Oppositie weggeveegd: Raad Hulst stemde langdurig over commissie-leden V OGELV OEDSEL-ACTIE s Nil Veiligheid kruispunt in onderzoek W. Cattoir wil echte bioscoop bouwen „Storma Zeeland ILL Mr. Van STAKING VLAAMSE TONEELSPELERS DUURT NOG VOORT Flauwe kul.. Leerkrachten bezochten basisschool in Clinge Bejaarden uit Sluis op reis MORRES N.-NAMEN DANKTE JUFFROUW NELDA Gat in Hulster Overdamstraat Succes in Antwerpen voor SC Morres O •(spéél Restaurant THE CORNER DONDERDAGS GESLOTEN Hulst RONDWEG - HEILLEWEG St.-Jansteen Café-Restaurant Aan Houtmarkt in Huist Geschenken De Vos Eggernriont b.v. JfUMSHP1 WÊk Buien Zaterdag 28 september 1974, A- stad streek 2 MUI I (Van een onzer verslaegevers} CLINGE Een groep van vierentwintig leerkrachten in het basisonderwijs hebben gis teren een excursie gemaakt naar de r.-k. St.-Bernardus- school voor basisonderwijs in Clinge. De leerkrachten, af komstig van de St.-A.gnes- school in Geleen en de Pr. W. van Oranjeschool in Terneu- zen. De leerkrachten maakten kennis met het speciale, meer individueel en groepsge richt onderwijssysteem, zo als dat op de Bernardusschool al acht jaar wordt toegepast. Schoolleider P- Lansu: „Wij beogen het klassikale systeem volledig te doorbreken met als hoofddoel: een verantwoord „opstaan tegen het zittenblij ven". Dit komt vooral tot uiting in het zogenaamde „niveau reke nen". De leerllingen volgen het schoolvak rekenen op een niveu dat overeenkomt met hun aanleg- Zo kan een zwak- we derdejaarsleerling bijvoor beeld rekenen op het niveau van een tweedejaars leerling. Terwijl andersom een begaaf de rekenaar zich kan aanslui ten bij een groep die verder is. De school is opgebouwd uit een beginklas, drie onder- bouwgroepen (tweede en der de jaar), drie bovenbouwgroe- pen (vierde en vijfde jaar) en een eindklas. Een belangrijk gevolg van het werken in groepsverband is, de ontwik keling van het sociaal bewust zijn. Daarnaast stelt het de onderwijzer in staat de leer lingen gemakkelijker te taxe ren. Een zwakke leerling valt m een groep sneller oo dan in een grote klas. De onderwijskrachten, die gisteren naar Clinge kwamen, stelden belang in de praktijk van dit onderwijssysteem. Zij volgden lessen en discussieer den ma afloop over het sys teem. De heer Lansu zegt de indruk te hebben gehad dat men de leerl'ngen „rustig en zelfstandig" vond, ook in het groepswerk. Hij kreeg tijdens de discussie veel vragen te beantwoorden. (Van onze correspondent) SLUIS —De Sluisse bejaar den hebben bij hun jaarlijks reisje, dat voor de 22ste achter eenvolgend maal werd ge houden, niet veel iast gehad van het slechte weer. Toch had een vijftiental bejaarden, dat zich had aangemeld, van wege de weersomstandigheden verstek laten gaan. Alleen tijdens de eerste etappe, welke naar Kortrijk voerde, dreigde een fikse stortbui het reisje in het water te laten vallen, maar daarna klaarde het weer op en af en toe liet zich zelfs een mager zonnetje zien. In café-restau rant „Kosmos" op de Rode Berg werd een stevige maal tijd gebruikt, waarna de rich ting van de Belgische kust werd ingeslagen- In Oostende werd een kort bezoek ge bracht aan het bekende recre atie-centrum „Koninginne- hof'. Bij „Ciska" in de Oosthoek te Knokke werd de traditione le wafelmaaltijd gebruikt. Hier voegde ook de Sluisse burgemeester mr. H-P.L. van den Beid zich bij het gezel schap. Hij werd door de be jaarden met een applaus be groet. Bij de terugkomst in Sluis stond het muziekgezel schap „Apollo" en het majo- rettenpeloton „Bedfort" gereed om de vermoeide en voldane Sluisse bejaarden te ontvan gen. Op het Marktplein bracht de leider van Sluisse Bejaarden- reis de heer A van Beiister- veldt (voor de 21ste keer en de eerste maal onder minder gustige weersomstandigheden) dank aan alle medewerkers Van-weg het kille weer bleef alleen het gebruikelijke ron de-dansje op de Markt ditmaal achterwege. (Van onze correspondent) HULST De raad van Hulst heeft gisteravond heel wat tijd besteed aan het benoemen van vertegenwoordigers in de ver schillende commissies. Er werd heel wat met namen gemanipu leerd. En heel wat personen werden in- en uit de commissies gestemd. Sommige raadsleden werden gewoory moedeloos van de langdurige stemmingsprocedure. Bij het sluiten van deze edi tie was gisteravond wel duide lijk hoe de verhoudingen in de nieuwe Hulster raad komen te liggen. Zoals het zich laat aanzien is de oppositie volkomen weg geveegd en zal deze in deze zittingsperiode weinig invloed op het gemeentelijk bestuurs beleid kunnen uitoefenen. De raad was het unaniem eens met het voorstel tot ver koop van praktisch het laatste stuk Hulster industrieterrein aan de firma Morres Woinng- inrichting B. V. De prijs be draagt ruun zes ton. Verschil lende raadsleden toonden zich uitermate verheugd over het voorstel. De firma Morres kreeg als grootste werkgever in Hulst („een mammoet in haar soort", aldus de heer G- van de Voorde) alle lof toege zwaaid. „We hebben hier te doen met een schone indus trie, het bedrijf is een zegen voor de streek", aldus de heer W. de Brouwer. Op een vraag van de heer G. Naessens, antwoordde bur gemeester Molthoff, dat een oosten van Clinge gezocht wordt naar een nieuw indus trieterrein. Daarover wordt, aldus de burgemeester over legd met de provinciale plano logische commissie. De heer H Vercauteren liet zich kritisch uit over het feit dat nog geen overeenstemming is bereikt over het dempen van een aangrenzende water- (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Met een feestelijke dag nam juffrouw Neida, zoals iedereen haar noemt, afscheid van de Nieuw-Namense kleuter school. De dag begon met een eu charistieviering in de St.-Jo- zefkerk, waarbij alle kleuters en ook alle kinderen van de lagere school aanwezig waren. Om twee uur wais er een feestvergadering, wiaarbij be halve het schoolbestuur ook burgemeester Molthoff en wet houder De Keyzer aanwezig waren. Evenals de kinderen van de kleuterschool met hun ouders. De voorzitter van het schoolbestuur, pastoor Mang- nus, herdacht de 27 jaar die juffrouw Neida als kleuter leidster aan de school verbon den is geweest- Als blijk van dank overhandigde hij haar een foto van de kleuterklas met op de achtergrond de kleuterschool, evenals een an tiek kastje. Ook burgemeester Molthoff sloot zich aan bij de woorden van de voorzitter, en overhandigde juffrouw Rogiers het boek „De geschiedenis van Hulst". De kinderen lieten zich ook niet onbetuigd Met zang en dans vierden zij het afscheid. Ze boden de juffrouw een schemerlamp aan. Voor de kleuters vervolgde het feest met een poppenkastvöorstel- ling van 'De Kriekeputte. Voor juffrouw Neida werd de dag besloten met een drukbe zochte receptie, waarop zij ve le bloemen en geschenken mocht ontvangen. (Van onze correspondent) HULST Ten gevolge van de zware regenval van de laatste tijd viel gistermiddag om 17.00 uur plotseling een gat in de weg in de Overdam straat in Hulst. Het gat is een meter diep en heeft een om trek van twee vierkante me ter. Ongelukken deden zich niet voor gang. De heer Molthoff stelde daarop dat het waterschap graag van de betreffende sloot af wiL (Van een onzer verslaggevers) HULST De vogelvoetlsel- actie, die vorig jaar voor het eerst in groot Luist werd ge houden en een doorslaand suc ces bleek, zal dit jaar worden herhaald. Initiatiefnemer Lou van de Wiele, eigenaar van een dierensueciaalzaak in Hulst, zal rond november - de cember (een en ander is af hankelijk van het weer) onge veer tweeduizend vetbollen verspreiden onder de leerlin gen van alle basisscholen in groot Hulst. Op die manier wil hij de jeugd meer milieube wust maken. De actie wordt gevoerd iri samenwerking met de Jeugdnatuurwacht Hulst vogelwacht „de Steltkluut" en dagblad De Stem. De kinderen krijgen tegelijk met de vetbollen een duidelij ke instructie over het voede ren van vogels in de winter. „In dit gebied met veel water en vogels, is het noodzakelik dat extra aandacht wordt ge schonken aan het voederen. Vorig jaar is er zeker resul taat geboekt- Enthousiaste on derwijzers hebben vorig jaar naar aanleiding van de actie zelfs hun leerlingen mee naar buiten genomen voor een lesje biologie. De mensen zijn er werkelijk gek mee", aldus Lou van de Hiele. De vetbol bevat, behalve vet ook ongebrande pinda's en wat strooizaad. De initiatiefnemer ziet zijn actie slechts als een begin van wat moet uitgroeien tot continue zorg voor de „win- ter-lijdende" vogels. Het is de bedoeling dat de kinderen, maar ook ouderen zich voort durend bewust zijn van de noodzaak tot bijvoederen- Hij doet enkele suggesties: „Me zen zin gek op vetbollen, op pinda's, kaaskorstjes en spek- zwoerd. Maar: de pinda's moe ten ongebrand zijn, de kaas mag geen plastic randjes meer hebben en het spek moet onge zouten zijn. Andere vogels eten ook van dit voer, maar vinken en kepen hebben er graag zaden bij. Groenlingen eten zonnepitten, lijsters en merels, fruit en fruitafval. Ook heggemus, winterkoning en roodborst komen hier op- af. Onkruidzaad vormt een lekkernij voor veel vogels. Ook broodafvai en gekookte Vooraf aardappelen zijn bruikbaar". Voorafgaande aan de vetbolle n-actie besteedt Lou van de Wiele aandacht aan Wereld dierendag. Op 4 oktober zullen op de basisscholen in groot Hulst exemplaren worden ver spreid van de speciale „die rendag krant" voor Nederland. Kinderen worden in deze krant uitgenodigd deel te ne men aan een dieren-tekenwed- strijd. Een deskundige jury kiest afhankelijk Van het aan tal leerlingen, per school en kele tekeningen uit, die wor den opgestuurd naar een lan- d-elike jury, bestaande uit Martine Bijl, Rien Poortvliet en Aart Staartjes- De beste tekeningen worden door deze ury beloond met aantrekkelij ke prijzen. De overige teke ningen zullen, aldus Lou van de Wiele, begin november worden geëxposeerd in cultu reel centrum Den Dullaert. De tekeningen dienen voor 12 ok tober ingeleverd te worden bij Lou van de Wiele in de Fr. van Waesberghëstraat. (Van onze correspondent) ANTWERPEN-HULST Het ereste heren-volleybalteam van de bedrijfsvolleybal- vereniging WC en het eerste dames-volleybalteam van de bedrijfsvolleybalvereniging SC Morres, beide verenigingen zijn afkomstig uit Hulst, heb ben onlangs in Antwerpen deelgenomen aan het vijfde volleybaltoernooi van LOVOC (linkeroever-volleybalclub) dat op de terreinen van het Imelda-instituut te Antwer pen werd gehouden- Het toernooi kende een ster ke bezetting- De heren van WC eindigden op een ver dienstelijke negende plaats. In totaal namen 18 herenteams aan dat toernooi deel. De da mes van SC Morres deden het voortreffelijk en konden met een eervol behaalde eerste plaats aan de thuisreis begin nen. Dank zij dat resultaat kon den zij na afloop van het toer nooi uit handen van de sche pen van sportzaken van de gemeente Antwerpen een be ker en een bordje van de stad Antwerpen in ontvangst ne men. Voorts kwam iedere speelster van SC Morres in het bezit van een herinne ringsmedaille. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI - STEREO APPARATUUR elektntnika Hoofdstraat 16 SL Jansteen .Hulst Tel. 0114024Ö1 (ADVERTENTIE) Steenstraat 16 HULST 01140 - 4148 Vanaf heden in plaats van 's WOENSDAGS de gehele dag (Van onze correspondent) GENT De staking in de officiële Viaamse theaters duurt ook nog dit weekeinde voort, zeker te Antwerpen en te Gent en waarschijnlijk ook in de KVS in Brussel. Ander zijds worden de artistieke ac tiviteiten te Antwerpen in de Kon. Vlaamse Opera hervat. Ook in de Gentse opera krijgen de voorstellingen weer hun normaal verloop, nadat het personeel en de muzikan ten staakten, en de operaver- tonimgen alleen met pianobe geleiding konden doorgaan. Deze week besloot het orkest weer aan te treden. De staking van de toneelac teurs duurt voort, omdat zij de salarisverhoging te laag vin den Vlaamse acteurs van de KVS te Brussel waren wel akkoord met het voorstel De kans zat erin dat zij vrijdaga vond zouden optreden. Hun collega's dreigden met sta kingsposters. Vis uitgezet Als proef heeft de stichting De Zandput in haar viswater bij het Ja gertje in Hulst 100 maatse re genboogforellen laten uitzet ten. De florellen lijken het vol gens de eerste indrukken goed te doen. Naast forel werd ook nog paling uitgezet, door de organisatie verbetering bin nenwater. Hierbij blijft het niet, want binnenkort zullen nog eens 100 kilogram karper en 300 kilo voorn en winde worden uitgezet. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS-TERNEUZEN De verkeersveiligheid van het kruis punt Rondweg - Heilleweg in Sluis zal voor rijkswaterstaat een punt van onderzoek zijn. „De situatie thans is niet optimaal en het heeft onze bijzondere aandacht, aldus ir. M. J. van de Hof iu Terneuzen. Bestudeerd zal worden welke aanvullende maat regelen getroffen kunnen worden „want het moet zo goed mo gelijk gaan draaien", aldus de heer Van de Hof. die opmerkt dat de situatie tevoren bekeken zal worden- eu niet als de weg al is opengesteld. Zoals gisteren gemeld werd in de laatste vergadering van de raad van Sluis ernstige kri tiek geuit op rijkswaterstaat ten aanzien van de veiligheid op dit kruispunt. De voorzit ster van de oudercommissie van de r.k. school in Sluis, mevr. de Badts-van de Vijver heeft reeds de consulent van Veilig Verkeer Nederland in de arm genomen. Deze heeft de situatie ter plaatse bekeken en beloofd stappen te onderne men. „De ouders 1 van Sluis zijn ongerust", aldus mevr. de Radts. „Vooral in de zomer maanden, als het verkeer op zijn drukst is, fietsen veel kinderen naar het zwembad in Aabdenburg, en voorts komen de kinderen dagelijks vanuit Heille op de fiets naar Sluis. Zij moeten in de toekomst een zo'n 200 meter „breed kruis punt oversteken, dat is levens gevaarlijk. En hoe moet het als het wat mistig is? Nee, als rijkswaterstaat niets aan de verbetering wil gaan doen, gaan we over tot acties. Des noods bezetten we het kruis punt", zo zegt zij gedeci deerd. Ten aanzien van de parallel wegen rond deze rondweg werd in de laatste vergadering het gevoelen van de raad ge polst over het in gemeenteijk beheer nemen van het onder houd. De raad vond dat het onderhoud in ieder geval niet bij de gemeente moest vallen. In dit verband merkte burge meester mr. H. van den Beid op, met inwilliging van dit verzoek van rijkswaterstaat een precedent te scheppen om dat dit elders in Zeeland ner gens was gebeurd. Desge vraagd deelde men ons bij rijkswaterstaat gisteren mee dat een dergelijk precedent reeds bestaat. Een dezer dagen namelijk is het koninklijk be sluit afgekomen waarbij het onderhoud van de parallelwe gen langs de rijksweg in Hulst aan deze gemeente zijn over gedragen. Ledenvergadering EHBO De Katholieke nationale bond voor EHBO afdeling Sint Jan steen hield een algemene le denvergadering. Tijdens deze vergadering werd de huis-aan- huiscollecte besproken die in de maand oktober 1974 zal plaatsvinden. Tijdens de ver gadering gaven zich vijftien collectanten op- Ook werd be sproken de organisatie van een nieuwe EHBO-cursus. Bij voldoende belangstelling zal deze cursus eind oktober aan staande aanvangen. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij een der bestuursleden De bestuursleden zullen ook alle gewenste inlichtingen kunnen geven. Men kan zich tot uiterlijk 26 oktober in- medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dok- ter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel, Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-1451. Van zater dagmorgen 8.00 uur tot zon dag 24.00 uur- Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, Dokter A- Lievens, Beursstraat 6 te IJzendijke, tel. 01176-1266. Borssele en Nieuwdorp, De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Sterrenburg te Nieuiwdorp, tel. 01106- 62327. Breskens en Groede, Dokter v d. Berg te Groede, tel. 01171-1366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, Dokter de (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon (01140) - 3444 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. Keuken open tot 21.00 uur Dinsdag gesloten (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer W.A.R. Cattoir, eigenaar van café-res taurant De Koning van Enge land de plaats waar al jaren de enige bioscoop van Hulst is gevestigd, wil een filmstudio bouwen aan de Houtmarkt in Hulst. Het wordt een moder ne bioscoop met ongeveer hon- derdtachtig zitplaatsen. Vol gens de heer Cattoir zal het project, dat zeker drie ton moet kosten, binnen zes maan den gerealiseerd zijn. Hoewel de vereiste vergunningen nog niet zijn aangevraagd, heelt men toch reeds een architect in de armen genomen. „Je mag gerust stellen dat het een enorme gok is. Lande lijk gezien is er echter een opleving van het bioscoopwe zen gesignaleerd- Daar staat tegenover dat het tot nu toe slecht gaat met de bioscopen in de provincie. Jarenlang hebben wij hier met verlies gedraaid, de commerciële sex- films hebben ons er boven op gehaald en dat mag iedereen weten", aldus de heer Cattoir- Hij acht de bouw van de nieu we bioscoop verantwoord om dat Huist met name een trek pleister vormt voor de zuider buren. Het ligt in de bedoeling om naast de commerciële films ook de betere film te gaan draaien. Het publiek zal dat volgens de bioscoopexploitant vanaf donderdag of anders een week later, reeds kunnen mer ken. De bioscoop aan de Hout markt zal worden gebouwd in de tuin naast discobar Second Life, eveneens eigendom van de heer Cattoir. Het plan be staat om te zijner tijd deze bar aan de bioscoop vast te bou wen. Bovendien wil hij een bistro aan dit complex vast koppelen, zodat het publiek zich optimaal kan amuseren. Het huidige theater in de achterzaal van De Koning van Engeland is volgens de heer Cattoir verouderd. Voorlopig zullen de voorstellingen daar normaal gecontinueerd wor den. Als eerste aanzet in de richting van een gevarieerd bioscoopprogramma, zullen naast het bestaande pakket commerciële films ook niet commerciële films worden ge draaid. Gedacht wordt aan speciale donderd-agavondfiims, waarover het publiek zich moet uitspreken. „De mensen moeten n,u zelf eens suggesties doen. Wij streven naar een theater waar alle soorten films worden gedraaid Wij vinden het ook niet prettig om uit sluitend sex-films te draaien", aldus de heer Cattoir. Meijer te Sluis, tel. 01178. 1366. Clinge, Koewacht en St.-Jan. steen, Dokter Melchers, tel 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisart sen J- Geldof, J. Kole en H, Zwartelé wordt tot maandag ochtend 8.00 xuur waargeno men door dokter g Wöstmann, Nieuwstraat 18a I te Ovezande, tel, 01195. 450. Goes, Dokter S. Buijs, J. Val. I ckestraat 3, tel, 5462. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter H. Hofstee, Juliana' straat 10 te Hoek, tel. 01154- 1345- Huist, Dokter W. Eysink, Gla- cisweg 50, tel. 2060. Kloetinge, Wemeidinge, Ka- peile-Biezelinge en Katten, dijke, Dokter Entink te Kloetinge, tel. 01100-6875 b.g.g. 01192-438. Kloosterzande, Dokter R, Bu- walda, Cloosterstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg, Dokter J dc la Hayze, Seisdam 22, tel. I 14305 (zaterdag) en dokter P. Schram, de Krammer 14 tel. 14664 (zondag)- Visites aanvragen voor 10.00 urn. Spreekuren zaterdag en zon dag voor dringende gevaller van 12.30-13.00 en van 17-30-18.00 uur. Reimerswaal, Dokter P- Pol- derman te Yerseke, tel. j 01131-1300 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok ter A. Constandse te Krab- bendijke, tel. 01134-1444 voor de dorpen Krabbendij- ke, Kruiningen en Rilland- Bath. Sas van Gent, Dokter F. Puy- laert, Oostkade 10 te Sas van Gent, tel. 1366. Terneuzen, Dokter H. van Herk, Mich, de Ruytersingel I, tel. 01-150-4000. Vlissingen, Dokter S. Wartena tel- 3933 (tot zaterdag 2400 uur) en dokter D. Bom, tel 2233 (van zaterdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvragen voor 10.001 uur. Spreekuren zaterdag en zondag voor dringende ge vallen van 12.30-1-3.00 en van 17.30-18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. Arend?- kerke en Heinkenszand, Dokter D- van Driel te 's-H I Arendskerke, tel. 01108- - 1202. Zaamslag Dokter C. Verboom, I Axelsestraat 2, tel. 1377. (ADVERTENTIE) HULST Korte Nieuwstraat 21 Tel. 3558, b.g.g. 2209 TANDARTSEN. O.Z. Vlaanderen, Tandarts G I Vermeulen, Herengracht lil te Terneuzen, tel. 01150-1 2004. Spreekuren zaterdag I van 10.00-10-30 en var. I 1-8-00-18.30 uur, zondag van I '12.00-12.30 uur. W.Z. Vlaanderen, Tandarts N. Janssen te Aardenburg, tel I 01177-1380. Spreekuren za- terdag en zondag van 12.00-1 12.30 uur- Walcheren, Tandarts R. v, d. Moer, Pr. Roosev-eltlaan te Vlissingen, tel. 01184- 9086. Spreekuren zaterdag van 9.00-10.00 uur, zondag I van 11.00-12.00 uur. Z. en !N- Beveland, Tandarts E. Klinkert, Turfkade 15 Goes, tel- 01100-6504. Spreekuren zaterdag en zon dag van 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN. N. en Z. Beveland, Dierenarts G. Bonescbanscher te Krui ningen, tel. 011-30-1233. O-Z. Vlaanderen, De dierenart- I sen C. Cysouw, Stations- straat 10 te Axel, tel. 01155- 1488 en E- de Nijs, Wilhel- minastraat 1-1 te Hulst, tel. 01140-3004. Walcheren en deel N. Beve land, Dierenarts I. Hofijzer I te Middelburg, tel. O1180- 13118. Consult alleen na te- lefonische afspraak. W. Z. Vlaanderen, Dierenarts J. v- d. Vijv-er te Oostburg, tel. 01170-2103 APOTHEKEN Goes, Goese apotheek, te'. 71°4. j Middelburg, Apotheek W. Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Terneuzen, Apotheek Klaas- sen, Winkelcentrum Zuid- polder, tel. 01150-2090. Vlissingen, Apotheek D. v. d Kleine Mulder, Singel 9, tel- 2730. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, Zr- de Jonge te Cadzand, tel. 01179-367. Biervliet, Breskens, Groede. Hoofdplaat, Schoondijke IJzendijke, Zr. Schilders, Orchideestraat 3 te Bres-1 kens, tel. 01172-1350. Ellewoutsdijk e.o., Zr. J. J°n' gejan-Sinke, Vinkehof 32, te Heinkenszand, tel. OU®' 1696, Goes, Zr- C. v- d. Kooy, tel- 5383. Groot Axel en Zaamslag. Zr Y. Mollet, Boekweitstraat 45 I te Zuiddorpe, tel. 01156- 336. Hulst en Hontenisse, Zr. Brey- I aert-Eys, tel. 01140-3943. Kloetinge, Wemeidinge, Ba" j pelle en 's-Gravenpolder- Zr. L. Ribbens, Ceresstraat 20 te Kapelle, tel. 01102' 2064. Kruiningen. Yerseke en Hans- weert, Zr- v. d- Vreede, tel. 01134-1607. N Beveland, WilhelminadofP- Kattendijke en Wolohaarts- dijk, Zr. D. v. Hulsberger 'e I Kbrtgene, tel. 01108-378, Rilland, Krabbendijke 'J1 Waarde, Zr. N. Roelse, tel 01134-1510. Sas van Gent, Zr. J- van Hors- j selaer. Beneluxstraat tel.|01158-1916- Terneuzen, Zr. E. Hobbel, Steenbergenlaan 65, 3360. Zaterdag 28 september 19 (Van een MIDDELBURG Toen i koningin in Zeeland werd b een stormachtige ontwikkel moderne stedeiijk-indusfrië] moeten worden met 390,000 in 2000. Tijdens zijn afschei Aartsen gisteren op dat di niet is doorgegaan. De gelei achtige ontwikkeling, die Z gemaakt noemde mr. Van Zijn standpunt verduidel te de commissaris even 1: nog door te zeggen. „Ik p wat Zeeland aangaat bepa niet voor een zodanige uitb ding van de industriële bed vigheid, dat langs de boor van de Westerschelde, gesi al dat zulks mogelijk ware, ene basisindustrie naast de dere zou verschijnen, wa door het eigenlijke landeli karakter van deze provii praktisch te loor zou ga Maar wel zou ik het betreu indien het provinciaal besti MIDDELBURG Tij dens het afscheid var mr. J. van Aartsen als commissaris der konin gin van de Zeeuwse sta ten herinnerde gisteren statenlid C, Verdonk aar het feit dat de commis saris er tijdens staten vergadering steeds op heeft gestaan dat parle mentaire taal werd ge bruikt. Zo merkte de heeT Ver donk op dat een sta tenlid eens de uitdruk king „flaiue kul" moest terugnemen, ofschoon het betreffende statenlid vond dat die uitdruk king tot het normale Ne derlandse taalgebruik behoorde. De heer Ver- donlk gaf het statenlid gelijk gezien het feit dat onlangs de minister-pre sident geen aanstoot mam aan de onpaiiemen- ttire taal, die minister VredeLiing in een inter view gebruikte. Vandaar ook de opmerking van de heer Vendonk: „In dit land kunnen we ver gaan, alzo niet in deze staten Mr. Vain Aartsen reageerde er even later op door te zeggen: „Toch zou -ilk het woord flauwe kul ook vandaag nog verbieden." ^Tllll IM^H H lllliidu Vooruitzichten voor zond en maandag, opgesteld do het KNMI op vrijdag om 18 uur. Perioden met buien, 0 opklaringen en vrij km Weersvooruitzichten in cijf< gemiddeld over Nederland, Voor zondag: Aantal uren zon: 1-7. M temp.: omstreeks 7 grad< Max.. temp-: omstreeks 13 gi den- Kans op een droge per de van minstens 12 uur: procent- Kans op een gehf droog etmaal: 30 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 1-7. M temp.: omstreeks 6 grad< Max. temp.: omstreeks 13 gi den. Kans op een droge per de van minstens 12 uur: procent. Kans op een gehi droog etmaal: 40 procent. waterstanden De waterhoogten van vr dagmongen, meegedeeld d< Rijkswaterstaat: Konstanz (plus 2), Rheirafeldein 1 (plus 14), Plittersdorf (plus 63), Maxeu 440 (p 49), Ploehingan 146 (plus 1' Mamnheiim 215 (plus 1 Steinbach 118 (plus 2), Mai 213 (plus 3), Bingen 91 (p 2), Kauib 127 (plus 3), Tr 256 (plus 10), Koblenz 'min 5), Keulen 98 (plus 1' Rahrort 243 (plus 7), Lob 869 (plus 4), Pannerdense k 848 (plus 6), Nijmegen 6 'plus 2), IJselkop 822 (pl 4), Eefde IJssel 360 (plus Deventer 244 (plus 5), More.' 5480 (plus 4) Borgharen 3E 'plus 62), Belfeld 1102 (pl 12), Grave beneden de sl' 499 (min 1). hoogwater Morgen, zondag 29 septe ber •Bergen op Zoom 2.34 en 14. Hansweert 1-40 en 13 Terneuzen 108 en 13 Vlissingen 0.37 en 12 Wemeidinge 2.24 en 14 Maandag, 30 september Bergen op Zoom 3.10 en 15; Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeidinge 2.20 en 14 1.46 en 13 114 en 13 3.00 en 15

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2