De Sterre nu in Clinge COMMISSIES ACHTER UITBREIDING AFV0ER- WATER1EHG EN KOOP WZF-TERREIN NIEUWE KANSEN VOOR INDUSTRIALISATIE IN BRARANT EN ZEELAND Sluis weig Hon Kon strak amro VERHUIZING VLOT VERLOPEN BIJ STREI PER 1 NC VAN NIEl Herder van J. Delforge weer kampioen Vacaturebanken arbeidsbureaus voldoen goed vogelshow] IN HULST Menee metuwspc VERKEERSLICHTEN OP ZEELANDBRUG Wisselend we stad streek Taakverdeling B. en W. Hulst WANDELAARS LIEPEN BIJ NACHT DOOR WAASLAND Subsidie voor zwembad Ruiterterrein Zwembad Clinge Goes Kruiningen Kieldrecht xyo HULST HET ADRES Stimuleringsregeling komt terug J. van Manen: vraagteken bij hulp aan streekvervoer Begin oktober l BijdeAmroE 't nieuwe Spaar-Plus Woensdag 18 september 1974 Vertrek van pupillen uit Sluiskil. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het college van Burgemeester en Wethouders in Hulst heeft de onderlinge taakverdeling en de spreek uren thans voor de komende vier jaar geregeld- Burgemeester Molthoff neemt een groot aandeel van de werkzaamheden voor reke ning. Hij zal zich gaan bezig houden met financiën, onder wijs en personeelszaken. Daar naast beheert hij de porte feuille-s van ruimtelijke orde ning en algemene zaken, waaronder samenwerkingsvor men- Verder belast hij zich met de voorlichting, de repre sentatie, politie, brandweer, bescherming bevolking en ci viele verdediging- Wethouder Stolte beheert in de nieuwe zittingsperiode: openbare werken, bedrijven, economische zaken, waaronder marktaangelegenheden, cultu rele zaken en milieubeheer- Wethouder Bl-ommaer t gaat zich bezig houden met de sport, de recreatie jeugdzaken en toerisme- Wethouder De Keijzer krijgt de portefeuille van welzijns zorg d.w-z- sociale aangelegen heden en volksgezondheid- De waarnemend burgemeester is de heer Stolte. De spreekuren zijn aldus geregeld: burge meester Molthoff is te spreken na afspraak met zijn secreta resse- Wethouder Stolte houdt elke maandag van 10.30 tot 11.30 uur spreekuur in het stadskantoor. Wethouder Blommaert is elke maandag van 16-00 tot 17 00 uur in het stadhuis bereikbaar- Wethou der De Keijzer heeft elke maandag van 16-30 tot 17-30 uur spreekuur in het stads kantoor- (Van onze correspondente) KIELDRECHT Aan de grote vijfenzeventig kilometer lange nachtwandeltocht in het Waasland, die het afgelopen weekeinde werd gehouden, hebben tweehonderdzesentach tig wandelaars deelgenomen. De deelnemers vertrokken om 9 uur 's avonds uit Nieuw- Kerken. Zij werden uitgeluid door het muziekkorps uit Nieuw-Kerken en het majoret- tenkorps uit Kieldrecht en de Greenfields (hoornblazers) uit Londerzeel. De wandelaars waren afkomstig uit Frank rijk, Engeland, Ierland, Neder land, Duitsland en België. De tocht ging van Nieuw-Kerken via Kemseke, St.-Gillis- Waas, de Klinge, Graauw, Kieldrecht, Doei, Kallo, Melse- le en Haasdonk weer terug naar Nieuw-Kerken. Hon derdtweeënnegentig deelnemers bereikten de eindstreep. De eersten arriveerden om 7.15 uur. De laatste groep kwam pas om 16.30 uur. De wandel tocht waar een lange voorbe reidingstijd aan vooraf ging werd georganiseerd door de wandelclubs Trip Trap Troep uit Kieldrecht en de Lachende Klomp uit Nieuw-Kerken- (Van onze correspondent) AXEL Wethouder M.L-M Ysebaert (in het college in het bijzonder belast met gemeen te werken waaronder het groenbedrijf en sociale zaken vallen, beet als voorzitter van de commissie gemeentebedrij ven in de Axelse raadszaal liet spits af van de commissiever gaderingen, in de nieuwe sa menstelling voor de komende vier jaar. Belangrijkste agendapunt was het voorstel om het plan tot uitbreiding van de afvoer- waterleiding van het traject Koewacht, Zuiddorpe in prin cipe goed te keuren. J. Diele- mans (PvdA) zei het plan toe te juichen, ma-ar zag het nut van die principiële goedkeu ring niet zo zitten- Met dit projekt is een bedrag van bij na anderhalf miljoen gulden gemoeid. „Als er te weinig subsidie komt, zouden we wei eens gedwongen kunnen zijn alsnog nee te zeggen", aldus Dieleman- P. Dierck (KVP) had graag niet alleen wat be treft het financiële gedeelte wat voorbehoud maar ook wat betreft het uitvoerend gedeel te- Hetzelfde agendapunt krwam ook aan de orde in de finan ciële commissie onder voorzit terschap van burgemeester A- de Kam (in het college belast met de algemene zaken, poli tie, BB, brandweer, voorlich ting, representatie en public- relations, ruimtelijk ordening, personeelszaken gemeentear chief en tijdelijk ook de fi nancien. belastingen en andere heffingen, economische zaken en middenstand en marktaan- geigenheden). D- Oggel (GPV) zag de gewenste 90% subsidie voor het afwaterlei- dingproject niet zo zitten maar vond dat men het plan niet mocht afkappen, omdat er misschien wel een overbrug gingsregeling zou kunnen wor den getroffen- In beide com missies werd gunstig geadvi seerd. Ook een gunstig advies kreeg het voorstel tot aankoop van het VVZF-terrein van de Vereniging van Zeeuwse Fok kers gelegen midden in het recreatiegebied van het be stemmingsplan Zuid-Oost, Ha melink (PvdA) vond de open baarheid een beetje voorbarig. „Als we maar niet vast komen te lopen met de onderhande lingen omdat er nog geen defi nitieve overeenkomst is geslo ten", zei hij bezorgd- Een be zorgdheid, die hij ook al had uitgesproken in de commissie voor sport en recreatie- Wethouder P. Th- Apers (in het college belast met onder wijs, culturele en jeugdzaken, recrestie, sport volkhuisves ting waaronder woningbedrijf en volksgezondheid en milieu hygiene) gaf uitvoerige ach tergrondinformatie om de vier nieuwe commissieleden van dit zich sinds jarenlang voortsle pende project op de hoogte te brengen. Hij merkte nog op dat de bestemming na aankoop onge wijzigd. zal zijn (ruitersport) en zelfs uitgebreid kan wor den- In het kader van het bijzonder regionaal welzijns beleid hoopt men op een fi nanciële bijdrage van 95% ter wijl de drie ontsluitingswegen waarschijnlijk in D-C-W- ver band aangelegd zullen wor den. Meegedeeld werd dat de bouw van het nieuwe zwem bad onder gunstige omstandig heden op 25 augustus is be gonnen en dat men van het ministerie van sociale zaken een definitieve toezegging wat betref* de subsidie voor het bad heeft gekregen. Bejaarden reis De bijna tweehonderd bejaarden uit Clinge maakten dit jaar met vier bussen een uitstapje naar België. De tocht ging naar Na zareth en Oud-enaerde en ver volgens werd een rondrit ge maakt door de Franse Arden nen. De bejaarden genoten ten volle van de prachtige natuur. De terugreis voerde via Deur- ne en Lokeren. Orn 23.00 uur was het gezelschap weer terug In het dorp. Vlaamse gaaj De leden van de vogelvereniging „De Vlaamse Gaai", kwamen in zaal De Troubadour bijeen voor net bespreaeon van de ac tiviteiten in verband met de ophanden zijnde vogelten toonstelling op 30 november en 1 december. Tijdens de vergadering moest al worden besloten een aanvraag in te dienen bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers voor het houden van een grote Internationale tentoonstelling, volgend jaar. De aanwezige le den kregen de statuten en het huishoudelijk reglement uit gereikt- Aan de overige leden zal dit worden toegezonden. Tenslotte werd het idee gelan ceerd om op de terreinen van „stichting De Sterre" in Clinge een volière te plaatsen. Het bestuur zal zich hierover nog nader beraden. Mogelijk zal in een volgende bijeenkomst hierop nader worden inge gaan. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE-SLUISKIL Na een maandenlange voorbereiding, hebben de ruim honderd zestig pupillen alsmede het personeel van huize „De Sterre" gisteren de grote sprong gemaakt van het oude complex in Sluiskil, naar de nieuwe riante behuizing in Clinge. Deze moeilijke operatie werd gisteren door het hoofd van de technische dienst van „De Sterre", de heer Van den Bruele volledig geslaagd genoemd. De verhuizing van de bewo ners begon gisteren om negen uur. De laatste groep was al voor het middaguur over. Het grootste vetrhuiekonvooi be sitond uit een bus en drie ver huiswagens. Deze stoet werd van Sluiskil tot Clinge bege leid door de rijkspolitie. Het hele gebeuren verliep, naar men meedeelde, zo vlot, dat de eerste groep mensen al om Amnesty International - In het kader van de vredesweek, die dit jaar in de week van 22 tot 29 september wordt gehou den, is de werk-adoptiegroep afdeling Goes van Amnesty International op zaterdag 28 september aanwezig op de Grote Markt in Goes- In een stand zal informatie worden gegeven over het werk van Amnesty International. Taakverdeling B. en W. van Reimerswaal hebben de taken binnen het college als volgt verdeeld: burgemeester mr. C. Pijl Hoge weg politie, brand weer, verkeer, financiën, per soneel en organisatie, voorlich ting en ontwikkelingszaken, wethouder Slabbekoorn onder wijs, bouw- en woningtoezicht, volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening, wethouder Cor- nelisse sociale zaken, maat schappelijk werk, bejaarden zorg, publieke werken en visse rij, wethouder Nieuwenhuyse recreatie, cultuur, jeugdzaken, sport en middenstand. Wet houder Slabbekoorn treedt te vens op als loco-burgemees ter. Verkeerspark De kinde ren van de lagere soholen van Kieldrecht, Doel en Meerdonk hebben onder deskundige lei ding verkeersles gehad in een zogenaamd verkeerspark. Dit park was ingericht op de Tra gel in Kieldrecht in samen werking met de rijkswacht, de scholen en de raad voor vei ligheid. (Vam onze correspondent) ZIERIKZEE Ten gevolge van reparatiewerkzaamhtden aan een gedeelte van de bai leybrug over de Zeelandbrug zal het verkeer slechts een helft van de brug kunnen ge bruiken. Het verkeer wordt geregeld met verkeerslichten. De reparatiewerkzaamheden kunnen veertien dagen in be slag nemen. (ADVERTENTIE) voor een goede bril Leverancier voor alle ziekenfondsen. 12.00uur aan tafel konden schuifen. Om zoveel mogelijk het „normale" leefpatroon aan te houden, werd gisteren reeds door pupillen kennis gemaakt met de werkplaats, waar zoals altijd onder leiding van ar- beidstherapeuten wordt ge werkt. De verhuizing was af gelopen vrijdag eigenlijk al op gang gebracht. Toen werd veel meubilair en de centrale admi nistratie overgebracht. Maandag brak men in Sluis kil de oproepinstallatie af- Gisteren werkte deze weer, vele kilometers verderop. De verhuizing heeft twee jaar voor de deur gestaan. De bouw van het nieuwe super de luxe oomplex -in Clinge heeft geduurd van 11 september tot op heden en is eigenlijk nog steeds niet voltooid. Er wordt nog een stukje aan het ge bouw voor fysiotherapie ge bouwd en dan kan de officiële opening, aldus de heer Brue- len, volgend jaar april worden verwacht. Men wil daarmee wachten totdat alles en ieder een volledig tot rust is geko men. De overgang is dank zij de inzet van het personeel voor de meeste pupillen niet al te moeilijk geworden, zo blijkt uit de woorden van de heer Van den Bruele. Lang is men bezig geweest met het voorbe reiden van de mensen (een paviljoen ouderen, twee pa vil joens met jongeren). De pupil len hebben de verhuizing over het algemeen zeer positief er varen. Velen waren dan ook eerst een keertje komen kij ken naar de nieuwe behuizing. Een enkeling reageerde met: „Ik vind er niets aan. Maar toen werd uitgezocht waarom, werd duidelijk dat de betref fende pupil bang was niet meer tiaar huis te mogen' Volgens de heer Van den Brue le, waren de meeste pupillen gisteren toch op een positieve manier onder de indruk van hun nieuwe onderkomen. De inwoners van Sluiskil zagen gisteren voor de laatste keer de bewoners van De Sterre door de Pierssenpolderstraat wandelen. De stichting „De Sterre" heeft bijna tien jaar gebruik gemaakt van de zes houten paviljoens in Sluiskil (bij de officiële opening in Glinige, zal volgend jaar tevens het tienjarig bestaan van de stichting worden gevierd). Wat er in de toekomst met deze gebouwen, die zich nog in goede staat bevinden, gaat gebeuren, staat nog niet vast. De wat oudere paviljoens zul len waarschijnlijk worden af gebroken. Met de verhuizing van het tehuis komen zo'n twintig part-timers die deel uitmaak ten van het huishoudelijk per soneel van de stichting, zonder werk- Deze part-timers, voor namelijk vrouwen, die in Sluiskil wonen, hebben te kennen gegeven niet mee te gaan naar Clinge. Een var, de bewoners van Sluiskil, die nadelen onder vindt van de verhuizing, is de heer Daüinga, eigenaar van een gelijknamig eethuis en pension. Tijdens de afgelopen jaren kwamen veel ouders, die Hun kinderen bezochten, vaak een hapje eten in zijn onder neming. „Het is nu gebeurd, en dat is wel een strop", aldus de heer Dallinga. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De oude stimuleringsgebieden in Zeeland en Brabant, die in 1971 hun faciliteiten verloren zagen gaan, zullen weer kunnen gaan profiteren van een stimuleringsregeling die minister Lubbers heeft toegevoegd aan de bestaande premie regeling regionaal beleid. Het betreft een tegemoetkoming in de verkoopprijs van grond van industrieterreinen en een inves teringspremie. Die tegemoetkoming in de trieterreinen. Dit zal alleen grondkosten kan worden ver leend wanneer een project met gunstige perspectieven en aan trekkelijk voor de structuur van de betrokken regio door een te hoge grondprijs geen doorgang dreigt te vinden. Voor het in aanmerking ko men voor deze tegemoetko ming is het niet voldoende dat de grondprijs relatief hoog is; ook moet, aldus de memorie van toelichting op de begro ting van Economische Zaken, aannemelijk worden gemaakt, dat het bedoelde project zon der deze tegemoetkoming op een uit regionaal oogpunt min der gunstige vestigingsplaats of buiten onze landsgrenzen tot stand zou komen. Voor Brabant en Zeeland kan dit laatste belangrijk zijn met het oog op de vlucht van bedrij ven naar België. De uitbreiding van de bestaan de regeling bevat ook een in vesteringspremieregeling voor het oplossen van bestaande structurele arbeidsmarktpro blemen bij vestiging op een nader, te bepalen aantal indus- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor di recteur J. F- L. van Manen van het Streekvervoer Wal cheren N.V. is het nog de vraag of de extra financiële steun van de regering aan het streekvervoer wel voldoende zal zijn- De heer Van Manen verklaarde dit gisteren desge vraagd in een reactie op de miljoenennota- Zoals bekend wil de rege ring een totaal bedrag va-n 841.7 miljoen guldien als subsi die beschikbaar stellen aan het openbaar vervoer om de tekorten weg te werken- Het streekvervoer ontvangt van dit bedrag 178,7 miljoen gulden- Volgens de heer Van Manen van het Streekvervoer Wal cheren zegt dit bedrag op zichzelf niets. De vraag is na melijk of hierbij al rekening gehouden is met toekomstige loonsverhogingen en met de voortgaande inflatie bijvoor beeld- Het eoonomisch bureau weg- en watervervoer heeft de tekorten in 1974 op de interlo kale lijndiensten bij handha ving van het bestaande ver- korgingsniveau geraamd op 173.8 miljoen gulden- Eind mei van dit jaar heeft hetzelfde bureau een raming gemaakt voor 1975- Het tekort wordt dan geschat op 227,8 mil joen. gebeuren waar dit uit een oog punt van economische struc tuur noodzakelijk is. De mi nister van Economische Zaken zal hierover nader overleg voeren met de betrokken pro vinciale besturen. Daarbij zal vooral maar niet uitsluitend gedacht worden aan enkele industrieterreinen in vroeger aangewezen kernen, gelegen in opgeschorte stimuleringsge bieden. De aanvulling van de bestaande premieregeling regi onaal beleid omvat verder: een verhoging van de uit breidingspremie voor reeds gevestigde industriële bedrij ven op zodanige wijze, dat de premie, behalve de reeds van kracht zijnde 15 procent op de investeringen in vaste activa, ook een bedrag wan f 50.000 zal omvatten per nieuw te creëren arbeidsplaats. Toeken nin-g van dit bedrag zal ach terwege blijven, indien regio nale ahbeidsmarktoverwegin gen tegen een zodanige extra stimulering verzetten; de invoering van een pre mieregeling voor uitbreiding van stuwende dienstverlenen de bedrijven, volgens dezelfde modaliteiten die van nu af gelden voor uitbreidingspro jecten voor industriële bedrij ven; de invoering van een fi nancieringsfaciliteit als alter natief voor de investeringspre mieregeling in de vcrrm van een uitkering a fonds perdu, gespreid over vijf achtereen volgende jaren. DEN HAAG De vier ar- beidsbureaus-nieuwe-stijl in Arnhem, Enschede, Sittard en Zeeuwsch-Vlaanderen zijn een succes, aldus minister Boersma (Sociale Zaken) in zijn begro ting voor 1975. Op deze ar beidsbureaus werden nieuwe activiteiten en andere metho den beproefd om te komen tot een goede koppeling tussen de vraag naar en het aanbod van werknemers. De nieuwe afde ling informatieverstrekking verrijkt het arbeidsbureau. Bezoekers van deze arbeidsbu reaus geven volgens de be windsman hiervan nogal eens spontaan blijk. Ook de open vaoaturebanken zijn eem suc ces. Het gehanteerde systeem van afspraken voor gesprek ken van de bemiddelaar met de „cliënt" voorkomt lange wachttijden en bevordert slag vaardig werken, (Van onze oorrespondent) yMüBss.»-.. ArnafliniRiiilir Aankomst bij het nieuwe gebouw in Clinge. HULST —Reeds tijd zijn de vogelvereS „Vogelvreugd" uit Hulst ej I de parkietenspeciaalclub reiig Zeeuwsch-Vlaanderen w{„ druk bezig met de voorberei dingen voor de komende vo. I geltentoonstelling in Hulst Deze grote tentoonstelling, elk jaar honderden bezoekers een kijkje komen nemen, wordt op I 2 en 3 november gehouden in I café de Ster, aan de Overdam- f straat. Vogelvreugd organiseert een onderlinge tentoonstelling, ter wijl de Parkieten Speciaal Club (PSZV) een tentoonstelling houdt voor al zijn leden. De leden van de komen uit geheel Zeeir Vlaanderen, terwijl er oo verschillende Belgen bij Enkele vermaarde Be' grasparkietenliefhebbers zijn lid van de PSZV en zullen ongetwijfeld weer met hun beste vogeln aanwezig zijn. Ds verwachtingen voor deze vo gelshow zijn wederom hoog gespannen- Voor iedere vogel liefhebber is er wel wat. Naast kanaries, bastaarden, tropische vogels en wildzang zijn er ook een groot aantal prachtige grote grasparkieten. Men verwacht dat meer vogel) dan ooit eerder aanwezig zul len zijn. Gezien de grote ver scheidenheid in vogels, zal het voor de bezoekers weer een kleurrijk en interessant geheel worden. Om de kosten van dit grootse evenement te drukken wordt gewoontegetrouw een loter op touw gezet, waar voor prachtige prijzen be schikbaar gesteld worden, Daarnaast wordt er op de ten toonstelling ook een verkoop afdeling ingericht. De vogels moeten op 31 oktober worden ingebracht terwijl de keuring zal plaatsvinden op 1 novem ber Er komen vijf keurmees ters van de Nederlandse Bor.d van Vogelliefhebbers naar Hulst. (Van een onzer versla vers) SLUIS Het college vai n w. van Sluis heeft verzoek voor een bioscoop running- ingediend door heer P Metz, afgewezen, beslissing is gisteren geno tijdens de wekelijkse verg rjng van dit college. Maandagmorgen reeds jn' een persoonlijk gesp met de heer Metz al duid( geworden dat hij op de (•raagde vergunning eiger niet hoefde te rekenen. De 1 Metz geniet in Zeeuw Vlaanderen bekendheid (AI (Van onze correspondent! CLINGE De hondendres- suurclub Saeftingen hield pP het oefenterrein langs de Bis- schoppendreef in Clinge n" vier honden een wedstrijd het clubkampioenschap. Hollandse herder Moma van Delforge werd voor de tweed! maal kampioen- Een result»- dat door hem als een mew"' Ier wordt beschouwd. Keurmeester R- Sweeres Breda, die samen met zijn *P lega J. Melsén uit Halster® de honden getest had, klaarde het absoluut geen 'V schikte hondendag" te vinden Over het algemeen bleven resultaten beneden peil. Reeds in de ochtend»*» werden de zwemproeven afi legd j-n een ven aan de OpP*1' straat. Daarna kwam het ,,Pa»' werk" aan de beurt, waart. P. Ferket en Th. van Troo_- assistentie verleenden. Valcke uit St-Jansteen, belast was met de als® leiding toonde zich bijzond verheugd met de steun van plaatselijke bevolking. "steunkaarten" werden Wl allemaal verkocht. Ook vw de wedstrijden bestond belangstelling. De uitslag v de gehouden keuring was:** ste prijs: J. Delforge met Hollandse herder Mona, Sy' punt. Hij werd clubkamp'«» 1974 en ontving hiervoor beker, alsmede een wisse' ker. Tweede prijs: Rudy F» don. St. Jansteen met de bo vier "King" 267 ounten. Der» prijs: A. Weemaes, Cling met de Mechelse herder Bart - 240 y2 punt- Vierde pnJs: CorneMssen, Clinge met bouvier Mentor. 182(4 Punt Voordat de testproeven gonnen werd op het terr een minuut stilte in acht nomen voor het overleden cl lid K. N-gelke-rke. Vooruitzichten voor dor| dag en vrijdag, opgesteld het KNMI op dinsdag 18.0U uur: Wisselend weer met voo tijd van het jaar normale peratureu. Weersvooruitzichten in Iers gemiddeld over N< land. Voor donderdag: aantal z°n: 1 tot 8; min. temp-: streeks 10 graden; max. ts omstreeks 18 graden; kan een droge periode van stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droo, maal: 60 procent- Konstanz 345 min 4, R1 5ol?en 339 P'-us 1' Platter 880 plus 15- Maxau 420 pl rlochingen 125 onveran- Mannheim 230 plus 7, S eh 117 plus 4, Mainz min 7. Bingen 176 mi Kaub 155 mjn 4j Trier onveranderd, Koblenz 154 i;Keulen 112 plus 1, Ru -08 min 7, Lobith 889 m J-annerdense Kop 866 m mjmegen 694 min 2, IJss min 1, Eefde IJssel Pus 4^ Deventer 247 pl' Monan 5454 min 56. Bo jm 380o min 182. Belfeld -I s i®. Grave benedei 'kus 502 plus i. temben n' dx>nderda£ 19 Bergen' 17.59 op -Zoom 5.46 Hansv.,eert 4 45 en 1? 01 afneuzen 4.0-8 en 16.24 Wwfïf?" 37 en t5 54 "«mteldmge 5.36 en 17.49

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2