Ook kanker is te genezen Stroom van prijzen voor nieuwe puzzel actie van DE STEM VIER JAAR GEEIST VOOR D0DE1UKE MESSTEEK -ennia verzekeringen NEDERLAND: Rechter sti vechtende voetballer voor leven Geven voor leven Geven voor leven voorportaal van de hemel Shirley treft Japan binnenland PlfmjlSiliB "*ssüj Een ziekte als alle andere Elke week Hoofdprijzen Wat moet u doen CARMEN" VERNIELDE SUIKEROOGST LOUISIANA een miljoen gulden aan prijzen Wat is'n hoofdprijs van £504MMV? Wild Devils Veronica (6) Veronica (7) Verkiezingsbelofte WëM Dinsdag 10 september 1974 DINSDAG 10 Veel mensen zijn nogal bevreesd om naar de dokter te gaan. Vaak blijft men met een verkoudheid, een niet genezend wondje, hoofdpijn of onnodige vermoeidheid te lang doorlopen. „Nee hoor, ik niet naar de dokter", hoor je dan, „stel je voor dat ik kanker heb". Het is zonder meer begrijpelijk dat men vo°r kanker. In vorige eeuwen was men bang voor de pest, cholera en nog niet zo erg lang geleden voor tuberculose. ZATERDAG 14 september, start in deze krant en een aantal andere dagbladen een 26 weken du rende Nationale Puzzelactie, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het Koningin Wilhelmina Fonds, ter bestrijding van de kanker in ons land, dat dit jaar baar vijfentwintig jarig bestaan viert. In deze Puzzelactie zijn geweldige prijzen te winnen, in fdzaak beschikbaar gesteld door het bedrijfsle- ve>. Nederland en België. Dr. Meinsma tijdens een lezing over zijn anti-rook- campagne. Al deze ziekten werden en worden met doodgaan geas socieerd, zonder dat men zich realiseert dat elke ziek te;, mits zoals hij kanker vroeg ontdekt te genezen is. Doordat de mens ouder wordt dan vroeger hoort men nu meer over kanker. In 1900 was de gemiddelde leeftijd 50 jaar, terwijl nu ruim 70 jaar wordt genoemd als menselijke leeftijdsver wachting. Doordat kanker meer bij oudere mensen voorkomt en er op het ogenblik meer be jaarden zijn dan vroeger, kan men met een gemakke lijk sommetje uitrekenen dat thans tanker regelmatigei optreedt dan bij voorbeeld 70 Jaar geleden- Zowel van de kant der medici onderzoekers, art sen, laboranten ais van de zijde der Nederlandse bevol king bestaat de terechte ver wachting dat ook kanker op den duur bedwongen kan worden- Nog reeds wordt éénderde van alle kankergezwellen ge nezen. terwijl het onderzoek nog altijd in volle gang is en men steeds weer nieuwe mo gelijkheden tegenkomt om welke vorm van kanker dan ook te stuiten- Wat is kanker Een ziekte als alle ande re. Over het algemeen meer voorkomend bij mensen ou der dan 50 jaar dan bij jon geren Dr. L Meinsma, directeur van het Koningin Wilhelmma Fonds, omschrijft kanker als volgt: „Bij kanker hebben we te maken met het ontstaan van abnormale lichaamscellen en dat kan gebeuren op elke plaats in het lichaam wel ke abnormale lichaamscellen betrekkelijk snel in aantal toenemen- Di,t leidt weer tot het vormen van gezwellen, die ten koste van gezond weefsel verder groeien en ten slotte, via de bloedbaan en op andere wijze, ook el ders in het lichaam optreden. De gezwellen worden ge noemd naar de plaats van oorsprong en daarom spreken we vain huidkanker, maag kanker, baarmoerderkanker, enzovoorts. Dit betekent dat kanker gezien moet worden als een verzamelnaam van ziekten met één gemeenschappelijk kenmerk: abnormale en kwaadaardige gezwel- groei"- Dr- Meinsma zegt dat het daarom beter is te spreken van de strijd tegen kwaad aardige gezwelziekten. Waar in het lichaam ont staat kanker Zoals dr. Meinsma zegt: op elke plaats in het lichaam- Ter illustratie noemen we een aantal organen en zintui gen, welke genoemd zijn als plaats van kankeroorsprong bij het sterftecijfer in 1971- Dit geldt voor Nederland- Hp, tong, mond- en keel holte. Slokdarm, maag, het gehele darmkanaal- Altvlees- klier, nieren blaas- Longen, borstklier. Baarmoeder, pros taat, penis- Ogen, hersenen en ruggemerg. Schildklier en stembanden. Botten. Bloed (is leukaemie). Lip- en tongkanker kwam het minst voor, Ook penis kanker werd zeer sporadisch geconstateerd. Longkanker werd het meest gezien (vooral bij mannen), terwijl het sterfte cijfer voor vrouwen het hoogst lag bij borstklierkan ker- In totaal zijn in 1971 ruim 25-000 mensen aan kanker overleden, van welk aantal de mannen de meerderheid vormden- Wie kan kanker krijgen genezen Onder jeugdikanker ver staat men over het algemeen een gezwel, dat uitgaat van botten of bindweefsel- Er wordt wel eens be weerd dat kanker bij kinde ren sneller zou groeien dan bij volwassenen. De mate van groeisnelheid hangt waarschijnlijk met af van leeftijd maar van het type kanker- Is kanker afhankelijk van ras Nee, maar de blanke heeft vaker huidkanker dan bij voorbeeld de neger. Negers daarentegen hebben vaak maag- en prostaatkanker. Negervrouwen hebben vaker baarmoederkanker dan blan ke vrouwen- Bij joodse vrou wen komt minder vaaik kan ker van de baarmoedermond voor en joodse mannen heb ben hoogst zelden penisfcau- ker- (Vermoedelijk heeft dit te maken met de besnijdenis van de joodse man)- Er schijnt verband te bestaan tussen hygiëne (van de man) en bij voorbeeld kanker van de baarmoedermond- Een man, die zich regelmatig wast, levert waarschijnlijk iets minder risico voor een vrouw dan een man, die het met zo nauw neemt-) In Afrika komt leverkan ker zeer regelmatig voor. Het onderzoek naar de di verse omstandigheden waar door bij het ene ras de ene soort kanker meer of minder voorkomt dan bij het andere is in volle gang- Kan een kankerpatiënt ledereen- Geen enkele ziekte, dus ook kanker niet, houdt rekening met rang, stand, positie, geld of geen geld- Hoewel kanker het meeste voorkomt boven de 50 jaar, kunnen in hoogst zeldzame gevallen kinderen tussen 0 en 16 jaar aan deze ziekte lijden. Vooral leukaemie wordt bij kinderen aange troffen. Bij baby's en kleine kinderen ziet men wel eens nierkanker- Kanker bij (kleine) kinde ren verwarre men niet met jeugdkanker. Eenderde van alle Kankei - patiënten in Nederland wordt op het ogenblik gene zen. Als iedereen bij bepaalde waarschuwingstekens ogen blikkelijk naar de huisarts zou gaan, kon een vroegtijdi ge diagnose worden gesteld, waardoor kanker in het aller eerste stadium zou kunnen worden behandeld- Als huisarts of specialist een behandeling voorschrijft, is het uiteraard aan de pa tiënt zelf te beslissen dat advies op te volgen. Het is wel in ieders eigen belang dat zonder aarzelen te aoen- Een arts is een weten- sunapsman (geen koffiedik kijker). Hij kan nooit voor spellingen doen over de gang van zaken bij kanker in het algemeen, noch bij kanker in een speciaal geval. Bij welke symptomen moet iemand naar de dokter Denk niet aan aanstellerij, maar denk ook niet direct aan kanker, maar ga wel on middellijk naar de huisarts met één der volgende narig heden: 1- Abnormale bloeding of et terige afscheiding- 2- Elke knobbel in de borst of elders- 3. Een zweer of zweertje dat niet spoedig genoeg geneest- 4. Blijvende verandering in de stoelgang. 5. Blijvende heesheid ot hoest- 6. Blijvende stoornissen van de spijsvertering of moei lijkheden bij het slik ken- 7 Verandering in een wrat ot een moedervlek. Nogmaals: wees niet direct bang voor kanker, maak een ter wel een afspraak met de dokter als bovengenoemde symptomen langer dan vier weken hebben geduurd- Ga met pijn, op welke piaats in het lichaam dan ook, eveneens naar de dok ter Pijn Is echter geen vroeg symptoom voor kanker- Integendeel: gewoonlijk is bij kanker pijn een laat te ken- Als kanker direct met pijn gepaard zou gaan, zou den meer mensen hun buis arts bezoeken, waardoor meer levens gespaard zouden Kunnen worden- En ten slotte: ROOK NIET of PROBEER HET AF TE LEREN- BEGIN ER NIET AAN ALS JE NOG JONG BENT EN NOG NOOIT GEROOKT HEBT. Longkanker komt van alle Kankers nog altijd het mees te voor- De strijd daartegen Kan alleen gewonnen worden als we OPHOUDEN MET ROKEN. Een Peugeot 104 of een 204 (met schuifdak) of een 304 (met schuifdak) of een 504 L of een Pe-ugeot 104 Coupé ter waarde van f 9500,- tot f 13.895,-. Iedere week een Philips kleurentelevisie ter waarde van f 2645,-; een Olga spnngboxcombinatie ter waarde van f 1100,-; een Bauknecbt vaatwasmachina ter waarde van f 1039,-; een waardebon van f 1000,- te besteden bij één van de fili alen van Witteveen's Mode magazijnen; een Peugeot da mesbromfiets type 102 MS ter waarde vgn f 807,- van Magneet of een Sunflower polyester zeilboot ter waarde van f 922,- van Jungerhans BV Rotterdam een lichtge wicht zig-zag-naaim-achine type Starlet ter waarde van f 599,- een geschenk van Singer B.V. Amsterdam; 4 Conti TS autobanden ter waarde van f 540,- van Con tinental Rubber B.V., Amers foort. Dan Philips video-cassette t.v.-recorders ter waarde van f 3250,-; Diepvrieskasten van f 960,- van Erres Nederland B.V., Rotterdam; Petri foto camera's type TTL, plus tas van f 753,- aangeboden door B-V. Trancontinenta Amster dam een pakket Heuga ta pijttegels naar keuze ter waarde van f 1500,- van Heu ga Benelux-Scherpenzeel Bauer Star C4-8 mm filmca mera's ter waarde van f 427,- aangeboden door Wil lem van Rijn B.V., Amster dam AEG-wasautomaten van f 1497,- van NV Electri- citeits Mij AEG, Amsterdam; complete 16-delige Oosthoek encyclopedieën ter waarde van f 1100; home-trainer fietsen Carnielli waarde f 560,- een geschenk van Carnielli Nederland; Solina elektrische orgels ter waarde van f 1800,- geschonken door Eminent 'b.v. bodegraven. Verder Pierre Cardin horlo ges, grills van Moulinex; groeibriljanten ringen van Jos Inden, voor een half jaar Skol-bier; AaBe wollen de kens en bedspreien, dranken pakketten van Hooghoudt Groningen; verlichte globes, vijfmaal f 100,- te kiezen uit de catalogus van Wehkamp- Zwolle, kaasassortimenten van Eyssen Alkmaar, Vivo- levensmiddelen cheques; Lois Jeans. Enfin, te veel om op te noemen. Kijkt u zelf a.s. zaterdag maar naar de puzzelpagina 1. En dan de hoofdprijzen en EXTRA hoofdprijzen. Zoals een prijs van f 100.000 (sohoon in het handje). Wat kunt u daar niet allemaal voor kopen? Of f 50-000,- schoon een geschenk van En- nia-verzekeringen. Een staca ravan van Belmont type Sierra Nevada 25 een luchtkasteel op de grond een geschenk van Belmont B.V. Polsbroek ter waarde van f 12.350,-. Een volledige verzorgde 23- daagse vakantie voor twee personen naar Indonesië. U vliegt met een BO 707 van de Belg. Luchtvaart Mij. „Sabena". Een tourcaravan type Monza 1200 NT, eveneens een ca deau van Belmont B.V., Pols broek ter waarde van f 6450,-. Een reis naar keuze voor één of meerdere personen uit bet reizenpakket van Airtouropa- Airtour Holland ter waarde van f 5400,-. Een keuze ter waarde van f 2500,- uit de catalogus van Wehkamp Zwolle. Een volautomatische zigzag-naaimachine type 760 ter waarde van Singer B.V- Amsterdam. Voor een jaar voortreffelijk Skol-bier (52 dozen van 24 blikken) een geschenk van Skol Brouwerijen n.v. te Breda, een Sankyo Hi-Focus filmcamera type CME 444, een gesohenk ter waarde van f 829,- van B.V. Transconti- nenta, Amsterdam, etc.etc. U dient slechts de puizzei, die a.s. zaterdag in deze Krant verschijnt op te lossen en de daarin verborgen slag zin op een briefkaart of giro biljet in te zenden met een (voor het Koningin Wilhel mina Fonds) extra postzegel, of bedrag van tenminste f 1,- om een kans te maken op de vele,^ vele geweldige prijzen die iedere week te winnen zijn. Daarnaast telt u van iedere puzzel alle letters K die in de opgeloste puzzel voorko men. Bewaart deze en zendt net totale aantal aan het ein de van de puzzelcompetitie in en u dingt mee naar de fantastische hoofd- en extra hoofdprijzen. Haal daarom reeds nu briefkaarten en postzegels in huis of leg uw giroboekjt klaar, zodat u on middellijk kunt meedoen wanneer a.s. zaterdag de eer ste puzzelpagina in deze krant verschijnt- AMSTERDAM (ANP) —De officier van justitie oj de rechtbank in Amsterdam, mr. J. Woifs, neeft gisteren we gens doodslag tegen de Ja- jarige werkloze bouwvakar beider Henk J-H. uit Amster dam vier jaar gevangenisstraf met aftrek geëist- De Amster dammer had in de nacht van tweede pinksterdag van dit jaar op een taxistandplaats op oe Nieuwmarkt in de hoofd stad de 21-jarige Zwitserse amateurvoetballer C.R-M- Cruz met een springmes in de buik gestoken- De Zwitser overleed vier uur later in en zieken huis- Dit was het verschrikkelijke einde van en trip van de r C Signal ïiernex uit Geneve, die op oeiüe pinksterdagen nad deelgenomen aan een van de vele toernooien ui de hoofd stad- In de nadil van tweede pinksterdag waren de Zwitser se voetballers op stap gegaan. Vier van hen, bij wie het slachtoffer, kwamen op de Nieuwmarkt terecht, waar men tot diep in de nacht nog wel een open broodjeswin-ke-1 vindt- Na het nuttigen van een late maaltijd wilden de Zwit sers met een taxi naar hun verblijfsplaats terug. Bij de taxistandplaats moesten zij wachten. Daar stonden al eni ge vrouwen en de bouwvak ker, die een vervaarlijk uit ziende bouvier strak had aan gelijnd- Volgens de Zwitsers en ook enkele andere getuigen had de bouwvakker, toen een van de Helveten iets in het Engels tegen hem zei, de hond opgehitst met pak hem.- pak hem"- Het dier vloog de Zwit ser aan en beet een stuk uit- diens colberjasje Toen de Zwitser daarover de eigenaar van de hond aansprak maakte deze trappende en slaande be wegingen in de richting van de Zwitser, die terugdeinsde omdat bovendien de hond weer aanviel. Plotseling draai de de bouwvakker zich om, trok een springmes en stak daarmee de 21-jarige Claude Marcel Cruz in de buik- Deze werd naar een ziekenhuis overgebracht maar kon niet meer worden gered- Door overmatig bloedvelies over leed de onfortuinlijke jonge Zwitser, die, zoals door de ge tuigen was verteld, niets met de hele affaire te maken had gehad, enkele uren later- Ter zitting vertelde de ver dachte dat hij die nacht de pest in had omdat men in de bar aan de Zeedijk, waar zijn vrouw werkte, had gezegd dat iemand de bouvier had geaaid. „Dat kon niet, die hond kun je niet aaien", aldus de verdach te- Hij had die nadht zoals gewoonlijk flink wat cog nac met cola gedronken. Mis schien wel twaalf tot veertien glazen maar hij was volgens de getuigen niet dronken ge weest. Hij zei ook niet de bedoeling te hebben gehad de jonge Zwitser dood te steken- „Ik was bang voor een trap in mijn rug"- In zijn requisitoir zei mr- Wolfs dat hij op grond van de stijgende agressieve houding van de verdachte achter eenvolgens het ophitsen van de hond, het slaan en trappen naar de Zwitser en het steken voldoende aanleiding vond om het bewijs voor de dood slag geleverd te zien. De ver dediger, mr- R-E. Heukels, was het daarmee niet eens- Hij achtte alleen zware mishande ling de dood ten gevolge heb bende bewezen- Voorts zei int Heukels, da.t zijn cliënt enorm over de affaire inzit. „Het is een kruis, dat hij zijn hele le ven zal meedragen"- Hij schet ste de bouwvakker als een nerveus jongetje, dat in zijn jeugd getiranniseerd was door zijn vader. Zo mocht Henk in de jonge Jaren bijvoorbeeld op woensdagmiddag nooit buiten spelen. Ook zou de vader zijn vrouw in het bijzijn van Hen- kie herhaaldelijk hebben afge tuigd- Mr- Heukels noemde tenslotte zijn cliënt een be rouwvol zondaar Tot de recht bank zei de verdediger: „Henk is pas getrouwd Zijn vrouw wacht op hem. Maakt u die wachttijd niet te lang"- De rechtbank zal op 23 september uitspraak doen- BATON ROUGE (UPI) De wervelstorm Carmen heeft het afgelopen weekeinde het kustgebied van de Amerikaan se staat Louisiana getroffen en de suikeroogst van de staat vernield. De storm is nu aan het afnemen en drijft af naar het westen over Texas- Men schat de schade aangericht door Carmen op 400 miljoen dolar. Vijfenzeventig proeent van de suikerrietoogst schijnt verloren gegaan te zijn- Onge veer 100-000 mensen in Louisi ana, Alabama en Mississippi zijn voor de storm gevlucht- Van slachtoffers is evenwel geen melding gemaakt. ZEV EN Duitse bisdommen heb ben gezamenlijk een meerder heid verworven in het aande lenpakket van de „Rheinischer Merkur". De uitgever van dit weekblad, prof. dr. Otto Röge- ie, heeft hierover meegedeeld, dat het aandelenpakket op nieuw was verdeeld teneinde het blad te beschermen tegen de risico's van de perconcentra tie". De zeven bisdommen heb ben thans 70 procent der aan delen. (ADVERTENTIE) Een reis om de wereld. Een half huis. Twee of meer droomauto's wellicht. Een boot van jezelf alleen. Of: een heel gaaf appeltje voor de dorst. Deze hoofdprijs van f 50.000,- voor de Nationale Puzzelaktie t.b.v. het Koningin Wilhelmina Fonds, wordt in kontanten beschikbaar gesteld door DOOR. GREET BUCHNER Nederland begint de laatste jaren steeds meer te lijken o-p datgene wat we ons in onze prille kinderjaren onder de hemel voorstelden. Een plmts waar God en de engelen voor ons zorgen zodat we ons ner gems meer druk over hoeven te makten. Een plaats ook watar de ene hemeling gelijk is aan de andere, zonder geharrewar over rangen en standen. Als kind dat zich voortdu rend in moest spannen op school voor de cijfers, thuis ter handhaving tussen broers en zussen en op straat tussen gehaaide leeftijdsgenoten, leek me dat ideaalMaar nu achter af begin ik me af te vragen of het niet een beetje sa-ai wordt op die hemelse manier en of het wel zo eerlijk is om leder hetzelfde plaatsje te ge ven ongeacht zijn persoonlijke inzet en ijver. Dait denk ik temeer, nu Ne derland steeds meer een voor ponaal van de hemel wordt, met wetten en regelingen die de laat-maar-wamers, de niets- of-weinig-doeners en de geld- op-de-kop-zitters duidelijk bevoordeelt boven de zwoe gers, sjouwers en sappelaars. Ter illustratie van daze stel ling twee voorbeelden die met ettelijke andere aangevuld zouden kunnen worden. Man en vrouw met een eigen klein winkeltje werken gemiddeld 70 uren in de week, hebben nauwelijks vakantie en ver dienen met al hun gezwoeg een twintigduizend gulden bruto per jaar. Na aftrek van alle soorten belastingen en las ten houden ze dan in het al lerbeste geval samen een dik ke tienduizend gulden schoon over en dat is dan een stuk mmder dan het huidige mini mumloon. Stel daarnaast een jongen die zegt: ik werk met meer dan de voorgeschreven veertig uren, ik studeer er niets bij, ik werk niet over. Waarom zou iilc. Mijn minimum loon is immers 12-589 gulden per jaar en volgens Food Ma- gazin dd 14 februari, houdt hij er met een gezin met twee kindere en alle toegiften en afgaven toch nog altijd 11.437 gulden schoon per jaar aan over. Dal is dan heel wat meer dan ruim veertig procent van de kleine zelfstandigen, die samen met de vrouw, een drievoud aan werkuren halen en desondanks door onze wet geving volkomen klem worden gezet. Omdat ze te hard wer ken? Omdat ze zelfstandig willen blijven? Ander voorbeeldechtpaar Jansen heeft een heel leven van alles en nog wat gespaard, m pensioenfondsen gestopt, enzovoorts om een onbezorgde oude dag te hebben. Tengevol ge van de inflatie zijn ze ge doemd om om te zien naar het allergoedkoopste bejaardente huis- Dat ligt toevallig niet in de buurt waar ze zouden wil len wonen en is ook wat min der comfortabel dan ze zouden wensen. Maar ze kunnen het nèt betalen. Wat wil je. Echt paar Pietersen heeft een heel leven lang alles opgemaakt aan vakanties, lekker eten, hulp in huis en noem maar op. Nu ze oud en der dagen zat zijn, hebben ze precies hun AOW, maar daarom niet ge treurd- Ze zoeken een plaatsje uit in een bejaardentehuis dat precies daar ligt waar ze wil len zitten en net zo comforta bel is als ze wensen. Zij hoe ven niet op geld te letten Ze gaan toch naar tide Bijstand" en een kniesoor die dan op een kleinigheid l-et. Waarom worden zij bevoor deeld boven de zwoegers? Omdat ze niet gespaard heb ben? Omdat ze zich maar al te graag afhankelijk stellen van anderen? Neen, omdat we in Nederland allemaal gelijkgemaakt wor den aan elkaar of we willen of niet. Daar is maar één uitzon dering op en dat is God met zijn schare engelen, gepersoni fieerd in aiize premier met zijn staf hoge beambten en ministers. Die zorgen er wel voor dat hun inkomsten van dien aard zijn dot ze de nivel lering var, een heel volk hoog van nun hemelse toren kunnen bekijken. TOKIO (AFP) Volgens de Japanse politie zijn twaalf mensen om het leven gekomen en worden er twee vermist als gevolg van aardverschuivingen die te wijten zijn aan de wer velstorm Shirley. Twintig mensen zijn gewond- papier uw pen Brieven voor deze rubriek q,».. met volledige naam en adres wcr ondertekend. Bij publikatite zU||en vermeld worden. Slechts bij hoge zondering zal van deze regel Worj afgeweken. Naam en adres zijn dan J de redactie bekend. Publikatie van br ven (verkort of onverkort) betekent dat de redactie het in alle qeV8|| eens is met inhoud, c.q. strekking, Toen ik jullie artikel ovg jullie drive-in-show las, waar. in de dis-jockey zei, dat jt live optredens van popbands minder werden, moest ik te. rugden-ken aan een band waarom de zaaleigenaars tot- vochten. Ik geloof dat deï jongens verenigd in „the Wi'j Devils" toen echt de succes formule gevonden hadden og een publiek van het begin van de avond tot het einde te boei en en op de vloer te houder.. Ik heb het nog nooit meega, maakt met andere groepen, dat de brandweer moest optre- den omdat er te veel mensen naar binnen wilden gaan en a de veiligheid in gevaar kwam, of dat er kaarten in de voor verkoop werden verkocht oj teleurstelling te voorkomen Ook niet dat zij de enige ban! was, die officieel door prins Carnaval geriderd werd in Raamsdonksveer. En toch wa ren zij -geen beroeps. Maar sj speelden van half aoht tot plm. 12-00 en op de gehele avond maar ong. 30 min. pan. ze. Moet je bij andere groepen eens aankomen- In deze tijd van nostalgie wilde ik ze nog eens bedanken voor de vele gezellige dansavonden die zij mij en duizenden anderen ge geven hebben. Nog een ander opmerkelijk feit van deze groep was, dat waai- zij ook speelden zich nooit een vecht partij voordeed. Ik hoop, dat deze bad nog eens bij cikaat komt. Hartstikke bedankt jon. gens. BERGEN OP ZOOM ANlffi- LIES v.d. ZEE Op zaterdag 31 augustus werd democratisch Nederland 'n stukje armer. Terwijl minister Van de Stoel in Griekenland werd ontvangen als 'n held voor zijn aandeel bij het her stel van de democratie, gaf minister van Doorn van CKM 'n voorbeeld van hoe het nu net niet moet. Juist hij als PPR-minister, de partij die onder de jongeren veel aan hang heeft. En het zijn juist die jongeren die het meest aan Radio Veronica verbonden wa ren. CHAAM H- van AKKEREN Bedankt mijnheer de minis ter, dat u gesteund door rum tweederde van de Kamerleden de piraten het zwijgen hebt opgelegd. Dat u zich evenais de overgrote meerderheid van de Kamerleden zich niet ge stoord hebt aan de opvatting van de VVD die de piraten zenders oogluikend wil toela ten zolang het in haar kraam te pas komt- Wee echter de piratenzender die de revolutie zou preken. Bedankt mijnheer de minister, dat u een eind hebt gemaakt aan de stroom onbenullige re clameboodschappen well" door deze zenders over Neder land werden uitgestort, waar mee u onbedoeld een steentje hebt bijgedragen aan het een heel klein beetje terugdringen van de consumptiemaatschap pij. Bedankt mijnheer de mi nister, dat u recht hebt deer wedervaren aan het unieke Nederlandse omroepsysteem, waarin de leden van de om roepen inspraak hebben in het d-oen en laten van hun om-r roep. BERGEN OP ZOOM. AD VAN DEN BULCK, Lid ppR-actiecentrum- Als reactie en aanvulling op het redactioneel commen taar over collegevorming in Stem van 5 sapt. j.l- wil ik te- volgende stellen. De progres sieven in o-a. Amsterdam en Rotterdam hebben tijdens na-- verkiezingsacties en m #un programma's, de kiezers een programcollege beloofd, kiezer heeft zich op 29 me ]- zodanig uitgesproken, dat beloften waar konden wol gemaakt. (De progressieve» Kregen de meerderheid Amsterdam en Rotterdam). Het CDA heeft in haar vee kiezingsprogramma steeds sproken over de voorkeur afsp.egelinigscolleges. hierover heeft de kiezer kunnen uitspreken. In aantal plaatsen heeft het deze afspiegelingsgedachte wust aan haar laars ge - zelfs nadat er al du* afspraken waren gemaakt, voorbeeld in Oosterhout de KPC (Oosterhoutse na» voor CDA)rurim 34% va" rkiezers niet vertegen» gen in het college van 4 P\ nen. Het werd geen prog^j. college, geen afspiegel1"» lege, maar een prive-co Ook zonder enige staats terlij'ke kennis, is deze w argumenteren ha, 'door door iedere burger te zien. ,«i. OOSTERHOUT KEES^( ROTTERDAM-LC ham Hotspur in een Feyenoordstadion a ontwaardiging. Wat werd geredeneerd, die mening. Tweedu uitwedstrijd een wa ARNHEM - De Arnhemmer Nico H. januari van dit jaar ti voetbalwedstrijd te tegenstander een pak toen deze een overtred hem beging, is maande politierechter te Am gens mishandeling ve: tot een boete van f 201 De officier van justr die nog in een proeft wegens een ander j mishandeling, weten overwegen tenuitvoerl vorderen van de dne v vangenisstraf die hem l legenheid voorwaard» ren opgelegd De voetballer sloeg zijn tt der in Ede enkele tandt mond Hii beloofde d die f 600 bedroeg, te i als geen aangifte zoi gedaan. Het slachto hieraan geen gehoor De KNVB schorste de telijke Arnhemmer voo jaar. SINT AMANDSBEI Raas eindigde in hei Sint Amandsberg als een wegwedstnjdvoor i over een afstand van meter Winnaar werd Ludo Bruylandt. die 2 minuten onderweg wa NIEUWKERKEh BELGA - Wim de Waa wedstrijd voor beroej in het Nieuwkerken-Waas tv worden achter de Sweefelt. De winnaar 149 kilometer af in 3 i minuten Cees Bal eir de zevende plaats Jai werd elfde, Jan van Ka tiende en Cees Priem W: Ajasc dood is een van de cou

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 8