PIET NIET LINDENBERG KAN BUITEN VOETBAL SPORTKRANT SCHUTTER AD SIEREVELD TALENT VAN VLISSINGEN AANTAL STRAFZAKEN IN ZEELAND LOOPT TERUG Betaald voetbal voor mij te hard Hier (huis ervaring llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllll AN U DEN'S leepvaart- en '-Maatschappij B.V. erktuigkundigen erktuigkundigen TENOTYP Tekst: Ton koomen Foto's: tor de Boer Redactie en Lav-out: Ton koomen. ui figuurtje herhaald stikte wijde rechte pijpen 'gestemd. MIDDELBURG - Piet Lin denberg keert terug naar zijn oude honk. De Zeeuwse oefen- meester. die een geweldige repu tatie heeft opgebouwd, krijgt dit seizoen opnieuw Middelburg onder zijn hoede, de ex- landskampioen bij de amateurs, die hij door en door kent. Im mers Piet Lindenberg. een klin kende naam in het Zeeuwse voetbalwereldje - en ver daar buiten - trainde Middelburg al eerder zestien jaar lang. Hij bracht Middelburg van de derde klasse van de K N VB naar de eer ste klasseen voerde het Zeeuwse hoofstedelijke team naar het landskampioenschap bij de amateurs. Op een gegeven ogenblik vond Piet Lindenberg het welletjes bij Middelburg dat toch een stuk van zijn leven geworden was Hij vertrok naar Veere en Goes en had bovendien zijn bemoei enissen met het Zeeuwse elftal Lindenberg „Je kunt niet je hele leven bij een vereniging blijven. Opeen bepaald moment raak je uitgekeken op elkaar, dan kun je alleen nog maar naar beneden tuimelen Daarom ben ik er toen vertrokken In de beste verstandhouding overigens, an ders zou ik er nu ook niet terug gekomen zijn, want het is een fijne vereniging Bovendien ligt er nu werk voor me. want ik zou niet liever willen dat Middel burg zo snel mogelijk doorstoot naar de hoofdklasse die pas ge vormd is" Een duidelijke taak dus voor de man die onmogelijk buiten de voetbalsport zou kunnen, al weet hij genoeg te relativeren Zijn kennis van de voetbalsport is enorm Hij kent alle groten Heeft er met zeer velen samen gespeeld in de periode dat het betaalde voetbal in Nederland zijn intrede deed en Lindenberg nog in RBC voetbalde Linden berg: „Ik heb gespeeld met Ge orge Knobel een goede vriend van me waar ik nu nog regelma tig contact mee heb Kees Rijvers, de huidige oefenmeester van PSV en Frans Bouwmeester, de schitterende aanvaller van NAC en Fevenoord Piet Lin denberg heeft ze allemaal ge kend er samen mee gespeeld en ze hogerop zien komen in train- ersfuncties in het betaalde voet bal Heeft Piet Lindenberg zelf nooit zo n functie geambieerd? Lindenberg: „Nee, eerlijk niet. Ik ben gek op voetbal, maar ik heb ook een vrouw. Ik denk niet dat ik dat harde wereldje van het betaalde voetbal zou aankunnen. Ik ben daarvoor waarschijnlijk ook teveel streekgebonden. Ik ben een op- en-top Zeeuw. Mijn vrouw gaat ook altijd mee naar de wed strijden. Ik voel me hier thuis. Bovendien zie je zo weinig goede voorbeelden van ge slaagde trainers in het betaalde voetbal Het is toch al een ris kante baan. dat zie je zelfs in het amateurvoetbal, maar zo kei hard als men met de oefenmees- ters in het betaalde voetbal pleegt om te springen ligt mij met zegt Lindenberg, die des tijds zijn kandidaat- oefenmeesterdiploma nog be haalde in Rotterdam onder lei ding van ir Ad van Emmenes f- .v^.. vo. yc.l UUI jt l((tl op elkaar uitgekeken raaktLindenberg voelt zich geluk- Piet Lindenberg ..Ik ben eren weggeweest btj Middelburg, omdat te moet zorgen dat je niet *k> kig met zijn werk voor het Zeeuwse amateurvoetbal Lek ker pionieren in Zeeland met het Zeeuwse team. waarvan hij nu al weer verschillende jaren de supervisie heeft Lindenberg „Dat is leuk werk Het zou alle maal nog beter moeten functio neren. Meer medewerking van de verenigingen zou je moeten hebben Het is een kwestie van lavreren vaak Wel eens moeilijk te combineren met een trainers- functie bij een Zeeuwse club Als je bijvoorbeeld Meeuwen of Middelburg traint zelf. moet je uitkijken met de selectie voor het Zeeuwse team Het zit er gauw in dat ze zeggen, kijk, die krijgen wel een kans. die zitten dicht bij het vuur Om het Zeeuwse elftal echt optimaal te laten functioneren zou je eigen lijk een full timme-trainer moe ten hebben. Iemand die regel matig wedstrijden bezoekt in de hele provincie Het is toch al vrij uitgestrekt met het water ertus sen en om de zaken nu helemaal goed te volgen is een ondoenlijke zaak." Lindenberg, eerder ook trainer van Veere en Goes roeit met de voetbalriemen die hij heeft. Zo goed mogelijk, zoals hij alles zo goed mogelijk aan pakt. Hij is immers verknocht aan voetbal en aan Zeeland, net zoals hij dat is aan zijn werk bij De Schelde, een administratieve functie die hij nu al 28 jaar uit oefent. Lindenberg houdt zich bezig met de opleiding van trainers voor het D-diploma en keert dus nu weer terug naar zijn oude vertrouwde Middelburg. Een club waar hij graag weer naar toe gaat. Lindenberg: „Het is er fantastisch werken. Je krijgt er alle vrijheid. Men weet je te res pecteren. Met het bestuur is het prettig samenwerken. Middel burg is nu weer in een periode van opbouw. Ik hoop dat dat lekker zal verlopen en het team klaar kan stomen vooreen goede klassering. Ik ga er vol goede moed tegenaan, want nogmaals, ik kan niet meer buiten voet bal"... VLISSINGEN - Een van de paradepaardjes van Vlissingen - met Middelburg tot de top beho rend in het Zeeuwse amateur voetbal -is ongetwijfeld Ad Sie- reveld. de jonge talentvolle rechtsbuiten. De 22-jarige Sie- reveld heeft een belangrijk aan deel gehad in het behoud van het eerste-klasserschap van Vlis singen. Zijn schutterskwalitei- ten zijn niet alleen opgevallen bij Piet Lindenberg-die evenals Siereveld werkzaam is bij scheepswerf De Schelde in Vlisr singen - de coach van het Zeeuwse elftal, maar ook bij De Vroet, oefenmeester van het na tionale Jong amateurelftal. Siereveld werd geselecteerd voor het Jong amateurelftal - een team dat vorig seizoen voor het eerst functioneerde - en dat werd door de 22-jarige Vlis- smgse aanvaller terecht als een hele eer gezien Siereveld „Op Ad Siereveld „Ik had het leuk gevonden als ik wat van het Vhssingen-bestuur gehoord had toen ik geselecteerd werd voor het Nederlands Jong a- mateurelftal Dat is me tegenge vallen" die manier krijg je de kans je in de kijker te spelen Dat kreeg ik gelukkig ook wel in het Zeeuwse elftal, maar nu heb je toch meer kans op de voorgrond te treden Siereveld speelde een tweetal se lectiewedstrijden in Zeist en zijn kwaliteiten waren in de ogen van de trainer De Vroet van dien aard dat hij zijn plaats in het nationale team waard was Siereveld „Het kwam uitgere kend op het goede moment Net in de periode dat het wereld kampioenschap voetbal in West-Duitsland voor de deur stond. Ik heb met het Jong ama teurelftal wedstrijden meege speeld - oefenduels - tegen Uruquay, het Nederlands elftal en een paar keer tegen Saarland Op zo n moment speel je tegen de beste voetballers van Neder land Cruyff speelde toen ook mee. Dat is eèn geweldige ervaring voor je. Als je ziet wat Cruyff allemaal heeft bereikt in de voetbalsport is het geweldig tegen zo'n ster te spelen. Dat vergeet je niet zo snel. We heb ben ook in Noorwegen gespeeld tegen het nationale Noorse jeugdteam. Dat werd een doel puntloos gelijk spel. Zulke wed strijden maken indruk op je". Administratief medewerker Ad Siereveld voelde zich uitste kend thuis in dat gezelschap fywaliteit heeft de Vlissingse speler voldoende Piet Linden berg heeft hem niet voor niets de laatste twee seizoenen ingezet als vaste kracht in het Zeeuwse elftal. Siereveld: „Ik vind dat een hele eer. Iedereen kijkt daar misschien verschillend tegen aan, maar voor mij betekent het heel wat om gekozen te worden in een vertegenwoordigend elf tal Je speelt interessante wed strijden Neem bijvoorbeeld die ontmoetingen tegen Anderlecht en FC Amsterdam en tijdens het Hollandia-toernooi in Kloe- tinge Daar doe je de nodige er varing op" Of Siereveld wel eens gedacht heeft aan overgang naar het be taalde voetbal'' Siereveld „Na tuurlijk sta je daar nooit afkerig tegenóver, maar je moet wel we ten wat je doet. Je moet niet op de eerste het beste aanbod in gaan Ik heb een keer de kans gehad om in België te gaan voet ballen Bij Gillighem een vier- de-klasser in de buurt van Kort- njk Daar werd aardig betaald, er zou een huis voor me zijn en er werd voor werk gezorgd Maar ik ben er niet op ingegaan Ik heb verkering, wil binnenkort trouwen en ik weet wat ik hier heb Ik werk m Vlissingen met veel plezier en moet maar af wachten wat het elders wordt Voorlopig voel ik me happy bij Vlissingen" Toch moet Siereveld nog wel een zaak van het hart wat het bestuur van Vlissingen aangaat. Het heeft Siereveld pijnlijk ge troffen dat de belangstelling voor zijn prestatiesin het Neder lands Jong amateurelftal aan het bestuur van Vlissingen zijn voorbijgegaan. Siereveld: „Ik zou het op prijs gesteld hebben als men eens had geïnformeerd naar het hoe en wat. Ik mag toch aannemen dat het voor de Vlissingse bestuurders geen alledaagse zaak is dat er spelers voor een Nederlands team uitverkoren worden. De begeleiding was ronduit waar deloos. Alleen de trainer toonde belangstelling, maar van nie mand van de Destuursleden heb ik ook maar iets gehoord. Mis schien dat dat in de toekomst nu veranderen gaat", besluit Ad Siereveld. die zich dit seizoen weer voor de volle honderd pro cent wil inzetten voor zijn ver eniging om zo een gooi te kun nen doen naar de hoofdklasse Want daar hoort in feite min stens één Zeeuwse vereniging in vertegenwoordigd te zijn, de re putatie van Middelburg en Vlis singen kennende Siereveld hoopt uiteraard dat aan het eind van dit seizoen blijkt dat het Vlissingen geworden is... ven 14 -15 Rotterdam istige uitbreiding van onze lun grote handelsvaart vragen Wil >ma A rrne aan bovenstaand adres ?r nr. 010 - 36 33 00. Na kantoo - 92. KE kantoorkrachten s Helleputtestraat 15 TELEFOON 01600 - 7 Jt> I „,ÜaST - Er 's een procen- 'Mugloop van het aantal i b'i de KNVB Afde- I'an(' te constateren ten "jv'h'e van het vorig seizoen. 'Iltmaal'' °'''ers b ik nog niet ''gelopen I 'nr. ik,, °P een rijtje staan". Ui»f?8-^""bakker, de nog I straf 'aar' secretaris van de IwlL°?missie van de Afdeling I taf I "maar dat er minder I ./"aken geweest zijn in het seizoen staat wel I itilri, i- eerheugende ont- al loopt alles nog '*n i» a's Steenbakker, al TerhanH '"ifunctie en langza- I f" in I een "ion6e ouwe •'Hen s,rafv'ak, graag zou I >ita.ato0ze bron van irritatie |Wldh!fenbakker Is bijvoor- Shno HS.ïhl1 'n strafmaat- ™ng die de KNVB voor de '"'tóe voefhaH toepast - de be" fk de rSra met name- en Uil, B-amateurs - en SWvan ,verschillende afdelin- &e KNVB - de afdelin- i *ttka"en autonoom - te I Wt .ai?' S'eenbakker: „Dat ie ernto ueve gezichten. Als je 80Ie bonzen aan het werk ziet kun je het dikwijls niet meer volgen Ik krijg sterk de indruk dat er sprake is van klasse- justitie Als je ziet Vat voor overtredingen er begaan worden in het betaalde voetbal en de straffen die dan worden uitge deeld. nou dat staat naar mijn smaak in geen enkele verhou ding tot elkaar De KNVB straft Zonder meer milder dan de afde lingen. Maar dat is gelukkig niet mijn verantwoording" In de Afdeling Zeeland van de KNVB is het gebruikelijk bij voorbeeld dat een speler die uit het veld gestuurd wordt meteen automatisch geschorst wordt. Steenbakker: „Dat vind ik een logische zaak. Neem maar een voorbeeld. Het is toch normaal dat iemand die een speler knock-out slaat er de volgende week meteen naast staat. We re kenen er ook min of meer op dat de verenigingen zelf disciplinair gaan straffen. Kijk, zo hoort het naar onze mening. Pas dan heeft het straffen zin Wat dat betreft zitten we in Zee land goed De medewerkmg van de verenigingen is zeer goed De verstandhouding uitstekend In het begin was er misschien nog wel eens wat wrijving Dat is be grijpelijk Ik was nog piepjong toen ik secretaris van de straf- commissie werd Net 25 jaar Dan bekijkt men hel wat arg wanend Die tijd is geweest Ik hak nu tien jaar met hel bijltje en dan weet je wel wat er te koop is" Meest ideale gang van zaken zou Cees Steenbakker het vin den als bijvoorbeeld de sectie betaald voetbal van de KNVB een geheel eigen strafcommissie zou hebben met eigen reglemen ten. los van de amateurs Steenbakker „En dan knjgje rare verhoudingen Dat valt de spelers in de lagere regionen op Ze zien de tv-uitzendingen. zien wat voor overtredingen er wor den gemaakt en horen later wat voor straffen er worden uitge deeld voor die overtredingen Ze gaan vergelijken en voelen zich dan onrechtvaardig behandeld Daardoor komt het ook dat de KNVB-amateurs minder zwaar gestraft worden dan de ama teurs in de afdelingen Er zou meer overleg moeten komen tus sen de KNVB en de Afdelingen om tot een meer uniforme aan pak te komen In de tien jaar dat ik nu in de strafcommissie van de KNVB Afdeling Zeeland zit heb ik zo'n vorm van overleg nog maar eén keer meegemaakt in Zeist Voor de rest laten ze je rustig je gang gaan In de toe komst moet dat beslist meer ge beuren Steenbakker is er in ieder ge val van overtuigd dat er in de Afdeling Zeeland op de juiste manier gehandeld wordt. Steenbakker: „We hebben het voorbeeld van Limburg gevolgd. Daar functioneerde het uitste kend Hier mogen we zeker niet klagen. Het aantal strafzaken loopt steeds meer terug. Dat is temeer verheugend als we reke ning houden me» het feit dat het aantal wedstrijden jaarlijks toeneemt". Met echte uitwassen komt de strafcommissie van de KNVB Afdeling Zeeland - bestaande uit de heren A. M van Varik (Middelburg) voorzitter: C Steenbakker (Hulst) secretaris, W H. Ooms (Kerkwerve) en H. Klein (Rilland-Bath) als gedele geerde van het afdelingsbestuur - nauwelijks te maken Steen bakker: „Klachten komen er de laatste tijd nogal eens uit de kringen van het zomeravond voetbal Daar wordt nogal met wat ongerechtigde spelers ge werkt We zijn nu het zomera vondvoetbal m Goes aan het doorlichten, want daar deugde het lang niet Zwaarste straffen vallen voorts bij valsheid in ge schrifte en voor het slaan van de scheidsrechter Doch dat zijn uitzonderingen Ik noem het zeldzaam voorkomende ver lengstukken van gewone straf zaken Overtredingen in de overtreffende trap Gelukkig hebben we daar in Zeeland weinig mee te maken Mijn grootste wens is dat de samen werking tussen de Strafcommis sie van de KNVB Afdeling Zee land en de clubs steeds beter zal worden Dat men inhaakt op onze werkwijze Dat kan het aantal strafzaken alleen maar drukken in de toekomst En dan natuurlijk dat de discussie bin nen de KNVB loskomt over een meer uniforme aanpak. Dat is noodzakelijk om de zaak „eer lijk te kunnen verkopen" AMATEUR VOETBAL ZEELAND Piet de Maat, Rien de Jonge, Peter Snelders en Rogier Seghers. Erik Ossewaarde en Eduard Brinkman. Cees Steenbakker

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13