VVD pleit vergeefs voor 3 wethouders ILL F. Simons onderscheiden RAAD SAS HERKOOS WETHOUDERS Velen bewezen I. Meijers laatste eer De Stem /De Vrife Zeeuw VROUW IN COLLEGE VAN TERNEUZEN Goede pres taties van Terneuzense rennertjes (LO0ÖgJ®®[ÏÏ) stad streek Café-Restaurant 't v Politierapport Kemzeke wijst toplichten van ^tekene af HULST HET ADRES Geen bezwaar tegen stortplaats M. Trask van Dow naar Canada Eerste prijs in marsconcours In zeeland Bijbelcursus in Oostburg St.-Jansteen Hanswesrt Woensdag 4 september 1974 5 (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon (01140) - 3444 De zaak voor een gezellig dineertje - bijeenkomsten - vergaderingen Keuken open tot 21.60 uur Dinsdag gesloten (Van een onzer verslaggevers) (TERNEUZEN Terneuze- naar W. de P., die maandag- I morgen door de Terneuzense I gemeentepolitie werd aange- I louden, heeft bekend te zamen met W.A.K. van S uit Am sterdam in de gemeente Ter- I reuzen vier inbraken te .heb ben gepleegd tijdens de kerk feesten op zondagmorgen, terwijl de bewoners afwezig waren. Van S. een gedetineer- j de in een open inrichting te Hoorn, was op proefverlof. La ter is hij weer gevlucht en tenslotte weer opgepakt. Hij is nu in de gevangenis te Breda opgesloten De F. wordt vrij- I dag aan de offioier van justitie j te Middelburg voorgeleid. (TERNEUZEN In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken bij Radio Tazelaar aan de Noordstraat te Terneu- jen. Er werd voor verscheide ne duizenden guldens aan ra- dio-apparatuur ontvreemd. (TERNEUZEN Twee 20- jarige inwoners van Gorcum, G.C.T. en C.B werden gear- i resteerd in verband met de I diefstal van een auto in garage j Van Driel aan de Mr. F.J. I Haarmanweg te Terneuzen Zij werden in het Terneuzense politiebureau opgesloten en I bekenden de diefstal van de auto, die te Gorcum werd aan- letroffen •GOES Op de Ankerveer- leweg te Goes zijn van een olietransport van gefor. B. uit Oudenhove twee vaten olie op iet wegdek gevallen en open barsten. Tengevolge van de weggelopen olie was het weg- spiegelglad. Personeel van I rijkswaterstaat heeft met zand oe gladheid bestreden. •GOES Op de kruising lervatenseweg-Kapelseweg 'erleende de bestuurder van b personenauto, de heer L.R "it Vlissingen, geen voorrang aan een personenauto die be- Juurd werd door J.R.W, uit farseke. Hierdoor ontstond tan aanrijding. Beide auto's «Wen tengevolge hiervan aan- Eraliike materiële schade MIDDELBURG Om vijf tbr gistermiddag is brand uit- Sebroken in de bouwkeet van Je B.V. Schrijver uit Goes aan Je Herbertslands in de wijk Jauwendaele te Middelburg. Je brandweer was spoedig ter Plaatse doch kon niet voorko ken dat de keet, die geladen as met isolatiemateriaal, ge- "J vlammen opging. Om- ent de oorzaak van de brand ij® men nog in het duister. t.„?°enaar Is tegen brand 'etzekerd. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De jeugd- wielrennertjes van de jeugdaf deling van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen, hebben zowel zaterdag in het Limburgse Amstenrade als zondagmiddag in Heer, even eens in Limburg, voor goede prestaties gezorgd- In Amsten rade ging de 12-jarige Arnold Claeys uit IJzendijke in zijn categorie als eerste door de finish- Adirie de Maarschalk uit Axel werd hier zevende. Bij de 14-jarigen werd Ronny van der Sijpt uit Koewacht tweede- Tijdens de wedstrij den in Heer behaalde Ch-arel de Galuwé uit Sluiskil in de categorie 8-jariigen een vierde plaats. Kurt van Overmeeren uit Terneuzen werd in deze categorie tiende- Bij de cate gorie 9-jarigen was Mario Rammeloo uit Philippine de beste Zeeurw- Hij behaalde de vijfde plaats- A. de Letter uit Waohtebske ging in deze cate gorie als achtste dioor de fi nish- C- Steel uit Axel werd achtste bij de categorie 10- jarigen. Karei van Goethem uit Kloosterzande behaalde bij de 11-jariigen een vijfde plaats- M- de Dobbelaere zou zich hier als negende plaatsen. A- de Maarschalk uit Axel kwam ook in Heer bij de 12- jarigen aan de start, en hij zou als negende eindigen- Bij de 14-jarigen ging het er al een beetje professioneler aan toe. Ronny van der Sijpt een groot kansheblder werd zonder meer in de kant gereden- Een incident, waar door de wedstrijd gestaakt werd (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De fractie van de WD in de Terneuzense raad heeft tijdens de eerste vergadering van de nieuwe gemeen teraad een voorstel ingediend om het aantal wethouders (thans vier) tot drie terug te brengen. Volgens de heer H. de Jonge, de fractievoorziter van de VVD, zijn drie wethouders voor een ge meente ais Terneuzen meer dan voldoende. (ADVERTENTIE) voor een goede bril Leverancier voor alle ziekenfondsen „Er zijn in Nederland ge meenten die driemaal zo groot zijn als Terneuzen en die toch maar drie wethouders heb ben" aldus de heer De Jonge. Het WD-voorstel werd met 19 tegen 4 stemmen verwor pen. De heer De Jonge zette uit een dat de argumenten van vier jaar geleden bij de be noeming van vier wethouders zoals gemeentelijke herinde ling, verspreiding van ge meentediensten en te ver wachten groei van de bevol king vandaag de dag geen op geld meer doen. Hij meende verder dat de wethouders in de afgelopen raadsperiode nog tijd genoeg over hadden om andere functies te bekleden. Bovendien zou een beperking tot drie wethouders voor de gemeente een grote financiële besparing betekenen. De heer De Jonae schatte deze bespa ring op ongeveer een ton per jaar. De heer Ham-elink (PvdA) en mevrouw Doppe- giieter-Thiel (VCP) achtten een vermindering van het aan tal wethouders niet in het be lang van de gemeente. De heer Hamelink meende dat dp taken van de wethouders eer der zijn toe- dan afgenomen. Mevrouw Doppegieter zei dat B. en W. in de afgelopen vier jaar goed hebben gemarcheerd dankzij de aanwezigheid van vier wethouders. Tot nieuwe wethouders wer den benoemd mevrouw L. van der Plas-Tanis (VCP), drs. R. C. E. Barbé (VCP), P. J. Huij- brecht (PvdA) en J. H. Strij- bos (PvdA). De heren Barbé en Huijbrecht maakten ook in de vorige raad deel uit van het college. Mevrouw Van der Pias-Tan,is is de eerste vrouw die in Terneuzen als wethou der benoemd is. De heer De Jonge trok fel van leer tegen de wijze waar op de PvdA en de christelijke fracties samengespannen heb ben oen de WD uit het colle ge van B. en W. te weren. Daardoor is volgens de fractie voorzitter van de WD bewust voorhij gezien aan de grote winst van de WD bij de laat ste gemeenteraadsverkiezing in Terneuzen. De heer De Jon ge herinnerde aan de politieke touwtrekkerij om de wethou- derszetels in Terneuzen van vier jaar geleden. Het nu be noemde college van B. en W. is, zei de heer De Jonge, alles behalve een afspiegelingscolle ge zoals vooraanstaande PvdA-ers bepleit hebben. De VVD heeft weinig vertrouwen in het nieuwe ooilege van B. en W. „PvdA en VCP hebben de basis gelegd voor nog gro tere winst van de WD bij de eerstvolgende raadsverkie zing", aldius de heer De Jonge. Overigens zal de WD-fractie zich niet als de PvdA-fractie vier jaar geleden als dwarslig gers gedragen em een vloed van moties indienen die toch van moties indienen diie toch geen kans hebben aangenomen te worden", aldus de heer De Jonge (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Tegen de uitbreiding van de vuilnis stortplaats in de Kanaalpolder bij Sluiskil zijn mondelinge noch schriftelijk bezwaren binnengekomen. Op de hinder wetzitting in het gemeentehuis van Sas van Gent waren al leen vertegenwoordigers van de firma Tollenaar, de beheer der van de vuilnisstortplaats, verschenen- Op de vorige hin- derwetzittinig werd een groot aantal bezwaren tegen een vergroting van de vuilstort plaats ingebracht- Deze bezwa ren werden echter in laatste instantie door de kroon afge- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer M. N- Trask, general superinten dent van Plastics Benelux, ga-at zich na een verblijf van acht jaar bij Dow Chemical in Canada vestigen- Hij wordt si te-manager van de Dow-vesti- ginig in fort Saskatchewan in Canada. Onder leiding van de heer Trask is de plastic-pro- duktie bij Dow achtvoudig ge stegen- an een onzer verslaggevers) KEMZEKE De gemeent.e- u van Kemzeke heeft het y '°°s van de gemeente Ste- ?m. me» te doen aan de nuering van onderbouw stroomverbruik van de te •V,se" toplichten in de wijk ""beschouwen" van de hand torHtw" j raad was van el, dat de procedure voor KT Van stoplichten was kier zon^er dat Kemzeke van op de hoogte was D w do Kem7^1, 'vendien spraken de term i' r raads!eden zich u-it feiten p^aa'sen van de stop 's- -iió met'e door de twij- *enSelli,ir.Jbestaat ov6r de op d ;jk,heid van stoplichten pep,]. plaats- nu de daar lo- Wdt r expreswe8 binnenkort opengesteld- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ter gele genheid van zijn veertig-jarig dienst,jubileum als administra tief medewerker bij „De Hoop" B.V. en procoratiehou- der van de dochteronderne ming, handemaatschappij „Terneuzen" B.V. heeft de neer F. Simons gisteren uit handen van burgemeester J C. Aschoff van Terneuzen, de ere medaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. Burgemeester Aschoff noemde het een groot voor recht, zowel voor de jubilaris als voor het bedrijf, veertig jaren lang te kunnen werken. „Het wijst op de prettige ver houdingen, die er in die on derneming bestaan", aldus de burgemeester. Hij sprak voorts met veel waardering over de wiijze waarop de heer Simons zijn werkzaamheden heef verricht en ook over het vele werk dat lüj gedurende veie aren op kerkelijk terrein ver- ■icht. Tevoren had de voorzitter van de raad van bestuur, de neer J. G. van der Peijl in de bedrijfskantine, waarbij ook de familieleden van de jubila ris, de leden van de raad van bestuur en andere genodigden aanwezig waren, uitvoerig en met veel lof gesproken over de loopbaan van de heer Si mons. Hij roemde vooral diens grote ijver en nauwkeurig heid. Mevrouw L. van der Plas-Tanis, eerste vrouwelijke wet houder in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Met grote stemmenineerderheid zijn de heren W. Colsen en A. C. de Beleir door de Sasse gemeenteraad herkozen als wethouder De raad zal bij G.S. toestemming vragen een derde wethouder te benoemen. Tot dusver was de heer M. de Groff (PvdA) deze derde wethouder. De fractie Gemeentebelan gen Groot Sas heeft aangekon digd in beroep te zullen gaan bij de kroon indien Sas van Gent een derde wethouder krijgt. Gemeentebelangen Groot Sas is van oordeel dat de gemeente het met twee wet houders wel aankan. De heer J. J. Bockstael (confessionele groepering) was üaarentegen van mening dat een derde wet houder de bestuurskracht van het college kan vergroten. De heer Colsen werd met elf stemmen tegen twee stemmen voor een vierde raadsperiode tot wethouder benoemd. Bur gemeester drs. W. Dusarduijn sprak zijn voldoening uit over de herbenoeming van de heer Colsen. „U bent uit het goede hout gesneden voor het wet houderschap", zei hij. Op de heer Beleir werden tien van de dertien stern-men uitgebracht. Ook hij gaat zijn vierde termijn als wethouder in. De nieuwe raadsleden heb ben voorts d-e zuiveringseed en de ambtseed afgelegd. In het bijzonder heette burge meester Dusarduijn het vrou welijke raadslid mevrouw C. Bruggeman-Dellaert uit Phi lippine welkom. Als attentie werden haar bloemen aange boden. In zijn toespraak zei de raadsvoorzitter te vertrouwen op een prettige samenwerking met de raad. met respect voor eikaars meningen. Als voor naamste onderwerpen die in de nieuwe raadsperiode aan de orde zullen komen noemde de heer Dusarduijn o.a. betere huisvesting, verbetering van sportaccommodaties en ver keersverbindingen, het mil-ieu- Nadat burgemeester Aschoff die koninklijke onderscheiding had uitgereikt wenste de heer V-an der Peijl de heer Simons hiermee geluk en overhandig de hem, namens de vereniging van bandelaren in bouwmate rialen :n Nederland, de bij dit lubileum behorende gedenk penning met oorko-nde. Hij dankte de heer Simons voo* alle werkzaamheden, in hef palang van het bedrijf ver -icht en bood hem een ge schenk aan. Ook mevrouw Si nons ontving een verras ,-ing. Tenslotte dankte de hoer Si mons voor de koninklijke on derscheiding en voor de vele waarderende woorden en ge schenken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De harmo nie de Vlie-gende Hollander Terneuzen heeft op het mars- concours van de koninklijke Nederlandse federatie in Kwa- denda-mme een eerste prijs be haald in de eerste divisie- De Terneuzense harmonie kwam voor de eerste maal in deze aoogste lando'iik" afdeline uit Met de mars In Treue fest van Teike werd 100,5 punt be haald- Met dit puntentotaal werd ook de eerste plaats in de sectie harmonie- en fanfa rekorpsen bezet- Het Terneu zense korps is in drie jaar tijets vanuit de laagste afde ling doorgestoten tot de hoog ste klasse in ons land- beheer en het gezond houden van de gemeentefinanciën. Als vertegenwoordigers van Sas van Gent in het bestuur van de afvalwaterleiding kanaalzo ne werden gekozen de heren De Beleir. Garskamp en me vrouw Brieggeman-Dellaert. Na de raadsvergadering maakten de raadsleden in ge zeischap van twee ereburgers een excursie naar diverse de len van de gemeente. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uiur: Woody Allen's play it again Sam, 18 j. Roxy 20-00 uu-r: My name iis nobody, 14 j„ Etcetra, Molstraat 10a, expo sitie „Boek gebonden - boek gevonden" met boekbanden van Ko van Giels en ex libris uit de collectie van Frits Haans. Geopend dag. van 13.30-1700 uur, op vrij'd. ook var. 19.00- 21.00 uur, zat. en zond- van 13.30-18.00 uur (t.m. 5 sept)- Markiezenhof, expositie „De Belgen in Bergen op Zoom: vlucht en verblijf 1914-1919" (t.m. 30 sept). Tweede hal stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand, sehilderij Frans dorpje' (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Donderdaga vond 5 september begint in de christelijke mavo te Oostburg een bijbelcursus, die wordt gehouden onder auspiciën van de classis IJzendijke van de Nederlands Hervormde kerk Medewerking hierbij wordt verleend door de sectie Kin derdiensten van de Streek Jeugd Centrale. De oursus is bedoeld voor leidinggevenden bij kinder diensten, ambtsdragers binnen de kerken en andere geïnte resseerden- Aan de cursus werken diverse dominees mee. Donderdagavond zal ds. Balk spreken over de theologie van net oude testament. De avon den beginnen iedere donderdag avond om 19.30 uur. Kleiduivenschieting Aan de kampioenschappen kleidui venschietirag, die in Maasbege bij Utrecht werden gehouden, namen drie schutters uit de gemeente Hulst deel, namelijk Eduard Kouijzer uit Heikant, Joop Nagelkerke uit Kapelle- brug en Theo Vermeulen uit Clinge. In de afdeling konij- nenschieten behaalde Joop Na gelkerke de eerste prijs en tevens het kampioenschap- Theo Vermeulen behaalde de tweede en Eduard Kouijzer de derde prijs- Bij het torenduivenschieten werd Theo Vermeulen tweede, Joop Nagelkerke vierde en Eduard Kouijzer, vijfde Bij het vrije baan inkomers schie ten legde Theo Vermeulen be slag op de derde prijs. Dezelf de vrije baan dwarsschieten. In de einduitslag van het Ne derlands kampioenschap werd Theo Vermeulen vierde. Hij kreeg zijn prijs uit' handen van jonkheer kolonel De Beaufort (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Onder zeer jrote belangstelling heeft dinsdagmiddag de begrafenis plaats gehad van de heer J. Meijers, administrateur van de PZEM in Terneuzen en diri gent van verscheidene mu ziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de geheel gevulde Op- sbandingskerk voerde ir. M.D. Dalebout, lid van de PZEM- directie, als eersite het woord. Hij kenschetste de overledene niet alleen als een bekend maar ook als een bemind mens. Vrijwel nooit was een beroep op de heer Meijers vergeefs. Zijn werk vond er kenning bij hoge en lage-re functionarissen in het bedrijf. Ir. Dalebout betuigde zijn leedwezen namens het be stuur, de directie en het per soneel van de PZEM aan de nabestaanden. Als die directe chef van de heer Meijers sprak ir R.A.M. Vis woorden van dank en troost. „Meijers had alleen maar vrienden. Hij was een man van bijzonder karakter, wie nooit iets teveel was". Namens de koninklijke Nederlandse federatie van harmonie- en fanfaregezel schappen sprak de heer Uyter- hoeven een kort woord ten afscheed. De heer Risseeuw, voorzitter van de muziekvere niging Veronica in Zu-idzande zei dat de heer Meijers tweej grote liefdes had, zijn gezin ent d-e muziek, Als dirigent heeft hij verscheidene korpsen naar topprestaties gevoerd. Zij zul- 1«!' Jan Meijers met grote waardering blijven gedenken. De gedachtenisdienst die hier na volgde werd geleid door ds. E.J. Rietveld. Op weg naar de algemene begraafplaats werd de lange stoet voorafgegaan door de muziekgezelschappen waarmee d-e heer Meijers vele jaren nauw verbonden is ge weest. Wedvlucht PV De Blau we Doffer, Hansweert, vloog vanuit Doornik met 81 duiven- Ue uitsla? luidt: C- Zuydwea l, 2: H Vermeulen 3. A de Leeuw 4, 7; Gebr. Mange 5, R. Booga^rt 6. D- Odké 8, 9; L- v- Ertvelde 10- van mevr. W. Gieles-van Giels, Bergen op Zoom (t.m. 30 sept)- Geopend ma t.m. vrij. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17-30 uur. GOES Grand Geen filmvoorstel ling. Museum voor N. en Z. Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept). Geo pend van di- t.m, zat. van 13-30-17.00 uur. 'S HEERENHOEK Jeugdhoeve 18.30 uur: Uitgebreid feestprogramma voor bejaarden. MIDDELBURG City Geen filmvoorstel ling. Abdijgebouwen -0.30 en 21.00 uur: Klank- en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis". Vleeshal stadhuis, expositie wandkleden (t.m. 15 sept)- Open dagen van 10.00-17.00 uur, zond- van 14.00-17.00 uur. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur: Fons Jansen met „Kwartet ten" Hofplein Theater 20.15 uur: „De min in het Lazarus huis"- De Lantaren 20.30 uur: „Malice through the looking - glass", door Crystal Theatre of the Saint. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West- Kade; expositie tekeningen van Zeeland, vervaardigd door W. Cremer (t.m. 21 sept). Open dag- van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur, vrij- tot 21.00 uur. Op zond. van 14..00-18.00 uur. Woensdag middag gesloten. SLUIS Raadskelder, stadhuis; groepstentoonstelling van de Liesrse kunstkring „Raymond de la Haye" (t.m. 14 sept.). Open dag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-18.00 uur. ST ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, exposi tie schilderijen en beeldhouw werken van Jos But en Ray- •nonid de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept). Geo pend van 10-00-12-00 uur en van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra Geen filmvoor stelling. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzanase kamer, landbouw, tieemikunde en archeologie (t.m. 15 sept). Geopend werkd. van 10.00 -17.00 uur- De Molen, expositie werken v-an Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept) ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars, Geopend alle dagen tot 6 okt. Museum Vleeshuis, Vleeshouwerstaat B-2000, ex positie Ruckers documenten en instrumenten. Geopend dag. van 10.00-17.00 uur- Op maand, gesloten (tot 1 okt.). BRUGGE Groeningliieitiuseuin, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationale Galerie in Praag (t.rn. 20 okt)- Uitgave Uitgeversmaatsehappli De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstrast 9 tel 01150-7920 (4 li(nen): HULST Steenstraal 14 tel 01140 3751 (3 Ijinen); GOES: Klokstraat 1 tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrpdag 8 15 12.30 en 13 3(1 17 0(1 uiir.f BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOIT A TIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 - 20 00 uur tel 01(100 - 22341, zaterdag van 101)0 II.!H uur tel 01000 - 49900. zondag van 20 00 22 00 JUT tel 01000 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 3751 of 01150 0297 Midden- Zeeland 01100 4944 REDACTIE IUIS A ANSI, UITINGEN "hef Zeeuwse redactie S C Augustpn kantoor Nieuwstrast 9, I'ernenzen tel 01150 (920 privé tel (11150 5745 algemeen re- tacteur Zeeland A E Koopman kantoor Kromme Weele 4. Middelburg, tel 01 180 77K4 orivé tel 01180- 7438- redacteur Midden 7-eelanri drs J Bouwmans kantoor Klokstraat I. Goes, el 01100 8030 privé Zoidvlietstraat 53 Goes tel 01100-8138; edacteut te Terneuzer er Kanaalzone G var Berkel, kantoor Mieuwstraat 9 Terneuzen tel 01150 /920 privé tel 01150- iHHH: redacteur W Z -Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40. losthurg rel 01170 -3370 sportredactie Zeeland: T. Koomen el. 01155 2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND 2. J de Boer Trumanlaan 10 Axel. tel 01155 - 2237. 1 BONNEMENTEN EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P Konings. tel 01150 «297. ADVERTENTIE-EXPLOIT A TIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel. 01100 - 4318.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5