cestectóio rild IAAT EN MEDEDOGEN VOOR EEN KIDNAPPER Schreeuw om wraak Niet te geloven ekkerlang, dligwarm Ontvoerder bekent na moeizaam verhoor: Dakgoot siscursus Hofnarfabriek ontsteld Nieuwsgierigen in Waalre: BUREN VAN ONTVOERDER: Industriebond NKV tegen werving buitenlanders bij „Vulcanus" binnenland buitenland ar ongevaarlijk is het gharige ruige herewarme tatie bont ;els verwerkt soms met ipa-acbtige inzetstukkeu net grote kraag en allende knopen. Kinderlijk Vriendelijk Geweldig Prettig a de mutsen met passende sjaals, onver- jdelijk in het winterbeeld a de mode bij rokken vesten en ruige jassen. mêlee's,bouclé's,o.a.in grote modekleur brique. !uw in de kollektie van C&AI Beg Zonder er verzei raven Lukraak Nissenhut 1e!T,Sdagno®: "Wp" h^p^ömaar ik plichtige papier uw pen N.A.C. (2) Huurpolitiek Huurpolitiek (2) Zestienhoven twee weken dicht I vn|^9 23 augustus 1974 11 ik-sluitende muts met rotetm Wf il in opengebreid kantmotiei. jebreide brochure een er postzegel, met uw PBNA, afd. Mondeling irdnummer 457, linker bovenhoek SISCURSUS. Of bel 231. nwaantk. (Van een onzer verslaggevers) AALST Een groep nieuws- gierigen heeft 'n soortt dode- Jracht betrokken voor de vil la van Hofnar-fabrikant W. Pesseis in Aalst, wiens 5-ia- rjge dochtertje Caroline het eerste Nederlandse slacht- 0[(et werd van een kidnap- pinf gevolgd door moord. Een oude man, zwart, sjofel, een type uit een Anton Cool- ei roman staart verbijsterd voor zich uit, een traan rolt van zijn wangen. Voor hem is een nachtmerrie uit het ver leden opnieuw uit de hel op- Vorig jaar werd zijn klein kind vermoord door een 15- iarige psychopaat uit Waalre vlak bij de plek waar de ouders van Caroline met de nacht van hun geld en posi tie hun kind niet konden be schermen tegen de onbegrij pelijke daad van een buurt genoot In gebroken zinnen, flarden vol pijn, vertelt de oude man op de fiets van zijn klein kind- Welke krachten hebben hem tn de talloze anderen gedre ven naar de villa van Pes- sers aan de Marijkelaan in Aalst- Want Caroline's ouderlijke huis is nu al een luguber bedevaartsoord geworden- Auto's rijden langzaam voor bij, stoppen, hoofden draaien naar de villa, fietsers en brommers stappen af, en op het hek voor de tuin zijn tientallen verenigd in een or gie van haat- „Die flikkers zijn dinsdag nog verdedigd op de tv", zegt een man die gretig van af de vroege uren naar het huis heeft gestaard- Hij is een van de vele gieren die neergestreken is op een lijk- Zijn schreeuw om wraak wordt versterkt door de kol- lektieve bloeddorst van de menigte: - Gelijk de kogel- Dan is het mee afgelopen. Dertig jaar cel is nog te weinig- Als het mij was gebeurd ging ie er aan ook na dertig jaar. - In een communistisch land gebeurt zoiets niet. Voor een tientje hangen ze je daar al op - Hij is natuurlijk een ama teur geweest, een goeie ge routineerde doet zoiets niet- - De poen, dat kan ik begrij pen, maar dat hij dat kind vermoord heeft-.- - Als ik hem zie maak ik hem gelijk koud- Dan maar de bak In- - Tegen zoiets kun je je kind niet beschermen. - Eén spuitje-..-hup afma ken- Vakantiegangers in korte broek, huisvrouwen met kind achterop, een taxi-chauffeur die vandaag niet wil werken, zomerse meisjes, een heertje die honden uitlaat, arbeiders met stoppelkaken, kantoorty pes, een modieuze verschij ning uit het westen zijn wonderlijk eensgezind in hun bloed- en vergeldings drift- De oude man wiens klein zoon vorig jaar werd ver moord staart weer leég voor zich uit. Hij herhaalt zijn drama en vindt telkens een sympathiek gehoor- Dan draait hij zich abrupt om en fietst weg- „Hij is er nog kapot van alles komt weer op hem af net als die ouders van Caro line het nooit zullen kunnen vergeten", zegt een man- Hij spuwt on de grond en her haalt: „de kogel--.mee de ko gel-..-" (Van onze verslaggever) AALST Een lieve vrien delijke wat kinderlijke jon gen. Zo omschrijft de Eindhoven- se Simon Stevinstraat haar straatgenoot Edgar van de L-, 19 jaar, die gisteren be kend heeft de 5-jarige Caro line Pessers vermoord te hebben na een kidnapping. De Simon Stevinstraat is verbijsterd, kan nauwelijks geloven wat er is gebeurd en verdedigt bewogen de fami lie van de vermoedelijke moordenaar. Echtpaar op nummer 7 (bu ren van Edgar van de L.): „Edgar was typisch een beet je kinderlijk. Hij kon met kinderen spelen of het leef tijdgenoten waren, alsof hij zelf een kind was. We weten niet hoe het mogelijk is ge weest. Edgar was onze vriend. Hartelijk. Altijd had hij goeie zin. De ouders wa ren lieve mensen die altijd voor je klaar stonden. Als je zijn koppie ziet dan kun je niet geloven dat hij tot zoiets in staat is geweest- Het was een keurig gezin. De vadei had, geloven wij, een rij school en alle vier z'n jon gens kregen 'n autootje van hem en mochten allemaal ie ren. De buurman op nummer 5, een oude man, was stapel met hem. Ik heb hem nooit zien huilen, maar toen hij hoorde wat er gebeurd was Het echtpaar van Hoof num mer 11: „Het waren nette mensen en de jongen was altijd vriendelijk hij kou honderduit met de kinderen kletsen." Mevrouw Stöves-Toirkens nummer 17: „Het waren pri ma buren, altijd vriendelijk de ouders kunnen er niets aan doen. Van mij hoeven ze niet te verhuizen"- P. Coolcn nummer 21: „Het was een geweldig gezin en buitengewone ouders nooit hinderlijk of lastig. Zij is een héél sympathieke vrouw en de jongen was ge woon een prettige jongen. Nooit deed hij iets kwaads. Ik voor mij vind het erger voor de ouders van de moor denaar dan voor de ouders van het vermoorde kind. Want ais je beseft dat je kind zoiets gedaan heeft dan stort je hele wereld in el kaar". W. Walraven nummer 2S: De familie was teruggetrok ken. Ze waren wel prettig «aar de hele straat gaat ach teruit. Er heeft een publieke vrouw op de hoek gewoond en ik kan er drie op een rijtje noemen die weg wil- leiii". idly jack van imitatie roodvok ,(Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Kort na zessen gistennorgen veran derde de wurgende onzekerheid waarin de familie Pessers in Waalre sinds dinsdagmiddag kwart over twaalf verkeer de in een verpletterende zekerheid: Dochtertje Caroline (5) was dood. Geschokte rechercheurs hadden het lijkje kort tevoren opge graven op de plaats die de inmiddels aangehouden verdachte had aangewezen, een afgelegen plek bij de gemeentegrens tussen Vessem en Oirschot, nauwelijks tien kilometer van de ouderlijke woning. j Enkele uren later zei een be wegen officier van justitie, mr. A, Messchaert, hoofd van het Bossche panket tot de op een persconferentie verzamel de journalisten: „Er is een da- I der aangehouden en het meis je is gevonden. Het kind is dood. Het is dius een gebeuren met een fatale afloop- Het zal U duidelijk zijn dat deze af top ons bijzonder heeft aan- ïegrepen". Ee verdachte, door de officier van justitie omzichtig beschre- yen als een „Indisch type", is de 19-jarige metaalarbeider E. van de L uit Eindhoven. Hij zou Caroline woensdagmorgen vTOg hebben gewurgd toen ®;i in een toestand van paniek verkeerde. Daarvoor hield hij naar vast in een door mdlitai- ven van de legerplaats Oir- gebruikte nissenhut in '«sem. Nadat hij het kind I omgebracht begroef hij ®aar onder een dun laagje I enkele tientallen me- 1 van de hut. dinsdag. Daarna liet hij „de vrouw" vallen en kwam op de proppen met de mannelijke mededader. De politie echter geloofde hem niet en bleef doorvragen. Tenslotte gaf hij toe de ontvoering alleen te hebben uitgevoerd- Het motief daarbij was geld. De politie, op dat moment minder geïnteresseerd im- het motief dan in de verblijfplaats van het meisje, bleef hem daarover aan de tand voelen. Hoewel de ondervragers toen de verschrikkelijke waarheid al wel zullen hebben vermoed, kwam de uiteindelijke beken tenis van Van de L. dat hij zijn gijzelaartje had gedood, als een schok die uren later nog was af te lezen van de gezichten der betrokkenen. ,sn jk L die thuis woonde J ouders (hij is op één M i°n?ste uit een gezin jw kinderen) werd don- «Magmorgen, kort na mid- aangehouden in het J Wijk huis. Zonder verzet d, pfgen "et de verdachte, aat was thuisgekomen, J.lmlen?men- H'j «eek in- I a,ad de eigenaar te zijn I onl blauwe Fiat 600, die !1J.°-neiSen °P de Marijke- W Waalre hadden gezien waarop de politie zo fel Bejaagd- Woensdagmiddag KnverW311- de hand van getui" van J mSen, de identiteit Dt ™r.verdackte vastgesteld, dat v' Mst bijvoorbeeld I !;ia werk dagen nliet op ie n,ib 6" de tussenlig,gen- I weest ft,,"1!1 tbuis was Je" to»®1 ®ng er woensdag den S 0111 de ma" te vin- 0t®8en M»h?m in Paniek te "Manks ho"Pte toen nog, maar één u gebrek aan ook "«nrtftL ,pgevend feit in it levp dat Caroline nog "diaert 7pjZ"u zi^n- Mr- Me*r De verdachte verklaarde zich bereid de plaats aan te wijzen waar hij Carolientje had be graven en waar hij haar, vol gens zeggen, had vastgehou den. Dat was in een halfronde, golfplaten hut, gelegen aan de rand van een militair oefen terrein. Een paneel van de zij wand was weggebroken. Om dat de verdachte het meisje enkele malen alleen heeft moeten laten om te kunnen gaan bellen, neamt de politie voorlopig aan dat hij een in de hut aanwezige bank gebruikte om het paneel tijdens zijn af wezigheid klem te zetten. In de hut bevonden zidh meer van die banken, enkele tafels, een kast met poetsmiddelen en een gedeeltelijk gevulde afval- ton. Er werden echter geen sporen aangetroffen die beves tigden dat Caroline Pessers diaar was vastgehouden. Een politiefunctionaris wijst de plaats aan, waar de dader het stoffelijk over schot van Caroline Pessers heeft begraven. meisje vroeg, dat hij boven dien „Katrien" noemde. Ook het feit dat hij de losprijs van 50.000 gulden verdubbelde tot een ton, dat hij dan via de tv moet hebben gehoord dat het om de dodhter van een welva rende sigarenfabrikant ging, ziet men als een aanwijzing dat hij min of meer lukraak heeft gegrepen naar een kind uit de welvarende wijk. Formeel ecihter was dit gister middag nog giswerk omdat de politie zelf het fijne ook nog niet wist en urenlange verho ren voor de boeg had. Mr. Messchaert: „Het werkelijke verhoor moet nog beginnen Tot nu toe was het Ons alleen maar te doen om de verblijf plaats van het meisje". «w A,t 8een enkele aanwij- Véé|é2>r dat op de arresta- Nzaam verlieP uiterst l'erclac-lii nv?nbelij'k hield l?Mweliiké dat een 1 54 'c-ts L V medeplichtige 8use»5rdth'J. °Pk had m zijn telefoonge- to* 11 tcitJiuoage- 101 m<* de politie op De plaats waar het meisje ge vonden werd, lag ongeveer honderd meter van de nissen hut- Het lichaam bleek slechts met een dun laagje zand te zijn bedekt. Direkt na de vondst lichtte de politie de ouders in. De verdachte werkt bij de Brabantia-fabriek in Aalst en passeerde op weg van en naar zijn werk dagelijks de beboste villawijk waar de Pessers wo nen. De politie vermoedde gis teren dat de jongen het niet speciaal op Caroline had ge munt. maar afgaande op het uiterlijk van haar ouderlijk huis, had geoordeeld „dat hier wel geld zou zitten". Men neemt nog steeds aan dat hij niet eens wist wie hij precies te pakken had, toén hij voor het eerst opbelde, dinsdag en naar de achternaam van het Bij de Hofnar-sigarenfa briek iin Valkenswaard, waarvan de vader van de vermoorde Carolientje Pes sers directeur is, heerste gis terochtend na het bekend worden van de trieste af loop van het ontvoeringsdra ma grote ontsteltenis. In het bedrijf, waar ongeveer zes honderd mensen werken, werden condoleance-ragis- ters gereed gelegd. Vrijwel iedereen zette zijn handteke ning. De condoleance-regis- ters zijn gisteravond in Waal re aan de ouders van Caro lientje overhandigd. Bij Brabawtia im Aalst, woar E. van de L. werkte, kon men weinig over de ver dachte zeggen. De man was namelijk nog maar enkele weken geleden „geleend" van uitzendbureau Randstad te Eindhoven. De personeels chef kon niets over de per soon van de verdachte zeg gen. „Ik kende hem alleen van zien". De directeur van het uit zendbureau Randstad in Eindhoven wilde zich van ieder commentaar onthouden. Hij zei alleen: „Ik ben blij dat de dader is gepakt. Wij betreuren erg wat hier ge beurd is. Wij voelen ons bij zonder triest". CAROLIENTJE IS DOOD De officier van justitie uit Den Bosch, mr. Messchaert maakte gistermorgen in Eindhoven aan de pers de drama tische afloop bekend van de ontvoering van Caroline Pessers. Het heeft in de afgelopen weken meer dan voldoende geregend om iedereen op eventuele gebreken aan de waterafvoer attent te maken. Maar ook als alles goed ge gaan is., kan het helemaal geen kwaad om eens te in specteren of het hemelwater zonder problemen zijn weg vindt. Straks komt het najaar weer, en we hebben tot de volgende lente beslist weer heel wat regen te goed. Als U straks tijdens een pit tig novemberwindje het dak op moet om een overlopende goot tot de orde te roepen, is er alle reden om te bedenken dat dit nu een geschikt kar weitje voor een vriendelijke nazomerdag zou zijn ge weest. Overlopende goten, verstop te afvoerpijpen en al die din gen geven niet alleen een hoop overlast, maar ze vormen ook een gevaar voor de con structie van het huls. Klim met een veilige ladder tegen de goot, en kijk of er geen vuil in zit. Veeg het er uit, en inspecteer meteen de hele goot op eventuele gaatjes, of slechte plekken. Zinken go ten worden langzaam aange. tast door chemicaliën in de lucht en dc zinken bak kan dan een vergiet worden. Is de boel inderdaad in twij felachtige staat, borstel de goot dan goed uit, en schuur het zink met staalwol af. Er zijn verschillende manieren om een goot weer voor jaren waterdicht te maken. U kunt er een flinke laag van 'n bitu- menpreparaat in smeren. Ook polyesterhars is een probaat middel, vooral als er duidelijk sprake is van ingrijpende slij tage. Erg slechte plekken kun nen namelijk met in de natte polyesterhard gedrukte glas- weefselmatjes versterkt" wor den. De goot wordt dan niet alleen weer waterdicht, maar con structief ook geducht verste vigd. Op die plaats waar het water ulit de goot iln de afvoerpijp terecht bomt, moet speciaal oip lebfcage gelet worden. Zit daar een zeefje, maak djat dam goed schoon. Geringe lekkage bij dlile aansluiting kan ook aan de buitenzijde met bitumen aan gesmeerd worden. Erg handig is ook een strookje „vetb-and". Daarmee kam ook een klein gaatje in de afvoerpijp her steld worden. Ga ook de metalen beugels eeins na, waarmee de goten en de afvoerpijpen aan die muur afijn bevestigd. Die dingen roesten op de lamge duur aar dig weg. en dan gaat eien pijp rerbindimigen raiken en op een dag spuit het eruit. Nieuwe beugels zljin niiet duur, en ze zijn ge. makkelijk zelf aa-n te brengen. Bevestigingsbeuigels voor af- klemd met een schroefoog, diat in de kortste keren vastge roest zit. Nu hoeft u daar niet walkkeir van te lliggen, maar alö er op een keer een repara tie moet worden verricht, waarbij de pijp los moet, kun je mood een uur prutsen voor zo'n beugel las is. Daarom, als u een nieuwe beugel monteert, zet dat schroef-oog goed im- dé olie, en houdlt van tijd to-t tijd de oli-espuit er even bij. Het ban tenslotte ook geen kwaad eens na te gaan of het regenwater ook ren in -de raiolerirn.g recht komt. Soms is onder de grond serieuze inspectie Jean u klein watersnioodje bi ren. UTRECHT (ANP) De In dustriebond NKV maakt bey zwaar tegen het voornemen van dc ijzergieterij Vulcanus in Vaassen om 5 Turkse werknemers voor het bedrijf aan te trekken. Volgens de heer Bert Addink, districtsbe. stuurder van de Industriebond NKV, moet het mogelijk zijn om personeel op de Neder landse arbeidsmarkt te vinden. De bezwaren van de bond zijn per brief aan de directie ken baar gemaakt. van wie 60 buiteniliainidiea-s. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publlkatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie hef in «fle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Met veel ophef werden er vorig jaar bij NAC plannen gemaakt. Het zou er wel eens anders uit gaan zien. Maar nu moet de competitie nog begin nen en ik zie het al niet zitten- Trainer Wullems is wel zo handig om de schuld altijd op 'n ander te schuiven. Maar wat presteert hij zelf? Vorig jaar februari voor „Tros Sport" op de radio verkondig de hij na een vraag van de sportredactie, of hij niet bang was voor zijn functie bij NAC. Ifc ben daar niet bang voor, het li-at n-1- niet aan mij dat NAC onderaan staat- 'n Trai ner als b-v. Happel kon hier ook niets mee doen- (Over vertrouwen in de ploeg ge sproken)- Maar toen NAC het uiteindelijk wel redde verkon digde dezelfde persoon, dat hij het toch maar weer gefikst had Dat is hetzelfde als een voetbaluitslag voorspellen na de gespeelde wedstrijd- BREDA M- v- d- VELDEN HUURPOL1TIEK In 13 april,. 1-9(2 heb i-k me afge vraagd, waarom huurcomipen- satde verlenen bij een inkomen van f. 18-000 voor woningen, na I960 gebouwd? Bejaarden die in woningen woonden van 1950-1960 kwamen niet in aanmerking, wel verlangde men dat bejaarden zoveel mo gelijk zelfstandig woonden- Daar kwam nog bij dat indien bejaarden voor een tehuis in aanmerking kwamen, de las ten veel hotg-er voor de ge meente kwamen te liggen- Vandaar het verzoek om h-uur- compensatie voor velen met een minimum inkomen- Inmiddels is er een nieuwe regering die men o-m- het plan tot huursubsidie voor ouden v-a-n dagen opnieuw voorlegde 10-8-73-Op 19-7-74 ontving men weer bericht van ministe rie van Volkshuisvesting' dat er een nieuw beleid in voorbe reiding is in deze kwestie- La ten wij dus hopen dat met prinsjesdag, in het program van het ministerie de wensen rechtvaardig worden opgeno men, voor hen die geen f. 22-000 inkomen hebben, en ruim 60 van hun inkomen moeten draigen aan lasten. BREDA H. VlAiN DEN HEUVEL Gruyters, Schaefer en Van Dam, van beroep kroegbaas, bakker en ombotser, door die politieke wanverhoudingen ge noodzaakt op tie tredlen als d-eSkunidiigien op huiisvestimigB- gebiad, gaan huursubsidie ver lenen vaar woningen tot f 5000,- per jaar. Binnenkort ver buist die hele Jiardlaam maar die Goudkust. Gerudhten gaan, dat Westerterp, die siihvdis ander half jaar verstand moet heb ben van verkeerisprolbleimien en diaartoe al één dag heeft -ge werkt ais koetsier op een paardientraiminietje van UVen-i hout naar Breda, iets dergelijks will -gaan opzetten voor het a-u- Retmiaal dn die Ja- r!. V-ollgens bet blekende so- priincipe: „Kosten rijtje, tekort bepalen, irvoor op laten draad- en". Sij-men en zoete lieve Gerritje, diiie het a'llema-ai moe ten bekostigen gaan binnen kort ook aiain een kust wanen-, die Casta Braiva!. BREDA DRS E. CAMPERT. ROTTERDAM (ANP) De Rotterdamse luchthaven Zes tienhoven gaat begin septem ber twee weken dicht voor herstelwerkzaamheden aan de start-landingsbaan. Van maan dag 2 september om 0.00 uur tot maandag 16 september 0.00 uur zal de luchthaven voor alle vliegverkeer gesloten zijn. In diiie tijid pakt het aamime- minigs- en wegenbouwbedrijf P.H. Offrirag» uit Den Haag met veel mankracht em groot materieel die reparatie van da baan aan, waartoe die gemeen teraad van Rotterdam kante»1 led-ein heeft besloten,

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11