Peiling woningbehoefte in Terhole MfffiVIK Bisdom Breda in 1973 uit rode cijfers in Gaat lange ami Postduivenverenigingen besloten seizoen NAAR AANLEIDING VAN VRAGEN IN RAAD D. AKKEj Kees met je spa; m Laat'ns wat van je Verkeersbrigadiers in Sint Jansteen Klooster/ande Feesttent beheerst Marijke- plein TWEE MAANDEN VOOR VECHTENDE HORLOGEVENTERS Woningbouw in St.-Jansteen vordert Directeur OldenMI van zuivelfabriek Kloosterzande nam afscheid PRINS BERNHARI OPEN! TOTAL i£s stad streek 1 Weg uit de consumptie maatschappij! Terug naar de natuur. Politierapport Westdorpe lil Zes maanden voor diefstal Trouwzaal in Vogelwaarde KVO Heikant vierde jubileum •V., Bij deAmrol 't nieuwe Spaar-Plus-| VALSCHERM- SPRINGEN IN KAPECLEBRUG Wisselvallig Vrijdag 4 oktober 1974. ll ADVERTENTIE )l (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De regionale woningbouwvereniging in Axel zal de behoefte aan woningwetwoningen in het Hontenisser kerkdorp Terhole onderzoeken. Mocht inderdaad een dergelijke behoefte worden aangetoond dan is de woningbouwvereniging bereid woningen te bouwen. Dit zei gisteren de directeur van de woningvereniging de heer Van Rooij naar aanlei ding van vragen die in de Hontenisser gemeenteraad zijn gesteld door die raadsfractie H. Bruggeman. De drie man tel lende raadsfractie heeft in een brief aan B. en W. voorgesteld op korte termijn in Terhole 10 woningen te bouwen en voorts om een uitbreidingsplan voor dit kerkdorp te realiseren ten einde woningbouw op lange- termijn mogelijk te ma- Het boek van Jacques Massacrier die zijn goed betaalde baan er aan gaf, met zijn gezin de consumptie-maatschappij verliet en een nieuw leven begon op het land. In 192 bladzijden op royaal formaat, met 350 teke ningen van hemzelf, vertelt hij hoe te leven bij een terugkeer naar de natuur. v's een^^r heerlijk boek dat laat zien hoe t óók zou -i-j. kunnen! JLS» bij elke boekhandel Na 1 januari 1975 f 24,50 (voor zover nog verkrijg baar) (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De leerlingen van de zesde klas van de Maria-school zijn door opperwachtmeester De Koning uit Sint-Jansteen opgeleid tot verkeersbrigadiertjes. Het ini tiatief van deze opleiding is uitgegaan van de ouders van leerlingen uit Absdale, die de scholen in Sint-Jansteen be zoeken. De briigadiertjes regelen thans voor en na schooltijd het verkeer in de Hoofdstraat, zo dat de leerlingen van de Ma- riaschool en van de kleuter school Sint-Janneke veiliger de weg kunnen oversteken. re ken. Men vindt dat Terhole voor woningbouw in aanmerking komt omdat het gunstig is ge legen en veel pendelbussen langs Terhole komen. Voorts ligt het diaht bij het winkel centrum Hulst en telt Terhole een aantal bloeiende vereni gingen. „Wanneer er op Ter hole een woning leegkomt zijn er dadelijk 15 tot 20 gegadig den, zowel voor koop als voor huur" aldus de raadsleden. Echter men wil niet alleen woningbouw in Terhole. Vol gens de fractie-Bruggeman ko men ook kernen als Hengst dijk, Ossenisse en Lamswaar- de' voor woningbouw in aan merking. Gesteld wordt dat de kleine kerkdorpen leefbaar moeten blijven omdat zij niet uit het landschap weg te den ken zijn. Opgemerkt wordt voorts dat vele mensen, vooral Jonge, er niets voor voelen om „blokkie aan blokkie" te wo nen. „Zij wonen liever in een dorp waar nog wat ruimte is en de privacy geen holle kreet is". De leefbaarheid van de klei ne kernen spreekt het bestuur van de woningbouwvereniging wel aan, aldus de heer Van Rooij. „Wonignbouw is een mogelijkheid om een leefge meenschap staanbaar te hou den. Denk maar aan scholen, verenigingen etc. Wij willen echter niet bouwen om te bou wen. We bouwen zogezegd niet voor de leegstand. Maar als inderdaad ergens een be hoefte is aangetoond dan is ons bestuur zeker bereid tot bouwen over te gaan". Overi gens is bouwen een beleids zaak waarover eerst uitvoerig gediscussieerd zal moeten worden, dit in samenspraak met het gemeentebestuur, al dus de heer Van Rooij. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Door de Terneuzense gemeentepolitie zijn twee meisjes uit Terneu- zen K.L. en J.O. aangehouden. Zij worden ervan verdacht dat zij uit de boetiek BOBO ;n de Kersstraat een truitje hebben ontvreemd- TERNEUZEN De Gente naar M.A.H-, zette in café de Kraker zijn bierglas met zo veel kracht op tafel neer dat het brak en de man een slaga derlijke bloeding in de rechter arm opliep. Hij werd voor verzorging naar het Juliana- ziekemhuis gébracht. De Flamingo's Het drum- en majorettekorps de Flamin go's uit Westdorpe heeft on langs een optreden gegeven in de Brabantse plaats Huyber gen. De Flamingo's moesten daar het jubileum opluisteren van hun naamgenoten die daar gevestigd zijn. Onder grote belangstelling en in samen werking met nog 10 korpsen werd er een succesvolle show gegeven. Vergadering De stichting sociaal cultureel werk te Westdorpe houdt op dinsdag 8 oktober in het voormalige ge meentehuis een vergadering, waarop de mogelijkheden be sproken worden om dit jaar opnieuw met een cursus hand vaardigheid te starten. De voornaamst punten die aan de orde komen zijn: hoeveel cur sussen, waar en wanneer en de kosten hiervan. Nu reeds is al besloten dat men op don derdag 10 oktober in de kel der van het verenigingsge bouw Concordia start met een cursus boetseren onder leiding van de heer Van Grenberge. Stichting sociaal cultureel werk De stichting sociaal cultureel werk te Westdorpe start zondag 6 oktober weer met allerlei activiteiten voor de jeugd. Om 14.30 uur wordt er een film vertoond, getiteld: „Alleen op de wereld" in het verenigingsgebouw Concordia. Woensdag 9 oktober wordt de jeugd in de gelegenheid se steld om in het voormali? meentehuis te knutselen eu ie lezen. In Concordia kan de jtugd zich bezig houden met allerlei spelletjes, beide moge lijkheden zijn van half drie tot half vijf. Zondag 13 okto ber organiseert de stichting een reisje naar de dierentuin m Antwerpen, om 10 uur wordt er vertrokken en men rekent erop dat hefgezelschap weer omstreeks 18 uur thuis is. Ook de ouders mogen mee op dit reisje- KLOOSTERZANDE Tot en met volgende week woensdag zal de grote feesttent het beeld van het Marijkeplein in Kloosterzande beheer sen. Met man en macht was men gisteren in de weer om de feesttent op te trekken. Vanavond om 19.00 uur is het dan zover en zullen de bamisfeesten (bamis is een oud woord voor guur herfstweer) een aanvang nemen. Vertegenwoordigers van de middenstand in Kloosterzande tonen in een veertiental stands hun nieuwste snufjes en de feesttent zal daveren van muziek. De C-V. de Klorianen, die nauw bij de voorbereidingen van de feesten is betrok ken verwacht nogal veel belangstelling voor de helikoptervluchten boven Kloosterzande die zaterdag en zondag van 13-00 tot 18.00 uut ge maakt kunnen worden. Een muzikaal hoogte punt zal ongetwijfeld zondagavond het optre den van Dimitri van Toren zijn, de Bredase troubadour die na jaren lang hard werken einde lijk met een paar hits doorstootte naar de bo venlaag van de Neder landse artiesten. MIDDELBURG De recht bank in Middelburg heeft uit spraak gedaan in de zaak van twee Zeeuwsch-Vlaamse hor- logeventers. Twee uit woon- wagenkringen afkomstige hor- logeventers uit Sas van Gent raakten op 1 augustus van dit jaar in Philippine in Zeeuwsch-Vlaanderen slaags met een groep Belgen, nadat dezen weigerden een horloge van de venters te kopen. Bij deze vechtpartij raakten enkele Belgen gewond. De rechtbank veroordeelde de twee mannen tot vier maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie eiste veer tien dagen geleden vijf maan den gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De man nen zitten al vanaf 1 mei in voorarrest. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De recht bank in Middelburg heeft de 26-jarige voormalige inwoner van Hulst, F. van H„ thans woonachtig in Antwerpen, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar, en toezicht van de reclassering. De man heeft zich in de loop van dit jaar herhaaldelijk schuldig gemaakt aan diefstal len na inbraak, op verschillen de plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Hij heeft onder andere een zomerhuisje in Hulst leeggeplunderd. Bij een technisch bedrijf in Hulst heeft hij elektrische apparatuur ge stolen, en op andere plaatsen winkelgoederen zoals horloges en dergelijke. De rechtbank legde Van H. woensdagmorgen een straf op conform de eis van de officier van justitie zoals deze die op 20 september jongstleden tijdens de behan deling van de zaak had ge steld. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het bisdom Breda, zo blijkt uit de balans ovJ 1973, is het vorige jaar juist uit de rode cijfers kunnen Dlijve; Dit is vooral te danken aan de medewerking van de parochis wier financiële situatie dankzij de jaarlijkse actie „Kerkbalam beter geworden is. Overigens geldt die verbete- j ring niet voor alle parochies. Een klein aantal is nog niet in staat alle lasten zelf op te brengen. Het verminderde kerkbezoek blijkt er overigens oorzaak van te zijn dat de verplichte bijdrage voor het Diocesaan Solidariteitsfonds niet meer uit de wekelijkse collecten kan worden opge bracht. De parochies moeten er andere bronnen van inkom sten voor aanspreken. „Als we zouden voldoen aan het verlangen van sommige kerkbesturen om alleen de wekelijkse collecte af te dra gen", aldus vicaris-generaal A. Theeuwes, „dan zou de finan ciering van alle verplichtingen die het bisdom op zich geno men heeft niet meer mogelijk zijn. Niet alleen voor onder houd van de bestaande kerk gebouwen, maar ook voor de verwezenlijking van een be perkt kerkbouwprogramma hebben de parochies geld uit het fonds nodig". In 1973 be droegen de inkomsten van het bisdom f 2.750.44,-, de lasten f 2.748.683,-. Een voordelig saldo dus van f 2161,- tegenover f 1473,- in het jaar daarvoor. Het bedrag van het Diocesaan Solidariteitsfonds overschreed krap de twee miljoen. In 1972 bleef het daar juist onder. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De re gionale woningbouwvereniging te Axel laat aan de Geslech tendijk tweeOntwintig wo ningwetwoningen bouwen. Momenteel is de dakhoogte bereikt. De woningen zullen begin 1975 worden opgele verd. Het is de bedoeling van de bouwvereniging ook nog een aantal bejaard en woningen in Sint-Jansten te bouwen, die eveneens in 1975 moeten wor den opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De gemeente Hontenisse heeft er een trouwzaal bij. De raad is onlangs unaniem akkoord ge gaan met een voorstel van het college om de voormalige raadzaal in Vogelwaarde be schikbaar te stellen voor trouwlustigen. Directe aanleiding hiertoe is de ophanden zijnde opknap beurt van de raadzaal, annex trouwzaal, in het gemeente huis in Kloosterzande. Burge meester mr- M. Somers wilde het de jonggehuwden niet aan doen hun huwelijksbootje van wal te laten gaan in de „rom mel". Wanneer in de toekomst de zaal in Kloosterzande weer beschikbaar is, zal de zaal in Vogelwaarde als trouwzaal kunnen blijven dienen. „Dan kunnen de mensen zelf zeggen in welke zaal ze willen hu wen", aldus de heer Somers. (Van een onzer verslaigigeveti HEIKANT De KVO-afè ling heeft de jaarvergadeti gehouden. Tevens vierden dames het twaalfeneenhalfjar bestaan. Op de drukbezocï vergadering waren 50 !w aanwezig. Behalve feestgevierd wtj ook een nieuw bestuur gt zen. Voorzitster mevrouw ghels-Ceelaert. die periodil aftredend was, werd met al?: mene stemmen herkozen, nieuw bestuurslid werd g( zen mevrouw Van Waes-| Maat. Nadat het jaarverslag de secretaresse was voorge zen en er nog enkele agent punten waren afgewerkt h den de aanwezigen genie! van een goedverzorgde kofi tafel. Daarna werden nog t kele uurtjes gezellig door: bracht, waartoe veel werd b. gedragen door zuster Josej! uit Hamme. die met haar zz en declamatie iedereen vt plezier bezorgde. (ADVERTENTIE)' Aardig gebaar. Iemand bellen die net aan z'n eerste baan begonnen is. Hoe bevalt het? Hoe is de sfeer? Leuke mensen? Bellen over kantoor buiten kantoortijd is aardig en attent. En zakelijk gezien erg economisch. Want 's avonds na zessen en in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland. Vrijdag 4 oktober 1974. Nie (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE „1 mens het gemeentebestu; dank ik u voor de vele g«S dingen die u voor en in onf gemeente hebt gedaan", deze woorden opende burftj meester mr. M- Somers van: gemeente Hontenisse de spil kersrij op de afscheidsrecept- van de scheidende directe, van de Coöperatieve Zuivel!: briek Kloosterzande, de htf G. Oldenhof. De belangstelling voor afscheid was overweldige Uit de gehele provincie waJ vertegenwoordigers rj! Kloosterzande gekomen on: heeT Oldenhof en zijn vroi| de hand te komen drukken. Veel lof kreeg de heer denhof toegezwaaid door oud-voorzitter van de cooper tieve zuivelfabriek A. N. vi Weselmale. Deze prees de ij« en karakter en vooral de gr» bekwaamheden vara i scheidende directeur. „B vakman in de zuivel en 0 oprecht sociaal voelend mens zo noemde hij de heer ff denhof. Men za] hem nog ve noemen in het Land van Hu! en Axel en de gemeenscti Kloosterzande". Vervolgens voerden de ren Noos, vertegenwoord.: van de gezamenffi melkslijters en de heer 8 secretaris van de melkvoorz; ning Zeeland het woord. 0 zij prezen de heer Oldenl en zijn kennis en liefde v-J het zuivelvak. De heer en mevrouw OldfJ hoi kregen vele cadeaus geboden- Zij zullen zich nenkort gaan vestigen in j gemeente Raalte. (Van een onzer verslag geve VLISSINGEN -- Bernhard opent vrijdag 18| tober de nieuwe Totalrafl derij op het industrieteif Vlissingen-Oost. De offi| opening zal rond halftv geschieden. Tevoren kr^ de genodigden de gelegen de raffinaderij te bezichti (Van onze correspondent) TERNEUZEN De postdui venverenigingen in West Zeeuwsch-Vlaanderen besloten net seizoen met een wedvlucht vanuit Doornik. De leden van de PV Steeds Sneller te I.Izen- lijke korfden voor hun slot- concours nog een respectabel lantal duiven in, namelijk 376 Winnaar van de eerste en ook negende prijs werd H Oei- laert, hoogste snelheid 1701 mpm. 2 en 5 J. Peprèze. t. E. van den Vlies, 6. A. Noteboom. 7. A. Mussche, 8. Putter en zoon, 10. Reg. Thomaes. De Bonte Duif te Aarden- burg in samenwerking met de Grensvliegers te Eede met 79 jonge duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1590.3 mpm. 1. E. Rijckaert. 2. G. Leliaart- 3. P. Blaeke. 4. en 7 A- Buisse. 5. F. Gijsel. 6. en 8. E. S-taindaert, 9. I. Duimnck, 10. J- van Ommen Met 16 aude duiven, 1 W. Standaert en zoon (1642.7 mpm.) 2. A. Buijsse. 3- A. Reiniers. 4. en 5- 1. Duminck- P V Hoop te Biervliet met '.6 jonge duiven, hoogste snel heid 1659.44 mpm. 1. G. de Meier. 2. en 4- H. Dobbelaer. 3. en 5. P Pladdet. Met 20 oude duiven 1 en 2. A. Ver- sluijs (1592.78 mpm.). 3- Com binatie Boeije-Duijs. 4. 5- 6. en 7 A. de Boevere. Rayon West Zuid-Beveland met 309 duiven. 1. R. Rent meester uit Kwadendamme. 1677 90 mpm. 2. en 3. L. Traas 4. A. van Bremen. 4. en 6 P. Rijk, allen uit 's-Heeren- hoek. 7. P. Goedgebure uit 's- Heer Arendskerke. 8. L de Jonge uit '«-Gravenpolder- 9. J. Poelman uit 's-Heer Arends kerke, 10. G. van Strien uit Wolphaartsdijk. Eerste de Beste uit Schoon- dijke met 116 duiven. 1- J. Toernoois en zoon, 1574 mpm. 2. P Rijcke. 3. en 5. Gebroe ders Huigh- 4. J. Timmerman. 6 M. Verherbrugge 7. H. van KouwenDerg 8. C. Jansen. 9. en 10 J Huijze. De Getrouwe Duif te Cad- zand met 115 duiven. 1-, 3. en 8. L- Porrey, 1578 mpm. A. Mabelis. 4. en 6. A. de Putter en zoon, 5., 9. en 10. M de Lijzer. 7. P- Gooseri. Nog Sneller te Breskens met 340 duiven, hoogste snelheid 1647 mpm- 1. D. Mookhoek. 2. C de Looze- 3. J. Faas - de R. 1. T Smallegange. 5. A. Boek hout 6. W. van der Slikke- 7. J. Boeye. 8. J. van Gijs. 9 I. de Jomge-M. 10. I. de Jonge. Vrije vlucht te Sasput met 108 duiven. 1. H- Calon, 1661 mpm. 2. en 3. J vain Weijns- bergen. 4 en 5. P. de Hullu- 6 en 7. P. de Poorter, 8. en 10 C. Boogaard. 9. B. de Poor ter. VZV te Hoofdplaat met 228 duiven- 1. en 9. A. de Poorter, -nelheid 1669 mpm. 2. Scher- Oeijr. en zoon- 3. en 7. Waebe- ke en zoon. 4. en 8. M. Ver- meere. 5. Seijnesael-O., 6 P Maes en zoon, 10. A. de Wever Strijd in Vrede te Groede net 173 duiven, hoogste snel heid 1609 mpm- 1 J. Dierckx. 2. L Scheele 3. W. Risseeuw. 4. D. Ekkebus. 5., 6., 7. en 9 L. van de Wege- 8 A. Manha- ve 10 A Merrelaar. In de wedvlucht vanuit Doornik van de concours Bond Zuld-Beveland vlogen 752 duiven. 1. R. Rentmeester uit Kwadendamme, 1677.90 mpm 2. en 3. L. Traas uit 's-Heeren- hoek, 4. J. van Dalen uit Goes. 5. A. van Bremen uit 's-Heeren- lioek, 6. en 13. E. Vermast uit Yerseke, 7. D. Brouwer uit Goes, 8. P. Kuyper uit Yerse ke, 9. A. Martens uit Goes, 10 M. Blok uit Krui- uiigen. 11. G. de Bruine uit Kruiningen. 12. en 14. G. Koks sn zoon uit Goes- 15. P. Rijk uit 's-Heerenhoek. De eerste serie van duiven werd gewon nen door D. Brouwer uit Goes net 7 en 39- De tweede serie van twee duiven werd gewon nen door J. van Dalen uit Goes met 23 en 38, hij won >ok de eerste serie van drie met de prijzen 4, 23 en 32. De tweede serie van drie duiven werd gewonnen door P. Rijk uit 's-Heerenhoek met de prij zen 15, 18 en 141. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG Ter f legenheid van de jaarlijlj kermis in Kapellebrug zal zaterdag 19 oktober op I terrein van veehandelaar Ruymbeek in de Sint-J<: -traat om 13 45 uur een l'°j balwedstrijd gespeeld wor» tussen een elftal uit Kapel' brug en de v.v. Steen. deze laatste vereniging kf het wteranenelftal in de vd balwei. Direct na de voetbal'''; strijd zal de paraclub Schaft een valschermdemonstratie ven In de rust van de v<* balwedstrijd verzorgt de W monie uit Hulst een muziki rondgang. De uitreiking van de t waarom de beide elftallen #1 len strijden, vindt plaats afloop van de demonstratie zaad Fabi. Vooruitzichten voor zate en zondag, opgesteld door KNMI op donderdag om uur: wisselvallig en koud. Weersvooruitzichten in fers gemiddeld over N< land. Voor zaterdag: Aantal zon: 1 tot 7. Min. te omstreeks 5 graden, temp.: omstreeks 12 den. Kans op een periode van minstens uur: 80 procent. Kan: een geheel droog et! 50 proeent Voor zondag: Aantal uren 1 tot 7. Min. temp.: streeks 5 graden, temp.: omstreeks 13 den. Kans op een periode van minstens uur: 80 procent. Kan een geheel drooig eti 50 procent. waterstanden Konstaniz 334 onweran' Rhemfeiden 237 plus 7, tersdorf 385 plus 3, Maxai mm 6, Ploe hingen 128 m Mannheim 249 min 1, S bach 118 plus 3- Mainz min 5, Bimgen 127 mi Kaub 165 min 5- Trier plus 11, Koblenz 179 min Keulen 144 plus 12, Ru 293 plus 7. Lobiith 914 m Pasnnerdense Kop 889 rru Nijmegen 720 onveran IJsselkop 861 plus 3. I iJssel 390 plus 3, Deventer plus 2. Monsin 5478 mi Borharen 3929 plus 11, Be 114 plus 4, Grave benede sluis 505 plus 5. Morgen, zaterdag 5 okt. Bergen op Zoom 5.53 18.05 Hansweert 5 02 en 17.13 Terneuzen 4.25 en 16.35 Vüssingen 3.53 en 16.04 WemeLdinge 5.43 en 17.55

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2