hen. n der Meer bungalows in Sas Verkeers- zondaars voor rechter De Stem/De Vrife Zeeuw DE DAGER! J BESTEMMINGSPLAN ST. ALBERT Breishow op Expo Axel Vroege duiven Pladdet in wedvlucht Orleans 3 ZEGEL- EXPO IN SAS ïheid- INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER RAAD OOSTBURG HIEI.D EXCURSIE daar blijfth mens gezond bij! stad streek s 1 TT ISJES :hap het vrije tn sluis Sorpe en M' de Westdorpe Westdorpe Zaamslag HULST HET ADRES Heikant in zeeland 1 Woensdag 21 augustus 1974 nlsjoir. Tlssot Super T12, braaf in een eigentijds model et seconde-, minuut- en er en tachymeter. Staal JUWELIER HORLOGER lagd ps uitbreiding der werkzas voor diverse afdelingen inlichtingenGrote Zwam 5 A - Hulst - Tel. 01140-2» JfG HOOFDINGELANDEN stuur van het waterschap Bi oren-gt ter apenbare kennis; nderdag 22 augustus 1974 vo ingelanden toegankelijke i lal worden beslist over de ;i Ie ingeleverde opgaven van ka fer het handhaven van de daan J kandidaten, zal worden geW ddags om 16.00 uur in het Pl jstburg; van kandidaten, zoals deze Jredoelde zitting zullen word lanaf 23 augustus 1974 gedurt ter griffie van het waterscn evoegde ingelanden ter inza |ustus 1974. dagelijks bestuur voornoen S. Becu, voorzitter te Doelder, griffier. ;en andere wereld rat. oms uitbundig oudige NederlandÊtJ herkomen tie vriendelijkheid- (Van een onzer verslaggevers) ïEKNEIJZEN Een inwo ner van Hulst moest zich dins dagmorgen voor de kantonrech ter in Terneuzen verantwoor den voor het rijden in een au to, waaraan van alles man keerde. Bovendien was de wa ren niet verzekerd en stond het kentekenbewijs niet op zijn naam. De Hulstenaar zei dat hij de auto een dag voordat hij werd aangehouden had gekocht en dat hij n og niet de tijd had «had de nodige foramaliteiten te vervullen. „De auto was eigenlijk niet meer dan een wrak", merkte de officier van justitie tnr. W.G.M. Mijnssen op. Hij vorderde een boete »an 300 en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met twee jaar proeftijd. Kanton rechter mr. C.J.M. van Hees maakte er een boete van 200 en vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voor waardelijk van- Een 34-jarige hoofdkleuter leidster uit Terneuzen werd ontslagen van rechtsvervolging nadat de officier tegen haar een boete van 50 had geëist wegens het veroorzaken van een aanrijding op de Axelse- straat in Terneuzen. De Ter- neuzense wou de Jacob Cats- straat inrijden toen een bot sing ontstond met een achter opkomende auto die haa raan de linkerzijde wilde passeren. Volgens de officier had de hoofdkleuterleidster beter re kening moeten houden met het achteropkomende verkeer, maar de kantonrechter meende dat haar geen schuld aan de aanrijding kan worden verwe ten. Een tekenaar uit Terneuzen was op het kruispunt St. Anna volgens dc politie door het ro de licht gereden. De man hield echter vol dat het licht nog op oranje stond en dat hij al zo dicht genaderd was dat hij niet tijdig meer kon stoppen De officier van justitie hield zich echter aan de getuigever- klaringen van twee politiea genten en etste 50 boete, waaraan de kantonrechter zich conformeerde. Een inwoner van Sluiskil moest ervaren dat hulpvaar digheid niet altijd beloond wordt. Hij zag op de rijksweg in Hulst dat een meisje op een paard moeite had het dier te bewegen de weg over te ste ken. De Sluiskillenaar par keerde zijn auto in de berm van de weg en bracht amazone pn rijdier veilig aan de over kant van de rijweg. Toen hij hij zijn auto terugkeerde ston den twee politiemannen hem »P te wachten om proces ver baal op te maken wegens het parkeren op een verboden plaats. De officier van justitie vond bet een „mooi verhaal" maar vorderde niettemin een boete van 20 Het vonnis van de kantonrechter was gelijklui dend. Een jonge Belg bleek bij wn politiecontrole niet in het b[®t van een geldig rijbewijs, omstandig toonde hij de kan tonrechter een papier dat voor «n Belgisch rijbewijs moest doorgaan. Maar het bleek n!p. een bewijs van een «ugische rijschool te zijn dat e jongeman als leerling stond afschreven. De officier vor- een boete van 250 en uaL week gevangenisstraf oorwaardelijk, waarmee mr. gen s k kon vereni- illwonei' van Sas van SLT1 Zlch al voor de vnoi. Jverantwoorden wii, n I1^11 z°nder rijbe- «neer °t£lcl.er ze,i geen heil eist» I Zlen ln geldboetes en straf n e, weken gevangenis- rek»„„ kantonrechter wilde dat houden met het feit het -r Sassenaar inmiddels t'raaovt amen heeft aange- '°t drL 6n i ver00rdeelde hem mot weken voorwaardelijk 'a een laar proeftijd. duidde ne SIRE. maatschi118 handboog- atóhappu St Sebastiaan staart en schieting op de P- Veel Belgen de- *>r eS?" umee' De uitsdag van nf oge vogel: Th- '■veedou me 1111 Koewacht; uh°g^V0^,; E' de la kogel v Jverslag (B); zij- Oversla. de,> Ruclle uit «la». r>5 en, Smet vit Over- Verden nfw tw1® ziivoSels !en: R Pmt' a{ges<*oten- Kal- r 7. Rnort uit Koewacht, A- p„„, uit Koewacht, (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In het bestemmingsplan St- Albert in Sas van Gent zal in het gebied dat begrensd wordt door de Baggaertstraat-Papegeule- straat en de spoorlijn, ruimte worden geboden voor de bouw van bungalows. Dit gedeelte had oorspronkelijk de bestem ming van bijzondere bebou wing. Gedacht werd aan een medisch verzorgend centrum De gemeenteraad van Sas van Gent gaat zich in zijn vergadering van 29 augustus beraden over de eerste herzie ning van het bestemmingsplan St- Albert- De herziening van het plan heeft verder betrek king op de bepaling dai de bouwblokken aan de westzijde van de Statenstraat, die oor spronkelijk geen groter goot- hoogte mochten hebben dan vier meter, nu een goothoogte van zes meter mogen heb ben- In de bouwstrook aan de westzijde van de Europalaan, vanaf de Assenedestraat tot aan de Van Puyveldestraat, mogen eveneens huizen ge bouwd worden met een goot hoogte van zes meter- De raad zal zich verder ook uitspreken over de vaststelling van een nieuwe bouwverordening- B en W stellen de raad voor 446 m:2 grond aan te kopen voor het maken van een uitweg naar de Zandstraat vanaf het terrein op Stroodorpe- De raad wordt voorts gead viseerd aan het Havenschap Terneuzen te verkopen twee percelen grond aan de Axelse Sassing tegen de koopsom van ƒ268495, 53- De heer G- van Genderen in Westdorpe is bij de gemeente raad in beroep gegaan tegen een voorwaarde in de aan hem verleende bouwvergunning- De heer Van Genderen wil een garage annex benging bouwen op een stuk grond naast zijn woning aan de Lindenlaan. Op advies van de welstandscom missie van de vereniging Dorp-Stad en Land AM- Oost- Ze euwsch-Vlaanderen werd aan de vergunning de voor waarde verbonden dat de bouw moest worden uitge voerd in baksteen- De aanvra ger wil echter de garage bau wen van betonplaten in steen motief- B en W stellen de gemeenteraad voor het beroep van de heer Van Genderen af 'e wijzen. Uit estetisch oog- punt_ en mede in verband met de ligging van de te bouwen gaTage ten opzidhte van de aanliggende bebouwing dient de bouw uitgevoerd te worden in baksteen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken in Zeeuwsch-Vlaande ren werden de volgende be drijven ingeschreven: Café- bar Het Witte Huis, Klooster- uande (eig- E-F- Morous); pa- tates-fritesbedrijf, kleinhandel in consumptie-ijs en strandart- J.J- Tissink, de Braakman: Landbouwmedhanisatiebe- drijf J. Begheijn, Aardenburg; AROLIN B.V., import- groot handel in textiel, Koewacht (eigs- Th-A.M- Roelans en P- Aardewerk); Auto RioRi, doe- het-zelf garage en autosloperij, Koewacht (eig- M-J-P- Crin- ce); G-C-M- de Bodt, schip persbedrijf met ms- Lu-die, Terneuzen; Maison Yvonne B.V. Zaamslag, assurantiën, fi nancieringen en hypotheken. Hulst (eigs- Y-M-A- Dellaert). De Flamingo's Het be stuur van het majoretten- en tamboerkorps „De Flamin go's" in Westdorpe heeft de ouders en de supporters van de vereniging uitgenodigd voor een uitstapje naar Ant werpen. De groep zal daar deelnemen aan het jaarlijkse festival, op zaterdag 7 septem ber met een optreden tussen 14 en 16 uur. Zondag 29 sep tember gaan „De Flamingo's" naar Huybergen, waar wordt deelgenomen aan de festivitei ten van de gelijknamige groep aldaar. Het bestuur is van plan alle belangstellenden de gele genheid te bieden dit uitstapje mee te maken. Men wil daar om een e :tra bus huren, indien er tenminste voldoende belang stelling bestaat. Voor deze reisjes kan men zich opgeven i bij mevrouw E. Soethaert, Mo lenstraat 50, de heer Th. He- melsoet, Graafjansdijk B 78, de hezr Th. Spuesens, Beatrix- straat 30 of bij de heer A. ten Berge, in zaal Concordia, B 48. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondente) AXEL Een primeur voor Nederland beleefde gisteren de bezoekster van de Expo Amusementshal in Axel. De Neveda-breishow liet de ko mende winferbreimodie zien. Speciale gasten vojrmidien tal rijke invaliden die door de hulp van de leden van de Zonnebloemafdeling Axel de Expo bezochten. Hilda, Digna, Freddy en Charlotte showden de dames mode. Zij toonden aan dat ook de beginneling in de breikuiist met succes en soms in weinig tijd een vest of pullover kan niaiken. Nieuw was het net op handgesponmen wol lijkende materiaal waarvan het bruine vest was gemaakt. Het viel tot niet in de taille en de grote knopen waren een prachtige garnering. Een tweedelig ca- Helkleurig pakje de rok klok kend en het jumpertje met brede boord en rode zigzag garnering zal wel niet in een recordtijd zijn te breien maar mooi was 't wel. Voor de meer ervaren breisters was er een prachtige Noorse skitrui in donkerblauw met wit en ca mel. Dressm-an Wim zorgde ervoor dat de heren niet ver geten werden. Een warm ap plaus kreeg de witte pullover met marineblauwe garnering. Ook het beige vestjasje geïn. spireerd op de Ierse vissers trui met door de kleur zo prachtig tot zijn recht komend motief kreeg veel bewonde ring. Dorien, Jurgen, Arjan, Wil- leke, Nicole en Ilse showden de kindermode. Allemaal in vrolijk frisse kleuren. Ilse liet onis een kieltje zien in rood en blauw met op haar buik een katje dat kunstig was inge- bredd. Oefenpartij Ter voorbe reiding op de nieuwe voetbal competitie, die binnenkort weer begint hebben de beide seniorenelftallen van R.I.A.-W. op het terrein iin de Kapittel- straat vriendschappelijke wed strijden gespeeld tegen Oost burg 1 en 2. De R.I.A.-reser- ven bleven met 4-0 de baas van de Oostburgenaren, door doelpunten vain C. van den Abeede (2), R Roeland, en B. Platschorre. R.I.A. 1 klopte Oostburg 1 met liefst 5-2. na een 2-2 ruststand. De West- dorpse treffers kwamen van C. de Roover, (2), J. Wille, E. Audenaerd en R. de Meij. Tij dens deze wedstrijd was het nogal goed te merken, dat de zware oefenpartij tegen Steen nog in de benen zat. De West- dorpse club en met name ook het publiek ziet de nieuwe oompetitie vol vertrouwen te gemoet. Topbiljarten In het kader van de Sasse sportweek werd in de zaal vam „Het Oud Raedihuys" te Westdorpe een topbilj altwedstrijd gehouden. Er waren twintig deelnemers. Ook was voor deze wedstrijd een goede publieke belangstel ling. De eerste prijs, met een fraaie beker ging naar de voorzitter van de plaatselijke vereniging, de heer Maurioe Teirlijnck, tweede werd Re- mie van Daele, derde D. Teir lijnck, 4. Carlo vain Acker, 5. Sonny Pluijm. (Van onze correspondent! OOSTBURG Traditiege trouw heeft de raad van Oost burg zijn jaarlijkse excursie door de gemeente gehouden, waaraan zowel de scheidende als nieuwe raadsleden deelna men. Vanaf het gemeentehuis werd eerst een bezoek ge bracht aan het in uitbreiding zijnde sportcomplex om ver volgens rijdende in de riohting Waterlandikerkje een gezicht op het niieuiwe plan Oastdijke te hebben. Begin 75 hoopt men hiier reeds de eerste wo ningbouw te signaleren, aldus deelde wethouder J. Baren- dregt mee- In Waitertandkerkje werd bet terrein bekeken waar recreatiebouw en perma nente bouw zou kunnen wor den gepleegd. In IJzendijke werd in het streekmuseum de tentoonstelling bezichtigd. In Hoofdplaat zei wethouder Ba- rendnegt, diat in de Inlag daar eerst recreatiebouw mogelijk zal zijn zodra de zeewering op deltahoogte is gebracht. De ge plande woningbouw op de Spuikom zal hopelijk nog dit jaar een aanvang nemen; er zullen vermoedelijk twaalf woningen kunnen warden ge bouwd met een aanvaardbare huur. Ook Breskens kreeg ruime aandadht. Eerst bekeek men de uitbreiding van de jachtha ven die zeer goed vordert en naar alle verwachting tegen het eind van dit jaaar gereed zal zijn. Over de uitbreiding van die vismijn werd meege deeld dat aannemer Lab tot de ontdekking was gekomen dat de te heien palen niet 12 maar 21 meter moeten zijn. Het slaan van de eerste paal zal daarom een vertraging van veertien dagen oplopen- Voor dit heiwerk is namelijk een bijzondere heistelling nodig. Bij Nieuwvliet-bad werd nog gesproken over de moei lijkheden van het parkeerter rein en de parkeerautomaten. Geconstateerd werd, dat nog veel aiubo's langs de weg bui ten dit terrein staan. In Cad- zand tenslotte werd nog het aan te leggen sportvelden-com plex en de zuiveringsinstalla tie bezichtigd- Zeehengelen De hengelaars- vereniging Sport en Ontspan ning hield voor leden een clubwedistrijd in zeehengelen, meetellend voor het olubkam- pioenschap in 1974. Gevist werd nabij de buurtschap De Griete in de Westerschelde De opkomst van de leden was goed, de vangst bijzonder slecht. Na afloop werden in café Het Wapen van Zeeland te Zaamslag de prijzen uitge reikt. Uitslag: 1 J. Lensen uit Zaaimslag, 50 punten; 2 J. de Bruine, Terneuzen, 49 pnt.; 3 W. Taalman, Philippine, 48 pnt.; 4 J. de Feyter, Axel, 47 pnt.; 5 C. Hamelimk, Zaamslag, 46 pnt.; 6 K. Federman, Sluis kil, 45 pnt.; 7 R. de Vos 45 pnt., 8 J. Cobben 44 pnt., 9 B. Taalman 43 pnt., 10 mevr. Ha melimk 43 pnt., allen uit Zaamslag. Kaartcompetitle Nu de vakanties weer tot het verle den behoren, hervatten de le den van de kaartvereniging DVV weer de competitie 1974. Grote verschillen in de voorlo pige stand voor het kampioen schap 1974 bracht de-ze kaar ting, die werd gehouden in café Het wapen van Zeeland, niet. Alleen H. van de Voorde kroop door het behalen van een tweede plaats in deze ze vende ronde wat dichter naar de leiders toe. Uitslag: 1. J Buijze 56 punten, 2. H- van de Voorde 53, 3. Ko van Doorn 52, 4. J. de Koeijer 50, 5, 6 en 7. J. van Doorn, C. van Doorn en Ko de Putter, allen met 47 wedstrijdpunten. Stand: 1. A. C. de Zeeuw 330 punten, 2- Jaap van Doorn 320, 3. Jaap de Koeijer 309, 4. C. van Doorn 309, 5. H. van de Voor de 306. BIJ hevige regen- en hagel stormen zijn het afgelopen weekeinde in Tsjechoslowa- kije ten minste vier personen om het leven gekomen. Het land werd door het noodweer getroffen na een hittegolf. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De postdui venvereniging De Eendracht uit Terneuzen nam met 400 duiven deel aan een vlucht vanuit Orleans. P. Pladdet was zeer succesvol en won 1.2 en 3. Drie zeer vroege duiven die ook in provinciaal verband ho ge ogen zullen gooien. Alle drie de duiven, waarbij een eerste en teweede getekende, kwamen tot een snelheid van meer dan 1500 meter per mi nuut. De snelheid van de eer ste reiswinnende duif bdroeg 1506.70 mpm. Dat de eerste Derby-Orleans zeer snel is verlopen blijkt wel uit het feit dat algemeen wordt verwacht d«t de zoge naamde Derbyprijzen op de afstand 412 kilometer (de lijn Hulst-Terneuzen-Breskens omstreeks 12.08 uur verdiend zullen zijn, terwijl op diezelf- ie afstand het gehele concours :al sluiten om 12.20 uur Uitslagen Orleans: De Reisduif te Philippine met 127 jonge duiven, hoogste sbelheid 1442 mpm- 1 en 2 F. Roegiest. 3 W. Lauret. 4. T. van Limmen. 5. J. Haak. 6 en 10 L. Moerman 7 en 8 L- Breepoel 9. F. de Mul Hoog landse vliegers te Sint Kruis met 66 jonge duiven. 1, 4 en 5 jul. Duininck (1396 mpm). 2. 3, 6 en 8 A. de Lijzer. 7 M. de Vos. 9 I- Duininck. 10 A.R. 6» Vos. Hoop te biervliet met 229 jonge duiven. 1 P. Pladdet (1470.61 mpm). 2 J. Moens. 3 A. Neve. 4 J. de Meijer- 5 P. de Winne 6. B. Provoost. 7. A. Naeye. 8 Combinatie Van de zlinde-du Puv. 9 A. Versluis- 10 B. Doens. De Eendracht te Terneuzen met 400 duiven. 1, 2 en 3 P. Pladdet- 4 en 5 A. Nieuwelink. 6 W. Moes en zoon.7 J. Buyze en zoon. 8 C. Willemse en zoon 9 R van de Veeke. 10 F van Hecke. P V Herleving te Klooster- zamde, wedvlucht vanuit Beaumetz met 207 jonge dui ven, hoogste snelheid 1492.4 mpm- 1 en 10 R. Heijman. 2 A. Lauret. 3 P. Verschuren. 4 WAes. 6 J van de Borgt 8 A. en 9 J- Roels. 5 en 7 B van WAes. 6 J. van de Borgt. 8 A. de Rooij. Met 28 duiven. 1 F. Roctus (1369 mpm) 2 P. Laf- feber. 3 J- Bissohop. 4 R. van Goethem. 5 R. Krieckaart. 6 en 8 R. Ma-hu. 7 Gebroeders Hulshout. 9 en 10 A. Col- Daert. Wedvluchten vanuit Noyon (17 aug). De Voorwaartse te Zaams- lag-Veer met 117 jonge dui ven, hoogste snelheid 1233 mpm. 1 en 2 en 7 D Bareman. 3 en 9 Visser-Lensen uit Axel.1 4 Harms-Goo6sen uit Axel. 5 en 6 J. Buijze. 8 J. Soomers 10 J. Bakker. Oude duiven: 1 en 2 Harms-Gossen uit Axel. 3 J. van de Voorde 4 H. Dubcr- uit Axel. Eendracht Maakt Macht uit Terneuzen met 104 jonge dui ven. 1 D. Deurwarder 1226 mpm. 2, 4 en 9 A. Scheele. 3 Gebroeders Zegers. 5 en 6 J. Bareman. 7 en 8 A. Meeuw- sen. 10 A. Verduyn. Wedvlucht vanuit St. Dizier: P V De Voorwaarts te Zaams- lag-Veer met 100 jonge dui ven. 1 en 2 J. de Feijter - De •7oete uit Axel. (1204 mpm). 2 I. Smallegange. 4, 5, 6 en 10 I- Scheele. 7 en 9 Jan de ^eijter uit Axel. 8 P. Koop- ian. Eendracht Maakt Macht uit jrneuzen, wedivluoht vanuit 'arkestone (Engeland). In incours 52 duiven, hoogste nelheid 1559.8 mpm. 1 Ge- jroeders Zegets. 2 D. Deur waarder. 3 J. Rieimens. 4 P- van de Peijl. 5 en 7 A. Scheel- e. 6 J. Geense. 8 P. Scheele. 9 F. Verhelst-10 J. de Kraker, AXEL Szydlowskiplein, Expo-voor- liohtinigshandelsbeurs (t.m. 24 auig-)- BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uiur: The Can- terburry tales 18 j- Roxy. 20-00 uur: Papilion 14 j- Tweede hal stadhuis. Grote Mja-rkt, kunstwerk van de maand (t-m- 31 aug-)- Geopend ma- t-m- vrij- van 8-3012.30 en van 13.30-17-30 uur- Mar kiezenhof, Steenberesestraat Expositie werkstukken van deelnemers aan het Creatief Centrum (t.m- 8 sept-)- B17RGH Oud schoolgebouw. Kerk straat 3, expositiewerken van diverse kunstenaa-rs t-m- 25 aug Geopend dag- van 10.00- 19-00 uur- Qp zondag geslo ten- DOMBURG Herv- kerk, 2(130 uur: Ko- raalmuiziek door de Brassband Aipollo uit Domburg o-I-v. A- Wallenburg- Meditatie en sa menzang. GOES Grand. Geen filmvoorstel ling. Museum voor N - en Z-Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m- 15 sept-)- Geo pend di- t-m- zaterdag van 10-00-12-00 uur en van 13.30- 17-00 uur- HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstra-at. 2, expftsitie oude kaarten, etsen, gravures en keramiek (t-m- 31 aug.)- MIDDELBURG City, geen filmvoorstel ling- (ADVERTENTIE) voor een goede bril Leverancier voor alle ziekenfondsen. (Va-n onze correspondent) SAS VAN GENT —De ze ven Zeeuwsch-Vlaamsche post - zegelverenigingen hebben beslo ten een grote postzegelten toonstelling te organiseren in de Viaanderenhal te Sas van Gent. De tentoonstelling wordt gehouden op 11, 12 en 13 ok tober. Tulnconcert Door de mu ziekvereniging Heikant werd op 't Hoekské in de tuin van W. WilHaert-van VHerberghe een concert gegeven. Onder grote belangstelling werden verschillende marsen en ande re Echte werken ten gehore gebracht. Mede door dit succes heeft de muziekvereniging het plan opgevalt om binnenkort op het plein aan het café de Rechter eveneens een concert te verzorgen. Onder leiding van de heer J. van Overmee ren gaf de Heikantse drum band een show in de Vlas straat. Het succes -was nier eveneens groot. Abdijgebouwen, 20-30 en 21-00 uur: klank- en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis"- Vleeshal, Stadhuis, expositio wandkleden (tan- 15 sept-) Open dagelijks van 10-00-17.00 uur, zon. van 14.00-17.00 uur. Zeeuws Museum, Abdij plein, expositie tekeningen van Bantzinger over de inundatie en droogmaking van Walche ren (t-m. 31 aug-)- Geopend van ma- t-m- vrij- van 10-00- 12-30 en van 14.00-17.00 uur. bovendien iedere maandag t-m- vrijdag om 15-00 uur filmvoorstelling van Broken Dykes van Turnhout en Terug naar het eiland van Charles van de Linden Rijksarchief, St-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur; zaterdag van 9.30-12.00 uur (t-m- 31 aug-)- ROTTERDAM Schouwburg, 20-15 uur: „Die lustige Witwe" door de Hoofd stad Operette. Openl. Theater Dijkzirt, 15-00 uur: Kin-dercir- cus Elleboog- SLUIS Stadhuis, Van 16.00-17.00 en van 20-00-21-00 uur: Carillon concert door Meester-beiaar- dier Prof- Ephrem Delmotta uit Oostende (België). Raadskelder, expositie schil derijen van mevr. Lydia Sae- nen uit Katalijne-Waver (Bel gië) Open dagelijks van 10-00- 12-00 en van 1400-18-00 uur (t-m- 30 aug.). ST-ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, expositie schilderijen en beeldhouw werk van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept.) Geo pend van 10.00-12.00 uur en vtam 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Gemeentemuseum, Burg- Geilstraat, expositie Poppen spel (t-m- 31 aug.) Geopend ii. t-m- zat- wan 14-00-17-00 uur- VLISSINGEN Alhambra. Geen fünwoor-4 stelling- IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzand.se kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t-m- 15 september), geopend werkd- vain 10-00-17.()0 uur- De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van 'n Oosten rijkse kunstenaar (t.m- 17 sept-)- ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie „Droomwereld in water- en olieverven", van de Kloetingse kunstenaar Gerard Menke (t-m 30 aug-)- Open van 9.00- 12-00 en van 13-30-18-00 uur- Op do- bovendien van 19.00- 21-00 uur- Op zondag en ma- gesloten. ANTWERPEN Middelhelmpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca- 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars- Geopend alle dagen tot 6 okt Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, waarin het ver schijnsel de mens in zijn tota liteit wordt voorgesteld (t-m- 31 aug-)- Museum Vleeshuis, Vleeshouwerstraat B-2000. ex positie Ruckers documenten en instrumenten- Geopend dag- van 10-00 tot 17-00 uur. Op ma- gesloten (tot 1 okt-)- BRUGGE Boudewijnpark, IJsrevue- Groenlnghemuseum. exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750, afkomstig uit de Natio nale Galerij in Praag (t.m- 20 okt). Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 Innen); GOES: Klokstraat L tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vriidag 8.15 12.30 en 13.30 - 17 00 uur.t BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOIT A TIE Breda Maandag tm vrijdag van 19.00 - 20 00 uur, tel 01600 - 22341, zaterdag van 10 00 - 11.00 uur. tel 01600-49900, zondag van 20.00 - 22 00 uur. tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-V laanderen teL 01140 -3751 of 01150 - 6297. Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE HU1SAANSLUITINGEN Chef Zeeuwse redactie- S. C Augustijn, kantooi Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150 7920 privé tèl 01150 - 5745; algemeen re- facteur Zeeland A F Koopman kantooi Kromme Weele 4, Middelburg, tel 0118(1 (784. privé tel 01180-7438: redacteur lidden-Zeeland drs J Bcuwmans kantoor Klokstraat 1, Goes, el 01100 - 8030 privé Zuirivlietstraat 53 Goes. tel. 01100 - 8138; edacteui te Terneuzen en Kanaalzone- G van BerkeL kantoor Vieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 - 7920. privé teL 01150* '866: redacteur W Z.-Vlaanderen: R van dei Helm, Melkweg 40, >ostburg. tel 01170- 3370: sportredactie Zeeland: T. Koomen, el. 01155 2594 -GTOJOURNALIST ZEELAND C J. de Boer. Trumanlaan 10, Axel teL 01158 - 2237. VBONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Koning», tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4315.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5