Ponyclub Hulst voert spektakel stuk op in Den Bosch „Samenvoeging van Axeler Ambacht en Verenigde Braakman polders is (nog) niet nodig" Lande s O Gezin uit flat gezet Axel bespreekt aanleg riolering N Y Radarketen volgend jaar werkzaam s§ Politierapport Koewacht Hulst St.-Jansteen STUDIECOMMISSIE OVER WATERSCHAPSREORGANISATIE Mosselbanken Kapeliebrug Kruiningen Controle bli m k PHILIPS Onbestendig Zaterdag 14 september 1974 stad streek 2 Mmk, Ti—li—Wil - (Van een onzer verslaggevers) HULST De ponyclub Hulst neemt vandaag voor de vijlde maal in de geschiedenis van haar bestaan op nogal spectaculaire wijze deel aan de tweejaarlijkse nationale tentoonstelling in Den Bosch De groep van vierendertig jeugdige ruiters zal er tien minuten lang optreden voor een uitgelezen publiek, waar onder wellicht prinses Beatrix en Prins Claus- Waarschijnlijk zal heel Nederland van dit ge beuren kunnen meegenieten- Volgens mevrouw Lockef eer. leidster en choreografe van de ponyclub Hulst, wil de televi sie enkele opnamen maken van de groep. De ruiters, de jongste' is zes. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De woning bouwvereniging Terneuzen heeft donderdagmiddag het gezin M.V., bestaande uit man, vrouw en kind, uit een flat aan de Terneuzense Diepen- brockstraat laten zetten. Het gezin heeft een huurachter stand van duizenden gul dens. De ontruiming, onder leiding van deurwaarder A. van Dam me, ging rustig want het gezin is al geruime tijd afwezig- Toegang tot het pand werd verkregen via het forceren van een bovenlicht. De fiat werd volledig leeggehaald. Een gedeelte van het meubi lair zal worden verkocht om de huurschuld te kunnen del gen. Man en vrouw van het be trokken gezin leven al gerui me tijd gescheiden en lieten zich slechts af en toe zien. De ontruiming van donderdagmid dag is de eerste van vijf uit zettingen die de woningbouw vereniging komende tijd zal uitvoeren. Zoals gemeld gaat de vereniging strenger optre den tegen wanbetalers. De to tale huurachterstand bedraagt bij deze vereniging zo'n 230.000 gulden. TERNEUZEN In de nacht van donderdag op vrijdag heb ben twee tot nu toe onbekende mannen bijna 460 leren jasjes, met een waarde van meer dan f 100.000,- buitgemaakt bij een inbraak in het confectie-atelier Pro Mode aan de Axelsestraat in Terneuzen. De inbrekers werden om 3 uur 's nachts bij bun inbraak gestoord door een jongeman, die op weg was naar huis- De buit was opgeborgen in de ba gageruimte van de bij de dief stal gebruikte auto, een grote BMW. en was zo vol dat het deksel niet gesloten kon wor den- Benoeming In de be- stuursvacature van de r.k. school voor basisonderwijs in Koewacht is door de ouderver eniging mevr. F. de Waele- Gerard benoemd- Zij werd be noemd in de plaats van de heer P. Apers, die zijn functie in verband met drukke werk zaamheden moest opgeven- Zwemdiploma's In het zwembad van Koewacht be haalden de volgende kandida ten hun zwemdiploma: A, Christel Flos, Maddy de Schepper, Anja Suy, Marilyn Suy en Francus Wolffen-Spar- gaij. Het B-diploma werd be haald door Hannie Bonte en Henriëtte-Broekman. allen uit Koewacht Bejaardenreis De bejaar den van de afdeling Koewacht maakten met twee bussen een uitstapje. De reis ging over België naar Brabant door de Wouwse Plantage. Via Huij- bergen reed men naar Ouden bosch. waar de koffie werd gebruikt en men een bezoek bracht aan de basiliek. Vervol gens ging men op visite in de Beekse Bergen en maakte men een rondrit door het safari park in Hilvarenbeek. Vandaar reed men naar Baarle-Nassau, waar op het landgoed Schalui- nen werd gedineerd- Aan het slot van de reis bracht men nog een bezoek aan café-dan cing De Blauwe Engel in Zandvoort voor het maken van een dansje. Om 22.30 keerde men zeer voldaan in Koewacht terug. de oudste zeventien jaar, voe ren in een soort balletstijl (de pony's dansen naar men ver telt echt op ouderwetse draai- orgelmuzieiO een fantasiestuk met als thema: „De Hulsterse jaarmarkt op. Alle deelnemers zijn daarbij gekleed in vak kundig nagemaakte copieën van de oud-Hulsterse kleder dracht. Om dit te realiseren is. aldus mevrouw Lockefeer. maanden gewerkt. De moeders van de ruiters hebben de cos- tuums vervaardigd onder lei ding van mevrouw Lisette Verbiest- De kanten mutsen werden gemaakt door de ze ventienjarige Martine Ver biest. Aan deze show doen tien Oostenrijkse Haflingerpony's, acht Ierse Connemarapony's en zestien Engelse Dartmoorpo- ny's mee- De groep Haflingers voert een soort meiboomdans op. Met de lange aan de paal bevestigde linten in de hand. rijdt men rond. Volgens me vrouw Lockefeer was dit pro grammaonderdeel bijzonder moeilijk te repeteren. De jongste deelnemers, van zes tot twaalf jaar geven een ha- lonnenshow, waarbij de kleu rige bollen op een zeker mo ment worden opgelaten. De opvoering van de jaar markt (een idee van de leid ster) is een spektakel op zich zelf. Gepoogd wordt om op humoristische wijze een beeld te schetsen van deze oude, niet meer plaatsvindende tra ditie. Er komen marktkramen aan te pas, met marktverkoop- sters. die op alle mogelijke manieren (te paard) proberen hun koopwaar aan de man te brengen. Belangrijk in het verhaal is de burgemeester, die als het spannend dreigt te worden doordat twee ondeu gende ruiters over de kramen springen, de vrede moet bren gen, vooral na een klopjacht van de politie- Aan het begin van de tien minuten durende show rijdt de stoet het actieterrein op, voorafgegaan door het com- mandantenpaard Goldbey, een Arabische halfbloed. Dit paard blijft buiten de eigenlijke show. De tentoonstelling in Den Bosch (aanvang 14.00 uur) wordt in Nederland gezien als een der belangrijkste gebeur tenissen op het gebied van de paardensport- Dat de ponyclub voor de vijfde maal is uitge nodigd, wordt door de vereni ging dan ook als een eer be schouwd- Vrouwengilde Op woens dag 18 september zullen de leden van het Vrouwengilde een fietstocht maken van on geveer zevenentwintig kilome ter. Na afloop zullen er wafels worden aangeboden. Er wordt om 13.00 uur gestart aan de kerk in Sint-Jansteen en om precies 13.15 uur wordt het aantal vertrekkers aangevuld met deelneemsters uit Hulst en omstreken aan het hof van mevr- E. d'Hooghe-Menu aan de Tivoliweg 28 in Hulst. Bij eventueel slecht weer, wordt de fietstocht uitgesteld tot woensdag 25 september. Personeelsvereniging De personeelsvereniging van de gemeente Hulst heeft in het programma van de jaarlijkse activiteiten een geheel nieuwe vastgesteld. Op vrijdag 11 ok tober zal namelijk in het café van de heer P. Leeraert m Hulst een schieting worden gehouden. Hoewel reeds een aantal bogen en pijlen be schikbaar is gesteld wordt dooi een aanta-l kandidaat deelnemers nog naar schiet werktuigen gezocht. Verkoping Door1 notaris W. Vroome uit Hulst werd het woonhuis annex café, garage erf en tuin gelegen op de Zandberg en laatst bewoond door de heer Emiel de Vilder, in het openbaar verkocht. Ko per werd de hotelhouder T. van Oosterom uit Hulst. Buurtvereniging De buurtvereniging Den Dullaert tn Hulst vestigt tn een rond- schrijvean dat in de buurt, huis aan huis werd verspreid, de aandacht van de buurtbe woners op enkele activitei ten. Fietstocht Op 21 seplem- oer heeft de buurtvereniging geïnspireerd door het geweldi ge succes die de wandeling door het Land van Saeftinghe had, een fietstochi gepland rond 't Eiland onder leiding van de heer Sponselee. Ver trek om 13.30 uur voor de tnganf. van Den Dullaert. Bieravond Maandag 23 september wordt een bierfeest voor de buurtbewoners gehou den. De details zullen nog be kend worden gemaakt. Enkele van de deelnemende pony's te Hulst. YVegverbetering Afgelo pen donderdag is het aanne mersbedrijf Sponselee uit Kloosterzarrde begonnen met verbetering van de weg de Verrekijker met de Geslech- tend-ijk. De aansluiting van deze wegen, die uit een prak tisch rechthoekige bocht be stond, zal worden verbreed en aangepast, terwijl ook voor de fietsers een verbetering wordt aangebracht. Kloosterjubileum Zuster Dorothee in de wereld mej. R. Inghels uit St-Jansteen, her dacht onlangs de dag dat zij veertig jaar geleden in het klooster trad- Zij was vele ja- en werkzaam in de missie in Curacao, maar momenteel werkzaam in het bejaarden centrum de Blaau-we Hoeve in Huilst. Het feest werd gevierd in het café den Ouden Arend in St.-Jansteen. Eucharistieviering In ver band met de aanvang van hei nieuwe schooljaar zal op don derdag 19 september om 9.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, voor en met de kinderen van de hoog ste klassen van de lagere school een eucharistieviering plaatsvinden. Déze eucharistie viering zal door de kinderen met gezang en muziek worden opgeluisterd. Gouden bruiloft Op za terdag 21 september zal hel echtpaar Louis van Houten en Carollen Verwilligen uit de Frouwerijstraat zijn vijftigja rige bruiloft vieren. Op deze dag zal in de parochiektrk van de H. Johannes de Doper om 14 00 uur een h. mis wor den opgedragen. Eeij buurtco- mité zal de woning en de om geving versieren en het gou den paar huldigen. Op dezelf de dag viert een broer van Louis van Houten, Joseph van Houten in Kapeliebrug even eens zijn vijftigjarig huwe lijksfeest Voetbal Het veteranenelf- tal van de voetbalvereniging Steen zal maandag 16 septem ber om 19.30 uur op het ge meentelij k sportterrein een lichtwedstrijd spelen tegen het veteranenelftal van de voet balvereniging De Klinge (B.). Deze wedstrijd, die eerst was vastgesteld op maandag 9 sep tember werd wegens de slech te weersomstandigheden afge last. Ongeval Toen het kind van Th. V. uit de Geslechten- dijk van het schoolplein in de Wilhelminastraat liep, kwam net onder de juist passerende bromfiets van de gepensio neerde oud-gemeentearbeider J. de BI. uit Heikant terecht. de BI. liep hierbij een been breuk op en moest in het St,- Liduinaziekenhuis in Hulst worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) HOEK De studie-commissie waterschapsreorganisatie Ka naalzone Zeeuwsch-VIaande- ren is in een rapport (dat aan het college van Gedeputeerde Staten is aangeboden) tot de conclusie gekomen dat het in dit stadium geen aanbeveling verdient een samenvoeging van de waterschappen Axeler Ambacht en de Verenigde Braakimnpolders te bewerk stelligen „De traditionele waterschaps- taken geven daartoe geen en kele aanleiding- W.el is het zo dat overname en exploitatie van de afvalwaterleiding, die in beide waterschappen ligt. vraagt een vorm van samen werking- Overeenstemming werd daarvoor bereikt", aldus R. C. E. Barbé, gisteren tijdens de algemene vergadering van gezworenen en hoofdingelan den van het waterschap do Verenigde Braakmanpolders in Hoek- De heer Barbé leverde bii deze gelegenheid kritiek op degenen, die aandringen op het formeren van grotere he- stuurseenheden om daardoor de bestuurskracht te vergro ten „Ik ben het met deze stelling niet zonder meer eens. Ik vind dat daardoor de in druk wordt gewekt als zouden de kleinere eenheden niet in staat zijn hun eigen boontjes te doppen. Naar mijn mening is er geen enkele reden om een dergelijk brevet van onbe kwaamheid te accepteren en ik protesteer dan ook tegen de stelling dat bij iedere concen tratie de bestuurskracht wordt vergroot. Wel vindt daardoor in een aantal gevallen een niet gewenste machtsconcentratie plaats, terwijl de kostenstij gingen in vele gevallen nave nant zijn. De belanghebbenden moeten zo veel mogelijk me dezeggenschap hebben", aldus de heer Barbé- Ten aanzien van de water zuivering merkte de dijkgraaf op, dat maatregelen moeten worden getroffen om de. ver dere verontreiniging van het oppervlaktewater tegen te gaan en de huidige kwaliteit te verbeteren- „De rioolwater zuiveringsinstallatie in PhiHp- pine zal vain de gemeente Sas van Gent overgenomen moeten worden. Met het voeren van onderhandelingen is reeds een begin gemaakt", zo zei de heer Barbé- Hij achtte het, gezien de in gewikkeldheid van de pro blemen, niet waarschijnlijk, dat de afvalwaterleiding (A-W-L) per 1 januari 1975 reeds kan worden overgeno men door de waterschappen- „Ongezuiverde lozibg op de Westerschelde zal nog een aantal jaren kunnen plaatsvin den- Wel dient er rekening mee te worden gehouden, dat de daarvoor door het rijk op te leggen heffingen telkens zullen worden vèrhoogd". De heer Barbé merkte ten aanzien van de inpoldering van de mosselbanken op, dat de daartoe aangevraagde con cessie nog steeds niet is ver leend. „In de door ons water schap aangevraagde concessie zijn enkele wijzingen voorge steld Door de aanleg van een grotere haven voor Dow Che mical in Terneuzen is de grootte van het in te polderen gebied teruggebracht van tweehonderd tot ongeveer honderddertig hectare. Verder 's een groenstrook gepland ter afscheiding van het industie- gebied en de Braakmanpolder- Als gevolg van deze werken zal door het waterschap een gedeelte van de Wevelswaal- dijk ter lengte van duizend meter op deltasterkte worden gebracht- Plannen hiervoor zijn in voorbereiding", aldus de Dijkgraaf. Tijdens de vergadering werd de rekening over 1973 door de leden goedgekeurd- Bejaarclencliib telt ruim 900 leder- (Van onze correspondent) HULST Een groot aantal leden waren aanwezig op de jaarvergadering van de Katho lieke Bond van Bejaarden en Gepensionneerden te Hulst. Voorafgaand aan deze jaarver gadering was er een eucharis tieviering in de basiliek, waarna inen naar het patro naat ging waar de koffie stond te wachten. Na de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester volgde een bestuursverkiezing waarbij de periodiek aftreden de bestuursleden voorzitter C. van de Walle, mevrouw J. de Windt, J. de Koek en J. Ver- scbueren alle» werden herko zen, Th- de Koek werd als nieuw bestuurslid gekozen. De bloeiende Hulsterse afde ling telt momenteel ruim 900 leden en men hoopt volgend jaar juni, bij het 25-jarig be staan de 1000 te bereiken. Na het officiële gedeelte konden de aanwezigen genie ten van een optrede11 van zus ter Josepha uit het Belgische Ham-me met haar humoristi sche vertellingen en voor- drachten. Deze zuster trad al op verschillende plaatsen en met groot succes op voor be jaarden en gepensioneerden. Zij bezorgde ook haar aan dachtig gehoor in Hulst enke le plezierige uurtjes. Binnenkort gaan de leden weer op reis. Het bestuur heeft voor dinsdag 24 septem ber een uitstapje gepland naar België. De reis gaat allereerst naar Brussel waar koffie wordt gedronken en een rond rit gemaakt door de stad. Na Brussel rijdt het gezelschap over Halle naar Waterloo, waar men een en ander zal gaan bekijken over de be roemde veldslag. V ervolgens wordt een bezoek gebracht aan de ouide abdij van Villière ia Ville. In Ronquières gaat men kijken naar de hellende scheepsliften in de Maas. Het uitstapje wordt besloten met een bezoek aan een café tussen Temse en St- Niklaas, Ria Valk Het feestcomité In Kapeliebrug is er nu defini tief i-n geslaagd om op kermis- maandag 21 oktober Ria Valk te contracteren voor een optre den in de zaal Fabie, waarbij zij zal worden begeleid door het orkest The Stone Stars. Ook de springpartij van de valschermspringers tijdens de voetbalwedstrijd Kapel'lebrug- veteranen tegen cte Steenvete ranen op zaterdag 19 oktober is zo goed als in kannen en kruiken, volgens de voorzitter van heit ccxmité, de heer Oscar van Dorsselaer- Gouden huwelijksfeest Op zaterdag 21 september zal het echtpaar Joseph van Hou ten en Gonzalien van Craenen- broek uit de Gentsevaart, zijn vijftigjarige bruiloft vieren. Op deze dag zal in de paro chiekerk van de H. Johannes de Doper om 16.00 uur een H mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Sportraad Op de vergade ring van de sportraad van de gemeente Reimerswaal, die te Kruiningen werd gehouden, kwam allereerst de sportac commodatie van Hansweert aan de orde. Deze ligt min of meer geïsoleerd. De voetbal verenigingen van Hansweert en Kruiningen spelen momen teel op een veld. Met de Hei-de Mij werd reeds gesproken over de aan leg van drie sportvelden in Hansweert- Omdat de plaats van deze toekomstige sportvel den in het bestemmingsplan van Hansweert ligt, is deze zaak al besproken met de ste- debouwkundige. Verder wer den op deze vergadering plan nen gemaakt voor een gym nastleklokaal aldaar. De kos ten voor de verbetering van het gymnastieklokaal in Ril land zullen f 64.500 bedragen Deze verbetering, die spoedig wordt aanbesteed geldt voor de akoestiek en de vloer. Met de Nederlandse Hartstichting werd de aa/n-leg van een Coo perbaan besproken. (Van onze correspondente) AXEL Maandagavond zullen in de raadzaal avn 'iet Axelse staodhuis voor het eerst een drietal commissie vergaderingen in de nieuwe samenstelling worden gehou den. Toegevoegd op de agenda van de commissie gemeentebe drijven is een voorstel tot principiële goedkeuring van een plan tot uitbreiding van de afvalwaterleiding met het traject Koewacht-Zuiddorpe. Dit voorstel zal eveneens in de financiële commissie wor den besproken. Het gaat hier bij om een project van onge veer 1190 meter vrij verval riolering en ongeveer 4330 meter persleiding, waarmee een bedrag is gemoeid van f 1.488.120,- (exclusief rijks- susbsidie)- Omdat de financië le opzet van het project nog niet helemaal rond is, gaat het voorlopig om een principiële goedkeuring, een goedkeuring onder voorbehoud dus. Op de post onvoorziene uit gaven in de begroting van 1974 is voor dit object een bedrag van f 24.00-0,- gereser veerd ter dekking van de met dit project gemoeide kapitaals- lasten. Het bestek is ontwor pen door het Advies- en Inge nieursbureau Witteveen en Bos b.v. uit Deventer. In het kader van de werkloosheids bestrijding is diit project aan gemeld als extra werkgelegen- heidsobject in ACW-ver- band. In de commissie voor sport en recreatie en in de financië le commissie zal een voorstel worden besproken tot aankoop var» het VVZF-terrein aan de Kinderdijk van de Vereniging van Zeeuwse Fokkers. De on derhandelingen over dit stuk terrein liepen al vanaf het mo ment, waarop bij raadsbesluit van 31 augustus 1971 het be stemmingsplan Zuidwest werd goedgekeurd. Dit plan, be doel'! ais concentratie voor sport en recreatie, regplt de bestemming van de gronden die aansluiten aan de zuidoost- grens van de bebouwde kom van ie kern Axel. Er zijn onderhandelingen gevberd, maar de vraagprijs was voor de gemeente steeds te hoog. In dit bestemmingsplan liggen reeds de terreinen van de bei de voetbalverenigingen, de tennisclub, de handboogmaat schappij, het oude en nieuwe zwembad, de schaats- tevens visvijver, het wandelbos, het kampeerterrein en de jeugd herberg Omsloten door deze terreinen ligt als een enclave het VVZF-terrein, waarop o.m. de ruiterij-vereniging een ide aal onderkomen vindt, terwijl dit terrein tevens wordit ge- oruikt voui andere m-ani-festa mes. Nu is men tot een aan vaardjbaar bedrag gekomen en hoopt door de aankoop van dit terrein het gebruik ervan te bevorderen. Terwijl men aan de andere kant wil voorko- mei^ dat het terrein als speou- atie-object in „verkeerde' landen zou komen- Aan het -ijk zal worden voorgesteld in iet kader van het Bijzonder Regionaal Welzijnsbeleid een financiële bijdrage te krijgen van 95 Na de aankoop zal worden getracht de ontslui tings- en toegangswegen in ACW-verband te laten aanleg gen. Met de aankoop wan het perceel weiland omzoomd door ongeveer 300 grote bomen en een trihune. is een bedrag van f 200.000,- gemoeid. medische diensten HUISARTSEN. Aardenburg en Oostburg, Dok ter G. de Bruijokere, Brou werijstraat 8 te Oostburg tel. 01170-2323. Axel, Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 011(77-1451. Van zater dagmorgen 8.00 uur tot zon dag 24.00 uur. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke, Dokter H. van der Pas, Hoogstraat 1 te IJzen- dijke, tel. 01176-1366. Borsseie en Nieuwdorp, De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Sterrenburg te 12327. Nieuwdorp, tel. 01190- Breskens en Groede, Dokter v. D. Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand, Rctranchement, Sluis en Zuidzande, Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Clinge, Koewacht cn St.-Jan steen, Dokter Melchers, tel. 01146-327. Briewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en S, Wöstmarm wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43 te 's-Heerenhoek, tel. 01105- 128U. Goes, Dokter J. van der Feem. Oostsingel 118, tel. 5003. Hoek, Philippine en Sluiskil, Dokter M. Jongsma, Juliana- straat 2 te Hoek, tol. 01154- 1356, b.g.g. 1345. Hulst, Dokter J. Niesten, Gro te Bagijnestraat 18, tel 3373 Kloetinge, Wemeldinge, Ra pelle-Biezelinge en Katten- ADVERTENTIE) SPECIALE AANBIEDING 7 X 50 PRISMAKIJKERS 89,95 FILMCAMERA'S super 8 zoomlens en volledig auto matisch. met tas en lamp 285,- FOTO STUDIO NEELEMANS Bierkaaistraat 10 Hulst Telefoon 01140 - 3084 DE SPECIAALZAAK IN FOTO EN FILM (Van een onzer verslaggevers) HULST De beperkte ra darketen, die door Philips Ne derland in opdracht van het Nederlands directoraat-generaal van het loodswezen zal wor den gebouwd, moet eind vol gend jaar reeds operationeel zijn. De werkzaamheden zuilen bestaan uit het bouwen van twee radartarens in Waarde op Zuid-Beveland en in het ver dronken land van Saeftinge. Daarnaast bouwt men een ra darcentrale in het Belgische Zandvliet. Met de bouw van deze voorzieningen zijn bedra gen gemoeid van respectieve lijk 5,8 miljoen, achthonderd duizend gulden en 11,9 miljoen. Joen Het grootste karwei is de aanleg van een kunstmatig ei land ten behoeve van de ra dartoren in het land van Saef tinge- De kruin van dit eiland in de Westerschelde krijgt een rechthoekig oppervlak van rond zesenveertig meter bij eenentwintig meter. Het ge heel komt ruim vier meter boven NAP te liggen. Het el: land wordt voorzien van een landingsplaats voor helikopters en een aanlegsteiger. Men zal een moderne woonaccommoda- tie bouwen met drinkwater voorziening en levensmidde- lenvoorraad ten behoeve van onderhoudstechnici als langdu rig verblijf op het eiland noodzakelijk wordt- De bouw van de toren in Waarde ge schiedt op vaste grond, er hoeft dus geen kunstmatig ei land te worden gebouwd. Nor maliter blijven de twee radar- torens onbemand. De opdracht voor de bouw werd door het Loodswezen reeds in 1972 ge plaatst. Inmiddels is al een derde opdracht geplaatst en wel voor het maken van een plan om de gehele Wester schelde, van Antwerpen tol aan de Noordzee te voorzien van radarstations. Dc radarke ten wordt niet bepaald be schouwd als een overbodige luxe De Westerschelde is be rucht om de grote getijdenver- schillen. de vele bochten, zandbanken en vaak optreden de mist. Bij de inrichting van de ra darposten wordt rekening ge houden met de mogelijkheid dat vanuit de posten assisten tie kan worden verleend aan de scheepvaart. Een en ander houdt mede verband met de uitvoering van omvangrijke waterbouwkundige werken aan het Baalhoekkanaail en de afsnijding van de bocht bij Bath. In genoemd gebied zal dan veel „werkvaart" opere ren, die door de lokale radar- waarnemers doeltrefftnd kap worden begeleid. dijke, Dokter Vreeswiju Kapelle, tol. 01102-1290 Klcosterzande, Dokter 5 walda, Cl-oosterstraat 75 Kloosterzande, tel q,J 1'277. Tot maandaaw. 8.00 uur. Middelburg, Dokter J. uorr, cus, Dam 55, tel, b.g.g. 25555 (zaterda»! dokter M. Reyerse Se- 29, tel. 13456 (zondag) 7? tes aanvragen voor a uur. Spreekuren zaterdag zondag voor dringende vallen van 12.30-13.oo van 17.39-18.00 uur. Reimerswaal, Dokter j Beij te Hansweert 01130-1344 voor de don Hansweert en Yerseke. ft ter P. Allewija te Ki-uj;,, gen, tel. 01130-1566 voor J dorpen Krabbendijke, Kr. ningen en Rilland-Bati. Sas van Gent e.o., Dokter Du Puy, Stationsstraat 261 Sas van Gent, tel. 1777." Terneuzen, Dokter P. Anna Bijnsstraat 25 01150-2324. Vlissingen, Dokter E. u» tel. 3987 (tot zaterdag yfl uur) en dokter A. v, Griek, tel. 2950 (van zat» dag 24.00 uur tot J 24.00 uur), Visites aanvn gen voor 10.00 uur. Spreel uren zaterdag en zon< voor dringende gevallen va 12.30-13.00 en van ijw 18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. Arenjl kerke en Heinkenszan Dokter H. van Maanen Heinkenszand, tel. OHOJ 1234. Zaamslag. Dokter W. Fraai Plein 42, tel. 1244. Saterdag 14 september (Van onze corresDonde GOES Vanmiddag een bejaardenconcours in onder auspiciën van de I laUdse Klokkenspelverei pe Bevelandse stad is ui zen, omdat het beste Ci van de provincie zich Maria Magdalenakerk vind- Aan de landelijke wei doen vijftien mensen waarvan vier in afdeli: zes in B en vijf deelnem TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, Tandarts 1 Hamann, Leeuwenlaan Terneuzen, tel. 01150.2325 Spreekuren zaterdag 10.00-10.30 en van 18.30 uur, zondag van 12.ÖÖ 12.30 uur. W. Z. Vlaanderen, Tandarts) Streefkerk te Breskens, t 01172-1498. Spreekuren terdag en zondag van 120< 12.30 uur. Walcheren, Tandarts P, Cap penberg, Ghopinlaan 87 Vlissingen, tel. 01184-4 Spreekuren zaterdag 9.00-10.00 uur, zondag 11.00-12.00 uur. Z. en N. Beveland. Tam A. Laumen, Clara's Pad 1 te Heinkenszand, tel. OliH 1288. Spreekuren zateri »n zondag van uur. DIERENARTSEN N. en Z. Beveland, dr. M. Karelse te Hein zand, tel. 01106-1290. Walcheren en deel N. Ben land, Dierenarts I. Klok f Oost-Kapelle, tel. 01 1443. Consult alleen na t fonische afspraak. W. Z. Vlaanderen, Diere K. v. d. Vijver te plaat, tel. 01174-424. APOTHEKEN. Goes, Goese apotheek, 7104. Middelburg, Apotheek L. v.j Boogert, Vrijlandstraat tel. 12789. Terneuzen, Apotheek Klal sen, Winkelcentrum, polder tel. 01150-2090. Vlissingen, Apotheek J. Mcyer, Scheldestraat 26, 2025. WIJKVERPLEGING. Aardenburg, Cadzand, burg en Sluis, Zr. He> Aardenburg, tel. 011! 1522. Biervliet, Breskens, Groet Hoofdplaat, Schoondijke IJzendijke, Zr. v. d. Voort Ingels, KI. Jonkvrouwestfi 8 te IJzendijke, tel. 1647, b.gg. 01151-360. Ellewoutsedijk e.o., Zr. J - lier, Elenbaasstraat 2 te H. Arendskerke, tal. C" 1303. Govs, Zr. T. Melis, tel. 3321 Groot Axel en Zaamslag, 2 K. Geleynse, Oosterstraat te Axel, tel. 01155-1885. Hoek, Philippine, en Ski® Zr Villerius, Rozenlaani1 Hoek, tel. 01154-1495. Hulst en Hontenisse, Zr.M-" Schrijver, tel. 01140-2259. Kloetinge, Wemeldinge, pelle en 's-Gravenpo» Zr. J. v. d. Hoeven, W welsestraat 20 te Kapel tel. 01102-1937. Kruiningen, Yerseke en Bi weert, Zr. Noordhoe'. 01131-1488. N. Beveland, Wilhelmina» Kattendijke en Wolphm dijk. Zr M. van Gort Wissenkerke, tel- 372. Rilland, Krabbendijke Waarde, Zr. Verschoor. 01134-1510. Sas van Gent, Zr. J van selaer, Beneluxstraat tel. 01158-1916. Terneuzen. Zr. Leenhouk Ste-mbergenlaan l'a' 3360 Het lijkt ons een go meldden, gedacht king tussen de provincii Zeeland en Limburg. De zich geplaatst zien zijn v kunnen worden opgelos heden en onderzoekmog De energiegigant, die5 vragen op ten aanzien trole. De noodzaak tot I fusies, zal ook in dit g< nog van het aantal arb van de betrokken energi van de zaak in een vroe de vakbonden. Vroegtij waarop principe-afsprakc zodanig. Een ander moeilijk pu der moeilijk voor de Pro vormen over het doen t bedrijven, van die contr iets over als de drie en bedrijf. En toch blijft die con maar om enige greep te energie. Die zaak is te worden overgelaten (ADVERTENTIE) •r4ytis II Vooruitzichten voor z Cu maandag, opgesteld het KNMI op vrijdag 0 oor onbestendig en Weersvooruitzichten in gemiddeld over Nederland Vooi- zondag: aantal 0 tot 6- min. temp. streeks 11 graden, max. Omstreeks 18 graden, ka een droge periode van stens 12 uur: 50 procent, op een geheel droog et 20 procent. (ADVERTENTIE)^ OFF DEALER k.t.v. hifi - stereo apparatuur De waterhoogten van oogmorgen, meegedeeld rijkswaterstaat: Konstan ■A Rhemfelden 242 pi straatsburg 238 -7, Plitte -14, Maxau 435 -16 is'1®6'? Mannhei: Steinbach 116 pli fe21726Vp1^ 9' Bin^ T,, Kaub 178 pil 16 ic Koblenz 171 250 Koflen 113 plus 3, R dens ,Lobith 891 -4. P; 693 ^5 f? 898 "3. Nip Eew 't TIJsse'kop 838 p 246 1 368 '2' De' Boi-pC Monsin 5440 rugharen 3833 plus 6, slufs J$%8- Grave benec BeiS?' zo5da,g !5 septen Hant:?, °p oom 246 en 1 answeert 2-08 en 14.25 VW„'Zen 132 en 13 50 Wem ,!en 1 00 en 13-21 Mtoni se 2 36 en 14'58' Bei-o g 16 sePtember haiXi, °P Zoom 3-35 en 1 riansweert 2.52 en 15-10 vH"rn 214 en 14 33 W^Ien 1 42 en 14-03 «meidinge 3.25 en 15 45-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2