STERKE PLOEG FAAS- SPORT IN DE OMLOOP FC DE ROECK MOET PUNTEN „INLEVEREN' Merckx in de Nacht ATHANATOS OPTIMISTISCH Volkskoersers aan de start in Nieuw-Namen Piet Vonck naar Tsjechoslowakije Brief aai] Brokamp RECORD V00f| 10 SCHOUT Zweden DUDC modebrillen met de beste glazen sport 55 THE CORNER GESLOTEN W ■IIUU1 o 1 Bart Solaro sterk in de sprint. [99 (Van onze sportmedewerker) HULST Tijdens de zesde OZO-bedrijfsvoet balcompeti tie die twee weken geleden op de OZO-terreinen in Hulst van start ging heeft organisator Bennie Warnier uit Huist met een al moeten ingrijpen. En kele dagen na het spelen van de eerste competitiewedstrijd tussen FC de Roeck uit St.- Jansteen en FC de Pijl uit Terneuzen FC Roeck won deze ontmoeting met 52 is namelijk gebleken dat in het team van FC de Roeck F. Seghers had meegespeeld. Een speler die spelend lid is van de voetbalvereniging HVV '24. Voor organisator Benny Warnier zonder meer aanlei ding om de eindstand te ver anderen in een 50 nederlaag voor FC de Roeck. Dat is bij het Steense bedrijfselftaï sleoht gevallen. FC de Roeck dreigt nu om zich uit de OZO- bedirijfsvoetbalcornpetitie te rug te trekken. Organisator Warnier: „Iedereen weet nu toch wel dat we besloten heb ben dit zonder meer niet toe te laten. We leven op goede voet met alle voetbalvereni gingen, en dat willen we zo houden. FC de Roeck is in overtreding, en dat weten ze." Ondanks de dreigingen van FC de Roeck om zich terug te trekken, lueeft het bestuur van de OZO besloten bij monde van voorzitter Warnier haar standpunt niet te wijzigen. Warnier: „Het is de taak van FC de Roeck zelf om na te gaan of onder haar spelers- kern ook actieve clubspelers zijn. Regels zijn regels. FC Lampo uit Hulst dat het de vorige competitie zo goed deed kreeg zijn tweede nederlaag te slikken. Nu was het FC Het Centrum 1 uit Hulst dat Lampo een zware 6-1 nederlaag bezorgde. FC Niks 1 uit Hulst haalde de volle buit binnen. FC Het Centrum 2 werd met 40 geklopt. FC Monckey uit Kloosterzande diat in zijn eerste competitie wedstrijd tegen FC Niks 1 een 30 nederlaag kreeg te incas seren, versloeg nu FC Stoffels uit Terneuzen met 20. Een stand die reeds met de rust was bereikt door doelpunten van Tieleman. De Trimvereni- ging Hulst was geweldig op dreef. FC de Peijl uit Terneu zen moest met 50 het onder spit delven. Met de rust had den de „trimmers" al een 20 voorsprong genomen, door doelpunten van Van Wied en R. van de Lavoir. Na de rust maakte Van Wied er 40 van, terwijd Van de Laivoir het vijfde doelpunt voor zijn reke ning nam. Het tweede team van de Trimverendging Hulst verloor met 21 van FC Niks 2. Het was A. van Cadsand die voor FC Niks het beslissende doelpunt scoorde. De combina tie Clitex-Zeegat uit Clinge kwtam ook in zijn tweede wedstrijd niet tot winst. Het werd nu tegen FC Monck'ey 2 uiit Kloosterzande een 32 ne derlaag. De stand: 1. Trimvereniiging Hulst 2 2 0 0 4 (10—0), 2. FC Het Centrum Hulst 2 2 0 0 4 (9—1), 3. FC Niks 1 Hulst 2 2 0 0 4 (7—0), 4. FC Niks 2 Hulst 2 2 0 0 4 (6—1), 5. MOC Terneuzen 1 1 0 0 2 (20), 6. FC Monckey 2 Kloosterzande 1 1 0 0 2 (3—2) 7. FC Monc key 1 2 1 0 1 2 (2—3), 8. FC de Peijl Terneuzen 2 10 12 (710), 9. Trimver. Hulst 2 10 0 10 (1—2). 10. FC De Roeck St. Jansteen 10 0 10 (0—5), 11. FC Stoffels Ter neuzen 2 0 0 2 0 (04), 12. Clitex-Zeegat Olinge 2 0 0 2 0 <2—7), 13. FC Het Centrum 2 Hulst 2 0 0 2 0 (0—7). 14. FC Lampo Hulst 2 0 0 2 0 (1 11). (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De Terneuzense rijwiel- en bromfiet senhandelaar Bram Faas uit Terneuzen in de Zeeuwsch- Vlaamse wielerkringen zeker geen onbekende meer zal ook dit jaar met een wielerploeg aan de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen op 13 en 14 september deelnemen. Bram Faas bezeten van de wielersport, heeft voor die Om loop een behoorlijk sterke ploeg op de been weten te bren gen. Een ploeg Waarin zowel sprinters als temporijders on dergebracht zijn. Temporijders zijn ongetwijfeld Wil de Ruyter uit Meerloo en Piet Hoekstra uit Dokkxun. Twee amateurs die 1 t voor sponsor Bram Faas van grote waarde kunnen zijn- En Bram Faas - zijn ploeg start onder de naam Faas-Sport - rekent daar dan ook wel een beetje op. Bram Faas zal tijdens ae Omllaap ails ploegleider funge ren. Over de kansen van zijn ploeg zegt hij: „Ik heb vooral hoge verwachtingen van Wil de Ruyter, en datzelfde geldt ook voor Piet Hoekstra uit Dbkkum". Hoekstra die dit seizoen reeds twaalf overwin ningen boekte mag dan ook tot de kanshebbers gerekend worden. De Ruyter werd fraai zesde in de "Ster van Zwolle", een klassieker die in Neder land hoog genoteerd staat. Met dit tweetal mag ook zeker niet de "oude-rot" Bart Solaro uit 's-Hertogenibosch vergeten worden. Misschien dan wel niet meer zo snel, maar nog altijd sterk genpeg om een etappe in zijn voprdeel te la ten eindigen. „Enzegt Branr Faas, „Piet ^Hoekstra is dan wel niet meer van de jongste, zijn twaalf overwinningen dit seizoen zeggen altijd nog wel voldoende. En geloof me maar, dat hij er in die Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen nog eens extra tegenaan zal gaan". De Terneuzense rijwielhande laar, en ook een bekende race specialist op dit gebied, heeft «r goede hoop op dat zijn renners op de voorgrond zul len treden. Naast de drie ren ners ziet de ploeg als volgt uit; Gerry Hoekstra uit Dok- kum, Jos de Kindt uit Den Helder, Piet van de Meer uit Loosduinen, Herman Fransse uit Uden en Pronk uit War- menhuizen. Deze laatste is ook regelmatig op de wielerbanen te winden. Faas: „Ik ken de jongens niet persoonlijk, maar dat vindt ik niet zo erg. Ik dacht dat het toch een ploeg is waar wat inzit. OX het er alle maal uitkomt moeten we maar afwachten. En laten we vooral niet vergeten, dat de geluks factor ook een belangrijke rol speelt". „Ik heb deze keer vo gels die allemaal, ver wonen", en lachend vervolgt hij: „Maar ook dat is geen bezwaar- Ze kunnen hier allemaal slapen, en op een volledige verzorging rekenen". Bram Faas die dit jaar voor de vijfde keer met een ploeg aan de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen zal deelnemen, kent zo langzamer hand wel het klappen van de zweep. Bram Faas: „Ik weet niet of het bij mij een ziekte is. ik doe het ontzettend graag. Het is gewoon een stukje van mijn leven geworden, ik weet niet beter". De Terneuzense rijwiel specialist Is niet altijd alleen betrokken bij officiële wedstrijden, maar ook bij trimwedstrijden en volkskoer- sen is Bram Faas altijd van de partij. Organiseren, en sponso ren kost hem jaarlijks vele honderden guldens, maar dat alles deert hem niet. Ookm- voor de komende Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft hij weer een mooi prijzensche ma opgesteld, maar er zal voor gereden moeten worden. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de Faas-renners ervan alles aan doen om een goed figuur te slaan- Want nu staat reeds vast dat volgend jaar de fiet- senfavriek BATAVUS met een amateunptoeg, "Batavus-Shi- nvano" op de weg zal verschij nen. En de renners die in de Omloop met "Faas-Sport" een goed resultaat weten te beha len, zullen daarin als eerste een kans krijgen. (Faas: „En enkele van die jongens maken ook een goede kans".) Ploeg leider van de nieuwe "Bata- vus-Shjiimamo" amateurploeg wordt Kees Kouwenhoven. Hij was het ook die vorg jaar de Ronde van Frankrijk naar Ne derland bracht. Faas: „Hij is een goede vriend van me. En ik^ ben er dan ook van over tuigd dat hij een sterke ploeg weet op te bouwen". Bram Faas „Deze ploeg kan ver komen". 55 (Van onze sportredactie)- (ADVERTENTIES) RESTAURANT STEENSTRAAT 16 HULST Wegens een bruiloft op vrijdag 6 sept. vanaf 14.00 uur. VALKENBURG Aan de zogenoemde „Nacht van Val kenburg", een wielercriterium van 100 kilometer, zal vrijdag wereldkampioen Eddy Merckx deelnemen- Ook Roy Schuiten (wereldkampioen achtervol ging) en nationaal wegkampi- oen Cees Priem zijn van d« partij, evenals de Belgen Swerts, Verbeeck, Roger de Vlaeminck, Maertens, Van Springel en Pol'entier- In der- nykoersen over tien kilometer startten onder meer wereld kampioen Cees Stam, de Bel gen Verschueren en Deloof en de Westduitser Dieter Kern- per. (Van onze sportmedewerker J KLOOSTERZANDE Athanatos (onsterfelijk), dat is de naam van de in maart van dit jaar opgerichte da mesvolleybalvereniging te Kloosterzande. Hopelijk doet deze nieuwe vereniging de ze veelbelovende naam eer aan, en voorlopig ziet het daar wel naar uit want wa ren er bij de oprichting van Athanatos 24 enthousiaste leden, nu zijn er reeds 43 le den zodat de onsterfelijkheid van Athanatos voor de eerst komende tijd gegarandeerd lijkt. Lijkt, omdat natuurlijk af gewacht moet worden hoe do onderlinge verhoudingen tus sen de speelsters blijven in dien de competitie niet die verwachtingen met zich mee brengt die gekoesterd worden. Trainer-coach an voorzitter Otto Vosveld koestert persoon lijk niet van die bijzonder ho ge verwachtingen. Hij zegt: „We starten met 'n betrekkelijk jong team in de komende com petitie waarin we over wei nig competitieervaring kunnen beschikken en daarom heb ik de meisjes van het begin af aan voor ogen gehouden dat zij beslist niet te hoge ver wachtingen van de komende competitie mogen hebben- Na tuurlijk zijn de meisjes altijd optimistischer dan dat zij in werkelijkheid zouden moeten wezen maar daar doe je niets aan want je weet hoe dat gaat met de jeugd vol ambitieuze vooruitzichten. Nu is het ook weer wel wdat we niet te pessimistisch van start mogen gaan want dat zou alleen maar deprimerend op het team wer ken"- Athanatos start de komende competitie met haar eerste te am in de tweede klasse D- De overige teams, nog een junio ren en twee adspiranten teams starten in een afzonderlijke jeugdcompetitie die door de NEVOBO afdeling Zeeland dit jaar voor het eerst op touw is gezet. „Dat is onontbeerlijk", zegt Otto Vosveld, „voor de opbouw van de jeugd. Andere jaren moesten deze jeugdige volleybalstertjes maar afwach ten totdat zij uitgenodigd wer den op het een of andere toer nooi. En daardoor was het doorstoten van deze jeugd voornamelijk afhankelijk van dergelijke toernooien. Daarom juich ik deze jeugdoompetitie ten zeerste toe omdat de jeugd door het spelen van een der gelijke competitie de nodige ervaring, fysieke hardheid en techniek op kan doen die hun ontwikkeling in de vol- ieybalsport alleen maar ten goede komt". Hoe het komt dat Athanatos aflleen met een damesseleotie start en niet met een herense- leatie weet Otto Vosveld wel te verklaren. „We hebben er alles aan gedaan om een heren afdeling in het leven te roe pen, maar tevergeefs. We heb ben een open middag gehou den cum de volleybalsport bij de heren te propageren maar er kwam maar een man of vier opdagen- Nog gaven wij de moed niet op en vroegen aan de geïnteresseerden of zij niet met enkele vrienden kon den praten om zodoende toch neig tot de formatie van een herenteam -te komen. Ook dit bleek tevergeefs- Daarom hou den wij ons voorlopig maar bij het damesvolleybal- Dit bete kent echter niet dat indien er voldoende belangstelling voor herenvolleybal in de toekomst bestaat dat we niet met een nerenafdeling alsnog kunnen starten. Momenteel hebben wij er al verschillende oefenwed strijden met het damesteam op zitten. Ik mag zeggen dat die diuels mij toch wel tevre den gestemd hebben. Uiter aard waren deze wedstrijden met wisselend sucoes maar er valt toch een niet geringe vooruitgang in tegenstelling tot de eerste wedstrijden te bes- speuren. Want als ik eens even de eerste wedstrijden te be- lofs Schelde Sport in acht neem en de onlangs gespeelde wedstrijd tegen PVC uit Den Haag dan is er een verschil van dag en nacht. Een groot pluspunt hebben wij in ieder geval en dat is dat wij een bijzonder jonge selectie bezit ten. Als je even beseft dat de oudste dame in ons eerste te am 22 jaar is dan zegt dat wel genoeg". Inderdaad dat zegt genoeg- Perspectief voor de toekomst zou je mogen stellen. Maar ook zou dit jeugdige team wel eens een bijzonder «vare com petitie tegemoet kunnen gaan want zou het de hardheid op kunnen brengen die de erva ren teams waartegen zij onge twijfeld zullen moeten spelen, wel bezitten? Daarom beseft Otto Vosveld terdege dat deze eerste competitie de moeilijk ste voor zijn team zal zijn. „Als wij deze competitie goed doorkomen dan zie ik de toe komst optimistisch tegemoet want dan zijn we weer een jaartje ouder, en een belang rijke ervaring rijker. Veel steun heb ik ook van Eddy Verdurmen, want die traint de adspiranten. Voor mij is het niet om te doen om vier teams te trainen. Het trainen gaat dan nog wel maar je moet aan iedere speelster je aandacht kunnen besteden". Laat Otto Vosveld zijn opti misme niet zo blijken hoewel dat toch wel aanwezig is bij hem, de dames staan te trap pelen van ongeduld dat de ko mende competitie van start gaat. De rode shirtjes en witte broekjes liggen momenteel nog hi de kast maar ais het aan de dames lag dan kan de dag er niet snel genoeg zijn dat zij deze kleuren met ere mogen verdedigen. bosch optiek De bril gaat tegenwoordig steeds meer met de l mode mee. Een goede zaak, want de bril bepaalt mede uw uiterlijk. Maar wat is nu ei genlijk een echte bril? Een rek vol monturen is nog geen rek vol brillen. Alleen de vakkundige opticien is in staat in het door u gekozen montuur op de juiste wijze 2 glazen te slijpen. Daarvoor moet hü grondig zijn opgeleid, f Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Nooidstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 4677 (Van onze sportmedewerker) NIEUW-NAMEN Het grensdorpje Nieuw-Namen staat van zaterdag 7 septem-, ber tot en met dinsdag 10 september weer helemaal in het teken van de kermis. Bui ten de traditionele kermisat tracties, vormen de twee volkskoersen die zaterdag en dinsdagmiddag verreden wor den ongetwijfeld de hoogte punten. Nieuw-Namen heeft wat het volkskoersen betreft de laatste jaren een uitsteken de reputatie opgebouwd. Niet alleen wat de puXieke belang stelling betreft, maar ook de organisatie oogstte succes. Nu het volkskoersseizoen het ein de nadert, zal het ook nu weer tijdens deze wedstrijden die voor het Dagblad De Stem- kleding STEBA-volkskoerskias- sement meetellen, niet aan de nodige renners ontbreken. Momenteel is reeds ook be tend diat de prijzen van ge noemd klassement op 16 no vember in Niieuw-Naimen zul len worden uitgereikt. Het feest- en sportcomité uit Nieuw-Namen onder de bezie lende leiding van Leonard van Vlierberghe is reeds geruime tijd bezig om van deze prijsuit reiking iets bijzonders te ma ken. Van Vlierberghe: „Als omlijsting willen we een sport avond organiseren. „Een aan tal vedetten zal dan naar Nieuw-Namen komen, maar voorzitter Van Vlierberghe wilde nog geen namen prijsge ven. Voor de volkskoersen die zaterdag 7 september en dins dag 10 september verreden worden," is er nog iets nieuws uit de bus gekomen. Het wordt dan een tweedaags klassement, dat inhoudt dat de renner die in de twee wed strijden het beste resultaat be haalt de uiteindelijke winnaar wordt. Voor dit klassement ziijin vijf extra prijzen beschik baar gesteld. Het belooft dan ook heel wat te gaan worden in Nieuw-Namen, en gezien de publieke belangstelling tijdens de voorbije wedstrijden, re kent men ook nu weer op en/kele duizenden toeschou wers. Ruim 55 renners hebben ingeschreven. Van alle Zeeuwsch-Vlaamse kansheb bers, onder andere Gaston Thuy uit St.-Jansteen, L. Schelfhout uit Hengstdijk, G. Wijnacker uit Koewacht, C. Jansen uit Terneuzen, P. Everaert uit Hulst, I. Riemens uit Breskehs, K. van Wijck uit Sluiskil, G. Schuerman uit Koewacht, W. van Dorselaere uit Koewacht, B. Thomas Westdorpe, E. de Rijcke Sas van Gent, plaatselijk favoriet E. Praet, C. de Woll uit Sluis kil en A. de Baar uit Graauw, moet vooral Alfons Schelfout uit Hengstdijk als de grootste kanshebber getipt warden. Hij staat momenteel hoog in het algemeen klassement. De Zeeuwen ziullen het op moeten nemen tegen heel wat Belgen. De voornaamste zijn: de gebrs. Van Rijckeghem uit Meulebe- ke, W. Caboor uit Maldeghem, J. Pascal uit Jabeke, R. On- gena uit Brugge, H. Maes uit Kemzeke, J. Boer jan uit Knokke, O. de Block uit Tem- se, J. de Waard uit Waasmun ster en J. Goossens, M. de Vet, G. van Hoey uit het naburige Kieldrecht. Tot de favorieten mogen verder ook gerekend worden M. Lazeroms hij won de laatste volkskoers in Nieuw-Namen en C. de Bruyn uit Oudenbosch, alsme de A. 't Gilde uit Hoek. De start is zowel zaterdag als dinsdagmiddag om 15.00 u., en de afstand bedraagt 60 km. Er volgt eerst een grote ronde van 10 km, waarng er nog 30 ronden van ongeveer 1700 me ter moeten worden afgelegd. De start is aan de kerk in de Hulsterloosfraat en loopt ver der als volgt, Reijnaertstraat, Kouterstraat en terug Hulster- loostraat. Parkoers grote ron de; Hulsterloostraat, Veer- straat, Ernma-poider. Saeftin- ghe en terug Hulsterioostraat (Van onze sportmedewerker) HULST Vijf Nederland se atleten, waaronder twee dames-atleten, zullen op 21 en 22 september deelnemen aan de „Rudo Pravo", een van de grootste internationa le atletiekwedstrijden in rsjechoslowakijc. Bij de heren lopen Piet Vonck (RKHAV), Gerard Tebroke (Ciko), Jos Hermes (Quick Nijmegen). Bij de dames maken Joke van G-er- ven (De Spartaan) en Carla Beurkens (AV-Tegelen) de reis mee. Niet boos zijn, L Willy wees niet gjjA toch. Trek je niet$ l I van die badjakken A berenbij ters, van I loebassen en lorej^[ I die je honend najotA den toen je Geusselt verliet. Sm^, kanissen vind je ove- Maar Maastricht <w; jou geen kwaad hartj. Integendeel, de verpjj, terende meerdert^ drukt je aan haar b[ zems en oaresseert hoofd- en baardhaar ti. der. Weet jie, dat daar waair op Geusselt jou-, zilte tranen vielen d'aar. die dag en nacht ge]^ wordt door de me»- van het Vrouwenrad Weeit je dat de burgd onder vastberaden aai[ voering van Mich:ei van Kessenieh een heeft gekocht om t, slachten als jij ter», keert? Wacht daar nin te laing mea, Wlilly, bet beest is toch van die jangsten. Vergeet maar vlug, wat die enkelingen j, hebben aangedaan. Dj, schijnheiligen ginjj met pastoor Keulen i, draf voorop glohper", naar de seizoensopè ningsmis, miaar naun. liijks buiten en de voor. hoofden nog niait van wijwater begonnen ze ;j liegen dat ze zwart na. gen. Jij miooht tegen PSV niet meespelen om. dat je MW-ke in een radio-interview zwan had gemaakt, zeiden a Maak dat de kat nw,. wijs. Jij mocht me! meedoen omdat ze tog waren diat je op het laat ste moment nog gauw een poot zou breken en zij dan de zilverlingen van je verkoop niet m- den kunnen opstrijken. Dat was de reden. De valshartige shylocks wa ren bang hot bloedgeld niet te kunnen innen. Ze waren ook des doods voor de supporters, die jou, Willy, immers wil den houwen. Daarom maakten ze je zwart met de bedoeling dat de sup porters dan wel zouden gaan zeggen: „Laat hem dan maar oplazeren", Ze wilden je ongestraft ge ketend als een slaaf naar de markt kunnen voe ren. Dat is gebeurd Maar nu de waarheid begint door te dringen, rouwt de stad. Volgend jaar wordt geen carnaval gevierd en de j acht op de schuldigen is open. Max krijgt de zaik en er wordt geen straat naar hem genoemd. Goed, Willy, ze hebben je op bestelling onbe schadigd geleverd en de duiten zijn binnen en geteld. Het enige goede aan deze konkelfoezerige zaak is dat jij er ook een paar ton beter van werd, maar dat mag dan ook wel bij die prijzen. Kijk goed uit in Am sterdam, Willy. Want de meiden dlie hier in Maastricht aan de ket ting liggen, lopen daar in het wild. Trek maar op met Jan Miulder, dan kan je niets gebeuren want die zit onder Jo hanna's muiltje. Ik wens je het aller-a Her-beste en weet je wat K. ook nog van je verteld heeft? Dat jij er uit ziet als een filosoof die stu deert voor herdershond Dan kun je hem dat bij gelegenheid op zijn brood geven. Wat jij? Ik beloof je elke dag wat jrilsjes te gaan drinken in de Pays Bas en in je andere cafés. Dag Willy en ook de groeten van Anna. Altijd je, JAN WINTRAECKH (Van onze sporlniedewetht1 HULST tijdens een internaitonale J'1 tiekmeeting in het Heizelsk on te Brussel heeft Jo Sc'"" zijn eigen Zeeuwse record de 5000 meter scherper f stetd- Schout die in j11111 ,J dit jaar op Papendal het cord van zijn clubgenoot F' Vonck afsnoepte, ro f 14-10.10 stelde, liet dinsdag» vond in Brussel een tijd 11 14-00.08 noteren. Jo Schout eidigde in 8'"^ als vierde. Winnaar '-1, Belg Eric Gijselinck Vlierzele Sportief met een van 13.56.06. Op de tweed1 - derde plaats eindigden e-: tievelijk diens Gril'laert en Rombeaux- Donderdag 5 september 191 NED STOCKHOLM Met een in Duitsland, maar volledig g kunnen, heeft het Nederlan zijn nieuwe seizoen ingezet tij en 34.527 toeschouwers za< Cruyff, Haan, Neeskens (2, v voor Nederland. Larsson m Het Nederlands elftal was nog in alle opzichten de ploeg van Michels. De spelopvatting paste volkomen in de herinnering die sinds West-Duitsland bestaat, gen verdediging zonder een na drukkelijke laatste man, maar jnet een doelverdediger. die at tent is. snel genoeg bovendien het inzicht heeft om de gaat jes te stoppen. Die openingen waren er van tijd tot tijd. Niet omdat de Zweden buiten het driftige renpaard Roland Sand- herg dan, van die ongrijpbare combinaties op het gras legde, maar omdat De Jong als laatste man ervaring in deze functie mist- George Knobel had Suurbier belast met de directe bewa king van Sandberg. Pasceerde cn-hneider aan de zijde van Ahlström en Krol bii Majmus- son een totale mandeicking voor de voorste drie Zweden met daar tussen door De Jong om te liimen od de breukvlak ken Dat was voor De Jong een klein beetje te moeilijk. Zo voortreffelijk als hij zich aanbood oo het middenveld bij de opbouw van de aanvallen. ZO mager vervulde hij zijn taak om de laatste lijn dicht te houden Het was piet zo verschrikkelijk belangrijk om dat Jongbloed de onvolkomen heden met bloemen bedekte. In de eerste vijf minuten al tand Jongbloed oog in oog t Sanberg en Tapper. Twea er was hij de winnaar. \a die eerste van Nederland nig indrukwekkende minu ten rolde de soepele machine eigenlijk onstuitbaar de Zweedse helft binnen en het Zweedse elftal op- Dat was ook gedeeltelijk het werk van De Jong, maar veel meer ui teraard van Johan Cruijff en Wim van Hanegem. Het gou den paar was meester op het middenveld waar Tapper en Grahn samen met Larsson voortdurend overspoeld en weggespeeld werden- Het was eigenlijk allemaal erg simpel en eenvoudig* maar dat kwam doordat Nederlind deze letterlijk en figuurlijk vriendschappelijke wedstrijd zo groots voetbalde. Dank zij de individuele kwaliteiten van de spelers was de ploeg voort durend in balbezit, door de betere conditie was geregeld een man aanspeelbaar en die gevallen deden Van Hanegem en Cruijff de speler die de bal moet krijgen uiterst gemakke lijk vinden. Van Hanegem stond aan de wieg van de eerste twee tref fers. De eerste werd werke lijkheid door Johan Cruijff die na de pass van, van Hanegem Crongvist op het verkeerde been zette, Andersson om speelde, Helström voorbijging en de bal in het door hem leeggemaakte doelvlak schoof- De klok had toen precies ne gen minuten volgetikt- Neder land behield zijn macht, zijn overmacht eigenlijk. Tegen de Zweedse ploeg die vleugellam was omdat Schneider en Krol hun taak ais flankverdediger zo voortreffelijk uitvoerden. Tien minuten voor rust echter werd de score pas verdubbeld tuede omdat Helström zich op nieuw de goede doelman toon de en Nederland wat minder het doelpunt dan de show zocht. Tien minuten voor rust echter legde Van Hanegem de hal uit een vrije trap op de schoen van Rensenbrink, die kogelhard op de lat vuurde. Pe Zweedse achterhoede werd jn de volgende seconde rnis- 'cid door de instormende Neeskens en Haan joeg de bal 'Van een speciale verslaggever» LUZERN ledereen had het verwacht. Maar toch hadden we Nederlandse supporters in Luzerr. in stilte gehoopt dat \un verwachtingen ten aan- ïi van de verrichtingen van Nederlandse ploegen op de !ste dag van de wereldkam- Phienschappen roeien voor he- -■ ie pessimistisch zouden J" geweest. Het mocht nie( (1?.en- alle vier elite-ploe- e waren ingeschreven B regatta op de Rotsei w„ 'n ('oc>r nederlagen ver van U!lar c'e herkansinger Puni ^"rïuug Slechts Harold voor ,'S'e Zlt'1 rechtstreeks lichtn 1 ïnlve finales. In hel Hanen ummer waarin d< «verte uitkomt worder fcJine"8 serics en éen her- Welke Veroeid om 'p bepaler ^eelnnmW^f'f van c'e dertiei nde scullers in de l

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 16