Dallinga wil nationale top bereiken HVV-jiinioren De Maag Selectiewedstrijdei Halexachtkampen Veel prestigeduels j „Volgend seizoen wil ik overstappen Kampioenschap tweede klas tpiJf 11114 Wout de \ejs overleden. Finale Antwerpen Sterke renners in ronde van Hulst ïïïmÊMé r- Oppassen Vergissing ZATERDAG 5 OKTOBER 1974 GODDE BLIJFT NOG AMATEUR Louis Dallinga „Er zouden meer wedstrijden moeten zijn voor jonge spelers Als je nu eenmaal het juiste wedstrijdritme te pakken hebt, zit het seizoen erop ook" (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - Louis Dallinga, de besnorde Sluiskilse biljartrevelatie onderneemt een bijzonder zware stap het komende biljartseizoen. Op 12,13, 19 en 20 oktober namelijk zal Louis Dallinga aantreden in café De Linde te Goirle voor de voorwedstrijden nationaal eerste klas groot libre. Een zware stap dus, die Louis Dallinga heeft ondernomen, te meer omdat hij vorig jaar nog extra klas libre klein biljart speelde. Een overgang die menige biljartkenner kippevel bezorgt, want 30,00 ge middeld klein biljart spelen dat kunnen er wel meer Maar om datzelfde moyenne op groot biljart te spelen, dan moet men van goeden huize komen. Daarom ook is Louis Dal linga dit jaar al vroeg in trai ning gegaan, want, zoals hij zelf zegt. „anders kom je er niet op een groot biljart Ik train nu al gedurende zo n week of vier vier uur per dag Dit blijf ik volhouden tot na de voorwedstrijden'' Louis Dal linga realiseert zich terdege dat hij zich m deze voorwed strijden opnieuw waar moet maken. Voor Zeeuwse begrip pen is hij reeds een topspeler, maar landelijk gezien moet hij zich nog presenteren. Louis Dallinga „Kijk. ik verwacht nu bepaald niet dat ik het nu eens even waar ga maken m Goirle De gestelde eis voor de eerste klasse groot is minimaal 18 gemiddeld Dat moet ik zonder meer kunnen halen Persoonlijk reken ik op meer Zo tussen de 25 en 30 gemid deld. En ik dacht wel dat ik een goede kans maak om mij.te plaatsen voor de landelijk fi nale, omdat er voor dezdfiasse slechts 18 deelnemers inge schrevenhebben" Geen groot aantal deelnemers dus voor die eerste klasse groot biljart. Een bewijs dat degene die daarin mee kan draaien, de vader landse top al dicht genaderd is Zonder intensieve training en zonder les is dat moeilijk te verwezenlijken Daarom ook gaat Louis Dallinga iedere week naar Antwerpen waar hij dan zo n uur of twee. drie les krijgt van de bekende Belgi sche biljarter Constant van Barel Eerder al heeft de Sluiskilse kastelein lessen ge volgd bij Raymond Ceulemans enJosVervést Dit alles om tot de nationale top door te kun nen stoten Louis Dallinga is daarom ook bijzonder opti mistisch voor de toekomst Hij zegt „Nu begin ik dus in de eerste klasse groot biljart. (Van onze sportredactie) KOEWACHT - Peter Gódde wordt aan het eind van dit wielerseizoen nog geen prof. De Koewachtse tempobeul met een lengte van 1.92 meter (ga d'r maar aanstaan) en het respectabele gewicht van 97 kilogram (schoon aan de haak) - durft de stap nog niet te wagen. „Of ik durf wel, ik voel me sterk genoeg, maar mijn vrouw heeft nogal wat bedenkingen. En daar zwicht ik onherroepelijk voor. Mijn vrouw is mijn beste raadgeefster. Als ik niet naar haar geluisterd had, zou ik regelmatig achter in het peleton te vinden geweest zijn in plaats van zoals nu vooraan", zegt openhartige Gódde. Peter Poist is al een tijdje aan het jagen op me. Hij beeft een brief geschreven naar me en heeft contact gezocht met mijn sup portersclub. Hangt regelmatig aan de telefoon, maar ik rea geer nergens op voorlopig. Ik durf eerlijk gezegd niet met Post alleen aan tafel te gaan zitten. Daar ben ik niet tegen opgewassen. Die man kan zo mooi praten, die kletst me zo omver". maar mijn streven is dat ik er volgend jaar in 'slaag om het biljartwalhalla van de biljart- sport, de ereklasse te bereiken Ik zal met minder geen genoe gen nemen Toch zal ik er mijn maatschappelijke positie niet door verwaarlozen, want die staat bij mij primair Het is tenslotte sport, en het moet sport blijven, ook om de dood eenvoudige reden dat je er geen stuiver mee kan verdie nen Ik weet wel. veel aanko mende talenten staren zich blind op namen als Raymond Ceulemans en Ludo Dielis. twee Belgische matadoren. die grotendeels met biljarten de kost verdienen Maar je moet niet vergeten, dat er zo maar twee op deze aardbodem rondwandelen In de biljart- sport (evenals in iedere tak van sport) is het zo. dat je steeds moet streven naar meer maar het mag geen ziekte worden Dan ga je er onderdoor Daarom heb ik respect voor wat een man als Theo Platjouw gepresteerd heeft Altijd zijn maatschappelijke positie laten prevaleren en toch de ere klasse bereiken Daar komt dan nog bij dat Platjouw vaak helemaal naar Antwerpen moest rijden om te kunnen trainen Dan zeg ik bij mezelf, dal moet ik toch ook gemakkelijk kunnen halen. Ook al omdat ik nog beter in de gelegenheid gesteld ben om op een groot biljart te gaan trai nen. op nog geen zeven kilome ter van huis. in Sas van Gent Daar train ik dan ook zo'n drie a vier keer per week twee uur Thuis in de zaak train kook maar alleen op serie amen- caine Momenteel ts de condi tie nog niet optimaal, maar ik geloof wel tegen de tijd dat ik voorwedstrijden ga spelen dat ik in optimale conditie ver keer' Een week of drie geleden, na zijn fraaie overwinning in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. waarin hij de ge hele nationale amateurtop in de vernieling reed, liep Gödde se rieus met het plan rond zo snel mogelijk over te stappen naar de beroepsrenners Maar in die drie weken is er heel wat gebeurd Op de eerste plaats is Gödde vader geworden Een wolk van een zoon. Jean-Pierre genaamd heeft het geboortencijfer in Koewacht omhoog „gejaagd" en mogelijk dat deze belangrijke ingreep in huize Gödde vader Peter weer een tikkeltje beza digder heeft gemaakt Gödde weet nu duidelijk wat hij wil Na zijn honderdste overwinning die hij afgelofien zondag boekte in zijn glansrijke carrière - hij schreef een bergcntenum bij Londen op zijn naam, het „Cir cuit Vanceur" - heeft Gödde zijn besluit genomen Als er geen gekke dingen gebeuren tenmin ste, want er is mets veranderlij ker dan het weer en een boom lange coureur uit Koewacht Maar eerst wil Gödde nog eventjes vertellen hoe hij heeft genoten van die honderste overwinning. Voor iedere cou reureen hoogtepunt, dat slechts door weinigen bereikt wordt. Gödde: „Ik was er met een KNWU-afvaardiging naar toe. Samen met Gerrie van Gerwen en Jan Raas. Krott was ploeglei der. Jongen, geloof me. er is ner gens op deze aardbol leuker pu bliek te vinden dan het Engelse. Ik heb zo n negentig kilometei alleen vooruit gereden Er stond een kleine twaalfduizend man publiek langs de kant Telkens als je langs kwam klonk dat luide applaus Ze bleven klap pen Onbegrijpelijk Je vraagt je af wat voor handen die mensen moeten hebben als ze thuis ko men Zulke dikke (de dikte van een forse ontbijtkoek aange vend) volgens mij En dan die champagne na afloop Het ls daar de gewoonte dat ze de nummers een tot en met drie met dat kostbare goedje besprenke len Maar ik stierf van de dorst Wat denk je. na 118 kilometer afzien Dus ik pak die fles champagne en neem een paar fikse slokken Nee jongen, dat had ik nou net met moeten doen Het kwam m n oren uit Dan weet je ook dat je honderd keer gewonnen hebt Maar nu even serieus over de plannen van coming-man (hij is net 23 jaar geworden, dus heeft nog een prachtige wielertoe- komst voor zichi Peter Gödde Gödde gaat het liefst halver wege het volgende seizoen over Net als Gerrie van Gerwen Gödde: „Dat is een welover wogen beslissing. Kijk. dan kan (Van onze sportredactie) HULST - In ons verslag over de TROS-televisieploeg die op namen kwam maken in Huist voor de strijd om de „Penalty bokaal" is een foutje geslopen. Wij meldden abusievelijk dat Eugéne de Maat en René de Maat respectievelijk twee en drie doelpunten hadden ge scoord. Het aantal treffers van deze energieke HW-junioren was juist, maar de achternaam van de jongelui klopte niet. Het betrof niet de naam De Maat. maar De Maagt. HULST - Wout de Neys - de 24-jarige middenvelder van het eerste elftal van de voetbalver eniging HW '24 uit Hulst - is na een operatie in het St.- Lidwinaziekenhuis te Hulst plotseling overleden. De Nevs. die de laatste jaren een vaste kracht vormde van het eerste elftal van de blauwgelen, moest vorig seizoen de laatste wedstrijden wegens blessures missen Alles duidde er op dat hij dit seizoen weer volledig de oude. vertrouwde steunpilaar van de HW-verdediging zou gaan vormen In de eerste com petitiewedstrijd tegen Goes ver ving hij na tien minuten de ge blesseerde Tinus Vlassenrood De wedstrijden tegen Dosko en Meto speelde hij volledig mee Vanwege het tragisch overlij den van HW s eerste elftalspe ler. is voor zondag de bekerwed strijd HW 24 Middelburg, alsmede de voorwedstrijd van de HHV-B-junioren tegen de Zeeuwse selectie afgelast De voetbalvereniging HW 24 zal maandagmorgen om elf uur haar speler de laatste eer bewij zen, want dan zal hij door zijn sportvrienden naar zijn laatste rustplaats worden gebracht ik me eerst eens lekker laten zien in de klassiekers. Een paar klas siekers winnen, me flink in de kijker rijden en dan in het na seizoen overstappen naar de profs. Ik ben toch een renner die het hele jaar constant rijdt. Ik ben geen man die voor het sei zoen begint het hart uit zijn lijf traint om halverwege het sei zoen als een zoutzak in eikaar te klappen". Gödde blijft dus voorlopig nog even lekker bij zijn huidige sponsor - de BIK -ploeg (van Leo Bik, eigenaar van een sloperij en houthandel uit Lekkerkerk) - zitten Godde „Die man heeft me altijd uitstekend behandeld Volgende week gaan we rond de tafel zitten Bik weet zelf nog niet goed wat hij wil Misschien begint hij wel met een profploeg Samen met Jan van Erp bijvoor beeld, daar wordt al langer over gesproken Een gecombineerde profploeg dan Hij staat nog te twijfelen Maar ik denk eerlijk gezegd dat hij wel door zal gaan met een amateurploeg Als dat laatste het wordt, dan doen we wel alle belangrijke klassiekers. Olympia s Toêr en noem maar op Eddy de Block uit Heikant en Frits Hoogerheide uit Os- sendrecht maken dan ook weer deel uit van de BIK-formatie (Renners die kopman Godde er zelf graag bij wilde hebben red In zijn achterhoofd blijft Gödde echter bezig met de prof plannen Hij heeft ze nu even opzij gezet op aandrang mede van zijn vrouw die het nog niet zo ziet zitten bij de beroepsren ners Gödde .Mijn vrouw is., bang dat ik niet slaag bij de profs Ik kan dat begrijpen, er zijn in fate maar een paar cou reurs die het echt redden Kijk. ik ben niet van plan me prof te gaan noemen voor een banaan, een onderbroek en een paar sok ken Daar is Gódde net eventtes (Van onze correspondent) HULST - Dinsdagmiddag om 15 00 uur zal aan ruim vijftig amateurrenners het vetreksein worden gegeven voor de laatste bekende oktoberkermispnis van Hulst. Het is de laatste wed strijd die meetelt voor het Vlaanderen Bierklassement, waarin Toine van de Bunder on bedreigd aan de leiding gaat. De man uil (Jzendijke zal er zelfs niet bijzijn. Hij vindt het blijk baar welletjes voor dit jaar met zijn ruim dertig overwinningen. Er zullen echter genoeg sterke renners aan de starf verschijnen Onder wie de Brabanders Bert Broere. André Gevers. Johan Konings. Peer Maas en de man nen Frits Hogerheide en Cor Tuit Deze laatste heeft vooral de laatste drie weken diverse overwinningen m Belgie be haald Niet te onderschatten voor de eindoverwinning zijn natuurlijk ook de Noord- Hollander Wim Sterns en de felle Limburgse sprinter Matje Dohmen, alsmede de streekfa- vouriet Peter Gödde uit Koe wacht. die ook een bijzonder goed seizoen achter de rug heeft Andere renners als Leon Strob- be. Eddy de Block en Theo van de Brande zuflen zeker trachten zich voor eigen publiek te over treffen Teneinde de koers die 100 ki lometer lang is een bijzonder atractief karakter te bieden is door Skol Internationaal te Breda een extra premiestelsel ontworpen Elke acht ronden valt een premie van 125 gulden te verdelen Daarnaast vallen ook de normale premies te ver dienen Het feit dat voor de renners een aardig graantje valt mee te pikken zal zeker ook vele Belgen doen vertrekken Peter Godde „Een van de redenen - even buiten de financiële kant om dan - dat ik graag prol wil worden is dal de bezetting van de koersen in Zeeland uitermate slecht is Het gaat steeds maar om een paar renners Raas, Van de Bunder of Godde Dat wordt een saaie vertoning De voldoening die je op die manier aan een overwinning hebt, is minimaal" te link voor Daarom ook wil ik voorzichtig zijn met onderhan delingen Tk weet voor mezelf dat ik niet alleen moet praten Ik ben gemakkelijk te bewerken Ik moei een man naast me- hebben die zakelijk goed bij de pinken is. Mijn huidige sponsor Leo Bik heeft me beloofd me te zullen bijstaan als ik overstap naar de profs. Ik heb alle ver trouwen in die man. maar ergens begrijp ik ook wel dal hij me niet graag laat gaan. Zoals ik nu heb gereden betekende dat een berg publiciteit voor hem En dat is de bedoeling natuurlijk Maar nogmaals, ik heb vertrouwen in die man" Peter Gódde. de man die op de derde plaats staat in het criterium-klassement dit jaar cnteriumkonmg werd Toine van de Bunder met 30 overwinnin gen. Juul Bruessing tweede met 27 overwinningen en Gödde derde met 22 zegepralen - gaat nu eerst het wielerseizoen even rustig uitmaken De sluitings- koersen tn Hendrik Ido- Ambacht (met de BIK-ploeg) en Hulst (dinsdag 8 oktober nog even meemaken en wat relaxen in de gentlemenkoers in Philip pine. dan zit het ei op voor de beer van Koewacht Gödde Dan de zaken nog eens kalm op een rijtje zetten voor het nieuwe seizoen Ik heb van bondscoach Joop Middellink namelijk ge hoord dat hij me wil opnemen in de ploeg voor de tijdrit op de weg Interessant natuurlijk De wereldkampioenschappen zijn volgend jaar m België Als ik m die wegploeg zit en we pakken een wereldtitel - niets in onmo gelijk - dan zit ik helemaal ge bakken ais-ik over wil stappen naar de profs Dan giert de marktprijs omhoog begrijp je TON KOOMEN (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG - Voor de jaarlijks te verspelen Ha lexachtkampen voor de tafel- tennisjeugd van Nederland werden enkele dagen geleden in respectievelijk Middelburg en Vlissingen enkele selectiewed strijden gespeeld om uit te ma ken welke spelers en speelsters voor de door de landelijke jeugdcommissie beschikbare plaatsen in aanmerking kwa men. Bij de junioren waren dit bij de jongens Giel Wondergem (MZ) en Wim Duininck (Lau rens) en bij de meisjes Christa Slinger (MZ). Marijke van de Voorde en Carla de Bree (Zand) In deaspirantencalegorfe wis ten Cees Dert (Wilno). André Louwen (St Aloy) en Johnny Gabrielse (MZ) zich te klasseren met de in dezelfde categorie bij de meisjes Jeanne de Waal en Stema Blanckaerl (St Aloy) en de MZ-speelsters Magda Jakob- sen en Jeanet van de Bos Zeven plaatsen waren beschikbaar bij de jongenspupillen waarvoor Wim Wegman, Peter Slagter Jan Henk Bomhof (MZ), Peter Francke (Laurens). Ene Kindt en R de Moor (Aloy) en Frank Biiius (Wilno) wisten te plaat sen Bij de meisjes werden dit Vivian Blanckaert (Aloy) en Magda van de Vijver (MZ) Bij de welpen, de jongste categorie wisten William du Fosse (Wilno) en remco van Gilst (MZ) zich bij LONDEN (ANP) - Benny Fenton heeft donderdag zijn contract met Millwatt verbro ken Hij is daarmede de vierde Engelse manager die in dit sei zoen ontslag ueemt. Millwall dat in de tweede di visie uitkomt, zal totdat een meuwe manager is aangesteld, door coach Lawrie Leslie geleid worden Voor Fenton namen reeds ontslag Greenwood (West Ham United) Bill Nicholson (Tottenham Hotspur) en Gordon (Queen s Park Rangers) Een vijfde manager staat op het punt het voorbeeld van dit kwartet te volgen Dave Sexton van Chel sea de meisjes zich vezekerd vand plaats in de eerste region,! ronde die op zondag 27 oktoJ op diverse plaatsen in Zeeljj zal worden gehouden met tegt standers uit de afdelingen BrJ bant.. Rotterdam en Gouda (Van onze sportredactie) AXEL - Tussen 7 en 21 okt. ber zullen op verschillen; plaatsen in Zeeuws] Vlaanderen de voorwedst rijdt worden gespeeld voor het soonlijk kampioenschap Iwet klas driebanden klein biljan finale wordt gehouden vanüi; en met 16 november en de org, nisatie van deze titelstrijd is handen van de biljartverenig GBC uit Groenendijk. De poule-mdehng ziet er ij volgt uit Poule I (KOT, Terneuzen): Kun, A Oostdijk. J van Glaij beek, L. Heydens, A van c Linden (allen KOT Terneuzej J van Tiel (Concordia. Ten zen) en L van der Hooft (BZj Terneuzen) Poule II (SBC. Sluiskil): Corveleijn, P Rammeloo en] Pladdet (allen SBC. Sluiski A M Koomen (Ed Horerr Axel), M Rogiers (BZN Tej neuzen) en F Dieleman (A" Axel) Poule Hl (WBC, Walsoord#] P Baart, R Baart en A de KiJ (allen WBC. Walsoorden) J t Jole en A. Baart (GBC. Git] nendijk) Poule IV (Den Ouden St.-Jansteen): J Josiassen Uuden Arend. St -Jansteen),j AaertsenJ Bakx (beiden r Hulst). Th Schauwaert, j Taelman en W Boussen (al De Kroon, Hulst) en J Leen (POP Hulst) Poule V (De'Kroon. Hulst):! Schelfhout. B de Waal enjj Bot (allen De Kroon. Hulst),; van Dorselaere en B Pic) (beiden HBC, Huist) en J Kerkhoven (Den Ouden Ars] Huist) 1 V.3 v h 'y Wl H >s a Het team van Axel dat de laatste weken wat teleurstellende wedstrijden heeft gespeeld zal zich trachten te hemtellen >n het bekerduel tegen Corn Boys (Van onze sportredactie) Hl'LST - AXEL-TERNEL'ZEN - Na een weekje verplichte rust - slechts een enkel team maakte gebruik van de vrije zondag door vriendschappelijk te spe len - door het slechte weer. ko men de Zeeuwse amateurs op nieuw niet voor de competitie binnen de lijnen zondag Op het programma staat de eerste ronde om de distnetsbeker Een bekerstrijd die door de ene ver eniging serieuzer wordi beke ken dan de andere Ook bij de amateurs zijn er verschillende verenigingen die de competitie- belangen laten prevaleren bo ven de strijd om de distnetsbe ker Teams die het geen moment betreuren als zé er met de eerste ronde ai naast zitten Toch staan er in die eerste ronde een aantal interessante wedstnjden op het programma, waarhij de „eer" een belangrijke rol speelt. Het eerste duel HW 24 - Mid delburg is zon prestigeduel Het verschil bedraagt twee klassen maar de pupillen van Guust Voet kunnen gemakkelijk voor stuntwerk zorgen De Hulsterse oefenmeester beschikt over een jonge talentvolle ploeg, die het in de derde klasse voortreffelijk doet. ..terwijl zijn tegenspeler Piet Linden berg Middelburg nog met tot grootse prestaties heeft kunnen brengen Het kan daarom in Huist een pittig pres tigeduel worden Biervliet krijgt thuis Breskens op bezoek Breskens opereert een klasse hoger mei wisselend succes en de pupillen van trainer Piet de Kraker zijn dan ook fa voriet, hoewel het natuurlijk he lemaal afhangt van de inzet in zo n bekerduel Clinge - Terneu zen is een Zeeuwsrh-Vlaamse derby waarbij normaal gespro ken de winst moet gaan naar hel twee klassen hoger spelende Terneuzen-team van trainer Kattouw Voor Honorc Neefs en zijn mannen is er echter niets te ver liezen en alles te winnen. Verlie zen van Terneuzen zou voor de Clingenaren bepaald geen af gang betekenen, terwijl winst of een gelijk spel als een stunl gé- zien kan worden Neefs kan zijn spelers stimuleren, dal is in hel verleden meermalen bewezen Hel blijft dusoppassen geblazen voor Terneuzen Axel gaal naar Corn Bovs dat op papier (klas lageri zwakker is Het draait nog steeds niet goed met de Axelaars De bezet ting van het middenveld lijkt wat problemen op te leveren De laatste uitslagen in de competi tie hebben de Axelse aanhang allerminst gerustgesteld Axel trainer Rudi Steel Dat weekje rust heeft ons wellicht goed ge daan Corn Boys moeten we kunnen pakken De ploeg levert geen daverende prestaties in de vierde klas Wmst zou tevens een stimulans voor het moreel van de ploeg kunnen betekenen Van mij mag het wel zon be kerwedstrijd ertussen door' Domburg - Jong Ambon is zonder meer een duel met de beste papieren voor het team van Bert Penturv Goes - Vlis singen is een interessant duel. waarbij eveneens twee oude ri valen tegenover elkaar komen te staan Lerv van der Velde zal zijn mannen willen inspire11 om nog eens te laten zien o Goes ook op hoger niveau» zou kunnen komen Hontemü Steen is een Zeeuwsch-Vlaü gevecht tussen twee oude' kenden Hontenisse heeft het trapie lager moeten zoeken' seizoen, maar zal graag bewijzen dal de degradatie een grove vergissing blijkt te' rusten De ploeg van voor»» Schelfhout is aan een ind» kwekkende come-back bezit!1 hei prestige zou aanzie® worden opgevijzeld bij wins" Steen Al blijft Steen natuur een gevaarlijke tegenstand" Koewacht - Vogelwaard' eveneens een aantrekkelijk op papier Een Vogelwaarde' in 3D een slechte seizoen'" achter de rug heeft tegen Koewacht dat het daarentd in de vierde klasse H voortre'1 lijk doet na de promotie uit Afdeling Een zuiver prestif duel

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 26