Heikant kritiseert Hulst INTRODUCTIE LEDEN ZEEUWSE REDACTIE Harde eisen aan NCB-top RESTEN VAN KLOOSTERKERK RLOOTGELEGD IN HELST ZLM denkt over inhoud harde lijn Belgisch vee brengt abortus- bang over grens Mappen voor en over Zeeuwse kunstenaars Totale recrea Cnthu in ree de vol keert wee, in uw hui FEESTCOMITÉ SCHRIJFT SCHERPE BRIEF AAN BESTUUR VAN HULST Vlaspers in produktie JAN HEN] VAKANTIEG ACCOMMOD. stad streek MARATHON WANDELTOCHT ROND KIELDRECHT Oostburg Orgelconcert van Jean Wolfs in Hulst Politierapport Breskens Hoofdplaat VEEHOUDERS ONGERUST Sas van Gent Zonnig 139 T' m 5 °nV'' Vrijdag 6 september 1974 Vrijdag 6 september 1974 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Als gevolg van het feit dat Stem-redacteur A. Koopman te Middelburg per 1 oktober als voorlichtingsfunc tionaris in dienst treedt van de PZEM, ontstaan enkele wijzigin gen in de Zeeuwse redactie van De Stem. Dra. J- Bouwmans, die sinds ruim een jaar fungeert als rayon-rediaoteur van De Stem voor de Bevelanden, zal de heer Koopman opvolgen als algemeen reportageredacteur voor Zeeland. De heer G. van Berkel, thans nog rayon-redac teur van De Stem voor Ter- neuzen en de kanaalzone, volgt drs. Bouwmans op als rayon-redacteur voor de Beve landen- Tot nieuwe rayon-re- daoteur voor Terneuzen en de kanaalzone is met ingang van 15 september de heer P. de Schipper uit Yerseke be noemd. Drs- Bouwmans werd op 31 maart 1944 geboren in het Brabantse Dinther. Na theolo gische studies in Tilburg en Nijmegen, die hij in 1971 met het doctoraal examen besloot, besloot de heer Bouwmans journalistiek werk te gaan verrichten. Eerst werkte hij enige tijd op de centrale re dactie van De Stem in Breda en in maart 1973 volgde zijn benoeming tot rayon-redacteur voor de Bevelanden, met als standplaats Goes- In zijn nieu we functie zal drs. Bouwmans vanuit Goes blijven werken. Hij -is daar dan bereikbaar op kantoor (01100-8030) of thuis (01100-8138). Ook de heer G. van Berkel, de nieuwe rayon-redacteur voor de Bevelanden, zal op het Stem-kantoor in Goes te be reiken zijn- De heer Van Ber kel, d-ie vanaf september 1968 voor de Stem in Zeeuwseh- Vla-anderen heeft gewerkt, werd geboren op 9 februari 1922. Na een loopbaan op het gebied van sociale verzekering kwam hij in 1952 in de jour nalistiek terecht. Hij werd toen verslaggever van het Haarlems Dagblad- In 1966 verliet hij deze krant om voor de nieuwsdienst van de NTS te gaan werken en een jaar later keerde hij naar het Haarlems Dagblad terug. In 1968 trad hij in dienst van De Stem. De heer van Berkel, die gehuwd is en drie zoons heeft, zal zich vestigen in Kapelle- De heer P. de Schipper, die de heer Van Berkel in Ter- neuzen en de kanaalzone op volgt, werd op 21 apxil 1952 geboren in Venezuela, waar zijn vader voor Shell werkte. In 1957 kwam hij naar Neder land en vanaf 1958 heeft hij in Zeeland gewoond. Eerst in Krabbendijke en de laatste tien jaar in Yerseke. De heer De Schipper heeft gestudeerd aan de school voor de journa listiek te Utrecht en heeft tij dens zijn sta-ge-periode in het kader van deze studie al enke le maanden onder leiding van De Stem-redaotie journalistie ke ervaring in Zeeuwsch- Vlaanderen opgedaan- De heer De Schipper zal zich in Ter- neuzen vestigen en is daar dan bereikbaar op het kantoor van De Stem, tel. 01150-7920. J. Bouwmans G. van Berkel (Van onze correspondent) KIELDRECHT Op zater dag 14 september organiseert de Kieldrechtse wandelclub in samenwerking met de Nieuw- kerkse wandelclub een vijfen zeventig kilometer lange wan deltocht- Er zal worden gestart in Nieuwkerken-Waas om 9 uur 's avonds- Voor deelne mers die van ver komen is er slaapgelegenheid bij particu- lieren. De tocht zelf zal de gehele avond, nacht en een deel van de ochtend in beslag nemen Elke zeveneeneenhalve kilo meter is gemarkeerd door een controlepost De wandelaars kunnen gratis iets eten Dr centrale eetgelegenheid is in gericht in de meisjesschoo' van Kieldrecht- De aankomst is in Nieuw kerken-Waas. Daar zullen te vens de medailles worden uit gereikt- (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT Tijdens een onlangs gehouden vergadering van het feestcomité Heikant hebben de leden in nogal felle bewoor dingen hun teleurstelling en ongenoegen geuit over het vermeen de slechte beleid van het Hulster gemeentebestuur ten opzichte van de kern Heikant. In een brief aan de gemeenteraad van Hulst somt het comité een aantal punten op, waaruit moet blij ken dat het gemeentebestuur van Hulst de kern Heikant ten achter stelt bij de kern Huist. „In Hulst kan alles in Hei- kant kan niets. Het schijnt dat de bewindslieden van Hulst de dorpskern Heikant zeer weinig bezoeken, (behalve vlak voor de verkiezingen)", aldus het feestcomité. In de brief stelt men ondei meer: „Waarom wordt er aan het hete hangijzer, de wens van de mwoners, namelijk een redelijke speelgelegenheid (speeltuin) niets gedaan? Ver schillende keren is telefonisch, schriftelijk en tijdens eein ge sprek met de wethouder, ge vraagd iets voor onze jeugd te doen. Telkens worcten we met een Kluitje in het riet ge stuurd, een dooddoener, waar mee Heikant weer voor een tijdje rustig werd gehouden. Doch de maat raakt vol. We derom doen we een beroep op de gemeente om er voor te zorgen dat onze jeugd een be hoorlijke speelgelegenheid krijgt. In het verleden hebben we de gemeente aangeboden zelf een speel- en ravot-tuin te maken als de gemeente ons de materialen ter beschikking zou itellen. Zelfs dat kon niet. Dp ruimte is aanwezig, doch de wil bij de gemeente ontbreekt nog steeds". Het feestcomité heeft nog meer op haar lever: „Waarom kent Heikant nog een epen riool, waar de drollen in vond drijven? Een groot schandaal in deze tijd. Dat er kinderen in de directe omgeving spelen blijkt geen reden te zijn om aan dat riool iets te doen. Dat het riool uitmondt in „het Ka pers-gat", een van de weinige mooie stukjes Heikant, ook dat blijkt geen enkele be zwaar te zijn om dit open riool rustig langs Heikant-s wegen te laten stromen". Het cormté vervolgt in haar Blief: „Waarom, blijft de rom mel, ontstaan door het omkap pen van bomen in de School straat en de rommel in de buurt van de woningen bij de nieuwbouw maanden achte reen liggen? Is het zo'n grote moeite deze rommel meteen op te ruiimen? Index-daad, van uit Hulst is dit niet te zien. Rijdt echter eenmaal door Heikant, en ook u zult zich storen aan de her en der ver spreid liggende kleine „vuil nisbelten". We vexiangen geen prachtig aangelegde gazons en goed onderhouden plantsoenen zoals in de kern Hulst, doch we dachten dat het geen onre delijk verzoek was, dat het „gras" o.a. bij de speelgele genheid en de enkele groen stroken fatsoenlijk wordt bij gehouden". Het comité gaat verder: „Waarom heeft de Schoolstraat nog geen afwatering op een riolering? Bij elke regenbui staan de bermen langs de weg blank. Een verre van gunstige situatie, temeer, daar alle be woners van de Schoolstraat hun erf dan via deze modder poel moeten bereiken". Het comité vervolgt: „Kan het gemeentebestuur er niet voor zorgen, dat woonruimte in Heikant wordt gecx-eëerd en mocht dit niiet kunnen, dan is het misschien wel mogelijk in vloed uit te oefenen op de toev/ijzing van woningen. Het is toch immers ongehoord dat twee leerkiwehten van de la gere school noodgedwongen in St.-Jansteen moeten wonen. Deze mensen zouden zich in een kleine gemeenschap als Heikant, buiten hun normale taak, dienst baar kunnen ma kes voor de gehele gemeen schap". Het feestcomité klaagt voorts over het gebrek aan deugdelijke parkeerruimte en vraagt van het gemeentebe stuur een betere verzorging van het „Trapveldje". Het trottoir bij de bushalte bij sla gerij Van Goethem ligt er zo sleoht bi.i, aldus het comité dat uitstaDpe-n, vooral voor bejaar den., gevaar met zich mee brengt. Tenslotte stelt het co mité dat enkele bomen aan de Vlasstraat los, hangende tak ken nebben, hetgeen een ge vaar vormt voor passanten Het comité zegt „steeds bereid te zijn tot een_,gesprek over bovenstaande punten". P. de Schipper Botsing Op de Melkweg te Oostburg is een personen auto bestuurd door K. S. uit Düsseldorf in botsing met een bestelauto gekomen bestuurd door C- de j. uit Zaamslag. De J- haalde S- voor een kruising ln en sloeg toen plotseling rechtsaf waardoor hij S- met zijn auto sneed. Beide auto's liepen materiële schade op- (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW De afdeling Graauw van de NCB heeft be sloten een harde brief te schrijven aan het hoofdbestuur van de bond in Tilburg, waar in wordt gesteld dat de afde ling Graauw unaniem van me ning is dat in Nederland een gezamenlijke landbouworgani satie moet ontstaan. Daarmee geeft men te kennen af te willen stappen van de be staande drie organisaties (drie CLO's). De afdeling Graauw eist in de brief tevens het aftreden van KNBTB-voorzitter Mer- tens, die men gezien zijn uit spraak dat dertig percent van de Nederlandse boeren het be drijf moet opgeven en naar de bijstand moet stappen, onaan vaardbaar acht- De afdeling is de mening toegedaan dat voor zitter Mertens tijdens de afge lopen jaren niets voor de ver betering van de landbouwin komens heeft gedaan. De afde ling schrijft verder dat er naar moet worden gestreefd de sui kerfabrieken zo ver te krijgen dat geen suiker meer wordt afgeleverd. In de brief wordt voorts gesteld dat de afdeling Graauw vindt, dat de boeren (alle boeren van Nederland) geen belasting meer moeten betalen. Ten aanzien van de benoe ming van de voorzitter van het NCB-hoofdbesbuiUr eist de afdeling Graauw dat de kandi daat een praktiserende boer dient te zijn. Deze boer moet zo goed betaald worden dat hij een bekwame kracht kan huren, die tijdens zijn afwe zigheid Het landbouwbedrijf draaiende kan houden. De al gemene voorzitter van NCB mag volgens de afdeling Graauw niet gebonden zijn aan een politieke partij en hij mag geen nevenfuncties bekle den. De voorzitter wordt, volgens de Graauwse NCB-ers voor drie jaar gekozen en is daai'na voor dezelfde periode herkies baar. Na deze zes dienstjaren, zou een nieuwe bestuui'sperio de haalbaar zijn, als tenminste tachtig percent van alle NCB leden zich daar achter stelt. Tijdens de vergadering werd door afdelingsleden de vraag gesteld hoe het hoofdbestuur de produiktiekostenstijging in de landbouw heeft berekend. Het bestuur stelt zich immers achter de eis van de drie clo's om vier percent prijsstijging te realiseren. In de brief aan het hoofdbestuur wordt tevens gevraagd hoe het hoofdbestuur in Tilburg denkt de achter stand in de prijsontwikkeling sinds 1970 in te lopen. „Hoe veel moeten de prijzen van landbouwprodukten stijgen om de koopkracht, die er in 1970 was, weer terug te brengen",? aldus de afdeling Graauw. De vergadering schrijft bovendien dat men het hoofdbestuur kwalijk neemt dat op de brief, die bijna twee maanden gele den werd geschreven en waar in een hardere aanpak vati de landbouwproblemen werd ge- eist, nog geen antwoord is ge komen. De vergadering sprak zich unaniem uit voor het ei senprogramma van de „actie groep Olieman" (de kerngroep binnen de Nederlandse aetie- comité's). Men sprak zich uit voor het handhaven van de oost Zeeuws-Vlaamse landbou- wei's en NCB-ers F. Mangnus en G- de Waal binnen deze kerngroep. Tenslotte sprak men zich tijden-s de vergade ring uit tegen het feit dat de drie NCB-kringvoorzitters uit Zeeland, F. de Waal, Clays en Boonman zitting hebben geno men in het actiecomité dat on langs door de drie clo's is ingesteld. De vergader ng was unaniem van mening dat dit actiecomité tenminste moet worden aangevuld met Georg- de Waal en Fons Mangnus (beiden uit Graauw) (Van een onzer verslaggevers) HULST In het kader van de reeks zomeravond orgelcon certen, wordt vanavond ln Hulst in de Willibrordus basi liek een concert verzorgd door de Maastrichtse organist Jean Wolfs- De musicus werd in 1927 geboren in Eijsden, stu deerde aanvankelijk muziek bij Benoit Franssen in Maas tricht, maar later aan het Ko ninklijk Conservatorium in Luik. In Parijs studeerde hij orgel bij onder meer Charles Hens en Jeanne Demessieux- In 1953 behaalde hij de prix d'exoeUenoe met toekenning van de „medaille d'or" door de Belgische regering. Vervolgens studeerde Wolfs nog twee jaar improvisatie bij Jeanne De messieux. Sinds 1953 concerteert Jean Wolfs in Nederland, België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Hongarije, Monaco en Zwitserland. In -de genoem de staten verzorgde hij oo-k radio-u-itvoeringen. In Maas tricht formeerde h-lj een ka merkoor: De Camere Musica Mosana, een select vocaal en semble dat consequent streeft naar de uitvoeringspraktijk va-n de „oude" m-uzieken, zon- dei- echter de eigentijdse mu ziekliteratuur te vei-waarlozen. Met dit vocaal ensemble con certeerde h-ij in Nederland, Duitsland, België, Frankrijk en Ierland. Jean Wolfs is do cent voor orgel aan het con servatorium in Maastricht Voorts is hij cantor-organist aan de basiliek van de O-L- Vrouw in genoemde sted en werkzaam op het gebied van de propaganda voor orgel- en vocale muziek in Nederland. In 1971 werd Jean Wolfs onderscheiden met de medaille d'argent" va-n de s-tad Parijs, uitgereikt door de Sociéte des Arts, Sciences et Lettres de Paris, voor zijn vele verdien sten voor de Franse muziek- Vrijdag speelt hij uitslui tend oude muziek op het oud Franse orgel van de basiliek van Hulst. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLEBRUK Toen J. D. u-it Hon-tenisse met zijn vrachtauto stopte op de Gentse Vaart te Kapellerbrug werd hij aangereden door een perso nenauto, bestuurd door H. de K. uit Terneuzen. De materië le schade was vrij groot- ZIERIKZEE Op de Grachtweg te Ziei-ikzee heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, die bestuurd werd door W. H. E- uit Z., en de bestuurder van een fiets G- J. Kalman uit Zierikzee. De fietser diende met een linkerbovenbeenf-rac- tuur per ambulance overge bracht te worden naar het Ro de Krudszieken-huis te Zierik zee. VLISSINGEN Op. de Schuitvaa-rtgradht te Vlissin- gen heeft eon aanrijding plaatsgevonden tussen twee bromfietsen, respectievelijk bestuurd door A. D. uit Vlis- sin-gen en J- W- uit Vldssingen Omtrent de oorzaak van de aanrijding tast men in het duister. De beide bixxmfietsbe- stuurd-ers dienden met diverse vei-wondingen per ambulance overgebracht te worden naar het Bet'hesdiaziekenbuds te Vlissi ragen. BRESKENS Donderdag- middag zijn twee her-ten, ei gendom van landbouwer S. te Sasput, uit een wei-land gebro ken. Het betrof een mannetjes- en een vrouwtjeshert die na enige omzwervingen in Bres- kens aankwamen. Door de rijkspolitie werd jacht op deze dieren gemaakt. Tot sl-ot moest een beroep worden gedaan op veearts Van de Vijver, die met een verdovin.gspijlt.ie de dieren wist te vangen. Later zijn de dieren teruggebracht. IJZENDIJKE In de nacht van woensdag op don derdag is J. C- B- uit Oost/burg met zijn auto in een sloot langs de weg nabij IJzendijke tei-eehtgekomen toen hij uit de richting Schoondijke kw-arn. Hij zei verblind te zijn gewor den door een tegen-ligger en1 daardoor de macht over het stuur te zijn kwijtgeraakt. De auto liep -aanzienlijke schade op. Brand Op het terrein waar de nieuwe sportvelden voor Breskens worden aangelegd is brand ontstaan, Spelende kin deren hadden j,"te aangestoken dat rond opgeslagen plastic draineerbuizen was bevestigd- Er ontstond naast de hoge vlammen ook een enorme x'ookontwikkelin-g. Twee brandweerauto's rukten uit- De schade van de brand be draagt ongeveer vierduizend -gulden- (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens de uit voering van werkzaamheden in het kader van de herstruc turering van het 's Gravenhof plein in Hulst zijn oude fun damenten blootgelegd van het middeleeuwse Minderbroe dersklooster en de daarbij be horende kerk. Naar deze oude resten werd een onderzoek ingesteld door oud wethouder P brand, die evenwel niet kon voorkomen dat de "wegwerkers" van de bouwonderneming het gat, waarin de oude muren (de omtrek van de kerk) werden aangetroffen weer dichtgooi den. De heer B- Wilking uit Hulst (oud voorzitter van de oudheidkundige vereniging) opperde het voorstel om in de nieuwe bestrating van het plein op de plaats waar de oude muren zich bevinden, ge kleurde tegels in liet straatop- pervla-k te brengen, zodat ie dereen duidelijk kan zien waar de kerk en het klooster vroeger hebben gestaan. De heer Wilking: „I>k dacht met dit plan heel origineel te zijn, maar ik las onlangs dat men zoiets in Utrecht al heeft gedaan. Daar heeft men ge- Benoeming Tot Kd van het r.k. charitasbestuur van de parochie van de H. Eligius te Hoofdplaats is mevrouw R- Cammaert-Van de Vijver te Hoofdplaat benoemd. De bis schop heeft inmiddels zijn goedkeuring aan deze benoe ming gehecht. Collecte De collecte voor de kankerbestrijding ten bate van het Koningin Wilhelmina- fonds heeft dit jaar in Hoofd plaat ƒ735,97 opgebracht- Optreden OB K. De mu ziekvereniging O.B.K. te Hoofdplaat heeft een uitnodi ging gekregen om zaterdag 7 september een muzikale rond wandeling te maken door het Belgische plaatsje St. Jan in Eremo. De rondigang begint om 19 uur. kleurde tegels geplaatst boven de plek waar vroeger het sohip van de Domkathedraal zich bevond". De heer Wilking heeft aan die heer Brand ge vraagd zijn invloed aan te wenden bij de gemeente om Het idee te realiseren. Deze heeft volgens de heer Wilking daarop geantwoord, dat de ge meente doorgaans niet al te scheutig is met het voteren van middelen ten behoeve van dit soort historische werken. De Minderbroeders moesten destijds uit Hulst wegvluchten toen de stad wer.d veroverd door de protestantse stadhou der Frederik Hendrik. Zij trokken zich terug in het Waasland, waar soortgelijke kerken en kloosters zijn ge bouwd. (Van een onzer verslaggevers) GOES De komende tijd zal grote aandacht besteed tnoe worden aan het daadwerkelijk inhoud geven van de z.g, j, lijn, waarop de belangenbehartiging van de Nederlandse k en tuinder gebaseerd moei zijn. Het werk van de zowel land," lijk als regionaal ingestelde werkgroepen „bijzondere activju ten" dient dan ook als zeer belangrijk te worden beschouwd Tot deze conclusie kiwamen het hoofdbestuur van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij (ZLM) en het daige- lij-ks bestuur van het Konink lijk Nederlands Landbouw Co mité (KNLC) tijdens een ge zamenlijke vergadering. De ontwikkelingen in de landbouwpolitiek zullen nauw gezet gevolgd worden en er zal onvex-miinderd worden voortgegaan m-et het voorbe reid-en van mogelijke acties en za-1 n-iet geaarzeld worden zo nodig tussentijds (tat d-e mil joenennota is gepresenteerd) tot acties te besluiten. Het KNLC heeft dtaaroni d-anook besloten o-p 9 se-ptem-ber in een extra hoofdbertuursverga- deri-ng de dan bekende maat regelen aan de minimum eisen van de drie Ci.O.'s te toet sen. Tijdens de vergadering, die (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT De vlaspers, die dit jaar door de heer L. Herwegh uit Heikant werd ontwikkeld, en die door haar revolutionaire eenvuod en bruikbaarheid in vlassers kringen, maar ook in kringen van landbouw-deskundigen, alom de aandacht trok, zal in licentie worden vervaardigd en in de handel gebracht. Daartoe is overeenstemming bereikt tussen de uitvinder en mechanisatiebedrijf Riemens uit IJzendijke. Naar de heer Herwegh mee deelt, wordt de machine thans volop besteld, iets waar enkele maan-den geleden nog geen re kening mee werd gehouden. „Er is al iemand die vier ma chines heèft besteld, anderen bestelden er twee tegelijk", aldus de uitvinder. Op het ogenblik is nog niet bekend wat het apparaat in de handel zal gaan kosten. De firma Rie mens zal een kostprijsbereke ning maken. Wel wordt ver wacht dat de prodiuktie over een maand van start zal gaa-n. Tijdens de uitprobeerperiode (twee weken geleden werd een demonstratie gehouden, waarvoor grote belangstelling uit binnen en buitenland be stond) is gebleken, aldus de heer Herwegh, dat met name de mechanisatie details dras tisch gewijzigd moeten wor den. Het principe zal echter gelijk blijven. Volgens de uitvinder zijn de mensen die het apparaat in werking hebben gezien, ra zend enthousiast geworden. Men zou de machine hebben herkend als een soort „ei van Columbus". De heer Herwegh. die reeds meer landbouwma chines naar eigen ontwerp construeerde, zegt nog geen plannen te hebben voor toe komstige uitvindingen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In Brabant maakt men zich de laatste tijd zor gen, zo blijkt uit het verslag van de hoofdbestuursvergade ring van de Z.L.M-, over het optreden van abortus-bang in grensstrook, vooi-al in de buurt van Nispen-Zundert, Wernhout en Baarle-Nassau- De Neder landse rundveestapel is sinds een jaar of zes, zeven vrij van deze kostbare melkveeziek te- De besmettingen komen blijkbaar uit België, doordat Belgische en Nederlandse veehouders hun dieren over en weer aan de andere kant van de grens weiden- In Nederland betekent het optreden van abortus-ban-g (een ziekte waardoor kalveren voortiidig geboren worden) dat de hele stal waartoe een besmette koe behoort moet w-orden opgeruimd- In België is de bestrijding lange jaren nog minder rigo-ureus geweest. Daar moest toen enkel de aan wijsbare zieke koe worden af- temaak-t. Het opruimen van besmette stallen heeft in Ne- lerland handenvol geld ge kost- Een veehouder wiens stal loor abortus-bang was getrof fen. krijgt als vergoeding 90 pi-ocent van het verschil tus sen de slachtwaarde van de koe en de bedrijfswaarde als melkkoe- Koeien die door de bacterie besmet zijn blijven alt-hans wanneer ze slachtrijp zijn. volledig geschikt voor consum otie- Het Z.L-M-hoofdbestu.ur wil ■werleg met de Belgische boe renbond en zegt te hopen, dat men eerder tot enting over gaat om uitbreiding te voorko men als er weer een dreiging van pest optreedt- op 2 september in Zoom werd gehouden, li ruime aandacht gescho, aan het fiscaal-sociaal bdj voor de zelfstandigen. dat voor de laodbouw vaii groot belang is. „Nu e- wat budgettaire ruimte op overheidsbegroting iijtj t zijn, dient naar de mening» het hoofdbestuur der Zjj de door de georganise landbouw gevraagde ver! ring van het zelfstandig, leid da-nook geheel go seerd te worden", aldit Z.L.M. Tevens is men van m dat een hardere lijn ia opstelling ten aanzien van pi nologisohc maatregelen sdhiapsbescherming, etc.) noodzakelijk is. in komende jaTen zal het voren brengen en veidedi van landbouwbelangen In kader van de planologif steeds belangrijker taak wi den. „De beperkingen, veel land- en tuinbouw! ven immers krijgen opgelt. betekenen veelal een mins), evengrote bedreiging voor voortbestaan en de inki vorming als de onvoldoer. markt en prijsmaatregel» aldus het hoofdbestuur Z.L.M. Jubilarissen V: (vrijdag') huldigt de SuiiJ Unie in Sas van Gent hij gepensioneerden en j.ubilar: sen. Om halftwee vatimiid zal een aantal gepensioneerd in de bestuurskamer word ontvangen. Om halfvijf begjp| de huldiging van de juhilarif sen in de kantine, waarna e receptie volgt. (Van een onzer verslaggeven| MIDDELBURG - Ten hoeve van de fcunstenalj komt weldra een map I met alle mogelijke ïnformo^l die voor hen van belaag If Hierin staan onder meer vens over expositiemogel^ heden in Zeeland, subsidie» gelijkheden, fondsen wi® men kan putten en tal 'j belangrijke adressen. Ot f gegevens bij elkaar te kr.'Jj is onder meer een enquele Pj houden onder alle gemeenten. De leden va» I sectie beeldende kunst vul Zeeuwse Culturele Raad éj gen tijdens de vergaoiT gistermiddag akkoord I wijze, waarop de map "1 samengesteld. Het war® losbladig geheel, dat lijk kan worden aanfCT Ebt is dus een map voor kunstenaars zelf. J Verder wei'kt de Zeen Culturele Raad ook s® f map over de Zeeuwse naars en hun werk. I""1 J ten daarvan zullen Ga81']! jerfonds subsidie verlene--. "J leen gedeputeerde stat»>V Zeeland aarzelen ra*3 nog om de gevraagde P" -1 ale subsidie van ze® "3 gulden toe te kennen- wensen meer gegevens 'l rens een beslissing -e men 11 De museumnota ®er de sectie beeldende kW® accepteerd. Verder het eens met het voor5 - op 24 september met j nisators van Zeeuwse toonstellingen op nelt van beeldende kunst '3 praten over een betere -T natie van de activiteiten- is de bedoeling om tot een Zeeuwse 'Ent-J lingsagenda. die ook :0 delijke kunstagenda M den opgenomen. Zo k.-i Zeeuwse manifestaM' bekendheid. „„„«i Even werd nog f'jjjj over het verzoek van in Zeeland om het nog een jaar te mp?e', j zetten. Het expert" J;, nog niet al te voors verlopen, draait nu - (lm jaar en men meent L^t ervaring te moeten °fG pl vorens men een uitspreken. De se5"f,„,( de kunst van de Zee" „j, turele Raad zal op -jjgF in de volgende verg3" rugkomen- (Van een onzer verslaggevers) 1UIDDELBURG-ZIERIK- giiE De totale Zeeuwse re- creatienota zal waarschijnlijk ejiid volgend jaar aan de geeuwse statenleden worden aangeboden. De studie van hel Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie „ver het gedragspatroon en de verlangens van de vakanliegan- „crs in Zeeland en op Goe- J!ce, een studie, die gisteren openbaar werd gemaakt, za! sanien met vier andere onder zoeken de grondstof voor de lotale reereatienota moeten Ie veren De vier andere studies heli- tien betrekking op een inven tarisatie van de recreatieve (ADVERET De grootste „klassieker" van Brabant en Zeeland. AI ruim anderhalve eeuw. Mocht u toch alleen maar van strak en/of stijlvol modern houden: ook daarvoor kunt u volop bij Jan Hendrikx terecht! Breda-Boschstr./Catarinastr. - Oosi elke maandag gesf Vooruitzichten voor zaterdag I opgesteld door het MI op donderdag om 18.00 I "ur: Zonnige perioden, later mogelijk weer regen. Weers- vooruitzichten in cijfers ge- m,ddeld over Nederland. Voor zaterdag: Aantal uren z°n: 3 tot 9. Min- temp.: Orn ish eeks u graden. Max. temp.: I Omstreeks 18 graden. Kans op droge periode van min- r ®'ens 12 uur: 80 procent. Kans P een geheel droog etmaal- j procent. Voor zondag; Aantal uren tot 7. Min. temp.: om- nm i graden. Max. temp.: graden. Kans op "foge periode van min- .,,ns 12 uur: 80 procent. Kans P een geheel droog etmaal- 1 3Ü Drocent. Rhein- L50ns^nz 368 plus 3 268 ?i P'us Straatsburg Plus 26, Plittersdorf 402 Plooh Maxau plus 5, heta ^T1,137 plus 2' MaTn" -o' it p Steinbach 120 Plus 3 F 25u 0nv' Bin»en 132 229 9 Tauk 170 plus 2. Trier Keulen 171 plus 5' 268 7 t plus 4- Ruhrort dens„ oblth 8b9 -3. Penner- kop 873 7(10 -5. Nijmegen Eofdp TT IJsse)kop 939 onv-. '6 R... u Monsln 5 BelfeWl m-6". ^^72 plus 61, BWeld Ïohs plus I neden p us ®- Grave be uen sluis 500 plus 2. Deven- 5462 plus saterdag 7 septem- ber °P Zoom 6.44 en Vfastnoi? 5'2! en 17.32 4.52 er l7snQ JJansweew 1 Ti 17-03 WemeiH?" 5-5s en 18.06 e«teldinge 6.34 en 18 48

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2