VV-accommodatiegids voor W.-Z.-Vlaanderen op stapel eerpaal fstaan lokalen overbodig MOKT 8 ïanje VAN DE PIASSE EN VERDUNT WINNAARS VAN KRINGVLUCHTEN THE CORNER Beplanting langs rondweg Terneuzen gestart Protestants voorlichtings bureau stad streek I Breskens 'LLENTE ENMODE Handwerk van bejaarden bewonderd en verkocht CHnge Hoofdplaat Philippine OOSTBURG de secretarissen Vrijdag 4 oktober 1974. (Van onze correspondent) Als het aan en admini strateurs van de West- Zeeuwsch-Vlaamse VVV's ligt verschijnt er nog dit jaar in een oplage van 20.000 exempla ren een geheel deze streek omvattende accommodatie- lijst, waarin gegevens omtrent ,11e hotels, restaurants, pensi- ms, zomer- en vakantiewonin- West-Zeeuwsch- Vlaanderen zullen worden op genomen- Tijdiens een bijeenkomst in hotel „Du Commerce" te Oost burg onder leiding van de voorzitter van de Streek VVV W est-Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer J. Schipper uit Groe- de, verklaarden de aanwezige VVV-funetionarissen zich be reid om bij hun respectievelij ke besturen te bepleiten om de hotel-pensipnlijsten en de verhuurlijsten van zomerwo ningen e.d., welke töt nu toe door iedere VW afzonderlijk werden uitgegeven, te combi neren tot een gids, welke een volledig overzicht zal geven van de in West-Zeeuwsch- Vlaanderen beschikbare va kantie-accommodatie. Naast een belangrijke kos tenbesparing werd vooral als voordeel gezien, dat West- Zeeuwsch-Vlaanderen zicih via deze gids beter naar buiten zal kunnen presenteren. De toerist zal zich niet meer tot alle 10 VW's moeten wenden om zich op de hoogte te stellen van de mogelijkheden voor een vakantieverblijf in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Een briefje of telefoontje aan eeni van de VWs zal dan vol doende zijn om uitgebreid hierover te worden inge licht. Aan de provinciale VW, die op deze vergadering verte genwoordigd werd dpor de di recteur de heer J.P. de Regt, en de directie-assistente mej. M- Hovesitadt, werd verzocht voor deze accommodatie-gids een opzet en een kostenraming op te stellen- Deze zal aan het bestuur van de streek VW West-Zeeuwsch-Vlaanideren, dat uiteindelijk over de uitga ve van deze gids zal dienen te beslissen, worden voorge legd. rens van het westelijk sti ji Oostduitsers tegen te Derlij ns postkantoor te Ie; iale zekerheid, gerechtig!» [Van een onzer verslaggevers) ERNEUZEN De vereni voor Openbaar Onder is vindt het niet nodig dat per één november twee klas sen van de school „De Hille" hun onderkomen krijgen in de nieuwgebouwde school ^•r. I., «De Meerpaal" in het plan Vlert °P 7 oktoberh|Xldenrust. „De Hille" is een ichter de versperringen, j school die onder bestuur staat van de vereniging voor christelijk volksonderwijs in Terneuzen. Het hoofdbe- aar van de „Vereniging voor Openbaar Onderwijs" is dat deze vereniging de «choo! „De Meerpaal" te klein vond voor inwoning van een andere school. De voorgeschiedenis die [pidde tot de situatie dat het ristelijk volksonderwijs een aatsje kreeg in de openbare hooi, is nogal vrij ingewik- Hd. Per één augustus van dit jaar zijn in de, in aanbouw zijnde „Meerpaal" twee klas sen openbaar onderwijs onder gebracht. Per één november Kom"- er nog twee klassen jij, deze zijn nu nog onderge wicht in de Prins Willem Jexanderschool. _|De Meerpaal", die gebouwd IS als zesklassige school telt ongeveer honderdvijfen- tig leerlingen. Dat wil zeg- dat de school met nog énkele leerlingen erbij bin- fnkort een vijfde leerkracht gaat aantrekken. Dit zal naar Hrwachting in januari gebeu ren. Volgens -de gemeentelijke prognoses wordt de school per een augustus 1975 zesklas- sig. ,De andere ontwikkeling, is. (ADVERTENTIES VOOR INTIEME BRUILOFTEN EN DINERS RESTAURANT Steenstraat 16 HULST Tel. 01140-4148 Onze keuken is open tot 22.30 uur. Donderdags gesloten VISMIJN 15440 kg export garnalen 2.93-4.53, 1195 kg pellerij garnalen 2.21-3.40, 1522 kg bot 0.40-0.74, 2770 kg schar 0.98-2.22, 1044 kg schol I.16-2.17, 2596 kg tong 7.06- II.21, 1265 kg tarbot 3.72- 13.41, 295 kg grelt 3.36-6.56, 3520 kg kabeljauw 0.88-4.41, 226 kg wijting 1.00-1.62, 11 kg rog 2.60, 14 kg makreel 1.60- 1.65, 1257 kg poon 0.44-3.40, 28 kg kaai 0.70-2.36, 2 kg ham 500, 28 kg baars plus herdei 1.75-6.85, 28 kg tongschar 2.92- 4.14, 22 kg zonnevis 1.80-3.24, 404 kg steenibolk 0.86-1.09. <en straat 147 breda Al. nu de kustvissers van die sti klagen dat de vtsbai steeds verder terugtrekken zee. dat die school voor christelijk BUI onderwijs „De Stelle' zijn jasje is gegroeid. Door het bestuur van de C-V.O. is daarom in het verleden een aanvraag bij het gemeentebe stuur van Terneuzen inge- dier om eveneens een school temogen bouwen in het plan ■IdenriLst. Deze aanvraag were gehonoreerd. De nieuwe school voor christelijk onder wijs gaat, De Hille" heten en krijgt vier lokalen. Om de Jfcuwperiode te overbruggen, wil het^ CVO alvast met het .erwijs in Zeldenrust star- Bi ondier het dak van „De "erpaal". De gemeente Ter- ;en heeft hierin toege- imd. De heer H. Veraart voorzit ter van de vereniging vooi openbaar onderwijs geeft zijn visie op het probleem van de ihwor, ingen: „Men mag niet denken dat we iets tegen het Bnstdijk onderwijs hebben. deelname van tien procent het Eurodif-programma 'j uraniumverrij kin-g. voorzitter van het CVO. Zijn bezwaar tegen de Willem Adexanderschool is, dat kinde ren uit Zeldenrust een te ge vaarlijke verkeersweg zouden moeten oversteken. „Boven dien", aldus de heer Verlinde, „is het zeer eenzijdig dat het openbaar onderwijs meent te kuinnen claimen, dat ze alleen in Zeldenrust mogen begin nen". Ook zegt hij nog dat „de Meerpaal" oorspronkelijk was bedoeld als opvangschool. „En", gaat de heer Verlinde verder, „de gemeente is de woordvoerdster van het open baar onderwijs. En we hebben het in goed overleg met de gemeente gedaan.". Tenslotte heeft Spanje j nog een economisch prob's-8 met de atoomcentrales: uraniumproductie van dal -3 is gering. Het tekort aan V rijkt uranium zal in 1980 cj geveer 241)0 ton bedragen h in 1990 tot 7400 ton stijl Bovendien produceren op moment alleen de Verenil Staten en de Sovjet-Unie doende verrijkt uranium ook aan buitenlandse klart te kunnen leveren. Spa heeft nu een contract met Verenigde Staten tot voor de periode van dat tot 1990 heeft Spanje iet een contract getekend mei vaal de Sovjet-Unie ter wr de van 40 miljoen dollar, het uranium dat Spanje krijgt, te verrijken voor gebruik in atoomcentrales. Wc willen g t 1996 hoopt Spanje richer krijgen het op andere met West-Europa, onafhani Batsen ook Maar a,s lijk te kunnen maken van het moet. Ik vind het onzin twee atoom-kolossen, door e om „De Meerpaal" over te be volken. Als aan de andere kant van de straat twee loka- a? *n Prins Willean 'JHexanderschool leegstaan". «Volgens de heer Veraart, Is de situatie gewijzigd, doordat het katholieke onderwijs, dat oorspronkelijk in deze twee kalen zou gaan, dat nog niet .dcian heeft. De gemeente r j openbaar onderwijs "sadviseerd om tijdelijk ge- uik te maken van de ge- •enschapsruimte in „De eerpaal'. Dit brengt naar de mening van de heer Veraart teveel —'ga motorische problemen met zich mee: „En al zou dat winnen dat komt er in augus tus een zesde klas. De gemeen te heeft ons noodgebouwen Beloofd, maar dat is net als geloven in Sinterklaas, want die zijn toch niet op tijd". De heer Veraart vertelt ver der dat hij persoonlijk met het idee speelt om in januari de ^Willem Alexander als depan- ar*ce bij „De Meerpaal" aan te vragen. Dat zou dan naar tjpn mening wel de omgekeer die wereld zijn- Een ander tus- ^■nvoorstel van het openbaar Onderwijg is geweest om het Ctoistelijkonderwijs en een lokaal in De Meerpaal en ten lokaal in de Willem dexandersohool te geven. Da heer J.A Verlinde is de ;ter boven de zeespiegel et twintig landen. Yoga-me®' deze Aziatische vorm v? (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Aan de Scheldekade in Terneuzen is gistermorgen de eerste aanzet gemaakt voor de uitvoer"ng van het beplantingsplan voor de rondweg van Terneuzen. Het aanpakken van dit karwei gebeurde bijzonder vlot. B. en W. van Terneuzen hebben een dag eerder, dinsdag, een aan tal beplantingsplannen voor de hele gemeente Terneuzen goedgekeurd. Nadat de afgelopen week een deputatie van bewoners van de Scheldekade naar het stadhui-s van Terneuzen was geweest om het herziene be- plantinigsplan voor dit stuk van de rondweg te bekijken en goed te keuren kon worden begonnen. Tijdens een hoorzitting over het bepl-antingsplain op ach tentwintig mei. hadden een aantal bewoners van de Schel dekade namelijk bezwaren geuit tegen de plannen van de gemeente om een hoge beplan ting aan te brengen op de dijkvoet en de dijkberm. Veel gezirnsen aan de Schel dekade zijn na het aanleggen van de Delta-dijk enkele jaren geleden al op de bovenverdie ping gaan wonen, omdat hun beneden het uitzicht op de Westerschelde ontnomen was De gemeente is aan het ver zoek om een lage beplanting tegemoet gekomen en heeft besloten om jonge kruipden- nen te planten. Het hoogste punt van deze beplanting wordt ongeveer tweeënhalve meter, dus nog een stuk lager dan de kruinhoogte van de d'j li- Het beplantingsplan waaraan nu gewerkt wordt loopt vanaf het postkantoor tot aan de huishoudschool. De kosten van het plan bedragen 97.000 gulden. Een gelukkige omstan digheid voor de gemeente Ter neuzen is dat 78 procent van dit bedrag betaald wordt uit de DACW-pot, een subsidie- fonds ter bestrijding wan de werkeloosheid. Behalve lage dennen komen er in het groenvoorzieningplan ook olmen en populieren- De populieren komen bij de ro tonde 'n de buurt van het Juliamaziekenhuis. De olmen krijgen onder meer een plaats je bij het stadhuis, waar een bosplantsoen zal worden aan gelegd. Hier zullen verder nog meidoorns worden geplaatst. Op aandringen van Rijkswa terstaat heeft de gemeente haar plan om bomen te plan ten op de dijkvoet achter de watertoren moeten laten va ren. Bij de dinsdag aangenomen beplantingsplannen waren be halve de rondweg ook de plannen om de nieuw te bou wen scholen in hof Zeldenrust van groen te voorzien. AXEL Zichtbaar genietend zaten vele be woners van het bejaar dentehuis De Vurssche in Axel in de conversatie- zaai, tijdens de jaarlijk se verkoop- en tentoon- stelïingsdag van de handwerkprodukten die ze in het afgelopen jaar in elkaar hadden gezet- Het werd weer een dag vol gezelligheid, spelle tjes en steeds maar weer nieuwe gezichten. Welvar eleidster me vrouw R. Roediing-Rmid, die samen met vier da mes de handwerkmidlda- gen op maandag vain deskuinidiiig advies voor- zatg. opende om tien uur 's morgens de tentoon stelling. „Ik zou wel me- daillies kunnen gaan uit reiken van het zoveel ste kussen, het zoveelste paar sokken, babypakje of sjaal", zei ze wijzend op de tafels vol artike len. „Maar dat is niet nodiig- Het belangrijkste is dat we ai pratend en breiend plezier hebben en zinvol onze vrije tijd besteden"* Mevrouw Boeding toonde zich erg ver heugd over de steeds be ter wordende kwaliteit van de hanidwerkpro- dukten- Niet alleen wa ren er kussens, truien, vesten, stola's en ge laakte babykleertjes maar er was ook prach tig (en moeilijk) gobe- linwerk- En zelfs een kunstig versiert fiets wiel. Behalve de keur van spelletjes, waar men aan mee kon doen, wa ren er ook astronomische prenten van de heer De Jager weer te bewonde ren, en werd de gebrui kelijke verloting gehou den. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De kring Centrum Zeeuwsch-Vlaande ren hield met een deelname van 488 jonge duiven een wedvlucht vanuit Bourges. Uitslag: 1. K. Verbunt uit Axel, snelheid van de winnende duif 1335 mpm. 2. J. Giele uit Axel. 3. L. Taalman uit Phi lippine. 4- J. Koster uit Zaamslag. 5. P. Pladdet uit Terneuzen. 6. F. de Schepper uit Terneuzen. 7. F. Mollet uit Terneuzen. 8. R- de Vos uit Sas van Gent. 9. J. van de Graaf uit Terneuzen. 10. L. Breepoel uit Hoek, 11 en 12 D. Dieleman uit Axel 13 Joh de Mul uit Westdorpe- 14. A. de Groote uit Hoek. 15. L. Moer man uit Hoek. Concourabomd Zuid-Beve land met 551 jonge diuiven, hoogste snelheid 1301.47 mpm. 1. M. Pieterse uit Wemeldinge- 2. H. Witte uit Kruiiningen. 3. F. Voois uit Goes. 4 en 12 L. Paauwe uit Krabbendijke. 5 ein 9 R. van de Peijl uiit Goes. 6. Mevrouw Bijl uit Krabben- diijfee- 7. E. Mollet uit Hans- weert. 8.P. van Os uit Yerse- fee. 10- K. Bauer uit Kruinin- gen. 11. S. van Eijkeren uit 's- Heerenhoek. 13. E. Vermast uit Yerseke. 14. G. van Strien uit Wolphaartsdijk. 15. J. vain de Plaase uit Yerseke. VZV te Hoofdplaat met 18 ionge duiven 1 en 6 B. Tho- maes, 1172- mpm. 2. J. Tem merman O., 3, 4 en 5 B. de Poorter. 7. Th. Steijaert. Uitslag Kringvlucht vanuit Chateauroux van Kring West Zeeuwsch-Vlaanderen en Wal cheren: 953 jonge duiven hoogste snelheid 2087.33 mpm. 1 en J. van de Plasse uit Gadzamd. 2. J. van Belzen uit Middel- bung. 3. E. van de Dood Meer man uit Vlissingein. 4 en 11 H. Mookhoek uiit Breskens. 5. G. Dusarduijn Gz uit Groede- 6 M. Provo uit Cadzand. 7. M. vam de Bussche uit Sluis. 8 en 13 A. Cornells uit Breskens 10. J. Reimhout uitt Breskens. 12. Mej. Y. Verstraeten uit Breskens, 14. W. Goossen 15. J. Kools, beiden uit Cadzand. Wedvluchten vanuit Quie- vrain. Nieuiwe Lieven te Koewacht met 145 diuiven- 1 en 10 L- Segbiere (1732.9 mpm). 2. P. van Gijsel. 3. J. de Bruijne. 4. A de Letter. 5. J. Rombout. 6. A. Ysebaert, 7 G. Schalkens. 8. Cam. de Bock, 9. H. Ge- gheijn. De Zwaluw te Sint Jansteen met 83 oude duiven 1 en 3 P. Letens 1721,6 mpm., 2, 4. en 6. R. Vermorcken, 5 en 8 P. van Looy en zoon. 9. F. Blom- maert, 10. R. van Grember- ghen. Met 51 jonge duiven, 1 en 9 J. van Spaandonck, 1682,13 mpm. 2. W. Temmerman. 3. J Verheijden- 4. R. Vermorcken. 5. R. van Gremberghen. 6. L. van Dorsselaer, 7. en 8. Fl. Blommaert, 10. A. Mattens. De Postduif te Heikant met 55 jonge duiven, 1 en 5 Ch. de Beule. 2 en 9 A- Jansens. 3 en 7. W. Verstraeten, 4. E. van Goethem. 6- Combinatie Thijs- Danokaert. 8 en 10 E. Ver schuren. Met 26 oude duiven. 1. Ch. de Beule. 2 en 4 A. Pieters. 3. E. van Goethem- 5 gabns. Verschuren. 6. Gebrs. Sturm. 7 Gebrs. Smet 8 en 10 J- van Houten. 9. Combinatie Thijs - Danckaert. Combinatie Axel - Stoppel dijk met 101 duiven, 1., 2. en 8. P. Lenos, 1670.- mpm. 3. J- Giele, 4. Th. de Poorter, 5. en 9 J. Nolet. 0. G. Koekkoek. 7. F. Herman. 10- H. de Waal. De Volharding te Westdorpe met 49 duiven. 1 en 10 P- Vervaet (1634.55 mpm). 2 en 5. R. Goethals, 3., 4., 6. en 9. W. Verhaegen en zoon. 7. E. Baec- ke. 8. Ed de Smet. De Vrede te Sas van Gent met 22 duiven, 1. en 6. O. Dehulsters, 1700,- mpm., 2, 3. en 4. H. Marquinde, 5. M. v. Lent, 7- A. Wullems. 8 en 9. R. Oappaert, 10. F. van Hoye Met Moed Vooruit te Bosch- kapelle met 70 duiven. 1., 8 en 9 D. Dobbelaar. 2 en 10 Jan de Klerck. 3 en 4 P. van de Veen. 5- J. Burggraeve. 6 G. de Nijs. 7 L. Lauret. De Snelle Duif te Teirhole met 49 duiven, hoogste snel heid 1765,- mpm. 1 en 2 L. Hey- mans. 3 en 4. A. Beauradn. 5 en 8 J. Asselman, 6 en 10 J de Bot. 7- A. Hemelaar. 9- W. C aanbeen. Weldoen Door Vermaak De fanfare Weldoen Door Ver maak zal zondag deelnemen aan de festiviteiten in Wieze (B.). Zowel de muzikanten als de majoretten zullen met bus sen naar Wieze vertrekken. Belangstellenden kunnen mee reizen. Zeehengelwedstrijd Café Temmerman houdt op zater dag 5 oktober een grote vis wedstrijd te Hoofdplaat langs de Westerschelde. De aan vangstijd van de wedstrijd is halfdrie. De voorzitter van de Westerschelde Federatie, de heer -SA. Steijaert, heeft aan deze wedstrijd zijn medewer king toegezegd. Bingo-avond Op vrijdag vier oktober is er in het voor malige gemeentehuis „De Schotse Hoek" van Philippine een bingo-avond. De avond begint om acht uur- De op brengst is bestemd voor de aanleg van een tennisbaan in Philippine. De organisatie is in handen van stichting Tennis Philippine. Behalve het bingo- spel zal er ook een loterij worden gehouden. AXEL. De Halle, 20-00 uur: Gaiba- ret-coimediie „Jij en ik", van Marijke en Sieto Hoviiag. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: Op de Franse toer 18 j. Roxy, 18.45 en 21.15 uur: The exorcist 18 j- Etcetera, Molstraat 10a, ex positie vain de Borgenaars John van Kooten met grafiek en Jan Haans met keramiek, (t.m. 17 oikt). Open dag. van 13.30-17.00 uur, op vrij- ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zon. van 13.00-18-00 uur. Hal Stadhuis, Kunstwerk van de maaod- vain Hein Vree uit Hoogerheide (t.m. 31 okt.). Geopend ma- t.m. vrij. van 830-12.30 en van 13-30-17.30 GOES. Grand, 19.00 uuir: De tien geboden. 23-00 uur: Vrouwen in hun vrije(rs) uren 18 j- Jazz-club Goes, Ontmoe tingscentrum De Veste 21.00 uur: Optreden van „Whisper- not". HULST. Den Dullaert, Expositie van de beeldhouwer A. Teeuwisse uit Amsterdam en Pieter d' Hondt uit Utrecht, alsmede van de aquarellist Joop Wil- lems uit Amsterdam (t.m. 10 okt). Galerie Van Geyt, Steen- straat, expositie werken van negen Nederlandse kunstena ressen onder de titel „Joffers '74" (t.rai. 8 Okt.)- KLOOSTERZANDE. Feesttent, 21-00 uur: Dansa vond met Boerenkapel. Krokodilbar, The Willi ams- Rond Marijkepleln, Herfst feesten met mosselmaaltijden, en tal van andere festiviteiten w.o- muziek-, zang- en bier feesten (t.m- 8 okt.) MIDDELBURG. City, 20.00 uur: Papillon. Kuiperspoorttheater, 20.30 uur: Film „II oaso Mattei", van Francesco Rossi. Rijksarchief, St.-Pieterstraat Middelburgs muziekleven in grootmoeders dagen (t-m. 9 niov-) Open van 9.00-12.30 en 13-30-17.00 uur, "s zaterdags van 9-30-12.30 uur. Zeeuws Museum, Expositie foto's van lege Museumzalen (t.m- 1 november)., dagelijks, behalve op zaterdag en zon dag. OOSTBURG. Ledel Theater, 20.00 uur: (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In Oostburg wordt begin november een consultatiebureau voor gehoor- tenregeling en seksualiteits- vragen geopend. Dit gaat uit van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de Protestant se Stichting voor Verantwoor de Gezinsvorming (PSVG). Het eerste spreekuur wordt gehouden op 6 november. Op het bureau staan een arts en een maatschappelijk werkster ten dienste. Zij heb ben alle aandacht en tijd voor ieders vragen en problemen. Of het niu gaat om de keuze van het geschiktste voorbe hoedmiddel of dieper liggende kwesties. Bepaalde middelen zijn ook op het bureau ver- ki-ij gbaar. Spreekuur wordt gehouden in het gebouw van de maat schappelijke dienstverlening, Nieuwstraat 7 ;n Oostburg, op elke eerste en derde woensdag van de maand, 's avonds van 8 tot 9 uur. Zowel tijdens deze spreek uren als overdag kunnen in lichtingen worden gevraagd of afspraken gemaakt; 's avonds tel. 01170-3251, overdag CIU70- 2705. Pikant gevrij in de Alpenwei 18 J. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Rotterdam Philhar- monssch Orkest o.l.v- Bbo de Waart. Solist Arthur Rubin stein, piano. 2415 uur: Herb Alpert en The Tijuana .Brass. Groote Schouwburg, 20-1S uur: Andrè van Dudn's Pretmachi- ne. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Slippers" met Mary Dresselihuys, Guus Hermus, Wiileke Alberti en Jeroen Krabbé. De Lantaren, 20-30 uur: Theater Festival. Het Nieuwe Nederlandse Theater met o.a. Penta, Heeselt Wee zeis Combination, Hinderik, K.-tlheater en Onafhankelijk Toneel. In den Twijfelaar, 12.45 uur: Lunahtheater. Ahoy, „Femma", internatio nale Consumentenbeurs (t.m. 15 olkt). Open dagelijks van 10.00-17.00 en van 19.00-22-30 uur, zon. van 10.00-17-00 uur. SAS VAN GENT Vlaanderenhal, 20.00 uur Concert door hét Hulster Ge mengd Koor o.l.v. Jo Iveus. Solist Tijn van Eyk, piano. SLUISKIL R.-k. Antoniuskerk, expositie 75 jaar kapucijnen. Sluiskil (t.m- 6 oikt). Geopend op zat. en zond. van 15-00-17.00 uur en na de kerkdiensten. TERNEUZEN. Luxor, 20.00 uur: De grote schransparti'j 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Papil- Ion 14 j. 23.00 uur: Waar ou ders van wakker liggen 18 j- VOGELWAARDE (Stoppel dijk). Café Wapen V. Zeeland, 20.30 uur: Paling- en vlees- prijskaiartdnig. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Exposi tie schilderijen en tekeningen van Paul Gitroein (t.m- 12 okt). Geopend di. t-m. zat. van 9.00-18.00 uur, zond. van 14.00-18.00 uur. Op maandag gesloten- ZIERIKZEE Aula R.S.G., 20.00 uur: Film „The French connection" von William Friedkin- 't Lange Uus, Havenmarkt, 28 expositie Henk v. d- Horst, met linosneden (t.m- 31 okt). Open dd. t.m. zat- van 9.00- 12.00 en van 13.30-1800 uur, bovendien do. van 19.00-21.00 uur. ANTWERPEN Kon Vlaamse Opera, 20.00 uur: Forgy en Bess. Fakkel theater, Mutsaertstraat 20.30 uur: „Liefde half om half' vam Alan Ayckbourn- Prov- Centr. Arenberg, 20-30 uur: Concert van Russische kerk- en folklo ristische muziek door Russisch koor o.l.v. Nicolas Spasfcy- Zaal Kon. Elisabeth. Kon. Astriidplein 20.00 uur: Cabaret met het A.N.Z. Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met o.a- 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 oktober. BRUGGE Stadsschouwburg. 20.00 uur: „De liegenden van het oude Praag", door het Zwarte Thea ter uit Praag. Korrekelder, Kraanplaats 20-30 uur: „Inge blikt" van Victor Lanoux met Nolle Versijp en Roger Dewil- de. De Kelk, 20 00 uur: Optre den van de Rockgroep „Plazz- mia". Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerie iin Praag (t.m. 20 okt.) GENT. Kon. Opera, 20.00 uur: „Das Land des Lachelns" van Le- har. ADVERTENTIE Hl De enorme emdhoofdprijs in de Nationale Puzzelaktie „Geven voor Leven" in deze krant tbv de I kankerbestrijding in Nederland. Een sta-caravan van Belmont, type Sierra Nevada 25, Uw luchtkasteel op de grond. Een sta-caravan, die werkelijk van alle gemakken is voorzien: gezellige slaapkamers, een aparte dinette, een comfortabele zithoek, een gascomfoor met oven, een gashaard, eigenlijk te veel om te omschrijven. Deze Sierra Nevada sta-caravan moet U zien en dat kan bij Belmont B.V. te Polsbroek, die deze caravan ter waarde van 12.350.- ter beschikking heeft gesteld. -

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5