Voor al uw Veneta tapijt naar Proiecta projector in Bergen op Zoom Plein 13 van tand open van 14.00 tot 22.30uur LTP medewerkers Als u in dit buisje blaast en het wordt groen, dan staat u al met één been in de gevangenis. Zó streng is de nieuwe 1 november-wet. Weet je wetje,laat je rijden De nieuwe wet Noodzaak Gevolgen Rijverbod Beneden 0,5 Hoeveel is 0,5? Blaastest Bloedproef Nul komma vijf 1 november vloerbedekking Nibint preservenbedrijf b.v breda f BREDA OOSTERHOUT ROOSENDAAL V* BERGEN OP ZOOM Eén onzer n.v verenigde bedrijven nutricia Vrijdag 2/ september 1974. KLOOSTERPLEIN 7 (naast oude pand van de AKET) 01600-30803 KEIWEG 16 01620-27981 GRANDIOZE TAPUTSHOW MOLENSTRAAT 60 01650-42703 ZEELANDHAVEN 14 (2e straat voor zwembad linksaf tegenover STIBAROS Beton) 01640-41680 relaties is een grote, sterk expanderende uitzend organisatie met vestigingen door geheel Nederland. In opdracht van de direktie zoeken wij voor het rayon West-Brabant kontakt met gegadigden voor de funktie van acquisiteur Van deze funktionaris, die direkt ressorteert onder de kommerciële adjunkt-direkteur, wordt verwacht dat hij de kontakten onderhoudt met het bedrijfsleven en de overheidsinstellingen in West-Brabant. Door vergroting van het aantal plaatsingsmogelijkheden voor uitzendkrachten zal hij bijdragen aan de uitbouw van genoemd rayon. Voor deze zelfstandige funktie denken wij aan iemand van 25 a 30 jaar met goede kontaktuele en kommerciële kwaliteiten. Een psychologisch onderzoek kan van de selektieprocedure deel uitmaken. Gegadigden wordt verzocht hun sollicitatiebrief, waarin informatie omtrent opleiding, ervaring en sollicitatiemotief te richten tot het Laboratorium voor Toegepaste' Psychologie, Vossiusstraat 54-55, Amsterdam, onder nummer SA 1782. Preservenbedrijf B.V. produceert lucht- en vriesgedroogde aardappelen, groenten en vlees en is ook de maker van de bekende Nibb-it snacks. In ons moderne bedrijf kunnen wij op een aantal plaatsen goede medewerkers inzetten voor diverse werkzaamheden. Na een inwerkperiode bestaat de mogelijkheid om geplaatst te worden als lijnbediende in onze lucht-, wals- of vriesdrogerij. Voor onze Nibb-it produktie zoeken wij enige personen die met de apparatuur voot het maken van Nibb-it halffabrikaat leren werken. Onze voorkeur gaat uit naar personen, die leergierig zijn en graag zelfstandig willen werken en die liefst niet ouder zijn dan 50 jaar. De genoemde werkzaamheden worden in een 5-daagse werkweek (niet in het weekend) in 3-ploegendienst verricht. Tevens kunnen wij nog enkele personen plaatseri voor diverse functies in dagdienst. Lijkt een van deze banen u iets (40-urige werkweek, 20 vakantiedagen, goed salaris 7,8% vakantietoeslag, jaarlijkse gratificatie en subsidiëring van studieactiviteiten)? Schrijf dan aan de heer J.A. Mol, afdeling Personeelszaken. Preservenbedrijf B.V., Ettensebaan 10, Breda, of maak een afspraak voor eer onderhoud, telefoon 01600-24231. is een gespecialiseerd voedingsmiddelen concern, waarin ondergebracht: Nutricia Zoetermeer, Nutricia Cuyk, Nutricia België, Bottema Klundert. Preservenbedrijf Breda, S.V.Z.-Groep Etten-Leur, Remia Den Dolder en Luycks Diemen. Mijd het groene gevaa Dw advertentie-campagne in deze krant overbrugt voor een belangrijk deel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze. De 1 november-wet verplicht u bij alcoholcontrole tot de blaastest. Van de uitslag hiervan hangt af of u ook verplicht wordt een bloedproef te ondergaan. Ook kan u ter plaatse een rijverbod opgelegd worden. De nieuwe 1 november-wet maakt korte metten met iedereen die onder invloed van alcohol aan het verkeer deelneemt. Of van plan is dat te doen. Een wet, die de kans om bij politiecontroles door de mazen van het net te glippen, vrijwel uitsluit. En dat kon tot voor kort nog gebeuren, omdat het voor de politie dikwijls moeilijk was om objectief te beoordelen hoeveel iemand gedronken had. Hoe hard de nieuwe wet nodig is, is duidelijk: In de afgelopen 5 jaar werden door de rechter ruim 36.000 personen veroordeeld, omdat ze met een flinke borrel op achter het stuur werden aangetroffen. In dezelljde periode lwerd bij meer dan 1600 ongevallen met dodelijke afloop alcohol gebruik geconstateerd. De nieuwe wet bepaalt, dat u onherroepelijk strafbaar bent, wanneer u aan het verkeer deel neemt met een bloedalcoholgehalte van 0,5 pro-milie of meer. En met onherroepelijk wordt bedoeld, dat het er niets meer toe doet, of u nu wel of niet denkt dat u uw auto, motor, fiets of bromfiets goed kunt besturen. U bent er gewoon bij. alsnog een rijverbod wordt opgelegd, of dat een (verplichte) bloedproef wordt afgeno men door een arts. Wijst die proef naderhand in een laboratorium uit, dat het bloedalcohol gehalte te hoog was, dan is het laatste woord aan de rechter. Hij zal dan bepalen welke strafmaatregel wordt toegepast. Zo'n veroordeling kan inhouden een gevangenisstraf van maximaal 3 maanden, alsmede ontzegging van de rijbevoegd heid voor maximaal 5 jaar. staat, om met daarvoor ontwikkelde apparatuur te bepalen öf een automobilist gedronken heeft en hoeveel. Het is de verplichte blaastest, die bij controles zal bepalen of u meer gedronken heeft dan voor u, als verkeersdeelnemer, goed is. Voor zo'n blaastest wordt een glazen buisje gebruikt waarin de „verdachte" moet blazen. Verandert het buisje in bepaalde mate van kleur (van geel in groen), dan is dat voor de politieman een aan wijzing dat er alcohol in het spel, of liever gezegd, in het bloed is. I Uit het voorgaande mag u echter niet concluderen, dat u altijd vrijuit gaat als u beneden die grens blijft. Want ook voor dat geval blijven er mogelijkheden voor de politie om op te treden. Vrijuit gaat u pas bij nul komma nul. Blijft u beneden de 0,5 grens - we zeiden het .1 - dan kan de politie naar bevind van zaken handelen. En dat kan neerkomen op een rijverbod (van maximaal 8 uur), dat ter plaatse wordt opgelegd. De politie heeft tevens de bevoegdheid om een rijverbod (van maximaal 12 uur) op te leggen aan degenen, die nog niet gereden hebben, maar wel van plan zijn dat te gaan doen en bij wie alcoholgebruik geconstateerd is. Over treding van het rijverbod wordt streng gestraft. Het is duidelijk, dat zo'n veroordeling ernstige maatschappelijke gevolgen heeft: ontwrichting van het gezinsleven, tijdelijke uitschakeling uit het arbeidsproces (met alle financiële gevolgen van dien), enz. Maar ook een tijdelijk rijverbod is al geen pretje. Je zult je auto maar nodig hebben om bijvoorbeeld zakelijke afspraken te kunnen nakomen. En hoe naar huis te komen bij afwezigheid (bijvoorbeeld 's nachts) van openbaar vervoer? Een taxi zou dan misschien uitkomst bieden, maar dat heeft weer financiële consequenties. Er zijn ongetwijfeld veel mensen, die denken u precies te kunnen vertellen hoeveel drankjes u kunt drinken om beneden de 0,5 pro-milie te blijven. Luister er niet naar, want niemand kan u dat vertellen. Het hangt namelijk van tè veel factoren af, zoals: wat heeft u gedronken;heeft u snel achter elkaar gedronken of met lange tussenpozen; heeft u daarna nog een behoor lijke maaltijd genuttigd; gebruikt u medicijnen? Tussen twee haakjesook zonder alcoholgebruik beïnvloeden bepaalde medicijnen uw rijvaardigheid. Er is maar één absoluut veilige manier om dat buisje niet te laten verkleuren en dat is i een borrel op nietachter het stuur kruipen. Het wordt nog meer dan voorheen oppassen geblazen. De wet stelt de politie namelijk nu in Zit u op of boven de 0,5pro-mille,dan betekent dat:mee naar het politiebureau voor een tweede blaastest Van de uitslag daarvan hangt af of u Een publicatie van Veilig Verkeer Nederland, Postbus 287, Hilversum.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 10