MES Landbouworganisaties tevreden [luisvrouwen profiteren van acties ar Niet meer uitstellen! Zeeuwse taxibedrijven verwachten geen grote toeloop door nieuwe aleoholwet Katja amro bank Max Tailleur start nieuwe actie Laatste deel Vlake tunnel september onder water Mevrouwde Boer met uw spaarboekje. §°t VINDT Onderzoek kabel-tv Sassenaar laat bowling record sneuvelen Lekkere drop Larigenoerg stad A Koeler £U STORMLOOP PRIJZEN Gecompliceerde botsing „Het zul zo n vaart niet lopen" Veerdiensten gestremd THE CORNER E© f I 'Vr issies bon leggen, schaadt! goede verhoudingen echter aoit". Pastoor Hendrik. »rak de hoop uit dat de gej ichtenis aan deze man „ver- er zal reiken dan dit uur en ;ze dag". Tijdens de dienst van de aaltij-d traden aowel kathuj eken als protestanten nasi oren om het Brood uit han-J on van de priester te nemeq astoor Hendrikse had de aan rezigen va-n reformatorschi uize daartoe ook speciaal uit- oncfdigd. Pastoor A. van Alpiien val e parochie Heinkenszand vee chtte de absoute tijdens d«! oraardebestelling op de r.- egraafplaats te Heinkensr 'e fanfare Euterpe, waa u'. dr. Mes erevoorzitter wal aeelde tijdens deze droevig^ lechtigiheid o-nder de grotT .eurwilg van het prachtig gd ;gen kerkhof aoht'ereenvt ens -Nader mijn God tot Avondgezang" en de SandonJ ymne. Tenslotte brachten aile aan 'ezigen met bloemen es iatste groet aan deze eminen- Zeeuw. pyeyeueri door Stemabonnee Inummer 112 Breda (25 soo rten?) Dinsdag 17 september 1974 Protestborden waren niet altijd gemakkelijk leesbaar. (Van een onzer verslaggevers) GOES De bestuurders van de drie Zeeuwse landbouw organisaties hebben zich gis teren op een persconferentie in hotel de Korenbeurs te Goes bijzonder verheugd ge toond over de gedisciplineerde wijze waarop de boeren hun acties hebben gevoerd. De persconferentie werd gehou den als nabespreking van de acties, gehouden in Zeeiand. Aanwezig waren onder meer de voorzitters van de drie Zeeuwse organisaties J. Becu (ZLM), G. de Jager (CBTBri en G. Claeijs (NCB). De Zeeuwse organisaties hadden voor gisteren met op zet een aetiemethode gekozen, waarbij zo weinig mogelijk mensen hinder zouden onder vinden maar waarbij toch de aandacht gevestigd kon wor den op de boerenproblemen. De bestuurders hadden de indruk gekre-gen dat het publiek ook zeer sympathiek tegenover de acties gisteren had gestaan. Dit wellicht mede door het uitdelen van allerlei produk- ten. Ondanks het rustige karak ter van de acties van gisteren wezen de bestuurders er nog wel uitdrukkelijk op dat de stem-mine; onder de boeren ge laden is. Beslissend zal zijn wat vandaag zowel in Den Haag als in Brussel zal wor den beslist. De heer Becu ver wachtte wel toestemming tot tussentijdse prijsverhoging met vier procent en ook een aanpassing van het marktme chanisme. Niettemin staat er voor woensdag al een vergadering in Den Haag op het program ma van alle voorzitters van de landbouworganisaties (ook die der diverse gewesten) om de balans negatief uit, dan is het de regering en de E.E.G.-corn- missie op te maken. „Valt die Balsns negatief uit, dan is het gedaan met de samenwerking met boeren", verklaarde de heer Becu- Hij wilde deze uit lating geen dreigement noe men maar gewoon het vast stellen ven een feit- Ook hadden de bestuurders van de Zeeuwse organisaties gisteren onder hun leden ge luiden geregistreerd, dat de boeren andere dingen zullen gaan ondernemen indien het nieuws uit Brussel en Den Haag niet vold-oet aan hun wensen- De bestuurders wezen giste ren verder nog op de prima medewerking van de zijde der politie. Ook hadden de Zeeuw se land bouw organise tiebe- stuurders geconstateerd dat de leden nog een groot vertrou wen in hun organisatie bleken te hebben. Bij de Amro èank krijgt u 2 méér op 'tnieuwe Spaar-Plus-Boekje. Ofwel 1\%. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Neder landse vereniging voor Statis tiek houdt zich op het ogen- eblik bezig met een landelijke peiling naar de wenselijkheid van kabel-televisie in ver- f ïtslag was: hoogvogel en eerj te zij vogel Art- van Overlook .lit Koewacht; tweede zijvoSj Stemers, Waehtebek ïeeste vogels J- ,de Guchte-j eire. Koewacht- vijf stuks- ZUIDDORPE -- Zondag or-L aniseerde de schuttersmaa» ihappij St.-Sebastiaan een| chietin-g op de staande P# ij M de Cock, waaraan twee* vijftig schutters deelnamen.j >e uitstag was: eerste hoogvoj el And. Slock, Koewacht, weede hoogvogel A. de Mo0£' t.-Jansteen; eerste zijvoge fl Jttjens, St.-Jansteen; tweeuq ij vogel H. van den Boss /estdorpe; derde zijvoge •ruiggeman- Westdorpe: vie ijvcgel E. Bambos, Overs lag erste kal P. Talboom, orpe; tweede kal H. de 11 Koewacht; derde kal J ock. Zuiddorpe; vierde de Munck. Zuiddorpe- (ADVERTENTIE) Vooruitzichten voor woens dag en donderdag opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: Eerst plaatselijk regen, later opklaringen. Lagere tempera turen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren 1-8, min. temp: omstreeks tl graden; max. temp: om- -'reeks 18 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een Seheel droog etmaal: 50 pro cent. Konstanz 349 min 2, Rhein- 'elden 229 mm 4, Straatsburg opgeheven werjens bouw van stuwdrempel, Plittersdorf 365 1, Maxau 418 min 5, Plo- chirigon 125 min 13, Mannheim -3" min 3, Steinbach 113 min Mainz 241 onv., Bingen 120 Kaub 159 min 1, Trier -30 min 1, Koblenz 155 min 7 geulen 111 min 11, Ruhrort 305 min 9, Lobith 895 plus 2, Pannerdense Kop 871 plus 1, ijmegen 696 plus 2, IJssel- j[0P 841 plus 3, Eefde IJssel j66 plus 1, Deventer 245 min Monsin 5510 plus 60, Borg haren 3992 plus 176. Belfeld 1097 plus 9, Grave beneden de sluis 501 plus 2. schillende gemeente in Neder land- Dit onderzoek is vooral gericht op gemeente die reeds belangstelling hebben getoond voor kabel-tv. Een van deze gemeente is Terneuzen, waar dan ook een groot aantal fol ders ten behoeve van dit on derzoek zijn verspreid. >ver deze folders zijn hier en daar nog ai wat misver standen gerezen. Ze werden namelijk door bewoners van Terneuzen in verband ge bracht met de gemeentelijke plannen voor kabel-tv. Het landelijk onderzoek van de Vereniging voor Statistiek staat echter geheel los van de Terneuzense plannen. De gemeente Terneuzen wacht op dit moment nog steeds op een beslissing van Gedeputeerde Staten over haar kabel-tv-plannen. Bij de gemeente leeft echter wel de tioop dat deze goedkeuring nog deze maand binnen zal komen. Volgens de woordvoer der van de gemeente Terneu zen zijn de plannen op papier helemaal rond. (Van een onzer verslaggevers) HULST/TERNEUZEN/OOSTBURG/GOES Duizen den huisvrouwen in Zeeland hebben gisteren geprofiteerd van de weggeefactie van de boeren. Weggegeven werden in Zeeland tonnen zuivelprodukten, suiker, aardappelen, uien, groente en fruit. Naar schatting heeft de helft van de le den van de in Zeeland aanwezige landbouworganisaties deelgenomen aan de weggeefactie, die tot doel had het publiek te interesseren voor de financiële problemen, waar mee de boeren momenteel hebben te kampen. prijsvergelijkin- En er ging bij de boeren gisteren heel wat gratis de deur uit. Een voorbeeld: in Terneuzen werden 120 pakken suiker van elk een kilo, 600 kilo uien, 1500 kilo aardappe len, 500 kilo appels en 50 do zen boter en melk in nauwe lijks twee uur weggegeven. Voor en na het uitdelen van de landbouwprodukten in tal van Zeeuwse dorpen en steden beheersten de tractoren het verkeersbeeld op de Zeeuwse wgen. Problemen daarbij ont stonden er nauwelijks. In Mid delburg verschenen ongeveer vijftig tractoren op de Markt, in Goes vier- tot vijfhonderd, in Zierikzee ongeveer hon derd, in St. Maartensdijk een kleine tweehonderd en vijftig, in Roosendaal ruim vijfhon derd, in Bergen op Zoom ruim vierhonderd, in West- Zeeuwsch-Vlaanderen onge veer driehonderd en in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen liep het ook in de honderden. Nadat de boeren vanuit de mistige Zeeuwse polders hun kramen in straten en op plei nen hadden neergezet, begon het storm te lopen. Talloze mensen wilden maar al te graag van deze gulheid van de boeren profiteren en niet al leen beperkte het publiek zich tot het in ontvangst nemen der gaven, maar ook werd hier en daar met de boeren van ge dachten gewisseld over de po sitie van de boer. De consument werd duide lijk gemaakt dat de prijs, die de boer krijgt voor zijn pro- dukten bijzonder laag ligt in vergelijking met de prijs, die de consument ervoor moet be talen- Elke huisvrouw, die om gratis aardappelen of appels kwam, kreeg een stencil mee, waarin duidelijk werd gesteld dat de nood in de landbouw hoog is. Niet alleen in het stencil, maar ook op spandoe ken lieten de boeren geen twijfel over deze nood be staan. „Voor een appel en een ei draagt de boer zijn steentje bij", was bijvoorbeeld een der leuzen in Terneuzen. Bij de actie waren ook vele boerinnen betrokken. Zij kre gen heel gemakkelijk contact met hun sekse-genoten. Een boerin, die in Terneuzen bij het uitdelen was betrokken, maakte ten behoeve van het „onwetende" publiek enkele praktische gen. Zij stelde dat als ervan wordt uitgegaan dat een boer slechts zeven cent krijgt voor een kilo aardappelen men voor twee sigaretten een kilo aardappelen kan kopen, dat een hele fles cognac gelijk staat met zeventig kilo aard appelen en dat een grote fles frisdrank net zoveel kost als twee liter melk. De besturen van de land bouworganisaties in Oo»t- Zeeuwsch-Vlaanderen denken dat het wel de laatste lieve actie van de boeren is ge weest. Kringvoorzitter F. de Waal van de NCB in Oost- Zeeuwsch-VLaanderen hiero ver: „Het is nu gebeurd met de goodwill-aeties. Als er uit het overleg in Brussel en Den Haag niets positiefs komt, dan gaan we verder. We willen toekomstige acties natuurlijk kalm laten verlopen, maar dat er hier en daar niet uit de band wordt gesprongen, kun nen we niet garanderen". Uitdeelactie in Terneuzen. (Van onze correspondente) AXEL In de dichte mist van maandagmorgen vend op de Langeweg tussen Hulst en Axel een gecompliceerde botsing plaats Rond een uur of zeven reed mevrouw T.H.M.v.mw. uit Clinge met haar personenauto ter hoogte van de eerste Verkorting. Door de mist raakte ze haar oriëntatie kwijt, stopte en reed achteruit, waardoor ze op een gegeven moment met de neus van haar auto op de andere rijstrook kwam te staan. De heer J.v.S- uit Yersekie kwam met zijn trekker met oplegger van de richting Axel en ramde de auto van voren. De heer E.W. uit Terneuzen, bestuurder van een personenauto stopte voor het ongeval, maar werd zelf van achteren aangereden door een busje, bestuurd door die heer R.J. van H. uit Sluiskil. De heer C.H.N.G. uit Axel week met zijn per sonenauto uit voor de botsen de auto's, probeerde er links langs te rijden, maar zag door de dichte mist de auto van mevr. v. W- te laat en reed er recht op in. De mate riële schade was aanzienlijk. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZENMIDDEL- BURG-GOES De grotere taxi-ondernemingen in Zee land zijn momenteel nog niet van plan materieel en perso neel uit te breiden in verband met een verwachte stijging van het vervoersaanbod na 1 november. Dan wordt, zoals bekend, de nieuwe „alcohol - wet" van kracht. De meeste grotere ondernemers verwach ten een stijging van het aan bod zonder meer te kunnen verwerken. „Het materieel is eigenlijk al voorhanden. Er zullen mis schien wat free-lancers aange trokken moeten worden. Maar hoewel ik een stijging ver wacht zie ik het nog niet zit ten dat wij tot onze oren ln het werk zullen zitten", aldus een der ondernemers, die zei rustig de ontwkkelingen te willen afwachten. Overigens had ^en der ondernemers wei nig goeds over voor de nieu- Morgen, woensdag 18 sept j;ergen op Zoom 5.04 i 17.22 Sansweert 4.1C en 16.25 («meuzen 3.31 en 15.48 gingen 2,59 en 1517 "Wneldinge 4.54 en 17.12. Consumentenvoordeel in Hulst, we wet. „Kijk, dat men drankmis bruik in het verkeer tegen wil gaan is logisch. Maar p.u gaat men toch wel van het ene uiterste in het andere. Volgens mij worden veel men sen hierdoor afgeschrikt en zal mev name de horeca het de eerste tijd goed te merken krijgen, dat klanten wegblij ven", zo zei hij. Unaniem was men het er wel over eens dat een veriioging van het ver voersaanbod zal afhangen van de mate waarin de politie con trolerend zal optreden. „Gaat men om de dag intensief con troleren dan verwacht ik wel dat wij het een stukje druk ker zullen krijgen. Maar als het niet zo'n vaart zal lopen, wat ik overigens wel ver- wacnt, dan voorzie ik weinig veranderingen. Misschien dat wij 's nachts wat meer te doen krijgen"- De kleinere taxibedrijven in Zeeiand, meestal' eenmansbe drijven- zien een grotere stij ging helemaal niet zitten. „Er gaan weken voorbij dat ik >s nachts geen klant heb- Ik zie het niet zitten dat ik b.v- tij dens hel weekeinde ineens tien of meer passagiers zal krijgen", aldus zo'n eenmans bedrijf in West-Zeeuwsch- Vlaanderen Een taxibedrijf in Hulst vond het initiatief van de Kïoosterzandse horecamen sen om een bus voor hun klanten te laten rijden een mooi initiatief, „Maar door al le puDlicitiei rond die alcohol- wet is het allemaal wat opge schroefd. Ik geloof niet dat het zo'n vaart za! lopen", al dus tie woordvoerder van dit bedrijf. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse veerdiensten zijn gis teren heel wat uren gestremd geweest. De veerdienst Krui- nin.gen-Perkpolder had veel meer last van de dichte mist dan de dienst Vlissingen-Bres- kens, waar de boten redelijk in de vaart konden blijven. De veerdienst tussen Kruiningen en Perkpolder werd echter gisterochtend om half acht ge staakt en pas 's middags rond twee uur kon er weer worden gevaren. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De heer Th. Neve uit Sas van Gent heeft afgelopen vrijdagavond een tweetal nieuwe bowlingre cords gevestigd. De nieuwe re cords werden gemaakt op de bowlingbaan van de Vlaander- enhal te Sas van Gent. De heer Neve had vrijdag avond tijdiens 'n normale spel-, avond van de bowlkigliefheb- bers in Sas van Gent een feil loze worp. Heit bowLinigspel, dat afkomstig is uit Amerika kent tien beurten en een extra beurt van elik twee worpen Met een bal van zo'n veertien pond wordt naar tien kegels geworpen- die op een baan staan opgesteld. Per serie beurten kan een aantal punten worden behaald. Het record aantal punten voor de bowlingbaan in de Vlaanderenhal stond op 236 punten. De heer Neve maakte er 279 punten in één serie van. Van de eerste tien beur ten gooide hdj er bij negen beurten al n.a de eerste worp alle kegels af. Bij de tiende beun gooide hij er met de eerste beurt negen kegels af en bij de extra beurt gooide hij eveneens bij de eerste worp tien kegels om. Dat de heer Neve op dreef was, bleek ook uft het feit dat hij het gemiddelde record over drie series aan diggelen wierp. Het gemiddelde stond met 201 punter al op naam van de heer Neve. Vrijdagavond maakte hij daar 211 punten van. Volgens de heer Neve is een gemiddelde van 190 punten voor een geoefend bowler nor maal. De bowling-enthousiast die tijdens zijn record verbete ringen veel belangstelling; van zijn medespelers had, beoefent deze sport nu ongeveer een klein jaar Hij is zelf een beetje beduusd van zijn pres tatie. ,,Dit was wereldklasse", vertelde hij toch ook wel een beetje trots Hij moet toegeven dat hij ook niet elke avond zo in vorm is- Hij zegt verder over zijn nieuwe records- De records voor de Vlaan derenhal zijn nu geweldig scherp gesteld en ik denk dat se wel een poosje blijven staan ook"- Naar de mening van de beer Neve is het bowlingspel ook een echte sport: ,-Met zo'n zwart bal is het voor iemand die de techniek niet beheerst zeer vermoeiend". De heer Neve beoefent zijn sport meestal twee keer in de week. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bij de Zeeuwse start van de actie „Geef Max de zak" van de stichting „Beter met Max" waarvan Max Tailleur direc teur is, heeft Max Tailleur gisteren een nieuwe actie aan gekondigd. Zeeland kreeg van deze actie, die de naam van „Sam-Sam-actie" heeft gekre gen, de primeur. De „Sam-Sam-actie" bestaat hieruit dat de stichting van Max Tailleur reumapatiënten, die drie weken in een Duits Kuhrort behandeld willen worden, de helft van hun ver- blij fs- en behandelingskosten betaalt. Het moet dan echter wel om mensen gaan, die zelf niet financieel in staat zijn alle kosten daarvan te beta len- De „Sam-Sam-actie" is ge koppeld aan de actie „Geef Max de zak". Met de actie „geef Max de zak" die nu ook in Middelburg en Vlissingen is begonnen, heeft d-e stichting „Beter mei Max" tot doel geld bijeen te brengen voor het op reis laten gaan van minder draagkrachtigen, eenzamen, bejaarden en andere mensen, die gemakkelijk in de ver drukking komen. Voor elke 10.000 kilo aan kleding, die wordt opgehaald in een be- paalcLe gemeente, mogen vier mensen uit diezelfde gemeente een reis maken. Omdat nu volgens Max Tail leur de prijs voor gebruikt textiel flink omhoog is gegaan, maakt de stichting meer winst en met die extra winst kan de actie „Sam-Sam-reizen" wor den betaald. De reizen van vier personen voor elke 10.000 kilo textiel, blijven daarbij gehandhaafd. De reumapa tiënten, die van het aanbod van Max Tailleur gebruik wil len maken, kunnen zich schriftelijk aanmelden. Een briefje kan gestuurd worden naar Postburs 5 te Amster dam. „Nogmaals het gaat al leen om mensen, die financieel niet draagkrachtig genoeg zijn om alle kosten van zo'n kuur zelf te betalen en ook geen ^kinderen of familieleden heb ben, die geld genoeg hebben om voor hen op te komen. Als blijkt dat men er geld genoeg voor iieef-t is dat voor ons al aanleiding een aanvraag af te wijzen" deelde Max Tailleur ons gisteren mee. Bij elke aanvraag dient de toestemming van de behande lend geneesheer te worden meegestuurd, evenals een ver klaring dat men zelf onvermo gend is. De reumapatiënten, die van de „Sam-Sam-actie" profiteren, zullen drie weken in een eerste-klashotel door brengen en medisch worden be handeld De kuur van drie weken kost volgens MaX onge veer dertienhonderd gulden. „Zo'n kuur met thermaalbaden is formidabel. Er zijn mensen bij die daarna acht of negen maanden geen pijn meer voe len", vertelde Max Tailleur. (ADVERTENTIE) Voor INTIEME BRUILOFTEN EN DINERS RESTAURANT Steenstraat 16 - Hulst Tel. «1140 - 4148 Onze keuken is open tot 22.00 uur 's Woensdag: gesloten (Van ien onzer verslaggevers) HANSWEERT Donderdag 26 september wordt het twee de en laatste dec! van de Vla- ketunnei afgezonken. Dit vormt dan een van de belang rijkste onderdelen van deze tunnelbouw. Voor het bijwo nen van het afzinken heeft de Hollandsche Betongroep N.V. veie journalisten uitgeno digd Hun zal ir. J. van Ijken, lid van de raad van bestuur van de Kombinatie Vlake v.o.f., de maatschappij, die het werk uitvoert, een overzicht geven vam de stand van zaken wat de bouw van de tunnel be treft. in de Kombinatie Vlake v.o.f. participeren de' Ballast Nedamgroep N.V. en de Hol landsche Beton Maatschappij N.V.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 23