4STEEN Ajax ronde verder, maar FC TWENTE ii££mn ant FEYENOORD KALM AAN SCHUTTERSFESTIJN BLIJFT UIT VOOR FALEND PSV TELEFUNKEN Zwitserse selectie Zes ton in lotto Bank sponsort T wente ERECORDER) Europa Cup I Europa Cup II Europa Cup III f- .-J toonaangevend Supporters van Stoke opgepakt SI sport S i i Vanaf de gulden middenweg biedt E&L u een fraai uitzicht E&L Maak s een vogelnestje op de vroege morgen. radio's. 3 oktober 1974. 17 23 SLECHT VOETBAL IN AMSTERDAM t t *4- «-4-+<t+++ Jostburg Burgerzaal Raadhu (VU LEZING drs. W.J. WolfJ !en karakteristiek Zeeuwstij Alaams landschap, bestaat dat? Toegang leden gratis niet iedei 1,00 Axel De Halle UIT IETO HOVING cabaret comedijl ib. 01 zie kassaregel Soes Prins van Oranje B 3RÜFIN MARIZA Hoofdsl Operette tb. 01 zie kassaregel diddelburg Schouwburg Z' KINDERTHEATER PSSTT iccolo en de miljeunèr Toegang 2,00 volwassenen 4,01 vïiddeuburg - Kuiperspoorttheat® VU MUZEVAL CABARET a. special Toegang 6,00 4,00 Middelburg Concert- en toorzaal ZVU KOFFIECONCER! ollegium Musicum Judaïcum Toegang 4 00 Kinderen t.m, 1 aar 2,00 (incl. consumptie) Kaarten verkrijgbaar vanaf lalf uur voor het concert aan c aal. ierikzee Foyer Concertzaij VU KOFFIECONCERT lick Visser Trio (gitaar) Toegang 4,00 kinderen t.m. aar 2,00 (incl. consumptie) Kaarten verkrijgbaar vanaf ee 3 talf uur voor het concert aan i| aal. Middelburg Zuiderbaken EUGDTHEATER Hinderik Toegang 0,50 Alissingen Vestzaktheater EUGDTHEATER Tombola Toegang 0,50 FILM en Muziek TEI (Van onze speciale Verslaggever) SCHEDE „We hebben het ,_kentje leuk gewassen. Het was wel niet zo'n goed voetbal, >aar de mensen hebben in tder geval spanning beleefd", Junderde FC Twente-trainer Ipitz Kohn na de 11 tegen swich Town. Maar bekende ik eerlijk: „Ik heb het wel inauwd gehad. Vooral in dat atste kwartier. Toen werd de uk wel erg groot, maar goed e speelden ook tegen de op it moment sterkste ploeg van ingeland". Met de 11 van iteravond kreeg FC Twente Ie revanche van het vorig UE- FA-cup seizoen toen deze En [else tegenstander de Ensche- :Jese formatie uit de cup wist te stoten. Na de 22 van Ips wich was de 11 van nu juist [Voldoende om In de tweede komen, uitgangspositie Voor FC werd al in. de achtste erg florissant. Want al mocht Ipswich Town dan iet een aantal lange ballen de ichting van doelman Ardesch :ten te vinden het werkelij- gevaar kwam al snel voor iet Engelse doel, toen zowel [Van der Vall als Thijssen ver- .kkellijke passes van hun leten lieten vertrekken, lardoor de Engelse defensie 'olledig werd opengescheurd. volle vlucht nam eerst dema de bal langs zijn di- ;e bewaker Burley mee, ir 't schot van Zuidema had te weinig kracht. Daarna trap te dezelfde Zuiderna over de heen die door Thijssen as voorgebracht. Als een ko- I Ujpest Dosza (Hon) - Levs- ki Spartak Sofia (Bul) (30) -1. Coleraine (N.-Ier.) - Feyen- ord (Ned.) (0—7) 1—4. Ruch Chorzov (Pol) - Hwi- ovre Kopenhagen (Den) (0 0) 2—1 Olympiakos Piraeus (Gri.) - Celtic Glascow (Schot.) (11) eltiu Galsgow (Schot) (11) -0. FC Zürich (Zwi) - Leeds United <ÜB) (1—4) 2—1. Anderlecht (Bel) - Slovan Bratislava (Tsj) (2—4) 31 Fenerbahce (Tur) - Jeunes- d'Esch (Lux) (3—2) 2— 0- A HJK Helsinki (Fin.) - FC La ■Valetta (Mal) (0—1) 4—1. E De clubs waarvan de namen ,vet zijn afgedrukt gaan over jflaar de tweede ronde, tussen j^jhaakjes het resultaat van de T eerste wedstrijd. - PSV tober De Veste, Goes er Kuiperspoorttheater, Mil ler Vestzaktheater, Vlissing®| uur. Toegang 2 50 Eek CONNECTIOi •n er Aula RSG, Zierïkzee lur. Uitsluitend toegankelijk voo'' 3,00. vermeld kaarten uitsluitend F |en van 14.00 16.00 uur 8610. /AANDEREN lellen van losse kaarten voor t Ja centraal kassanummer (011® Hweek voor het evenement tussef ir. Bovendien voor de evenemtf; kassaverkoop vanaf één wee' tent: Axel Bibliotheek. ing Cultuurspreiding Zeeland us 124, Middelburg, tel. (01180)1!" I Ards FC (N. Ier.) (Ned) (0—10) 1-4 CSKA Sofia (Bul) - Dinamo Kiev (Sov) (0—1) 0—1 Rode Ster Belgrado (Joe.) - Paok Soloniki (Gri) (01) ■2—0 Vanlose (Den) - Benfica f (Por) (0—4) 4—4 Cardiff City (Wal) - Fe- tencvaros (Hon) (0—2) 14 Austria Wien (Oos) - SV Waregem (Bel )(12) 41 I Finn Harps (Ier) - Bursas- por (Tur.) (2—4) 0—0. Jiul Petrosani (Roem.) Dundee United (Schot.) (0—3) I 20. I Carla Zeiss Jena (Odl) - Slavia Praag (Tsj) (0-1) 1— 0 (strafschoppen 32). Legia Warschau (Pol) - FC Nantes (Fra) (2—2) 0—1 Kokkolan (Fin.) - FC Köln (Wdl) 1—5) 1—4 Dinamo Moskou (Sov) - Os- ters Vaexjoe (Zwe) (23) 21 Dynamo Dresden (O.-Dld) - Randers Freja (Den) (1—1) Dundee FC (Schot.) - RWD Molenbeek (Bel) (01) 2 4 FC Twente Enschede (Ned) - Ipswich Town (G.-B.) (2—2) Djurgaarden Stockholm (Zwe.) Start Kristiansand (Noor) (2—1) 5—0 Atletico Madrid (Spa) - BK Kopenhagen (Den) (2—3) 4 0 Hibernian Edinburgh (Schot) - Rosenborg Trond- heim (Noor) (3—2) 9—1 Ajax Amsterdam (Ned.) - Stoke City (G.-B.) (1—1) 0—0. US Differdange (Lux.) - Olympique Lyon (Fra.) (0—7) 13 meet was Thijssen de stevige Brian Talbot voorbijgegaan maar op het gladde veld (kort voor de wedstrijd had het ge regend) schoot de bal voor Zuidema te hard door. Maar nog geen minuut later was het toch raak. Uit een corner van Fahlplaitz wist Bos de kans te benutten die de op dat mo ment onzekere Ipswich-verde- digers boden: 1—0. Het was overigens de eerste en laatste werkelijke actie van Bos, want op last moment dat hij de hal in het doel schoof, werd hij door 'n stevig vooruit gestoken Engels been geraakt en Jan Jeuring kwam zodoen de al na een minuut of tien in de Enschedese ploeg. Maar de 10-stand bood FC Twente nog lang geen zekerheid. Ips wich, altijd in uitwedstrijden een onberekenbare tegenstan der, deed die naam ook in Nederland alle eer aan. Via de snelle vleugelaanvallers Woods en Johnson kwam de koploper in het Engelse voetbal terug. En juist nadat het eerste kwartier verstreken was, leid de zo'n koele, zakelijke Engel se aanval ertoe dat Twente de voorsprong uit handen moest geven. Via verdediger Harper en aanvaller Whymark kwam de bal in het Enschedese strafschopgebied en daar stond Hamilton klaar om de bal ineens op de schoen te nemen. Voor Ardescli was er geen houden meer aan. 11. Het duurde lang eer FC Twente zich over deze terug slag had gewerkt en daardoor kon het zelfs gebeuren dat Ipswich extra stootkracht in de aanval ging leggen. De drie permanente spitsen Woods, Johnson en Whymark kregen definitieve steun van Hamilton die door aanvoerder Hunter in de vuurlinie werd gestatio neerd. Maar het was Ardesch die hoog opspringend boven de Engelse verdedigers veel gevaar in de kiem wist te smoren. De werkelijke kracht van dit Ipswich was zelfs zo groot dat de woorden van Spitz Kohn tijdens de rust („De verdedi ging blijft teveel hangen. Van der Vall en Thijssen durven het initiatief gewoon niet te nemen") geen enkele invloed op het Enschedese spel had den. Ipswich, vorig seizoen in de derde ronde van de Uefa- cup al met 10 en 21 over winnaar van de Nederlanders, kreeg met de minuut meer zelfvertrouwen. En aan de an dere kant kreeg Drost niet de gelegenheid om zijn medever dedigers tot rust te brengen. En daardoor bleef Ipswich ko men. Hing dreigend een ne derlaag lange tijd in de lucht. Met het verdwijnen van Jeuring uiit de ploeg (kort na rust raakte hij geblesseerd) kwam er defensief wel iets meer kracht bij FC Twente, maar van wisselspeler Over weg mochten geen aanvallende daden verwacht worden. Hij had het al druk genoeg met zijn directe tegenstander Whymark. Bij FC Twente konden ditmaal slechts twee spelers enigszins het gezicht van de Kohnformatie, die zo'n voortreffelijke indruk in En geland had achtergelaten, red den. Maar René Notten en Theo Pahlplatz bleven iedere steun van hun ploeggenoten missen. Vooral van Johan Zuidema, die enkele malen de bal van Pahlplatz schitterend kreeg aangespeeld, maar daarna steeds op zeer simpele wijze de bal verspeelde. En dat alles ging vooral René Notten der mate irriteren dat hij uitein delijk minder dacht aan de spelopbouw maar steeds dui delijker gewikkeld raakte in een pnvé-oorlog met zi]n te genstander Hamilton. En daar door kreeg Ipswich steeds meer ruimte. Er werden steeds nieuwe aanvallers naar voren gezonden. In de laatste tien minuten gaf de Engelse coach Bobby Robson het alles-of-niets-sem. De sterk koppende centrale verdediger Beattie werd in de spits gezet; middenvelder Tal bot kreeg, een offensieve vrij brief en ook zijn collega Vil- Joen mocht zijn defensieve op dracht verwaarlozen. Daardoor kreeg FC Twente we) wat kansjes, maar de afstandsscho ten van Kee- van Ierssel le verden niets op. Volop dringen was ltet daarentegen aan de andere kant maar met de rug tegen de muur bleef FC Twente overeind en tenslotte was een schitterende redding van doelman Ardesch juist volde0" de om dit Ipswich uit het Europacupgebeuren te wipipen. (Van onze speciale verslaggever! AMSTERDAM Ajax heeft de tweede ronde van het UEFA-cuptoernooi bereikt. Na een zeer knap gelijkspel (11) in Stoke on Trent eindigde de return in Amsterdam tegen Stoke City na een abominabel slechte wedstrijd met 00. Ajax kwam er dus enkel en alleen dank zij de be paling dat uitgescoorde doelpunten bij een gelijk totaal dubbel tellen. Ajax, dat zonder de door een keelaandoe ning geplaagde Suurbier moest spelen, was er blij "tee. De 30.000 toeschouwers in het kille Olympisch stadion troost ten zich met de gedachte dat er in de volgende ronde wel licht beter voethal gespeeld zal worden want slechter dan gisteravond kon het nauwelijks. Ajax dankt het tenslotte aan het keepersgeluk van Schrijvers dat het 00 bleef. In de voorlaatste minuut rolde een van dichtbij afgevuurd schot van invaller Robertson via zijn been naast het doel.... ADVERTENTIE 4 ff p Philips batterijen. die gaan maar door Van Santen krijgt geel van arbiter Reinea. kamen. Met geweld ging het voordat Ajax een klem beetje los kwam. Stolke City bleek de les van die eerste wedstrijd in Stoke on Trent goed geleerd te hebben De Engelse ploeg stoorde van af het begirnsigraaal erg affec tief op het middenveld. Ajax kwam nauwelijks aan bauwen toe, sterker de openingsfase gaf een gevaarlijker Stoke Ci ty te zien, al waren de schoten slecht gericht Ajax had hier door moeite in het rytme te omen. Met gewold ging het ook al niet, omdat de Roe meense scheidsrechter Rainea onmiddelijk had laten zien erg streng te willen leiden. Zo kregen Van Santen en Hurst binnen vier minuten de gele kaart. Na 24 minuten kwam Ajax <Jan eindelijk tot daden- Een hoge voorzet van de vrijge- speelde Rep werd door Haan keihard ingeschoten, maar dioelman Farmer rédde met een flitsende reactie. Aan de andere kant verkeek doelman Schrijvers zich bijna op een harde schuiver van Baselgra- ve. Ten koste van een corner kon hij ap het nippertje red- dien. Voor het overige zagen de 30.000 toeschouwers in het Olympisch stadion een rom- melliige wedstrijd. Ajax was lets sterker, maar vond geen openingen. Mulder probeerde tweemaal een strafschop te forceren, maar hij viel té op vallend. De beste kans kreeg Keizer vtek voor rust. Hij schoot echter naast. Ajax kreeg door het storende werk geen kans om het beroemde cupvoetbal te spelen- De Am sterdammers mochten zelfs van geluk sipreken dat het bij rust niet 0—1 was. Greenhoff kreeg na een misser van Krol een vnije kans, maar schoot naast. In de tweede helft veran derde het beeld niet- Stoke ving de Amsterdamse aanval len bekwaam op het midden veld op en was weer gevaar lijker. Zo miste Greenhoff in de 53ste minuut opnieuw een mooie kans. Schrijvers stomp te hem na een hoge voorzet de bal voor de voeten. Greenhoff tikte de bal echter over het lege doel. Aan de andere kant smoorde een vrije trap van Keizer In de muur en keerde doelman Farmer een onver wachte kogel van Mulder. Verder bleven de slechte pas ses van de Ajacieden elkaar In schrikbarend hoog tempo op volgen. De toeschouwers kregen geen moment het echte Ajax te zien. Het langzame handge klap hielp echter niet. De Aja cieden stoorden zich er niet aan- Toen na een uur de En gelsen nog steeds met dezelfde energie op het, middenveld stoordien, ging Ajax zich meer en meer bepalen tot het be houd van zijn 0—0 gelijkspel. Deze taktiek leverde zowaar enkele kansjes op. Het dichtst bij een doelpunt was Ruud Geels die na een indirecte vrije trap van Rep binnen het strafschopgebied hard langs de muur, maar ook langs de paal knalde. De Engelse coach Waddington stuurde hierna twee verse aanvallers het veld In. Robertson en Conrov. Ar nold Mühren kwam in de plaats van Keizer en Steffen- h-agen in plaats van Geels. Aanvallen kwam er van Am sterdamse zijde niet uit. Inte gendeel. De spannende mo menten speelden zich voor het Aiaxdoel af. Gelukkig voor Ajax misten ook de Engelse aanvallers de kwaliteit om tot de beslissende treffer te ko men ail was Robertson er in de voorla atste rm'nuut er aardig dichtbij. Schrijvers redde ter- nauiwwrnodü met de voet. (ADVERTENTIE)' (Van een speciale verslaggever) COLERAINE (ANP) Feyenoord heeft zich met een totaalscore van 111 ten koste van het Noordierse Coleraine geplaatst voor de tweede ron de van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen. De tweede wed strijd wonnen de Rotterdam mers in Ooleraine met 4-1. De Nederlandse doelpunten wer den gemaakt door Schoenma ker (3) waarvan 1 uit 'n straf schop en Kreuz. Simpson maakte het tegendoelpunt. Feyenoord had de thuiswed strijd veertien dagen geleden met 70 gewonnen. „Adel verplicht" luidt het spreekwoord. Feyenoord heeft dat tegen Coleraine zekCT in de eerste helft niet waarge maakt. Ondanks het feit dat de Rotterdammers zonder de vier vaste keusspelers Kristen- sen. Olsen, Ramljak en Van Hanegem aantraden, was het al snel duidelijk dat de ploeg opnieuw veel te sterk zou zijn voor Coleraine. De 6000 toe schouwers op de Showgrounds, een wel wat weidse betiteling voor het armoedige veld, wis ten ook wel dat hun favorie ten geen schijn van kans zou den hebben, zeker na de ne derlaag van 70 van twee weken terug- Zij waren dan ook voornamelijk gekomen om de „sterren" uit Nederland aan het werk te zien. Toen de speaker aankondig de dat Van Hanegem ndet was meegekomen, kon bet publiek zijn teleursteMinig niet onder drukken. Nog enger werd het toen Feyenoord blijk gaf met zo min mogelijk inspanning te willen spelen. De Rotterdam mers schoven elkaar de bal maar wat toe zonder ooit de imidirufc te willen wékken in de richting van het Ierse doel te gaian. Coleraiirae begreep snel dat het voor diit Feyenoord niet al te hanig behoefde te zijn- De Ierse kampioen waag de zich nu veel meer naar voren dan in Rotterdam. Feyenoord kwam nauwelijks in die buurt van het Ierse strafschopgebied. Een eer ste mogelijkheid kreeg Schoenmaker, uitlopend kon Crossiam echter redden. In de 27e minuut had die Ierse doel man geluk dat een schot van Schoenmaker op de lat be landde. Nog geen 30 seconden later was hert echter wel raak. Crossan kon een schot van Kreuz niet onder controle krijgen en Schoenmaker schoot de terugspringende bal in: 01. Na die treffer dom melde Feyenoord weer in. Co leraine nam weer het initia- ADVERTENTIE) m. Kijkt u even mee naar het onderstaande voorbeeld 't Geldt voor een 30-jarige man die deelneemt aan het unieke Verzekerd Groei-projekt3. Hij betaalt, tot z'n 65e, f 1.000,- per jaar. En stelt zo zichzelf èn zijn gezin deze uitkeringen voor ogen: f 46.274,- gegarandeerd dat hij dat belastingvrij krijgt op z'n 65e jaar,-hetgeen kan oplopen tot f 126.374,- bij een konstant rendement op de veilige Staats- en Gemeenteleningen van 9%. (En dat rendement is haalbaar in deze tijd van hoogrentende obligaties.) f 46.274,- plus alle bijgeschreven rentewinst belastingvrij bij overlijden voor het 65e levensjaar. Het Verzekerd Groei-projekt 3 is dus een aantrekkelijke vorm van sparen en risico-verzekerd-zijn. En de goede verzekeringadviseur laat u duidelijk zien dat uw gulden van nu ook morgen en na vele jaren zeer waardevol is. Hem nu benaderen lijkt ons voor u de aangewezen weg. De goede verzekeringadviseur kent E&L. Als de beste. Equity Law Wj J Levensverzekeringen helder als glas Korte Voorhout 20 Den Haag Tel. 070-4692 62* tief, maar miste eenvoudig de kwaliteit om dit slappe Feeye- noord voor problemen te stel len. Vlak voor 'de rust rua een fraaie actie van de uiterst bal- vaiardiige Cochraine op gelijke hoogte te brengen schoot de Ier echter voor langs. Vlak diaarnia sloeg Feyenoord toe- Na een 12 comfbimatie met Van Daele scoorde Schoenmaker in de 44e minuut zijn tweede doelpunt. Coleraine's lust om aan te vallen bleek door de tweede Rotterdamse goal niet getem perd- De actieve Dickson kwam in de 50e miiniuiuit m een kansrijke posriitie na ejbri vrije trap van Cochrane. Hij kopte evenwel over. Feyenoord, ken nelijk toch wat beschaamd over zdjn optreden, schroefde het tempo even op. Het resul teerde vrijwel meteen in een doelpunt. De niet klem vaste Crossan liet de bal na een Rotterdamse aanval van zijn borst springen en uit de voor zet van Ressel, schoot Kreuz laconiek in: Na 20 minuten werd het toch noig even aardig- De aan leiding was een doelpunt van Coleraine. Uit een dieptepass van MoNutt sprintte Simpson door en sloeg Treytel met een laag schot in de rechter hoek. Feyenoord herstelde nauwe lijks een minuut later het ver schil van drie maar kreeg daarbij wel de hulp van van scheidsrechter Sirurdsson. De IJslandse arbiter bestrafte het neerleggen van Van Til op de achterlijn dioor Cochraine wel erg zwaar met een strafschop. Schoenmaker maakte geen fout: 14- Coleraine bleek iin het ge heel niet ontmoedigd en ge steund door het fanatieke pu bliek vocht 't terug. Spits Dick son kreeg binnen enkele mi nuten drie kansen. Tweemaal kon Treytel ternauwernood redden en bij de derde keer had Feyenoord's doelman het geluk dat de bal buiten zijn bereik van de paal terug kwam. Feyenoord, dat zich steeds meer ging verliezen in tempoloos combinatiespel, dat overigens vrij vaak gepaard ging met balverlies geloofde het verder wel. Dertien minu ten voor het eindsignaal mocht René de Jong, de eniige wis selspeler die Feyenoord naast reservekeeper Reitsma bij zich even de sfeer van "nationale wedstrijd als vervanger van >t Theo. Hij heeft er ig van opgestoken. En doe dat dan 's op de kristalheldere tonen van een Telefunken radio. Stap 's binnen bij uw winkelier. En ontdek dat Telefunken portables maakt, maar ook alles weet van kwadrafonie. ZüRICH (SI) De selectie van het Zwitserse voetbalteam, dat volgende week woens dag in Rotterdam een vriend schappelijke wedstrijd speelt tegen Nederland, telt een nieuw gezicht. Het is Ducret, voor Lausanne uitkomt- In de gisteren door trainer Huessy bekendgemaakte selectie van zestien spelers ontbreken Müller (Hertlia Berlijn) hij moet met zijn club spelen en verdediger Valentini (Si- on), die geschorst is. De zestien namen ziitjn: doel: Burgener (Lausanne) en Kueng (Wintherthur); achter en midden: Bizzini (Chenois) Demarmels (Bazel), Ducret (Lausanne). Guyot (Servette), (Ziirich). Kuhn Hasler (Bazel), Stierld (Zürich), Kuhn (Ziirich), Schild (Young Boys) en Rutsehmann (Zürich); voor: Botteron (Zürich), Jeand'u- peux (Zürich), Meyer (Grass hoppers), Pfieter (Servette) en Risi (Winterthur). DEN HAAG (ANP) Aan gezien tot op heden geen win naars zijn geselecteerd voor de eerste- en tweede prijs in lot to nummer 5 van afgelopen zondag zal de eerste prijs van de lotto van komende zondag waarschijnlijk 600.600 gulden bedragen. De hergroepering van de be dragen voor die overblijvende prijsklassen van lotto 5 leidt er toe dat voor no. 6 een jackpot beschikbaiar is van on geveer 150.000 gulden- (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE FC Twente heeft er weer een sponsor bij. De Enschedese ploeg, reeds en kele jaren financieel gesteund door een Ensdhedees reisbu reau, heeft z«ich nu ook weten te verzekeren van een Neder landse bank. Voor de cupwedstrijd tegen Ipswich wilde voorzitter Mas- man met vertellen hoe groot de extra financiële injectie wel is. Reeds geruime tijd hébben functionarissen van de bank zitting in onder andere het algemeen bestuur en de vrien denkring van FC Twente. De relatie tussen het betaalde voetbal en de nieuwe sponsor in Enschede had overigens ook al betrekking op een aantal FC Twentevoetbalilers die ver schillende uren per week op de kantoren van deze onderne ming werken. AMSTERDAM Er waren weer Engelse voetbalsupporters in Nederland. En weer ging het mis. De enkele tientallen Sto- ke-supporters, die Het Kanaal waren overgestoken om Stoke City in Amsterdam tegen Ajax te zien spelen, konden het ook niet laten Amsterdam op stel ten te zetten. Twee supporters waren uren voor de wedstrijd al zó dron ken dat de politie ze arres teerde en insloot tot ze weer nuchter waren. (Van een speciale verslaggevers) NEWTONARDS New- tonards zal geen gouden naam worden in de roem ruchte historie van PSV. De Eindhovenaren, in fei te al zeker van een plaats in de volgende ronde van de Europacup II, wonnen weliswaar ook hun tweede wedstrijd tegen het zwak ke Ards (4—1), het was echter een zege zonder glo rie behaald in een bijzon der slechte wedstrijd. PSV kan weinig excuses aanvoeren voor het uiterst zwakke spel in het Noordier se provinciestadje, dat woensdagmorgen in alle vroegte werd opgeschrikt door een homaanslag bij een melkwinkel. Toegegeven, de entourage inspireerde niet. Zelfs de afdelingsclubs van de KNVB beschikken over een betere accommodatie dan de Noordierse bekerhouder. Elke Europacupfeer ontbrak De handtekeningen jagers on der de amper 1500 toeschou wers kregen alle gelegenheid om tot even voor het begin- signaal van de Deense arbiter Kaj Rasmussen op het speel veld zelf hun favorieten uit Nc rland te benaderen. Voor hen hadden de 50 poli tieagenten, die gezien de ge spannen verhouding rond het veld hadden plaats gevat, ge<*n belangstelling. De harde wind tegen maakte goed voetbal moei lijk. maar beslist niet onmo- gelijk. Ondanks die telle wind bleef PSV het zoeken in hoge, verre, verwaaiende passes. Ards kreeg zodoende alle gelegenheid om in zijn spel te komen. Ook niu was de 38-jarige speler-trainer B, 1 Humphries de bekwame spelverdeler op het midden veld. Hij speelde zonder eni ge franje, maar wel bijzon der doelmatig Zijn spitsen Guy, McAvoy en Patton bracht lïij steeds weer met strakke passes in het bezit van de bal. Het enige wapen waarover Ards eigenlijk be schikte was een niet aflaten de inzet. Die eigenschap bleek voldoende om PSV lang i-n het onzekere te la ten. Na de l'O—O van Eindho ven bleef het verwachte schuttersfeest uit. Een vroeg doelpunt van Willy van der Kuylen gaf de Ne derlanders nog hoop op een hoge zege. Die treffer ont stond overigens in eerste in stantie door fouten van ver dediger McCoy en doelman McKenzie, die het schot van de Eindhovenaar niet onder controle kreeg. Op de tweede inzet had lïij geen ver weer. Ards FC zou echter vooi de rust zijn gelijkmakei krijgen. Onvoldoende weg werken van invaller-doelman Van Gerven bood Dennis Guy de gelegenheid geschiedenis te schrijven in dit Europacup toernooi. Zijn lob maakte Van Gerven kansloos. Quaars, Van der Kuylen en Edström, wiens flitsende kop ballen nu volledig ontbraken, kwamen vrij voor doelman McKenzie. Zij faalden echter zoals geheel PSV faalde. Toen de vermoeidheid van Ards, dat in hoger tempo dan de spelers gewoon zijn moest voetballen zich deed gelden sloeg PSV toe. Halverwege de tweede helft gaf Edström na een van de weinige goede acties van Dahlquist PSV de leiding. Een kwartier voor tijd werd Ards definitief ge veld. Schoten van Willy van der Kerkhof en Van der Kuylen weerde MckKenzie nog af. De onmiddellijk daarop volgende inzet van Dahlquist was hem evenwel te machtig. De oververmoei de Ieren moesten tenslotte ook nog een vierde treffer (Dhalquisits tweede) toe- taan.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17