S: CONSTANT AANVALLEN Spitz Rohn: Jk had liever wat meer gespeeld" Trimvereniging Hulst op schot Wim Suurbier doet vrijwel zeker mee Koplopers winnen met moeite IIV.% Peter Ressel op linker vleugel Foreman-l'lav nn in oktober Samenvatting van cupduels op televisie Goed sparen is: hoge rente en betere voor>vaarden. tot Olympia klopt Rapide Ruiter en Yeenstra geopereerd FC Amsterdam wil geen radio-flitsen EvanLanschot FC Taelman en FC Knip in A -klasse Triomf van Schelleman Ajax laat extra speler overkomen 1 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1974 (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - Voor Kees Rijvers moet de eerste Europa- cupwedstrijd sinds jaren, die zijn PSV vanavond tegen het Noordierse Ards speeit een voctbalfestijn worden. Kij- vers, die er in zijn nu anderhalf jaar durend trainerschap bij de Eindhovenaren voor heeft gezorgd dat er in het Philips- sportpark steeds spektakel valt te beleven, wil deze repu tatie tegen het niet al te sterke Ards beslist handhaven. Rijvers, die verleden week de bekerwedstrijd tussen Ards en de tegenstander van Feye- noord, Coleraine, heeft be zocht, ziet daar tegen de Noordieren alle mogelijkhe den toe. Stelt Rijvers: „Ik heb daar een wedstrijd gezien tus sen twee teams die nog onbe dorven voetbal speelden. Het was geen intimidatievoetbal, het was ook geen voetbal dat op verdedigen was ingesteld. De twee teams probeerden er voor het publiek het beste van te maken. Een factor waar in Nederland nog wel eens achte loos aan voorbij wordt gegaan. Ards kwam met 1-0 voor, maar het weigerde na dit be langrijke doelpunt de zaak dicht te gooien. Het bleef aan vallen. Ik heb er met plezier naar zitten kijken. Met al hun beperktheden speelden de Noordieren voetbal zoals het gespeeld moet worden. Hun kracht ligt op het middenveld en in de aanval. Omdat PSV dat speltype wel ligt, verwacht ik vanavond een leuke wed strijd. Aan ons zal het in ieder geval niet liggen want ik zal er wel voor zorgen dat wij con stant met zes of zeven man in de voorhoede te vinden zijn. Ik wil hebben dat de ruim twin tigduizend mensen die van avond komen kijken (het PSV-stadion is nagenoeg uit verkocht) waar voor hun geld krijgen". De tweeling René en Willy van de Kerkhof zal vanavond bij PSV niet opgesteld staan. De gebroeders moeten beiden nog een schorsing van een wedstrijd uitzitten uit hun FC Twente-verleden, waarin ze (samen met doelman Piet Schrijvers) in de wedstrijd tegen Borussia Mönchenglad- bach in de fout gingen. Tegen over het verlies van de beide Van de Kerkhofs staat de te rugkeer van Willy van der Kuylen (die ondanks zijn schorsing in de competitie wel in de Europacup mag uitko men) en Gerrie Deykers die is hersteld van zijn lichte lies blessure. Bertus Quaars (tegen Sparta een van de weinige goed draaiende PSV-ers) en Peter Kemper blijven in het elftal gehandhaafd. Rijvers: „Kemper mag van avond laten zien dat zijn op treden bij Sparta een vergis sing was. Die Skipper mag hem dan geprovoceerd heb ben, voor die kopstoot die hij uitdeelde is geen enkel excuus te vinden. Hij vindt dat trou wens zelf ook. Hij heeft enorm spijt van wat hij heeft gedaan. Maar ergens is het toch wel te rug te leiden. PSV speelt enorm aanvallend en attrac tief voetbal. Door de tegen standers wordt van alles ge daan om ons af te stoppen. En wanneer je dan je hersens er niet bijhoudt, zoais Willy van der Kuylen tegen Van Hane- gem en Peter Kemper tegen Skipper dan word je de dupe van je eigen speelwijze. Je bent op deze manier bijna verplicht om zelf ook dingen te doen die niet overeenkomen met het speltype van PSV. Maar dat is iets wat me enorm tegen de borst stuit. Het voetbal is te mooi om intimidatie als mid del om te winnen te gebrui ken". Rijvers heeft overigens nog niet beslist hoe hij zijn forma tie zal laten spelen. Meest voor de hand liggende conclusie is dat Kees Krijgh weer voor een wedstrijd naar het middenveld verhuist en Peter Kemper de rechterverdedigersplaats zal (Van onze speciale verslaggever) IPSWICH - FC Twente heeft dinsdag de kennismaking met Ipswich hernieuwd. De oostelijke ploeg bewaart goede herinneringen aan deze landelijk gelegen stad in Suffolk. Vorig seizoen immers maakte FC Twente in de derde ronde van het toernooi om de UEFA- cup indruk tegen Ipswich Town. De pupillen van trainer Spitz Kohn oogstten met hun uitge kookte spelletje, gebaseerd op balbezit en vertragend voetbal, bewondering op de tribunes van het stadion aan de Portman Road. Het was slechts aan een ongelukkige treffer in de slot- (Van onze sportmedewerk HULST - De zaalvoetbal teams FC Knip en FC Taelman beide uit Hulst zijn vrijdaga vond na de tweede serie selectiewedstrijden door ge drongen tot de A-klasse van de HuZaVo-zaalvoetbal competitie, die vrijdag 27 september in de sporthal „Den Dullaert" in. Hulst van start gaat. 1 Het team van het Broeders Lidwina Ziekenhuis uit Hulst eindigde op de derde plaats en zou normaal via de her kansingen - wedstrijden die vrijdag 20 september gespeeld worden - een kans gekregen hebben alsnog door te stoten naar de A-klasse. Maar na af loop bleek dat in het team van de Broeders Lidwina uit Hulst een actief KNVB-speler had mee gespeeld, waardoor het team onmiddellijk, en terecht, werd gediskwalificeerd. FC Het Cen trum dat als vierde eindigde, komt nu in de herkansingen. Eindstand: 1 FC Knip 4 3 10 7 PM. (9-3); 2 FC Taelman 4 3 016 pnt. (7-1); 3 BLZ 4 12 14 pnt. (5-1) maar gediskwalificeerd; 4 FC Het Centrum 4 112 3 pnt. (4-4); 5 GTI4 0 0 4 0 pnt. (3-18). fase te wijten, dat FC Twente de terugreis toch nog met een ne derlaag (0-1) moest aanvaarden. De kater kwam veertien dagen later na nieuw verlies (1-2) in het Diekman-Stadion. Dat was in december vorig jaar. Nu, ne gen maanden later, krijgt FC Twente de kans revanche te ne men. Reeds in de eerste ronde van de nieuwe uitgave van de strijd om de UEFA-cup hebben beide clubs elkaar opnieuw ge loot. In de selectiegroepen van Ipswich Town en FC Twente zi jn sindsdien niet veel veranderin- (Van onze sportmedewerker) HULST In de eerste wed strijd voor de hockeybeker, speelde Rapide uit Hulst thuis tegen rivaal Olympia uit Ter- neuzen. De doelpunten waren niet schaars, hetgeen de eind stand 2-5 duidelijk aantoont. Hoewel Rapide tot tweemaal toe de leiding nam via strafpushes - beide keren goed benut door Jos Stolte - konden de Hulstenaren niet verhinde ren, dat de Olvmpianen als grote triomfators de grasmat verlie ten. Bij de rust was het nog 2-2. Vooral in het nemen van straf- corners was Olympia bijzonder sterk. Het feit dat Rapide tijdens de tweede helft van systeem wis selde kan als hoofdmotief voor de duidelijke nederlaag worden aangevoerd. gen opgetreden. De belangrijk ste is de overgang van doelman Piet Schrijvers naar Ajax. Ver der heeft de kwestie-Notten de gemoederen lang beziggehou den, maar uiteindelijk is de al tijd keihard werkende midden velder voor FC Twente behou den gebleven. Nieuwe gezichten in het basiselftal zijn doelman Ardesch en schutter Bos De sterkste spelers bij Ipswich zijn nog steeds de uit Noord-Ierland afkomstige Hamilton en Hunter, international Beattie, de in Zuid-Afrika geboren Viljoen en de aanvallers Whymark en Johnson. FC Twente heeft een duide lijke achterstand in h^t aantal gespeelde competitiewedstrij den. De Enschedese ploeg heeft pas drie wedstrijden om punten gespeeld, Ipswich Town deed dat acht maal. „Hoewel het van te voren moeilijk is te zeggen, zal het misschien toch wel wat uit maken", zegt trainer Kohn in het Belstead-hotel, terwijl zijn spelers zich vermaakten op de golfbaan. „Het kan voor Ipswich Town een voordeel zijn dat men langer aan de gang is. Ik had ook liever wat meer gespeeld. Dan hadden we verder kunnen groei en". Manager Bobby Robson was het slechts gedeeltelijk met zijn collega eens „We zijn mo menteel inderdaad goed in ons ritme. Maar ik vind dat we deze dagen wel wat overbelast zijn. In veertien dagen moeten we maar liefst vijf duels afwerken. Eerst FC Twente, dan zaterdag Chelsea, dinsdag Stoke City, za terdag New Castle United en dan weer FC Twente. Dat is wel iets te veel van het goede naar mijn zin" Spitz Kohn: „Het kan voor Ipswich een voordeel zijn dat het meer wedstrijden heeft gespeeld". (Van onze sportredactie) ZEIST - Lichte training, vecl rusten, uitvoerig praten (n een druk bezoek aan het Hedisch centrum in het sport centrum van de KNVB te «ist; dat alles vormt voor Feyenoord de voorbereiding °P het Europa Cup-duel van vanavond in de „Kuip" tegen de Noordierse kampioen Cole- 'aine. Eeyenoord-clubarts Max "harbanel en verzorger Meijer f''n 'ot nu toe wel de drukst bezette figuren bij de Rotter damse formatie. Nog altijd Wordt er „gesleuteld" aan de blessures van de Joegoslaaf damljaken Van Daele. Nog al- 'jd bestaat er geen zekerheid een van beiden vanavond "an spelen. De kans dat Raml- l» ?'s v°orstopper in actie tegen Coleraine lijkt op dit moment groter dan het op- f "eden van Van Daele. Pas kort «oor de aanvang van het duel Haat Wiel Coerver over zijn ""eindelijke formatie beslis- e". Wim van Hanegem zal ze er van de partij zijn. «ast staat ook dat Peter Res- _e «an vleugel-positie zal wis- 'en. Door de schorsing van 'Ren Kristensen zal Ressel °P de plaats van de Deen wan spelen, terwijl dan op de ehtervleugel John Steen' Ol- sen wel in de hoofdformatie van Wiel Coerver zal opdra ven. Mocht vanavond toch nog blijken dat Ramljak onvol doende fit is. dan zal Coerver zeker een beroep doen op de jonge verdediger Evertse die ook al tegen de Go Ahead Eag les uiteindelijk de positie van de Joegoslaaf moest gaan in nemen. Tijdens de trainingen in het sportcentrum neemt Wiel Coerver overigens geen enkel risico. Nadat de Feyenoord- trainer reeds vorige week vrij dag de middagtraining had moeten afgelasten omdat te veel spelers geblesseerd wa ren, heeft hij ook kort voor het duel tegen Coleraine alleen wat lichte loop- en baltraining op het programma gezet. Voor trainer Coerver zal overigens het optreden van Co leraine weieens een grote ver rassing kunnen worden. Nie mand van Feyenoord heeft namelijk de moeite genomen om zich in Noord-Ierland op de hoogte te stellen van het spel van Coleraine. Coerver: „Ik heb vorig jaar niet zo'n be ste ervaring gehad met een spionnage-reis naar een zwakke tegenstander Het ge beurde toen bijna dat we een tegenstander ten onrechte onderschat hadden." (Van onze sportmedewerker). KOEKELARE - Johan Schel leman is bij de nieuwelingen 250 cc, op de eerste plaats geëindigd, tijdens internationale motorcrosswedstrijden in het Belgische Koekelare. Hij won beide manches. ZWEMMEN - De internationale zwemfederatie (FINA) heeft met algemene stemmen de volksre publiek China als lid aanvaard, maar verwierp tegelijkertijd de Chinese eis om Taiwan uit te sluiten. (Van onze sportmedewerker) HULST - In de zesde OZO- bedrijfsvoetbalcompetitie vie len deze keer geen verrassingen te noteren. Koploper Trimver eniging Hulst won zoals ver wacht vrij gemakkelijk met 5-1 van FC. Stoffels uit Terneuzen, nadat het bij rust al een riante 3-0 voorsprong had. L v.d. Lavoir zorgde al vrij vlug voor1 1-0, G. de Maat maakte het tweede doelpunt en door G. de Nijs werd het net voor de rust 3-0. Na de rust zorgde J. de Nijs voor 4-0 en F. Serarens voor 5-0. In de slotfase wist F. Verschueren voor FC. Stoffels de eer te redden. FC. Niks - de grootste concur rent van de „trimmers" in de competitie - versloeg MOC met 4-1 Bij rust had FC. Niks al een veilige 4-0 voorsprong door doelpunten van B Hoefijzers (2x), H. Stolte en J van Meir Na de rust kreeg MOC enkele goede kansen, maar alleen Jansen scoorde eenmaal. FC de Roeck had zoals ver wacht weinig moeite met het tweede team van Trimvereni- van onze speciale verslaggever) STOKE ON TRENT - Het is vrijwel zeker dat Wim Suurbier vanavond tegen Stoke City zal spelen. Suurbier's knieblessure bleek gisteravond na drie dagen volstrekte rust goed vooruit te zijn gegaan. Als de warming up vanavond voor de wedstrijd ook gunstig verloopt speelt hij op zijn vertrouwde rechtervleugel- plaats.Als extra-verdediger heeft manager Hans Kraay Van Santen opgesteld. De opstellingen voor van avond zijn als volgt: Stoke City Doel Farmer Achter Marsh, Smith, Dodd en Pejic Midden Greenhoff, Mahor Hudson en Haslegrave Voor- Hurst en Salmons. Ajax Doel Schrijvers Achter Suurbier, Blankenburg, Crol en Van Dord Midden Haan, Keizer Gerrie uhren en Van Santen, 'oor: Rep en Geels. ging Hulst. Bij rust was de stand nog 0-0. Na de rust „liep" FC de Roeck over zijn tegenstander heen. B. Passemier zorgde voor de eerste twee doelpunten. Door een foutje van de Roeck- doelman werd het via A. de Maat 2-1 F. Seghers zorgde voor 4-1 en door G. Netten werd het uit eindelijk nog 6-1 FC: de Pijl speelde met 1-1 ge lijk tegen FC Lampo FC Lampo miste goalgetter Theo de Wit duidelijk FC de Pijl nam door W Verschueren vlak na de rust een 1-0 voorsprong. Enkele minuten voor het einde bracht P van de Walle de verdiende ge lijkmaker op het scorebord FC Het Centrum I had een gemakkelijke dag De combina tie Clitex-Zeegat kwam weer niet opdagen en reglementair werd het een 5—0 zege voor FC Het Centrum FC Monckey I uit Klooster- zande bleef aan de winnende hand. Het versloeg dit keer FC Niks II met 6-1 Bij rust had FC Monckey al een 4-0 voorsprong door doelpunten van P Jansen, Th. v Damme (2x) en Verstrae- ten Na rust zorgde De Bruyn NEW YORK (REUTER-AFP) - De strijd om de wereldtitel boksen in het zwaargewicht tus sen George Foreman en Cas- sius Clay die wegens een oog blessure van Foreman niet op 25 september in Kinsjasa kan doorgaan, zal waarschijnlijk worden uitgesteld tot 23 of 30 oktober. Dit heeft Henry Schwartz, een van de promotors van het ge vecht, gisteren in New York ver klaard Schwartz ging verdei met „De regering van Zaïre zal uit de twee data een keuze moe ten maken Veel hangt af van de condititie van Foreman De be ide boksers zullen hun train ingsprogramma normaal in Af rika voortzetten. Alle andere overeenkomsten die waren afge sloten, blijven ook voor de nieuwe datum gelden". voor 4-1 P. Morcus en L de Nijs hadden voor FC. Monkey het laatste woord. Ook het tweede team van FC Monkey kwam tot winst FC, Het Centrum II werd met 3-1 verslagen. Het Centrum nam door J Kerstens een 1-0 voor sprong Na rust zorgde P Rade makers voor de gelijkmaker Door E. de Poorter werd het nog 3-1 De stand: 1 Trimvereniging Hulst 4 4 0 0 8 pnt. (18-2); 2 FC Niks I Hulst 4 4 0 0 8 pnt (16—1), 3, FC Het Centrum I Hulst 4 3 0 1 6 pnt. (15-3), 4 FC Monckey H KLOOSTER- ZAND E 3 3 0 0 6 pnt (11-6), 5. FC Monckey I Kloosterzande 4 3 0 1 6 pnt. (10-5), 6 FC Niks n HULST 4 2 0 2 4 pnt (10-12); 7 FC de Roeck St - Jansteen 3 2 0 1 4 pnt (11-7). 8 MOC Terneuzen 3 2 0 1 4 pnt (5-5), 9 FC. de Pijl de Klinge(B)4 1 1 2 3 pnt (7-3). 10 FC Stoffels Terneuzen 4 1 0 3 2 pnt. (3-9); 11 FC Lampo Hulst 4 0 13 1 pnt (3-17); 12 Trimvereniging Hulst II 3 0 0 3 0 pnt (3-11); 13 FC Het Centrum II Hulst 4 0 0 4 0 pnt (2-13), 14 com binatie Clitex-Zeegat Clinge 4 0 0 4 0 pnt (2-17). (Van onze speciale verslaggever) STOKE ON TRENT - Ajax heeft in verband met de blessure van rechtervleugelverdediger Wim Suurbier voor de wedstrijd legen Stoke City een extra spe ler uit Amsterdam laten over vliegen Oe 19-jarige bark uit het c-elftal John van Veenen- daal vertrok gisteren spoorslags richting Engeland om zich gisteravond voor het diner bij de Ajax-selectie van 16 spelers te voegen. Hij zal alleen in nood gevallen worden opgesteld. (van onze korfbalmedewerk ster) TERNEUZEN - In de eerste klas van het Zeeuwse korfbal blijken de krachtsverschillen niet zo gek groot te zijn. Wel is er een duidelijke afscheiding in de ranglijst te zien, maar de beide koplopers hebben de grootste moeite gehad hun positie te handhaven. Togo stond tegen Animo B tegen het einde nog met 6-5 achter, maar toen Togo eenmaal gelijk had gemaakt, stoomden ze gelijk door naar 6-8. Zuidwesters moest ervaren dat Swift III een mutture van routine en jeugd, niet voor de poes is Reeds na een kwartier stonden de Middelburgers met 2-0 voor, maar een onmachtige tweede aanval was de redding van Zuidwesters Ze konder weer gelijk komen en daarna begonnen ze eigenlijk pas goed te draaien Met goed spel en ge varieerd aanvalsspel kwamen ze tot 4-2 Swift vocht echter terug en bij 5-5 was het weer gelijk. Uiteindelijk bleek daarmee het kruit verschoten, want verdiend liep Zuidwesters weer uit tot 8-5 Stormvogels bleef ook zonder puntenverlies, maar ook daar ging het niet van een leien dakje. In Zierikzee bi] All Ready moes ten ze alles geven om een 5- 7-overwinning te behalen. Ondo heeft een goede start. Tegen Blauw Wit werkten ze een 7- 4-achterstand weg en wonnen met 9-10 Voor Blauw Wit schijnt het weer hetzelfde te worden als vorig seizoen. Voor de tweede maal een kleine nede rlaag Stand: Zuidwesters I 3-6, Togo I 3-6, Stormvogels I 2-4, Ondo I 3-4, Swift III 3-2, Animo II 3-2, Blauw Wit I 2-0, Volhar ding I 2-0, All Ready I 3-0 In de tweede klas zette Zuid westers II de competitie goed in. Met enkele sterke routiniers zul len ze zich zeker laten gelden Luctor werd hiervan het slacht offer met 6-8 en zal het dit sei zoen weer met een zeer beschei den klassering moeten doen At las kwam uitstekend voor de dag. Het sterke Olympia werd op een 7-7- gelijkspel gehouden. Animo III haalde de eerste pun ten binnen. Seolto II stelde teleur en dat kostte hun een 5-8-nederlaag Top kwam gelijk met Olympia In Dreischor be haalden ze een kleine 3-5- over winning op Noad, dat nog steeds op de eerste punten wacht. Stand Olympia 1 3-5, Top I 3-5, Atlas I 2-3, Seolto II 3-3, Zuidwesters II 1-2, Luctor I 3-2, Animo III 3-2, Tjoba III 1-0, Noad 1 3-0 In 3A bleef B K C. uiteraard ongeslagen, maar bij de 10-5 HILVERSUM (ANP) - De NOS zal geen rechtstreekse televisie reportages uitzenden van voet balwedstrijden, die Feyenoord, Ajax, PSV, Fc. Twente en Fc. Amsterdam vandgag in het ka der van de verschillende Euro pacuptoernooien spelen. Wel zal de NOS-radio in een recht streeks schakelprogranims op Hilversum 3 rechtstreekse flit sen uitzenden van de vijf euro pacupwedstrijden Drie ervan zullen in een samenvatting van avond in Studio-Sport worden uitgezonden: Feyenoord - Cole raine Belfast. PSV - Ards Lin- field en Fc. Amsterdam - Hiber- nianas Fc. Malta. overwinning zijn er toch wel veel tegendoelpunten. Zuidwes ters II gaf Togo II geen enkele kans met 11-1 Stormvogels II behaalde de eerste punten. Tegen het eveneens nog zonder punten zijnde Animo IV trokken ze met 4-3 aan het langste eind. Swift IV haalde het eerste punt binnen door Ondo II op 7-7 te houden. Stand: B K.C. I 3-6, Zuidwes ters III 3-4, Ondo II 3-3, Storm vogels II2-2, Togo II2-2, Atlas II 2-2, Zaamslag II 3-2, Swift IV 2-1, Animo IV 2-0. In 3B kwam Togo II tegen Olympia II niet verder dan 3-3. Top II was duidelijk de betere ploeg in de wedstrijd tegen Seolto II Het werd 5-2. Stand: Zaamslag I 2-4, Blauw Wit II 2-3, Top II 3-3, Togo II 3-3, Swift V 1-1, Seolto II 2-1, Olympia II 2-1, Volharding II 1-0. Bij de junioren kwam Seolto alleen aan de leiding. Ze hadden geen enkele moeite om tegen Luctor een 14-1-overwinning te behalen. Stormvogels deed het iets minder, maar de 2- 11 -overwinning op Swift J2 mag er ook zijn Ook Blauw Wit kwam in de dubbele cijfers, maar toch gaf Togo beter partij hetgeen tot uitdrukking komt in de 10-5-uitslag. Animo en Tjoba waren beter tegen elkaar ge waagd In een spannende wed strijd bleef Tjoba juist één punt voor met 2-3. Stand: Seolto J1 2-4, Storm vogels J1 1-2, Tjoba J1 1-2, Swift J2 2-2, Ammo J1 2-2, Blauw Wit J1 2-2, Togo J1 1-1, Luctor J1 1-1. (Van onze sportmedewerker) ANTWERPEN - Doelman Jan Ruiter van Anderlecht, die za terdagavond in het Bosuilsta dion tegen Antwerpen wegens een blessure in de tweede helft het veld moest verlaten, is maandag geopereerd. Het bleek dat het juk- en kaakbeen van de Nederlander op drie plaatsen was gebroken. Ook Wietse Veenstra, uitko mend voor RWDM, heeft een operatie ondergaan, aan de achillespees. De blessure zal Veenstra tenminste nog een maand op nonactief houden. (Van onze sportredactie). AMSTERDAM - Dé Stoop, de voorzitter van FC Amsterdam heeft de NOS-radio geen toe stemming gegeven flitsen uit te zenden van de wedstrijd FC Am sterdam - Hibernian FC, die vanavond in het Olympisch Sta dion in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cup wordt gespeeld. De televisie heeft wel toe stemming van de Amsterdam- praeses gekregen om flitsen vast te leggen De radioverslaggevers mogen wel in de pauze en na af loop van het duel een nabe schouwing geven Stoop staat op het standpunt dat ook voor ra dioreportages dient te worden betaald (ADVERTENTIE) Vraag onze brochure over alle spaarvormen. bankiers 's-Herlogenbosch, Amsterdam, Breda, Den I laag. Eindhoven, Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam, Tilburg, Vught. j

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17