Hulsterse volkskoerser blijft nog wel n paar jaar doorgaan Tennisvereniging Con Forsa uit Groede, klein maar fijn. pr@ns!aïifjj contact (/portmanjiU ;C/AN DE WEEKST PIET EVERAARD UIT HULST II tserliel srtaoegen dpof vy handeimy. lm. Krachtlijnen JH ,,'f Voske" Gent Mocht niet n METZLER- Startbaan Rijk DONDERDAG Zb btri1 twibtn ia/t HULST - Steunend met beide handen op de armleuningen van zijn zetel laat hij zich voorzichtig zakken. Slechts enkele minuten later „schuift" hij een eindje naar voren, dan weer achteruit. Gaat vervolgens voorover zitten, om dan later weer een „normale" zitstand in te nemen. Hij zit niet gemak kelijk, dat in inmiddels iedereen wel duidelijk. Maar niet alleen het zitten, ook het liggen gaat allemaal niet zo best. Ondanks al die „ellende" kan hij toch nog lachen en zegt: „Dat allemaal kan die tak van sport met zich mee brengen. Maar je moet in die sport kunnen afzien, het hoort er nu eenmaal bij zeggen ze. En ach, over enkele weken zijn we weer helemaal de oude van vroeger". r. x n weer op de race-fiets hoopt te Dat alles zegt de bekendeHul- zltten Amper opgestaan na zijn sterse volkskoerser Piet Ever- zware val Nieuw Namen hlJ aard uit Hulst, die met zijn ruim was er zlch op dat moment zeif 41 jaren zeerzeker tot de catego- no_ met van bewust hoe zwaar rie veteranen gerekend mag gehavend hij uit de valpartij te worden Ruim een week ge eden VOorschijn was gekomen - was kwam hij tijdens de volkskoers ket commentaar van hem toen m Nieuw Namen bijzonder men Z1jn echtgenote de vraag zwaar ten val, en buiten de no- stelde dat hij er na deze valpartij dige schaafwonden en kneuzin- wel mee zou st0ppen; )>Ik hoop gen, liep hij tevens ook nog een dat jk met de koers m Heikant - sleutelbeenbreuk op. 20 oktober red. - weer helemaal genezen ben. Neen, stoppen doe le^ Everaard zit nu rustig jk zeker niet. Het koersen is ge- thuis bij vrouw-lief, waar hij op woon een stukje van mijn leven de nodige steun en soms ook wel geworden. Het was gewoon een de nodige assistentie van haar valpartij die slecht is afgelopen, kan rekenen. Maar de Hulsterse Normaal kom je er in zo'n geval volkskoerser kijkt weer al en- met wat schaafwonden van kele weken verder, wanneer hij af Hoe het allemaal in zijn werk ging zegt hij: „Er stond een bij zonder sterke wind, waardoor we m een zgn. waaier reden Ik reed op dat moment ver achteraan, en door een hoopje klei op de weg, ben ik van de weg afgeraakt. Als je nu geluk hebt ga je de graskant in, ik had dat niet en smakte tegen het asfalt" Het gevolg was dat tientallen andere renners hem niet meer konden ontwijken, en eveneens tegen het asfalt gingen Bij zijn val kwam hij met zijn linker schouder op de weg terecht, wat hem meteen een sleutelbeen- breuk opleverde. Viel het in de beginfase allemaal wel mee, en kele dagen later kwam de nodige pijn. Niet alleen van zijn sleu telbeenbreuk, maar vooral van het aantal schaafwonden en kneuzingen. „Maar", vervolgt hij, „ik ben niet zo flauw Het was natuurlijk beter dat ik het allemaal niet had meegemaakt, maar ja....wat doe je eraan". Piet Everaard begon ongeveer vijf jaar geleden met het trim men. In die periode was het ook echt nog trimmen, maar later begonnen enkele comités wed strijden te organiseren Ever- aard „Ik heb in het begin .alles SAMENSTELLING: MARNIX KREYNS importeur voor Nederland Noordweegseweg 15 's Heer Arendskerke Tel. 01106-1502/1592 (Van onze sportmedewerker Peter Snelders) GROEDE - De tennisvereniging "Con Forsa" letterlijk vertaald "Met Kracht" uit Groede, (het rustieke plaatsje dat niet ver van de blanke Zeeuwse duinen ligt) is één vrienden kring. Een kleine vereniging, hoewel zij nog altijd het respec tabele aantal van zestig leden telt. Uiteraard ten opzichte van verschillende andere tennisverenigingen is het niet veel, maar men moet ook even het inwonertal van Groede in o- genschouw nemen Ondanks dat de meeste leden van Groede afkomstig zijn, worden de leidinggevende functies van deze tennisvereniging, veelal door leden van buiten de plaats be heerd. Misschien dat de Groedenaren het allemaal wat ge makkelijk opnemen, en de leidinggevende functies liever aan anderen overlaten Hoewel, onlangs heeft een de animo onder de leden wat op Groedenaar zijn intrede gedaan te vijzelen Zo hebben wi] ieder in het bestuur .los Wolters heeft jaar ons eigen clubkampioen- het voorzitterschap op zich ge- schap, dan kom je allemaal weer nomen. De secretaris en de man eens bijeen Dat bevordert de die alles van het wel en wee van sfeer alleen maar Behoudens de vereniging afweet is Hans dat organiseert "Con Forsa 1e- Pieters woonachtig te Breskens. der jaar het Burgemeester E- Hans Pieters weet het ook niet veraarts- toernooi Een ïrivita- goed te verklaren hoe het komt tietoemooi voor veteranen He- dat de Groedenaren zo weinig ren boven de 45 en dames boven interesse in een bestuursfunctie de 40 mogen op uitnodiging van hun bloedeigen vereniging daaraan deelnemen Dat is ge- hcbben. „Maar ach. we draaien weldtg gezellig, yortgjaar was er lekker zo hoor", zegt Hans Pie- een echtpaar bij dat na afloop een feestje voor allemaal bij zich thuis bouwde Dat is natuurlijk hartstikke leuk zoiets Jammer vind ik het wel dal wij voor dit toernooi niet langer meer een subsidie van het WV krijgen, want nu moet er steeds geld bij Andere jaren kregen wij steeds een subsidie van het VW. maar vorig jaar klopten wij tevergeefs aan Men deelde ons mede dat zij zelf met voldoende middelen ter beschikking hadden om nog langer ons toernooi te susidié- ren Een jammerlijke zaak na tuurlijk, je doet tenslotte om goed te doen Wij zetten zo'n toernooi op poten, als een spe ciale attractie Dus je verzorgt een brok recreatieve ontspan ning maar subsidie geen cent We blijven er toch mee door gaan. omdat dit toernooi ge woonweg niet meer weg te den ken valt bij onze vereniging" Ook speelt de tenmsverem- ters. In 1961 om precies te zijn op 16 maart werd "Con Forsa" in leven geroepen Het initiatief tot oprichting van deze vereniging ging toen uit van een zekere neer D Dekker, inmiddels geen lid meer Door zijn toedoen werd "Con Forsa" een feit Lang zaamaan ontwikkelde "Con Forsa" zich tot een vereniging met zo'n 75 leden Nu is dat wat minder, deze dal mg is wel lo gisch. dacht ik Alles wat nieuw is geniet belangstelling, maar als je dan enige tijd bestaat dan laten sommigen het afweten Momenteel is het zo dat het le dental vrij constant blijft zo n fill Wel is het natuurlijk zo. dat de sfeer bij een kleinere vereni ging veel gezelliger is dan bij een grote Van mij persoonlijk zou het tedental (al was het dras tisch) mogen stijgen, omdat je door de kwantiteit ook automa tisch de kwalitett verbetert Want kwalitatief stellen wij be slist niet zo veel voor Niettemin organiseren wij zo Afgelopen seizoen moest Con Forsa genoegen nemen met een 3e plaats. Als het aan Hans Pie ters lag dan start men volgend jaar met nog een tweede team in competitieverband, maar zoals hij zegt voor de wedstrijdsport op zich zijn ze bijzonder moei lijk warm te krijgen hier. En dat is nog iets wat Hans Pieters (zelf een enthousiast tennis- en bad- mintonbeoefenaar) betreurt. Hans Pieters „Ook de jeugd kennen wij niet in onze vereni ging, en dat is in feite onontbeer lijk voor een vereniging om op een gezonde basis verder te gaan Het geeft mets als je niet kan tennissen, er is bij ons ook een tennisleraar Dhr H. Petiet, zodat les nemen altijd mogelijk is" ..Wij gaan maar gewoon door, leden jeugd of senioren zijn al tijd van harte welkom. Het is wel zo dat in oktober de tennis baan gesloten wordt en dan is het weer afgelopen voor een poos Och, de echte tennishef- hebber heeft het er wel voor over. om buiten het seizoen als hij een partijtje wil spelen even naar Oostburg te rijden en daar in de hal te spelen" Wacht even zegt hij ik ben nog wat vergeten „De grote animators en organi sators achter ons jaarlijks "Bur gemeester Everaarts-toernooi zijn de heren Co Jeurtng uit Ter- neuzen en D Huysse uit Biltho- ven. zij spannen zich ieder jaar weer in om het toernooi tot een happy end te brengen" ging "Con Forsa" met een tean. in competjeverband. in de 5e klas zuid, tegenstanders in deze klas zijn Schelde 3 uit Vlissin Niettemin organiseren wij zo --j- van tijd tot tijd wel eens wat om ëen- Kapelle en Middelburg 3 Café-Restaurant Bierkaaistraat 8 Hulsi raietoon (01140)-3444 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten vergaderingen 1"afeireservenng is aanbevolen Keuken open tot 21 00 «jut Dinsdag gesloten De hiernaast afgedrukte foto kregen we van de Antwerpse Zoo Ze werd kortgeleden ge maakt er gelegenheid van de eerste verjaardag van Agnes de orang oetan. Agnes werd verle den jaar in de Zoo geboren Haar bewaker verraste haar op de feestelijke dag met een taart met één kaars. De persdienst van de Zoo tekent erbij aan, dat de orang oetan schijnt te mijmeren. Echt van het goede teveel". Het zal wel. Maar de persdienst heeft nog meer te melden. Voor de eerste keer werden er in de Nationale Zoo waterzwijnen geboren. Na de zwangerschap van 120 dagen schonk ma-waterzwijn het leven aan vijf kleinen. Tenslotte moe ten we nog melden, dat de Bles bokken zich helemaal thuis voe len in hun nieuwe buitenverblijf Zodat u weer helemaal op de hoogte bent van de stand van zaken in de Antwerpse dieren tuin. U kunt het natuurlijk ook allemaal zelf gaan bekijken. Er gaat volgend jaar in de ver schillende Gentse musea het no dige gebeuren. Niet alleen staat er een verandering in het Mu seum voor Schone Kunsten op het programma bvendien komt er een gigantische tentoonstel ling, waarbij gebruik gemaakt zal worden van drie musea. In het Museum voor Schone kunsten wil men een splitsing aan gaan brengen tussen oude en moderne kunst. Om de schei ding ook aan het publiek hele maal duidelijk te maken, zal de afdeling voor moderne kunst een eigen toegang krijgen. Men is reeds de nodige voorzieningen aan een zij ingang aan de Hof- bouwlaan aan te brengen. De kajestatische ingang, die nu in gebruik is, zal toegang blijven geven tot het museum-gedeelte met oude kunst Wat de tentoonstelling be treft: de inrichters zijn aan het proberen om zoveel mogelijk nog bestaande kunststukken bijeen te brengen, die in de di verse takken van kunst te Gent door Gentenaars of ten behoeve van Gentse opdrachtgevers in de loop der tijden werden vervaar digd. Dit alles onder het motto „Gent, duizend jaar kunst en cultuur" In het genoemde mu seum voor Schone Kunsten zal een overzicht gegeven worden van de schilder-, beeldhouw-, graveer, en tekenkunst In het Bijlokemuseum komen de boekdrukkunst, boekillustratie en edelsmeedkunst aan de orde In het kasteet van Steenok- kerzeel (B), werd jongstleden za- rustig aan gedaan, en hield me maar aan het rijden van toer tochten" Toertochten die elke zondagmorgen werden verre den, en georganiseerd waren door de toerclub Hulst. Een toerclub die kort daarvoor was opgericht, en vooral in het begin van zijn bestaan een groeiende aanwas van trimmers kende. Aan het einde van elke rit wer den de „trimmers" dan vrij gela ten, en dan gmg men er in die laatste kilometers nog eens fel tegenaan. Ook dat bracht met zich mee, dat Piet Everaard overstapte naar de rijen der volkskoersers. Volkskoersen, waar Piet Everaard nu helemaal bezeten van is. Zijn vrouw zegt hierover: „Hij heeft er eigenlijk teveel van, soms moet ik hem wel eens in toom houden" Lachend vervolgt hij: „Als ik tien jaar jonger moest zijn, stapte ik over naar de amateurs. Koersen heb ik altijd graag ge daan, maar toen ik nog jong was mocht ik niet van mijn vader". Om deze tak van sport te „be drijven" moet Piet Everaard heel wat doen. Elke dag zit hij 's avonds zo'n twee uur op de fiets, om zijn trainingsprogramma van zo'n kleine 80 kilometer af te werken. Everaard: „Dat moet ik wel, wil je de rest een beetje kunnen bijhouden". En bij slecht weer draait hij deze kilo meters weg op de home-trainer. Maar bulten zijn conditie, laat hij wat medische verzorging aangaat mets aan het toeval over Piet Everaard: „Ik ga drie keer per jaar naar dokter van Opstal, want een goede medi sche keuring vind ik in verband met mijn leeftijd toch wel bij zonder belangrijk". Het wedstrijdprogramma is de laatste jaren door de steeds grotere deelneme van Belgische volkskoersers bijzonder zwaar geworden. Een ook Piet Ever aard heeft dat aan de lijve on dervonden. „Vooral door dat combine-rijden, kom je er bijna niet meer aan te pas. Maar ach, ik „bol" die laatste jaren nog wel mee. Hoeveel jaar nog is moei lijk te zeggen, maar ik hoop toch nog wel enkele" Het jaar 1973 was zijn mooiste, hij werd loen kampioen van de toerclub Hulst op de rollen, en tevens in de ca tegorie 35-jaar en ouder Zeeuws kampioen op de weg. Een jaar met veel verdiensten. „Laten we daar maar over zwijgen. Dan moet ik eerst een jaar gaan wer ken om de onkosten eruit te slaan". Piet de Maat. brilieders oogmerk terdagmiddag aan de pers een brochure gepresenteerd, die werd samengesteld door de Bond voor een Beter Leefmilieu. Het boekwerkje kreeg de titel „Krachtlijnen voor de leefmi- lieuwerking en -opbouw in Vlaams Brabant" en is het resul taat van een aantal studiedagen, die genoemde bond eind vorig jaar en m de lente van dit jaar in verschillende plaatsen belegde De brochure heeft een omvang van dertig bladzijden en is geïl lustreerd De Brabantse milieuvereni gingen houden zich vooral bezig met het bewust maken van de inwoners van de streken, waar zij werkzaam zijn Verder houdt men zich onledig met akties ten behoeve van hel vrijhouden van nu nog met volgebouwde stukjes natuur de strijd tegen de grond- spekulatie. en het behoud van een gezond leefmilieu rond Brussel Een jaar of vier zijn de aktievoerders in Brabant nu ak- tief, en wat er in de brochure staat is zo ongeveer een vastleg ging van wat er in de afgelopen jaren spontaan aan ideeën ge groeid was bleek het vermoeden van de Hofstadenaar )uist de giro dienst liet weten.dat er een ver gissing was gemaakt De heer Mon Janssens uit Hof- stade (bij Mechelen) is verleden week woensdag even de rijkste man van zijn dorp en misschien nog we) een eindje daarbuiten ook geweest Toen hij s morgens namelijk zijn post open zat te maken, bleek er een bedrag van 3 miljard 180 miljoen frank op zijn rekening te zijn gestort Uiteraard was de heer Janssens m zijn schik met dn presentje maar hij begreep ook wel, dat ei een vergissing in hel spel moest zijn Suikeroompjes of andere lucratieve instellingen bezat hij immers met Korte tijd later Een minimum aan onteigenin gen, wemig ot geen geluidshin der omdat de nieuwe baan al leen gebruikt zal worden voor intercontonentale charters en de landings- en aanvliegroutes zo danig zijn vastgelegd dat de toe stellen in geen geval lager zullen vliegen dan nu het geval is. nieuwe kansen voor hel kusttoe risme en uiteindelijk toename van de werkgelegenheid U ziet het er zijn geen nadelen, alleen maar voordelen verbon den aan de aanleg van een nieu we, langere startbaan bij het vliegveld van Oostende Althans zo willen hel stadsbestuur de handelskamer de luchthaven- direktie en de belanghebbende horeca hei doen voorkomen Verleden week nog op een pers conferentie Want voor 10 okto ber moet er over deze zaak be slist worden Vandaar ook dat het verzei tegen de nieuwe startbaan steeds sterker wordt Tal van lieden hebben er hele maal geen zin in om de startbaan met 1 100 meter te verlengen Temeer omdat aktiegroepen uitgevonden hebben dat uit breiding van de toch aJ ongun stig gelegen luchthaven slechts kan geschieden over de rug van een derde van de Oostendse be volking en ten oosten van een groot aantal woningen Verder stelt men dal deze uitbreiding helemaal niet ten goede van het toerisme komt Integendeel meei luchtverkeer van en naar Oostende zou petentile toeristen weJ eens kunnen doen besluiten een rustiger plaatsje uit te zoe ken voor de vakantiedagen. Men wijst er in dit verband op, dat de luchthaven bedoeld was om toe risten uit Engeland over te kun nen laten komen Dat Is hele maal van van degrondgekomen. Of de vage voorspellingen van de promoters nu uit zullen ko men achten de actievoerders nog maar zeer de vraag. Over het een en ander heeft men een rapport opgesteld, dat men heeft aangeboden aan staatssecretaris K Poma. Men is juist bij hem aan gaan kloppen, omdat deze secretaris ook wei gerde zijn handtekening te zet ten onder de toestemming tot uitbreiding van de luchthaven in Deume De staatssecretaris heeft beloofd het allemaal in een of andere commissie te zullen bespreken Ondertussen zijn op het ge meentehuis van Oostende al meer dan 2000 bezwaarschrif ten tegen de uitbreiding gearri veerd En dat maakt de promo ters toch een tikkie zenuwach tig, want men verwachtte eigen lijk zoveel tegenstand met meer en hoopte dat de discussie ge sloten was SPECIALE AANBIEDING 7 x 50 PRISMAKIJKERS 89,95 FILMCAMERA'S super 8 zoomlens en volledig auto matisch, met tas en lamp 285,- FOTO STUDIO NEELEMANS Bierkaaistraat 10 - Hulst Telefoon 01140-3084 DE SPECIAALZAAK IN FOTO EN FILM

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11