BESLISSING OVER SASSE SPORTZAAL UITGESTELD Centrum Sas wordt volgend jaar aangekleed Burgemeester wandelde Expo open Nu ook officieel jongens op Nijverheidsschool Raad Terneuzen akkoord met bouw supermarkt en kantorenflat teurs oleur 5 IOORBEREIDINGS- PIAN WEVELWAALSDIJK IAANVAARD i stad streek GEN rER 55 J TERNEUZEN Tijdens I een zeer korte vergadering 1 beeft het bestuur van het re- I creatieschap De Braakman een 1 voorbereidingsplam Wevel- I «'aalsdijk aanvaardt. De verga- 1 dei mg, die plaatsvond in het I stadhuis van Terneuzen stond I aider voorzitterschap van drs. I R. Barbè. VERTROUWEN Bestellen Kolijn met pensioen Gedenkplaat voor Willem I in Gent ZATERDAG ZONDAG Saterdag 28 september 1974, M (01640) 3 39 10 ve V.W.-modellen ent. ies en onderhouds- GOLF wordt even- en geven. d willen worden. n aan: usbus 124, (01640) 3 46 11. lat op moderne tbeleid stoelt op jke grondstoffen >g plaatsingsmo- :N? st (maandag t.m. lend werk igen snvergoeding en ding goede toekomst :er. en op dinsdag- odukten nde apparaten rs <zaamheden didaat van min. 18 jaar. >orzien is in een ruime eden. ia enkele jaren lootschap, Statendam t* (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De ge- nieenteraad van Sas van Gent js tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag niet I iot een besluit gekomen over I de plaats waar een nieuwe sportzaal gebouwd gaat wor den. De keuze tussen de beide alternatieven: De Vlaanderen- l.al of het bestemmingsplan I st.-Albert, lag verschillende raadsleden nogal zwaar op de maag. Volgens de heer R M. Bok- maas, woordvoerder van de partij Gemeentebelang Groot Sas hadden B. en W. in de raadstukiken alleen de voorde len van St -Albert en de nade- en van De Vlaanderenhal op genoemd. Hij wees er verder op dat B. en W. bij hun advies aan de raad de sport raad van Sas van Gent volle dig gepasseerd hadden. „Dat is t m moeilijkheden vragen. Waarom is de sportraad er dan als die raad niet in zo'n belang rijke kwestie kan meespre ken' was zijn vraag. Hij zei ook dat hij zich als raadslid tekort voelde gedaan met be trekking tot de informatie over de plaats van de sport zaal. „Een brief met een aan bod van De Vlaanderenhal is helemaal niet in de raad be sproken", vervolgde hij daaraan toe. In de loop van de discussie over dit hete hangijzer bleek, d'at burgemeester Dusarduijn eveneens een voorstander is van een sportzaal in het Vlaanderencomplex. De heer Dusarduyn: „De decentralisa- tiegedaehte vind ik niet van deze tijd". Tenslotte werd de vergade ring geschorst. De confessione le groepering en de PvdA trokken zich in beraad terug terwijl een druk bezette tribu ne afwachtte. De uitslag van het beraad werd door de heer J. Bookstael van de confessio nele groepering namens beide fracties als volgt geformu leerd: „St.-Albert is de enige juiste plaats voor de sportzaal, maar we wilden aan het recht van informatie van de raadsle den niet voorbijgaan. Ik wil er wel op wijzen, dat uitstel van het besluit gevaar op kan le veren voor de te innen subsi dies. De fractie die voor uit stel is heeft daarvoor de ver antwoordelijkheid". Hiermee doelde de heer Bockstael op de fractie van de Gemeentebe langen Groot Sas. De heer Bokmans van deze partij eindigde de discussie met de woorden „We willen Sas van Gent zijn sportzaal niet onthouden, maar we moe ten niet te licht over bepaalde feiten heenstappen". (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Burgemeester W. Dusarduijn van Sas van Gent heeft gisterenmiddag in De Vlaanderenhal te Sas van Gent de „Expo '74" geopend. De burgemeester wandelde deze derde handels- en mdustriebeurs in Sas van Gent eigenlijk open. Met een forse tred stapte hij door een met kranten dicht geplakte deur, die hem ervan weerhield om de tentoonstellings J ruimte te betreden. Hjj werd op de voet gevolgd door een groot I aantal genodigden. Voorafgaand aan de ope- I ningsceremonie werd het offi- I ciële gedeelte afgewerkt. In I een bovenzaal van De Vlaan- I derenhal werden een aantal korte toespraken gehouden. De eerste die hiertoe achter de I microfoon stapte was de heer Ij. Torbijn, voorzitter van het I organiserend comité Sas 70. I Hij wees onder meer op de I voordelen die een gebouw als Pc Vlaanderenhal volgens hem t bieden heeft. De heer Torbijn: „Een ver- I schil met eerder gehouden ex- po's is bijvoorbeeld, dat we I met meer m een grote tent I zitten"- Verder stelde hij dat I het Expogebeuren in Sas van I Gent een eerste aanzet is tot I wat hij noemde: een beurs Ivan het zuiden Ook ging hij loog in op de positie van de Imiddenstand in het algemeen: I ,We zijn er dit jaar bekaaid I afgekomen in een bestel met Imvelering zullen we ons be- I drijf waar moeten maken. We I mogen onze ooncurrentieposi- I tie niet verliezen tegenover de I grote warenhuizen". Namens de ongeveer veertig I standhouders op de Expo, I kwam de heer J. van den I Heuvel, directeur van de Ra- I bobank in Sas van Gent aan het woord. Aansluitende op de (Van een onzer verslaggevers) vorige spreker merkte hij op dat het grootste aantal stand houders afkomstig was uit het midden- en kleinbedrijf. Alvo rens de kranten-deur van de Expo onder de voet te loper deed ook burgemeester Dusar duijn nog zijn zegje. Ook hij herinnerde de aanwezigen aan de problemen waarmee de middenstand geconfronteerd wordt: „Harde concurrentie en de volksvijand nummer een de inflatie" Hij zei het een plus punt te vinden dat de Sasse winkeliers zich meer gaan richten op de koopkracht van de Belsisohe klanten. Over de middenstand in Sas van Gent zei de burgemeester: „We hebben hier een initatief- rijke middenstand. Ik ben trots op Sas 70 er. ik heb vertrouwen in de toekomst van de middenstand van Sas van Gent. „De burgemeester verklapte ook noig dat voor do begroting van het volgend jaar een post is uitgetrokken voor de aankleding van het cen trum van Sas van Gent. Meteen na de opening liepen er heel wat kijklustigen rond in de Vlaanderenhal. De grote drukte op de Expo wordt van avond en morgen verwacht. Om de aanwezigen alvast wat amusement voor te schotelen, liep er een echte Koperen Ko rond tussen de stands, com pleet met grote trom op de rug, accordeon op de buik en belletjes od het hoofd. Tijdens de Expo treden een flink aantal artiesten op. On der hen Willi Alberti, Ria Valk en voor de kinderen Kluikkluk- Behalve de stands van de middenstand van Sas van Gent zijn er op de Expo ook stands van allerlei vere nigingen zoals bijvoorbeeld de ponyclub De Brugruitertje, de schuttersclub St. Albert, de aquariumvereniging De Blau we Spat en in de van alle Zeeuwsch-Vlaamse Expo's bekende zeehondenstand van mevrouw S. de Jonge uit Axel, ditmaal ook uitgerust met een kleurenfilm, die door lopend vertoond wordt- Belangstelling voor het orgel van H. Jager uit Amsterdam, één van de curiositeiten op de Expo. (Van onze correspondent) TERNEUZEN „Toen ik u enkele dagen geleden aan het werk zag dacht ik hij werkt nog als een jonge vent," zei gistermiddag directeur J- Mooy van het Terneuzense PTT-kantoor tot zijn besteller eerste klasse, de heer A.H. Kolijn, die per 1 okrober de dienst verlaat. De heer Kolijn, die op 2 januari van dit jaar zijn gou den jubileum vierde, werd met vrouw en familie ontvan gen in de bestellerskamer van het Terneuzense postkantoor, waar de collega's aanwezig waren om hem voor de laatste maal de hand te drukken. Na mens het bedrijf bedankte di recteur Mooy de heer Kolijn voor al hetgeen hij in de loop van meer dan vijftig jaren heeft gedaan. De directeur overhandigde hem een PTT- onderscheiding met het daar bij behorende getuigschrift. een afscheidskalender en na mens het personeel een foto toestel. De assistent-directeur, de heer J- Vermaire, memo reerde dat de heer Kolijn heel wat directeuren, chefs en per soneel heeft zien komen en gaan. Namens het jubileum co mité overhandigde hij de heer Kolijn een klokje en de hoofdbesteller L. de Fouw dankte hem voor de zeer pret tige samenwerking- Mevrouw Kolijn werd een bloemstukje aangeboden. De heer Kolijn was duidelijk ontroerd toen hij sprekers en collegae dank zegde voor de vele goede ja ren. toespraken en geschen ken. DL vliegbasis Eindhoven heeft sinds gisteren in de persoon van kolonel A- Koning een nieuwe commandant. De scheidende basiscommandant, kolonel C- Ponte, is benoemd tot hoofd sectie operaties van die luchtmachtstaf. Applaus na de onthulling van de nieuwe naam. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Onder 'ffid gejuich van de leerlingen, onthulde de heer F- de Meyer gisterochtend het naambord ,van de „Nijverheidsschool in Sas van Gent. De officiële van de school luidt nu: „Nijverheidsschool voor ïager- en middelbaar onderwijs voor jongens en meisjes"- De onthullinigsceremonie veroorzaakte wat lol onder de toekijkende scholieren- Het wegtrekken van het kleed dat het naambord bedekte vergde namelijk nogal wat trek en sjorwerk. Ter omlijsting van de naam geving van de school werden aan de directeur en de ad junct-directrice. respectieve lijk de heer J. Rijk en juf frouw Van Goethem een boe ket bloemen overhandigd. Bij de plechtigheid waren alle scholieren aanwezig. On der hen ook de drie jongens, die die moed al hebben opge vat om aan de school, waaraan tot voor kort alleen meisjes de lessen volgden, ook te gaan studeren. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ge meenteraad van Terneuzen heeft met achttien stemmen voor en vier stemmen (van de V.V-D.) tegen het licht op groen gezet voor de bouw van een supermarkt van Jac- Her mans en een kantorenflat van de heer J. Rouw aan de Schuttershofweg. Diverse raadsleden hadden overigens moeite met deze zaak omdat het hele bestem mingsplan voor de binnenstad nog in voorbereiding is, omdat over het betreffende onderdeel naar hun mening geen in spraak is verleend en omdat het door de middenstand ge wenste C.I.M.K.-onderzoek naar de wenselijkheid van de bouw van de nieuwe winkel ontbrak. Met name mevrouw J. Dop- pegieter-Thiel (die sprak na mens een minderheid van de V.C.P.-fractie) en V-V.D-frac- tievoorzitter H. de Jonge von den het een groot bezwaar dat het C.I.M.K.-rapport ontbrak. Nadat wethouder drs. R. Bar- bé had meegedeeld dat behalve een distributdeplanologisch on derzoek van het C-I.M-K. ook een verkeers- en woningon- derzoek in de binenstad is ver eist, alvorens een totaal over zicht te hebben, en dat daardoor de beslissing pas enkele jaren later genomen kan wor den, ging mevrouw Doppegie- ter met het voorstel akkoord. De V.V.D.-fractie handhaafde die bezwaren en stemde te gen. V.V.D. en S.G.P. stemden ook tegen het voorstel om de centrale stichting garantie te verlenen in verband met het verplaatsen van de Dow-school van Terneuzen naar Zaamslag- De heer H. Wijnja (V-V.D.) wees erop dat de jaarrekening van de centrale stichting in verband met een slechte admi nistratie door de accountant niet is goedgekeurd. Hij noemde dit een kwalijke zaak. Vandaar dat hij en zijn frac tiegenoten het voorste] niet konden accepteren. De S.G.P.- fractie stemde uit principiële overwegingen tegen. Wethou der P. Huybrecht was van me ning dat bij de centrale stich ting beslist niet van een admi nistratieve puinhoop kan wor den gesproken. De raad werd door drs- R. Barbé geconfronteerd met het feit dat de Terneuzense biblio theek in de toekomst toch in het te bouwen multifunctio neel cultureel centrum op het Java zal moeten worden on dergebracht. Volgens hem wordt dan wel gedacht een filiaal in Zuid te stichten- Wat betreft de wens van vele raadsleden om ook Hoek van een bibliotheek te voorzien deelde hij mee dat gewacht wordt op subsidie van C.R.M. Wethouder J. Strijbos zei de raad een sportnota toe, waar mee wordt begonnen als de b e gr otin gswe r kza amh eden achter de rug zijn. In verband met een toekomstig tekort aan sportvelden wees hij op de mogelijkheid in plan Zelden- rust wat ruimte voor de sport te creëren. (Van onze correspondent) GENT In de gebouwen van de Gentse universiteit in de Volderstraat in Gent wordt on maandag 7 oktober een ge denkplaat onthuld ter ere van koning Willem 1. Het was deze Oranjevorst, die in 1827 ten tijde van het Verenigd Koninkrijk de op richting van een universiteit in Gent gelastte De gedenk plaat is aan de universiteit geschonken door de Vlaamse toeristenbond De onthulling van het ge denkteken zal plaatsvinden na de openingsplechtigheid van nieuwe academische jaar. Deze zal om ongeveer halfdrie 's middags plaatsvinden in de aula aan de Volderstraat Tij dens deze plechtigheid zal de rector van de universiteit, prof Devreker. een toespraak hon den over de aspecten van de onderwijseconomie Aan de Gentse universiteit waren in het academiejaar 19-72-1973 bijna die helft van de buitenlandse studenten Ne derlanders, ongeveer honderd veertig. BERGEN Of ZOOM Luxor, 20-00 en 23.30 uur: Op de Franse toer 18 j. Roxy, 14.00 uur: Vrolijke pi raten van Schateiland a.l. 20.00 uiur: Thunderball 14 j. Plein 13.. Handel- en Indus trietentoonstelling (t.m- 29 sept. Markiezenhof, expositie, De Belgen in Bergen op Zoom vlucht en verblijf 1914-1919 (t-m. 29 sept-) Tweede Hal Stadhui®, Grote Markt, kunst werk van de maand, schilderij Frans dorpje van mevrouw W. Gielis-Van Giels. Bergen op Zoom (t.m. 30 sept.). Geopend ma t.m. vrijdag van 8-30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. De Stoelemat, expositie „Van Se- mafoor tot satelliet" (t.m. 29 sept.). Geopend werkdagen van 10-00-12.00 uur, van 14-00- 17-00 uur en van 19.00-2100 uur zat. en zon. van 13.00 17.00 uur. goes Grand, 20.00 uur: Ben Hur 14 j. HULST Petit Paris, 22.00 en 0.15 uur: Moulin Rouge. P. Leeraert-Nijs, 15.00 uur: Schieting- Den Dullaert, expositie van beeldhouwers A. Teeuwisse uit Amsterdam en Pieter d'Hondt uit Utrecht, alsmede van de aquarellist Joop Wil lems uit Amsterdam (t-m- 10 okt.). Galerie Van Geyt, Steen straat, expositie werken van negen Nederlandse kunstena ressen onder de titel „Joffers '74" (t-m. 8 okt.) KLOOSTERZANDE. R. van Kruyssen, 15.00 uur: 'Schieting- kruiningen Ons Dorpshuis, Popfestival met Ulysses S. Grant uit Waarde, Hary Road uit Krab- bendijke, Atlantic uit Kruinin gen en Seesaw uit Schore. MIDDELBURG. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38 expositie Middelburgs mu ziekleven in grootmoeders da gen (t.m. 9 nov.) open van S.00-12 30 en 13.30-17-00 uur- s Zaterdag van 9.30-12.00 uur. Galerie „Six and Six", Noord- straat 56, expositie schilderij en en beeldhouwwerk van Ga- ra Dauvillier (t.m. 29 sept.). Open ma. t-m. zat. van 9.00- 12.00 en van 13.00-18.00 uur. City, 20 00 uur: Azen zijn troef- OOSTBURG. Ledel Theater, 14-00 uur: Pippi zet de boel op s Iten a.l. 20.00 uur: Vreemdeling zondier naam 14 j. ROTTERDAM. De Doelen (grote zaal) 15.00 uur: Orgelconcert door Arie Keijzer, 20-15 uur: Opera Italiana met aria's en duetten uit o.a. „De parelvissers", „La Tosca", „La Traviata" en „La Bohème", Schouwburg, 20.15 uur: „Het koffiehuis" door Pu- bhekstheater. Hofplein Thea- ter, 20.15 uur: „Het hemel bed", van Jan de Hartog met Kitty Jansen en André van denHeuvel De Lantaren 20.15 uur: „De Spaanse hoer". va11 Hugo Claus door Rotter dams Amateur gezelschap. Ek- sit, 21-30 uur: Persian Blind, pop In den Twijfelaar, 20.30 uur: Festival van Franse chan sons- SAS VAN GENT. Vlaanderenhal, Expo van de Vereniging voor Handel, Am bacht en Nijverheid met amu sementsprogramma (t.m. 1 okt.). Beurs open van 14.00- 21.00 uur. Tevens expositie van een twintigtal Zeeuwse beeldende kunstenaars. SLUISKIL R.-k. Antoniuskerk, expositie „75 jaar kapucijnen Sluiskil" (t.m. 6 okt.). Geopend op zat. en zond. van 15.00-17.00 urn en na de kerkdiensten- TERHOLE (De Kraai). G. Bogaert-de Vijlder, 14.30 uur: Kermisschieting. TERNEUZEN Luxor, 20,00 uur: In de klauwen va-n de draak 14 j. VLISSINGEN. Alhambra, 20.00 uur: My fair lady. WES ÏDORPE- Disco Poly-Pam. 20 00 uur: Alquin. Galerie Troutzaerte, exposi tie schilderijen en tekeningen van Paul Citroen (t-m. 12 okt Geopend di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zon- van 14 00- 18.00 uur Op maandag geslo te". ZIERIKZEE. Balie Dikke Toren, 14.00 uur: Vertrek vooi stadswande ling door Zierikzee i.s m. Ver. Stad en Lande- 't Lange Uus, Havenmarkt 28- expositie Henk v. d. Horst met 'inosneden (tm- 3] okt.) Open di. t.m zat van 9.00- 12-00 en van 13-30-18.00 uur. bovendien d-o. van 19.00-21.00 uur. ZUIDDORPE A. de Block. 14 30 uur: Ju- bileumschieting. ANTWERPEN. Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: „Porgy en Bess". Kon. Ned. Schouwburg. 20.00 uur: „Maat voor maat" van William Shakespeare. Fakkeltheater, Mutsaertstraat 20.30 uur „Lief-| de half om half" vam Alan Ayckbourn. Middelheimpark, expositie Belgische kunstenaars geopend alle dagen tot 6 oktober- Mu seum Vleeshuis, Vleeshouwer straat, expositie Ruckers docu- kei-s documenten en instru menten en instrumenten. Ge opend dag. van 10.00-17.00 uur, op maandag gesloten (tot 1 okt.). BRUGGE Groeninhemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanueren en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerie in Praag (t-m- 20 okt.). GENT. Schouwburg, 20.00 uur: „Ri- chardll" van William Shake speare door Ned. Toneel Gent Gent. BERGEN OP ZOOM Luxor, 14-00 uur: Zorro kruist de degens, 14 j-, 16-30 en 20.00 uurOp de Franse toer, 18 j.- Roxy, 14.00 uur: Vrolijke piraten van Schatei- laind, a.l., 16.30 en 20.00 uur: Thunderball, 14 j.. Exposities, Zie onder zalter- GOES Grand, 14-30 uur Cirous op stelten, a-i. 20.00 uur: Ben Hur, 14 j. HULST Bioscoopgebouw, 15.00 en 19.00 uur: Rats, kuch en blau we bonen, a-I-, 21-00 uur: De man van Moniza, 18 j., Petit Paris 22.00 uiur: Mioulin Rou ge- Exposities, Zie onder zater dag. KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen, 15.00 uur: schieting. KOEWACHT K. van Boven 14.30 uurschie ting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Heldi, 20.00 uur: De gevangene- Exposities, Zie ondier zater dag OOSTBURG Ledel Theater, 14.00 uur: Pippi zet de boel op stelten A-L„ 16.30 en 20.00 uiur: Vreemdeling zander naaim, 14 j- ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 14.30 uur: Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Edo de Waart Soliste Emmy Veirhey, viool, 20.15 uur: Het Nederlands Ka merorkest o.l.v. Diaivid Zinman. Solist Maurice Amidré, trom pet- Hofplein Theater,, 20.15 uur: „Het hemelbed1" van Jam de Hartog met Kitty Janssen en André van den Heuvel. De Lantaren, 20.30 uur: „De Spaanse hoer" vain Hugo Claus door Rotterdams Amateurge- zelschap. In den Twijfelaar 20.30 uur: Festival van Franse chansons. Piccolo Theater, 1 300 en 15-15 uur: Kindertheater Wie dus, SAS VAN GENT Expo Sas '74, Zie onder za- SLUISKIL Expositie zie onder zaterdag. TERHOLE (DE KRAAI) G. Bogaert-de Vijlder, 14 30 uiur: Keomisscbietimg. TERNEUZEN Luxor, 14.00 en 20.0Q uur: In de klauwen van de draak, 14 j., 16.30 uur: Jesus Christ su perstar, a.l.- VLISSINGEN Alhambra, 1i5.0O uur: Kuifje en het Haaiemmeer, 20.00 uiur: My fair lady. WESTDORPE Expositie, Zie onder zater dag. ZIERIKZEE Expositie, Zie onder zater dag ANTWERPEN Kon- Vlaamse Opera, 14-30 uur „Het gemaskerd bal", Porgy en Bess". 20 00 uur: Porgy en Bess". Kon Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: „Maat voor maat" van William Shakespea re. Fakkeltheater, Mutsaert straat, 20.30 uur: „Liefde half om half', vam Alan Ayck bourn. Sportpaleis, 14 30 uur: Zang, dans en vendelspel door 4000 volkskunsfh-r-efenaars uit heel Europa. Exposities, Zie onder zater dag BRUGGE Exposities, Zie omder zater dag. GENT Kon Opera, 14.30 uur: „Das Land ds Lachelms" vam Le i-and des Lachelns" van Le- har, 20.00 uur: „La Boheme" van Puccimi. Schouwburg, 15 00 uur: Ri- •hard ii" van William Shakes- jeare door Ned- Toneel "ent Repetitiezaal K.N-S., 16.00 uur „De gelaarsde kat" vam Luk de Bruyker door het pop pentheater Taptoe-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5