Raad Hontenisse kiest commissieleden Volgend jaar Hulster braderie Directeur A. Oldenhof gaat met pensioen Duivenkam- pioenen kring Oost Boerinnen bond Clinge in het silver KRITIEK RAAD SLUIS OP RIJKSWATERSTAAT KARMIJN" EI Streel Z.-Vla V erkeerszondaars voor politierechter CENTRALE ANTENNE IN SAS Ziekenhuis de -««r- Vertraging bouw Gildenkwartier gooide dit jaar roet in het eten Even bellen „KLEINTJE" bestellen Politie Hulst ruimt fietsen eu brommers op Jongeman hielp groenteboer] van zijn winst af stad streek 1 Bijna 50 jaar in zuivelvak St.-iansteen Westdorpe EHBO-cursus St.-Cliristoffel ook voor Graauw en Nieuw-Namen De Sterre heeft feestcommissie Kloosterzande GEVAARLIJK KRUISPUNT NOG NIET BEVEILIGD BRAAKMAN DERDE WETHOUDER Geen verandering Vrijdag 27 september 1974. Vrijdag 27 september 1974. XVan een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De gemeenteraad van Hontenisse zal zich op 'woensdag 2 okto ber voornamelijk bezig houden met de benoeming van leden in de diverse gemeentelijke commissies- Het college van burgemeester en wethouders heeft daartoe aanbeveling ge daan, die merendeels zijn voortgevloeid uit adviezen van het nog kortelings functione rende seniorenconvent (frac tieleiders). Verder moet de raad een aantal vertegenwoor digers en plaatsvervangend vertegenwoordigers aanwijzen in de besturen van verschil lende gemeenschappelijke re gelingen en instellingen. De gemeentelijke commis sies die moeten worden sa mengesteld zijn: de commissie ruimtelijke ordening, de com missie midden- en kleinbe drijf, de financiële oommissie en de jeugd- en sportraad. Daarnaast worden vertegen woordigers voor niet minder dar: drieëntwintig gemeen schappelijke regionale of pro vinciale regelingen en instel lingen aangewezen. De raad zal zich bovendien uitspreken over het B- en W. voorstel om van de N.V. Bank v oor Nederlandse Gemeenten onder bepaalde voorwaarden een bedrag van tachtig mille te lenen. Het bedrag is be stemd voor de bouiw van een nieuwe kleuterschool in Vogel waarde. B. en W- schrijven: „In de eerste wijziging van de ge meentebegroting voor 1974 is een krediet van vier ton be schikbaar gesteld. De financie ring kan tot een bedrag van f 320 000,- geschieden binnen de kasgeldlimiet, zodat op grond var, de wet kapitaal-uitgaven publiekrechtelijke lichamen, een vaste geldlening afgeslo ten moet worden van tachtig duizend gulden". Het gemeentebestuur wil een gedeelte van een speel weide (door de voormalige ge meente Vogelwaarde aange legd) achter de bijzondere school voor basisonderwijs in Hengstdijk van het Hengst- dijkse kerkbestuur kopen. Met genoemd bestuur is reeds een prijs van één gulden vijftig per centiare overeengeko men- De „Stichting Katholiek On derwijs Kloosterzande" heeft de raad verzocht medewerking U verlenen aan het vervaardi gen en plaatsen van een stalen brandtrap ten behoeve van de H. Hartschool in Kloosterzan de- Bij een onlangs gehouden brandweer-inspectie is geble ken dat voor de bovenverdie ping van de school in geval van brand geen directe vlucht weg aanwezig is. Onvluchting is volgens B. en W. slechts mogelijk langs de verdiepings- trap. De scheidende heer Oldenhof. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE „Ik heb de mensen altijd in de eerste plaats als medewerkers gezien, waarmee gezamelijk een taak moest worden vol bracht". Deze uitspraak van de heer A.G-H. Oldenhof (62), directeur van de VCZ Bra bant-Zeeland, afdeling Kloos terzande is kenmerkend voor hem- Binnenkort gaat hij met pensioen, een gebeurtenis waar hij liever „geen drukte" over wil maken. Bescheiden en duidelijk niet gewend aan persoonlijke pu bliciteit vertelt hij met be trokkenheid over zijn ervarin gen in de wereld van de zui vel, waarin hij gedurende ze venenveertig jaar heeft ge werkt. Afkomstig uit Raalte, is hij op vijftienjarige leeftijd be gonnen aan een veelzijdige op leiding in liet zuivelvak. Hij Supportersclub De sup portersclub van de voetbalver eniging Steen zal op zondag 29 september het eerste elftal vergezellen in de uitwedstrijd tegen Goes 1. De autobus ver trekt om halféén van het café van Th. de Block in Heikant en om kwart voor één van café Sport in St.-Jansteen. De bus vaart om halftwee met de pont Perkpolder mee. klom op tot assistent-directeur en na vierentwintig jaar werd hij benoemd tot adjunct-direc teur in Wouw. Drie jaar later, in 1954, volgde de benoeming tot directeur in Kloosterzan de. Pratend over de ruim twin tig jaar arbeid in Zeeuwsch- Vlaanderen vertelt hij dat de melkwinning in dit gebied, ondanks het feit dat het me- rendeeld een akkerbouwge bied betreft, toch een succes volle ontwikkeling heeft door gemaakt. „Het was v-aak pionieren, mede door de geringe bevol kingsdichtheid en dunne melkveebezetting. Het was zaak de krachten niet te ver snipperen", aldus de heer Ol denhof. Over de toekomst mag de melkveehouderij redelijk optimistisch zijn, mats men tij dig tot de noodzakelijk schaal vergroting over gaat, zo zegt de VCZ-direoteur. Over zijn werkperiode in Kloosterzande: „Ik Heb in Zeeuwsch-Vlaande ren een geweldige tijd gehad. Met name de gemoedelijkheid en de omgang met elkaar heb ik altijd erg gewaardeerd. Ik zou hier graag blijven, maar de trek naar de geboortgrond is voor mijn vrouw en mij toch sterker gebleken en bin nenkort gaan we terug naar Raalte"- Op woensdag 2 oktober aan staande om 16.00 uur wordt de heer Oldenhof een receptie aangeboden in „Hotel De Lin de" in Kloosterzande- (Van een onzer verslaggevers) HULST „De reden waarom dit jaar geen stedelijke braderie is gehouden in Hulst, is gelegen in het feit dat de nieuwe Hulster wijk „Het Gildenkwartier" rond de Oude Koekebakkershoek niet gereed is gekomen. De opening van deze wijk zou gepaard gaan met enig feestelijk vertoon en de middenstandsvereniging Hulst had daar een braderie aan vast willen koppelen. Een bra derie voor de gehele Hulsterse middenstand". Dat zegt de heer W. Kayser, voorzitter van de middenstandsvereniging. Het feest moet nu worden uitgesteld tot volgend jaar. Er zal dan volgens de heer Kay ser gestreefd worden naar sa menwerking met de reeds er varen organisators van de tra ditionele braderie in de Hui ster Bierkaaistraat. Hoewel de winkeliersorgani satie nog miet bekend is met de datum w-aarap de wijk offi cieel in gebruik wordt geno men, zegt men toch binnen kort te willen beginnen met het maken van plannen. Ge dacht wordt, aldus de heer Kayser aan een commissie, be staande uit vertegenwoordi gers van alle winkelstraten, die de alles omvattende brade rie zal moeten gaan realiseren. „Het zou jammer zijn -als de braderie beperkt blijft tot één straat. Op die manier beschikt men over te weinig middelen. Als wordt samengewekt door alle winkeliers, kan een grote advertentiecampagne op touw worden gezet", aldus de Heer Kayser- De plannen voor een brade rie of een uitgebreide midden standsmanifestatie zijn zeker niet nieuw. Al jaren wordt gepoogd iets dergelijks van de grond te krijgen- De heer Kayser denkt terug aan de „Weense Week", die vijf jaar geleden in de binnenstad van Hulst werd gehouden. Volgens hem werd het toen geen on verdeeld succes. Lang niet alle middenstanders voelden zich aangetrokken tot het idee. Vooral niet degenen, die hun bedrijfspand op een moeilijk toegankelijke plaats gevestigd hebben. De voorzitter van de middenstandsvereniging (hij werd begin deze week samen met het hele bestuur unaniem herkozen) ziet de organisatie van een grote braderie dan ook niet als een, gemakkelijke zaak. Volgens wethouder J. Stolte is de afbouiw v-a-n het Gilden kwartier vooral vertraagd door stagnaties in de aanvoer van bouwmateriaal. Hij verwacht dat de w-ijk althans voor wat betreft de huizen van de wo ningbouwvereniging, tussen Kerstmis en nieuwjaar gereed zal zijn. De feestelijke inge- bruiknemeing zal dan, naar hij zegt, volgend jaar tegemoet kunnen worden gezien. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 28-ja- rige G.M.W.K. uit Terneuzen gaf donderdagmorgen ruiter lijk toe dat hij op 23 juni van dit jaar waarschijnlijk te veel had gedronken, om nog goed te kunnen autorijden. „Ik dacht dat ik me zo misselijk voelde vanwege een sigaret", die een kennis van me even tevoren had aangeboden", zo zei hij. De politierechter was van mening dat er toch wel degelijk sprake was van een te overdadig drankgebruik. Hij veroordeeldt de man tot een week gevangenisstraf on voorwaardelijk en negen maanden ontzegging. De Groedenaar J.F. 24 jaar, beging dezelfde overtreding ma-ar dan per brommer cup 9 juli in Axel. Na zijn aanhou ding gaf hij toe flink wat bier en jenever te hebben gedron ken, wat resulteerde in een alcoholpromiillage van 2,3 pro mille- Hij was in feite zo dronken dat hij zich niets meer va-n d-e za-ak kon herin neren. De politierechter ver oordeelde hem tot f 206 boete, waarvan f 150 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaair. Een medepassagier van de 21-jarige J. van G. uit Hulst veroorzaakte op de Grote Markt in Hulst schade aan een geparkeerde auto. Hij opende namelijk het achterportier, dat met een klap tegen de andere auto terecht kwam. Het por tier was zo ontzet dat het niet meer dicht kon. Toch bekom merde mej. Van G. zich niet om de schade en reed door zonder zich hekend te maken. Zij kreeg donderdagmorgen 165 boete opgelegd. Mejuffrouw M.R. uit A-ar denburg vloog in de vroege morgen van 23 julii uit de bocht in A-ard-enburg. Zij pikte Tentoonstelling De komdj nen- en pludmveeverendginig „Westdorpe en Omstreken" or ganiseert o-p veertien, vijftien en zestien diecieni'ber de pro vinciale tentoonstelling van konijnen, hoenders en sierdui- v-en. Deze tentoonstelling vindt pl-aats in het verenigingsge bouw „Conooocdia" te Westdor pe. een aantal berm-palen en ver keersborden mee. Daar schrok zij zo van dat ze doorreed zonder zich bekend te maken aan de politie- Voor het uit de bocht vld-egen kreeg ze f 75 boete en voor het doorrijden f 1-50. Twee weken omoorwaarde- iijke gevangenisstraf, kreeg de 32-j-arige A.S. uit Terneuzen van d-e politierechter in Mid delburg omdat hij op 15 juli m Terneuzen betrapt werd terwijl hij op een brommer reed. Dat mocht ie niet in verband met het feit d-at hem de rijbevoegdheid voor drie maanden was ontzegd. De man gedroeg zich bij zijn aanhou ding zeer weerbarstig. Jullie kunnen me toch niets schelen want ik koop meteen weer een nieuwe, liet hij de verba lisanten weten. Omdat hij al eens eerder betrapt was voor dezelfde overtredingen le-gde de politierechter hem conform de eis twee weken onvoor waardelijke gevangenisstraf op. De brommer werd ver beurd verklaard. Omdat P.P. uit Terneuzen 40 j-a-ar, voor de eerste keer zijn rijverbod overtrad kreeg hij een week onvoorwaardelij ke gevangenisstraf. P. reed raamelik op 15 juli in Terneu zen met zijn auto, terwijl hem voor negen maanden de rijbe voegdheid door de politierech ter was ontzegd. (Van onze correspondent) HULST Tesamisn met de EHBO-vereniigimigen Graauw en Nieuw-Namen houdt de EHBO-vereniging Sint-Chris- toffel uit Hulst het komende winterseizoen een nieuwe op leidingscursus EHBO in het gemeenschapscentrum Den D-ullaert, omder leiding vain kader-instru-cteuir Jas V-alcks. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich opgeven bij het secretariaat v-an Sint- Ohristoffel, Hendrik Casimir- 1-a-an 15 te Hulst, telefoon 2189. Vooral van de ka-nt van het bedrijfsleven en de sportvere nigingen wordien veel cursis ten verwacht- De cursus be gint op 24 oktober om 19.30 uur in Den Dullaert. (Van onze correspondent) CLINGE In Clinge is een feestcommissie gevormd voor De Sterre, bestaande uit twee afgevaardigden van alle vere nigingen- In totaal zijn er vijf tien verenigingen in vertegen woordigd. De oomimdssie zal op zondag 29 september naimens de be volking van Clinge kennis ma ken m-et het stichtingsbestuur. Het is niiet de bedoeling dat de d-orpebevolkim-g hierbij in groten getale tegenwoordig zal zijn. O-m het bezoek op vrolij ke wij-ze te omlijsten zal de fanfare Weldoen door vermaak optreden even-als het kinder circus Reinandi uit Hulst en de boerenkapel De Kal-leseien uit Hulst. De h-ele bevolking vain Clinge wordt uitgenodigd voor een feest dat volgend j-aar april ter gelegenheid van het tienjarig bestaain van De Sterre wordt gehouden. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HULST De kring Oost heeft zijn duivenkampioenen 1974 bekendgemaakt. Oude duiven: 1ste kamp. R. v. Hijfte uit Koewacht; 2de kamp. E. Piessen te Clinge; 3de kamp. E. Piessen te Clin ge, 4de kamp. R. de la Ruel-le te Koewacht; 5de kamp. J. Willaert te Cllinge, 6de kamp. R. Martens te Koewacht, 7de kaïmp. J- Dh-anis te Hulst. J-aarlingen; 1ste kamp. R. de la Ruelle te Koewacht, 2de kamp. Ed v. Goethem te St.- Jansteen, 3de kamp. L. van Dorsselaar te St.-Jansteen; 4de kamp. A. Martens te Koe wacht, 5de kamp. C. de Beule te St.-Jansteen. Kampioenschappen fond kring Oost 1974. Vluchten Or leans, Tours, Charteroux, Ruf- fec: lste kamp. Anth-eunis - Van Helsland met 3871 pun ten. 2de kamp. Antheunis - Van Helsland met 3683,75 pun ten. Reclame tot 30 september bij P. Antheunis, Absdaalse- weg 13 te Hulst. tel. 01,140- 2647, Duivensport Door de so ciëteit „De Herleving" werd een wed&trijdvlucht gehouden op Bourges (Frankrijk), waar aan tweeënvijftig duiven deel namen. De uitslag was als volgt: 1 en 6 R- Mahu, 2 R. v- Goethem, 3 P. Verschuren 4 J. Sponselee, 5 A- Hoefeyze-rs, 7 R. de Nijs, 8 J. Everaert, 9 C. de Kort, 10 A- Oölpaiert. (Van onze correspondent) CLINGE nl de feestzael van het gemeenschapscentrum Malpertuus vierde de plaatse lijke afdeling van de boerin- nenbond haar zilveren jubi leum. Tijdens dezelfde bijeen komst vierden zeven dames hun zilveren lidmaatschap. De avond begon met een eucha ristieviering in de parochie kerk- De geestelijke adviseur, pas toor A. C- J. Fick bracht uit naam van de kerk dank aan de boerinnenbond voor de be toonde bereidvaardigheid en behulpzaamheid. De voorzit ster, mevrouw M. Seghers- Weemaes die haar functie vijf entwintig jaar bekleedt, zei bijzonder veel waarde te Hechten aan dit „bestaans- feest". Zij achtte de onderlin ge verbondenheid noodzake lijk, In dit verband wees de voorzitster op de vriendschap met de afdeling Heikant, die reeds vele ja-ren bestaat. Van genoemde afdeling was een deputatie aanwezig. Namens het kringbestuur was mevrou- we De Winter uit 'St.-Jansteen aanwezig. Zij gaf een opsom ming van de verschillende ac tiviteiten van de boerinnen- bond. Ook zij vond de onder linge band absoluut noodzake lijk, vooral in een tijd waarin het bestaan voor agrariërs moeilijk is. Hulde bracht me vrouw De Winter aan d-e zil veren voorzitster. Namens het (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De gemeenteraad van Sluis heeft gisteravond ernstige kritiek geuit op de houding van Rijkswaterstaat in Zeeland. Het betreft de weigering van deze instantie om, aldus de raadsleden, zelfs maar te wilen praten over beveiliging van het kruispunt Rondweg - Heilieweg. In de gisteravond g-ehiouden vergadering wees mevrouw C- van Oirschot-W-eber op de ge varen die dit ongetwijfeld drukk-e kruispunt met zich zal brengen. „Dat geldt met niaim-e voor fietsers die van d-e Heil ieweg een druk gebruik ma ken, zoals kinderen die in de zomer naar het zwembad of speeltuin van Aardenburg gaan, of schoolgaande kinde ren die naar Sluis komen. Wij moeten er voor waken een tweede Potjes (een gevaarlijk kruispunt tussen Cadzand en Zuidzande) te creëren", zo zei hij. Wat wij „even langs ons kantoor komen" noemen, om on-s uw kleine gerubriceerde advertentie op te geven, kan voor u misschien erg veel moeite dan wel tijd verlies betekenen. Belt u ons in dat geval dan op de weekse werkdagen gerust even op (01140 - 3751, 01150 - 7920 of 01100 8030) tussen 8.30 en 17.00 uur en wij zullen uw op dracht gaarne aan de telefoon verwerken. Wel moeten wij dan 1,25 extra voor administratie- en portokosten per factuur in rekening brengen. DAGBLAD DE STEM Advertentie-Afdeling „De houding van Rijkswa terstaat is beneden alle peil", aldus het raadslid O. de Milli- ano (Gem. Bel.). „En weigert zelfs verlichting aan te bren gen. Ik houd hiervan een geestelijke kater over. Te meer als ik bedenk dat dit land overd-ruipt van wel vaart". „De mensen in Heille zijn zeer verontrust", aldus de heer A. de Badts (Algemeen Be lang). Burgemeester mr. H.P.L- van den Beid beaamde de opmerkingen van de raads leden nadat wethouder J. du Fossé gezegd had dat reeds driemaal met Rijkswaterstaat Zeeland een gesprek was ge weest over dit kruispunt. „Rijkswaterstaat voelt niet veel voor beveiliging'zo zei d-e wethouder, die Rijkswater staat een moeilijke instantie vond om mee te onderhande len. Inmiddels zijn ook vanuit de bevolking stappen gezet om tot beveiliging van dit kruis punt te komen, onder meer door de Vereniging Veilig Verkeer Nederland en de scholen, zo bleek gistera vond. Burgemeester Van den Beid beloofde de ra-ad nogmaals met Rijkswaterstaat te gaan praten. „En helpt dit niet dan zullen we andere wegen moe ten bewandelen". De ra-ad keurde overigens een voorstel goed om f 12.000,- uit te trek ken voor verkeersborden ten behoeve van deze weg De overige agendapunten boden gisteravond weinig aan leiding tot discussie. De leden van de ra-ad kozen vertegen woordigers in diverse commis sies en gemeenschappelijke regelingen. Ook werd een kre diet van 8200,- beschikbaar gesteld voor gevel-kachels in de lagere school van Retran- chement, waarbij mevr. van Oirsohnt opmerkte dat dit niet mocht leiden tot uitstel van nieuwbouw. Een mening die het college met haar deelde. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De ge meente Sas van Gent krijgt een centrale antenne-inrich ting. Daarmee zal het aanzicht van Sas van Gent verrijkt worden met een mast van 57 meter boven de bebouwde kom. De centrale antenne-in richting in Sas van Gent is een primeur in Zeeland. De prijs di-e de bewoners van Sas van Gent voor hun centra-le antenne-inrichting moeten betalen, za-1 voor 444 nieuwe woningen van de wo ningbouwvereniging Sas van Gent 6,25 zijn. In deze nieuwbouw zijn reeds voorzie ningen voor een centrale an tenne-inrichting ingebouwd. V-oor d-e overige 1001 oudere woningen wordt de prijs f 9 per maand. Om d-e aan-leigpro- cedu-re te versnellen-, besloot de raad van Sas van Gent gisteravond tot een onder handse aanbesteding van het hele karwei. De bedoeling is dat voor 1 januari reeds 800 woningen zullen zijn aangesto ten. De heer W. Ga-rskamp (PvdA) vroeg nog aandacht voor de woningen die op dit moment het slechtste beeld ontvangen- De heer Garskamp: „De woningen met de meeste hinder van de suikersilo moe ten het eerst worden voor zien", Hij kreeg van B. en W. de toezegging daartoe. De gemeenteraad van Sas van Gent begon gisteravond haar optreden onder grote be langstelling van het publiek. Zeker 30 aanwezigen zaten op de tribune van de raadzaal. De gemeenteraad startte met het uiten van bezorgdheid over de bijdragen aan het ge meenschappelijke recreatie schap De Braakman. De reac tie van de heer J. Bockstael van de confessionele groepe ring op de grootte van het bedrag; „Ik geloof, dat wij met De Braakman een weg zijn ingeslagen, waarvan wij het eind niet meer zien". Zijn collega G. van Waes van de partij Groot Sas, sloot zich bij hem aan: „De kosten zijn voor De Braakman gestegen. Dan moeten de inkomsten ook maar stijgen". De heei W Garskamp, P.v.d-A., wees erop dat Sas vam Gent drieachtste van d-e bijdragen aan De Braakman betaald. Terneuzen betaald de rest. Voor Sas van Gent heeft dat een totaalbe drag van 133.000 gulden ovei de laatste vijf jaren gekost. De heer Garskamp: „Jammer genoeg is indertijd tot deze regeling besloten". Na een terechtwijzing aan het adres van de fractie Groot Sas van d-e kant van de heer Bockstael. koos de raad van Sas van Gent een derde wet houder. Op deze omstreden post werd de heer M. de Groff gekozen. Hij kreeg acht van de dertien stemmen. D-e I-eden van Groot Sas stemden blanco en er was één stem op de heer Garskamp uitgebracht. De partij Groot Sas heeft een brief aan de Kroon gestuurd met net verzoek om het be sluit tot het aanstellen van een derde wethouder .n Sas van Gent te vernietigen. kringbestuur overhandigt, J haar een voorzitter-jj. Ook overhandigde zij j,, het kringbestuur in TjO een afbeelding van q] Vrouw uit Den Bosch, steeds patrones van de vet ging. De secretaresse van de jm ling, mevrouw M. de Bleyenberg gaf een kortt allesomvattend verslag wat er in de voorbije j gebeurde. Aan het Haar betoog riep zij de i(ll boerinnen op het werk vat| ouderen voort te zetten. Vervolgens werden de a zilveren leden gehuldigd, zijn: mevrouw M. Weem-aes, mevrouw J. jgj schaert-Smet, mevrouw Maenhout-Buysrogge, vrouw S. Bleyenberg.ll3 schaert, mevrouw M, Dansaert, meivrouw R. H gels-De Poorter en mevru Val-Van Acker. De jubiiit sen kregen bloemen- (Vam onize correspondent) I HULST Bij de rijks,., tie te Hulst bevinden richj het ogenblik een groot aai fietsen, enkele bromfietsen i een kinderstep. Deze gen zijn in de loop van Dij gevonden of onbeheerd aaj troffen- Tot op heden is d eigenaar hiervan onbekends bleven. Deze voertuigen i na 6 oktober worden - ruimd- Degenen die het afgeiop jaar een brommer of fiets t kwijtgeraakt kunnen zich nog voor die datum elke i tussen 14-17 uur aan het p tfebureau aan de Van Maelstedeweg 52 te Hulst v voegen om te zien of hm vel mist voertuig er misschien h is. Erkende handelaren particulieren kunnen na 6 oktober, doch uiterlijk j oktober daaropvolgend i politiebureau te Hulst gen om, ma beróhtia schriftelijk een bod te doen j het totaal van de dan i te ruimen voertuigen. (Van onze correspondent! MIDDELBURG - De D'i> rige A L. van D. uit ToW" kreeg donderdagmorgen de politierechter een nu gevangenisstraf voorwal lijk, en twee jaar Pr0*''lg met daaraan de bijaw voorwaarde gekoppeld Van D. binnen het jaar f- terug moet betalen aan ex-werkgever. De jongeman hielp groa' lj man D. altijd op de wt\ markt in Terneuzen- Toen eigenaar van de kraam «fl winst in een paar maaw tijd zag'slinken tot het punt, ontdekte hij al gau» 'l zijn bediende daarvan de zaak was. De jongemanj^] in een prachtige Alfa die hem honderden 1 per maand moest kosten- die kosten te dekker dee steeds een flinke grWP»J kas van de groen testal.9® naar kocht bijvoorbeeldiv 6000 groentehandel. #a loop van de weekma:ro zijn winst toch niet rnee f. 200 te bedragen. Daar- kwam de heer D. na,""rL ning tot de conclusie, da de loop van de maand® "j en juli rond de f 6000 a over gedrukt moest Z!L 0(|| zijn werknemer. van,"- kende dat het om 2<>D,„ bedrag ging en hield slechts f. 3000. Dat ook het bedrag waar: rechter hem aansp stelde- Binnen het jaar t.rrvrHpn bedrag worden 1. De au._ eveneens verbeurd taald. De auto werd do^J Mevr. A.B. uit St»**, de heer L.C. uit St. - zeer onder de indruk wandaden, die zij ®P bef, in Terneuzen had<lel,,ktfn i In diverse winkels P' voorwerpen weg. ,jt p0)i-l donderdagmorgen van wtl( tierechter ieder f. „rit- >5 XV. KAPELLE Op het veilpun jCapelle-Terneuzen werd woem gers uit Kapelle een partij van mijn aanigevoërd. Dat is een n voor het eerst naar voren is g< ment en waarvan de deskundif De heer Zegers heeft er eer zeer tevreden over de kwalit fraai gekleurde en grote appe langstelling voor, want de mee verkocht voor f 1,07 per kg en pels met een doorsnede van r voor 93 cent per kg. Voor de 77 cent per kg. Vrijwel alles handelaren. OOSTBURG/HULST T in de Kanaalzone stellen de z tuele bouw van een voor Z naalzone de gezondheidszorg er op achteruit zal gaan. Heel deze stelling te bewijzen. Het belangrijkste argument is wel dat de bevolking van Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen dan veel te grote afstanden moet afleggen in een gebied waar het openbaar vervoer slecht functioneert om het ziekenhuis in de Kanaalzo ne te bereiken. l De grote a-fston-dein, die in Zeeuwsoh-Vl-a-anderen moeten worden afgel-egd, is een aspect dat naar die mening v-an de ziekenhuisbesturen van Hulst en Oostburg door hun collega's van de Kanaalzone buiten be- I schouwing is gelaten- „Men gaat voorbij aan de belang rijkheid vam de bereikbaar heid wan een ziekenhuis. In het ra-pport van die werkoom- missio Korte Termijn van het College voor Ziekenhuisvoor zieningen wordlt gesteld, dat mensen maximaal een half u-ur moeten rijidien om een zteken- huis te bereiken en voor h-art- patiënten m-ag die afstand n-a-ar een ziekenhuis maximaal vijf tien kilometer zijn", zo werd gisteren meegedeeld tijdens f een persconferentie- waarbij de n-ota'S vain Hulst en Oost burg- gestuurd naar de staats secretaris ter sprake kwa men. De beide ziekenhuisbesturen gaan ervan uit d'at met de komst vam een groot streekziie- 1 kenhuis in de Kaniaalzon-e de ziekenhuizen wan Huist en Oostburg kunin-en worden op gedoekt- I-n het kader van het streven om aan de overbebed- I din-g (teveel ziekenhuisbed den voor een bepaalde streek) een einde te maken zullen dian de ziekenhuizen Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 nur: koud en buiig. Weers vooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren 2°n 1 tot 6, min. temp. om streeks 7 graden, max. temp. omstreeks 13 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 60 procent. Kans °P een geheel droog etmaal 20 procent. DEN HAAG Konstanz 3-9 plus 2, Rheinfelden 233 plus 22, Plittersdorf 340 min 3, Maxau 391 onv., Plochingen 1-9 plus 5 Mannheim 200 plus o- Steinbaeh 116 min 2, Mainz f,10 plus 7, Bingen 89 plus 4. p-aub 124 onv Trier 246 min •j- Koblenz 142 plus 4. Keulen onv, Ruhrort 236 min 1. Lobith 865 onv, Pannerdense kop 842 onv, Nijmegen 672 Pnv, IJsselkof 818 min 1, Eef- Ussel 358 plus 4, Deventer Plus 2, Monsin 5476 plus to Borgharen 3898 plus 32, belfeld 1090 min 2, Grave be noden de sluis 500 min 2 r icuci fl, lijk, met een proe't'J0 yjB jaar. ^Morgen, zaterdag 28 septem- f-fe„ op Zoom 1-49 en Hunsweer. 0.52 en 13.1(1 rtTneuzer, 0.22 en 12.40 viissmger, 12.13 "•emeldir ge 1.39 en 14 03

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2