Programma ham is! eest Loterij van Oostburgse Fietstocht van vrouwengilde lo Ivens besluit reeks orgelconcerten in Huist SUBS TOCl! Wad niette amrob ARP: één CDA-lijst IN KLOOSTERZANDE Feestmarkt niet door ZVTM-direcI Congres var gemeente ambtenaren in Zeeland Succes voor Axelse ponyclul Mevrouv metuwspaa stad streek Samen met John Bröcheler Politierapport Zuiddorpe Goes ging Koewacht Graauw Oriëntatierit tijdens bevrijdings feest in Axel Bejaardenbond Nieuw-Namen vierde jubileum Axel Zuiddorpe Goes BijdeAmroBank 'tnieuwe Spaar-Plus-Boek A. H. van der Most directeur Kadaster en Openbare Werken Beetje regen Donderdag 19 september 1974 1H (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De carnavalsstichting „de Kloria nen" in Kloosterzande heelt in samenspraak met de plaatse lijke middenstand en de hore ca thans definitief het uitge breide programma samenge steld voor de zogenaamde „ba misfeesten" (bamis is herfst), die op vrijdag 4 oktober be ginnen en duren tot en met woensdag 9 oktober. Het doel van deze feesten is enerzijds het vestigen van de aandacht op Kloosterzande, dat reeds een grote reputatie heeft als carnavalsdorp bij uitstek en anderzijds het bijspijkeren van de carnavalskas- Op het Marijkeplein word een bijzonder grote tent ge plaatst- Deze tent wordt in twee helften verdeeld Aan de ene kant richt de middenstand stands in voor het houden van een soort braderie- In het an dere gedeelte vinden de fees telijkheden plaats- Op vrijdag 4 oktober wordt de „baimis"- periode ingezet met een fees telijke opening door burge meester M. Somers, bijgestaan door de wethouders, de hore ca, de middenstand en de raad van elf, waaronder prins car naval (de heer W. Bogaart) Dat zal gebeuren om 19.00 uur. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de har monie St-Cecilia uit Klooster zande. Direct ermia begint in het feestgedeelte een fancy- fair met alle traditionele at tracties als een rad van avon tuur en dergelijke Om 20 30 uur is er een optreden van de harmonie, waarna vanaf 21-30 uur gedanst kan worden op muziek van de boerenkapel- Op zaterdag 5 oktober ope nen de middenstanders om 10.00 uur hun beurs- Tegelij kertijd start aan de andere zijde van de tent, weer de fancy fair. Om 13.00 uur organiseert men een typisch Zeeuwscn- Vlaamse vijfkamp tussen tien j buurtgenootsohappen uit de i omgeving- Men zal elkaar be kampen met: kaarten, tritsen,! rieken, gaaibolling en pieren Een grote trekpleister vormt ongetwijfeld de helicopter, die! zaterdag en zondag vanaf' 13.00 uur rondvluchtjes zal maken met steeds twee vol- j wassenen of een volwassen en, twee jeugdige passagiers, bo- ven Kloosterzande- Per groep, van twee of drie personen, wordt voor een vlucht vijftig gulden gerekend- Omdat het! organisatiecomité zegt veel be-1 nrlalO-Ot nde ueA langstelling voor dit spectacu laire programma-onderdeel te verwachten, is er een voorver koop van kaarten- Men kan zich daartoe- wenden tot de heer J Verstraeten, Tulpstraat 13. Kloosterzande. telefoon: 01148 - 1734. De eerste vijf entwintig vluchten zullen, al dus het comité, belangrijk goedkoper zijn. Men wordt dan ook aangeraden snel kaar ten te bestellen. Om 13.00 uur begint er een grote schieting op drie liggende wippen bij de feesttent: honderd gulden gra tis- Om 1500 uur vangt men aan met een mosselmaaltijd, die duurt zolang de voorraad strekt. Om 20.00 uur is er „Tiroler-avond", compleet met bier(feest) en blaaskapel- Op zondag 6 oktober is er eerst in de feesttent een jon gerenmis die om 10-30 uur be gint. Om 11.30 uur gaan mid- denstaijdsbeurs en fancy-fair weer open- Om 13.00 uur zul len leden van de judo-clubs uit Clinge, Kloosterzande en Axel een demonstratie geven. Zondagmiddag is verder gere serveerd voor een wielerwed strijd (geheel Ln handen van het wielercomité Kloosterzan de) Om 18-00 uur presenteren de wirfkeliers een speciale ac tie en om 20-00 uur begint het optreden van de zanger Dimi- tri van Toren, die wordt bege leid door het „mixers trio"- Maandagmiddag 7 oktober gaat de beurs en fancy fair om 14.00 uur open- Een half uur eerder staat een bejaarden- schieting op twee wippen met vijftig gulden gratis- Om 19-00 uu r maakt St -Cecilia een ïondgang samen met het majo- retteneorps „de Kloortjes" (voor het eerst in nieuwe kos tuums). Om 20 15 uur treedt de bekende volksdansgroep „Hava Naguila" uit Vogel waarde op. Daarna lc er dan sen met de boerenkapel- O-j dinsdag 8 oktober begin nen beurs en fancy-fair weer om 14.00 uur- Vervolgens ver wacht men bezoek van de ©ost-Zeeuwsch-VIaamse vrou wenbonden de middenstand geeft demonstraties bloem schikken en o.m. een mode show. De middag wordt muzi kaal omlijst- Om 19-00 uur maakt de harmonie Sint-Jan uit Sint-Jansteen een rond gang. Dezelfde groep concer teert om 20.30 uur. De boeren- kaoel verzorgt de rest van de avond op passende wijze Op 9 oktober is er ,'s mid dags beurs en fancv fair Om 14.00 uur wordt voor de jeugd een ballonwedstrijd georgani seerd Om 15 00 uur volgt een optreden van het kindercircus Reinardi uit Hulst- De organisatie-commissie hoopt van de „bamisfeesten" een traditie te maken- (Van een onzer verslaggevers) HULST Op vrijdag 20 september wordt de derde cy clus zomerorgeleoncerlen in de basiliek van Huist besloten j met een concert, dat gegeven; wordt door de artistiek advi- j scur van de commissie zomer- orgelconcerten, Jo Ivens. Sa-i men met hem concerteert de bas John Bröcheler. Jo Ivens werd in 1927 in j Hulst geboren. Op vijfjarige] leeftijd kreeg hij piano- eni orgellessen van zijn vader, de heer L. Ivens, die destijds als dirigent-organist aan de basi-j liek van Hulst verbonden j was. Na zijn studies in kerkmu-, ziek en orgel aan het coriser- vatorium in Tilburg voltooid te hebben, vervolgde hij zijn opleiding aan het conservatori um van Rotterdam. Bij zijn daarop volgende pianostudies waren Eugen Traey, Hendrik Andriessen, Louis Toebosch, Piet Hörmann en Piet Ketting zijn leermeesters. Diverse ma len nam hij deel aan internati onale cursussen voor orkestdi- rectie. Vanaf 1949 is Jo Ivens als dirigent en organist ver bonden aan de basiliek van Hulst. In 1972 nam hij het initiatief voor het houden van zomerorgelconcerten op het gerestaureerde Frans-Vlaamse Flentrop-orgel. Jo Ivens is leraar schoolmu ziek aan de Jansenius-scholen- gemeenschap in Hulst. Hij is dirigent van het bekende Hul ster Gemengd Koor, het Toon kunstkoor in Breda, het Resi dentiekoor in Den Haag en de koninklijke zangvereniging Tot Oefening en Uitspanning in Middelburg. Van zijn hand verschenen veel composities. Bijzondere voorliefde heeft Jo Ivens voor de Franse muziek literatuur. In mei van dit jaar werd hem de zilveren medaille van de stad Parijs „Arts, Sciences, Lettres" uit gereikt, onder patronage van de Academie Francaise. John Bröcheler werd geboren in Vaals. Hij studeerde aan het conservatorium in Maastricht- Hij sloot zijn studies af met de Prix d'excellence. Naast opera- en oratorium-uitvoerin gen, verzorgt hij dikwijls lie- derenrecitals. Vele werden door NOS. BRT en RTB uitge zonden. Regelmatig is hij gast bij de Nederlandse opera. Hij treedt op met vooraanstaande orkesten als 't Concertgebouw orkest, het Radio-Philhar- monisch Orkest en het Ber- lijns Philbarmonisch Orkest. Dit jaar verleent hij zijn me dewerking aan het Festival van Vlaanderen er de Berliner Festwoche. Vele prominente solisten en toonkunstenaars van internationale faam heb ben in de afgelopen drie jaar in Hulst meegewerkt aan de concertenreeks. De commissie stelt dat de music: unaniem van mening waren dat zij op een uitzonderlijk mooi orgel met een uniek karakter ge speeld hadden. Gezien het en thousiasme van de musici en de belangstelling van het pu bliek, wil de commissie gaan beginnen met de samenstelling van de vierde orgel-cyclus, on der meer met Belgische solis ten. Het laatste concert van dit jaar vermeldt werken van Bach, Purcell, Handel, Hen drik Andriessen, John Stanley en Dietrich Buxtchude. Het concert begint om 20.00 uur. SAS VAN GENT Op het kruispunt Rijksweg 61 - Lan- geweg - Eversdam (op de grens van Sas van Gent en Westdorpe) zijn een personen auto en een autobus met el kaar in botsing gekomen ten gevolge waarvan zware mate riële schade ontstond. De per sonenauto bestuurd door H. van P- uit Zuiddorpe wilde Rijksweg 61 oversteken en verleende daarbij geen voor rang aan een autobus van Gebr- Esselbrugge te Axel. Door de botsing die daarop volgde werd de autobus waar in alleen de bestuurder zat zwaar beschadigd. De perso nenauto was total loss en de bestuurder ervan licht ge wond. BRESKENS In de Lange- weg te Breskens kwam de bromfietser J.W. uit Breskens met haar brommer tegen een geparkeerd staande auto van de Duitser H.M. De gehele zij kant van de auto werd bescha digd. CLINGE De brandweer van Hulst rukte gisteren kort na het middaguur met groot materieel uit toen vanuit Clin ge alarm werd geslagen- In Dp Ruyterstraat block een pan ro de kool te zijn drooeeekookt. De bewoners van liet huis waar dit keukendrama olaats vond, waren niet thuis. Buren zagen op een gegeven moment,, rook uit de keuken komen. De brandweer had het gemakke lijk De pan hoefde slechts van het fornuis te worden ge licht. De deuren moesten wel een tijdje tegen elkaar open staan- (Van onze correspondent). HULST Gestimuleerd door een najaarszonnetje heb ben 60 sportieve dames gister middag deelgenomen aan de traditionele najaarsfietstocht van het katholiek Vrouwengil de uit Hulst. Een deel startte ln St.-Jansteen. De anderen in Hulst. Het ls voor de deelneem sters een mooie rit geworden over de prachtige polderwegen in dit deel van Zeeuwscn- Vl-aanderen. De stemming tij dens de rit over ongeveer 27 km. was opperbest. Onderweg werd gestopt bij het haventje van Paal waar wat werd rond- gexeken en via Grauwse Paai voerde de tocht naar Kruispoi- derhaven. Hier werd door de dames haltgehouden bij M. de Deyn, waar zij even konden uitrusten en genieten van een kopje koffie. De fietstocht ging vervolgens verder langs Rozenberg en Mispad om te eindigen bij Den Dullaert m Hulst. Dat de fietstocht best in de smaak gevallen was bleek uit het opgetogen commentaar na afloop. Iedereen had het bijzonder gezellig gevonden. Ook het feit dat men onder weg met niet al te veel peen te kampen had gehad, slechts een deelneemster kreeg een lekke oand, droeg bij tot het slagen van deze tocht- Schieting De plaatselijke landbouwmaatschappi.i ,.St. Sebastiaan", zag op haar vastgestelde schietingsdatum niet minder dan 52 schutters verschijnen en ook hier was een sterke vertegenwoordiging van de zuiderburen. De uitslag luidde: Hoogvogels: A. Slok uit Zuiddnrpe en de Vlaminek uit St. Jansteen. Zij vogels E Otjes uit St Jansteen. H. van de Bossche uit Westdorpe Hambost uit Overslag en J. Bruggeman uit Westdorpe. kal len: P. Talboom M. de Kwak en R. de Munck allen uit Zuiddorpe en H. van Dale uit Koewacht. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Door nog onbekende oorzaak is de aan vankelijk geplande feestmarkt te Oostburg gisteren niet door gegaan. De feestmarkt zou, in samenhang met de veetentoon stelling en winkeliersactie gis teren hebben moeten plaats vinden. Zij is ook diverse ke ren aangekondigd. „Wij hadden de zaak door gesproken op het gemeente huis tijdens een vergadering maar kennelijk is een en ander met goed overgekomen", aldus voorzitter J. Bogaert van de winkeliersvereniging Oostburg die meent dat een communie;: tiestoorms is opgetreden. De heer C. Haak uit Axel be stuurslid van de vereniging voor ae ambulante handel be grijpt er ook mets van. „Eerst spreken we alles af en dan ho ren we niets meer. Maar waar om alles nu niet is doorgegaan is mij nog niet helemaal duide lijk". Men wil dit toch intern wei gaan uitzoeken. Niettemin wil men toch nog een feest- uiarkt houden in Oostburg Daarom zal volgende week woensdag om 20.3U uu-r een vergadering tussen markt kooplieden en winkeliersvere niging plaatsvinden om te be ften of het mogelijk is de feestmarkt alsnog op 2 okto ber te laten doorgaan Op die datum loopt dan ook nog steeds de gisteren begonnen actie van de Oostburgse win keliers. Hekken Op verzoek van omwonenden heoben B- en W. van Goes besloten, hekken te plaatsen tussen het voetpad en het fietspad langs de Oranje- weg- Daarmee wordt voorko men dat kinderen zonder erg vanaf het' voetpad op het rij wielpad terecht kunnen ko men. Braderie - De gemeente Goes zal dit jaar voor de eerste maal vertegenwoordigd zijn op de braderie die vanaf vandaag tot en met 21 september in de Goese binnenstad wordt ge houden. Dit gebeurt met een informatiestand onder het motto Stadhuis op straat. Voorlichtingsambtenaar Jan Kan zal als gemeentelijk standwerker optreden. Tafeltennis Voor de Zeeuwse tafeltenniscompetitie 74—75 zijn in het eerste team van de tafel-tennisvereniging Goes opgesteld: Bert van Damme (Kapelle-Biezelinge), Adri de Jonge (Goes) en Piet Korstanje (Nieuwdorp). Twee de team: Ko Outermans, Hans Franeke, Tonnie van Malde- gem (allen uit Goes). Derde team: Eddie Janssens, Ton Joosten (beiden uit Goes) en Cor Wildenbos Kloetinge. Vierde team: Rien Lous, Ar nold Kooman, Corrie Kunst (allen uit Goes). Gevonden in de maand augustus 1974 werden aan het politiebureau te Goes de vol gende voorwerpen 1 als gevon- gen opgegeven: diverse porte monnees, diverse horloges, di verse sleutels, diverse bank biljetten, blauw etui, paar handschoenen, broche, zwem abonnement, tabakszak, tas, bromfietsplaatje, paraplu, schoenen, objectief, suède jack, plastisch model van mo tor, kindersokje, badhanddoek met zwembroek, verzekerings bewijs bromfiets, lederen jas, plastic riem, halsband met riem, PTT-agenda, bromfiets plaatje, badhanddoek met zwembroekje, zonnebril, map verzekeringspapieren, blauwe trui, groen jack, zilveren ket tinkje, bruine sandalen, gram mofoonplaat, armbandje, doos je chocoladerepen, groen da- mesvest, gasaansteker, arm band, blauwe tas mh. o.a. voetbalschoenen, vulpen. Ook werd een poesje binnenge bracht. Jubileum In aanwezig heid van vele collega's en be langstellenden vierde de heer A. J. Boone uit Graauw on langs zijn zilveren jubileum als kantonnier in dienst van het waterschap „Hulster Am bacht' Dit feest werd gevierd in café de Caluwe in Graauw. Het werd een uiterst geani meerde receptie- De jubilaris werd toegesproken door de dijkgraaf baron K. J. A. Col- lot d' Escury, die de heer Boone veel lof toezwaaide voor het vele goede werk dat hij tot nog toe heeft verricht, Do heer Boone ontving de ge bruikelijke „enveloppe". Voor mevrouw Boone was er een bloemetje- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De Stichting Culturele Belangen Oostburg is gisteren begonnen met zijn grootscheepse loterij, waarvoor als prijs een hondierdtal Gazel- lerijwielen zijn te winnen. De stichting is een initiatief van de Winkeliersvereniging Oost burg, die deze vorm hebben gekozen om een loterij van ueze grootte te kunnen hou den. De loten kunnen verkregen worden door bij de aangeslo ten winkeliers een aankoop van minstens 45 te doen. Het batig saldo van deze loterij is bestemd voor allerlei culturele doeleinden zoals het laten op treden van muziekgezelschap pen of het steunen van sport verenigingen etc- De loterij is het hoogtepunt van de acties en evenementen die de Oostburgse winkeliers dit jaar hebben gehouden. „Het is afgelopen zomer alle maal goed verlopen. Er is veel bezoek geweest en wij kunnen tevreden zijn", al dus de heer J. Bo-gaert, voorzitter van de Oostburgse winkeliersvereni ging, die Oostburg echt ziet als het koopcentrum voor west-Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag vindt, eveneens onder auspiciën van dc winke liers voor de vierde maal een Waterloopleinmarkt plaats- „Dit initiatief, enkele jaren geleden genomen, blijkt enorm aan te slaan. Wij organiseren die dan ook met liefde en plezier en willen voorop stel len dat de deelname van de kind-eren hierbij het hoofddoel ls. Dat is gewoon het leukste. Wij zijn echter volledig afhan kelijk van het weer en hope lijk krijgen wij niet zo'n stort bui als de laatste keer, toen de markt als het ware leegspoel- de". De Waterloopleinmarkt zal 's middags muzikaal worden opgeluisterd, als een Suri naamse steelband tussen 14 en 18 uur za-1 optreden. Wie nog wat kermisplezier wil hebben kan hiervoor tot en met 29 september op het Ledelplem terecht waar, eveneens op ini tiatief van de winkeliers, een Lunapark is ingericht- Op 21 september volgt dan nog een optreden van Veronica uit Zuidzandre die een muzikale rondgang gaat maken, op 2 oktober gevolgd door het op treden van een Frans circus. Collecte De huis aan huis collecte in Koewacht ten bate van de kankerbestrijding heelt niet weinig opgebracht. Er werd een totaal bedrag van f 1037,95 opgehaald. Hengelkamploenschap Op zaterdag 5 oktober wordt op de ijsbaan in Axel het jeugd- hengelkampioenschap gehou den. Hieraan nsmen deel de jeugdteams van G.O.A. uit Axel, „De oude haven" uit Biervliet, de hengelclub Zuid dorpe en de Koewachrt.se hen- gelvereni-g'ing- De organisatie van het geheel is in handen van G.O.A.. Bejaardenschieting Aan de dinsdag gehouden bejaar denschieting in café J- de Guchteneire in Koewacht, na men achtendertig schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel, R. de Guchteneire, Koewacht eerste zijvogel: Em. Herweg, Heikant, tweede zij vogel: J. Ferket, Koewacht, meeste vogels: L. de Schepper en R. van Gremberghe, elk vijf stuks, balden uit Koe wacht. De volgende bejaarden schieting bij J- de Guchteneire is op dinsdag 1 oktober, aan vang 13.30 uur. Programma schietingen Aanstaande zatenda-g 21 sep-: ternber worden er bevrijdings- schietingen gehouden op de liggende wip bij A. de Kind, aanvang 15.00 uur. Op de staande wippen worden bij A. de Schepper schietingen georganiseerd, aanvang 14.30 uur. Tevens vind zaterdag een schieting plaat® bij J- de Guchteneire in Koewacht (B). Aanvang 15.00 uur. Op zondag 21 september organiseert de schuttersmaetschappij „Nooit Gedacht" een grote paling- schieting in café A. de Kind. Voorts word zondag een schie ting gehouden in kafé P. v-d. Steen in Koewacht België. Beide schietingen beginnen om 15.00 uur- (Van onze correspondente) AXEL Temidden van de lange rij feestelijkheden, die in het onlangs uitgekomen programmaboekje voor zater dag 21 september staan opge somd om het 30-jarig bevrij dingsfeest van Axel luister bij te zetten, staat ook de aankon diging van een oriëntatierit. „Dat woord schrikt veel men sen misschien af om mee te doen" aldus de adjudant van de Axelse rijkspolitie, de heer J- de Jong, „omdat men denkt, dat een echte oriëntatierit vaak te moeilijk voor hen is". „Vandaar dat we er nog eens extra op willen wijzen, dat deze rit meer een gezellig- heidsrit is. waaraan iedereen mee kan doen en waarbij de uitgezette route ondergeschikt is gemaakt aan de opdrachten, die worden gegeven". Een rit met grappen en grollen dus, waarbij het meer om het per soonlijk plezier gaat, dan om de punten die men kan win nen- Hoewel die natuurlijk ook niet uit te vlakken zijn- want tijdens de prijsuitreiking in „De Halle" om 7.30 uur 's avonds zijn er niet alleen drie hoofdprijzen te verdienen, maar zullen er tevens een hele boel taarten van eigenaar ver wisselen. „De rit is voor auto's en fietsers", vertelt de adjudant, -,en de route (60 kilometer voor de automobilisten en 25 kilometer voor de fietsers) gaat door de mooiste gedeelten van de gemeente Axel. De winstpunten kan men krijgen door de opdrachten bij de con trole-poster. uit te voeren". Adjudant de Jong zit vol bin nenpretjes om de poetsen die hij en zijn mede-organisators B. Boneschansker en F-J. Ver- duyn de deelnemers zaterdag a.s. zullen bakken- Een goede organistie is de heer De Jong wei toever trouwd, want al vanaf direct na de oorlog is hij een ver woede oriëntatierit-rijder. ,.Ik heb overal in Nederland en enkele malen in het buiten land meegereden", vertelt hij, „de inspanning en de concen tratie werken voor mij heel ontspannend Ik ben verder een enorme liefhebber van au torijden en vooral kaartlezen- Gedurende de 6 jaren, dat ik nu in Axel ben heb ik hier zo'n 6 ritten uitgezet en 20 gecontroleerd". Tussen 1 en 2 's middags kan men zich bij de centrale dienst laten in schrijven. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG - Bij j, eerstkomende verkit;iri;( dient het Christen Democ tisch Appel (CDA) in Zeel: uit te komen met een germ' schappelijke lijst Op standpunt heeft de provinci organisatie van de ARp Zeeland zich onlangs ges tijdens een vergadering te men met de ARP-statenirai in Zeeland. Besproken werd de onto: keling wat betreft de sarai werking in het CDA. De staande samenwerking te worden uitgebouwd, zo cludeerde de vergadering, vens werd er op aangedriL gen, dat de drie CDA-fractn in de Tweede Kanier x hechter zouden gaan samei werken- Voorzitter drs. Zijlstra van de Zeeuwse AH afdeling maakte op de verg» dering bekend te willen aftri den wegens drukke ver] zaamheden elders. Beken werd ook dat de heer G. J. Jager uit Anna Jaoobapoidi oererd is de plaats in te men van de heer W- Huso de Provinciale Staten Zeeland. Zoals bekend héë ae heer Huson zijn ontslag statenlid aangeboden. ponderdag 19 september 1974 (AD VER' (Van onze correspondente) NIEUW-NAMEN Op so bere doch feestelijke wijze heeft de Nieuw-Namonse Be jaardenbond dinsdag liet tien jarig bestaan gevierd. Honderd zesentwintig bejaarden woon den de eucharistieviering bij, waarin pastoor Mangnus de overleden leden herdacht. Na een koffiemaaltijd was er om drie uur een herden- kingsvergaderinig in het paro chiehuis. Voorzitter -Van Roey en verwelkomde de besturen uit de omliggende kernen en gaf een kort verslag van de situatie- De afdelingsvoorzitter feliciteerde de bejaardenbond. Mevrouw Lockefeer sprak na mens de afdeling Hulst en na mens het open bejaardenwerk een gelukwens udt. Tenslotte sprak de voorzitter van de af deling Clinge een dankwoord voor de goede samenwerking tussen de afdelingen. De feest dag werd besloten met een diner in café Thilleman, ge volgd door een gezellige avond met voordracht en muziek door het gezelschap „Vreugde en Vitaminen" uit Sint Ni klaas. Taakverdeling Het colle ge van burgemeesters en wet houders van Axel heeft voor de komende vier jaar de taken binnen het college ver deeld- Bovendien is vastge steld, dat wethouder M.L.M. IJsebaert eerste, en wethouder P. Th. A. M. R. Apers tweede vervanger wordt van burge meester A. de Kam. De burge meester zal zich gaan bezig houden met algemene zaken politie, bescherming bevol king, brandweer, vooriiching, representatie en public relati ons, ruimtelijke ordening, per soneelszaken en het gemeente archief- Wethouder iJsebac-rt wordt belast met gemeente werken, waaronder het grond bedrijf en sociale zaken Wet houder Apers wordt belast met onderwijs, culturele en jeugdzaken, recreatie, sportbe drijf, volkshuisvesting, waar onder woningbedrijf, volksge zondheid en milieuhygiëne- De burgemeester zal zich tijdeink (tot het tijdstip waarop een uitspraak komt over de ge vraagde derde wethouder) be lasten met: financiën, belas ting en andere heffingen, eco nomische zaken, midden stands- en marktaangelegenlie den. Schieting Maandag orga niseerde de schuttersmaat- schaippij St. Sebastiaan een schieting op de staande wip op het terrein van M. de Cock, waaraan vijfenveertig schut ters deelnamen De uitslag was als volgt: eerste noogvo- gel; G. de Caluwe Zuid dorpe. tweede hoogvo gel: R. van Brussel, Zafl'e- laere (B eerste zijvogel. J Seraereus, Zaffelaere. tweede zij vogel B. C. Baert, Koe wacht- derde zij vogel: R. van Brussel, Zaffelaere vierde zij vogel: M. de Cock, Zuiddorpe. eerste kal: C. van Axel. Zelzate. tweede kal: A. Rooze, Axel. derde kal' G- Suy, Zuiddorpe. vierde kal: Em. de Nijs, Koewacht. (Van een onzer verslaggevers). VLISSINGEN De Nïdei landse bond van gemeent ambtenaren houdt dit jaar ?i, algemene vergadering te Yli singen- Het congres zal plaab vinden op 26 en 27 septen ber. Aam de orde zullen word gesteld, enige zeer actuele a dcrwerpen, onder meer: reu ganisatie, medezeggenscha stakingsrecht, de positie vi de oudere werknemer, vera deringen in d-e opleiding, zullen alle worden belicht de openingsrede van de boni voorzitter, de heer L. M. van Erp, burgemeester van gemeente Loon op Zand. Verder zal een inleidt woraen gehouden door pr dr. A. van Braam, hooglerai aan de Universiteit van L< den- over de vraag: ,.De meenteambtenaar. belaa door politiek en mana| ment?". Behalve de all vergadering staan op het pa graanma onder meer een tn over Walcheren, excursi voor de dames die niet aan vergadering deelnemen, een gezamenlijk diner in ho Britannia te Vlissingen- Op september zal het hoofdt stuur 's morgens door het i meentebestuur van Vlissing worden ontvangen. AXEL De leden van il Axelse ponyvereniging Kleppertjes zijn uifetetój voor de dag gekomen het Nederlands ponykanm oemschap, dat in het park Ml en Bos te Apeldoorn is gehj den. Aan dit kampioenstM namen alle provinciale kan' oensclubs deel. Zeeland werd hierbij door De Kleppertjes verte' woordigd- Het nationale pioenschap werd niet behaa Dat ging naar de ponjo Kapitein van de Waal uit Noordhohandse Hoofddorp 915.5 punten De Kleppen uit Axel plaatsten zich ecu met 854,5 punten bij de kop Op het glibberige ter" lieten de deelnem6rs en gj neemsters goede PrCSt^j zien. Overigens was voor mige leden van de 5 ploeg de spanning zo gr< zij tot mindere prestaties men dan gewoonlijk, leiding van mevrouw Feyter uit Axel, de insert ce< legde het Zeeuwse k oensachttal een pd™3 suurproef af. Voor de m' duele dressuurproef ware, drie beste combinaties zen. namelijk Tresernieke cavet met Killy, ^nn0v Pica vet met Eminent le van Remortele met Juwj Deze drie meisjes beha3*! voor hun ploeg 390 PuntreV.j reserve bi] de inJJlV'ij dressuur was Leon de Rij het springen zorgden'3 Annemieke en Tresemie cavet voor uitstekende P ties op het moeilijke pa1"00 Goes in miniatuur j schenen is een gids on 'jj titel Goes in m'nl,a,lf.„r. boekje geeft in het k - overzicht van Goes en haar vers*? openbare diensten, kosteloos verkrijgbaar. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ir. A. H. van der Most zal per 1 okto ber worden benoemd tot di recteur van het Kadaster en de Openbare Registers in Zee land. De instelling van een direc tie voor deze dienst vindt plaats in het kader van de reorganisatie van de Dienst van het Kadaster en de Open bare registers. Het bureau van de landmeetkundige dienst van het kadaster, het bureau van de kadastrale ruilverkave- lingsdienst en de hypotheek- bewaring worden opgeheven en m de directie opgenomen. In Drenthe en Utrecht vin den per 1 oktober dezelfde veranderingen plaats. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het K.N-M.L op woensdag om 18-00 uur: Zonnige perioden, ook korte 'ijd regen en maximumtempe raturen omstreeks 17 gra den. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 1-8; W'n.temp.: omstreeks 17 gra den; "'ax.temp.: omstreeks 18 gra den; kans op eer droge periode van minstens 12 uur: 80 proeent; kans op een geheel droog et maal: 40 procent Voor zaterdag: aantal uren zon: 0-7; Konstanz 343 -2, Rheinfel- ;-227 -3, Plittersdorf 377 - Maxau 426 plus 6, Plochin- »en 125 onveranderd, Mann- rim 234 plus 4, Steinbach 120 f'ds 3, Mainz 228 -6, Bingen "6. Ka.ub 150 -5. Trier 230 "«veranderd. Koblenz 152 -2. geulen 108 -4, Rutwort 265 PUs 7, Lobith 889 onveran- e™. Pannerdense Kop 867 [lUs 1 Monsin 5448 -6, Borg- "aren 3810 plus 5. Belfeld o, "17, Grave beneden de ü;s 502 onveranderd- Morgen vrijdag 20 sept. JfSen op Zoom 6 22 en 18-38 answeert 5.19 en 17.36 afneuzen 4.45 en 17.00 "ssmgen 4.16 en 16.32 anieldin 'ige 8 12 en 18.28

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2