AXEL KNOBEL DOET OP PSV'ERS GEEN BEROEP orders. Bron één wedstrijd geschorst ïpelen tegen Santos Sennheiser hoofd telefoons Of Bonus-Sparen voor u een gunstige Spaarvorm is, is een kwestie van Plussen en Minnen. mm moet ii hóren MZ> Crnyff in Linz bewaakt Bonus-Sparen bij de NMË. Alleen voor constante Spaarders. Selecties Jan Lubbers niet in actie Beugels bedankt TER DE RUG f 119.- UEFA -cup SENNHEISER Toto en lotto Zege van Karstens Gewoontes Pas ervoor op! Normaal is het zo: Als u uw spaargeld naar de bank brengt en u wilt er dagelijks over kunnen beschikken, dan krijgt u - ook al staat het zo'n 4 of 5 jaar - een rente van 51/4%. Maar als u het meteen voor 5 jaar vastzet, krijgt u 11% per jaar. Het vervelende is alleen, dat je vaak van te voren niet weet of je je geld eerder nodig hebt. Bij de NMB kunt u nu Bonus-Sparen. Dat levert geen 51/4%,maar 71/4% rente op. 2% meer, dat spaart wel even vlugger. Een hoge rente en toch geen opzegtermijn. Dat is duidelijk plus. Alleen, als je je geld opneemt, wordt 1% van het opgenomen bedrag in rekening gebracht. Dat staat er tegenover. Over het saldo blijft die 71/4% gewoon doorlopen. Laten we wel wezen: het Bonus-Sparen is alleen voordelig als je niet elke paar maanden geld van de bank haalt. Want dan kun je beter een gewone spaarrekening hebben. Bonus-Sparen, gunstig voor u of niet? Kom eens langs bij een van de NMB kantoren. Wij kunnen het dan eens voor u uitrekenen. VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1974 van alles wat er OK, slinger in de unnen aanbieden. sa. 1ÜB* *2 y «*c* r> ff. l/ "t «i v.- V* r' 4f| 's>* -%>| f L. ■j"" ■j| r- •*5<* «•V.-t? f&"„ .c V'>**~ an Nappalon. tendig (Van onze sportredactie) DEVENTER - George Knobel zal volgende week tegen Finland geen beroep doen op de PSV- spelers, die voor de vriend schappelijke interland tegen Zweden geweigerd hadden zich beschikbaar te stellen. De KNVB-coach wilde daar gis termiddag op een persconferen tie in Deventer, als voorberei ding op de jeugdinterland Jong Oranje - Jong Finland, weinig mededelingen over doen. Ook wilde hij geen antwoord geven op de vraag of er weer een „vre desovereenkomst" was gesloten met de spelers van Eindhovense eredivisieclub. „Ik ben door de KNVB niet aangesteld om op mijn knieen naar een club of naar een speler te gaan", was zijn enige com mentaar. Onlangs is er wel een gesprek geweest met alle leve ranciers van het Nederlandse elftal, maar de agendapunten waren toen: betaling van spe lers, vergoedingen aan de club en de verzekeringen. In tegenstelling tot de selectie die naar Stockholm is geweest, ontbreken Ruud Geels en Wim Suurbier (beiden Ajax) in de groep die volgende week naar Helsinki gaat voor de ontmoe ting tegen Finland. Openhartiger was bonds coach Knobel over de selectie van Jong Oranje, die volgende week woensdag op het Go Ahead Eagles-terrein tegen Fin land moet spelen. „Jong Oranje moet een voorportaal van het Nederlands elftal zijn. Met het oog op het wereldkampioen schap voetbal in Argentinië heb ik deze selectie samengesteld1' Met deze woorden benadrukte bondscoach George Knobel de belangrijkheid van de selectie voor Jong Oranje, waarin de ta lentvolle jeugd van het Neder landse voetbal zich kan voorbe reiden op de komende wereld kampioenschappen. De KNVB-coach heeft slechts een maal een beroep gedaan op een „dispensatie-speler", namelijk de Go Ahead Eagles- middenvelder Johnny Oude Wesselink. De Go Ahead Eagles-speler is ouder dan 23 jaar en mag officieel niet meer uitkomen voor Jong Oranje Er George Knobel: „Ik boef de spelers met achterna te lopen" NEDERLANDS ELFTAL: Jongbloed (FC Amsterdam), Schrijvers, Haan, Rep, Krol (al len Ajax), Jansen, Van Hane- gem, De Jong, Ressel en Schnei der (allen Feyenoord), Rensen- brink (Anderlecht), Cruyff en Neeskens (beiden FC Barcelo na), Notten en Van Iersel (beiden FC Twente) en Jan Peters (NEC). JONG ORANJE: Barth (An derlecht), Schellekens (NEC), Van Dord (Ajax), Lacrois (MW), Everse (Feyenoord), Thijssen (FC Twente), Lubse (PSV). Kist (AZ '67), Oude Wes selink en Van Marwijk (beiden Go Ahead Eagles), Nico Jansen (FC Amsterdam). Bos (FC Twen te), Arntz (Go Ahead Eagles), Swanenburg (FC Den Haag), Dusbaba (Ajax) en Van Til (Fey enoord). is echter een regeling waarin Omschreven staat dat elk elftal twee spelers mag inschakelen die ouder zijn dan 23 jaar als zij met zijn uitgekomen voor een hoger vertegenwoordigend elf tal. Over het Finse jeugdelftal is weinig of niets bekend. Ook bondscoach George Knobel tast in het duister „Ik heb onlangs de A-interland Finland - Polen gezien en was erg onder de in druk van de prestaties van het Finse nationale elftal Jong Fin land zou men kunnen vergelij ken met een goede eerste-klas amateur in het Nederlandse voetbal. Juist daarom is Jong Oranje volgende week woens dag niet kansloos", aldus bondscoach Knobel die voor deze wedstrijd wordt geassis teerd door KNVB-jeugdtrainer Ger Blok Knobel, die verant woordelijk is voor aile verte genwoordigende elftallen van de KNVB, zal volgende week in Helsinki zijn waar het A-elftal de eerste wedstrijd speelt voor het Europees kampioenschap In tegenstelling tot het A-eiftal heeft de KNVB- bondscoach wel een beroep ge daan op een PSV-speler Harry Lubse is voor de ontmoetmg tegen Finland geselecteerd Trainer Knobel, die toch een sterke seleetiegroep kan forme ren, werd door de leiding van het Nederlands militair elftal voor enkele problemen gezet. Door de belangrijke ontmoeting tegen Oostenrijk, bij winst plaatst het Nederlands militair elftal zich voor de finale van het interna tionale militaire kampioen schap, kon Knobel geen beroep doen op de Go Ahead Eagles- spelers Jan van Deinzen en Bert Strijdveen. Ook Van Staveren (Sparta), Meijer (FC Amster dam), Kiela (FC Den Haag) en Van Kraay (PSV) zijn voor Jong Oranje niet beschikbaar. KINSJASSA (Reuter) - Ook gisteren is er nog geen nieuwe datum vastgesteld voor het ge vecht om het wereldkampi oenschap in het zwaargewicht tussen George Foreman, de ti telhouder, en Muhammad Ali De partij, die oorspronkelijk was vastgesteld voor 25 sep tember, moest worden uitge steld wegens een wenkbrauw- blessure, die Foreman tijdens de training had opgelopen. Gisteren verscheen George Foreman voor het eerst sedert hij geblesseerd raakte in het trainingskamp in N' Sele. Hij trainde echter niet. Tijdens een geïmproviseerde perscon ferentie zei de wereldkampi oen; „Ik stel vast wanneer de partij plaatsvindt. George Forman is de dokter van Geor ge Foreman en die zal beslis sen wanneer hij in staat is om te boksen, fk kom in topcondi tie in de ring. Ik pieker er niet over om met een blessure uit te komen". Inmiddels hebben Foreman en Muhammad Ali besloten in elk geval in Zaire te blijven tot het gevecht heeft plaatsge vonden. Foreman antwoordde op een vraag hoe hij zijn tijd nu door brengt: „Ik hang maar wat rond. Door die blessure zal ik nog eens al die vevelende trainingen moeten doorma ken". Muhammad Ali verscheen kort na Foreman in de tra- ningszaal. De oud wereldkampioen was uitste kend gehumeurd. „Die bles sure is opzettelijk veroorzaakt om Foreman de gelegenheid te geven nogiets van zijn gewicht af te halen. Foreman is bang. Hij is bang, omdat hij in mijn land is. Foreman krijgt ervan langs". Ali zei verder dat hij liever terug was gegaan naar zijn trainingskamp in de Ver enigde Staten. „Ik kan het ech ter niet doen omdat George dan ook terug gaat. En ik wil hem juist zo graag hier hou den. Die blessure is alleen om tijd te winnen, zodat ik weer wat ouder word. Ik ben klaar Ik voel mij in een uitstekende conditie en ik zal dansen. Ik heb net president Moboetoe strikte orders gegeven om George Foreman niet de gele genheid te geven het land te verlaten". En daarna luid la chend: „Ik wil dat alle heli kopters, privé-schepen, het vliegveld, het busstation en de olifantpaden zeer scherp be waakt worden. Foremans trainer Dick Sadler is een slimme jongen. Wij moeten oppassen. Het enige dat Fore man wil is bet land uit en van het gevecht af". DEN HAAG (ANP) - De straf- commissie van de KNVB heeft deze week weer een groot aantal spelers geschorst en bestraft. De FC Vlaardingen-speler D. Ver- burgh is „topscorer". Hij is door de strafcommissie voor acht wedstrijden geschorst plus een boete van 100 gulden wegens het in het gezicht spuwen van een tegenstander en wangedrag tegenover de scheidsrechter. De strafcommissie heeft be sloten voor de volgende spelers een voorwaardelijke straf van een duel om te zetten in een on voorwaardelijke met ingang van vrijdag A.Z. '67: R Spelbos en J G Wilbret, Telstar: F André, FC Den Haag: M. Jol, Sparta: P "schap: R. Zaaijer. GO Ahead Eagles: J Verbeek, De Graafsch (ADVERTENTIE) Vorwarts Frankfurt/Oder (O-Dl) - Juventus(Ita) 2-1 (1-1). Napoli (Ita) - Videoton Sze- kesfehervar (Hon) 2-0 (0-0). Grasshoppers (Zwi) - Pana- thmaikos (Grk) 2-0 1-0) Nantes (Fra) - Legia War schau (Pol) 2-2 (0-1) FC Porto (Por) - Wolverhamp ton Wanderers (Eng) 4-1 (3—0) Pram Reykjavik (IJsl) - Real Madrid (Spa) 0-2 (0-1) ROUAAN (UPI) - Toen Christian Monin, de secretaris van de Franse tweededivisie- club Rouaan onlangs een tele foontje kreeg met de vraag of zijn club een vriendschappe lijke wedstrijd tegen het be roemde Santos uit Brazilië wilde spelen, was hij opgeto gen. „Ik kreeg een telefoontje van iemand die zich voorstelde als Roberto Gambassi. Hij zei dat hij uit Brugge belde en vroeg mij of wij bereid waren met Rouaan een wedstrijd te spelen tegen Santos dat op zijn tournee door Europa nog een datum beschikbaar had voor een vriendschappelijke wed strijd". aldus Rouaans secre taris gisteren „Gambassi vroeg 2400 dollar maar wig kwamen overeen op 1600 dol lar en een banket na de wed strijd Wij kregen een foto van het elftal met enkele donker gekleurde spelers en een doel man met het woord Brazilië op zijn trui". Dinsdagavond was het zo ver Ruim duizend toeschou wers kwamen m de stromende regen maar zij voelden al snel in tweeërlei opzicht nattig heid. Een toeschouwer „Zij hadden melkwitte benen en zagen er in het geheel niet als Brazilianen uit. En wat hun voetbal betreft Rouaan nam al in de eerste minuut de leiding en het hul peloze Santos ging uiteinde lijk met 10-0 ten onder Jean Peauger. de scheidsrechter vertelde dat de Santos-spelers zachtjes Frans tegen elkaar spraken, maar dat de aanvoer der luid aanwijzingen gaf in een taal die op Portugees leek Een Santos-speler vroeg op een gegeven moment zelfs in perfect Frans hoe lang er nog gespeeld moest worden Christian Monin was intus sen het lachen allang vergaan Hij dreigde zelfs de politie te bellen en weigerde het over eengekomen bedrag uit te be talen De „Santos-spelers" vertrokken na dat dreigement snel in enkele personenauto's richting Belgische grens. Monsm verklaarde gisteren ook nog dat in het gesprek dat hij met Gambassi had gevoerd deze gezegd had dat „Santos" ook tegen Nancy had gespeeld Monin had contact opgenomen met Nancy en daar te horen gekregen dat de club een che que van 3000 dollar had ge stuurd. waarna Santos inder daad gespeeld had. Nancy won het duel met 14-2 DEN HAAG (ANP) - Drie Ne derlanders die afgelopen week in de lotto en sporttoto speelden hebben een gouden hand gehad met het invullen van hun formu lieren. In de lotto was er slechts een winnaar van de eerste prijs, die inclusief de jackpot f 436.885,08 (bruto) bedraagt Ook de tweede prijs in de lotto gaat naar een persoon. Hij ont vangt bruto f 104.833. In de voetbaltoto was er ook slechts een winnaar van de eer ste prijs De dertien goede kruis jes leverden een brutobedrag van 158.532 gulden op. De uitslagen van de lotto en toto van afgelopen zondag zijn LOTTO NO. 3: aantal deelne mers 670.264, inleg f 2.208 060,-; prijzenbedrag f L 178 626,-; le prijs (incl jackpot) 1 winnaar, die bruto f 436 885,- ontvangt, 2e prijs 1 winnaar, die bruto f 104 833, ontvangt, 3e prijs- 101 win naars, die elk bruto f 1 557 ontvangen. 4e prijs: 5 880 win naar. die elk per kolom f 35 ontvangen. 5e prijs 9 794 win naars, die elk per kolom f 21,- ontvangen TOTO NO. 3: aantal deelnemers 312 112, inleg f 834.382,-, prij zenbedrag f 396 331,-; le prijs die bruto f 158 532,- ontvangt 2e prijs 14 winnaars, die elk bruto f 7 077,- ontvangen. 3e prijs 237 winnaars, die elk f 585,- ontvangen. van Loon, FC Den Bosch: J Ko ningslem, E. van Dam en L. Donkers, Excelsior: A. Pattina- ma. De straffen van deze week zijn voorts FC Amersfoort: J Ro- maniuk - 3 wedstrijden en een boete van 75 gulden, SW: J Groeneweg -1 wedstrijd f 75, Excelsior: J Jacobs - 2 wed- strijdep. FC Dordrecht: T Hoogendijk - 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk, (proeftijd 1 jaar), W Patmore - 2 wedstrij den. FC Vlaardingen: D Ver- burgh - 8 wedstrijden f 100, P Roelofs - 2 wedstrijden (verweer tegen omzetting van 1 wed strijd), H van der Meijde - 1 voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar) f 100., A. Reygersberg - 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar) f 125., Hel mond Sport: A. Eijkemans - 3 wedstrijden verweer tegen omzetting van 2 duels, E Bran- des - 1 wedstrijd 1 voorwaar delijk (proeftijd 1 jaar) f 75., FC WV: M van der Tillaar - 2 wedstrijden f 150, NEC: J van Erp - 2 wedstrijden 1 voor waardelijk, Feyenoord: R. de Jong - 1 voorwaardelijk (proef- (Van onze sportmedewerker) STEKENE-WAAS - Gerben Karstens heeft teStekene-Waas de 49-ste Grote Prijs dr. Rogge man. een wedstrijd voor oe- roepsrenners over 146 kilome ter, gewonnen. Negentig renners, onder wie een twintigtal Nederlanders en enkele Fransen, gingen in Ste- kene van start Karstens ont snapte twintig kilometer voor het einde. In zijn wiel gingen de Belg Vic van Schil en de Frans man Bernard Draux mee. In de eindsprint bleef Karstens ge makkelijk baas over Van Schil. Als derde, op twintig seconden, eindigde de Fransman Draux. De pelotonspurt met inzet de vierde plaats werd gewonnen door Richard Buckaki voor Andre Dierickx De klassering van de overige Nederlanders 6 Hordijk (Ned), 10 Priem (Ned), 12 Bal (Ned), 15 Huizebosch (Ned) tijd 1 jaar) f 150, Vitesse: J. Heezen - 2 wedstrijden f 100 en voorwaardelijke straf in stand gehouden, B van Lierop - 1 wedstrijd f 75, H. Voskamp - 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk, NAC: W Bron eerste boeking in 1974/1975, alsmede 1 wedstrijd f 150, FC Den Bosch: L. Ou- wens - 1 wedstrijd 1 voor waardelijk (proeftijd 1 jaar) f 125, Eindhoven: T van der Boom - 1 wedstrijd, Willem II: H. van Zomeren - 1 wedstrijd, W Vissers - 1 wedstrijd f 100 verweer tegen omzetting 1 duel, SC Cambuur: R Lepez - 1 wedstrijd 1 voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar), Eijer - 1 wed strijd f 100, Heerenveen: N. Altenburg - 1 wedstrijd, MVV: J. Lacroix 1 voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar) f 200 Voorts kregen elf spelers een boeking. (Van onze sportredactie) "U LINZ - De politie in Linz heeft Johan Cruyff tijdens zijn verblijf in Oostenrijk zorgvuldig bewaakt. C.F Barcelona speelde woensdag in Linz tegen Vost met 0-0 gelijk voor de Eu ropacup. De Oostenrijkse politie had inlichtingen ontvangen dat een Arabische .commandogroep zou trachten Cruyff te ontvoe ren. Zij liet daarop Cruyff dag en nacht bewaken. Dick van Dijk, de Nederl andse spitsspeler van Murcia, die zondag in de competitiewed strijd tegen Salamanca uit het veld werd gestuurd, is door de Spaanse voetbalbond voor drie competitieduels geschorst. Van Dijk had heftig geprotesteerd bij de scheidsrechter tegen een vrije trap die aan Salamanca was toegewezen (Van onze sportredactie) BREDA - Eddy Beugels heeft dinsdagavond op een vergade ring van de Vereniging van Be roepswielrenners (VVBW) het voorzitterschap van deze orga nisatie neergelegd ua een ruzie met adviseur Karei Jansen. De ruzie had betrekking op sponso ring van de W^W, waar Be ugels voorstander van was en Jansen zich tegenstander van toonde. De WBW wil nu Kurt Vyth bewegen het voorzitter schap op zich te nemen. VESTER AARTS, de Roo- sendaalse amateurwielrenner, zal het komend winterseizoen een vast koppel vormen met de Hagenaar Ben ten Thije Ia het boek Leef verstandig - gids voor een gezond leven geeft huisarts Warren J. Brown antwoord op de 200 meest terugkerende wagen uit zijn praktijk. Hij waarschuwt voor een aantal uit de hand gelopen gewoontes. En vertelt, wat er met u kan gebeuren als u die niet verandert. Eeef verstandig - gids voor een gezond leven is een praktisch en informatief boek over gezondheid en ziekte. 216 bladzijden met vele tekeningen, grafieken en 'thema's, voor 14,90 bij elke boekhandel. ROTTERDAM - Het pro gramma van het eerste Hein- eken boksgala, dat maandag in het Sportpaleis Ahoy, in Rotter dam wordt gehouden, heeft een wijziging ondergaan. De partij tussen Jan Lubbers en Bert Nik kelen Kuyper gaat niet door. Jan Lubbers zal zelfs hele maal met in de ring verschijnen De Nederlandse Boks Bond (NBB) heeft geen toestemming gegeven voor een gevecht tussen Lubbers en Nikkelen Kuyper. omdat het verschil in klasse te groot zou zijn Bert Nikkelen Kuyper krijgt nu de Fransman Jean Belvai als tegenstander De Rotterdammer verloor dit jaar in Den Haag van deze Frans man. Nikkelen Kuyper scheurde in dat gevecht een spier in de bovenarm en moest opgeven. De organisatie van het boks gala is verbaasd over het besluit van de boksbond, omdat Lub bers en Nikkelen Kuyper vorig jaar wel tegen elkaar mochten boksen Lubbers won toen op punten VOETBAL: De selectie voor het Nederlands militair elftal, G Reitsma (Feyenoord), J Nieuwenhout (PEC), J van Deinzen, E. Bak ker, A Paardekoper en E Strijdveen (allen Go Ahead Eag les), J van de Berg (Excelsior), A Broeks en J Körver (beiden Roda JC), A. van Kraay (PSV) G Meijer (FC Amsterdam), Chr Jansen (Fortuna SC), A Neute boom (Veendam), G Bruggink (FC Twente) en A. van Staveren NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15