dige slager ager Wanbetalers hun huis uit PLAN VOOR SERVICE- FUT IN OOSTRIIRG Nieuwe mts op palen De Stem De Vrlfe Zeeuw Vier prijzen voor Arens in Orleansvlucht BOUWVERENIGING TERNEUZEN HUURACHTERSTAND 2,5 TON van 75- voor ""C de broer hoofdplaat SEW Sluiskil opent seizoen Voorwaarde- lijke straf voor bekeerling Laatste PCC-rit ang half drie ER Stelende jongeman cel in stad Droogte in V.S. zorgt voor hogere prijzen in Europa ESBROECK Boete schieten op hond DNISATION g.a. iek te Sluiskil HARD GEVOLGEN DRIEËNZEVENTIG WONINGEN Terneuzen Verpleegwerk THE CORNER Breskens Huurprijs Vrijdag 30 augustus 1974 men. Ook op de -afdeling Di, Mfogie van de gemeente w™ den geregeld inlichtingen n! jevvonnen over de moge», aankoop van bouwgrond m d I se gestaag groeiende ndeuv^ I woonwijk. WASHINGTON (ANP) Niet alleen in die Verenigt Staten rmaar ook in Europa t elders dm de wereM zullen prijzen van levensmiddels omhoog gaan als gevolg de droogte die tot een lelijke mislukking van Amerikaanse graanoogst et heeft geleid, zo meent I Lardmnods, Md van de Euro Commissie voor Landbouwzak ken. Hij voorspelt na bespre Mntgeti met Amerikaanse fuse] tiona-rdssem vooral vleesprdjeen in Europa- Er naar zijn mening echter sprake ziijn van een gn stijging dan in de Ven Staten. de KEURSLAGERIJ Dede vakmensen nergens. - TEL. 2541 T ussen 15.00 en 16 30 bezet (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het bestuur van de woningbouwvereni. „ing Terneuzen heeft besloten vijf huurders, die na 3 sep tember hun achterstallige huur niet betaald hebben, op straat te zetten. Daarmee wil de bouwvereniging een voor beeld stellen aan enkele honderden huurders die een grote huurachterstand hebben. Op het ogenblik bedraagt de achterstallige huur in totaal (235.000,—. Er zijn huurders die tussen de zes maanden en tweeeneenhalf jaar achter zijn met de huur van hun wo ning. de acherstand in de incasso Daarvoor hebben we onze ex cuses aangeboden", zegt de heer J. M. Groenhof, de pas benoemde directeur van de woningbouwvereniging- Het resultaat vandie brief was bedroevend. Slechts ongeveer tachtig huurders reageerden op de circulaire. Een aantal huurders trof met de woning bouwvereniging een regeling om de huurachterstand in te lopen- We zijn ongeveer een half jaar geleden begonnen enkele honderden huurders aan te schrijven om hen aan hun huurachterstand te herinneren- Die brief was in vriendelijke termen gesteld- Daarin hebben ïe er ook op gewezen dat de woningbouwvereniging niet helemaal schuldvrij was aan (Van onze correspondent). MIDDELBURG Tegen de 35-jarige inwoner uit Hoek M.A.W. eiste de officier f 150 boete. Op 22 februari schoot hij op een hond die op het erf van zijn vader liep. Ér waren op dat moment lammetjes ge boren, en W. vreesde een aan val van de hond op het jonge grut. Hij wilde de hond weg- iagen, maar een deel van de hageilading uit zijn jachtge weer kwam in de hond te recht, die daardoor gewond raakte. De eis van de officier van justitie vond de main wat hoog, omdat ie zoals hij zei een hond meestal zo'n 6 tot 8 lammetjes per keer doodbijt als ie op jacht is. De politie rechter halveerde de geldboete tot f 75. van onze bewakingsdienst en ole op het in- en uitgaand I r egistra tie werkzaamheden in gebouwen en op terrei- 1 in volcontinudienst. ieke man bij voorkeur met uereidheid hiertoe te stude- 3E zijn noodzakelijk- unnen hun sollicitatie ric - 11258 v%\v\wvv«»«c (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Ik zie het opleggen van een gevange nisstraf niet zo zitten", liet de 20-jarige A.T.O. uit Sas van Cent de Middelburgse politie rechter donderdagmorgen we ten. De officier v-an justitie eiste I tegen de jongeman, die op 9 april samen met zijn broer T.A.O. een auto had gepikt en daarmee was gaan joyriiden, twee maanden gevangenis straf, waarvan een maand 1 voorwaardelijk, twee jaar Proeftijd en toezicht van de reclassering. Op 11 februari tad hij al een speelgoedauto maat in de Poolstraat te Sas fan Gent met een flinke klap 'an zijn inhoud, f 65,- ont- I daan. Op 17 maart kflóm hij »et huis binnen van zijn werkgever, en haaide uit ver schillende kamers iets weg. «als een geldkist en duizend 5'den, omdat hii, volgens zijn verklaring, wat achterstallig loon te goed had. Volgens de ®cier van justitie was O. al 'aker op liet verkeerde pad (waakt. Maar hij wilde wel rekening houden met het rap- van de reclassering, die nog wel een kans wilde (wen. Vandaar dat de officier ',an justitie mild was in zijn Dat hield in twee maan- I gevangenisstraf waarvan cam voorwaardelijk, met een ujd van twee jaar, en pegging van d.e civiele vor- bat hield in dat de «lachte de gedupeerde eige- van de auto f 391,- scha jren kfÖ|oe<^nS moet terug beta- /ogen de broer eiste de van justitie voor de Z'v g f 250'" boete- °n- tegenwerpingen van de sw rï'e gevangenis- ,nt a 0n^oe!matig zou zijn b'i w p0^^erechter zich aan c'L r^qui?itoir van de offi- tln»CliieUn?- Aan de schie- Slaai Martens te Hoofd- ic-w en i2 schutters rtn,c?en' De uitslag was Vos mHoogvogel: S. de J. ®e>dmgen (B); le zijvo- "hot rn^n de Acker, Waar- Ws ,.2f zÜvoeel: B ti' u zendijke, meeste aan- Th TTn? vogels (2 stuks): d!a£ de Velde. Hoofdplaat, P»pe we.re' Vbssingen, Ch Cm'e^ atervliet <B>- R «1F tv""' waarschoot (B) S, v„LeiuJtter- WaaTschot (B) $rLi,T?de sohieting in café '■daber- 'S op zonda§ 22 sep- De heer Groenhof: „Omdat het overgrote deel van de aan geschreven huurders taal noch teken liet horen hebben we hun een zogenaamde harde brief geschreven, waarin we meedeelden dat we de huur schuld via de deurwaarder zouden invorderen indien de achterstallige huur niet alsnog zou worden voldaan, met of zonder betalingsregeling. Maar ook op deze waarschuwing werd door een groot aantal huurders niet gereageerd- We hebben deze na-re kwestie uit gebreid in het best-uur bespro ken en we zijn tot de conclu sie gekomen dat er nu voor ons niets anders opstaat dan een begin te maken met het uitzetten van een aantal huur ders uit hun woning"- Door een betalingsregeling te treffen met de huurders die achter zijn met het betalen van hun hiuur heeft de wo ningbouwvereniging ongeveer f 50.000 va-n haar incasso-ach terstand kunnen inlopen. De heer Groenhof zegt dat onge veer een derde van de huur ders die hu-urachterstallig zijn de overeengekomen regeling niet nakomt. Bij de huurders die straks de kans lopen om met hun hele hebben en hou wen op straat gezet te worden is er, zegt de heer Groenhof, duidelijk sprake van onwil. ■Afgelopen maandag hebben wij deze mensen voor de al lerlaatste keer gewezen op de gevolgen van hun grote huur schuld- De uiterste termijn loopt 3 september af. Dan hebben we geen pardon meer". Volgens de heer Groenhof is het de zaak niet van de wo ningbouwvereniging om een oplossing te zoeken voor de mensen die gedwongen wor den hun woning te ontruimen- „Ongetwijfeld zullen deze mensen bij de gemeente aan kloppen om huisvesting en het is best mogelijk dat de ge meente een woning vordert om deze mensen onderdak te brengen. De kans zit er dik in dat ze weer ondergebracht worden in een van onze wo ningen, maar in dat geval zul len we toch de huur van de gemeente moeten ontvangen". De laatste tijd doen in T-er- neuzen-Zuid geruchten de ron de dat de woningbouwvereni ging een van de flatcomplexen waar een grote leegstand is om economische redenen zou willen ontruimen De bewo ners die nog in de betrokken flat wonen zouden dan moeten verhuizen naar een van de an dere flatgebouwen van de wo ningbouwvereniging- De heel Groenhof toonde zich zeer verbaasd over dit gerucht- Hij bestempelde het ronduit als grote onzin- Ook het gerucht dat huurders in een flat met grote leegstand korting op hun huur kunnen krijgen indien zij bereid waren naar een an dere flat te verhuizen verwees de boer Groenhof naar het rijk der fabelen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Eén dezer dagen is het schefsplan ge reedgekomen, dat in opdracht van de stichting Serviceflats Oostburg is vervaardigd door het architectenbureau L.W. Rosenkransz. Bedoeling is, dat de uit 51 tweekamer- en 22 driekamerflats bestaande bouw gerealiseerd wordt aan het Grote Gat. De bouw, uit twee- en drie verdiepingen bestaand, komt links van de Kaas en Broodsedijk, die ligt zoals in het bestemmings plan Tragelwijk is voorzien nabij Oostburg enigszins wordt verlegd. Het actieve stöchttogsbe- stuuir, on-der leiding van me vrouw Van Kruyningen-Eras mus heeft hiermee meer ge stalte gegeven aam een wens, Jie het reeds twee ja-ar gele den uitte om serviceflats voor bejaarden te Oostburg te reali seren. „Wij hebben momenteel a-1 37 aanmeldingen en wij mioeten nu de zaa-k vol zien te krij-gen. Maa-r ik twijfel er nii-et aan dat het lukt. Aan deze vorm vain wonen bestaat in West-Zeeuwsch-Vlaamderen zeker behoefte", zo zegt zij- Het schetsptlan is inmiddels besproken in het Oostburgse college van b. en w. „Nu zal d-e stedebouwkunidSge zich ero ver moeten buigen", aldus d-e heer Rosenkransz. Men wil de flats realiseren in premie- bouw, omdat het zuiver parti culier niet te betalen is. Ruw weg werd geschat, d-at de bouw zo'n drie a vier miljoen zal vergen. Met de bouw zal op z'-n vroegst volgend voor jaar beson-nen kumn-en wor den. Free-time shop Hedy en Tom die Zeeuw openen op dondiei'diag 5 september hun „free-time-sihop" aan de Noordstraat 59 in Terneuzen. In het pand was voorheen een drogisterij gevestigd. Na een ingrijpende verbouwing is een aantrekkelijke en eigentijdse kledingzaak ontstaan, die ze ker een aanwinst voor het Terneuizense winkelcentrum in de binnenstad mag worden ge noemd. Ter gelegenheid van de opening wordt op 5 sep tember va-n 17.0-0 tot 19.3-0 uur een receptie gehouden. serviceflats die Aa-n d-e overigens niet bejaarden zijn hoopt men een verbinden d-at kam de dagelijkse zoals setooomh te td-en en verpleegwerk. Iedere flat wordt voorzien van kookgelegenheid. „M-a-ar zijm er mensem die het koken Me dian zal het strekken van warme maaltij den", aldus mevrouw Vam Kruyramtgen, De architect heeft bij zijn ontwerp wat Spielerei be tracht om geen te strak geheel te kirdj-gen. Het wordt dam ook bepaald geen blokkendoos, maar door variatie in twee en flatgebouw geen kenhuis-ga-nigem" de zuidkant van van de langs poot van de L- vorm dliie het gebouw ga-at krijgen, wordt een bepaald lij nenspel verkregen. ,.Het za-1 er leuk gaan uitzien", a-l-duis de heer Rosenkransz, die e-r ook - gewaakt heeft dat in het jebouw g OTtst-aan. Op het gebouw, dat op dezelfde Hjrn komt te staan als d-e reeds bestaande béb-aurwing 1-angs het Grote Gat, is een park voorzien en de recreatiezaal die als ont moetingsruimte voor de flïatbe woniers moet gaan dli-enen Hierin zij-n diverse leuke zit jes voorzien. Bovendien wordt in de gebracht, zodat de zaal ook gebruikt kan worden voor b.v, (ADVERTENTIE) Voor INTIEME BRUILOFTEN EN DINERS RESTAURANT Steenstraat 16 - Hulst Tel. 01140-4148 Onze keuken is open tot 22.30 uur. 's Woensdags gesloten. (Van onze correspondent) SLUISKIL Morgen (za terdag) opent de centrale stichting voor Sociaal Kultu- reel Werk in Sluiskil het sei zoen in het Gildehuis. Om 13.00 uur maakt de fanfare een rondgang door Sluiskil. De balHon-nenwedstrij-d be gint om 13.45 uur. De deelna me is gratis. Om 14.00 uur gaat het Gii-ldebuns open voor de kin-d-erkermis. Entree f 1,50- De kinderkennis duurt tot 17.30 uiur. O-p dinsdag 3 september houdt de peuter, speelzaa-l open hiudis. Iedereen is hier welkom. Op zaterdag 14 september is er een fiets tocht naar De Braakman. Start 8.15 u-uir. In De Braak man zat een wandeling van ongeveer anderhalf uur wor den gehouden, besloten met een picknick. Deelnameprijs voor volwassenen f 1.50 en voo-r kinderen f 1. Om efficiënt en zo goedkoop mogelijk te kunnen bouwen, zijn reed-s contacten gelegd met het bouwbedrijf Gebr. Van de Pol u-it Terneuzen, d-at zich gespecialiseerd heeft in gietbopw. Over de huurprijs van de flats, ze ziijn niet te koop, is nog geen zinnig woord te zeggen, a-ldus me vrouw Van Kruyningen. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd a-a n ge voord: 13.945 kg. export garnalen 1»512,60; 2.808 kg. pellerij garnalen 1,51—2,87; 179 kg bot 0,40—0,41: 1.619 kg. schar 0,40—1,19; 20.072 kg. schol 0,671,77; 4.604 kg, tong 5.3911,84; 1.183 kg, tarbot 2.4010.40 347 kg. grut 1,79— 4,02; 6.078 kg. kabeljauw 0.882,69; 899 kg. wijting 0,48—1,07; 123 kg. rog 1,01— 2,28: 76 kg. makreel 1,17; 1.336 kg. poon 0,40—2,92; 138 kg. haas 0,40—1,66; 12 kg. heng 0,89; 110 kg. ha-m 4,51 5,01; 55 kg. baars pl. herder 0,905,49; 6 kg. kommeraal 1,1-0; 200 kg. tongschar 1,23 2,40; 470 kg. schelvis 0,58 1,20; 227 kg. h-ee-k 2,41—2,94; 12 kg. zon-nevis 1,932,16: 47 kg. k-oolvi-s 1,652,16: 12 kg. pieterman 2,042,09; 451 1 steenboik 0,400,50. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De bouw van de nieuwe mts in Hof Zeldenrust in Terneuzen-zuid is nu goed begonnen. Het hei en van de bijna vierhonderd betonnen palen waarop het ge bouwencomplex komt te rus ten is in volle gang. Vooralsnog staat de mts in aanbouw nogal geïsoleerd in het uitbreidingsplan Hof Zel denrust. Nog niet zo 1-a-ng gele den lagen hier de akkers oogst rijp. Er wordt echter in Hof Zeldenrust druk gebouwd in de woningsector. Al zal het nog wel even duren voordat deze nieuwste stadswijk van Terneuzen volgebouwd zal zijn met die duizend woningen die hiier geprojecteerd zijn. Het antwoord op de vraag hoe Terneuzen ooit vawn zijn grote leegstand af zal komen is na melijk zeer moeilijk te ge ven, BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Roxy 20.00 uur: My name is nobody 14). Etcetera, Molstraat 10a, ex positie „Boek gebonden - boek gevonden" met boekbanden van Ko Gielis en Ex-libris uit de collectie van Frits Haans. Geopend dog. van 13.30-17.00 uur, op vrij. ook van 19.00- 21.00 uur, zat. en zond- van 1-3.30-18.00 uur (t.m. 5 Sept.). Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand (t.m. 3-0 aug.). Geopend ma. tin. vrijd- van 8.30-12.30 uur en van 13-30-17.30 uur. GOES Grand 20.00 uur: Dolle liefdesavonturen van drie apo- thekersdooh-ters 18 j. 23.00 uur: Zorro, de porn-oridder 18 Museum voor N.- en Z. Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.) Geo pend di. t.m. zat- van 13.30- 17.00 uur. HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 2, expositie oude kaarten, etsen, gravures en keramiek (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG City 20.00 uur: In de klauwen van d-e drank, 23.30 uiur: Een man, genaamd Sled ge 18 j. Abdijgebouwen 20.30 uur: Klank- en li-chtspel „Schrijn van zwaard en kruis". Vleeshal, Stadhuis, expositie wandkleden (t-m. 15 sept.). Open dag. van 10.00-17.00 uur, zon. van 14.00-17.00 uur. Zeeuws Museum, Abdij- plein, Bantzinger over de in- (V-an onze correspondente). MIDDELBURG O-p 9 fe bruari trof d-e politie in Ter neuzen bij een inwoner van die stad, J.A.M., zout van co ca-ine, h-asiies en hennep aan. De zaak kwam a-an het rollen nadat M. zijn vuurwapen bij d-e pold-tie had ingeleverd, en deze voor de zekerheid een kijkje bij d-e jongeman thuis gin-g nemen. Direct na dit on derzoek is verdachte onder be handeling gesteld voor een ontwenningskuur. Donderdag morgen kon hij „ja" ze-ggen tegen de officier van justitie toen deze hem vroeg of hij hel-emaal afgekikt was. Goed zo, u bent op de goede weg, lie-t de officier van justitie hem weten, die zijn eis aan paste aan de ge-geven omstan digheden, en twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd eiste De politierechter bestrafte com- form. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Combi natie Axel-Stoppeldijk nam met 233 jonge duiven deel aan de wedvlucht vanuit Orléans. De snelheid van de eerstaan- komende duif bedroeg 1132.4 meter per minuut. Een goede uitslag maakte liefhebber A. Arens die vier van zijn deel nemende duiven binnen de eerste tien prijzen zaïg vliegen. Hij won 1, 2, 5 en 7. De verder euitsl-a-g was 3 en 8 J. Giele. 4 F Serrarens. 6 G. Koekoek. 9 J. Vinke. 10 P. de Vos. Bii d-e postduivenvereniging Strijd in Vrede in Groede was h-et J. van Driel die hier een zeer mooie uitslag maakte: 1 4, 5 en 7 tegen 131 concurrenten, hoogste snelheid 1137.33 mpm. 2 D. Ekkebus. 3 Dezu-tter en zoon, 6 M. de Regt. 8 M. El frink. 9 G. Diusai-duijn. 10 H. Sdmpelaar. De Getrouwe Duif te Cad- zand met 129 jonge duiven. 1 en 6 J. van de PLass-e (1139.55 mpm.). 2 M. Provoo. 3 en 7 A. Mabelis. 4 A. Duininck en zoon. 5 A. de Putter en zoon. 8 ,P Goosen. 9 en 10 G. Schrier. Nieuw Leven te Koewacht met 203 jonge duiven, hoogste snelheid 1153.1 mpm. 1 J. de Block. 2 en 4 L. Belaert uit Zuidd irpe. 3 J. Hoeckx. 5 Gebr. Rombouit. 6 en 8 A. de Booij, 7 A. Goosens, 9 R. Mar tens. 10 J. Verschuren. De Zwaluw te Simt Jansteen met 196 jonge duiven. 1 Th. Dobbelaar. 1114,9 mpm. 2 Em. de Kind. 3 en 4 J. van der Graaf uit Terneuzen. 5 J. van Spa-andonck. 6 G. Koudiizer. 7 A. Mattens. 8 en 9 P. van Looy en zoon. 10 A. Sturm. Combinatie Sas van Gent- Sluiskil meit 309 jonge duiven, hoogs-te snelheid 1127.90 mpm. 1 J. du Puy. 2 W. Winne. 3 K. de Back-er. 4 p. va-n de Bergen 5, 7 en 10 W. Verhagen en zoon uit Westdorpe. 6 H. Ma-r- quinie. 8 A. Smallegange uit Terneuzen. 9 M. de Smet. D-e Bonte Duif te Aarden burg m samenwerking met D-e Gre-nsvlieg-ems uit Eede met 1-04 ionge duiven, hoogste snelheid 1171.3 mpm. 1 en 5 G. van Bell-egh-em. 2 W. Stan- daert en zoon. 3 J. de Vraeze. 4 H. Cocqui-t. 6 Comb. Klerek- Verbeeke. 7 J de Mey. 8 en 9 J. de Klerck, 10 A. Dezut- ter. De Reisduif te Graauw in sa menwerking met De Postduif te Lamiswa-arde met 30 jonge duiven 1 en 5 L. van Vlier- be-rghen. (1141.70 mpm.). 2 Ch de klerck. 3 en 5 A. Pauwels. 4 J. van Lae-re. 6 en 10 Ed. MaJtthijsen. 7 C. de Koning. 8 E. Verstraeten, 9 Th. Bisschop. De Postduif te Heikant met 209 jonge duiven. 1 J. de Ca- iuwé, 1104.- mpm. 2 P. Rot tier. 3 C-omb. Thijs-D-anckaert. 4 A. Pieters. 5 en 7 W. de Kind. 6 L. van Goethem. 8 Gebroeders Smet. 9 B. Ver- diurmen. 10 Combinatie Coc- quit-Bracke. Wedvluchten vanuit Qu-i'e- vrain: De Reisduif te Graauw in samenwerking met De Post duif te Lam-swaarde met 52 duiven. 1 en 5 A. Maas (1457.52 mpm.). 2 A. de Block. 3 en 8 J. Va-lck. 4 Gebroeders de Koster. 6 A. Pa-uwels. 7 A. Koudijzer. 9 G. Picavet. 10 Ant. de Koster. De Zwal-uiw te Sint Jansteen met 105 jonge duiven. 1 E. de Kind, 1401.- mpm. 2 R. van Gremberghen. 3 A Mattens. 4 en 8 A. Stiurm. 5 en 6 A. van Ithegem. 7 A. Boogaard. 9 J. van Spa-andonck. 10 P. Letens. Met 97 oude duiven Hoogste snelheid 1504- mpnx 1 5 P. van Looy en zoon. 2 Gebroe ders Van Acker, 3 Cyr. Blom- m-aert. 4 6 en 9 R. van Grem berghen. 7 J. van der Graaf uit Terneuzen. 8 R. Vermorc- ken. 10 Ed Ottjens. Nieuw Leven te Koewacht met 234 Jonge duven. 1 W. van der Biilt 1493.- mpm. 2 J. de Bruijn. 3 en 7 M. van Hove. 4 G Schalkens. 5 Th. Grage-ls. 6 Ach. Martens. 8 R. de La Ruelle. 9 AU. Martens. 10 A. van Nieuwlande. De Getrouwe Duif te Cad- zand wedvlucht vanuit Com- oiégne. Deelname 98 duiven, Hoogste snelheid 1198.12 mpm. 1, 4, 5 en 9 J. van der Plasse. 2 A Duininck en zoon. 3 en 8 M. Provoo. 6 en 10 A de Puitter en zoon. 7 A. Vasseur (Van onze correspondent) TERNEUZEN-GOES Nu die v-akanties weer tot het ver led-en behoren komen in de volgende weken de (zes) in Zeeland gevestigde autoclubs weer volop in actie in de di verse oriëntaiti-e- en kaartlees- ritten al of niet meetellend voor het alubkampd-oenschap 1-974. De Zeeuwsch-Vlaamse Auto mobielspont Club (ZEVAC) houdt zaterdag 31 a-ugustus een oriëntatierit in de ge meente Tern-euzen, de 3-e Vlie gende Hoill-anderrit. Eveneens op die dag komen in Zuid- Beveland de PCC-oiiders aan d-e srt-art in de Slot Ostenderit, georganiseerd door MAC De Bevel-anden uit Go-es. Dit is tevens d-e vijfd-e en la-a-tste rit die meetelt voor d-e Provinci aal Oliubkampioensch-ap-pen Competitie 1974. Ovcrtigens kunnen ook niet PCC-rijders hieraan deelnemen. In de strijd om het persoon lijk kampioenschap zijn nog vier kandidaten die zaterdag de ti-tel ku-nnen winnen. Dat zijn de huidige titelverdediger P. Poelman uit Middelburg, J. Thuy uit Sint-Jansteen, C. Booga-ard uit Oost-Souburg en mevrouw Millions uit Goes. Bij de cl-ubte-ams zal de kampioenstitel ongetwijfeld weer terechtkomen bii het A- tea-m van MAC De Zeeuwen uit Vüssin-gen, terwijl de te ams van de WZA en Bevclan- d-en-A in deze laatste PCC-rit een spannend duel zullen uit vechten om de tweede plaats Het verschil tussen beide team-s is 1 puntje. undatie en drooglegging van .Walcheren (t.m. 31 aug.). Geo pend van ma. t.m. vrijd. van 10.00-12-30 uiur en van 14.00- 17.00 uur. Bovendien iedere maandag t.m. vrijdag om 15.00 uur filmvoorstelling van Bro ken Dykes van Turnhout en Terug naar het eiland van Charles van der Linden Rijks archief, Sint-Pieterstraat 83 expositie Hugenoten in Zee land; van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur; zaterdag van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug.)- OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur: „Ein Abend in Wien" met groot orkest o.l.v. Willi Bosikowsky. Solisten Margrit Schramm (sopraan) en Rudolf Schock (tenor). SLUIS Raadskelder, expositie schil derijen van mevr. Lydia Sae- nen uit Katalijne-Waver (Bel gië). Open dag. van 14.00- 18.00 uur (t.m. 30 aug-). ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, exposi tie schilderijen en beeldhouw kunst van J-os But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept.). Geo pend van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uiuir. TERNEUZEN Luxor 20.00 uiur: Ben Hur a.l- Gemeente museum, Burg. Geillstraat, expositie Poppen spel (t.m. 31 auig.). Geopend di. t.m. zat. van 14.00-17.00 VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Gappa en de vliegende mon sters van Dracula 14 j. 23.00 uur: Sexuele afwijkingen 18 Walstraat - Kleine Markt Braderie in 16e eeiuwse 6tijl. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend wer-kd. van 1-0.00-17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie „Droomwereld in water en olieverven", van de Kloetingse kunstenaar Gerard Menke (t.m. 31 aug.) Geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.30- 18.00 u-ur. Op do. bovendien van 19.00-21.00 uur. Op zond. en maand, gesloten. ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 okt. Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, expositie De Mens, waarin het verschijnsel mens in zijn totaliteit wordt voorgesteld (t.m. 31 aiug.). Museum Vleeshuis, Vleeshou wersstraat B-2000, expositie Ruckers documenten en in strumenten. Geopend dag. van 10.00-17.00 uur. Op maand, ge sloten (t.m. 1 okt.). BRUGGE Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerie in Praag (t.m. 20 o-kt.). Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAÏONKüNTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150 7920 (4 H|nen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat I. tel 01100-8030 f3 lijnen), KANTOORUREN Maandag t..m vrijdag 8 15 12.30 en 13.30 17 00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 - 20 00 uur tel 01600- 22341, zaterdag van 10 00 - II.Ot uur. tel. 016U0 - 49900, zondag van 20 00 - 22 00 uur tel 01600 - 22341, BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen teL 01140 3751 of 01150 -6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE HUIS AANSLUITINGEN Chef Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantooi Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 f921 privé tel 01150 5745. algemeen re dacteur Zepland A F Koopman kantooi Kromme Weele 4, Middelburg, tel 01180 /7H4 pnvé tel 01180-7438: redacteur Midden-Zeeland drs J Bouwmans kantoor Klokstraat I, Goes, tel 01100 8030 pnvé Zuldvlietstraat 53 Goes, tel 01100 - 8138: redacteut te Terneuzen er Kanaalzone- G van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen tel «1150 1920 privé tel 01150- 48KH: redacteur W Z -Vlaanderen R van det Helm. Melkweg 40, Oostburg tel 01170 - 3370: sportredactie Zeeland: T. Koomen, tel. 01155 2594 FOTt)JOURNALIST ZEELAND t C. J de Boer Trumanlaan 10. Axel. teL 01155 - 2237. ABONNEMENTEN EXPLOITATIE [nspecteui Zeeland: P Konings, tel. 01150 -6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4316. 6

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5