Sfeer bij Meeuwen is uitstekend AZVV VORMT ZEER HECHTE EENHEID TERNEUZENSE j BOYS HEEFT VERSTERKING HOEK VERWACHT GÖEDE COMPETITIE Opmars zaterdagvoetbal Zaamslag kan goed mee in vierde klas Jeugdspelers ZOUTELANDE - Het ziet er naar uit, dat ook het nieuwe sei zoen voor Meeuwen weer erg moeilijk zal worden. Het tweede klasserschap werd pas in een be slissingscompetitie veilig ge steld (1-0 zege og Dinteloord). Toch is de nieuw'e trainer Jan Meulmeester niet pessimistisch: „Ik denk, dat we ongeveer met dezelfde ploeg zullen spelen. Het zijn technisch goede voet ballers en de sfeer is erg goed". Een pluspunt is zeker de komst van Gerard Schipper van Oostkapelle. Schipper speelde al in het zaterdagafdelingself- tal. Tegen het Duitse Fortuna Dusseldorf speelde Schipper in de spits, maar hij lijkt nog meer bruikbaar als vleugelspeler. Die spitspositie tegen de Duitsers (1-3 nederlaag) was een gevolg van het ontbreken van Daaf Francke. Er zit vocht in de knie van Francke en volgens de be richten op dit moment (eind juli) kan het meevallen, maar is een operatie niet uitgesloten. Dat zou dan een tweede tegenvaller zijn, want het is lang niet uitge sloten, dat Meulmeester in zijn eerste Meeuwen-jaar ai met een keepersprobleempje komt te zit ten De Middelburger Ad Flipse heeft te kennen tegeven te willen stoppen. „Hij traint overigens nog wel", aldus Meulmeester. Flipse (32 jaar) vindt de reizen een beetje bezwaarlijk worden. Zijn plaats zou dan moeten worden ingenomen door Piet Stroo, een doelman die het wel kan gaan maken, maar nog de routine mist. Meeuwen wordt wel eens verweten een oude ploeg te hebben, maar juist nu ZAAMSLAG - Het eerste elf tal van de voetbalvereniging Zaamslag heeft in de afgelopen competitie de top behaald. De top in de eerste klasse van de zaterdagvoetbalcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland. Een kampioenschap wat met zicb meebracht, dat Zaamslag het in het komende seizoen in de vierde klasse van de KNVB mag gaan proberen. Hoe ziet Zaams lag de kansen in die vierde klasse? Voorzitter Cor Dees - in voetbal kringen Cees genoemd: „Het elftal is helemaal rijp voor de vierde klasse. Vier jaar geleden zijn we be gonnen met een jonge selectie, en men had gewoon tijd nodig om te groeten. Kijk, nu is dat zover Eerlijk gezegd ben ik dan ook blij dat we niet eerder kam pioen geworden zijn, want we waren er al eerder bijzonder dichtbij Het elftal was toen ge won nog niet rijp genoeg. Ja, wat wil je eigenlijk meer. Een "tel die voor ons precies op het juiste moment kwam. In die vierde klasse moeten we redelijk "ee kunnen draaien. Persoon- 'tjk zie ik daar niet zoveel klasse-verschil in". Een verlies Jtag toch wel genoemd worden het vertrek van Verlinden (Ter- heuzense Boys) en Timmers naar Axel. Voorzitter Dees: „Het is "tijd jammer w anneer je spelers ziet vertrekken, maar wat doe je eraan". Kozen er dus twee spe- 'ets voor een andere club, hieuwkomers kwamen er niet. yp het eerste gezicht een gevoe- '8 verlies, maar de plaatselijke jeugd is paraat. Trainer J. Cor pussen - die al ruim zes jaar de amslagformatie onder zijn hoede heeft - kan voor het ko mende seizoen rekenen op jeugdtalent. „Eigen kweek", zoals men dat in Zaamslag noemt, te weten Jack Lokerse, Jem Dees en Henk Lensen. het opnieuw zwaar kan worden, lijkt dit een voordeel. De ploeg zal de routine hard nodig heb ben Bovendien beginnen enkele jeugdspelers ook door te breken Afgelopen seizoen speelden Ad Melis en Henk Wisse ook regel matig tn het eerste elftal. Meulmeester krijgt wel een kleinere selectie dan in Kloe- tinge. De Kloetingers bracht hij vorig seizoen in de derde klas. Wel met meer jeugd, maar toch met de nodige moeite. Die moeite zat dan voornamelijk in de trainingsmogelijkheden. Die heeft Meulmeester nu in ieder geval niet, want een uiterst ac tief Meeuwen-bestuur heeft de zaken op het sportcomplex uit stekend voor elkaar. Zonder overdrijving kan worden ge steld, dat de beste lichtinstalla tie van Zeeland in Zoutelande staat. Eerlijk gezegd lijkt de mid denmoot zeker haalbaar voor Meeuwen in het nieuwe seizoen. Als de blessure van Daaf Francke meevalt, Daaf Faasse (altijd en overal bruikbaar door zijn inzet) het hele seizoen kan spelen en de plaats van de juist nu zeer sterk spelende Leen Dingemanse voor enkele weken kan worden ingenomen door een jeugdige middenvelder, want juist in september gaat Dinge manse nog met vakantie, dan is er met deze ploeg toch veel mo gelijk. De Zoutel andenaren starten de competitie in ieder geval tegen een aantrekkelijke tegenstander, thuis tegen Zuid- land, ook een voetballende ploeg, want daar moeten de tweedeklassers het wel van heb ben. Op pure kracht kan de ploeg niet spelen. AXEL - Benny Pauwels en AZVV hebben een zware taak op de schouders genumen voor de komende competitie. Beide hebben hetzelfde streven, en dat is: zich waarmaken. Benny Pauwels omdat hij bij AZVV zijn trainersdebuul maakt, en AZVV omdat hel zich als team wil waarmaken in de derde klasse waarnaar het de afgelo pen competitie gepromoveerd is. Geen gemakkelijke opgave, voor beide, maar er zijn een paar pluspunten. Trainer Benny Pauwels komt pas uit de derde klasse zondagvoetbal, daar zal hij ongetwijfeld de hardheid (die AZW nog een beetje mist) vandaan meegebracht hebben. Daarbij komt nog dat hij jong (32 jaar) en dynamisch is, dus vol met gezonde aspiraties. AZVV heeft het voordeel dat het beschikt over een bijzonder jonge spelersselectte voor het eerste team De gemiddelde leef tijd bedraagt 21 jaar, tets wat maar weinig teams kunnen zeg gen Ook een pluspunt voor AZW is de saamhorigheid van de teams. „Het is net een grote vriendenkring", zegt trainer Benny Pauwels. „Dat verraste mij toch wel een beetje. Het eer- ste wat ik gedaan heb toen ik bij AAW-voorzitter Vav Nierop nier tijdens de kampioensreceptie aan het eind van het vorig seizoen. E'en azvV kwam. was een goed con- kampioenschap zit er nu wel niet in, maar meedraaien zal het Axelse team beslist aardig doen. tact leggen met de spelers Het eerste wat mij daarbij opviel was. dat zij bijzonder goed wis ten wat er van hen wordt ver langd in de komende competitie Zij zijn er zich van bewust dat het een bijzonder zware kluif gaat worden" Op de vraag of het voor Benny Pauwels geen zware belasting is. zijn debuut bij een ploeg die pas kampioen geworden is. zegt hij „Ja, het is misschien wel een zware belas ting. maar ik beschouw het meer als een uitdaging Men mag ech ter niet verwachten dat AZVV een rol van betekenis gaat spe len in de stnjd om het kampi oenschap van de derde klas Mijn verwachting is dan ook een plaats in de middenmoot. Na tuurlijk is dit een voorspelling, je weet nooit hoe het loopt, maar als de sfeer en de inzet zo opti maal blijven dan moet een mid- denmootpiaats mogelijk zijn". Secretaris Martin Dekker: „Ook ik zie het met AZVV wel zitten. Natuurlijk mag je nooit voorbarig zijn. Wij als bestuur zijn al tevreden als AZVV dit jaar in de derde klas blijft. Want het is nog een jong team in een opbouwstadium. Ais die jongens het redden dit jaar. dan zie ik de toekomst optimistisch tege moet. Toch zal de komende competi tie aantrekkelijker worden dan de voorbije Want in deze derde klasse kunnen we enkele derby's spelen, onder andere tegen Ter- neuzense Boys en Hoek, en dat is altijd interessant". De public-relations voor AZW verzorgt Adrie Verschel ling Hij ziet voor de komende competitie PTT Breda en Dinte loord als gevaarlijke gegadigden voorde titel Adrie Verschelling: „Ai snel zullen we weten in hoe verre AZW zich aan kan passen in deze derde klasse Want de eerste wedstrijd levert al een treffen op met PTT Breda. Nieuwe spelers zijn er bij ons niet bijgekomen, wel een A-junior; Theo Hanny". Adrie Verschelling vindt het jammer dat er in de komende competitie slechts 18 wedstrijden gespeeld moeten worden Hij zegt hier over: „Dit kan een nadeel zijn voor ons, omdat je je in 18 wed strijden in plaats van 26 wed strijden zoals vorig jaar het ge- va) was, waar moet maken Dan moet je iedere wedstrijd hon derd procent geconcentreerd zijn. En dat kan vooreen jeugdig team zoals het onze wel eens problemen opleveren". Binnen kort op 1 september bestaat AZW 25 jaar Het feest hiervoor wordt gevierd op 23 augustus. TERNEUZEN - In de afgelo pen voetbalcompetitie heeft het eerste elftal van Temeuzense Boys tot de laatste wedstrijd moeten wachten - na het duel tegen „buurman" Hoek - om zich derde klasser te kunnen blijven noemen. Het werd een spannende strijd, die Temeu zense Boys met 1-0 won. De Temeuzense zaterdagvoetbal vereniging kende een seizoen met bijzonder veel tegenslag, en lang heeft het er naar uitgezien, dat het eerste team zou degrade ren. Uiteindelijk werd de gewel dige inzet van de spiers toch be loond. Het werd geen titel, maar voor spelers, bestuur en vooral trainer-speler De Jonge bete kende het behoud van het derde klasserschap meer dan een titel. Wim van Doorn, jeugdsecretans en tevens animator en organisa tor van de vele jeugdtoernooien en andere evenementen heeft alle wedstrijden van het eerste team van dichtbij meegemaakt, en heeft daar zijn eigen mening over. Van Doorn: „De vorige competitie was niet zo succesvol voor ons. Het ging, gewoon niet. De jongens wüden wel, maar de doelpunten bleven uit. Daar kwam dan nog bij dat we ver schillende wedstrijden met ze ven, soms acht invallers hebben gespeeld. De blessures kwamen aan de lopende band. Het elftal lag daardoor helemaal uit el kaar". Voor de nieuwe competitie kan Temeuzense Boys zich ver heugen op een flinke aanwas. Niet minder dan acht spelers hebben overschrijving naar Temeuzense Boys aangevraagd, Daarbij zit het nodige talent voor het eerste elftal. Dat was nodig, want de selectie bestond vorig jaar uit amper dertien spe lers. Naast de acht nieuwko mers, mag vooral Paul Wilting de talentvolle A-junior van Ter- neuzense Boys als een verster king worden gezien Hij krijgt in het nieuwe seizoen de kans om zich in het eerste elftal waar te maken Behalve, deze pluspunten mag ook de komst van trainer Wies van Avermaete van de zaterdag vereniging AZW als een ver sterking worden gezien. Dat deze man capaciteiten heeft, is al eerder aangetoond. Hij bracht AZW aan het eind van de voor bije competitie naar de titel in de vierde klasse. Organisator 'wim van Doom: „Misschien was het ontbreken van een echte trainer, die overwicht had, een van de oorzaken van ons falen. Misschien, maar daar wil ik wel aan toevoegen dat De Jonge meer dan zijn plichten heeft ge daan Hij deed zonder twijfel zijn best Iedereen is blij dat Van Avermaete bij ons als trainer gekomen is" Met hem komen verder de volgende spelers naar Temeuzense Boys: Rijckaert (Sluiskil), J Verlinden (Zaam slag), J. Sanders (Hoofdplaat). De Block (Philippine), Steen- paal (Sluiskil), Michel (Com. Boys), Verberekmoes (Spui) en De Waele (Koewacht). Laatst genoemde speler kwam vorig seizoen uit voor een Belgische vereniging. Een flinke aanwinst dus voor Temeuzense Boys. Men is dan ook boordevol optimisme voor de nieuwe competitie. Jeugdsecretaris Wim van Doorn van Temeuzense Boys: Als we dit seizoen maar gesppard mogen blijven van al te veel blessures. Vorige competitie was dat wat al te gortig". Drie jeugdspelers die aan de selectie zullen worden toege voegd, en waarvan men grote prestaties verwacht. Voorzitter Dees: „Ze zijn misschien - en dat zal in de eerste wedstrijden nog wel naar voren komen - een beetje jong, maar toch heb ik alle vertrouwen in het drietal. Ze zullen ongetwijfeld door de ouderen worden opgevangen, en dat is zonder meer een pluspunt. Neen, voetballen kunnen ze echt wel. Ik heb dan ook goede verwachtingen voorde komende competitie. Ik mik op een plaats in de middenmoot en laten we hopen dat we van blessures ge spaard blijven". Op steun van de supporters zullen de spelers van het eerste team ook nu weer kunnen rekenen. Vorig jaar de den de „helden" van Zaamslag wat het publiek verwachtte en ook nu rekenen de Zaamslag- supporters weer op successen. Gezien de oude kern met het daarbij komende jeugdtalent moet Zaamslag in staat worden feacht tot goede resultaten te omen. „We hebben met het nieuwe elftal al verschillende goede uitslagen geboekt", aldus voorzitter Dees Het moet met deze ploeg gewoon lukken. De resultaten tegen verschillende zondags-derdeklassers waren daar een duidelijk bewijs van. RILLAND - Rill and ia heeft in het afgelopen seizoen veel moeite gehad om zich in de der de klas te handhaven. Het toch al zo beperkte spelersmateriaal voor het „eerste" werd door ern stige blessures vooral, maar ook nog wel door andere bij komstigheden, dermate klein, dat trainer Arie van Riel dik wijls met de handen in het haar zat. Van Riel, die straks aan zijn vierde seizoen bij de blau w-wit- ten begint: „Het was vaak ont stellend om de zaak draaiende te houden. Lagere elftallen moest ik gewoon vermoorden soms, om elf spelers voor het eerste op te stellen, dus dat is zeker geen ge zonde toestand Problematiek is een confrontatie waarmee een trainer vertrouwd raakt, maar bij ons was die soms dermate groot, dat je het bijltje er bij neer zou leggen". Dat heeft Arie van Riel niet gedaan en daar heeft Joop Die- leman, die voorheen furore maakte in AZVV en Axel maar nu weer al enkele jaren voor RU- landia uitkomt, omdat hij in Ril land ging wonen, bewondering voor. Dieleman: „Van Riel heeft ons door een zeer moeilijke laatste periode van de competitie heen geholpen en hij verdient daar voor zonder meer een compli ment. Kijk bij Rillandia is net voor een trainer vaak moeilijk werken. Je krijgt alle spelers van het „eerste" voor de wekelijkse training niet regelmatig bij el kaar, want bij ons heb je nogal wat jongens die om studie redenen elders vertoeven. Daarom raak je moeilijk op el kaar ingespeeld om het maar eenvoudig te stellen. Bovendien kampten we vorig seizoen en dan vooral op 't laatst met veel blessures, zodat de keus steeds miniemer werd om elf man op de been te brengen". Joop Dieleman die zelf vorig seizoen door een enkelbreuk ge ruime tijd was uitgeschakeld maar goede hoop heeft dat hij straks weer volledig fit in de wei kan, heeft volgens zijn zeggen toch weer een lichtpuntje over gehouden aan die „donkere" dagen var zijn club. Hij stelt, evenals trouwens Arie van Riel, dat zes jeugdige spelers die in het afgelopen sei zoen gewoon in het „eerste" moesten spelen omdat er geen andere keus was, nu dermate zijn geacclimatiseerd dat ze in het hoogste elftal een goed fi guur kunnen blijven staan". Voor Rillandia dachten we, ziet de toekomst er dan ook wat gunstiger uit dan vorig jaar, vooral ook, nu Wim Lobbezoo na een jaar bij NAC te zijn ge weest, bij zijn oude club is teruggekeerd. Met Lobbezoo en de twee grote steunpilaren van vorig seizoen: aanvoerder Piet Koster en Joop Dieleman en daaromheen gegroepeerd enkele andere geroutineerden en wat jeugdspelers zit die kans er in ieder geval in. Bovendien staan er in de komende competitie maar 18 wedstrijden op het pro gramma in tegenstelling tot vo rig seizoen (26). Dat was volgens Arie van Riel wel wat te veel van het goede Ook de 27-jarige Joop Dieleman ziel niet al te veel heil tn zo'n groot aantal wedstrijden en zegt: „Je raakt het op den duur meer dan zat". Dieleman die psycho therapeut is op „Huize de Werf- kampen in Rilland en zowel het zaterdag- als het zondagyoetbal door en door kent, omdat hij dus zowel voor AZW en Rillandia (beiden zaterdag) als Axel (zone dag) speelde, meent dat er weinig verschil bestaat wat kwaliteit betreft. Dieleman: „Je komt ook in het zaterdagvoetbal beslist goede clubs tegen. Voor mij was de sfeer eerst wel een overgang Beneden de Wester- schelde ging het er altijd wel wat gemoedelijker aan toe, ik bedoel dus onderling, in clubverband. En daar staat weer tegenover dat de training straffer van aan pak was Toon van de Velde durfde er bijvoorbeeld nogal eens hard tegenaan te gaan toen hij Axel trainde en toen ik nog deel uitmaakte van deze club. Overigens tracht ik me altijd aan te passen aan methodes of aan een bepaald levenspatroon. Daarom heb ik het hier in Ril land en bij Rillandia ook wel naar mijn zin". HOEK - „Het mooiste cadeau dat we het bestuur zouden Hun nen aanbieden zou natuurlijk de titel zijn. Maar laten we mei beide voeten op de grond blijven staan. Een kampioenschap is gewoon te veel. Ik dacht niet dat we daartoe in staat zijn. Laten we gewoon eertijk zijn blijven, we zijn niet meer dan een goede derde klasser". zegt de ruim 20-jarige Adri Koster, de rechtervleugelverdediger van het eerste elftal van de zater dagvereniging Hoek. Een vereniging waarvan het eerste elftal het in de voorbije competitie zeker niet onaardig deea Het werd voor de pupillen van Hoek-trainer Dieleman een plaats halfweg in die rangschik king, en daar waren de suppor ters tevreden mee Adn Koster: „Persoonlijk had ik wel iets meer verwacht. Maar de bles sure van Piet de Koeyer was voor ons wel een handicap. Hij is precies de man die op het juiste moment het beslissende tikje weet te geven. Een specifieke spits is hij niet, maar hij is toch onmisbaar in onze voorhoede. Toen hij wegviel door die bles sure was het heel at moeilijker om tot scoren te komen. Het ideale zou natuurlijk zijn om een echte spits te bezitten, met hem ernaast Maar ja, hoe komen we daaraan" Voor de rechtervleugelverde diger een droom, en wie weet misschien wordt die nog wel eens werkelijkheid. De zater dagvereniging Hoek wordt door vele Zeeuwsch-Vlaamse voet balverenigingen - en dan vooral door de zondagclubs - als een geschikte sparring-partner ge zien. Secretaris De Groot heeft dan ook al heel wat telefoontjes gekregen, en een deel van die oe fenwedstrijden behoort tot het verleden. Had bij Hoek niemand van de selectie behoefte om van vereniging te veranderen, veel aanwinsten waren er evenmin te noteren. Alleen L. van de Bran den van Clinge gaat de komende competitie de kleuren van Hoek verdedigen. Koster: „Ik heb hem nog niet zien spelen, maar ik heb gehoord dat hij een bruikbare kracht moet zijn". Met dit materiaal moet Hoek-trainer Dieleman in staat worden geacht tot goede prestaties te komen. En dat zijn ook wel de verwachtingen van bestuur en spelers. Koster: „Ik hoop en verwacht een goede competitie. Met de spelers die we daarvoor hebben moet dat zeker lukken" Eind januari is het zover dat de voetbalvereniging Hoek het feit kan herdenken, dat het 25 jaar geleden is dat de vereniging werd opgericht. Een feestelijk gebeuren, dat zeker niet onop gemerkt voorbij zal gaan. Een „handicap" is echter wel dat alle teams van Hoek dan nog volop in strijd zijn. Een competitie waarvan behalve spelers en be stuur ook de supporters van Hoek bijzonder veel verwach ten Adn Koster „tk ve+wacht een goed seizoen voor Hoekal reken ik zeker niet op een kampioenschap". Omslag ten?» ^oelman Jaco Verlinden, die dit seizoen voor Terneu- °°ys zal uitkomen. TERNEUZEN - Het zater dagvoetbal zit in de lift in Zee land. Meeuwen heeft zich ge red in de tweede klas en voor het eerst is Zeeland ook in de eerste klas vertegenwoordigd en wel door Arnemuiden. Voor Meeuwen uiteraard een gemis, de derby tegen de visserman nen, maar die plaats is nu in genomen door WHS uit Sint Annaland. De ploeg uit Tholen heeft een sterk seizoen achter de rug. Met een erg jonge ploeg werd toch vrit overtuigend de sterke derde klas getrotseerd en afgesloten met een kampi oenschap. Behalve een kampi oenschap zagen de Sint Anna- ianders ook nog kans om met eigen mensen een nieuwe kan tine te bouwen, met daarbij een nieuwe kleedgelegenheid. Hoe goed de sfeer is tn Sint Annaland. blijkt ook wel uit het feit, dat trainer De Frel uit Bergen op Zoom aan zijn veer tiende seizoen gaat beginnen en voorzitter Soeters liefst 28 jaar zijn functie heeft vervuld. De 55-jarige Soeters heeft er nu een punt achter gezet. Ge zondheid en zijn mening, dat de jongeren het nu maar moe ten doen, deden hem besluiten de voorzittershamer neer te leggen. Geen Thoolse derby dus meer voor WHS, maar ook niet voor Tholense Boys Vorig sei zoen nog speelden drie ploegen van het eiland in dezelfde klas, maar door de promotie van WHS, en de degradatie van Tholense Boys, blijft alleen Smerdiek in de derde klas over. Volgens voorzitter De Later van Tholense Bovs wordt het ook nu in de vierde klas een moeilijk seizoen voor de Boys. „Wezullen vermoede lijk wat gaan verjongen en onze selectiegroep uit eigen kweek wat verbreden", aldus De Later. De Boys hebben pas na een lange strijd met Rillan dia tenslotte de boot gemist en juist dat ex- derdeklasserschap maakt het zo moeilijk Volgens De Later namelijk wii iedere tegenstan der juist van de ex- derdeklasser winnen. Daar komt nog een probleem bij, want de Boys zulten het zonder echte trainer moeten doen dit seizoen. Machielsen is naar F C. Bergen gegaan en er was geen andere oefenmees ter be schikbaar De trainmg zal nu worden verzorgd door de ex- eerste-elftalspeler Houmus. In de derde klas is dus alleen Smerdiek gebleven De com petitie voor Smerdiek is in dubbel opzicht achteruit ge gaan In de eerste plaats mist de ploeg uit Sint Maartensdijk de derby 's tegen de buurman nen WHS (gepromoveerd) en Tholense Bovs (gedegradeerd), maar bovendien is door de splitsing in tweederde klassen het aantal wedstrijden enorm teruggelopen Vorig seizoen nog 26 wedstrijden en dit jaar maar 18 Voorzitter Hage van Smerdiek is dan ook met zijn trainer Swanen uit Ntspen (is pas Schuurbiers uit Bergen op Zoom opgevolgd) van mening, dat het van veel belang is on middellijk de nodige punten te pakken wii je kunnen mee draaien, omdat het anders wel eens te laat kan zijn Smerdiek beschikt over dezelfde selec- tiespelers De groep wordt aangevuld met enkele goede A-junioren, afkomstig uit het elftal, dat vorig seizoen nog in de Westbrabantse topklasse speelde

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 19