is de zielzorg in handel van een Belgische pastoor en valt de parochie Overslag onder het bisdom Gent. De uitspraak van burge meester Creve volgde op het voorstel van de Wachtebeekse gemeenteraad' om het kerkhof Wachtebeke-Overslag te slui ten. Volgens een kort geleden in werking getreden Belgische wet, mag de betreffende be graafplaats niet meer worden uitgebouwd- Het kerkhof zou zelfs zo vol zijn, dat de dood graver bij het maken van een graf- telkens weer beenderen boven haalt. De heer Creve zegt van mening te zijn dat de overledenen uit Overslag maar op een van de twee kerkhoven in Axel moeten worden begra ven- De Belgische inwoners van het grensplaatsje zouden dan net als de Waohtebekena- ren in de Belgische gemeente een laatste rustplaats motten vinden. De uitspraak van de burge meester kwam in de raad nog al hard aan, zeker bij het raadslid Noe, die in Overslag woont. Hij maakte melding van de aparte mentaliteit van de inwoners van Overslag. Een mentaliteit die door de speciale ligging is ontstaan. De heer Noe drong erop aan reke ning te houden met eeuwenou de tradities en hij vroeg de gevoelens van de dorpsge meenschap niet te kwetsen- De gemeenteraad van Wachtp- beke was uiteindelijk van oordeel dat het probleem tp gevoelsgeladen is om er on voorbereid een beslissing over te nemen. De affaire wordt aan het eind van deze maand derhalve opnieuw in behande ling genomen. Een besluit waar burge meester A- de Kam van Axel zich gisteren bij aan kon slui ten. Hij was gisteren nog niet op de hoogte van de uitspraak van zijn Belgische collega, maar zea contact met hem te zullen opnemen ,-Een dergelij ke beslissing moet niet on voorbereid worden genomen Het is me bekend dat, mensen uit Overslag begraven worden in België. Als je dat onmoge lijk gaat maken, dan snijdt dat erin' Collecte De te Aarden burg gehouden collecte ten ba te van het Koningin Wilhelmi- na Fonds heeft f 1050,- opge bracht. Bolling Voor de eerste clubbolling voor de zogenaam de „wintertrofee" van ABC bestond een grote belangstel ling, speciaal van Belgische zijde. Het waren de Belgen die naet de eer gingen strij ken. De uitslag: 1. E. de Baets - A. Hermie - G. Voet (allen uit Eeklo) 2. A. Minnaert - E. Minnaert (2 bollen) 3. J. de Muijnk - W. Veldkamp - Mar tens; 4. A. van Panieren - C. Bau-wens - R. van Rie. De tweede bolling wordt gehou den op 26 oktober. Ouderconimissie De ou ders van de leerlingen van de r.-k. kleuterschool „Lentebloe sem" en de r.-k. basisschool te Aardenburg kiezen deze we ken een nieuwe oudercommis sie bestaande uit totaal 21 per sonen. Elke klas wordt door drie ouders vertegenwordigd De verkiezing vindt per klas plaats onder leiding van het hoofd van de basisschool, de heer L. Ducheine en in het bijzijn van de klasseon-derwij zer (es). Degenen die,per klas de meeste stemmen behalen, worden -automatisch lid van het dagelijks bestuur van de oudercommissie, dat 7 leden gaat tellen. Bejaardenuitstapje Deze week organiseerde het bej-aa-r- dencomité Biervliet zijn jaar lijkse uitstapje voor de 65- piussers. De reis ging via Aar ter, Tielt, Roeselare- leper maar Wijtschate, waar een be zoek zou worden gebracht aan de oude mijnschachten- Dat kon echter niet doorgaan, want er waren wegens de zware regenval van de laatste week nogal wat overstromen gen in de mijnen. Vervolgens ging men richting Frankrijk, naar Catsberg. Omstreeks drie uur arriveerde men bij een Franse wijnbottelarij. Daarna werd nog een tropisch aquari um bezocht o.» de Zwarte Berg- De dag werd besloten met een Breugheliaans avond maal in de „Tirolerhof". Open huis B.V. Handel mij gebr. Mulder te Goes houdt op vrijdag 11 oktober van17.00-19.00 uur open huis ter gelegenhied aan het ge reedkomen van de nieuwe toonkam-er in het bedrijfspand Voorstad 37 te Goes. Filatelie De postzegelver eniging „Het Land van Hulst" houdt morgen (zondag) om 10 uur een bijeenkomst in Den Dullaert in Hulst. Vanaf half tien i-s de nieuwtjesdienst aan wezig. Te verkrijgen zijn de nieuwste uitgiften van Neder land, Suriname, Nederlandse Antillen en België. Daarnaast zijn er voor de muntenverz.a- melaars collecties oude mun ten. Papieractie Ondanks de onzekerheid over de oud pa- pierprijzen gaan de stichting Steens Carnaval en de Jeugd commissie van de voetbalvere niging Steen door met het op halen van oud papier. Zaterdag 5 oktober vanaf 9.00 uur 's morgens wordt begonnen in de Wilhelm-inastraat, van- waar-uit men huis een huis langs alle straten wil gaan. Jaarprogramma De ka tholieke vrouwenorganisatie afdeling Westdprpe heeft een dezer dagen haar ledenverga dering gehouden. De bijeen komst die werd gehouden in het voormalig raadhuis van Westd-orpe .stond onder leiding van voorzitster mevrouw Baeoke Kerkaert, Er waren 41 dames aanwezig. Tijdens een bestuursverkiezing werden mevrouw A. de Beleir-De Rijk en mevrouw R. Daelman-Ver- straeten herkozen. Na het huishoudelijke gedeelte werd het jaarprogramma voor 1975 vastgesteld. In oktober zal de eerste excursie plaats vinden Op het jaarprogramma staat ook een cursus fijne keuket vermeldt. Tevens zal er een discussiefilm vertoond worden met als onderwerp de homofi lie. In mei van het volgend Jaar gaan de dames van West dorpe onder bese'e ding van burgemeester W R V. Dusar- duijn van Sa® van Gent eet bezoek brengen aan de Twee de Kamer. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Bruijokere, Brouwerijstraat 8 te Oost- burg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Kok, tel. 01155-1555. Van zaterdag morgen 8.00 uur tot zondag 24.00 uur- Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter A. Lievens, Beursstraat 6 te IJzendijke, tel. 01176-1266 Borssele en Nieuwdorp De praktijk van dokter Sterren burg wordt waargenomen door dokter Kiviet te Bors sele, tel. 01105-1203- Breskens en Groede Dokter v.d. Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand. Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170-2424- Clinge, Koewacht en St.-Jan steen Dokter Adriaam- sens, tel. 01140-2928. (Van onze correspondente) AXEL In de huishoud school „Molenkwartier" te Axel stonden donderdagmid dag de lessen stil om het feit te vieren, dat de heer P. Jan sen 25 jaar als leraar bij de ZLM werkzaam is. In 1949 begonnen als tuinbouwonder- wijzer, heeft de heer Jansen in de afgelopen 25 jaren heel wat zien veranderen. Door de Mammoetwet in 1968 verdween o.a. het werken in de tuin en werden de tuin- bouwlessen vervangen door lessen in natuur- en scheikun de. Wat voor de lïeer Jansen weer studeren betekende, om zijn bevoegdheid te behouden. Werkzaam aan drie ZLM-scho- len (Schoondijke, Kruiningen en Axel) heeft hij heel wat directrices en leerlingen zien komen en gaan. Zeker 3000 meisjes volgden in deze perio de zijn lessen. Maar de heer Jansen overleefde al deze ver anderingen met een glimlach, bleef zichzelf en deed zijn werk met plezier. Dat het ook tot plezier van anderen was, bleek wel uit de vele woorden van diepe waardering, die op de receptie door het bestuur van de ZLM, directrices, colle ga's en leerlingen werden ge sproken. In zijn dankwoord vertelde de heer Jansen, dat er twee oorzaken waren voor dit jubileum: zijn gehechtheid aan Zeeuwsch-Vlaanderen en de prettige manier waarop hij steeds heeft mogen werken. „Er was voor mij dus - geen enkele reden om weg te gaan. Ik ben dankbaar voor alle mensen, die ik door mijn werk heb leren kennen en waarderen", aldus de heer Jansen. Driewegen. Hoedekenskt ij 's-Heerenhoek en Ovew k De praktijk van de|B artsen J. Geldof, J. Ko;ï S. Wöstmann wordt I maandagochtend 8.00 I waargenomen door dil H. ZwarteJlé, Werrilaan ,1 's-Heerenhoek, tel. 11280- Goes Dokter J. Deen- ïj keslotlaan 30, tel. 4373 Hoek, Philippine en Sli Dokter M. Jongsma, ana-straat 2 te Hoek, 01154-1356, b.g.g- 1345, Hulst Dokter J. Kit, Grote Bagijnestnaat U 3373- Kloetinge, Wemeldinge pelie-Biezelinge en dijke Dokter F Schaeffer te Kapelle 01102-1260. Kloosterzande Dol Ter Burg, Groenend: tel. 01148-1377. Tot dagmorgen 8.00 u-ur. Middelburg Dokter H fos, Rouaan-sekaai 47 12637 (zaterdag) en 4 J Dominicus, Dam 55, 12830' bg'g. 25555 (zon Visites aanvragen voor uur. Spreekuren zaterdi zondag voor dringend!] vallen van 12.30-13.00 van 17.30-18.00 uur. art onze corespondent) BRESKENS n West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zich weer een vloedgolf van inbraken voorgedaa i In Bres* kens werd een bezoek Se- bracht aan hef bungalowpark Het Heem, waar de bungalow van de Belg S. uit Stekene doelwit was. Door het in wer king treden van de alarmin stallatie ging men tchhr op de vlucht. In Zj;d?ande werd een bezoek geur acht aan de woning van de n*tr R aan de Oostburgsestraai. Ond-mks het feit dat de woning doorzocht 13, wordt hier niets vermist Meer succes had men in Cad zand, waar in wijk De bra bander de vakantiewoning van de Belg. R. uit St.-Gillis-Waas via het indrukken van een ruit werd bezocht. Een kleu rentelevisie alsmede een bt-fi stereo-installatie werden mee genomen. Een tweede inbraak rrvet succes in -Cadzand was de woning van de familie G. aan de Egelantierlaan, waar men door het keukenraam was binnengekomen. Ook hie werd een kleuren-t.v. me-ge nomen. Door de rijkspolitie van de groep Oostburg en de recherche wordt een onaer zoek ingesteld. (Van een onzer verslaggevers GOES In de plannen tot uitbreiidng en verbetering van het woonwagencentrum te Goes is vertraging gekomen. Dat delen burgemeester en wethouders mee op vragen van de onderzoekscommissie van de begroting 1975. Het oorspronkelijke plan was om de verbetering en uit breiding van het woonwagen- centrum te realiseren op de zelfde plaats, waar het cen trum nu ligt. Maar daartegen zijn bezwaren gekomen van omwonenden. Bovendien iis het college echter tot de overtui ging gekomen dat handhaving van het centrum op zijn huidi ge plaats aan de Westhaven- dijk bezwaren oproept voor de verdere ontwikkeling van d» woningbouw in de Goese pol der. Het college heeft dan ook onlangs besloten naar een an- dere vestigingsplaats binnen de gemeente te gaan uitkijken voor het woonwagencen trum. Desgevraagd zegt het college inzake bestrijdingsmiddelen voor onkruid, dat alieen die middelen door öe gemeente worden gebruikt dip het minst vijandig zijn aan net milieu- Zogeheten „gevoelige terrei nen' worden, als het even kan, ontzien. Volgens B en W. van Goes zal het dagelijks bestuur van de stichting psychiatrisch zie kenhuis voor Zeeland nog dit jaar een ontwerpschetsDian voor de bouw van clit zieken huis in Goes ter goedkeuring •voorleggen aan ae minister van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne., Het Goese eo-liegp deelt ook mee. dat de geza menlijke B. en W.-colleaes on de Bevelanden beducht zxin voor de vorming van een dis- trietsgezon-dheidszo-rg De ge zondheidszorg is momenteel goed. Men vreest voor een duur ambtelijk apparaat zon der dat de gezondheidszorg zelf wezenlijk zal worden verbe terd. commentaar -Tn de begeleidingsbrief bij de js. hebben Gedeputeerde Staten een nota toegezegd ovi Reimerswaal Dokter; planwerk. De nota komt waar: Beij te Hansweert, 01130-1344 voor de 4 Hansweert en Yerseke. ter C. Donker te Kra: dijke, tel. 01134-1544 de dorpen Krabber.: Kruininigen en El Bath. Sas van Gent e.o. Dok! Du Puy. Stationsstraat Sas van Gent' tel. 1777- Terneuzen Dokter H wens, Jac. v. Leivnep 87, tel 01160-3708. Vlissingen Dokter J. mer, tel. 3610 (tot zali 24.00 uur) en dokter Greef, tel. 2121 (van daig 24.00 uur tot si 24.00 uur). Visites aal gen voor 10.00 uur, sf uur zaterdag en zonda-j dringende gevallen van 13.00 en van 17.30 uur. Wolphaartsdijk, 's-H.AiJ kerke en Heinkensza Dokter A. Vos te Wolphil dijk, tel. 01108-221. Zaamslag Dokter W. F je, Plein 42 te Zaamslajf 01153-1244. TANDARTSEN' O Z.Vlaanderen Tand Nijsten, Homdiusstraat Terneuzen, tel- 0115) Spreekuren zaterdag 10.00-10.30 en van 18.30 uur, zondag van 12.30 uur. W.Z.Vlaanderen Tal A. van Herk te Ooi tel. 01170-2493- Spre» zaterdag en zondag 12 00-12.30 uur. Walcheren Tandarts Vries, Badhuisstraat 1 Vlissinigen, tel. 011$ Spreekuren zaterdag 9.00-10 00 uiuiT' zondag 11.00-12-00 uur. Z. en N. BEVELAND - arts D. Hage, Grote 28 te Goes, tel. 0111 Spreekuren zaterdag dag var. 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN N. en Z. Beveland Di arts dr. M. Kareli Heiukenszand, tel. 1290- Walcheren en deel N. Bev Dierenarts L. Jot Grijpskerke. tel. 0118! Consult alleen na teil sche afspraak. W.Z-Vlaanderen Die" W. Kapsenberg te Sim 01178-1225. O.Z. Vlaanderen De c I artsen J. de Haas, I straat 108 te Zaains'.aSl 01153-1366 en A. Blot Middelhoven-straat Axel, tel. 01155-2728. APOTHEKEN Goes Zeeuwse ap4 tel- 5255. Middelburg Apotbet v.d. Boogert, Vrijlaat 79, tel- 12789. Terneuzen Apotheek mann, tel. 2060 Vlissingen Apothee Lastdrager, C. van straat 1 te Soubur! 01183-1593. WIJKVERPLEGING Aardenbnrg, Cadzand, burg en Sluis Zr I xe Aardenbu-Pg, tel. 1746. Biervliet, Breskens, Hoofdplaat, Schoonde» IJzendiike Zr. Sik-| venstraat 16, te tel. 01152-216. Ellewoutsdijk e.o. Boudens-Boonman. Koningstraat 21 te K» dam me, tel. 01194-426. Goes Zr. C. Jungend 3666. b g.g. 711-0. Groot Axel en Zaamslaf K. Geleynse, Oosters» te Axe., tel. 01155-1885. Hoek, Philippine en Zr. Eustella, JaC':' beinstraat 2 te PM tel. 01159-366, b-g.g- 1451 Hulst en Hontenisse Verreecken. tel. 01142- j Kruiningen, Yerseke en weert Zr. 01130-1325- j N. Beveland WolP»1 dijk, WilhelminadorP Kattendijke Zr. Gorp te Wissenkeif' 01107-372 Sas van Gent Zr van Sehudpenpad 43, tel. 1548. b.g.g. 01158-1567. Terneuzen Zr. D n Van Steen-ber-genlaan 3360. Een herbezinning is immer ais het gaat om streekplanwe hoeft. Tegen herbezinning da: Ijezwaar hebben. Vreemd is wordt over herbezinning als Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. W G S. gewoon doorzetten ofsch toe heeft duidelijk gemaakt gedachte om bij de monding in te ruimen voor de vestigin tè voeren. Toch blijven G.S. a zijn ook niet ingqgaan op het de streekplannen om de State vragen over de wenselijkheic de regering zo'n duidelijke uit B Dat is jammer. Het beteke Vlaanderen mogelijk met een van iedereen weet dat het te Voor een streek, die al zo betekent dat weer vertraging streekplan voor Oost-Zeeuwse zin-ning zeer gewenst. (Van een onzer verslaggevers) BORSSELE De ambulan cedienst Bevelanden behandelt in de vergadering van 7 okto ber een voorstel, om .een am- balanceauto te gaan statione ren in Kapelle. t>e ambulanceauto, die voor Kapelle in aanmerking komt, ljS Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: opklaringen, ook plaatse lijk regen. Minder koud. 1 Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: ■Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: omstreeks 6 gra den. Max. tem-p.: omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 80 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 pro cent. Voor maandag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min, temp.: omstreeks 6 gra den. Max. temp.: omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 80 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 pro cent. waterstanden Konstanz 334 onveranderd, 'infelden 241 min 1, Plit- ;sdorf 382 min 18, Maxau onveranderd, Ploctóngen 131 plus 2. Mainnheim 257 plus 16. Steinbach 126 pl-us 7, Mainz 248 min 3, Biingen 124 mm 3. Kaub 163 min,3, Trier 287 plus 24, Koblenz '170 min 15, Keulen 141 min 10, Ruhr- ort 296 plus 13, Lobith 916 plus 21, Pannerdense kop 890 plus 19, Nijmegen 718 plus 18. IJsselkop 858 plus 9, Ëefde gpssel vervallen, Deventer 264 plus 4, Monsin 5478 min 12, Borgharen 3950 plus 23, Bel- feld 1112 plus 19, Grave ben-e den de sluis 503 plus 3. 1 Morgen, zondag 6 okt Bergen op Zoom 6.23 en Hansweert 5-35 en 17.50 Terneuzen 5.00 en 1713 Vlissingen 4.30 en 16.43 Wemeldinge 6.15 en 18.33 aBMaandag, 7 okt. Bergen op Zoom 7.05 en Hansweert 6.11 en 18.32 Terneuzen 5-38 en 17.57 Vlissingen 5.11 en 17.27 Wemeldinge 6-55 en 19-14 18.43 19.24

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2