„Stormachtige ontwikkeling is in Mand terecht niet doorgedaan" Keetje Tippel was even Tholen in WANDELEN DOOR ZIERIKZEE Goed begonnen is half gewonnen Mr. Van Aartsen hij afscheid: Flauwe kul.. OPNAMEN VOOR FILM GEVEN VOOR stad streek 1IIMUI IIII II f Buien ANDERS ONKREUKBAAR Seheidende C.d.K nam afscheid van scheidend Statenlid Husson FILMS 1 N ZEELAND U HOEFT NOOIT MEER DIK TE ZIJN Zaterdag 28 september 1974. ar te Sluis, tel. 04178- Koewacht en St.-Jan. l, Dokter Melchers, tel. 327. >gen, Hoedekenskerke, serenhoek en Ovezande, traktijk van de huisart- J- Geldof, J. Kole en H. rtelé wordt tot maandag end 8.00 tour waargeno- door dokter S. tmann, Nieuwstraat 18a Ovezande, tel, 01195- Dokter S. Buijs, J. Val- traat 3, tel. 5462. Philippine en Sluiskil, ter H. Hofstee, Julianal j it 10 te Hoek, tel. 01154- Dokter W. Eysink, Gla- ■eg 50, tel. 2060. nge, Wemeldinge, Ka- e-Biezelinge en Katten- e, Dokter Entink te etinge, tel- 01100-6875 01192-438. erzande, Dokter R, Bu- la, Cloosterstraat 72 te i asterzande, tel. 01148- Tot maandagmorgen uur. ■Iburg, Dokter J de la xe, Seisdam 22, tel. 15 (zaterdag) en dokter j Schram, de Krammer 14, 14664 (zondag). Visites I vragen voor 10.00 uur. eekuren zaterdag en zon- voor dringende gevallen 12.30-13.00 en van 0-18.00 uur. irswaal, Dokter P- Pol- nan te Yerseke, tel. 31-1300 voor de dorpen ïsweert en Yerseke. Dok- A. Constandse te Krab- dijke, tel. 01134-1444 r de dorpen Krabbendij- Kruiningen en Rilland- h. an Gent, Dokter F. Puy- 't, Oostkade 19 te Sas Gent, tel. 1366. luzen, Dokter H. van k, Mich, de Ruytersingel el. 01-150-4000. ngen, Dokter S. Wartena, 3933 (tot zaterdag 24-00 en dokter D. Bom, tel I 3 (van zaterdag 24.00 tot zondag 24.00 uur), ites aanvragen voor 10.00 Spreekuren zaterdag en dag v-oor dringende ge len van 12.30-1-3.00 en i 17.30-18.00 uur. haartsdijk, 's-II. Arends- ■ke en Helnkenszand, kter D van Driel te 's-H- andskerke, tel. 01106- 1 12. islag Dokter C. Verboom, elsestraat 2, tel. 1377. DARTSEN. Vlaanderen, Tandarts G. rmeulen, Herengracht 131 Terneuzen, tel. 01150- 14. Spreekuren zaterdag 10.00-10-30 en van I 00-18.30 uur, zondag van 00-12.30 uur. Vlaanderen, Tandarts N. I rssen te Aardenburg, tel. I 77-1380. Spreekuren za- dag en zondag van 12.00- 30 uur heren, Tandarts R. v. d. >er, Pr. Rooseveltlaan 48 I Vlissingen, tel. 01184- I 36. Spreekuren zaterdag I n 9.00-10.00 uur, zondag I n 11.00-12.00 uur. I n IN- Beveland, Tandarts I Klinkert, Turfkade 15 te les, tel. 01100-6504. H reekuren zaterdag en zon- g van 9.00-10.00 uur. UENARTSEN. n Z. Beveland, Dierenarts Bonesciïanscher te Krui- ïgen, tel. 01130-1233. Vlaanderen, De dierenart- i C. Cyso-uw, Stations- I aat 10 te Axel, tel. 01155- 38 en E- de Nijs, Wilhel- .nastraat 1-1 te Hulst, tel. 140-3004. :heren en deel N. Beve- id, Dierenarts I. Hofijzer I Middelburg, tel. 01180- 118. Consult alleen na te- 'onische afspraak. Z. Vlaanderen, Dierenarts v- d. Vijver te Oostburg, 01170-2103- ITHEKEN Goese apotheek, tel. 04. lelburg, Apotheek W. immelen. Markt 69, tel' 134. leuzen, Apotheek Klaas- n, Winkelcentrum Zuid- j ilder, tel. 01150-2090. singen, Apotheek D. v. 6- ieine Mulder, Singel 9, te'É 30. KVERPLEGING ienburg, Cadzand, Oost- irg en Sluis, Zr- de Jonge Cadzand, tel. 01179-367. vliet, Breskens, Groede. aofdplaat, Schoondijke en zendijke, Zr. Schilders, ■chideestraat 3 te Bres- ■ns, tel. 01172-1350. woutsdijk e.o., Zr. J. J°"' jan-Sinke, Vinkehof 32, te sinkenszand, tel. 0116"" s, Zr- C. v- d. Kooy, tel. 83. at Axel en Zaamslag. Mollet, Boekweitstraat 4a Zuiddorpe, tel. 0115°- J. >t en Hontenisse, Zr. Brey- irt-Eys, tel. 01140-3943. 'tinge, Wemeldinge, Ka lle en 's-Gravenpolder- v L. Ribbens, Ceresstraat te Kapelle, tel. 01102- 64. iningen. Yerseke en Hant eert, Zr- v. d- Vreede, tel. 134-1607. j Beveland, WilhelminadofP- attendijke en Wolnhaarts- jk, Zr. D. v. Hulsbergen te ortgene, tel. 01108-378, md, Krabbendijke e aarde, Zr. N. Roelse, tet 134-1510. van Gent, Zr. J- van laer. Beneluxstraat 12 - 1. ,01158-1916- leuzen, Zr. E. Hobbel, eenbergenlaan 65, te 60. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Toen inr. J. van Aartsen tot commissaris der koningin in Zeeland werd benoemd, voorspelde men voor Zeeland een stormachtige ontwikkeling, die zou moeten uitmonden in een moderne stedelijk-industrieit- samenleving. Het zou een provincie moeten worden met 390.000 inwoners in 1975 en 800.000 inwoners in 2000. Tijdens zijn afscheid van de statenleden merkte mr. Van Aartsen gisteren op dat die stormachtige ontwikkeling terecht niet is doorgegaan. De geleidelijke en duidelijk veel minder storm achtige ontwikkeling, -lie Zeeland de laatste tien jaar heeft door gemaakt noemde mr. Valt Aartsen „volstrekt verantwoord". Zijn standpunt verduidelijk te de commissaris even later nog door te zeggen. „Ik pleit wat Zeeland aangaat bepaald niet voor een zodanige uitbrei ding van de industriële bedrij vigheid, dat langs de boorden van de Westerschelde, gesteld al dat zulks mogelijk ware, de ene basisindustrie naast de an dere zou verschijnen, waar door het eigenlijke landelijke karakter van deze provincie praktisch te loor zou gaau. Maar wel zou ik het betreuren indien het provinciaal bestuur MIDDELBURG Tij dens het afscheid van mr. J. van Aartsen als commissaris der konin gin van de Zeeuwse sta ten herinnerde gisteren statenlid C. Verdonk aan het feit dat de commis saris er tijdens staten vergadering steeds op heeft gestaan dat parle mentaire taal werd ge bruikt. Zo merkte de heer Verdonk op dat een sta tenlid eens de uitdruk king „flaue kul" moest terugnemen, ofschoon het betreffende statenlid vond dat diie uitdruk king tot het normale Ne derlandse taalgebruik behoorde. De heer Ver- donk gaf het statenlid gelijk gezien het feit dat onlangs de minoster-pre- sideint geen aanstoot nam aan de onparlemen- ttire taal, die minister VrediSling in een inter view -gebruikte. Vandaar ook de opmerking van de heer Vendonk: „In dit land kunnen we ver gaan, alzo niet in deze staten" Mr. Van Aartsen reageerde er even later op door te zeggen: „Toch zou -ik het woord flauwe kul ook vandaag nog verbieden." Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om uur. Perioden met buien, ook opklaringen en vrij koud. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: Aantal uren zon: 1-7. Min- tt-mp.: omstreeks 7 graden. Max. temp-: omstreeks 13 gra den- Kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 60 procent- Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 1-7. Min. temp.: omstreeks 6 graden. Max. temp.: omstreeks 13 gra den Kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. De waterhoogten van vrij dagmorgen, meegedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 331 (plus 2), Rheiinfelden 247 (plus 14), Plittersdorf 403 (plus 63), Maxaru 440 (plus 49), Plochingen 146 (plus 17), Mamiheiim 215 (plus 15), Steinbach 118 (pilus 2), Mainz 213 (plus 3), Bingen 91 (plus 2). Kaïuib 127 (plus 3), Trier 256 (plus 10), Koblenz 137 'min 5), Keulen 98 (plus 17), Ruhrort 243 (plus 7), Lobith 869 (plus 4), Pannerdense kop 848 (plus 6), Nijmegen 674 'plus 2), IJselkop 822 (plus 4). Ecfde IJssel 360 (plus 2), Deventer 244 (plus 5). Monsin 8480 (plus 4) Borgharen 3960 'plus 62), Belfeld 1102 (plus 12), Grave beneden de sluis 499 (min 1). Morgen, zondag 29 septem ber Bergen op Zoom 2.34 en 14.50 Hansweert 1-40 en 13.52 Terneuzen 1-08 en 13-19 Vlissingen 0.37 en 12.51 Wemeldinge 2.24 en 14.40 Maandag, 30 september Dergen op Zoom 3.10 en 15-22 Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 2.20 en 14.28 1.46 en 13.50 114 en 13.22 3 00 en 15.12 elke verdere groei zou afwij zen" Mr- Van Aartsen wees erop dat stilstand of afremming op economisch gebied ook voor de sociaal-culturele sector in Zeeland heel wat gevolgen zal hebben. In zijn afscheidsrede liep mr. Van Aartsen in het kort enkele belangrijke actue le Zeeuwse problemen door. Wat de Oosterscheldeproble- matiek betreft meende hij dat bij welke oplossing dan ook de toegezegde veiligheid aan het eind van de zeventiger jaren moet worden gewaarborgd. Wat de vaste oever verbinding betreft verwachtte de heer Van Aartsen dat nog vele moeilijke problemen moeten worden overwonnen alvorens tot aanleg kan wor den overgegaan. Wat gemeen telijke herindeling betreft meende hij dat nu een pas op de plaats gewenst is. Over ge westvorming zal volgens hem veel onduidelijkheid moeten verdwijnen voordat men er een uitspraak over kan doen. Ook bij de wijze waarop hij als commissaris heeft gewerkt stond mr. Van Aartsen even stil. Hij zei zichzelf steeds zeer betrokken te hebben ge voeld bij alle zaken, die de provincie betroffen. Wel zei hij de laatste maanden het ge voel te hebben gehad dat hij meer had moeten aanpakken of in sommige gevallen het anders had moeten doen. In zijn dankwoord betrok hij be halve G.S., de staten, het per soneel van de provincie ook de Zeeuwse bevolking. „De hartelijkheid, die mijn vrouw en ik hebben ondervonden bij talloze gelegenheden, heeft een diepe indruk op ons ge maakt." zei hij. Gedeputeerde A- Kaland zei dat mr. Van Aartsen het ambt van commissaris der koningin hoog heeft gehouden. „U was een bestuurder van klassieke stijl, onkreukbaar en trouw aan uw werk" zei hij tot de vertrekkende commissaris. De heer C. Verdonk, die na mens de statenleden het woord voerde, stelde dat de staten in ruime mate hebben kunnen profiteren van de be- stuurservaring. die mr. Van Aartsen voor zijn komst naar Zeeland had opgedaan. In de dank aan mr. Van Aartsen be trokken zowel gedeputeerde Kaland als de heer Verdonk ook mevrouw Van Aartsen. Drukte in Tholen rondom Monique van de Ven, als Keetje Tippel. (Van onze kunstredactie) THOLEN Keetje Tippel ging donderdagmorgen in Tholen aan boord van de driemaster Cecilie. Twee dagen is Paul Ver hoeven met Jan de Bont nu aan het filmen bij de haven van het Zeeuwse stadje. Met Andrea Domburg als moeder, en en_ kele Amsterdamse kinderen als haar broertjes en zusjes, stond Keetje Monique van de Ven uren te koukleumen in de stromende regen. Het regende meer dan pijpe- stelen, want de natuurlijke re gen, die toch al met bakken uit de hemel viel, werd ver sterkt door zes fikse stralen van het Tholense brandweer korps. „Zo kunnen we tenmin ste eens van nabij zien hoe we op de film bij de neus geno men worden", zeiden enkele Tholenaren die op de dijk swnden toe te zien. De scene in Tholen (twee dagen voor ongeveer vijf minuten film) wordt het begin van de film Keetje Tippel, die Rob Hou wer op 2:0 februari in produk- tie brengt- Zoals bekend is het scenario gemaakt naar de door Wim Zaal herontdekte boeken van Neel Doff: Dagen van Honger en ellende en Keetje Tippel, Wim Zaal sprak in de ze krant zijn argwaan'uit te gen het verfilmen van deze boeken waarvan de schrijfster oorspronkelijk zelf prostiuée was. door de makers van de leven WEEKHOOFDPRIJZEN Een auto Peugeot 104: mevr. Nibbeling, Langespruit 8, Didam (Gelderland); een Philips video-cassetterecorder: G. Snijdewind-Biesenberger, Papegaaistraat 31, Venlo (Noord-Limburg); een Philips kleurentelevisie: J. Geurt- sen, Rijksstraatweg 136, Twello (Kluwer); een Olga spring- boxcombinatie: E. Staal-Abbring, Hoornsedijk 31, Haren (Gr.) (Nws. N.); een Bauknecht vaatwasautomaat: D. Y. Bakker-van Dijk, Van Broekhuizenstr. 68, Rijssen (Tub.); een waardebon van j 1000,van Witteveen: C. H. P. Rom- bouts, Pasquelaan 1, Prinsenbeek (De Stem); een Erres diepvrieskist: A. Poot, Molenweg 47, Berkel en Rodenrijs (R.N.); een Sunflower zeilboot: G. Mielen, Abeelstraat 58, Zaandam (Typh.); een Peugeot damesbromfiets: mej. T. Idsenga, Flat 102 Huis te Landelaan 15. Rijswijk (Z.H.) (H.C.); een Petri fotocamera: A. H. Dat, Rubinsteinstraat 192, Tilburg (Nws. Z.); een Singer naaimachine: G. van Hout, Gestelsestraat 205, Eindhoven (E.D.): 4 Conti TS autobanden: G. van Os, Capittenweg 15A, Blaricum (G. en E.). KINDERMANN diaprojec tor: T.H-M.J. de Uuyter, Van Limburg Stirumstraat 30, Bre da: HOOGHOUDT dranken pakket: J. C. Happenbrou wers, Laan van Vlaanderen 14. Roosendaal; SIEMENS re chaud: Mevr. G. Jansen-Zand- vliet, Plantaanstraat 33, Breda, een LOIS jeans broek: W. A Westdorp-Harthoorn. v. d. Boschstraat 13, Wilhelmina- dorp.Goes. f 30,- levensmidde len van VIVO: D. Nagtegaal- Faes, Pr. Alexanderlaan 8, Breda. Birdy tafelgarnituur: A Marien. Kalsdonksestraat 186, Roosendaal: Mevr- Stan- ge-vain Doeselaar, Reesloot 31, Zevenbergen GIEME autowas- handsohoen: Mej M. Aerts, Uliootenseweg 9, Chaam. film Turks Fruit. aJn de Bont zegt me nu: „Overbodige angst. Het wordt een zeer ro mantische film, die de boeken vrij nauwkeurig volgt". Het zeilschip dat van Hoorn naar Tholen werd gebracht, stamt uit de Oostzee. Het ligt ge meerd bij een houten keetje, waar de scheepsknechten rondlopen („Meneer om vier uur moesten we vanmorgen al weg uit Amsterdam"). Paul Verhoeven, geeft aanwijzingen; de kinderen moeten de ragen voelen met de hand; over de treeplank leren lopen. De brandweer van Tholen pompt het zoute water uit de haven, en spuit het hoog de lucht in- De tei'iinici hebben regenkle ding aan; de spelers worden drijfnat. „Meid, ik zal je plas tic on. je sokken binden", zegt Robert Bos, die voor de kle ding zorgt, tegen Monique De lampen en camera's zijn afge dekt met plastic, maar een grote lamp zegt toch plof: Da •gen van honger en ellende, inderdaad. In hotel Zeeland is de cieur afgesloten met het bordje: Dicht in verband met filmopnamen. Daar komt de ongeveer vijftig man sterke ploeg weer op adem. Daar kan Jan de Bont weer het zoute water uit zijn lichtmeters peu teren, en met Monique een cognacje drinken om weer warm te worden- Er wordt gebeld om diepzeemeters, die tegen water kunnen. Het is gelukkig al de achtste week van de opnamen. Nog een week, dan zit het er op. „Ik wed dat het er nog twee wor den", zegt Monique van de Ven. „Er moet nog zoveel ge beuren". Na Tholen worden er nog opnamen gemaakt in een park in Brugge, en voor de tweede keer in Utrecht. En dian te weten dat Tholen zelf eigenlijk helemaal niet ter sprake doet in de film, want het staat er voor Friesland. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De aller laatste taak die mr. J. van Aartsen als Commissaris der Koningin in Zeeland gisteren verricht heeft, was het af scheid nemen van het ARP- Statcnlid W. Husson, de heer Husson verlaat de Staten om gezondheidsredenen. De heer Van Aartsen stelde, dat het de Staten vain Zeeland bijzonder spijt dat de heer Husson zich moet terugtrek ken. De scheidende commissa ris wilde met nadruk de inte griteit van het ARP-Statenlid memoreren. De heer Husson is sinds 1966 lid van de Zeeuwse Staten geweest voor de ARP- fractie, waarvan hij in 1972 fractievoorzitter werd. Vandaag, zaterdag houdt de Stichting Stad en Land in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversitiet een stadswandeling met be geleiding langs een aantal monumentale paden in Zie- rikzee. Deze wandeling be gint om 2 uur vanmiddag en start vanaf de Balie aan de voet van de St. Lievens Monstertoren. Deelnameprijs J'2,50 per persoon, inclusief een consumptie. Tijdens deze rondleiding zullen ook enke le belangrijke gebouwen be zocht worden. Niet vooir niiets wordt een dergelijke georganiseerde wandeling juist in Zieriikzee gepLamd. Het is eem oude stad waar men niet behoeft te zoeken naar overblijfselen uit het verleden. Waar men ook loopt, in het hart van de stad oï door de sfeerrijke straatjes, overal ziet men historische bouwwerken en fraaie gevels Zierikzee is trots op dait bezit en spant zich dan ook steeds in om mensen binnen zijn poorten te krijgen- De stad is reeds erg oud- Hoe oud is niet precies na te gaa-n, maar volgens de over levering zou in 849 een zeke re Zirik, zoon van Zalandus met een kano aan land zijn gespoeld, wiaar de Ee uit kwam in de Gouwe, een stroom tussen Schouwen en Duiveland. Zirik zou hier toen eens hebben rondgeke ken en omdat die omgeving hem beviel zijn woonplaats hebben omwald en Zierikzee hebben genoemd. Zeker is echter dat Zienikzeeënaars hier omstreeks 1120 reeds darinc dolven (zoutnering) en dat de stad stadsrechten bezit sinds 1248- Uit die vroege Middeleeu wer zijn geen gebouwen bewaar^ gebleven, maar uit later tijden zijn nog tal van overblijfsels te zien- De St- Lievens Monstertoren hij voorbeeld, de 56 meter hoge kolos, die reeds van heinde en ver te zien is. In de tijd dat de plannen ontstonden voor de bouw ervan, beheers te Zierikzee de Schelde en liepen er honderden koop vaardijschepen binnen. De stad had alles wart het zich wensen kon, behalve een toren, maar het stadsbe stuur zou zorg'em dat ook daar verandering in kwam. Zierikzee zou een toren bou wen, mooier en hoger dan we like toren cnok ter wereld. Uiteindelijk werd de hoogte bepaald op 296 meter en ging men aan het werk. Toen echter de laatste steen van de eerste geleding gemetseld was, teisterde een felle or kaan de Schelde en deed de handelsvloot van de stad verloren gaan. Ook de bouw meester Andries Keldermans verdronk. Weg waren toen de ambi ties van de stad en de toren is daarna nooit meer afge bouwd tot de oorspronkelijke hoogte. Pas kortgeleden zijn de restauratiewerkzaamhe den aan de toren, die jaren lang geduurd hebben gereed gekomen en herkreeg de to ren weer zijn oude glorie. Hij kan beklommen worden en vanaf de trans heeft men een prachtig uitzicht over de Oosterschelde en Schouwen- Duiveland (inlichtingen VW). Opvallend zijn ook de Stadspoorten, de Zuidhaven poort. Noordhavenpooort en de Nobelpoort- De oudste Is dr Nobelpoort aan de land- zijnde. De naa van deze 14 eeuwse poort Is ontleend aan de schenksters Anna en Ma ria Nobel. Elk adopteerde een torenspits en daarom heeft deze poort nu één acht kante en één tienkante spits. Ter weerszijden van de haveningang vormen de iets jongere Zuïclhaivenpoort en Noordhaivenpoort een zeld- zaam complex met tussenin een witte ophaalbrug- De Zuidhavenpoort is een indruk- HULST DE KONING VAN ENGE LAND. Zondag om 21 uur en maandag om 20 uur De non van Monza. Het verhaal speelt zich af rond 1600 en behandelt de geschiedenis van zuster Virginia, de moe der-overste van een klooster, die in contact komt met een pachter van een gedeelte van haar grondgebied. Zij begint een verhouding met hem en in het diepste geheim wordt er een kind geboren. Ten slotte komen de kerkelijke autoriteiten er toch achter en zuster Virginia wordt veroor deeld tot levenslange opslui ting in een cel zonder ramen en waarvan de deur zal wor den dichtgemetseld. Dit voorval moet 360 jaar ge heim zijn gebleven en zou aan het daglicht zijn geko men, toen de in het Vaticaan bewaarde stukken hierover voor het publiek werden vrij gegeven- Toegang 18 jaar. Zondag om 15 uur en 19 uur Rats, kuch en blauwe bonen. Het vrolijke verhaal van een Amerikaanse piloot, die bo ven het Italiaanse front wordt neergeschoten. De tocht naar de Zwitserse grens om weer vrij te komen, gaat gepaard met allerlèi dolle geschiedenissen. Het leger veranderde op slag in een dolle bende. Toegang alle leeftijden. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Vanaf vrijdag tot en met maandag, elke avond om 20 uur en zondag ook .om 14 uur Bruce Lee en John Saxon in een enorm spannende vechtfilm In de klauwen van de draak. Bruce Lee, berucht en be roemd als karatekampioen, wordt als geheim agent uit gezonden om een internatio nale bende op te rollen. Hij ontdekt, als hij het gevaarlij ke eiland is binnengedron gen, een grote heroïne-fa- briek en een gevangenis voor blanke slavinnen. Na een on telbaar aantal moeilijkheden en dodelijke gevechten, be reikt onze held zegevierend zijn doel. Toegang 14 jaar. Zondag om 16.30 uur en dinsdag om 20 uur twee spe ciale voorstellingen van de vermaarde rock-musical. Ju- sus Christ Superstar. De laatste zeven dagen van het aardse leven van Jezus in oude en moderne vorm. Toegang alle leeftijden- OOSTBURG LEDELTHEATER. Van vrijdag tot en met zondag en dinsdag, telkens om 20 uur, zondag ook om 16.30 uur. Vreemdeling zonder naam met Clint Eastwood, Vera Bloom en Mariana Hill. De „vreemdeling" (Clint East wood) stelt op een genadelo ze wijze een einde aan de duistere praktijken van drie zojuist ontslagen gevangenis boeven. Toegang 14 jaar. Za terdag en zondag om 14 uur, Pippi zet de boel op stelten. Pippi Langkous en haar vriendje halen weer een hele serie dolle streken uit. Toe gang alle leeftijden. VLISSINGEN ALHAMBRA. Tot en met dinsdag, telkens om 20 uiur. vrijdag om 19.30 uur. de be kende musical My fair Lady. Vrijdag om 23.30 uur de reeds wat oude, maar nog altijd bijzondere film High Noor. met Cary Cooper, Gra ce Kelly, Lee van Cleef en Lloyd Bridges- Het verhaal van de ex-sheriff, die op het laatste ogenblik terugkeert om het stadje te bevrijden van een gevaarlijke doder- Een uitstekende en zeer spannende film. Toegang 14 jaar. Zondag om 15 uur Kuifje, en het haaienmeer Toegang alle leeftijden. GOES GRAND THEATER. Don derdag, zaterdag tot en met dinsdag, om 20 uur en vrij dag om 19.30 uur, de specta culaire film Ben Hur. Een fascinerende episode tijdens het bloedige bewind van de Romeinse keizers. Toegang 14 jaar. Vrijdag om 23 uur Slaapkamerromantiek. Toe gang 18 jaar. Zondag en woensdag om 14.30 uur. Cir cus op stelten. Toegang alle leeftijden. Woensdag om 19.30 uur, Woodstock. Toegang alle leeftijden. wekkend bouwwerk met vier symmetrisch geplaatste hoektorentjes en een koepel tje met tentdak compleet en al met carillon. De Noordhavenpoo-rt is een bolwerk met aam de buiten- haivemzij'de een trapgevel bo ven de smalle doorgang en aan de stadszijde twee ge vels in renaissancestijl- De Noordhavenpioart as thans in gericht als Maritiem Museum en in het -gebouw treft men dan ook een zeer uitgebreide collectie visattributen, waar onder voor de oester- en mosselteelt, schilderijen van schepen, scheepsmodellen, akten die met het maritiem verleden varn de stad te ma ken lrebben en zelfs een Noordzee-aquarium met tal van vissoorten die in de Noordzee leven- et museum Noordzee leven. Het museum is alleen vamdaiag en maan dag nog te bezichtigen van 10-17 uur. D-a-ama sluit het de deuren voor de winter- rustperiode. Een ander belangrijk ge bouw is het stadhuis in de Meelstraat. Het is meer dan vijfhonderd jaar oud. De on derbouw v-an de toren is het oudste deel van het gebouw en is nog van het veertiende- eeuwse Vleeshuis. Vooral de toren van het stadhuis is erg sierlijk en de toren mèt wind vaan - een koperen Neptunus is dan ook al vaak gefotogra feerd. Boven in het stadhuis, dat nog steeds als zodanig in ge bruikt is, is het Gemeentemu seum van Zierikzee onderge bracht. Het is niet groot, maar wel erg boeiend. Tot de collectie behoort onder meer een aantal munten en penningen, schilderijen, por- celein en topografica Ook dit museum sluit op 1 okto ber a.s. de deuren en kan dus niu alleen nog maandag bezocht worden (zaterdag en zondag gesloten). Aan de Mol staat de veer tiende eeuwse gevangenis het Gravensteen- Later werd dit gebouiw veranderd en kreeg het een aanzien van een woonhuis met een hoog- opgaande gotische gevel- De traliekorven voor de vensters bleven echter aangebracht en geven het geheel een grim mig uiterlijk. Waarschijnlijk is het Gravensteen één van de gebouwen, die tijdens de in het begin van dit artikel aangehaalde rondleiding be zocht zullen warden. Het Gravensteen is namelijk nor maal niet te betreden- Behalve deze in het oog lo pende monumenten heeft Zierikzee nog tal van kleinere monumenten en fraaie ge bouwen. Wij noemen hiervan de patriciërshuizen in de St- Dom-usstraat de Nieuwe Bo- gerdstraat, en natuurlijk ook op het Haven-plein en de Nieuwe Haven, waar men rijke pilastergevels, barokke kroonlijsten en versierselen in Lodewij-k XV-stijl kan zien. Er is zoveel te zien, diat het moeilijk is om een uitgezette route te be schrijven. Wand-el mee met de eerdergenoemde rondlei ding óf ga er op uit zonder vooraf bepaalde stratenvolg- orde. Waar men ook kijkt overal ziet men de prachtige gebouwen en indrukwekken de gevels. En na de wande ling een heerlijke kop koffie met de Zierikzeese specialiteit het palingbroodjeeen beter einde van dit uitstapje ts nauwelijks denkbaar. Eindredactie Rein van der Helm Dat is een belofte. De WEIGHT CONTROLLERS belofte. Nooit meer Uzelf in maat 48 wringen of Uzelf schamen in een lange broek „Weight Controllers" maakt U niet alleen slank maar, houdt U slank voor de rest van Uw leven", zegt Barry Graham, stichter van Weight Controllers in de Benelux. Elk dik persoon voelt dat ze een mislukking zijn. (Slanke personen zijn betere moeders en vrouwen, nie mand wil dansen met -een diikke teenager en dikke kinderen worden nooit uitgekozen op school om mee te spelen in het voetbal-team). Voor een dik persoon was de droom van alleen maar nor maal te zijn, net zo ver weg als de maan maar in de wereld van vandaag net zoals de maan in ons bereik gebracht'is, zijn ook de dromen van elk overgewicht per soon bereikbaar geworden, met de hulp van Weight Con trollers. Wij vroegen Barry Graham, wat WEIGHT CONTROLLERS is. Hij antwoordde: „VERMAGEREN door beter te eten", (met een Engels accent). Wij hebben geen diëten, injecties, speciaal voedsel, machines, oefeningen, enz. Wij leren een heropvoeding van de eetgewoonten, „hoe te eten wat te eten en wanneer te eten". Wij werden dik door onze slechte eetgewoonten, dus moe ten deze gewoonten veranderd worden, heropvoeding, en dit is het principe van WEIGHT CONTROLLERS. Een heropvoeding van de eetgewoonten. Het voornaamste verschil tussen WEIGHT CONTROLLERS en andere vermagerin-gs-organisaties is dat WEIGHT CON TROLLERS voorzien is met een belangrijk ingrediënt, die bij andere ontbreekt, „discipline" WEIGHT CONTROLLERS wilt U niet zomaar een diëet geven en dan zeggen „tot ziens". Wij houden een oogje op U tot U op Uw streefgewicht bent, en we helpen U dan om voor de rest van Uw leven op dit gewicht te blijven. U woont een WEIGHT CONTROLLERS meeting bij, een keer per week, samen met ongeveer 50 a 60 andere man nen en vrouwen. Allen met hetzelfde doel, slank te wor den en slank te blijven. Zélfs de lesgeefster die de klas doet is een voormalig dik persoon, en een succesvol lid van WEIGHT CONTROLLERS. Zij kent U problemen maar al te goed. Het is zoveel ge makkelijker om te vermageren als U het met anderen doet. Mensen die alle andere vermagerings-methoden geprobeerd hebben en ook gefaald hebben, hebben succes met WEIGHT CONTROLLERS Vandaag de dag zijn er meer dan 200 centra actief, iets dat bewijst dat het systeem gewerkt heeft voor al degenen die het probeerden. Ik heb lelijke motten zien omtoveren in prachtige vlinders, niemand is geboren om dik te zijn, en niemand hoeft ooit weer dik te worden. Wij zijn hier om iedereen te helpen, mannen, vrouwen en kinderen. Sommige uitdrukkingen van Barry Graham, zoals „Wanneer voelde U voor de laat ste keer Uw ribben" en „de 20 kg overgewicht die U bent zijn hetzelfde als het gewicht van de koffer die U mee nam op Uw vakantie", laten ons denken dat het nu tijd is geworden ons te ontdoen van ons overgewicht. Vandaag is de eerste dag van de rest van uw leven, maak het de de eerste dag van een Slank Leven. Hoofdkantoor Weight Controllers (Benelux) N.V. Achterom 47. Dordrecht, tel 078-32597. AXEL „De Witte Leeuw". Molenstraat 2 woensdag BERGEN OP ZOOM Den Hollandsche Tuyn, Huijbergse- straat 4 dinsdag BREDA Zaal ..Beurs Modern", Grote Markt woensdag BRESKENS Dienstencentrum „Goedertijt", v. Zuyen- straat 80 donderdag ETTEN-LEUR Hotel ,,'t Witte Paard", Bredaseweg 15 dinsdag GOES Slot Ostende, Singelstraat 5 maandag HULST „De Stadsherberg", Schuttershof 2 maandag KAPELLE Hotel „De Zwaan". Kerkplein 47 woensdag MIDDELBURG „Brasserie", Lange Delft 10 woensdag OOSTERHOUT „De Krib". Asterstraat 6 maandag ROOSENDAAL Zaal „Goderie". Spoorstraat 6 dinsdag SLUIS „Hof van Brussel Kade 6 maandag STEENBERGEN Hotel-Rest Aarden. Kaaistr. 1 maand. TERNEUZEN Lunchroom Van Assche, Noordstraat 5 woensdag VLISSINGEN ,Het Anker". Bonedi.ikestr. 163 donderd.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3