Vele e venementen op expo Sas ■1 Nieuwe pompen riolering voorkomen wateroverlast Bonden: cao-overleg bij NSM vastgelopen De Stem/De Vriie Zeeuw VAN VRIJDAG TOT EN MET MAANDAG Aktie tegen milieu belasting Dow-school moet clubhuis worden UITSLAG BAMISRIT stad streek Heikant Westdorpe St.-Jansteen Hoek IJzendijke A fwaterin gskan a al Hulst Geld nodig voor verplaatsing naar Zaamslag Woensdag 25 september 1974. 5 De pompinstallatie van bovenaf bezien. Van hier gaat het water naar de A.W.L. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De inwoners van de binnenstad van Terneuzen kunnen de eerstkomende jaren zonder natte voeten naar bed. Het vochtige euvel van een overstroming van een riolering in het laagst gelegen stadsdeel van Ter- ■teuzen is van de baan. Sinds half juli draaien in een grote kelder in de Roeiersgang achter het postkantoor twee krachtige elektrische waterpompen ,die de Terneuzenaars behoeden voor wateroverlast, zoals die de voorgaande jaren nog wel eens voor wilde komen. De nieuwe pompen, die de maar ze waren te klein, en gemeente Terneuzen in ge- hoogbejaard. Met de nu in ge bruik heeft genomen kwijten bruik zijnde pompen wordt zich uitstekend van hun taak. het hele rioiensteisel nagenoeg De ultra-moderne installatie, ieeggetrokken, zodat er veel die uit twee verschillende meer bergruimte is voor over pompen bestaat heeft tot nu tollig regenwater. Bovendien toe gemiddeld slechts drie uur slaan de pompen automatisch per dag hoeven te draaien. Dat betekent dat er per uur zo'n achthonderd kubieke meter water in de A.W.L.-pijp rich ting de Westerschelde werd gestuwd. De nieuwe pompen zijn gebouwd op de plaats waar de oude, die stamden uit 1930 zijn afgebroken. Dt directeur van openbare werken te Terneuzen, de heer JJ. Huigh, is zeer content met het functioneren van de kost bare investering. De hele in stallatie heeft ƒ203.000,- ge kost. De heer Huigh over de kansen van een overstroming bij eventuele hevige regenval: ..Zoals het nu is, is die kans sterk gereduceerd, maar ik kan niet garanderen dat er niets kan gebeuren". Een groot voordeel van deze zogenaamde „dompelpompen" is volgens de heer Huigh het feit dat negentig procent van het rioolwater dat in de riool pijpen stroomt door de zeer krachtige zuiging naar het pomphuis wordt getrokken en verdwijnt naar de Wester schelde. De heer Huigh: „Met de oude pompen bleef zestig a zeventig procent van het af valwater in de riolen staan. Als het dan een keer flink regende dan stonden de stra ten van de binnenstad blank. Nu blijft er nog tien procent achter 'in de pijpen. Dat komt omdat er nogal wat putten en bochten inzitten. Op plaatsen is die riolering sterk verou derd en op andere plaatsen is er weer eens een nieuw stuk tussen gezet". De directeur van openbare werken voorziet, dat op lange re termijn de hele riolering van de binnenstad op de schop zal moeten. Een projekt dat vele miljoenen gaat kosten, en dat afhankelijk is van toekom stige binnenstadplannen. Een duik in de historie leert dat de pompen, die in juli door nieuwe vervangen zijn, veertig jaar geleden in gebruik werden genomen. Deze pompen konden het ln het laaggelegen stadsdeel niet bolwerken. De binnenstad ligt ongeveer an derhalve meter beneden het Peil van de rest van Terneu zen. Veel overlast was het ge volg. In 1948 werden een derde Pomp en eenopvangkelder ge bouwd. Die voldeed, tot dat het in 1966 een keer echt hard Sing regenen. Een halve voet water, bedorven vloerbedek kingen, eisen tot schadeloos stelling en een actiecomité waren het gevolg Aan de pompen mankeerde het niet, aan, wanneer de watertoevoer te groot wordt. Dropping De pjz Oost Zeeuwsch-Vlaanderen organi seert in samenwerking met de KPJ-kring Hulst op vrijda. 18 oktober een dropping die in Westdorpe wordt gehouden- Degenen die wensen deel te nemen kunnen zich voor 10 oktober aanstaande opgeven bij mej- G Dekker in Axel, telefoon 01155-2639- In ver band met de organisatie van het gebeuren, is opgave na 10 oktober niet meer mogelijk Eventueel vervoer van en naar Westdorpe kan worden gere geld. Collecte De collecte voor het katholiek thuisfront in de parochie Heikant bracht een bedrag op van f 52,-. Biljartwedstrijden De bil jartclub „Den Ouden Arend" speelde in ha-ar clublokaal on derlinge wedstrijden waarvan de uitsla-gen als vol-gt waren: W vd. Velde, 26 car- E- van Eok 19 car-, A. Aerts 37 car, G Boussen 1-3 car-, W. v-d- Velde 26 car., G- Boussen 25 car, L- de Bruin 41 car, E van Goethem 28 car., E. van Eek 30 car-, E- Savooy 10 car., W- v-d- Velde 26 car., A. Aerts 20 car, E- van Goethem 36 car-. G. Boussen 34 car. Bejaardenrels Onder lei ding van de heer A.J. van der Knaap uit Hulst maakten vijf tig leden van de algemene be- jaardenbond. afdeling Heikant een reis naar Brugge, waar in het Boudewijnpark een maal tijd werd gebruikt. Na Brugge en omgeving te hebben be zocht, werd een bezoek ge bracht aan Sluis, waarna op de Oostburgse kermis halt werd gehouden en als sluitstuk werd een bezoek gebracht aan de vismijn, en de haven in Breskens. Schieting Op zaterdag 28 September organiseert de schutterssociëteit Sint-Jan in café Sport een schieting op twee staande wippen. In ver band met het korten van de dagen begint een schieting om 14.00 uur. Na deze schieting komen in oktober nog twee schietingen, waaronder een wildschieting en dan zit het sehuttersseizoen voor die staan de wip-schutters er weer op. Zeehengelen De zeehen- gelclub S- en G- in Hoek orga niseert op zaterdag 28 septem ber een internationale zeehen- gelwedstrijd in deWester schelde. Er wordt gevist van 11-15 tot 14-15 uur- Men heeft vele fraaie prijzen beschikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Terneu zen en omgeving wordt bin nenkort gestart met de voor bereidingen om een actie te gaan voeren tegen de invoe ring van de milieu-belasting- Deze belasting wordt in de tweede helft van het volgend jaar voor de eerste maal gehe ven- Korte tijd geleden is in Ter neuzen een afdeling opgericht van het Milieu Aktiecentrum Nederland- Deze organisatie houdt zich in heel Nederland bezig met het verzet tegen de milieu-belasting- Vooral in de gemeenten Utrecht en Nijme gen leverde de actie var. het M-A-N. vele duizenden weige raars op. In Terneuzen gaat de afde ling van het M-A-N- over drie weken beginnen met een handtekeningenactie tegen de invoering van de milieu-belas ting- Ter ondersteuning van de argumenten van de actiegroe pen zullen ook folders worden verspreid in de kernen langs het kanaal van Gent naar Ter- Ziekendag In het jeugd- gebouw te IJzendijke is de jaarlijkse ziekendag gehouden waarvoor uit geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen ruim 100 zieken waren gekomen. De heer H. van de Hemel sprak een welkomstwoord waarna kapelaan Buij ze een h. mis opdroeg welke muzikaal werd opgeluisterd door het da meskoor o.l.v. zuster Gratiana. De zieken kregen verder een lezing en een filmvertoning aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In een brief aan de kring van werk gevers in de kanaalzone heb ben de industriebonden laten weten dat de onderhandelin gen over een eigen cao voor de Nederlandse Stikstofmaat- scbappij (NSM) in Sluiskil zijn vastgelopen. De bonden blijven vasthouden aan hun cis van gedeeltelijke integra tie, wat inhoudt dat de wer kingssfeer van de nieuwe cao moet worden uitgebreid tot de beambten van de categorie 4. Een eis waarmee de NSM-di- rectcur niet akkoord kan gaan. De NSM-directie heeft de bonden laten weten dat als per 1 april 1975 niet over een eigen cao wordt beschikt de door na-ar voorgestelde mate riële en pensioenverbeterin gen, alsmede het formuleren van de uitgangspunten voor een sociaal beleid helaas niet kunnen worden gerealiseerd, omdat deze kwesties dan noodgedwongen in het kader van de regionale cao opnieuw aan de orde moeten worden gesteld. Als de bonden de intentie verklaring van de NSM niet accepteren zo laat de directie weten, z'in de aangeboden matei iele punten niet langer meer een NSM-aangelegen- heid, maar moeten deze ter discussie worden gesteld tus sen bonden en de kring van werkgevers in de kanaalzo ne. De kring van werkgevers ln de kanaalzone wordt gevraagd een standpunt in te nemen ten aanzien van de door de NSM aangeboden materiële punten. Die punten omvatten de be reidheid van de NSM de loon- lijn in het bedrijf per 1-4-1975 van de eigen bedrijfs-eao ver gelijkbaar te stellen met wat gemiddeld in de cao's van de chemische industriële onderne mingen van gelijke grootte en importantie van toepassitig is. Ongeacht van het resultaat hiervan zouden de per 31 maart 1975 geldende individu ele loonschalen, voor zover de overheidsmaatregelen dit zul len toelaten, met vier procent worden verhoogd, terwijl als dan ook vier procent van 12 maal het maandinkomen zal worden uitbetaald. Bijzonder verbolgen zijn de bonden over het feit dat de NSM-directie het formuleren van een sociaal beleid zou willen terugverwij zen naar regionaal overleg, terwijl eerder was vastgesteld dat medio oktober een nota dienaangaande door de NSM- directie zou worden uitge bracht. „De brief heeft ons wel ver rast, en wij vragen ons af waarom de uitgangspunten van de cao van de NSM bij ons zijn neergelegd", aldus de heer H. F- Lok. voorzitter van de kring van werkgevers in de kanaalzone. „Wij vinden de brief ook een beetje voor barig. Wat heeft het voor zin om over -de materiële inhoud van de cao 1975 te spreken als we nog niet weten waar we landelijk aan toe zijn. Er is bij voorbeeld nog niets bekend over een centraal akkoord, en onbekend is eveneens of de machtigingswet al dan niet verlengd wordt". Over de brief van de vak bonden zal de kring van werkgevers in de kanaalzone volgende week gaan overleg gen, waarna een antwoord wordt geformuleerd. „Eerst hebben we maandag nog een gesprek met de vakbonden over de -lopende cao, die zul len we eerst maar afhandelen. Overigens is het wel zeker dat we met zullen vertrekken bij onze onderhandelingen over de nieuwe cao vanaf d de stand' punten die ten aanzien van de NSM zijn geformuleerd. Dat is elders uitgebroed en als een vreemd ei bij ons neergelegd", zo besloot de heer Kok. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Vanaf aanstaande vrijdag tot en met maandag wordt in de Vlaan- derenlial in Sas van Gent de middenstands- en handels beurs „Expo Sas '74" gehou den. Eigenlijk is het nog een jaar te vroeg voor deze derde aflevering van de beurs. Oor spronkelijk was het namelijk de opzet het festijn eens in de vier jaar te laten plaatsvinden, en de volgende Expo stond dan ook voor volgend jaar op het programma. Maar op ver zoek van vele middenstanders en andere belanghebbenden heeft het organiserend comité besloten reeds nu de derde Expo te laten plaatsvinden. Daaruit mag afgeleid worden, dat men van plan is de beurs ook in de toekomst wat fre quenter te laten plaatsvin den. wijl de toegangsprijs ƒ2,50 be draagt. Maar daarmee is het wat betreft deze Expo nog niet ge daan. Er zijn nog wat extra attracties. Zo zullen de muren van de Vlaanderenhal behan gen worden met kunstwerken van verschillende kunstenaars. Er zullen demonstraties zijn en modeshows. Er is overdag levende muziek, verzorgd door organisten en een echte Nik kelen Ko uit Amsterdam. En al dat moois te bezichtigen voor ƒ1,-. Speciale aandacht is er ook dit jaar weer voor de bejaar den. Maandagmiddag rijdt de paardentram voor bij de be jaardentehuizen 't Verlaat en Redoute en alle bejaarden die zin hebben kunnen meerijden naar de beurs. Ook worden die middag speciaal de kinde ren van de hoogste klassen van de lagere scholen en de „Niet dat we van plan zijn leerlingen van de huishoud- om achter Axel aan te gaan", zegt de heer H. Mollema, lid van het organisatiecomité, „we zijn echt niet van plan om er een jaarlijks terugkerend ge beuren van te maken- Dat zou een te zware financiële belas ting voor de deelnemers bete kenen. En bovendien heb je dan het risico dat de kwaliteit achteruit gaat", aldus de heer Mollema. Aan de derde Expo in Sas nemen een veertigtal stand houders deel. Deze zijn niet alleen vanuit de plaats zelf afkomstig, maar eigenlijk is heel ZeeuwBch-Vlaanderen wel aanwezig op de beurs. Een plezierig gegeven is het, dat er niet alleen commerciële stands te vinden zullen zijn. Natuurlijk is de Expo een beurs voor middenstand en handel, en de nodige onderne mers zullen er clan ook weer hun speciale aanbiedingen traohten te slijten. Miaar daar naast is er ook een ruime plaats ingeruimd voor het in* formatieve. Zo zal de stichting Sas Promotion wat van haar activiteiten laten zien. Water maatschappij Zeeland en de rijkspolitie bemannen ieder een stand. De gemeente is er met een aantal actuele zaken aanwezig. Er zal aan den vol- ke onder meer getoond wor den in welke faseringen men gedacht had de aanleg van het gemeenschappelijk antenne systeem uit te voeren en ook de maquette van de sporthal zal in de gemeentelijke stand te vinden zijn. Ook tal van sportverenigin gen presenteren zich op de Expo 1974. Aanwezig zijn de Corn Boys, de Sasse tafedten- nisvereniginge, aquariumvere niging „De Blaauwe Spat", de schuttersvereniging St. Albert en de Bruigruitertjes. Tenslotte kan men ook kennis nemen van de werkzaamheden van de stichting „De Zonnebloem" en carnavalsvereniging Natuurlijk doet ook de hore ca wat voor de beurs. De bij de stichting aangesloten hore- oa-ondernemers exploiteren gezamenlijk een gigantisch terras, waar onder meer een zeer betaalbare dagschotel te krijgen zal zijn- De kinderen kunnen onderwijl een spelletje doen in de aanwezige crèche. Bij een beurs als de Expo hoort ook een uitgebreid amu sementsprogramma. Daar heeft men dan in Sas van Gent ook weer voor gezorgd. Vier avon den lang is het feesten gebla zen in de Vlaanderen. Vrijdag avond speelt het Mixertrio, dat beschouwd kan worden als het huisorkest van de beurs. Za terdagavond is de Tirolerka- pel „De Alpenecho's" te ho ren. Zondagmiddag is er een groots kinderfeest, verzorgd door Koos van de Velde. Ster van de middag is niemand minder dan Kluk-Kluk. Het zondaga-vondprogramma is af gestemd op de jeugd van bo ven de zestien jaar. De Volen- damse formatie Maddog is dan voor de eerste maal in Sas te horen. Maandagavond bege leidt het reeds eerdergenoem de Mixertrio Ria Valk en dinsdagavond ziin de heren aanwezig om Willy Alberti en Tony Evck te versterken. De aanvang van alle avonden is vastgesteld op negen uur. ter- (Van pon onzpr verslaggevers) OOSTBTJRO Giftere7! is men begonnen met de werk zaamheden voor de aanleg van een afwateringskanaal op het ^ehied van het watp^chap Het Vriie van Shiis Het be treft het kanaal dat komt te ^ggen t"*«en de Bli^abefhnol- der jn B:Prvh>f vanaf de rijksweg Bï^rvliet-Hnpk tr>t de uitwatering bii No"l Zeven in Horyfdnloat. Voor ï*°t grond verzet zal men een geh°el meuiwe methode eaan volgen die de weegegr^ven m-mrd yeeht<rtrneks de Wester^rhelde in «muit. Ten behoeve van dit kanaal moeten ook een aantal kunst werken wm'den uitffovnor.» ^en zestal hiervan zal op 22 oktober onenbaar vmrripn aan besteed Het betreft de bouw van t.wee bruggen, dr'e af- dui^arp en een afsluitba re duiker. school uitgenodigd. Op de dinsdag hopen de organisators met name op veel Belgi sche bezoekers. Omdat dan de weekmarkt in Sas van Gent gehouden wordt. De Expo is dagelijks geopend van twee uur 's middags tot en met negen uur 's avonds. Vredesdlenst In de basi liek van de H. Willibrordus te Hulst wordt zaterdag een vre- desdienst gehouden- Het the ma van deze dienst luidt ,.sja- lom-vrede". Celebrant is kape laan J0 van der Heyden- Het jongerenkoor Hulst verleent medewerking aan de viering- De muzikale begeleiding is in handen van het eigen begelei dingscombo. dat voor de »an- vang van de dienst de ouver ture van de popopera Tommy ten gehore zal brengen in een bewerking van de organist Han de Bruyn- De dienst be gint om zeven uur- BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 u-ur: My name is nobody 14 jr. Roxy, 20.00 uur: The Sting 14 jr. Plein 13- Handel- en Indus- trietentoonstelliing (t-m. 29 sept. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie van schilderijen en te keningen van W. van Dort jr., uit Halsteren (t.m. 26 sept.)- Geopend dagelijks van 13.30- 17.00 uur. op vrijdag ook van 19.00-21.00 uur, zat en zond. van 13.30-18 00 uur- Markie- (Van onze correspondent) ZAAMSLAG 28 equipes gingen van start in de buurt schap De Griete in de door de Zeeuwsch-Vlaamse automo bielsportclub (ZEVAC) geor ganiseerde Bamisrit 1974. Uitslag A-klas: 1 L. en T. Herwegh uit St.-Jansteen, 30 straf p.: 2 M. IJsebaert-H. Ha- selaer Terneuzen-Koewacht, 30 p.; 3 J. Beerendonck-C. Boogaard uit Vlissingen, 30 p- 4 T. en W. van Tiggelen. Bier vliet, 60 p.; 5 R. van Grem- berghen-W. Verschraegen, Koewacht, 90 p.: 6 J. Stolk-E. Kupers, Vlissingen, 90 p.; 7 D. Hendrikse-E. Voerman, Ter- neuzen-Hulst, 90 p.; 8 C- Ris- seeuw-M. de Jonge, Zaamslag- Terneuizen, 120 p. 9 de heer en mevr. De Bruin, Terneuzen, 120 p.: 10 Boshoven-Renshof, Goes, 122 p. Ook in de B-klas werd veel strijd geleverd en bovenaan de klassering eindig den niet minder dan vijf equi pes met eenzelfde aantal straf- punten, namelijk 90. Dat wa ren: 1 J. de Bock, Terneuzen; 2 O. en F. Weemaes, St.-Jan steen; 3 M. Scheele-A- Haak, Zaamslag; 4 equipe Rijswijk Baarland 5 equipe Der Wedu we, Hulst; 6 echtpaar De Smet, Koewacht. 120; 7 F. Kind-W. Suij, Axel, 120 8 J. Wolfert-mej. Van Weijnsber- gen. Axel. 150; 9 F. Vonck-J. de Kerf, De Klinge, 158 10 C. en J. van Luick, Goes, 158. (Van ®en onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Centra le Stichting voor Sociaal Kul- tureel werk te Terneuzen vraagt van de gemeente een geldlening van veertigduizend gulden. Dit geld is bestemd om de verplaatsingskosten te betalen van de voormalige Dow-school, naar Zaamslag. Het houten gebouw gaat daar als clubhuis gebruikt worden- De kredietaanvraag van de Centrale Stichting zal behan deld worden tijdens de eerst- zocht door kleuters uit de Ser- lippenspolder- Na het voltooi en van de kleuterschool „de Sdhatteberg", zal een aantal van deze kleuters het, in de nieuwe school, wat dichter bij huis zoeken. De gemeente ver wacht dat „de Springplank" met één volledige klas zal verminderen, tot twee klassen. Het huidige gebouw aan de Oranjestraat is daarvoor te om vangrijk Een ander punt op de agen da van de komende raadsver- gaderimg is nog het benoemen komende raadsvergadering te van vertegenwoordigers van B Terneuzen op donderdag 26 september. De Dow-school stond tot voor kort aan de van Steen bergenlaan in Terneuzen. Het vroegere eigendom van Dow- Chemical is inmiddels afge broken en wordt op het ogen blik weer opgebouwd op een terrein aan de Sportlaan in Zaamslag- Het is bestemd vals het nieuwe onderkomen van he1 club- en buurthuiswerk van de Centrale Stichting in Zaamslag. Het is bestemd als ,,De stropiekan". zal gedeelte lijk worden afgebroken De beste onderdelen van de houten keten zullen in het nieuwe clubhuis worden ver werkt. Tijdens dezelfde raadsverga dering komt ook een aanvraag om gemeentelijke financiële steun, van de Oranje-Nassau- school te Sluiskil aan de orde. Het geld is nodig om de vloe ren van de lokalen van Oran- je-Nassauschool te herstellen Na een onderzoek, dat onlangs door openbare werken van Terneuzen werd ingesteld, bleek dat vloeren zo goed als verrot waren. Oorzaak van de rotting was een gewijzigde grondwaterstand. Het water onder de vloeren van de school is aanmerkelijk geste gen sinds het dempen van een watergang in de nabijheid van de school. B en W van Terneu zen stellen aan de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. B en W adviseren de raad lenen aan de definitieve over dracht van een schoolgebouw in de Jacob Catsstraat aan de Stichting Samenwerkingsscho len voor kinderen met leer- en op oedingsmoeilijkheden. Eer der was deze stichting een ge bouw toegezegd in het plan „Zeldenrust". Dit besluit werd later omgezet in het voorlopig toewijzen van het gebouw aan de Jacob Catsstraat De raad zal volgende week donderdag moeten beslissen over de overplaatsing van de kleuterschool „De Spring plank" naar het gebouw van de „Zonneschool'„De Spring plank" wordt in hoofdzaak be en W en de raad in de School- artsendienst, in het bestuur van de stichting Kabeltelevi sie, in het bestuur van de gemeenschappelijke regeling Bestuursschool Zeeland en in het bestuur van de Gemeen schappelijk Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De aanvang va® de raads vergadering in het Terneuzen- se stadhuis, is half acht. zenhof, expositie De Belgen in Bergen op Zoom vlucht en verblijf 1914-1919 (t.m. 29 sept.Tweede Hal Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand, schilderij Frans dorpje van mevrouw W- Gie- lis-Van Giels, Bergen op Zoom (t.m. 30 sept.). Geopend ma t.m. vrijd. van 8 30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. De Stoel mat, expositie „Van Semafoor tot satelliet" (t.m. 29 sept.) ge opend werkdagen van 10.00- 12.00 uur, van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur, zat. en zon. van 13.00-17.00 uur. GOES Grand, ling. Geen fiilmvoorstel- HULST Den Dullaert. expositie van de beeldhouwers A- Teeuwisse uit Amsterdam en Pieter d'Hont uit Utrecht, alsmede van de aquarellist Joop Wil- lems uit Amsterdam (t.m. 10 okt.). Galerie Van Geyt, Steenstraat, expositie werken van negen Nederlandse kun stenaressen onder de titel ■.Joffers'74" (t.m. dokt.)- MIDDELBURG City, 20.00 uur; Cries and whispers. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Middelburgs mu ziekleven in grootmoeders da gen (t.m. 9 nov-); open van 9.00-12.30 en 13.30-1700 uur- 's Zat. van 9.30-12.00 uur. ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur: koffieconcert. De Doelen (gro te zaal) 2015 uur: Rotterdams P'nilharmonisch Orkest, o.l.v- Edo de Waart. Solist Daniël Wayenberg, piano. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Het he melbed" van Jan de Hartog met Kitty Jansen en André van den Heuvel. In den Twij felaar, 20.30 uur: Festival van Franse chansons. SAS VAN GENT De Roselaer, 20.00 uur: Film „l'Eden et après" van Alain Robbe-Griilet. SLUISKIL R.-k. Antoniuskerk, exposi tie ,.75 jaar kapucijnen Sluis kil" (t-m- 6 okt.). Geopend op zat. en zond. van 15.00-17.00 uur en na de kerkdiensten. VLISSINGEN Alhambra, Geen stelling. filmvoor- WESTDORPE Galerie Troutzaerte, exposi tie schilderijen en tekeningen van Paul Citroen (t.m. 12 okt.). Geopend di. t.m- zat- van 9.00-18.00 uur, zon. van 14.00-18,00 uur Op maandag gesloten. ZIERIKZEE 't Lange Uus, Haven-markt 28 expositie Henk van der Horst, olieverven (tm 26 sept-). Geopend di. tm.. zat van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18 00 uur. Bovendien do. van 19.00-21.00 uur ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische kunstenaars, geo pend alle dagen tot 6 okto ber Museum Vleeshuis, Vlees houwerstraat B-2000, expositie Ruckers documenten en in strumenten. Geopend dag- van 10.00-17.00 uur; op maandag gesloten (tot 1 okt.). BRUGGE Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerie in Praag (t.m- 20 okt.)- Uitgave- Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9. te! 01150 7920 (4 lijnen): HUI^ST: Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 liinen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag tm vrijdag 8 15 - 12 30 en 13 30- 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda- Maandag t.m. vrijdag var 19 00-20 00 uur. tel 01600 - 22341. zaterdag van 1000 -HOU uut tel 01600 - 499Ü0, zondag van 20.00 - 22 00 uur. tel 01 HOU 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen, tel. 01140 - 3751 of 01150-6297. Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: HUISAANSL UITINGEN: Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen. tel 0115(1 7920 privé tel 01150 - 5745: algemeen re dacteur Zeeland A F Koopman kantnor Kromme Weele 4 Middelburg, tel 01180 (764 privé tel 01180 - 7438: redameur Midden-Zeeland drs J Bouwmans kantnol Klokstraat 1, Goes, tel 01100 8030 privé Zuidvhetstraal 53 Goes tel 01100- 8138: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen tel 01150 1920 pnvè tel. 01150- 4866: redacteui 5V Z-Vlaanderen R van det Helm. Melkweg 40, Oostburg, tel 01170- 3370: sportredactie Zeeland: T. Roomen. tel. 01155 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer. Trumanlaan 10. Axel. te! 01155- 2237 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland, P Ronlngs. tel 01150-6297. ADV ERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland- C Menu tel 01100-4316. I

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5