DAF-fabrieken in handen van Volvo Rockefeller Jongetje door trein geschept „Weet je wetje, laat je rijden" Arrestaties in kwestie ambassadeursmoord NORIT t betroiwiiam niddd tej toneteoniss-. Twee dagen defensienota Druk ziekenfondsen op huisartsen Mogelijk kansen voor Limburgse rijen Invasie ooievaars binnenland buitenland UITBREIDING VESTIGING BORN VERWACHT Betekenis Geen president Happy Theodorakis richt nieuwe partij op „Boerinnen willen naar Den Haag Herstel gewassen Vakbonden DRIE GRIEKSE CYPRIOTEN AANGEHOUDEN ■ir Fronten Gevechten in Aarle-Rixtel Verpleegster doodgestoken O 2' leg**** 1974 9 (Vervolg van pagina 1) Rockefeller is een man van .rote ervaring! hij werd tot vfcrmaal toe gekozen als .ouvemeur van de staat New lork, tot enkele jaren gele- jen de staat met de grootste bevolking in de Verenigde Staten Al in 1940 werkte hij onder president Franklin De lano Roosevelt als ondermi nister voor Latijnsameri- kaanse aangelegenheden- In de Eisenhower-regering was hij onderminister voor ge zondheid, onderwijs en socia le zaken- Vooral op het gebied van de buitenlandse politiek kan Nelson Rockefeller veel voor Ford betekenen. Hij heeft ja renlang met Henry Kissinger samengewerkt, voordat deze door Richard Nixon werd aangetrokken als adviseur en later als minister van Bui tenlandse Zaken- Hij kan ook een formidabele rol spe len in de komende tussen tijdse verkiezingen, waarin slag geleverd zal worden om alle 435 zetels in het Huis van Afgevaardigden en om J4 Senaatszetels. Rockefellers kansen om pre sident te worden lijken ui terst gering- In 1976 zal Ge rald Ford hoogstwaarschijn lijk de republikeinse vaan deldrager zijn en in 1980 is „Rocky te oud: 72 jaar- Tij dens het afgelopen weekein de werden er door rechtse elementen in de republikein se partij pogingen aange wend om Rockefellers goede naam te besmeuren- Hij zou zich in de campagne van 1972, evenals de Nixon-man- nen, hebben schuldig ge maakt aan „smerige verkie zingsstreken, maar hij werd onmiddellijk door Watergate- vervolger Leon Jaworski van alle blaam gezuiverd Rockefeller reisde dinsdag vanuit zijn vakantieoord in de noordoostelijke staat Mai ne met niet minder dan drie privé-straalvliegtuigen naar Washington- Zijn vrouw Happy bleef achter omdat Rockefeller, naar hij ver klaarde, haar niet onmiddel lijk van het strand af kon halen- Happy is Rockefellers tweede vrouw- Een aantal ja ren geleden verloor hij zijn zoon Michael, een liefhebber van de Papoea-cultuur die vermoedelijk voor de kust van Nieuw-Guinea is ver dronken of door haaien is verscheurd. GRONINGEN (ANP) Gistermiddag tegen vijf uur is de twaalfjarige Charles Harm Vos uit Groningen door een trein overreden en om het le ven gekomen. Het ongeluk ge beurde op de spoorwegover gang aan de Friesestraatweg in Groningen. De bomen van de overgang waren gesloten, maar het jongetje was met een vriendje op de fiets tot op de spoorbaan gereden. Twee 16-jarige jongens uit Diemen zijn maandagavond bij een verkeersongeluk bij Nie- derstaufen in Zuid-Beieren om het leven gekomen, de auto waarin de twee jongemannen aten raakte volgens de plaat selijke politie vermoedelijk door te hoge snelheid in een hocht van de weg en bolste tegen een boom. Gistermorgen vroeg is de 61-jarige monteur W- Hooge- veen uit Hollandsoheveld met ®]n bestelauto in Hogeveen in botsing gekomen met een per sonenauto. De heer Hoogeveen "erd daarbij zo zwaar gewond dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis is overleden. De 45-jarige Cornells van de Kamp uit Oploo is in de nacht van maandag op dinsdag in zijn woonplaats tegen een boom gereden en om het leven gekomen. WRECHT (ANP) De voedingsbond van ''kV, ziet nog wel overle- «"Pkansen voor de in finan ce moeilijkheden verkeren- verenigde Limburgse Bak- Heerlen, waardoor „n behoorlijk deel van de 7, behoorlijk deel van de "«gelegenheid kan worden -Dat is afhankelijk c Resprekken die thans ",™fn gevoerd met drie ,van gegadigden voor iSTnï en de financiële «and yan de overheid", al- verklaarde desgevraagd *VG Wooi,dvoerd*r van de Js*adht dal mogelijk Bakt»-' herenigde Limburgse "en dw»n worden overgeno- stel-T1 <*n van de befemg- tteneh» |TOte concerns. t.w. En K°n- Scholten-Honig WÏ"». Wessanen be- 0p JïL!?e. Smte schuldeisers, 'hars kT niveaus vinden een .J^m^ingen plaats om 'eiden u!Ppkn voor te te- fai nets! tl - vp0rlopi ge uitst el ™'ff is bi] de recht- Vtajoa ™aastricht aange- W. enige grote credi- een f,:1,fvan weerhouden te jj. ssem«rtsaamvrage in "et faT,t dan zou he* jaa' ^^gelegenheid voor werknemers zijn ge ATHENE (AP) Mikis Theodorakis, de bekende Griekse componist en oud par lementslid, heeft gisteren de oprichting van een politieke partij: „Nieuw Links" aange kondigd. Theodorakis, die vroeger lid was van de verbo-j den Griekse communistische partij, zou deze partij de rug hebben toegekeerd omdat zij volgens hem de jeugd niets te bieden had. In de eerste verklaring van! „Nieuw Grieks Links" wordt I steun toegezegd aa nde rege-i ring vam nationale eenheid om-j der premier Constantijn Cara- manlis. Caramantis wordt ge prezen wegens de vrijlating van politieke gevangenen, de toestemming die aan Griekse ballingen werd gegeven terug te keren en het fiet dat hij Griekenland uit de NAVO heeft teruggetrokken. DEN HAAG (ANP) „Als de regering onze minimumei sen niet stuk voor stuk inwil ligt moeten de boerinnen maar naar Den Haag", aldus de heer Jonkhans, voorzitter van de Overijsselse Landbouwmaat- sohappij (OLM), die dit ook zal voorstellen aan het Ko ninklijk Nederlands Land bouw Comité (KNLC) De heer Jontóhans zegt te kunnen rekenen op 10-000 boerinnen, die een mars op Den Haag willen meemaken- Het hoofd bestuur van de OLM beraadt zich er vrijdag a.s over. DEN HAAG (ANP) Doordat het half juni groei zaam weer werd, hebben de meeste landbouwgewassen, maar vooral maïs, aardappelen en bieten de door droogte ont stane achterstand in hun groei grotendeels ingehaald. Het mi nisterie van landbouw meldt dit in een overzicht vam de stand van de landbouwgewas sen aan het begin van de maand augustus. (Van onze redactie binnenland) STOCKHOLM/BORN De Zweedse Volvo-automo- bielfabrieken gaan zeer waarschijnlijk Van Doorne's per sonenautofabriek DAF N.V. voor 75 procent overnemen. Dat betekent dat ook de DAF-fabrieken in Born voor het merendeel eigendom worden van Volvo. De directie van Volvo, die gisteren over deze overname in Heerlen overleg heeft gepleegd met de hoogste leiding van DAF en haar aandeelhoudster DSM, heeft al laten weten in geval van overname de DAF-fabrieken in Bom zeer belangrijk uit te breiden. AMSTERDAM (ANP) Veilig Verkeer Nederland gaat het publiek de komende maanden uitgebreid Voorlich ten over de nieuwe alcohol wetgeving, die op 1 november van kracht wordt. De voorlich tingscampagne, die op verzoek van de minister van Verkeer en Waterstaat wordt gevoerd, is er in de eerste plaats op gericht alle weggebruikers de betekenis bij te brengen van de wettelijke maatregelen. Zij komen er op neer, dat men bij een bloedalcoholgehalte van 0,5 promille zonder meer strafbaar ls (met maximaal drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid) en men onder die grens pas vrijuit gaat bij 0,0 promille. De actie, onder het motto „weet je wetje, laat je rijden" zal tot het eind van het jaar duren en beoogt, aldus VNN, een drooglegging van iedereen, die nog achter het stuur moet plaatsnemen. Een belangrijk onderdeel van de campagne worden de Informatieve bij eenkomsten, die VNN in het hele land voor ca. 25.000 hore- ca-exploitanten en ook huis vrouwen gaat houden. Er zullen affiches, brochu res, mobiles en ander voorlich tingsmateriaal worden ver strekt om gast en gastheer te herinneren aan de „weet je wetje"-consequenties. De on geveer 4080 slijterijen zuilen worden bevoorraad met 250.000 weet-je-wetje-schenk- kurken, terwijl ook de taxi's met stickers op de achterruit hun passagiers op de nieuwe bepalingen zullen attenderen Voorts zal door middel van tv- en radiospots en advertenties informatie worden gegeven. Een financiële injectie wordt gegeven om binenn afzienbare tijd met minstens één nieuw model personenwagen op de markt te komen met als be langrijkste eigenschappen: veiligheid en laag benzinever bruik. De vakbonden hebben informeel al laten weten tegen de overname van de personen- wagenfabriek niet bij voorbaat bezwaar te maken wanneer aan een aantal belangrijke voorwaarden zal worden vol daan: de werkgelegenheid bij de DAF-fabrieken in Born moet belangrijk worden uitge breid, de fabriek moet worden vergroot, de oorspronkelijke taak die DAF met staatshulp op ach had genomen om de Zuidlimburgse industriële om bouw van de grond te helpen, moet onverkort worden uitge voerd, de directie moet Neder lands hlijven, het sociale be leid moet op Nederland blij ven afgestemd, de achterstand die DAF door de oliecrisis heeft opgelopen moet met ex tra financiële (Volvo) steuin snel worden weggewerkt- Van Doorne's personenwagen- fabriek was financieel ai voor 33 procent in handen van Vol vo. Deze N.V. is een dochteron derneming van DAF Holding, waarvan 75 procent van de aandelen in familiebezit is, terwijl 25 procent van de aan delen van DSM is- In deze verhouding komit geen veran dering- In de komende overeenkomst zullen zekerheden worden in gebouwd om die holding, hoe wel in de toekomst houdster van een minderheidsaandelen- pakiket, toah een wezenlijke zeggenschap in de perso nen/wagenfabriek te laten hou den- Bestuurder Piet Boselie van de Limburgse industriebond NKV, die gisteren over deze overname een gesprek had met enkele bondsbest.uursle- den in Utrecht: „Men heeft bij DAF blijkDaar gezocht naar financiële middelen om de markt ook voor d-e toekomst veilig te stellen. Men heeft blijkbaar bij Voivo hulp ge vonden- Daarover zijn inderdaad con tacten met de vakbonden ge weest- Maar met Volvo hebben we niet gepraat We hebben een aantal voorwaarden ge steld. lik neem aan, dat de DAF-mensen met die voor waarden naar Volvo zijn ge stapt. Een reactie op die voor waarden hebben we nog niet gehad- Maar ais daar aan wordt voldaan is het niet onze eerste zorg wie de aandeel houders van de personenwa- genfabrieken zijn- Ze kunnen op onze construc tieve medewerking rekenen wanneer de werkgelegenheid wordt uitgebuit, de directie Nederlands blijft, en wanneer er in de overeenkomst geen dubbele bodem komt te zitten, tie je met één vinger kunt doorprikken- Nooit zullen we aanvaarden dat het beleid er gens in het verre Stockholm wordt bepaald- We houden vast aan een Nederlandse di rectie"- Ook het ministerie van econo mische zaken, namens de staat aandeelhoudster van DSM, is op de hoogte van de bespre kingen tussen DAF en Volvo Maar zolang men daar nog niet in het bezit is van hel eindverslag van de resultaten van het overleg, wil men daar nog geen commentaar geven De directie van DAF heeft gisteren bij herhaling ontkend dat er nu of in de nabije toekomst, voor welk DAF-on- derdeel dan ook, een aande lenverschuiving tot stand zal komen- Niettemin kan er volgens in gewijden niet meer aan wor den getwijfeld dat Volvo zijn aandelenpakket Van Doorne's personenautofabrieken DAF N.V. van 33 tot 75 procent gaat uitbreiden 'Daarmee krijgt Volvo ook het meerderheids aandeel vam o.a het DAF-verkoopkantoor, de DAF- fabrieken voor personenwagen onderdelen in België, de ver kooporganisatie, verschillenue DAF-garages, de DAF-spuil- gieterij en DAF-verzekermg. in totaa! 6000 man personeel. Het 3600 man tellende DAF- personeel in Born was gisteren deels gelaten, deels verrast door de komende overname door Volvo- Vandaag komt de ondernemingsraad van DAF- Born bijeen. Deze raad was niet over de overname geïn formeerd De aandeelhouders van Volvo moeten nog hun goedkeuring aan de overeen komst met DAF geven. Volvo e<n DAF hebben giste ren in eën communiqué mee gedeeld dat het overleg nog gaande is en dat er geen ver dere inlichtingen kunnen wor den gegeven totdat dit overleg is beëindigd. DEN HAAG (ANP) De defensiecommissie uit de Tweede Kamer ziet zich ge noodzaakt twee dagen uit te trekken voor de hoorzitting over de defensienota van mi nister Vredeling. De aanmel ding voor deze hearing is na melijk zo groot dat het niet mogelijk bleek alle belangstel lenden op een dag „te verwer ken". Voor die heairing hebben zich 26 organisaties gemeld, waar onder enkele belangen vereni gingen Van burger- en militair personeel, de werkgroep ver maatschappelijking en de or ganisaties Pax Christi en het interkerkelijk vredesberaad. Op de hearing zuilen ook aan wezig zijn de vereniging vanj iienstplichtige militairen (WDM), de Bond van dienst plichtigen (BVD) en de Alge mene Nederlandse Vereniging van militairen (ANVM). De provincies Friesland, Gronin gen en Noord-Brabant zijn eveneens ingeschreven, even als enkele Noordbrabantse ge meenten en de actiegroepen Welschap en Gilize-Rijen. Een Amerikaanse toeriste laat zich ontspannen kieken tussen de fraai bloeiende struikheide op „De Hoge Veluwe". Door het gunstige augustusweer bloeit de heide op de Veluwe mooier dan in vele jaren het geval is geweest. Door imkers uit het hele land zijn al meer dan 1000 bijenvolken uitgezet om honing uit de heide te puren. k kreeg een brief van een zeer lieve lezeres. Lees Jk denk dat het 1949 was. De na-oorlagse schaarste heer ste nog volop, dus veel viel er met Sinterklaas niet tte ver wachten. Natuurlijk droomde je vam een pop zoals ieder meisje vav een jaar of negen. Zo een met alaapogen, je wist uit verhalen dat ze be stonden, al had je ze dan ook- nooit echt gezien. Maar een gewone zou ook al goed zijn. Je zusje was aan de beurt en maakte haar pakje open- er zat een pop in! Een stenenkop met een lichaam van stof, door de oudere zus jes met veel moeite en liefde gemaakt. En voor mij was er ook een pop, gelukkig, maar helemaal van celluloid, dat zo lekker rook naarja, naar cel luloid. En met bruine ogen, net als ik- Mij» poppenmoedennstmct was al wat verflenst, dus ik keek vooral naar de mooie lichtblauwe jurk met kant. Strak lijfje met onvermij delijk voor die jaren een wijde rok. Was zij een bruid, een haremdame, ging zij naar het bal, was ze een prinses? Waarschijnlijk teas se het al lemaal. ■fr Daar dacht ik vandaag aan, toen ik ze daar midden tussen het grove huisvuil op de stoep rand zag liggen. iVer poppen, bloot en hulpeloos met de armen en benen alle kanten uitgestrekt als verstard van schrik. Een beetje ver bleekt, de kapsels wat ver ward, maar intact. Ik nam ze mee, een sopje zach te zeep met een ontsmettings middel, een likje verf hier en daar en de dames mochten er weer zijn. Eigenlijk lagen ze daar vijf entwintig jaar te laat. Maar tochHad ik het nou zo warm van de zon, of was het toch een tikkeltje onwinding? Het doet er ook niet toe, al vroeg ik me wel af waarom mensen van 1974 Saartje, Ilse en de twee andere, nog naamlo ze stakkerds zo maar bij de ou de rommel op straat hebben ge gooid- Welvaart? -fr Mijn twee zoontjes gingen 's avonds dolblij naar bed, elk met een pop naar keuze in de arm. geklemd". Dat was de brief. Een aardig denkertje, zou ik zo zeggen. Bedankt, vriendin. MERIJN BRUSSEL (DPA) Een trek van 150 ooievaars uit De nemarken, Noord-Duitsland en Nederland heeft in de nacht van maandag op dinsdag op de tocht naar Afrika het dorp Florenville in het zuiden van Beligië „overvallen". De stelt lopers streken neer op daken, televisie-antennes, schoorste nen en een kerktoren. NICOSIA (DPA Reuter UPI) De Cyprische politie heeft gisteren drie mannen aangehouden die ervan wor den verdacht maandag de Amerikaanse ambassadeur in Nicosia Rodger Davies te hebben doodgeschoten. De politie heeft de namen van de drie mannen nog niet willen bekend maken maar in goedingelichte kringen in Ni„ cosia is vernomen dat het Griekse Cyprioten zijn tegen wie eerder op de dag arresta tiebevelen waren uitgevaar digd. Eerst als het onderzoek helemaal is voltooid zal een officiële verklaring worden uitgegeven zo werd gezegd. Aanvankelijk was maandag aangenomen dat de ambassa deur door een schot uit de menigte toevallig was geraakt. Maar het ingest-**14® :v- heeft uitgewezen dat ae meer dan veertig schoten die op het ambassadegebouw zijn afge vuurd alle precies gericht zijn geweest op het kantooi van Davies en op diens woning op de bovenste verdieping van het gebouw. H>et schot dat de ambassadeur doodde zou af komstig zijn geweest uit een flatgebouw dat op een afstand van 80 meter tegenover het ambassadegebouw staat. Van de zijde der politie wilde men op deze theorie geen commen taar geven maar een functio naris van de Amerikaanse zed: Iemand heeft geweten waar de mensen in het gebouw zich bevonden en op wie geschoten moest worden". Aan de fronten op Cyprus was het overigens gisteren overal rustig. De Turkse tree- per die ongeveer 40 van het eiland orader hebben zijn met rukt. De Turkse regering gisteren de Griekse Cyprioten ervan beschuldigd een bloed bad te hebben aangericht in het dorpje Aloa bij Famagus- ta. Naar de minister vain voor lichting Orhian Birgit in An kara meedeelde zijn er van 60 Turkse Cyprioten diie er in het dorpje woonden 57 Alleen een blind honderden inwoners van and-e- re dorpen in hetzelfde gebied ontbreekt elk spoor. Zo hebben i officieren van de EOKA j vorige maand unit het dorpje^ Miiea naibdj Aloa alle mannen i en jongens van boven de 15 meegenomen. De volgende öiagj werden ook de vrouwen en j kinderen weggevoerd. eenyPbtS Ecevit man te werd de lucht uit ont kenningsvliegtuiigen van Turkse luchtmacht. De Turkse bevelhebber iin het gebied ten noorden van Famagusta majoor Aycain Er- is vertelde aan journalisten die het massagraf gisteren be zochten dat volgens de drie overlevenden de moordpartij het werk was geweest van Griekse Cyprioten en leden van de EOKA-b. De meeste slachtoffers waren vrouwen meisjes en kleine kinderen. De vrouwen en meisjes waren voordat zij met automatische vuurwapens waren doodge schoten eerst vele malen ver kracht. De massale slachtpartij zou een maand geleden kort na de Turkse invasie hebben gevonden. Van enige De Turkse premier Bulent Ecevit zei over die massamoord op Cyprus onder meer: Alsj de Griekse Cyprioten rriiet in staat zijn een einde aan zulke daden te maken en als de VN- vredesmacht werkloos blijft toezien zoals ook bij die moord- op ambassadeur Davies met dei opmerkinig dat zij niet gerech- tigd zijn in te grijpen dan zal Turkije doeltreffende maatre gelen nemen om aan deze da den een einde te maken". Nederland beoordeelt hiet positief dat de Verenigde Sta ten en Engeland hun invloed willen aanwenden om de be sprekingen over Cyprus te dioen hervatten aldus een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken. De beide landen zijn ondertussen hun bemiddelingspogingen be gonnen. Tot dusver weigeren de Grieken aan de aonferen- tietaM te -gaan zitten. AMSTELVEEN (ANP) Het is onmogelijk te zeggen hoeveel apotheekhoudende huisartsen al dan niet opzette lijk te hoge declaraties voor geneesmiddelen bij de zieken fondsen hebben ingediend. Wel zeker is dat dit in een aantal gevallen is gebeurd., dat het om hoge bedragen gaat en dat de ziekenfondsen de komende jaren hun beleid van groot vertrouwen in de eer lijkheid van deze groep huis artsen zullen vervangen door een steekproefgewijze controle van het gehele bestand van de 1500 apotheekhoudende huis artsen, die Nederland telt. Dit is gistermiddag in Am stelveen gezegd door enkele vertegenwoordigers van de ziekenfondsraad en de over koepelende organisaties zie kenfondsen. Begin augustus hebben alle apotheekhoudende huisartsen een aangetekende brief van het gemeenschappelijk overleg van ziekenfondsorganisaties ontvangen, waarin hen werd meegedeeld dat de controle op hun declaraties zal worden geïntensiveerd en dat men zich tot 1 oktober vrijwillig kan melden, als men verkeerd heeft gedeclareerd. De ziekenfondsen zullen in ieder geval terugbetaling eisen van het teveel uitgekeerde. Komen bij de controle onre gelmatigheden aan het licht, dan zullen de fondsen niet aarzelen de justitie van een en ander in kenniis te stellen. De betreffende artsen kunnen be halve aan strafrechterlijke ook aan tuchtreohterlijke maatre gelen worden blootgesteld. Het gaat hier can het aan de ziekenfondsen in rekening brengen van dure medicijnen, terwijl de patiënt de goedkope „versie" van het betreffende geneesmiddel krijgt. Het batig saldo is dan voor de betreffen de apotheekhoudende huisarts, die immers zelf de geneesmid delen inkoopt- Begin september moet de vrouw van een Friese arts voor de rechtbank in Leeu warden verschijnen. Zij voer de de boekhouding voor haar man, waarbij zij ervan wordt verdacht bijna een half mil joen gulden te veel te hebben gedeclareerd in de loop van een aantal jaren. De heer L. Andriessen van de grote ziekenfondsorganisa tie federatie VMZ zei dat met de circulaire van begin augus tus is beoogd te voorkomen dat in de toekomst apotheek houdende huisartsen nog een beroep kunnen doen op onwe tendheid of onnauwkeurigheid. Om die reden is de brief ook aangetekend verstuurd. Voor zover hem bekend heeft nog geen enkele van de betrokke nen zich vrijwillig aangemeld. (Van onze correspondent) AARLE-RIXTEL Rijks politiemannen en acht inwo ners van 4arle-«ixtel zijn gis ternacht slaags geraakt. Het eind van het liedje was dat twee politiemannen werden gewond en vijf mannen uit Varle-Rixtel werden gearres teerd. Volgens d-e rijkspolitie is het incident begonnen met een klap vain een inwoner van kermisvierend Aarle-Rixtel in het gezicht van een politie man. Toen de politie de man wilde arresteren zouden, aldus de politie, omstanders tot de aanval zijn overgegaan. TER AAR (ANP) —De 44- jarige wijkverpleegster Aaltje van der Plaat uit Gorinchem is maandagavond om kwart over acht vermoord aangetroffen langs een landweg in Ter Aar, even voor de grens met Nieuwveen. Ze werd gedood door een groot aantal steken iin de borat. De vrouw lag vrijweil geheel ontkleed achter een zandheuvel in een koren veld, zo heeft de politie gister morgen meegedeeld. De politie vermoedt dat de verpleegster het slachtoffer is geworden vam een lustmoord. SINDS 1 juni zijn in Brazilië's grootste stad Sao Paulo meer dan zeshonderd mensen aan meningitis of hersenvliesont steking overleden, aldus in de plaatselijke pers verschenen onofficiële cijfers. IN de nacht van maandag op dinsdag zijn bij een inbraak in een kledingzaak in de Grote straat in het Overijsselse Bor ne 157 leren jasjes buitge maakt. De eigenaar van de zaak betrapte de inbrekers op heterdaad, maar ze wisten te ontkomen. DANK ZIJ het speudwerk vam een politiehond heeft de Cana dese politie maandag in een loods op de luchthaven van Toronto beslag weten te leggen op cocaine ter waarde van naar schatting 1,8 miljoen Ca nadadollars. EEN tiential leden van de Stichting voor recht zonder onderscheid (Stirezo) is gis termorgen een demonstratieve actie begonnen tegenover de NVSH-kliniek aan de Groother toginneiaan in Den Haag. HET Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft maan dag een motie goedgekeurd waarin wordt beleden dat de vrouwen in de Verenigde Sta ten als tweederangsburgers zijn behandeld en 26 augustus wordt aangewezen als de dag waarop de gelijkheid van de vrouw aan de man wordt ge vierd. (ADVERENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9