medewerkers h de afgelopen 5 jaar werden door de rechter ruim 36.000personen veroordeeld, omdat ze met een flinke borrel op achter het stuur werden aangetroffen. Weetje wetje, laatje rijden „Inderdaad !S 1 november-wet Nul komma vjjf Rijverbod Beneden 0,5 Blaastest Bloedproef Gevolgen Hoeveel is 0,5? Nibb-it preservenbedrijf b.v. breda Hoe kun je veel zeggen met weinig woorden? Neem vaker 'n bloemetje mee Verkoop van: <*ALD BV DONGRN J^j^^Uééï^ïn^èymbor^^oe^^oëdkoop™^^^ n.v. verenigde bedrijven nutricia Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen VRL. CAFETARIA HULP 't Trefpunt N.B.M. Leidingbouw B.V. grondwerkers, mastiekers, slijpers, hulpen, machinisten, chauffeurs N.B.M. GROOT CONCERN ACTIEVE MEDEWERKER Karrestraat. Preservenbedrijf B.V. produceert lucht- en vriesgedroogde aardappelen, groenten en vlees en is ook de maker van de bekende Nibb-it snacks. In ons moderne bedrijf kunnen wij op een aantal plaatsen goede medewerkers inzetten voor diverse werkzaamheden. Na een inwerkperiode bestaat de mogelijkheid om geplaatst te worden als lijnbediende in onze lucht-, wals- of vriesdrogerij. Voor onze Nibb-it produktie zoeken wij enige personen, die met de apparatuur voor het maken van Nibb-it halffabrikaat leren werken. Onze voorkeur gaat uit naar personen, die leergierig zijn en graag zelfstandig willen werken en die liefst niet ouder zijn dan 50 jaar. De genoemde werkzaamheden worden in een 5-daagse werkweek (niet in het weekend) in 3-ploegendienst verricht. Tevens kunnen wij nog enkele personen plaatsen voor diverse functies in dagdienst. Lijkt een van deze banen u iets (40-urige werkweek, 20 vakantiedagen, goed salaris, 7,8% vakantietoeslag, jaarlijkse gratificatie en subsidiëring van studieactiviteiten)? Schrijf dan aan de heer J.A. Mol, afdeling Personeelszaken, Preservenbedrijf B.V., Ettensebaan 10, Breda, of maak een afspraak voor een onderhoud, telefoon 01600-24231. is een gespecialiseerd voedingsmiddelen concern, waarin ondergebracht Nutricia Zoetermeer, Nutricia Cuyk, Nutricia België, Bottema Klundert. Preservenbedrijf Breda, S.V.Z.-Groep Etten-Leur, Remia Den Dolder en Luycks Diemen. Goed nieuws voor mensen met aambeien. Pffn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwflnt. De wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam- heien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H.* Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardnekkige aambeien. Sperti Preparation H is mild en ontsmettend. Voor direkte» snelle, afdoende behandeling van aambeien is er maar één middel: Sperti Preparation H zalf en zetpillen. *TTr,T,dPi<!T«<- GEVRAAGD Caletaria Graal Hendrik III-laan 121 BREDA Tel. 45288. Wet voor minder verdriej x Hoe hard die nieuwe wet nodig was, blijkt ook uit andere cijfers. In dezelfde periode werd bij meer dan 1600 ongevallen met dodelijke afloop alcoholgebruik geconstateerd. Er is een nieuwe 1 november-wet.Een wet, die korte metten maakt met iedereen die onder invloed van alcohol aan het verkeer deelneemt. Of van plan is dat te doen. Een wet, die de kans om bij politiecontro les door de mazen van het net te glippen, vrijwel uitsluit. En dat kon tot voor kort nog gebeuren, omdat het voor de politie dikwijls moeilijk was om objectief te beoordelen hoeveel iemand gedronken had. De nieuwe wet bepaalt, dat u onherroepelijk strafbaar bent, wanneer u aan het verkeer deel neemt met een bloedalcoholgehalte van 0,5 pro-mille of meer. En met onherroepelijk wordt bedoeld, dat het er niets meer toe doet, of u nu wel of niet denkt dat u uw auto, motor, fiets of bromfiets goed kunt besturen. U bent er gewoon bij. zo'n blaastest wordt een glazen buisje gebruikt waarin de „verdachte" moet blazen. Verandert het buisjeinbepaaldemate van kleur (van geel in groen), dan is dat voor de politieman een aan wijzing dat er alcohol in het spel, of liever gezegd, in het bloed is. Uit het voorgaande mag u echter niet concluderen, dat u altijd vrijuit gaatals u benedei die grens blijft. Want ook voor dat geval blijven er mogelijkheden voor de politie om op te treden. Vrijuit gaat u pas bij nul komma nul. Blijft u beneden de 0,5 grens - we zeiden het al - dan kan de politie naar bevind van zaken handelen. Endatkanneerkomen op een rijverbod van maximaal 8 uur), dat ter plaatse wordt opgelegd. De politie heeft tevens de bevoegdheid on een rijverbod (van maximaal 12 uur) op te leggei aan degenen, die nog niet gereden hebben, maar wel van plan zijn dat te gaan doen en bij wie alcoholgebruik geconstateerd is. Over treding van het rijverbod wordt streng gestraft. aan de rechter. Hij zal dan bepalen welke strafmaatregel wordt toegepast. Zo'n veroordeling kan inhouden een gevangenisstraf van maximaal 3 maanden, alsmede ontzegging van de rijbevoegdheid voor maximaal 5 jaar. Het is duidelijk dat zo'n veroordeling ernstige maatschappelijke gevolgen heeft: ontwrichting van het gezinsleven, tijdelijke uitschakeling uit het arbeids» proces (met alle financiële gevolgen vandien), enz. Maar ook een tij delijk rijverbod is al geen pretje. Je zult je auto maar nodig hebben om bijvoorbeeld zakelijke afspraken na te komen. En hoe naar huis te komen bij afwezigheid (bijvoorbeeld 's nachts) van openbaar vervoer? Een taxi zou dan misschien uitkomst bieden, maar dat heeft weer financiële consequenties. Er zijn ongetwijfeld veel mensen, die denken u precies te kunnen vertellen hoeveel drankjes u kunt drinken om beneden de 0,5 pro-mille te blijven. Luister er niet naar, want niemand kan u dat vertellen. Het hangt namelijk van tè veel factoren af, zoals: wat heeft u gedronken; heeft u snel achter elkaar gedronken of met lange tussenpozen; heeft u daarna nog een behoor lijke maaltijd genuttigd; gebruikt u medicijnen? Tussen twee haakjes: ook zonder alcoholgebruik beïnvloeden bepaalde medicijnen uw rijvaardigheid. Er is maar één absoluut veilige manier om dat buisje niet te laten verkleuren en dat is met, een borrel op niet achter het stuur kruipen. Het wordt nog meer dan voorheen oppasser geblazen. De wet stelt de politie namelijk nu ir staat, om met daarvoor ontwikkelde apparatuur te bepalen öf een automobilist gedronken heeft en hoeveel. Het is de verplichte blaastest, die bij controles zal bepalen of u meer gedronken heeft dan voor u, als verkeersdeelnemer, goed is. Voor Zituopof boven de 0,5pro-mille,dan betekent Jat: mee naar het politiebureau voor een tweede J HOVfiUlDCF blaastest. Van de uitslag daarvan hangt af of u alsnog een rijverbod wordt opgelegd, of dat een (verplichte) bloedproef wordt afgeno men door een arts. Wijst die proef naderhand in een laboratorium uit, dat het bloedalcohol gehalte te.hoog was, dan is het laatste woord MLW Een publicatie van Veilig Verkeer Nederland, w Postbus 287, Hilversum. en consumenten vteden elkaar fetllooa In dew krant Produktie-overschotten betimmeringsmateriaien (met kleine schoonheidsfouten) Decoratieve wandplaten in edele houtsoorten Multiplex ook watervast verliimd. Meubelplaat, triplex, multiplex, ook in edele houtsoorten enz tëike vrpdag van 19.00 - 21.00 uur er elke zaterdag van 9.30 - 11.30 uur op hei Industrieterrein Tichelrijt te Dongen. Aan rtr Tramstraat 4 ook uitverkoo van KEUKENKASTEN KEIIKENBEADEN APPARATUUR MEUBELEN VERKOOP a CONTANT vraagt Aanmelden direktiekeet Ploegstraat, Best Mevr. te Velde. Tel. 04998 6035. heeft plaats voor die twee of drie avonden per wee" schikbaar heeft voor het bezoeker door haar te verstrekken adressen- Een goede algemene ontwikkeling verlangd. Voor ambitieuze kracht gunstige ciële aspecten. Aanstelling op basis van free lance' De mogelijkheid tot aanstelling ,n dienstverband is aanwezig. .ollicitatiebrieven zien wij gaarne tegE onder nr. 26883 aan het Bureau van Onze lezers zijn uw markt, een ruime markt want het zijn er velen

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 10