HW'24op zoek naar opvolger Leo Fokke Axel-team heeft nu spitsen voldoende OPT IS BI BELANGRIJK TOEGENOMEN ZELFVERTROUWEN STEEN IS De Feber weg naar Hubregtse en Polderman vertrokken Beter draaien ;rs Geruchten vogelwaarde - ven echter uit. Henk de Feber. een schutter met een reputatie, heeft het witte shirt verwisseld voor het blauwe shirt van Sluis kil. Steen-secretaris He Burget zegt niet zo gelukkig te zijn met de komst van enkele Brabantse ploegen in de derde klasse D De Burger- ..Meestal spelen ze technisch beter dan Zeeuwse ploegen. Belangrijkste punt is dat we er financieel met op vooruit zullen gaan met deze si tuatie De Brabantse ploegen nemen immers weinig suppor ters mee. en dat kan van de Zeeuwsch-Vlaamse derby's met gezegd worden' Trainer Piet Wissel heeft de beschikking over een voorlopige selectie van zeventien spelers Na een van de laatste oefenwed strijden - namelijk tegen de sterke zaterdagclub De Meeu wen uit Zoutelande - hoopt men meer klaarheid te hebben inzake de samenstelling van het eerste team en de vaste wisselspelers De selectiegroep van „zeven tien" dient twee keer per week aan te treden, namelijk op dins dag van 19.30-20 00 uur en op vri|dag van 19 00 tot 20 15 uur Vanzelfsprekend worden ook de spelers van de lagere elftallen verwacht. Teneinde ook de trai ning van de lagere elftallen niei te verwaarlozen heeft men een hulptrainer aangesteld, die zich vooral op de vrijdagavonden ex tra met deze groepen zal bezig houden. In de persoon van Willy van den Branden hoopt men een waardig vervanger te hebben gevonden voor F. Vonck, die zich voorheen met de training van de lagere elftallen bezig hield. Voorts is Walter van Duyse - speler in het eerste elftal van Steen - nog steeds belast met de training van de A-junioren Dank zij een goed gerichte trai ning en een goed moreel hoopt Steen ook dit seizoen voor de nodige veirassingen te kunnen zorgen Men is er zich in Steen kringen wel van bewust, dat dit seizoen de doelpunten opnieuw schaars en dus zeer waardevol zullen blijken te zijn ^larn-trainer Piet U ixxel. tlieeen xeterfieprneit i-im zeventien man Int si|" 1 i STEM SPORTKRANT '74 TERNEUZEN OP WE NAAR HOGERE KLA! TERNEUZEN - Uit het eerste elftal van Terneuzen zijn na af loop van de vorige competitie twee belangrijke pionnen ver dwenen. Rinus Polderman, de talentvolle spits en Cas Hu- bregtse de trainer hebben Ter- neuzen geruild voor een andere vereniging op hoger niveau. Ri nus Polderman vertrok naar het Tilburgse Willem II en Cas Hu- bregtse volgde Arie Stehouwer op bij Feyenoord. Hoe zal het team van Terneuzen reageren op deze verandering, zal deze ten voor- of ten nadele uitvallen? Een vraag die slechts beant woord kari worden aan het eind van de komende competitie. Toch is het nu al zeker dat het weggaan van Rinus Polderman een gevoelig verlies betekent, want spitsen met zulke kwalitei ten lopen er bepaald niet veel rond. De eerste veronderstelling zou moeten zijn dat Terneuzen dit verlies moet compenseren door meer inzet En inzet moet Terneuzen wel op kunnen bren- fen Trouwens dat heeft het wel ewezen in de laatste competi tiewedstrijd tegen Middelburg. Kattuutcde nieuwe trainer run Terneuzen. die de innedijke tank knipt l as Hubregtse - vertrokken naar de hevenanrd-jeupd In de rust werd Rinus Polder- - ap te vulpen. man vervangen. Van deze wissel was toen niet veel te merken. De technische snufjes waren er toen wel wat uit, maar de inzet reali seerde dat het evenwicht het zelfde bleef als voor rust. Terneuzen mag zich over het wegvallen van Rinus Polderman teen zorgen maken. Want de enners die de A-junioren heb ben gevolgd, weten dat hier vol doende talent tussen zit. waarop Terneuzen de eerste jaren kan bouwen Terneuzen-voorzitter Ben Roeland ziet het allemaal wel zitten: „Kijk, ik zie de toe komst vol optimisme tegemoet Daar zijn ook wel verschillende argumenten voor aan te voeren. Bijvoorbeeld: Terneuzen heeft vorig seizoen net de promotie gemist, een soort verkapte de gradatie dus, en ik geloof dat de jongens zich voor deze gemiste mogelijkheid willen revanche ren Dan ook nog zullen de jongens willen bewijzen dat zij zonder Rinus Polderman in staat zijn om prestaties te verrichten. Te vens bestaat de mogelijkheid, zoals ie dat wel meer ziet. dat bij lijk is zo veel mogelijk waarvoor zijn geld te geven" Terneuzen heeft behalve het nieuwe gezicht van de trainer er nog een ander nieuw gezicht bij- gekregen, namelijk Frank Dey, een 2o-jarige middenvelder uit Kloosterzande Zoals dat ge bruikelijk is bil Terneuzen zal Frank Dey hard voor een plaats een trainerswisseling het elftal gewoonweg beter begint te draaien. Ik wil met deze formulering besl ist niets afdoen aan de capa citeiten van onze vorige trainer Cas Hubregtse. daarvoor heeft Terneuzen teveel van hem ge leerd, maar je ziet het wel meer dat de komst van een nieuwe trainer een nieuwe impuls in het elftal brengt Wij kennen de nieuwe trainer Kattouw niet, maar wij hopen wel en dat staat primair in ons bestuur, dat laatstgenoemde in de thuiswed strijden zoveel mogelijk aanval lend voetbal zal prefereren. Want wij als bestuur prefereren het om het publiek alsTiet moge- in het eerste moeten vechten. Het Al-jumoren team van Ter neuzen herbergt ongetwijfeld veel talent Dit werd nog maar eens bewezen door het behaalde kampioenschap. Ook A2 heeft zijn sporen de afgelopen compe titie wel verdiend Beide elftal len staan onder deskundige lei ding van de eerste elftalspeler Han van de Hooft Komende competitie zullen er twee of drie A-junioren de grote stap naar de eerste elftal-selectie moeten wagen Ben Roeland „Hopelijk kunnen deze jongens zich snel ontwikkelen, bij de senioren selectie Zij mogen beslist niet verwachten ornaat zij een goede A-junior zijn dat ze zonder meer in net eerste opgesteld worden. Dat er voor het eerste team veel strijd zal moeten worden gele verd kun je wel snappen, als je een selectie tot je t hebt van dertig spelers"];,, 19 man komen in een wm, meestal niet aan de bak ik weet wel, het is een bij der grote selectie, maattaj ook zijn voordelen. Z0 woriJ nu veel harder gestreden v«IJ vakante plaats, omdat Ier als het ware de adem vi»3 concurrent in de nek voelt i officiële kennismaking tj trainer Kattouw en de «,2 was op 4 augustus. Katü neemt ook de lagere eifyu onder zijn hoede. Wij hopen dat de n1(„ trainer het uitstekend zal i» nen vinden met de spelers a als er dan eens onenigheid od staat, wat met uitgesloten! dan is er altijd nog de J striidsecretans Piet GeeüJ die bijzonder goede relaties» spelers en bestuui heeft tr,> doende kan bemiddelen Vm dat de nieuwecompetitiew spelen we nog een aantal oefi wedstrijdenom zo tot een b* team te komen. De oefen™ stnjden die Terneuzen et i heeft zitten gingen tegen Co Boys, AZW, HVV, Ternenat Boys, Breskens en Koewacht HULST - Trainer Guust Voet aan zijn tweede sei zoen bij het dit jaar vijftig jaar bestaande HW '24 toe - maakt er geen geheim van dat zijn formatie een moei lijke competitie tegemoet gaat. Voet: „Het wordt op nieuw een lastig seizoen. Het krachtsverschil zal weer ni hil zijn. Dat was het de vorige competitie in de derde klasse en dat wordt het nu weer. Je kunt je weinig misstappen veroorloven. Er zijn geen uitgesproken zwakke ploe gen bij. Een paar nederlagen en je staat op een plaats waar het onaangenaam toeven is. De komst van enkele nieuwe Brabantse ploegen zie ik niet als een nadeel. Voor de pen ningmeester ligt die zaak na tuurlijk anders, want er stromen bij dergelijke tegen standers minder pegulanten de kassa binnen dan bij Zeeuwsch-Vlaamse tegen standers". Vorige competitie heeft HVV '24 geen enkele uitwedstrijd tegen Zeeuwse tegenstanders gewonnen. Daarentegen toonde HW '24 dat het een specifieke thuisploeg was, want op het knusse sportcomplex aan de Zandstraat bleven de blauwge len ongeslagen. Guust Voet: „Als de jongens tijdens de wed strijden dezelfde inzet tonen als die ze op de trainingen demon streren staat het voor mij vast dat we ook in de uitwedstrijden meer punten gaan verzamelen. Dan wacht ons opnieuw een succesvol seizoen". Hoewel Guust Voet verwacht dat er opnieuw een competitie voor de boeg staat waarin de krachtsverhoudingen weinig uiteen zullen lopen, wil hij Axel toch wel lichtjes favorietstellen. Immers het heeft in zijn nieuwe aanwinsten Van Gink (ex-St. Gilles-Waes), Martens (Corn Boys) en Timmers (Zaamslag) drie specifieke spitsspelers waarmee terdege rekening ge houden zal moeten worden. Voorts wil trainer Voet graag kwijt dat hij het liefst nieuwko mer Jong Ambon niet op „zon nige dagen" wenst te ontmoeten. Dit team heeft immers de laat ste jaren bij zomerse temperatu ren blijk gegeven juist dan enorme prestaties te kunnen le veren. En HVV '24-trainer Voet heeft dit bepaald niet van „ho ren zeggen". Hij heeft vorig sei zoen aan den lijve ondervonden hoe zijn team tijdens een oefen wedstrijd - nota bene op eigen veld - door de Ambonezen werd weggespeeld. Tijdens het gesprek met de Hulsterse trainer valt ook het woord spitsspeler. Wie zal bij HVV '24 de opengevallen plaats van Leo Fokke gaan innemen. Zoals bekend is Fokke naar Oostburg vertrokken, waar hij een kapperszaak is begonnen Reden om er bij de Hulsterse formatie een punt achter te zet ten. Dat zal geen eenvoudige zaak worden, want Fokke speelde juist het afgelopen sei- klTIIÏÜII'jl HW '24-trainer Guust Voet: Krachtsverhoudingen lopen weinig uiteen. Ik tip wel Axel lichtjes als favoriet, want de Axelse aanval is aanzienlijk versterkt". zoen vrij sterk als spitsspeler Vroeger en harder ook dan andere jaren is de blauwgele kerngroep begonnen met de trainingen. Tijdens de laatste voetbalgebeurtenis van het voorbije seizoen - het interna tionale grenstoernooi - nam HVV '24 reeds enkele proeven, maar op dat moment was trainer Voet op familiebezoek in Ca nada. Terecht wil de HW- oefenmeester zichzelf overtui gen van eventuele nieuwe gega digden, die de opengevallen plaats van Fokke zouden kun nen innemen. Daarom was een „vroege" en „harde" training van essentieel belang De Hulsterse formatie zal in eerste instantie van start gaan met een kerngroep van achttien spelers, waarbij twee doelver- dedigers. De kans is echter zeer groot dat de achterspelers Joop Esse- lingen Wout de Nijs-die beiden met hardnekkige blessures suk kelen - in de beginfase van de nieuwe competitie verstek zul len moeten laten gaan. Ondanks dat begint HW '24 optimistisch aan het nieuwe seizoen De juiste instelling is er. en dat is een zeer belangrijk punt AXEL - Axel-trainer Rudi Steel begint met heel wat min der zorgen aan zijn tweede seizoen bij de Axelaars dan een jaar geleden, toen hij het trainers-roer overnam van Toon van de Velde. Logisch, want toen Steel aan het begin van het vorige seizoen debuteerde als oefenmeester had Axel net met een levensgrote inzinking te kampen gehad. De Axelse bri gade was net gedregadeerd uit de tweede klasse en er is een prettiger begin voor te stellen dan uitgerekend bij een club die net een trap lager getuimeld is. Steel ontweek de moeilijkhe den echter niet. Met een geheel eigen aanpak wist hij de sfeer in de Axelse selectiegroep op te vijzelen en tot ieders verbazing speelde Axel vorig seizoen de hoofdrol in de derde klasse D Het kampioenschap werd op het nippertje gemist, evenals de promotie via de na-competitie Steel: „Kijk, aan het begin van het seizoen had ik nooit op een kampioenschap durven reke nen. Normaal gesproken heb je tijd nodig om je te herstellen na een down-periode Dat we me teen na die degradatie zo sterk terug gekomen zijn heeft me voldoening en vertrouwen in het team geschonken. In de na- competitie hebben we veel ge leerd. Want het was toch in feite te gek dat je uit spelend met grote cijfers verloor van ploe gen. die je thuis ondersneeuwde Dan geef je die verre reizen wel de schuld, maar dat is natuurlijk lariekoek, want je tegenstander zit met datzelfde probleem We hadden gewoon nog tekortko mingen en die moet je willen zien". Dat de promotie op het nip pertje gemist werd betekende niet dat dat als een genadeslag ervaren werd in Axel. Verre van dat. Axel kende een groots sei zoen. De publieke belangstel ling was beter dan ooit tevoren en de sfeer nimmer zo goed De supporters stonden als éen man achter hun favorieten Er werd zelfs een supportersclub opge richt op initiatief van Rem Die- leman en Dag Antheunis, een club die al rap meer dan 175 le den telde. „Ik vind zoiets fantastisch. Die steun van het publiek is on ontbeerlijk. Het is voor mij ook een teken dat we voetbal ge speeld hebben dat voor het pu bliek aantrekkelijk geweest moet zijn. Ik hoop dat we ook in het nieuwe seizoen op de steun van het Axelse legioen kunnen rekenen. Vooral bij de verre uitwedstrijden die we gehad hebben doet het je goed als je ziet dat er een paar bussen met supporters meereizen Dit seizoen zai Steel het zon der enkele routiniers moeten doen. Piet Verpoorte, de emi nente doelman die vele jaren het Axel-doel verdedigde, werd vlak voor het eind van het vorig seizoen door hernia geveld. Ver poorte had overigens toch al aangekondigd te zullen stoppen De trainingen werden hem wat teveel, en door drukke werk zaamheden in zijn slagerij leek het hem beter de laatste jaren rustig in het derde team van Axel te spelen Voor Steel houdt het in ieder geval een flinke aderlating in. Verpoorte had zijn klasse immers al op versch illende plaatsen - in het Zeeuwse elftal en bij Gantoise in het Belgische betaalde voetbal - bewezen. Paul van Hecke en Rob Wieland, de jongste keeper, dringen nu om een plaats onder de lat. Behalve Verpoorte keer den nog twee routiniers het eer ste team van Axel de rug toe, om de laatste voetbaljaren in een lager team te slijten. Leen Dey en Karei Verbunt, beiden met enorme verdiensten voor Axel. Voor de 30-jarige Steel, zelf uit de Axel-stal afkomstig, een ge voelig verlies. Steel: „Ik wist dat het ging gebeuren. Het was eind vorig seizoen al zeker, dus als een verrassing komt zoiets niet De selectie voor het eerste en tweede team bestaat echter uit dertig spelers en er zit materiaal genoeg tussen om een minstens zo representatief team samen te WmÈMm Rudi Steel: „Axel is enkele routiniers kwijtgeraakt. maardm'H de komst van een drietal spitsspelers tegenover. We brengen een zeer representatief team op de been" stellen als vorig jaar Steel: „De nieuwelingen zul len zich natuurlijk moeten waarmaken in de oefenwed strijden. Er is een selectiegroep van dertig spelers. Ieder krijgt in de oefenwedstrijden de kans. Ik heb voor mezelf al wel zo'n bee tje uitgemaakt wat het team gaat worden, maar ze mogen in het voorprogramma allemaal spelen Als een speler bijvoor beeld de indruk geeft dat hij bij mij geen kans krijgt, terwijl ik het alleen maar doe voor het elf tal, dan komt zo'n jongen er tijdens de wedstrijd zelf wel achter dat hij niet mee kan ko men Dat is weer eens een am* ssnpsk" En wat de kansen van te'! het nieuwe seizoen betq Steel: „Je kunt er zo moe iets van zeggen. Het moelj beetje meezitten krachtsverschil is gering >4 ste voorbeeld wat dat W vond ik Breskens. Breskens] vorig seizoen op het ntfw~ ontsnapt aan degradatie speelde zijn moeilijkste strijd vorig seizoen tegen kens Voor mij was Breskena van de betere ploegen i»®.| rdekias Kun je nagaan van kunt zeggen hebben een goed seizoen ter de rug, en als bestuuj We dik tevreden. Natui wil je altijd meer, mai dacht dat je ergens tevr moet zijn. In de laatste strijden hebben we we kele punten laten lij maar achIk heb het zegd, iedereen was dik tt den". Dit zegt Arie Spon uit Vogelwaarde, de tnai al vele jaren de kas in bezit heeft van de plat lijke voetbalvereniging gelwaarde. Een vereniging waar no echte Zeeuwsch-Vlaamse i sfeer heerst, en waar het buurtverenigingen en v< voor Belgische voet bate toch wel bijzonder moeilijk om talent weg te "kopen" ook die traditie werd door fJan de Roo. de Goes-dingent\ draaien in de tweede klas" BRESKENS - De forma van Breskens-trainer Kraker, die aan het begin v de voorbije voetbalcompe lie als een mogelijke tit< kandidaat werd aangezii kon dat gedurende die coi Petitie niet waar maken. E iverd na een goede eers helft een teleurstelling en 1 resultaat zal iedereen w bekend zijn. In de twee «elft van die competitie dat u, de eerste wedstri vogelwaard e-Breskens bep Breskens-aanvoerd iet de Winde een herse schudding op. Het gemis van hun aanvoert «J^Vens de laatste man in I I S elftal- kwam duidel toar voren Tot de laats «o men'^tVrTel"l'sad,ea "iet trainer-speler ST. JANSTEEN - „In het begin van de vorige competi tie was er sprake van een aantal angstcomplexen. Kijk, we waren net gepromo veerd en je komt in een geel nieuwe omgeving terecht met gerenomeerde tegen standers. Daar kijk je tegen op. We hebben de ploegen in de derde klasse misschien wat overschat. Ons zelfver trouwen was nog niet groot genoeg in die beginfase. Daarom heeft het naar mijn mening zo lang geduurd, voordat Steen vorig seizoen zijn supporters het nodige vertrouwen schonk", zegt Steen-secretaris Maurice de Burger. ;,Die angstcomplexen zullen dpze competitie wel verdwenen zijn. De jongens zullen zich nu niet meer laten beïnvloeden door de naam „derde klas" In derdaad hoeft Steen zich wat dat betreft geen zorgen te ma ken. Tegen sterke tegenstanders werden vorig seizoen - zowel uit als thuis - zeer fraaie resultaten behaald en Steen handhaafde zich met verve m de derde klasse. Secretaris Maurice de Burger: „Ik zie er dan ook wel een middenmootplaats inzitten voor Steen, want ik constateer een grotere eenheid in de ploeg De „hamvraag" voor mij is of ze het tot aan net einde'van de competitie zullen kunnen vol houden. Als dat laatste lukt. dan zie ik geen enkel probleem" De „ratten" hebben er voor dit seizoen niemand bijgekregen. ook al gonsde het na afloop van het seizoen van de geruchten dat Steen er enkele spelers bij zou krijgen. Die versterkingen hle-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 14