ZLM KIEST VOOR HARD BELEID Jtoüt» Conflict rond ziekenhuisbed moeilijk op te lossen Renovatie kan oplossing bieden Steeds meer Zeeuwse bouwvakkers werkloos straks verbouwen? zet maandelijks automatisch een komfortabel bedragje opzij. Rabobank Q D. Luteijn nieuwe Z.L.M.-voorzitter blagen Letingen Tijdens buitengewone ledenvergadering Tekeningen-expositie in museum te Goes ORGANISATIE VAN GEHANDICAPTEN BIJEEN IN CEINGE stad streek Vrij koud Kort werk Aaar België Opdrachten Mr. Smallegange wordt nieuwe secretaris van de CBTB West-N ederland Dinsdag 1 oktober 1974. Ti onzer verslaggevers); 1STERZANDE Aan rdagschieting op twee gehouden bij R. van n, namen 57 schutters tslag: Op wip één: ho- 1: R. van Steenbergen Klinge (B); eerste zij- A. Verhoeven uit j •zande; tweede zijvo- van Gassen ut Qssenis- wip twee: hoge vogel: wegh uit Laimswaaxde; tij vogel: F. Pieters uit rzande; tweede rijvo Verhoeven uit Kloos- extra hoge vogel: A ren uit Kloosteraande; aantal (6mevr. erhoeven uit Klooster- bSTERZANDE Aan «iagschieting op twee gehouden bij R. van »n, namen 77 schutters itslag: Op wip één: ho- sl, eerste en tweedie zij. A- Verhoeven uit rziir.de Op wip twee: ogel: P. FauwelS, eerste F. van Kruyssen: zijvogel: P. Ivens, al- Kloosterzande; groot- tal (6): J. Wesepoel uit rzande. WACHT Afgelopen hield de schutters- rappij "De Zandstui- de jaarlijkse konings- g in 't clublokaal bij K. ven in Koewacht Zand. i welgemikt schot wist ene we gen uit Koewacht ingstitel op zijn naam ngen. Eerste minister van Boven, tweede werd P. Martens, meeste vogels werden :en door J. van Bellen ;uks) uit Koewacht, een ste 'ge maaltijd en l ■ed glas, werd de avond doorgebracht- WACHT Zaterdag seerde de schuttersmaat- ij Willem Teil een ng in café P. v.d. Steen- namen vijfenzeventig :rs deel. De uitslag was: >gel, G. Verstraeten: -cht; eerste zijvogel, J. aansen, Koewacht, zijvogel; A. d'Hollan- ïtekene, meeste vogels: >mbout, Koewacht, vier de zondagsdhieting bij ,n Boven in Koewacht werd door dertig schut- leelgenomen. De uitslag ;erste hoogvogel J. Oos- r, Axel; tweede hoogvo- Oosting, Axel; eerste ;1 R- David, Koewacht; a zijvogel Art. de Block, >rpe. De meeste vogels naar Al. de Coninck uit icht, vier stuks, de zondagsohieting m de Guchteneire in Koe- (België) namen twee- ïtig schutters deel. De hoogvogel Arm. Sa- Axel; eerste zij vogel Ch. ;ken, Koewacht; tweede el P. v.d. Steen, Koe- De meeste vogels gin- 'j laar L- Koster, Clinge, ;u-ks- T JANSTEEN Aan de de schutterssociëteit St. gehouden sehieting op staande wippen in café j werd door vierenzeven- a butters deelgenomen. De was op wip één; eerste vogel W. Boussen, Kapel- tweede hoge vogel G. hrijver, Kemseke; eerste el J. de Vlaeminck. St. :en; tweede zij vogel R is, Koewacht; derde zij- G. Suy, Zuiddorpe vier- ij vogel A. Bruggeman. w; eerste kal Eug. d® Heikant; tweede kal J- ns, Kwadendamme; der- j 1 G. Merkckx, St- Jan vierde kal mevr- Sa- St. Jansteen. twee: eerste hoge vogel roossens, Kloosterzande: e hoge vogel J. Repkens, mdamme eerste zijvo- van Overloop, Zuiiddor- weede zijvogel A. Suy. acht derde zij vogel B. ihaert, Graauw; vierde el W. Nachtega-el, St. j en; eerste kal E. van jlaer, St. Jansteen; twee- 1 J- de Jonghe, Kapeile- derde kal G. van Steen, f ne; vierde kal P- Reijns. lebrug. IHOLE Aan de zaten lieting, gehouden in cafe fraai" namen 24 schu-t- teel Uitslag: hoge vogel j Bot; eerste zijvogel: J- 1 ot; tweede zijvogel: r 1, Uien uit Terhole. j te aantal (5): M. San- lit Stoppeldijk- tHOLE Aan de Z0T>' lieting op twee wippen- den in café „De Kraai j i 49 schutters deel. Uit" Op wip één: hoge vogel- •uel uit Sleijdinge (BI- i zij vogel' A. v.d. Bos* uit Sleydinge (B)twee- f vogel: P Schelfhout u" waarde: extra hoge v0" P Bruel uit Sleydingf grootste aantal (6): G uit St J-ansteen- wee: hoge vogel en eer- ivogel: P Bruel uit Sley* iP): tweede zijvogel: r )ijk uit Hengstdijk; extra vogel: P. Strobbe a:t waarde; grootste aant» Ij Scheerders uit Hulst (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse Land bouwmaatschappij (Z.L.M.) beeft gekozen voor de harde beleidslijn. Dit gebeurde gis teren definitief tijdens een buitengewone algemene leden vergadering in de Prins van Oranje te Goes. trekken, zowel op Europees, nation a ail als regionaal niveau vajn ailile landbouworganisaties- Kritiek kwam er wel van-uit de ledenvergadering op de ge dragingen in het verleden van hun voormannen. Onder meer was een opmerking, dat de bestuurders wellicht toch te vaak de weg van de minste weerstand hadden gekozen met de mededeling: Brussel beslist. Er gingen ook stem men op om de gehele EEG voorlopig maar even te verge ten en ervoor te zongen dat de nationale overheid zorg droeg voor realisering van de boeren- eisen. Sommige sprekers toonden zich blij met liet nu voorlig gende eisenpakket. Men con stateerde eöhter, dat de land bouworganisaties in Zuidwest- Nederland het verst ginigen met hun eisen- Gevreesd werd, dat realisering hiervan te l-ang zou gaan duren. Want voor de meeste leden vormden de huidige eisen een mini mum. Om alleen al de kosten stijgingen van de laatste twee jaar vergoéd te krijgen, was een prijsverhoging met 25 pro cent van de gegarandeerde produikten en een b.t.w.-com- pansatie van 6 procent nodiig, zo had een jonge akkerbouwer- berekend. De kostenstijgingen ovei de afgelopen twee jaar in zijn bedrijfstak waren f 600 per ha- geweest. De Z.L-M-leden wensten niet, dat gesproken werd over „steunmaatregelen" voor de boeren. Men vroeg tenslotte al leen zijn recht. Opgemerkt werd tenslotte door een spre ker ook, dat de boeren zelf medeverantwoordelijk waren voor de nu ontstane situatie Ze waren het te lang met elkaar oneens geweest en had den niet ver genoeg vooruit gekeken. Voor sommige leden ginigen de eisen, welke gesteld zijn aan de regering en de EEG- oommdssie in Brussel, lang niet ver genoeg- Maar niette min stelden de leden zich ach ter het beleid, diat het Z-L-M.- bestuur tot nog toe had ge voerd. Over het recente Duitse veto tegen een tussentijdse prijs verhoging zei voorzitter J. B. Becu, dat geen enkele bevol kingsgroep zo iets zou aanvaar den. „Ais men ons in de steek laat. aai de gehele Europese landbouw zich als een paria uitgestoten voelen en daarnaar handelen", aldus de heer Be cu. De Z.L.M-voorzitter hield een toespraak, waarin hij uit voerig inging op alle gebeurte nissen dlie geleid hebben tot de huidige crisis in de Europe se landbouw- Ook belichtte hij zeer uitgebreid, op welke wij ze de landbouworganisaties in het algemeen en de Z-L.M- in het bijzonder voor de belan gen van hun leden waren op gekomen Het optreden van de Ei-ropese landbouworganisatie Copa werd nadien belicht door j mr. J F. G. Schlinigemann, economisch adviseur van het KNLC- Voorzitter Becu constateer de, dat de landbouworganisa ties wel wat hadden bereikt. Maar het was niet voldoende. Als eerste opdracht voor de organisaties noemde de heer Becu onder meer het afdwin gen van het Nederlands parle ment van een belastingsys teem. dat rekening hield met de inflatie zoals overige Euro pese landen voor de boeren hebben. En verder om te zor gen, dat de door Brussel toe gezegde prijsverhoging van rijf procent ook inderdaad ge haald werd De heer Becu bracht verder de organisatie en de structuur van de Z-L.M- ter sprake. De komende winter zullen deze zaken oek onderwerp van ge sprek en bezinning zijn in de diverse kringen en afdelingen. Naar zijn mening was de structuur wan de Z.L.M. geen sta-in-de-weg voor een goed functioneren in deze tijd- De heer Becu benadrukte verder de noodzaak om een lijn te (Van een onzer verslaggevers) GOES In het museum voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes is van 5 oktober tot 2 november een tentoonstelling van tekeningen van de kunste naar Wim Hofman. De exposi tie bestaat uit een vijftigtal werken, die allen te maken hebben met het illustreren van boeken. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De afdeling Zeeland van de gehandicapten organisatie Nederland houdt zaterdag 5 oktober een verga dering in Malpertuus te Clin ge. De vergadering zelf begint om 13-30 uur, maar om 11 uur worden de leden al in Malper tuus verwacht, waar pastoor l'ick dan de eucharistieviering leidt- N-a de mis staat er voor de leden een koffietafel klaar. Op de agenda voor deze vergade ring staat de behandeling van diverse jaarverslagen. Aan de orde komt ook een bestuurs verkiezing omdat mej. A. van Daimime uit Hulst als bestuurs lid aftreedt en zich niet meer herkiesbaar stelt- Na het vergaderen is het tijd voor ontsoanning. Voor de leden treedt dan op het maio- rettenpeloton De Vossen uit Hulst. Het optreden van dit gezelschap wordit afgewisseld met acoordeonmuziek. De nieuwe voorzitter van de Z.L.M. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer ir. D. Lu- teijn uit 's-Gravenpolder is de nieuwe voorzitter van de Zeeuwse Landbouwmaatschap- pij (Z.L-M). Tijdens de ver gadering van het Z.L.M.- hoofdbestuur gisteren in Goes werd de heer Luteijn met al gemene stemmen gekozen. Met ingang van 1 januari 1975 zal de heer Luteijn de huidige voorzitter J. B. Becu opvolgen- De heer Becu treedt af in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Toen de benoeming van de heer Luteijn gisteren tijdens de buitengewone ledenverga dering van de Z.L-M- bekend werd gemaakt, steeg er in de grote zaal van de Prins van Oranje een luid applaus op- De heer Luteijn was tot nog toe secretaris van de Z.L.M. Ir. Luteiijn werd geboren in het Zeeruwsch-Vloa-mse ZuiJd- zande. Hij ging naar de h-b-s. in Oostburg en daarna naar de landbouwhogeschool in rain,gen. In 1968 studeerde hij af in het vak agrarische eco nomie en agrarisch recht- De- heer Luteijn trad in dienst b" een kunstmestfabriek In Vlaardlin-gen als verkoopleider en hoofd van het landbouw kundig onderzoek- In 1972 kwam hij als adjunct-secreta ris im dienst van de Z.L-M- De nieuwe voorzitter van de Z.L.M. kent als zoon van een landbouwer het boerenbedrijf van binnenuit. Over enige tijd zal hij het ouderlijk bedrijf overnemen. .,Op deze wijze zal ik het contact met de Z-L.M.-leden en hun proble men niet gemakkelijk verlie zen", zo verklaarde de heer Luteijn gisteren In een eerste commentaar- Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18 00 uur: „Afnemend buiig en vrij koud" Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 7 Min. temp-: omstreeks 5 gra den. Max. temp. omstreeks 13 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een droog etmaal: 40 procent KON STANZ 334 plus 3, Rheinfelden 242 min 9, Plit- tersdorf 400 plus 33, Maxau 436 pLus 17, Plochiiigen 129 min 12, Mannheim 241 min 18, Steinbach 119 plus 4, Mainz 251 min 1, Bingen 127 min 1, Kaub 166 plus 1, Trier 263 min 24, Kloblenz 185 mrn 7, Keulen 151 plus 25, Ruhrort 283 plus 26. Lobith 895 plus 9. Pannerdense Kop 871 plus 8. Nijmegen 700 plus 11. IJssel- kop 849 plus 9. Eefde IJssel 387 plu-s 9, Deventer 260 plus 3 Monsin 5490 plus 8. Borgha ren 3927 plus 30, Belfeld 109? min 20, Grave ben-eden de Sluis 500 min 8 Morgen, woensdag 2 okt- Bergen op Zoom 4.15 en 16.27 Hansweert 3.31 en 15.33 Terneuzen 2.53 en 14.53 Vlissingen 2.18 en 14.22 Wemeldinge 4 05 en 16 27. (Van een onzer verslagge vers) TERNEUZEN De zie kenhuiskwestie in Zeeuwsch- Vlaanderen is een probleem geworden, waarvoor een op lossing, die alle partijen be vredigt, bijzonder moeilijk zal zijn te vinden. Het is een grimmige strijd geworden tussen de ziekenhuisbesturen van Hulst en Oostburg ener zijds en het ziekenhuisbe stuur in de kanaalzone ander zijds. Een strijd, die door insiders ook wordt getypeerd met de term „water en vuur", een strijd ook waarin hei onderlinge wantrouwen zodanig is toegenomen dat de zo noodzakelijke samenwer king om van samenvoeging nog maar niet te spreken tussen de twee kampen, waarin de drie ziekenhuisbe sturen zijn verdeeld .u waarschinjiijk pas veel later van de grond zal komen dan men een anderhalf jaar gele den had bevroed. Achteraf beschouwd is de opdracht, die staatssecretaris J Hendriks de drie zieken huisbesturen in Zeeuwsch- Vlaanderen op 24 januari van diit jaar gaf om in dit gebied nu eens gezamenlijk uit te maken hoe de zieken huiszorg in de toekomst het best kan functioneren, een bijzonder ongelukkige op dracht geweest- De opdracht on. -zoals het in vaktermen heet te komen tot het op stellen van een constructieve visie inzake regionalisatie van d e intramurale gezond heidszorg in Zeeuwsch- Vlaanderen, had eigenlijk beter vervangen kunnen worden door een verzoek van de heer Hendriks aian de drie ziekenhuisbesturen om eerst in Zeeuwsch-Vlaande ren één groot ziekenhuisbe stuur te vormen voor alle ziekenhuizen. Dit nieuwe ziekenhuis-bestuur had dan waarschijnlijk veel gemak kelijker voor een gezonde toekomstvisie kuranen zor gen. Als men de voorgeschiede nis kant is overigens deop- dracht van staatssecretaris Hendriks niet zo onlogisch geweest. Het bestuur van de stichting ziekenzorg Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen, dat in de omgangstaal het zieken huisbestuur van de Kanaal zone heet, heeft namelijk in het najaar van 1973 vrij kort na de fusie van de besturen van de ziekenhuizen in Ter- neuzen en Sluiskil de staats secretaris om toestemming verzocht voor de bouw van een nieuw ziekenhuis van ruim 300 bedden in de Ka naalzone. Dat nieuwe zieken huis zou niet alleen moeten dienen ter vervanging van de huidige ziekenhuizen in Ter- neuzen en Sluiskil, maar zou bovendien een straakfunctie moeten krijgen met specia lismen en de daarbij beho rende specialisten, waar dan de bevolking van heel Zeeuwsch-Vlaanderen terecht zou kunnen. Over dit verzoek aan de staatssecretaris had het zie kenhuisbestuur van de Ka naalzone geen overleg ge pleegd met de ziekenhuisbe sturen in Hulst en Oostburg en daarom was het wel te recht dat de staatssecretaris niet op het verzoek wilde in gaan, voordat de drie zieken huisbesturen in Zeeuwsch- Vlaanderen gezamenlijk hem vertelden wat er in dit ge bied moet gebeuren. Vandaar ook de opdracht van 24 janu- ar. De staatssercetaris heeft echter daarbij vergeten dat er toen al in de Zeeuwsch- Vlaamse ziekenhuiskringen de nodige frustratie en het nodige wantrouwen was ont staan. Op de eerste plaats al door het concept-proefplan ziekenhuisvoorzieningen, waar al was gedacht aan een streekziekenhuis in de Ka naalzone en waarbij dan de ziekenhuizen in Oostburg en Hulst als flankziekenhuizen ten weinig riante toekomst was toebedacht. Op de tweede plaats was het RIOS, een overlegorgaan waarbij het hele Zeeuwsch- Vlaamse ziekenhuiswezen was betrokken en dat werkte aan samenvoeging van de drie ziekenhuisbesturen, ter ziele gegaan nadat het ziekenhuis bestuur van de Kanaalzone eigenhandig het plan voor het streekziekenhuis bij de staatssecretaris had inge diend- Door deze daad was het vertrouwen van de ande re partners binnen het RIOS te veel geschokt. Het afwijzen van de „Kanaalzone" van „Hulst" en „Oostburg" als gelijkwaardige partners ver snelde het overlijden van het RIOS. Desondanks wilden de drie ziekenhuisbesturen toch pro beren om te trachten aan de opdracht van de staatssecre taris te voldoen- Gezien de hele voorgeschiedenis was het duidelijk dat de partijen, waarbij de besturen van Hulst en Oostburg één lijn trokken, nauwelijks meer bereid waren tot het doen van concessies, die naar hun mening niet in het belang van hum ziekenhuizen zouden zijn. Het was te voorzien dat het, overleg op niets zou uit lopen en dat de staatssecre taris twee tegenovergestelde visies toegestuurd zou krijgen Dat is dan ook gebeurd. De vraag is echter wat er nu moet gaan gebeuren. Dat er iets moet gaan gebeuren staat vast. Men zit namplijk tn Zeeuwsch-V'aanderen met het probleem dat de overbe- bedding (teveel ziekenhuis bedden naar gelang het aan tal inwoners van de streek) moet worden verminderd en bovendien is het voor de Ka naalzone van belang dat er in prtats van de twee be staande ziekenhuizen maar één komt en dan ïiefsf nog een nieuw En als er dan wat gedaan moet worden zijn er drie mogelijkheden: 1. In de Kanaalzone wordt één ziekenhuis gesloten en het tekort aan bedden, dat hier dain ontstaat wordt op gevangen door de ziekenhui zen van Oostburg en Hulst. 2. In de Kanaalzone wordt een nieuw ziekenhuis ge bouwd, dat qua aantal bed den is afgestemd op het aantal inwoners van de Ka naalzone. 3. Er wordt in de Kanaal zone een groot streekzieken huis gebouwd en de zieken huizen van Oostburg en Hulst zu-lllen enkele functies aan dit streekziekenhuis af staan en daardoor ooik hun beddenaantal evenredig moe ten verminderen. Er zijn mag wel andere mogelijkheden, maar die zijn momenteel wat minder ter discussie. Een er van is bijvoorbeeld de ge dachte om het streekzieken huis te bouwen op een zoda nige plaats dat het zieken huis te Hulst kan worden gesloten en het ziekenhuis in Oostburg normaal kan blij ven functioneren. Wie velt nu het Salomons- oordeel? De staatssecretaris of het provinciaal bestuur bij de behandeling van de zie kenhuisnota van de provinci ale raad voor de volksge zondheid? Of gaat het lande lijke college van ziekenhuis voorzieningen. het Zeeuwsch- Vlaamse probleem bestude ren? Dat het een Salomons- oordeel moet worden staal vast. Het zal ook niet eenvou dig zijn om nu te zeggen: ver geet even alle geruzie over wel of geen streekziekenhuis en vorm nu eerst een zieken huisbestuur voor geheel Zeeuwsch-Vlaainderen- Het wantrouwen van de besturen in Hulst en Oostburg ten op zichte van het streven van het ziekenhuisbestuur is zo danig dat men van die kant hoort dat de Kanaalzone in «o'n bestuur zal trachten de overhand te krijgen. Er zal een heel bijzondere specialist gevonden moeten worden om de ziekenhuiskwalen van Zeeuwsch-Vlaanderen zo te behandelen dat er straks weinig littekens meer over blijven. B.A. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG SLUIS TERNEUZEN De werkeloosheid in de bouw is in de maand september weer toegenomen. De juiste aantallen z(jn nog niet bekend, maar de tendens van afgelopen maanden een toenemend aanbod en een dalende vraag heeft zich voortgezet. „In de komende maanden zal ook het seizoen zijn invloed doen gelden en verwachten wij voorts afstoting van ar beidskrachten bij enkeie gro te projecten, zodat de werk gelegenheid in de bouwsector in zeeland al met al in een moeilijke situatie komt te zitten", aldus de directeur van het Disuactsoureau voor de Arbeidsvoorziening in de provincie Zeeland, de heer J. v.d. Gijp. Die grotere projecten waar hij op doelt, zijn de afbouw van de Vlake-tunnel, de Oos- terscheldewerken en minder werk bij de Rijn-Scneuide- verbinidjing- her eind augustus waren in Zeeland zo'n 800 man uit de bouwvaKken werkloos. Een kleine 200 man heeft voorlo pig werk kunnen vinden in aanvullende werken en spe ciale werkgelegenheidspro jecten. „Een vaar de problemen is echter dat Zeeland struc tureel gezien minder nieu we woningen te bouwen heeft. Kijk in dit verband naar de leegstand. Er wordt allerwegen gedacht aan oplos singen en zo wordt er thans ook hard gewerkt aam remo- vatieplannen. De oplossing zal echter landelijk gevonden moeten worden en een poli tieke zijn. In dit verband kijken wij uit naar het ver volg op de interim-nota van minister Boersma", aldus de heer Van de Gijp. Probleem in Zeeland is ook het feit dat de deel markten op het gebied van de arbeid niet „uitwissel baar" zijn. Iemand in Zeeuwsch-Vlaanderen die werkloos is heeft niets aan een baan die beschikbaar komt in Tholen. „Het is voor veel bedrijven een sukkelen met de continu ïteit van het werk. Er is in het algemeen wel erg kort werk, maar werk op langere termijn is momenteel erg moeilijk te krijgen. Tot nu toe is het overigens voor ons bedrijf meegeval len". Dit zei de heer M- Leenhouts, één der directeu ren van Leenhouts' Aanne mingsbedrijf (LAB) uit Sluis, één der grotere bouw ondernemingen in Zeeuwsch- Vlaanderen. „De woningbouw loopt inderdaad achteruit en renovatie kan een oplossing zijn", zegt hij. Opmerkelijk is overigens dat de heer Leenhouts zegt dat ondanks de vele bouwvak werklozen het soms moei lijk is om aan all-round vak mensen te komen. „In de tijd vain hoogconjunctuur zijn veei mensen voor de woning bouw aangetrokken. Eigen lijk geen vaklieden, maar b.v mensen die deeltaken krijgen bij prefab-bouw. Zij staan nu als werkloze bouw vakkers ingeschreven, maar schreven, maar allround va- klozeze bouwvakkers inge- all-round vaklieden zijn het niet". In grote lijnen werd dit commentaar onderschreven dooi- de directie van een an der groot aannemingsbedrijf, Gebroeders Van der Poel uit Terneuzen. Dit bedrijf tracht zijn vleugels uit te slaan naar België. „Wij heb ben daar al wat kleinere werkjes, maar het is erg moeilijk voet aam de grond te krijgen, want we moeten dan van een regionale na-ar een nationale markt", aldus de heer W. van der Poel, die overigens verwacht dat de werkgelegenheid komen de maanden wed iets zal te ruglopen. „Wij zullen ook zo'n vijf tot tien man moeten laten afvloeien. Op korte termijn is het nog redelijk, maar hoe het in januari b.v- zal zijn kan ik niet zeg gen". Wat de gevolgen voor de werkgelegenheid zijn door het feit dat Gebroeders Van der Poel is opgenomen in de STEVIN-groep kon de heer Van der Poel ook nog niet zeggen- „Landelijk kampt deze groep met dezelfde problemen als wjj regio naal". Ook het Terneuzense bedrijf houdt zich met renovatie werk bezig- „We hebben een taimelijk grote opdracht ge kregen die een jaar werk voor zo'n tien tot twaalf nan zal betekenen. Als wij ons uitsluitend met nieuwbouw zouden b-zighouder. zou dat een te enae basis -zijn. Wij kunnen ook grotere renova tie-opdrachten ann". zo zei de heer Van der Poel. (Van een onzer verslaggevers) GOES Als nieuwe secre taris van de C.B.T.B. West- Nederland, sectie Zuid, is met ingang van 1 november mr. G.J. Smallegange benoemd- De heer Smallegange werkt al vanaf 1968 op het hoofdkan toor van de C.B.T.B. in Den Haag als hoofd van de sociaal- economische voorlichting. Als zodanig geeft hij leiding aan een team voorlichters, dat over het hele land verspreid zit- Mr. Smallegange is Zeeuw van geboorte. Hij werd op 28 september 1940 in Wolphaarts- dijk geboren. Na op het chris telijk lyceum te Goes zijn gymnasiumdiploma te hebben behaald, ging hij eerst in dienst en studeerde vervolgens rechten a-an de vrije universi teit te Amsterdam. In 1968 deed hij doctora-al examen en in hetzelfde jaar trad hij als hoofd van sociaal-economische voorlichtingsafdeling in dienst van de C.B.T.B. „Ik vind het fijn om weer naar Zeeland terug te komen", zegt mr- Smallegange. „Het is bovendien voor mij prettig om te blijven werken in de C.B.T.B., een cluib, waarvan ik het klimaat uitstekend ken. Ik heb tot nog toe werk voor de C.B.T.B. gedaan op landelijk niveau, maar in mijn nieuwe functie i® het fijn om vlak hij de boeren te staan". Mr. Smallegange volgt als secretaris van sectie Zuid 1 mr. I. de Jong op, die o'eze functie ongeveer een jaar heeft vervuld. De heer Smal legange zal echter meer te doen «rijgen dan zijn voorgan ger omdat hij naast zijn gewo ne werk enkele taken van de algemeen C.B.T-B.-secretaris zal overnemen, zoals de ak kerbouwzaken en mogelijk ook le zaken op het gebied van de veehouderij in Noord en Zuid-Holland, Noord-Bra bant en Zeeland. Zijn werk als secretaris omvat verder het leiding geven aan het kantoor te Goes, de secretariaatswerk zaamheden v6or het bestuur, het beheer van de C.B.T.B.- scholen. het houden van lezin gen en het onderhouden van contacten met Z.L-M. en N.C.B. (ADVERTENTIE) de bank voor iedereen

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3