Terneuzen wil raamprostitutie verbieden ESER Vrachtauto huis binnen wja Sportzaal in plan St. Albert Directie Ylaanderenhal en sportraad verbolgen over sportzaal-besluit Parkestone-vlucht niet in trek De Stem De Zeeuw Ravage in Zaamslag tgels swerken Restauratie Sluise poorten Afrikaanse instrumenten in Terneuzen WEER MEER SCHEPEN DOOR KANAAL uióóe GEMEENTE ONDERZOEKT WETTELIJKE MOGELIJKHEDEN 9 streék WÊÊÊÊÊÊmmmmm gnus en voor jigkundigen Vijzel APOTHEKERS- ENTE B.V. TRUCTIE- i/VERKER ndige a ndige a ndige a rZENDGRO|P er velen Hoog tijd TerneuTen Eede St.-Jansteen Axel IJzendijke Borsele Westdorpe In zeeland Dinsdag 24 september 1974. A 1 JK 50 01600 75551 rvanging wegens ziekl ervanging jden. bovengenoemde scho aan het Bestuur van ie p.a. Crogtdijk 50, Bredi iCHT reg 103, Dordrecht. TeL ir. instructiebedrijf iensttreding een 21 jaar. - 437 of Nieuwe BredaJ tiekenhuizen agen om ie krachten i uit die aanvragen: i buiten Breda, iekenverzorgster voor or ongeveer 3 weken, 7.30 uur tot 13.00 uur in Breda. Als u enkele n en niet opziet tege n nachtdiensten) *s a taalde baan voor u. ekenverzorgster v0°' Roosendaal. Dit Is e weken, of misschien dagdienst, maar ge goed gehonoreerd- een van de boveng dan snel de banenlil zeker van alle sociale betaalde feest- en vrj ;eld. OR ELK BEROEP Tel. 01600 - 48450* Maastricht Nijmegen Tilburg i Venlo uw markt/ (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In overleg met het openbaar ministerie gaat de gemeente Terneuzen onderzoeken of het mogelijk is de zogenaamde raamprostitutie in Terneuzen te verbitden. De gemeente Terneuzen en de ge meentepolitie, hebben onlangs nauwgezet de plaatselijk gel dende algemene politieveror dening onderzocht op artike len, die een dergelijk verbod rechtsgeldig zouden kunnen maken. De gemeente is met de poli tie van mening, dat één van de verordeningen van de A.P.V. daartoe mogelijkheden biedt, In verband hiermee zal begin oktober een gesprek plaatsvinden tussen de ge meentepolitie en het openbaar ministerie. De eventuele aan klacht tegen degenen. die raamprostitutie bedrijven moet van het openbare ministerie uitgaan- Volgens de okrpschef van de gemeentepolitie in Terneuzen de heer E. Hubregtsen moet er voorzichtig gehandeld worden, wil men op grond van een dergelijk artikel met succes ging van raam prostituees overgaan „In Alkmaar is een dtngeli k artikel met succts toegepast. We willen echter eerst eens bekijken wat de officier van justitie in Middel burg adviseert". In Terneuzen zijn tot nu toe nog geen sereuze pogingen ondernomen om de lucratieve attracties uit de Dijkstraat te verwijderen. Over de moge lijkheid om dat nu wel met succes te doen zegt de korps chef „Op een eventueel re sultaat van een procedure heb ik nog geen kijk. Een vrij spraak van de rechter en het hele openbare ministerie en de politie staan te kijk". Iets anders wat de heer Hu- bregtse zidh afvraagt is: „Als die raamprostitutie hier op houdt, waar gaat het dan naar toe? Naar Axel of naar Sluis, dan zitten die er mee". (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Met een enorme klap is gistermiddag om ongeveer kwart voor twee een vrachtauto, met daarachter een salonwagen in de Terneu- zeusestraat te Zaamslag de woning van de heer P. Diele- man (72) binnengereden- De ravage was enorm. Van de ge hele voorgevel bleef slechts een puinhoop over. Stukken glas, hout en brokken steen vulden de voorkamer. Tuin muren en voortuintjes werden vernield en de vrachtauto zelf was rijp voor de schroot hoop. De heer en mevrouw Diele- man waren op het moment dat het ongeluk gebeurde niet thuis. Zij waren een weekje op vakantie bij hun dochter in Den Haag en zouden eigenlijk pas vandaag thuiskomen. Gea larmeerd door familieleden keerden beiden echter gistera vond al naar Zaamslag te rug. De bestuurder van de vracht auto met salonwagen was de kermisexploitant P.F.L. uit Apeldoorn. Hij kwain van de kermis in Terneuzen. Bij het binnenrijden van Zaamslag passeerde hij een geparkeerde auto op het moment dat vanuit de tegenovergestelde richting een vrachtauto van De Meijer en Verbragge uit Terneuzen naderde. L. probeerde nog snel tussen de geparkeer de auto en de vrachtauto van De Meijer en Verbrugge door te schieten. Dat lukte niet. Hij verklaarde later dat hij door zijn rem taapte- Daardoor raakte hij eerst de tegemoet komende vrachtauto, schoot vervolgens naar de rechterzij de van de straat tegen een muurtje, reed door het voor tuintje en kwam tenslotte in de voorkamer van pand num mer 35 tot stilstand. De be stuurder van de vrachtauto werd licht gewond. „Ik was aan het werk in de achterkamer en ik hoorde een enorme klap", zei mevrouw De Blaey, die naast het echt paar Dieleman woont. „Het is hier in de straat altijd een lawaai van jewelste en eerst lette ik er niet op. Maar toen ik glasgerinkel hoorde, be greep ik wel dat er wat aan de hand was. Ik ben direct naar boven gelopen, waar de Kleine René van drie jaar lag te slapen. De kinderen kunnen nogal wat lawaai hebben want hij was er eens wakker van geworden" Zij vertelde verder onmiddellijk de zoon van het echtpaar Die leman, die op de Val woont, te hebben gewaarschuwd, die op zijn beurt zijn ouders inlicht te. „Het wordt hoog' tijd dat de rondweg wordt aangelegd zo is de conclusie van sommige bewoners van Zaamslag. »»Het is nu allemaal betrekkelijk goed afgelopen. Als de mensen thuis geweest waren en in de voorkamer hadden gezeten, zouden er waarschijnlijk ern stiger dingen gebeurd zijn. Als het niet druk is, rijden grote vrachtwagens met vaak veel te hoge snelheid door de Terneuzensestraat. Veronder stel dat het een tankwagen met gevaarlijke of ontplofbare stoffen wa geweest". Hoe groot de schade is, kon de aannemer, die de voorgevel had gestut, nog niet zeggen Jn ieder geval geen geringe schade", zo was zijn conclu sie. Het verkeer ondervond eni ge vertraging. Toen de vracht auto door een kraanwagen van de firma Dees uit Terneu zen uit het huis werd getrok ken, moest de politie het ver keer gedurende ongeveer een kwartier geheel stilleggen* (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Tijdens de raads vergadering. die donderdag 26 september in Sluis wordt ge houden, komt een voorstel aan de orde om de restauratie van de Waterpoort en de Oostpoort in de stadswallen van Sluis te laten Voorbereiden door het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft te Goes. Die voor bereiding kost /ÏS.UOU. Een bedrag van 230.000 wordt tijdens deze vergade ring aan de raad gevraagd voor de uitbreiding van de lagere school aan de Brug straat te Sluis met drie loka len. Tevens wordt de rest van de school wat gemoderni seerd. Een ander voorstel gaat over het verbeteren van de centrale verwarming in de openbare lagere school te Retranche- ment. Hier staan oliekachels, die nogal wat mankementen vertonen. Met het overschake len op gas verwarming is een bedrag van 8200 gemoeid. De raad zal donderdagavond ook afgevaardigden aanwijzen in diverse commissies en in stellingen, waarin de gemeente normaal is vertegenwoordigd. Ook worden dan de raadscom missies samengesteld. bergeim of zoom Luxor, 20.00 uur My name is nobody 14 j. Roxy, 2000 uur: The Sting 14 j- Plein 13, Handel- en Indus trietentoonstelling (tin. 29 sept)- Etcetera, Molstraat 10a, ex positie van schilderijen en te keningen van W. van Dort jr uit Halsteren (t.m. 26 sept.). Geopend dagelijks van 13.30- 17.00 uur, op vrijdag ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. van 13.30-18.00 uur- «arkie- Van de voorgevel bleef niet veel meer overeind. Bezoek De konink lijke marechaussee, post Ter- "euzen heeft gisteren hoog be zoek ontvangen- De nieuwe commandant van de koninklij ke marechaussee in Neder land, brigade-generaal E N Spronk. arriveerde tegen elf "Ir in Terneuzen voor een eerste kennismakingsbezoek 44ii de post Terneuzen. Het bezoek aan de mare ehaussee van Terneuzen was een van de reeks werkbezoe ken die de nieuwe comman dant door heel Nederland af legt SAS VAN GENT b. en W. van Sas van Gent gaan de gemeenteraad van Sas van Gent tijdens de vergadering van donderdag 26 september voorstellen de nieuwe sport zaal in het bestemmingsplan St. Albert te bouwen. Van de mogelijkheid om de sportzaal in het gebouwencomplex De Vlaanderen onder te brengen willen B. en W. geen gebruik maken. Het belangrijkste argument daarvoor is dat in dat geval de sportzaal alleen maar aan de eisen kan voldoen als het grootste deel in nieuwbouw wordt opgetrokken. Het is voor B. en W. die voor het installeren van de sportzaal in het complex van De Vlaande ren nog niet alle koeten heb ben berekend, duidelijk dat in financieel opzicht de bouw van een nieuwe sportzaal in plan St Albert voordeliger is Bovendien vinden b. en w- het wat moeilijk om een koppe ling tot stand te brengen tus sen gemeentelijk en particu lier initiatief. Het bouwen in het bestem mingsplan St- Albert heeft volgens b. en w behalve fi nanciële ook andere voordelen. Het gebouw kan ook dienst doen als gemeenschapscentrum voor deze wijk. De houten ba rak, die nu als wijkcentrum dienst doet, kan dan verdwij nen. Bovendien kan het vere nigingsleven in deze wijk door de bouw van sportzaal, annex wijkcentrum, een nieuwe im puls krijgen. Tijdens deze raadsvergade ring komen voorstellen aan de orde om de laatste hand te leggen aan de voorbereiding van de centrale antenne-in richting. Om tijd te besparen willen B. en W. het werk on derhands aanbesteden. Wat de aanbesteding en aanleg betreft zal de gemeente een nauw contact onderhouden met de woningbouwvereniging, omdat die straks voor beheer en ex ploitatie gaat zorgen. Als de antenne-inrichting klaar is wordt die door de gemeente aan de woningbouwvereniging overgedragen. Een belangrijk onderwerp tijdens de vergadering van a.s. donderdag is de benoeming van een derde wethouder- Met negen stemmen voor en vier stemmen tegen heeft de raad op 3 september besloten G S- toestemming te vragen om een derde wethouder te benoemen. De toestemming van G.S- is inderdaad gekomen (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De direktie van „De Vlaanderenhal" in Sas van Gent is zwaar verbol gen over het besluit van deze gemeente om een nieuwe sportzaal te bouwen in het be stemmingsplan St. Albert. Ook de sportraad van Sas van Gent voelt zich volledig gepasseerd in de besluitvorming rondom deze yaak. „We staan een beetje op on ze achterste poten. De ge- met de aanbieding de gemeen teraad wel nooit bereikt- Over deze hele zaak is met ons totaal geen kontakt opgeno men. De gemeente kan van ons niet meer veel verwachten als het zo gaat. Maar zullen niet bij de pakken neer gaan zitten' De heer Hamelink is verder van mening dat de gemeente de Vlaanderenhal links heeft laten liggen „Dat hebben ze met de sportraad ook gedaan". En verontwaardigd reagerend meente heeft ons totaal gene- zegt hij nog: „We hebben onze geerd", aldus het commentaar goede wil getoond met ons van een zeer in de wiek ge schoten direktielid van de Vlaanderenhal, de heer L.C. Hamelink. De direktie van de Vlaan derenhal heeft indertijd aan de gemeente aangeboden om binnen de beschikbare ruimte van de Vlaanderenhal een o^rnooala m boüTnv, -a?0r weer een puinhoop van". 975.000 dulden. Het huidige K F plan van de gemeente gaat 1.2 miljoen kosten. De direktie aanbod. We wilden de beteke nis van de Vlaanderenhal cen traal stellen in Sas van Gent. Ze k-umnen van ons wel zeg gen dat het eigen belang is. maar het heeft tot mu toe al leen maar geld gekost". Het was een puinhoop toen we er mee begonnen en als ze ons niet lusten dan maken we er En het commentaar van de de Vlaanderenhal vindt voorzitter van de sportraad van Sas van Gent, de heer W.F.S. Remery: „Ik vind het bijzonder vreemd, dat ik als voorzitter van een adviescolle ge uit de krant moet lezen over deze beslissing van b en w. Ik voel me gepasseerd". het maar een vreemde gang van zaken, dat deze dure in vestering aan de gemeenteraad geadviseerd wordt. De heer Hamelink: „Mis schien heeft die brief van ons Bolling Aan de bollinj bij mevrouw De Geeter-De Vriend deden 78 boilers mee. De uitslag: 1. Carlos de Vreeze -Rob van Rie-G. Dhondt. 2. Marclé, 3- Riaoul de Geeter-P. van Maele-J. Deij, 4 P- Hae- geman-G- Matthijs-G Dut- schaver, 5- J Kerkhove-R. de Vriend-W. de Ta-eije, 6- E- de Vreeze-G Engels-R. Verheije, 7. R. Schoonacker- G. Steij aert-J. de Vreeze. Gouden bruiloften De echtparen L. van Houten-Ver- wi-lligen uit de Brouwerij straat en het echtpaar J. van Houten-van Cranenbroeck uit de Gentsevaartstraat vierden zaterdag hun gouden huwe lijksfeest. Om 14 en 16 uur werd uit dankbaarheid een heilige mis opgedragen in de parochiekerk te St.-Jainsteen. Een buurtoomité in de Brou werijstraat en het feestcomité te Kapelle Brug hadden de woningen en omgeving ver sierd. De comités boden na mens de buren cadeaus aan. De harmonie St.-Jan uit St.- Jansteen bracht beide echtpa ren een serenade. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanaf dinsdag één oktober tot zon dag 10 november wordt er in het Terneuzens museum een tentoonstelling gehouden van Afrikaanse muziekinstrumen ten- De expositie heeft het motto meegekregen: „Muziek en dans in Afrika"- De Terneuzenaars, die graag weer eens iets anders zien en horen dan een Hollands draai orgel of een grote trom, kun nen op deze tentoonstelling hun ogen uitkijifeen. De meest vreemdsoortige inlandse in strumenten worden er uitge stald- Via geluidsbanden zal het publiek ook geconfron teerd worden met de ritmische negermuziek van midden zui delijk Afrika- Enkele van de instrumenten, die te zien zullen zijn tijdens de tentoonstelling: een Afri kaanse speeltrom, een kalsbas- trom, een vijfsnarige luit uit het gebied van de Neder-Kon- go, een zogenaamde samsa af- komstig uit Mozambique en een houten klankkast met vier entwintig ijzeren toetsen even eens uit Mozambique. De tentoonstelling ls tot stand gekomen met medewer king van het museum voor Land en Volkenkunde in Rot terdam. De openingstijden zijn van 14 -17 uur. EXPOSITIE Vanaf za terdag 5 oktober tot en met 19 januari wordt in het streek museum te IJzendijke de oor- logs- en verzetstentoonstelling gehouden. Men krijgt, dan een uitstekend beeld van de oor logshandelingen in en rond West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De tentoonstelling wordt za terdag 5 o ktober om lil uur officieel geopend door burge meester A. Schipper van Oost burg. Hengelwedstrijd De Axelse hengelaarsvereniging Geduld Overwint Alles, hield op haar viswater een hengel wedstrijd, die meetelde voor het clu-bkampioenschap 1974. De vangsten waren zeer matig. Uitslag: 1. J. Deij 310 punten, 2- F. Bockstel 170, 3. J. Eind hout 170, 4. mevrouw C. Roose 165, 5. J. Willemsen 160, 6. L. Mesure 150, 7. W. de Jonge 115, 8. J. Overdulve 100. 9. W. Saey 80, 10- G. de Rijk 10 punten. Na afloop werden in het clublokaal, café De Witte Leeuw de prijzen aan de win naars uitgereikt. Tentoonstelling De hamd- werkclub van de rk- bejaar- denbond houdt dinsdag 24 sep tember een tentoonstelling in het clubgebouw naast het Ge zellenhuis in de Walstraat. Het publiek kan de handwerkpro- dukten ook kopen. De tentoon stelling is geopend van 14 tot 18 uur- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gedurende de maand augustus zijn er 484 zeeschepen, met een gezamen lijke inhoud van 1-427-162 ton van zee gekomen- Naar zee voeren er 491 met een geza menlijfce tonnage van 1-430-176 Het totaal aantal van zee vanaf 1 januari 1974 bedroeg 3.497 met een totaal van 10.156-206 brt- Naar zee voe ren er tot eind augustus 3520 met een totale tonnage van 10-201-657- Het vorige jaar (zelfde periode) waren dit respectievelijk 3-318 zeesche pen met een totale inhoud van 9123.713 brt en 3322 zeesche pen met een gezamenlijke in houd van 9-129 796 brt. In augustus 1974 voeren 518 binnenschepen met een geza menlijk laadvermogen van 229-735 ton van en naar de Westerschelde- Vanaf 1 janua ri 1974 waren het er in totaal 4105 met een gezamenlijk laadvermogen van 2.058-945 ton Gedurende dezelfde perio de in 1973 bedroeg het aantal In- en uitvarende binnensche pen 4-082 met een geza-menlij ke inhoud van 2-138-047 ton. De veerpont te Sluiskil zette de vorige maand 56-434 voet gangers, 38-938 fietsen en 10 overige voertuigen over- Het totale aantal tot eind augiustus 1974 bedroeg 442.735 voetgan gers, 309-978 fietsen en 178 overige voertuigen- Puzzelrit De personeels vereniging van Van den Ende B.V. te Borssele, houdt op 5 oktobre een puzzelrit onder de naam van Linde Puzzelrit. De start vindt plaats om 13.30 uur in het bedrijf van Van den Ende, Monsterweg 41, Borsse le. Clubkampioenschap De definitieve uitslag van het clubkampioenschap 1-974 van de henigelsportvereniging „Platzak" te Westdorpe luidt als volgt: 1. E- Varenwijok uit Zelzate, 2- A- Swartlé uit Zei- zate, 3- A- van Kampen uit Westdorpie, ?4. F- MecheLinck uit Westdorpe, 5. J- van der Kammen uit Sas van Gent, 6- M. Roeigiers uit Zelzate, 7- R Baete uit Zelzate, 8- Th- van de Abeele uit Westdorpe, 9- F. Sijnesael uit Westdorpe, 10- E. Soethaert uit Westdorpe, 11- R de Boc-k uit Westdorpe, 12- H. van Heoke uit Zelzate, 13- A van Vooren ui tErtvelde, 14. U- de Rijcke uit Westdor pe, 15. D- de Vleeschauwer uit Zelzate- zenhof, expositie De Belgen in Bergen op Zoom vlucht en verblijf 1914-1919 (tin- 29 sept.) Tweede Hal Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand, schilderij Frans dorpje van mevrouw W. Gie- llis-Van Giels, Bergen op Zoom (t.m. 30 sept.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. De Stoel mat, expositie „Van Semafoor tot satelliet" (t.m. 29 sept). geopend werkdagen van 10-00- 12.00 uur, van 14-00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur, zat. en zon. van 13.00-17.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Lady slngs the blues 14 j. HULST Bioscoopgebouw, 20 00 uur: Dokter Zjivago 14 j. Den Dullaert, expositie van de beeldhouwers A. Teeuwisse uit Amsterdam en Pieter d'Hont uit Utrecht, alsmede van de aquarellist Joop Wil- lems uit Amsterdam (t.m- 10 okt.). Galerie van Geyt, Steenstraat expositie werken van negen Nederlandse kun stenaressen onder de titel „Joffers '74" (tm. 8 okt MIDDELBURG City, 20.00 uur: Heat. Rijksarchief, St. Pieterstraat 38. expositie Middelburgs mu ziekleven in grootmoeders da gen (t.m. 9 nov.); open van 9 00-12.30 en 13.30-17-00 uur. 'zat. van 9-30-12.00 uur. OOSTBIJ RU Ledel Theater, 26.00 uur: De ijzeren vuist 14 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 2015 uur: Rotterdams Philhar- moniseh Orkest o.l-v. Edo de Waart. Solist Daniël Wayen- berg, piano. Hofplein Theater, 20.15 uur „Het hemelbed" van Jan de Hartog met Kitty Jansen en André van den Heuvel. De Lantaren, 20.30 uur; Johnny Rivers, pop. In den Twijfelaar, 20 30 uur: Fes tival van Franse Chansons. SLUISKIL R.-k Antoniuskerk, exposi tie „75 Jaar kapucijnen Sluis kil", (t.m. 6 okt Geopend op zat. en zond. van 1560-17.00 uur en na de kerkdiensten- TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Au pair girls 18 j. Vestzaktheater, 20.30 uur: Film „Reed Mexico". WESTDORPE Galerie Troutzaerte, exposi tie schilderijen en tekeningen van Paul Citroen (t.m- 12 okt.) Geopend di. t.m- zat. var. 9.00-18.00 uur, zon- van 14.00-18.00 uur Op maandag gesloten. ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenmarkt 28, expositie Henk van der Horst, olieverven (t.m. 26 sept.). Geopend di. tm. zat. van 900-12.00 uur en van 13.30-18 00 uur. Bovendien do- van 19.00-21.00 uur- antwerpen Middelheimpark, expositie Belgische kunstenaars, geopend alle dagen tot 6 oktober. Mu seum Vleeshuis, Vleeshouwer straat B-2000, expositie Ruc- kers documenten en instru menten. Geopend dag. van 10.00-17.00 uur: op maandag gesloten (tot 1 okt.). brugge Stadsschouwburg, 20 00 uur: „Maat voor maat" van William Shakespeare door Kon. Ned. Schouwburg. Antwerpen. Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen ui't Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerie in Praag (t.m. 20 okt.) (Van onze duivensportmedewerkei') TERNEUZEN De provin ciale wedvlucht vanuit Par- kestone was ook dit jaar bij kringen niet in trek. Met na me in kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen was de deelname Laurens; 9 F. LAcor uit Vlis- singen; 10 R. Velthuizen uit Souburg; 11 J. Eiff uit Vlissin- gen; 12 W- van de Slikke; 13 C. van Opdurp, beiden uit Breskens; 14 H. Simpelaar uit Groede 15 A. van Bremen uit 's-Heerenhoek. Hoofdprijs L. Lacor, Ploegenprijs Klaassen- voor deze Engeland-vlucht bij- Taillie. Eerste serie aangeduid zonder klein, slechts 56 duiven werden in Hulst en Klooster- zande ingekorfd- Ook kring centrum, met als inkorfcen- trum Axel, 130 duiven, toonde weinig belangstelling. J. Hietbrink uit Nieuw en St.- Joostland, de eerste serie on- aangeduid was voor Klaassen- Taillie. teauroux) met 36 jonge dui ven, hoogste snelheid 1965.- mpm. 1 Ch. Temmerman; 2 en 5 Th. Steijaert; 3 M. Vermee- re; 4 W. Maes 6 Waebeke en zoon; 7 en 10 A- Temmerman; 8 A. van de Broeeke; 9 B. de Poorter. Nederlandse Bond van Za terdagvliegers, afdeling Zee land: De Reisduif te Breskens, wedvlucht vanuit Quievrain met 43 duiven; 1, 2, 6, 7 en 9 R. Simpelaar (1903.10 mpm); Overwinnaar J. Hengst, 8 J- Hoogesteger, allen uit Westkapelle, 10 D. Hogesteger uit Middelburg. Rayon-D met 596 duiven: 1, 2 en 3 H. van de Moere; 4 J. Verwei 5 L. de Fouw, allen uit Kortgene; 6 Gebrs. Houte kamer uit Wolphaartsdijk 7 J. de Looff: 8 A. de Haze; 9 J. Clement; 10 Combinatie Maas- Blank allen uit Kortgene. Rayon-E met 232 duiven: 1, 3 en 10 Jac Neels (1791.16 mpm), 2 en 4 E- Minnaard Jz.; 5 J. Duynkerke, allen uit Ver- De Concours Club Walche- 3 en 5 J. de Krijger en zoon 4 seke; 6, 7 en 8 G. Neels; 9 V. vlucht, waaraan door 1084 dui ven werd deelgenomen werd een duif van J. Dekker uit Zierikzee, met een snelheid van 1275.24 meter per minuut 2 Klaassen-Taillie uit Schoon- dijke; 3 P. Goedegebure uit 's- Heer Arendskerke; 4 C. Ter- wiel uit Souburg; 5 L. Fontei- ne uit Dreischor; 6 J. van Belzen uit Middelburg 7 G. van Drie uit Breskens; 8 Com binatie Riesen-Strijd uit St.- aeze ren nam 147 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Chateauroux: 1 en 8 j. van Belzen; 2 E. Reynhoudt, bei den uit Middelburg'. 3 en 14 Riesen-Strijd uit St.-Laurens 4 Chr de Graaf uit Middel burg; 5 Ch- de Poorter; 6 en 13 M. Hibels; 7 C. Boogaard; 9 en 12 W. de Graaf, allen uit Souburg; 10 en 15 R. van Her cules uit Middelburg; lil L. Neumann uit Souburg. VZV uit Hoofdplaat (Cha- R. de Poorter 8 en 10 R. Versaevel. Vanuit St.-Ghislain met 83 diuiven; 1 A. de Poor ter (1206.40 mpm); 2, 4 en 8 J- de Smidt en zoon; 3 R. Versavel 5 en 9 J. Versprille; 6 J. van de Lijke: 7 F. Scheel- 10 E. Pieters. Rayon-C met 521 duiven: 1 A. Marteyn uit Arnemuiden (2032.35 mpm); 2 en 6 J. Dommisse, 3 W. Daane en zoon, allen uit Vlissingen; 4 W. Flipse, 6 en 9 P. Hengst, 7 van Koeveringe, beiden uit Krabbedijke. Concours Club Walcheren, vanuit Doornik met 319 dui ven: 1 en 13 J. van Belzen; 2, 3, 4 en 14 R. van Hercules; 5 en 15 M. Jaspers, allen uit Middelburg; C. Hendriks uit Souburg; 7 D. Beenman: 8 J. de Bel, beiden uit Middelburg; 9 J. Lens; 10 Gebrs. Korff; 11 J- Braet, allen uit Souburg; 12 M. Poortvliet uit Middel burg. Uitgave* Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag tm, vrtidag 8 15 12 30 er 13 30 17 00 uur BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19 00 2IM10 uur tel 016110-22241, zaterdag van 1000 - 11 01) uur. teL 01600 - 49900. zondag van 20 00 - 22 00 uur. tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen, tel 01140 - 3751 of 01150 6"- 'ten- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: HU IS A AN SLUITINGEN: Chef Zeeuwse redactie- S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen tel 01150 7920 privé tel 01150- 5745; algemeen re dacteur Zeeland A F Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Middelburg, tel 01180 /7«4. privé tel 01180-7438: redamenr Midden-Zeeland drs J Bnuwmans. kantoor Klokstraat 1, Goes, teL 01100 8030 privé Zmrivlietstraal 53 Goes. teL 01100 - 8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van BerkeL kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 - 7920 privé tel. 01150- 4868: redacteur W Z - Vlaanderen R van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel. 01170 - 3370; sportredactie Zeeland: T. Koomen, teL 01155 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10, Axel, teL 01155 - 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland- P. Konlngs, teL 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01100 - 4316. v

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5