Breda uit ers Nieuwe Dow-fabriek in 1977 in bedrijf Gaat't niet op de lange baan? amro bank (öj Secties van culturele raad actief HET LAATSTE NIEUWS VOORZAG IN BEHOEFTE B D. AKKERMAN: egaal blad in Terneuzen Kees Brink met je spaarboekje. Mrecteur Oldenkf au zuivelfabriek üoosterzande tam afscheid ^alscherm- pringen in InAPEI LEBRUG PRINS BERNHARD «PENT TOTAL Wisselvallig cdk-zetel Ook steun voor SGP- kandidaat bedrijven willen vergoeding voor schade door overheids besluiten ECVO Heikant pierde jubileum stad streek f Nota's Monumenten Rad Redactie Bijzonder Veel tijd erslaggevers) zo blijkt uit de balans ovet e rode cijfers kunnen blijven, edewerking van de parochies jaarlijkse actie „Kerkbalans (Van een onzer verslagtgeverjj HEIKANT De KVO-afd, g heeft de jaarvergaderini )uden. Tevens vierden 4 es het twaalfeneenhalfjarij aan. Op de drukbezocht 'ergadering waren 50 lede: .anwezig. Behalve feestgevierd we* sok een nieuw bestuur gekt en. Voorzitster mevrouw In. ;hels-Ceelaert, die periodic itredend was, werd met alge nene stemmen herkozen. Al lieuw bestuurslid werd geko en mevrouw Van Waes-Bi laat. Nadat het jaarverslag don le secretaresse was voorgele- ien en er nog enkele agenda iunten waren afgewerkt kon en de aanwezigen genieten ■an een goedverzorgde koffie- afel. Daarna werden nog en- :ele uurtjes gezellig doorge dacht, waartoe veel werd bij- ;edragen door zuster Joseph! :it Hamme, die met haar zan; -n declamatie iedereen veel ilezier bezorgde. Vrijdag 4 oktober 1974. Van onze correspondent) CLOOSTERZANDE „Na nens het gemeentebestum lank ik u voor de vele goedi lingen die u voor en in omt emeente hebt gedaan". Jlel leze woorden opende burêe- neester mr. M- Somers van i emeente Hontenisse de spre tersrij op de afscheidsreceptie 'an de scheidende directe» 'an de Coöperatieve Zuivelfa-I priek Kloosterzande, de heet Oldenhof. De belangstelling voor dilj (scheid was overweldigend! Jit de gehele provincie waretj ■ertegenwoordigers naa: Cloosterzande gekomen om del leer O-ldenhof en zijn vrouul .e hand te komen drukken. Veel lof kreeg de heer 01 j lenhof toegezwaaid door del -ud-voorzitter van de coöpera-l ieve zuivelfabriek A. N. vaal Veselmale. Deze prees de ijverl n ka-rakter en vooral de grot'l >ekwaamheden vam de| cheidende directeur. akman in de zuivel en ees| iprecht sociaal voelend mens'. ;o noemde hij de heer Oi- .enihof. Men zal hem nog vet- loemen in het Land van Hid'J n Axel en de gemeenscha; Cloosterzande". Vervolgens voerden de he en Noos, vertegenwoordig®! tan de gezamenlijk'! relkslijters en de heer Zeil ecretaris van de melkvoorzie-l uin-g Zeeland het woord. Oct ij prezen de heer Oldenh® n zijn kennis en liefde vM-j et zuivelvak. De heer en mevrouw Older-1 -of kregen vele cadeaus aan-l c-bnden- Zij zullen zich bia-| enkort gaan vestigen in ®I emeente Raalte. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Ter f ïgenheid van de jaarlij K*| ermis in Kapellebrug zal SI aterdag 19 oktober op "e-l errein van veehandelaar 'uymbeek in de Sint-Ja1]' traat om 1345 uur een voe'l alwedstrijd gespeeld wor„ I .tssen een elftal uit Kapel'e'l -rug en de v.v. Steen. "3!;l eze taatste vereniging kot] et veteranenelftal in de voC alwei. I Direct na de voetbalw?®' ïriid zal de paraclub Schaft®! en valschermdemonstratie !fl en. In de rust van de voe l alwedstrijd verzorgt de ha['| ion ie uit Hulst een muzika' >nd-gang. De uitreiking van de beke£ ■aarom de beide elftallen in strijden, vindt plaats C'l floop van de demonstratie 'nl tal Fabi. Bij de Amro Bank krijgt u 2% méér op 't nieuwe Spaar-Pius-Boekje. Ofwel 74%. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Prins Bernhard opent vrijdag 18 ok tober de nieuwe Totalraffina- derij op het industrieterrein Vlissingen-Oost. De officiële opening zal rond halftwaalf geschieden. Tevoren krijgen de genodigden de gelegenheid de raffinaderij te bezichtigen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/ROTTERDAM De nieuwe styreen- monomeerfabriek, die Dow Chemical in Terneuzen gaat bouwen zal in het tweede kwartaal van 1977 in bedrijf moeten worden gesteld. Het wordt een van de grootste styreen-monomeerfabrieken ter wereld en jaarlijks wordt er een produktie van 460.000 ton van verwacht. De heer D. N. Akkerman, lid van de raad van beheer van Dow Chemical Nederland B.V. zei gisteren tijdens de viering van het twintigjarig bestaan van Dow Chemical Europe, nog niet te weten wanneer met bouwen kan worden be gonnen. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: wisselvallig en vrij koud. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: Aamfal uren zon: 1 tot 7. Min. temp-: omstreeks 5 graden. Max. temp.: omstreeks 12 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uiur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min. temp.: om streeks 5 graden. Max- temp.: omstreeks 13 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 proeent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. waterstanden Konstanz 334 onveranderd, Rheinfeiden 237 plus 7, Plit- tersdorf 385 plus 3, Maxau 427 min b, Plochingen 128 mm 5, Mannheim 249 min 1, Stein- bach 118 plus 3- Maiinz 252 min 5, Birngen 127 min 6, Kaub 165 min 5- Trier 269 plus 11, Koblenz 179 min 11, Keulen 144 plus 12, Ruhrort 293 plus 7, Lobiith 914 min 6, Pannerdense Kop 889 min 2 Nijmegen 720 onveranderd, IJsselkop 861 plus 3, Eefde IJssel 390 plus 3, Deventer 269 plus 2- Monsin 5478 min 2, Borharen 3929 plus 11, Belfeld 114 plus 4, Grave beneden de sluis 505 plus 5. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De frac ties van de S-G.P-, G.P.V. en Boerenpartij in de Zeeuwse Staten hebben zich in een ge zamenlijke brief gewend tot minister De Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken over de benoeming van de nieuwe commissaris der Koningin in Zeeland. De drie fracties wijzen de minister op de volgens hen onjuiste argumenten, die de PvdA naar voren brengt in deze zaaik. Met name inzake de zetelverhoudingen in de Staten. De meerderheid in de Staten wil een commissaris van protestants-christelijke signatuur, zeggen de drie frac ties. Deze past bovendien het best in de geestelijke struc tuur van Zeeland. De fracties vinden het onjuist, dat publie kelijk een kandidaat, die niet tot de eigien gelederen behoort, negatief wordt afgeschil derd De drie fracties schrijven de minister verder, dat ze menen te moeten pleiten voor een andere protestants-christelijke kandidaat indien de door hen nu voorgedragen persoon voor de functie niet in aanmerking komt of wenst te komen- De fracties vinden dat uit S.G.P. kring zeker een kandidaat naar voren kan worden ge schoven. Hij deelde mee dat mogelijk ai tegelijk met de bouw van de styreen-monomeerfabriek de benzolreformer en de cu- meenfabriek gebouwd gaan worden. De uitvoering van de ze drie projecten werd aan vankelijk begroot op een be drag van 400 miljoen gulden. Volgens de heer Akkerman zullen de werkelijke kosten hoger komen te liggen. In verband met de uitbreidin gen heeft Dow Chemical in Terneuzen 300 mensen meer nodig. Een werfcampagne wordt begonnen om dat aantal bijeen te krijgen. Daarnaast is men van plan een campagne te beginnen om de naam van Dow Chemical in heel Europa wat meer bekendheid te ge ven. Voor het bezetten van de 300 arbeidsplaatsen, die er in Terneuzen bijkomen denkt men zoveel mogelijk mensen uit Zeeuwsoh-Vlaanderen aan te trekken. Daarnaast wordt een beroep gedaan op d-e rest van die Nederlandse arbeids markt. Gastarbei-diers wil Dow Chemical niet aantrekken. ,We hebben liever geen gast arbeiders. Die komen meestal mlcal Nederland B.V. De mensen die wij nodig heb ben moeten gespecialiseerd zijn of gespecialiseerd worden. Wij investeren in die mensen. Voor mensen, die maar tijde lijk zouden komen, heeft dat geen zin", aldus de heer A.C.M- Heemskerk, commer cieel directeur van Dow Che mical Nederland b.v. MOS- SELBANKEN De heer Ak- selbanken de heer Ak- De heer Akkerman wees er gis teren op dat er nog geen defini tieve bestemming is voor de Mosselbanken. „Voor tankop slag zullen we de Mosselban ken als we dat gebied er ook inderdaad bijkrijgen zeker gebruiken, maar wat voor een fabriek daar zal moeten komen is nu nog moeilijk te bepalen, de heer Akkerman. Dat de bestemming nog niet duidelijk is ligt ook aan het feit dat Dow Chemical in Neder land niet over een planning op lange termijn beschikt. „Zo'n planning ie ook heel moeilijk te maken", dacht de heer Ak kerman. „je kunt nu die groei factoren voor de toekomst nog niet bepalen, je weeit niet hoe de economie zich ontwik kelt"- Voor de viering van het twintigjarig bestaan van Dow Europa, een viering die in Rotterdam plaatsvond om dat de eerste Europese Dow- vesitiiging in het Botilekgebied kwam tc staan, waren tiental len relaties van Dow Chemical uitgenodigd- De heer Akker man verzekerde het gezel schap dat in de nabije toe komst de investeringen van Dow Chemical Europa op een hoog peil zullen blijven. Men gaat daarbij overigens wel uit van d-e regel dat de inkomsten de uitgaven moeten overtref fen. De heer Akkerman wees verder op de enorme groei, die Dow Europa in twintig jaar heeft doorgemaakt. Het perso neelsbestand is van 8 man op 1 september 1954 uitgegroeid tot 11.000 medewerkers eind 1973. De omzet bedroeig in 1973 827.500.000 dollar, het geen 27 procent is van de totale omzet van Dow. Dow Nederland leverde 45 procent van de omzet van Dow Euro pa. Sinds 1963 zijn de omzet ten van Dow Europa jaarlijks met 26 procent gestegen, die van Dow Nederland met maar liefst 67 procent per jaiar- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Ka mer van Koophandel en Fa brieken in Midden- en Noord- Zeeland acht het tijd worden, dat de gemeenten in haar ge bied een verordening in het leven roepen op grond waar van aan ondernemers in mid den- en kleinbedrijf schade kan worden vergoed, welke ze hebben geleden door rechtma tig overheidshandelen. De Middelburgse Kamer heeft de aandacht van de gemeenten voor deze zaak gevraagd in een brief. In toenemende mate, zo schrijft die Kamer van Koop handel, wordt het bedrijfsle ven geconfronteerd met maat regelen van de overheid, die de voortzetting van de onder nemingen in gevaar brengt. Als voorbeeld wordt genoemd de voorbereiding en-of uitvoe ring van openbare werken. Als gevolg hiervan geven de resultaten van ondiernemingen in midden- en kleinbedrijf een daling te zien- Maar op die schade is nog geen enkele schadevergoeditnigsregeling van toepassing. De Kamer schrijft de ge meenten verder uit de kring van ambachtelijke aannemers te hebben gehoord, dat ge meenten bij het verlenen van opdrachten een borgstelling of capaciteitsverklaring verlan gen. De kamer dringt er op aan de continuïteit en de werkgelegenheid van de am bachtelijke aannemers niet in gevaar te brengen door hen onnodig buitenspel te zetten bi] het verwerven van ge meentelijke opdrachten. Morgen, zaterdag 5 okt. Bergen op Zoom 5.53 en 18.05 Hansweert 5 02 en 17.13 Terneuzen 4.25 en 16.35 Vlissingen 3.53 en 16.04 Wemeldinge 5.43 en 17.55. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sectie muziek van de Zeeuwse cultu rele raad vraagt zich af, of de evenementen, die georgani seerd worden door de stichting Mattheus Passion uit Hulst en het Bach Comité uii Aarden burg' niet beter kunnen plaats vinden binnen het kader van de stichting Cultuurspreiding Zeeland. De sectie bericht de ze overweging aan de Zeeuw se Culturele Raad, die op don derdag 10 oktober vergadert om 14.30 uur te Middelburg. De sectie muziek beraadt zich momenteel nog over een uit te brengen advies over subsidiëring van evenementen van beide instellingen. Alvo- "ens tot een definitieve uit spraak te komen, wil de sectie eerst ook nog met bedde orga nisaties van gedachten wisse len. De sectie stelt de culturele raad wel voor om de uitvoe ring van „Die Jahreszeiten" van Hay dn op 9 november in de basiliek van Hulst te be stempelen als bijzonder evene ment en Gedeputeerde Staten van Zeeland daarom te advise ren de helft van het tekort tot een bedrag van f 2500- be schikbaar te stellen. Dit evene ment kan volgens de settle tegelijk gezien worden als een proef om na te gaan hoe de behoefte ligt aan groot koor werk in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren. De Zeeuwse culturele raad zal verder haar standpunt be palen inzake de nota „Doel stelling van de openbare bibli otheek'' van het Nederlands Bibliotheek en Lektuur Cen trum- De sectie vorming en ontwikkeling bericht de raad, dat besloten is een enquête te houden onder de instellingen voor vormingswerk in Zeeland over hun doelstellingen- activi- teiter en onderlinge samen werking. De sectie creativi- teitsontwikkeling is bezig met een nota over de zin van een Zeeuwse School voor Kunston derwijs. De sectie hoopt deze nota de volgende vergadering gereed te hebben. De sectie theater en letteren van de ZCR bericht, dat beslo ten is een gesprek tot stand te brengen tussen de vertegen woordigers van de secties the ater, letteren en muziek en de stichting Cultuurspreiding Zeeland In dat gesprek zal het beleid en met name de programmering van de stich ting cultuurspreiding Zeeland ter discussie staan- De sectie cultuurbehoud stelt de Zeeuwse culturele raad voor nog dit jaar een bijeenkomst te organiseren met vertegenwoordigers van gemeentebesturen en andere belangstellenden om te komen tot de oprichting van een mo numenten wacht in Zeeland. Deze sectie vreest verder, dat er te weinig samenspel zal plaats vinden tussen de diver seactiviteiten in de provincie ter gelegenheid van het monu mentenjaar 1975. Verder zal een enquete worden gehouden, in overleg met de provinciale onderwijscommissie, naar de culturele activiteiten op de scholen in Zeeland. Dat u vandaag, en elke dag uw krant in de bus vindt is thans een normale zaak. En welke richting een bepaalde krant ook heeft, of die aanspreekt of niet, feit is dat al de Ne derlandse kranten vandaag de dag tot stand komen zonder dat die aan wat voor censuur ook zijn on derworpen. Dat is wel eens anders geweest. Al ligt de oorlog nu voor wat Zee land betreft zo'n 30 jaar achter ons, velen weten nog hoe zij officieel op de nieuwsvoorziening waren aangewezen. Via de gelijk geschakelde radio of de ge censureerde dagbladen. Hoe gretig werden daarom de met veel pijn en moeite - en niet te vergeten gevaar gemaakte stencilkrantjes stukgelezen, omdat die infor matie bevatten die de bur gers in het bezette Neder land ontbeerden. De kopij voor die stencilkrantjes werd verkregen via de Engelse zenders of Radio Oranje. Veel van die bladjes die toen de vonk van de hoop brandende bleven houden, zijn me in vergetelheid ge raakt. Sommige konden na de oorlog blijven voortbe staan, (Vrij Nederland, Het Parool) of werden onder an dere naam voortgezet. Zo ook in Terneuzen, waar het illegale blad Het Laatste Nieuws na enige tijd werd ondergebracht in de Stich ting de Vrije Zeeuw, thans een kopblad van Uitgevers mij. De Stem. Met de op richter, hoofdredacteur, en ook bezorger van Het Laatste Nieuws, de heer Govert J. Scheele hadden wij over zijn geesteskind een ge sprekje. 10 De aanleiding voor zijn blad was heel simpel en rechtlijnig. „In de oorlog moest op een gegeven mo ment iedereen zijn radio in leveren in de kranten kan je alleen de resultaten van de Duitsers lezen resultaten die bovendien verkleurd werden. Voor de ware toedracht had je de radio nodig, waar je de Duitse berichtgeving kon toetsen aan de Engelse zen ders of Radio Oranje. De ra dio Icon je niet missen, geen dag", zo zegt de heer Scheele. Hij had zijn apparaat dan ook niet ingeleverd, maiar luisterde illegaal. „Het viel soms niet mee, want de zen ders werden zwaair gestoord. Het nieuws dat ik vi!a die radio vernam vertelde ik door aan zo'n stuk of 10 kennissen, maar als je het zelfde verhaal 5-6 keer hebt verteld ga je namen door elkaar halen, getallen verge ten en dat bevredigde mij toch niet". Op een gegeven moment raakte de heer Scheele in contact met de heer J. van Wijk, een ambtenaar van 's rijks belastingen in Terneu zen. Die adviseerde hem om met behulp van carbonpa pier het relaas op een stuk of 8 velletjes papier te zetten en iie te verspreiden- „Steno kende ik niet, maar regelma tig waren er uitzendingen op dicteer snelheid, zodat ik daarvan het nieuws goed kon overnemen. De vraag naar die blaadjes papier overtrof echter verre de capaciteit, een probleem dat echter weer dank zij de heer Van Dijk opgelost kon worden". De ambtenaar „organiseerde" bij zijn werkgever een pak ket stencils em een paar dui zend velletjes stencilpapier. Van een ennis kreeg ik een oude steniciQimachine en toen De heer Scheele uit Terneuzen met een exemplaar van zijn illegale blad. was het werken geblazen", zo vertelt de heer Scheele. De „redactie" werd uitge breid met de heer P- Mi- chielsen die de heer Scheele hieip met net afluisteren van berichten, het opschrijven en uittiKken hiervan op stencil, het afdraaien en het ver spreiden. ..Het was een troep dat afdraaien. De eerste 20 vellen waren altijd onlees baar, doordat de verise inkt zich nog niet goed had ver spreid- Maar dagelijks maak te we tooh zo'n 100-125 exemplaren die 's avonds on der bescherming van het duisteT bij mensen, waarvan de redacteuren wisten dat die „goed" waren, in de bus werd gestopt. Begonnen werd met de uitgave medio 1943 een beide heren hebben het volgehouden tot en met de bevrijding van Terneuzen op 20 september 1944. Toen verscheen voor het eerst Het Laatsre Nieuws als officieel dagblad. „Toen kwamen we ook pas in de openbaarheid, want tot die tijd wisten behalve een paar heel goede kennissen, de mensen niet wie er achter Het Laatste Nieuws zaten". Met d'e bevrijding kwam ook het Militair Gezag dat de persen van de Terneuzensche Courant toewees aan Het Laatste Nieuws. Drukker P.J. van de Sande belastte zich met de uitgave- Van al de exemplaren die in oorlogstijd van Het Laat ste Nieuws zijn verschenen heeft de heer Scheele er nog éèn over. „Maar dat is dan ook een bijzondere", zo zegt hij. Het is die uitgave van 12- 9-1944, waarin als hoofdarti kel wordt vermeld dat pa trouilles van het Tweede Britse leger voor het eerst de Nederlandse grens, ten zui den van Valkenswaard heb ben overschreden. „Het nieuws is vandaag goed", zo staat te lezen. „De strijd om het Albertkanaal is nu praktisch afgelopen. Door de snelle en verwonderlijke manoeuvre van twee pantser gevechtseenheden van het tweede Britse leger kon bij verrassing een belangrijke brug over het Maas-S chel de- kanaal genomen wordien- De Nederlandse grens werd voor de eerste maal overschreden door de verrassende acties der Britse tanks. De posiitie der Duitsers tussen het Al bertkanaal en het Maas- Scheldekanaal is hopeloos en reddeloos", zo stond op die gedenkwaardige dag te le zen. In dezelfde krant een folio vel aan beide zijden volge- typt- een artikel met com mentaar van een Brits stafof ficier op de zware tegen stand bij het Albertkariaajl waardoor de onmiddellijke bevrijding van Nederland enige tijd is opgehouden; een verslag van het bezoek diqt koningin Wilhelmina en Prinses Juliana brachten aan Oranjehaven het tehui* voor de Engelandvaarders in Londen en voorts overzieh ten van het Westfront, he luchtfront, het Oostfront, hr Zuidfront (Italië), het Verr Oosten en een algemee' bericht, waarin telezen staat dat Churchill en Roosevelt in Quebec zijn aangekomen voor een bespreking over het laatste stadium van het of fensief tegen Duitsland. „Nu besef ik eigenlijk pas hoeveel tijd wij hierin gesto ken moeten hebben", zo zegt de heer Scheelie. „Ik wil het oorspronkelijke exemplaar niet meer uit handen geven en heb het daarom maar voor u overgetikt- Ik deed er ruim 2 uur over, kun je na gaan. Maar ja, in die oorlogs tijd hadden wij tijd ge noeg" Direct na die bevrij ding meldde de hoer Scheele zich ais oorlogsvrijwilliger in het wachtbataljon Rudolf Fassaert. vernoemd naar een verzetsheld waarvan men toen aannam dat hij v^as ge fusilleerd- Later bleek dat de ter dood veroordeelde Fassaert uit Middelburg wist te ont snappen en toen werd het wachtbataljon omgedoopt in I-14-RI, „het roemruchte cir cus Gasparie". Onlangs hield deze club een geanimeerde reünie in Hulst. Met vele anderen deed de heer Scheele wachtdiensten voor de Canadezen, dat een frontleger was en van hun diensten goed gebruik wist te maken. „We hadden bur gerkleding, eern militaire overjas en een Duits geweer, maar het ging", zo zeigt de heer Scheele. Na de bevrij ding van West-Zeeuwsch- VLaanderen vertrok het ba taljon naar Vrasene (B) voor een verdere militaire vor ming en deed bezettingsdien- stenin Roosendaal, Noord-Be veland, Zevenbergen, Ooster hout, Duitsland (Westfalen), Hilversum en Utrecht. „Toen splitste de groep zich. Een deel ging naar Indië. Ik ben niet gegaan omdat ik als ge huwd korporaal slechts ƒ78,- '421 per maand kostwinnersver- goeding kreeg en dat was :i! echt onvoldoende". Op 10 mei 1946 werd hij gedemobi liseerd. Het Laatste Nieuws heeft niet lang meer bestaan. Bij zijn eerste verlof merkte de heer Scheele dat het Militair Gezag de auteursrechten aan zich had getrokken en die vervolgens had onderge bracht in de Stichting de Vrije Zeeuw, onder walkie naam het na-oorlogse dag blad in Terneuzen is ver schenen, tot op de dag van vandaag. Het militaire leven heeft de heer Scheele echter nooit meer losgelaten. Vanaf de oprichting in Zeeland van pelotons voor de Nationale Reserve is de heer Scheele hieraan verbonden geweest. Eeist als gewoon soldaat en nu na ruim 22 jaar als adjudant „De Nationale Re serve is een onderdeel van de Koninklijke Landmacht. Ons uniform verschilt dan ook niet van dat van de rest van het leger. Alleen een em bleem op de linkermouw geeft aan dat wij van de Nationale Reserve zijn". Met veel plezier vertelt de heer Scheele van de maande lijkse oefenavonden en de drie of vier 25-uursoefenin- gen die jaarlijks worden ge houden. De verdiensten van de heer Scheele zijn niet on- opgemekrt gebleven- Was hij reeds drager van het Oor- loigsheTinneringskruis met de gesp „Voor krijg te land" en drager van de Vrij willigere- medaille 29 jaar trouwe dienst, het behaagde Hare Majesteit om de heer Scheele voorts ter gelegenheid van haar verjaardag te onder schei der met de militaire on derscheiding eremedaille in zilver met de zwaarden ver bonden aan de Orde van Oranie-Nassau. „En daar ben ik geweldig trots op. Niet alleen omdat ik die nu ge kregen heb, maar omdat hiermee eigenhik het gehele werk van de Nationale Re serve in het zonmetie wordt gezet en dat mag ook wel pens". Eindredactie Rein van der Hetan

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3