Raad Hontenisse wil grond in „Kloosterzande-Noord" Raad Oostburg achter sportparkplannen Expo-Axel voor zesde keer van de grond Afsche een la Axelse zangvereniging vraagt om subsidie Hontenisse geeft vorm aan subsidiebeleid V riendschappelijk voetbal van Zeeuwse clubs gramenpri K-sïüarJ: Speelgoedwinkelier in Hulst beboet voor verkoop van té echte geweren VANDAACj LAATSTE RIT CAMPING I DE VOCE Overleden aan gevolgen van ongeval PROTEST TEGEN SEOOP VAN BAANSTRAAT- WONINGEN Tamelijk warm feR{9»a» stad streek B. EN W. VRAGEN KREDIET VAN 420.000 GULDEN Anker uitgegooid op telefoonkabel THE CORNER Nieuwvliet Westdorpe In Middelburg Zeeland Sport oefent tegen Jong Ambon CJ.K. PER 1 Oi *aléi>s(anclcR VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1974 VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1974 (Van een onzer verslaggevers) AXEL De christelijke ge mengde zangvereniging „A- SAF" in Axel heeft bij de gemeente een verzoek inge diend voor subsidie ter dek king van de kosten van de jaarlijkse uitvoering (29 no vember). Het provinciaal be stuur heeft voor deze uitvoe ring al een subsidie toegezegd van een een derde van het tekort met een plafond van f 1350,- Burgemeester en wethouders van Axel nemen aan dat ook het ministerie van CRM een zelfde subsidie zal toezeggen. Het college houdt er rekening mee, dat daarnaast door de Belgische rijksoverheid een subsidie zal worden toegekend in verband met de medewer king van het Waaslandia ka merorkest. B en w. stellen voor, gelet op het culturele belang, een subsidie toe te kennen van maximaal f 1350,- Indien de Belgische overheid inderdaad subsidieert, dan stelt het colle ge voor, een vierde van het tekort voor rekening te ne men. Met het bestuur van de re gionale Zeeuwsch-Vlaamse wo ningbouwvereniging is over eenstemming bereikt over de aankoop van het voormalig kantoor van de vereniging aan de Willem de Zwijgerlaan. Het pand moet vijftien mille kosten. Het is de bedoeling van b en w. om het gebouw te verhuren aan het bestuur van. „Ukkepuk" ten behoeve van een peuterspeelplaats. Twee van de kamers in het gebouw kunnen worden ver huurd, zo stelt het college, aan een ambtelijke instantie, die thans in Axel op zoek is naar kantoorruimte. B. en w. vra gen de raad het benodigde krediet beschikbaar te stellen. De gemeenteraad heeft eind vorig jaar aan het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van Gereformeerd Schoolon derwijs in Zeeuwsch-Vlaamde- ren medewerking toegezegd voor het stichten van een bij zondere kleuterschool. De ver eniging exploiteert reeds de eenklassige Jarino-kleuter school aan de Karei Doorman laan. Burgemeester en wet houders stellen thans voor het gebouw aan te kopen en het dan in bruikleen aan de vere niging af te staan. (Van onze correspondente) MIDDELBURG. Donderdagmorgen moest de directeur van een speelgoedzaak in Hulst, de heer R.A.W. zich voor het hekje van de Middelburgse politierechter verantwoorden voor het in voorraad hebben van vijftien speelgoedgeweren, die zd bedrieglijk op alarmpistolen leken dat ze niet van echt te on derscheiden waren. „Er zijn zo'n 12 grote speelgoedimporteurs in Nederland, en enkele honderden speelgoedzaken, die dit spul hebben", zei de heer W. als verdediging „Wij kunnen inderdaad ons speel goed laten onderzoeken in Den Haag of het wel of niet geoor loofd is het te verhandelen. Maar zou het eigenlijk niet veel efficiënter zijn als de controle bij de importeur zou plaatsvin den", zo vroeg hij zich af. „Er is gewoon niet aan een lijst te komen van verboden speelgoedwapens". „Zou het dan maar niet beter zijn als u helemaal afstapte van de verkoop van speelgoedwapens," suggereerde de politie rechter. „En vooral na wat er enige tijd geleden bij u in de omgeving gebeurd is Uiteindelijk kunnen opgeschoten jonge lui zo met zo'n pistool een bank binnenstappen, en op zo'n mo ment kun je ook nie: weten of het wapen echt is of speelgoed". De officier wilde de zaak niet dramatiseren. Al hield hij W. wel voor dat deze wel degelijk deskundig advies had kunnen krijgen omtrent het speelgoed. De eis luidde 200 boete, en verbeurdverklaring van de 15 overgebleven geweertjes. De politierechter halveerde de boete, maar stond er ook op dat het omstreden speeltuig zou worden vernietigd. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Burgemeester en wethouders van Hontenisse vragen de ge meenteraad een krediet van ruim vierhonderdtwintigduizend gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop van gronden in het bestemmingsplan „Kloosterzande-Noord". Alle in het pain gelegen gronden zijn eigendom van de Staat (dienst der domeinen). (Van onze correspondent) LEWEDORP Tengevolge van een hem op 31 juli over komen verkeersongeval te Le- wedorp, waarbij de heer J. Bazen, afkomstig uit Lewe- dorp een schedelbasisfractuur opliep, is deze vandaag in het Gasthuis te Middelburg over leden. De heer J. Bazen was woonachtig in het Vliegveld restaurant van het vliegveld Midden-Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) (Van onze correspondent) WESTKAPELLE Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat vandaag (vrijdag) de telefoonverbinding met En geland gedurende enige tijd gestoord zal zijn. De Noorse kustvaarder Nany Freighter op weg naai- Gent (B) heeft in het verboden ankergebied in de Noordzee op negen mijlj van Westkapelle zijn anker! uitgegooid. Bij het ophalen bleek, dat het aan een tele foonkabel zat. Gisteren hield de rijkspolitie te water een onderzoek. Zij deelde mee dat de kabel niet is st-ukg,ebroken, maar dat er mogelijk een be schadiging is ontstaan, tenge volge waarvan na enige tijd kortsluiting kan optreden en het telefoonverkeer gestoord ls. KLOOSTERZANDE Een initiatief van de jeugd- en sport raad in de gemeente Hontenisse heeft er toe geleid dat een alge mene subsidieverordening en een subsidieregeling voor jeugd- en sportverenigingen is ontworpen. Het college van burgemeester! en wethouders van Hontenisse is van mening, dat het subsidie- NlSUW-NdlTlSn beleid van de gemeente meer inhoud zal krijgen door het vast stellen van deze verordening. De verenigingen en instel lingen, die op gemeentelijke subsidie een beroep doen, zul len bij toepassing van de sub sidieverordening een duidelij ker beeld kunnen krijgen van de subsidiemogelijkheden van de gemeente' De subsidiever lening kan dan naar vaste en voor ieder waarneembare cri teria plaatsvinden, hetgeen de rechtszekerheid voor de vereni gingen en instellingen zal vergroten Het college vraagt de raad akkoord te gaan met de beide nieuwe verordeningen- Nadat maanden geleden door burgemeester en wethouders een voorstel tot ombouw van de c.v.-ketels van verschillen de dienstgebouwen werd te ruggenomen, dient het college thans een nieuw voorstel in bij de raad. Men wil overgaan tot het laten verbouwen van die ketels, die a-an vervanging toe zijn- Vervanging van de reeds afgeschreven ketels van de verwarmingsinstallaties, kan nu, aldus B. en W., gekoppeld worden aan de ombouw op aardgas- B- en W- vragen de raad een krediet te verlenen van f 2800,- gulden- Het college vraagt de raad ook een krediet te verlenen van f 1500,-, voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de muziekvereniging „Vrijheid Eendracht" in Lamswaarde. Het gaat om de aanschaf van vijftien nieuwe unifor men, met een maximum bij drage van honderd gulden per uniform- B- en W stellen, dat de vereniging de laatste vijf tien jeugdleden in opleiding heeft gehad- Al in 1966 werd door de raad besloten om mu ziekgezelschappen „onder be paalde voorwaarden" een bij drage toe te benhen ir. de kosten van uniformen en wel tot een maximum van vijftig percent van de aanschafkos ten- (ADVERTENTIE) Voor INTIEME BRUILOFTEN EN DINERS RESTAURANT Steenstraai 16 - Hulst Tel. 01140-4148 Onze keuken is open tot 22.30 uur. 's Woensdags gesloten Vv Hulsterloo De voet balvereniging Hulsterloo speelde een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Hontenisse op het terrein van Hontenisse. Nieuw-Namen won deze wed strijd met 20. Zondag speelt Koewacht 2 tegen Hulsterljo 2, De wedstrijd bgint om 13.00 uur. Om 15.00 uur speelt Koe wacht vervolgens tegen Hul sterloo 1. De laatstgenoemde wedstrijden worden beide ge speeld op het terrein van -de voetbalvereniging Hulster loo. Bejaardenreis De Nieuw- Namense bej-aardenbond gaat voor de tweede maal dit jaar op reis. Dat zal gebeuren op 20 augustus. Het reisdoel is Brugge, waar via Sluis op aan wordt gereden. In Brugge zul len bezienswaardigheden wor den bezocht. Hoewel het, aldus B. en W. in voorgaande jaren niet mo gelijk was om gronden voor woningbouw van de dienst do meinen aan te kopen, is mid dels onderhandelingen met de dienst toch een akkoord be reikt. Op basis van de ge taxeerde waarde, zullen de gronden worden overgedra gen. Normaal werden de domein gronden a-ltijd verhuurd aan de gemeente, tijdens de perio de vam bouwrijp maken. De bouwpercelen werden in op stal gegeven aan hen die ,een woning wilden bouwen. Bur gemeester en Wethouders ach ten het juister dat de gemeen te de in het bestemmingsplan gelegen gronden verwerft en kavelsgewijs verkoopt aan de bouwers van woningen. In dit geval zal het gaan om 10.08.11 hectare. Bovendien zal de in het terrein liggende sloot moeten worden aangekocht van het waterschap Hulst-er Ambacht. Het waterschap, zo berichten B. en W. is bereid de stoot over te dragen,, mits de afwa tering van het achterliggende gebied verzekerd blijft. Het college wil dat reeds een a-anvang wordt gemaakt met bet bouwrijp maken van de gron-den. Dat zou neerko men op het egaliseren van het terrein, het aanleggen van we gen en riolering, alsmede het maken van een vijver als ver binding tussen de bestaande sportterreinen en het nieuwe bestemmingsplan. De aa-n het bouwrijp maken verbanden kosten, worden thans geraamd op zeshonderdvijfentachtig- duizend gulden. B. en W. stellen de raad voor dit benodigde krediet te verlenen en ter financiering van dit werk een geldlening aan te vragen. Het voorstel wordt door het ooilege gemotiveerd met de overweging dat de voorraad bouwgrond in het bestem mingsplan „Kloosterzande" dermate gering is, dat er geen rijen huizen meer gebouwd kunnen worden. In genoemd plan is nog slechts ruimte voor één enkele hungalow en enige particuliere wonin-gein. Het bouwrijp te maken ge deelte, zo stelt het college, biedt ruimte voor de bouw van zevenentwintig bunga lows, elf vrijstaande wonin gen, negen bejaarden wonin gen, en tweeënzeventig niet vrijstaande woningen. „Indien m hetzelfde tempo gebouwd wordt als in de afge lopen vijf jaar in Kloosterzan de, zal de capaciteit van dit planged-eelte toereikend zijn voor de periode 1975-1980. Het bouwrijp mak-en van bouwter reinen voor een langere perio de zal veelal tot onnodige ren teverliezen leiden", al-dus bur gemeester en wethouders. De gemeenteraad kan over de bo vengenoemde voorstellen op 21 augustus beslissen. Concert De muziekvere niging O.B-K uit Hoofdplaat geeft op zaterdag 17 augustus een concert in de muziektent te Nieuwvliet- Het conce. ie- gint 's avonds om ha Ut, waarna een lampionopcocbt gehouden wordt voor de jeugd- Volgende week woens dag geeft de muziekvereniging een concert in de herstelde muziektent van Hoofdplaat, aanvang halfacht. Zwartenhoek Het wegdek in de wijk Zwartenhoek van Westdorpe is verbeterd. Dezer dagen zijn de werkzaamheden beëindigd van de verbetering van het wegdek. Heel veel automobilisten zullen zich her inneren hoe slecht de toestand van die weg was. Nu zijn de oude kasseien vervangen door prachtig klinkerwegdek De werken aan deze herbestrating zijn zeer bekwaam uitgevoerd door de firma 't Gilde uit Hoek. Na Zwartenhoek zal ook de buurtschap Passluis een opknapbeurt krijgen. Onderwijs In een circu laire heeft het hoofd der lage re school, de heer E. Hendriks, enkele belangrijke mededelin gen gedaan aan de ouders, in verband met wijzigingen in de wet op het lager onderwijs- Door de minister i-s bepaald, dat de kinderen van de klas sen 1 en 2 880 klokuren per jaar moeten krijgen; de kinde ren van de overige klassen zullen 1000 uur les krijgen. De eerste twe» klassen beginnen om 9 uur (behalve 's woen- dags). 's Woendags is de schooltijd van kwart voor ne gen tot kwart over twaalf. De o-verige klassen op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van negen tot twaalf uur, en van kwart over een tot kwart voor vier. Voor de woensdagen geldt dezelfde regeling als voor de eerste twee klassen. Voor de gastarbeiderskinderen is een aparte leerkracht be schikbaar; de heer Busch zal die taak op zich nemen- De spreekuren van het hoofd der school zijn voortaan: 's maan dags en vrijdags tussen 14 en 16 uur; het personeel is te spreken na 15.45 uur. De leer krachten vragen de ouders om tijdens de lessen zo weinig mogelijk te storen. Ook wordt verzocht zo weinig mogelijk te telefoneren. Bolling In café „Oud Raedthuis" bij J. van der Goes werd een bolling gehouden. Er waren 42 deelnemers. Uitslag: Hoofdvogel, W. Allonsius uit Terneuzen. Eerste zijvogel, Henny de Smet, tweede A. de Clerck uit Westdorpe. De meeste gaaien werden vero verd bij de heren door R. van Grembergen (6 stuks) en bij de dames door mejuffrouw G. Verhoosel (4 stuks) beiden uit Westdorpe. „q,.. -W- lp| VS *- Het opbouwen, van het grote tentencomplex in volle gang. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Onder de bewoners van de Middelburg se Baanstraat is pijlsnel een actiecomité gevormd, dat van avond een petitie ten stadhui- ze gaat aanbieden. Vanavond wordt nl. een in formatiebij eenkomst voor de Baanstraat-bewoners georgani seerd, in verband met het ge meentelijk plan om een deel van de straat te slopen ten behoeve van de aanleg van een vienstrooksweg. De petitie, die vanavond wordt aangebo den, luidt aldus: Openbaar spoed-protest tegen de ge dwongen executie-zitting die op 16 augustus slechts en kele dagen voor de gemeente raadsvergadering zal plaats vinden over de afbraak v-a-n de pittoreske Baanstraat huis jes aan en in het Bolwerk, en de gemeentelijke pogingen tot stapsgewijze afkoop en depor tatie van steeds meer bewo ners van Middelburg, zonder dat er een behoorlijke in spraakprocedure gestalte heeft gekregen. Het comité „Mooi Middel burg ï.o." meent, dat blinde uitvoering van het oudbakken vierbaanswegplan, dat de his torische binnenstad en het Bolwerk doorsnijdt en scheidt, opnieuw getoetst dient te wor den aan de inmiddels gegroei de inzichten ten aanzien van stedelijk cultuurbehoud, heem schut en leefmilieu, wezenlij ke waarden, die ook de eoono- misehe-toeristische aantrek kingskracht van een stad als Middelburg bepialen. Contact persoon van het comité is me vrouw M.E. van de Vliet-Brok, wonend aan d-e Baanstraat 21 te Middelburg De slagzin, waaronder het comitéactie voert luidt: „De Baanstraat moet blijven!". (Van onze correspondent) VLISSINGEN Vierde klasser Zeeland Sport uit Vlis- singen speelt zondagmiddag om 14.30 uur op eigen terrein vriendschappelijk tegen het in de voorbije competitie naar de derde klasse gepromoveerde team van Jong Ambon uit Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De grote tenten voor de Expo Axel staan er iri De laatste dagen is enorm hard gewerkt aan de opbouw va:| diverse ruimten, waar met ingang van morgen duizenden J sen worden verwacht om te kijken wat middenstand en bejiijj leven daar nu weer aan het publiek willen laten zien. De zesde Expo Axel wordt morgenmiddag om halftweed cieel geopend door wethouder D. J. Oggel van Axel. Aanvijl lijk had men burgemeester A. de Kam gevraagd om de offirij openingsdaad te verrichten Omdat hij echter pas maandag i] vakantie terugkeert was hij niet in staat om aan dit verzot! voldoen. Nu zal gevraagd worden of de burgemeester de ofii sluiting van Expo Axe] volgende week zaterdag zal verricl (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De iremeen- teraad van Oostburg is gister avond zonder meer akkoord gegaan met de voor.->iellen om de oude sportvelden te Bres- kens aan het rijk te verkopen, om daarvoor in de plaats een nieuw sportveldcncomplex aan te leggen en zelfs verheugd was de raad over het voorstel om een plan te laten maken voor aanleg van sportvelden in Cadzand- Wat dit laatste betreft, stel den onder meer de raadsleden X. de Bruijne en A. V-erhage dat op het gebied van sportac commodatie kust bij Cadzand cte toerist nog wemig heelt te bieden en dat rn-et uitvoering van dit plan in een grote be hoefte wordt voorzien De heer Verhage wilde overigens we] dat het nieuwe plan in samenspraak met de raad wordt ontwikkeld. Toezeggin gen daarvoor kreeg hij zowel van burgemeester A Schipper als van wethouder G darijs, die stelde dat ook bii het tot stand komen van het sport park in Oostburg veel overleg is geweest, onder meer ook met. de belanghebbende sport verenigingen. Een dergelijk overleg zal ook bij de ontwik keling van de plannen voor Breskens tot stand komen. Bij de bespreking van het voorstel voor de aanleg van het sportpark voor Breskens drong de heer G- van Schaiok erop aan dat alle materialen uit eigen streek worden be trokken- Dit ter bevordermg van de werkgelegenheid- De lieer I- de Bruijne wilde we- 'en of alle twaalf hectaren, die de gemeente ter plaatse ter beschikking heeft voor het sportpark zullen worden ge- oruikt Wethouder Cl;-rijs deelde mee dat mogelijk één hectare voor woningbouw zal wo-den bpnut- Bij een voorstel om erf- pachtsgrond te XJzendijke te verkopen stelde de heei E- Dekker dat de gemeente tie mensen erop moet wijzen dat het voordeliger kan zijn de grond daar te kopen dan in erfpacht te gebruiken- De raadsvoorzitter vond het een goede suggestie- Aan het einde van de verga dering werd afscheid genomen van zeven raadsleden, die geen zitting zullen hebben in de nieuwe raad. die op 3 sep tember voor het eerst verga dert. Dit waren mevrouw B Hensen-Va-n Zandvliet, me vrouw M- Niermans-Gnssije en de heren A. Risseeuw, A Sa- lomé, J Haverbeke, P. van Rijen en E- Dekker- Raads voorzitter A- Schipper, de beer E- Dekker (namens de ver trekkende raadsleden) en de heei G- van Schaick (namens de raadsleden, die ook de vol gende zittingsperiode zullen meemaken) wezen allen op het feit dat de gemeente de afgelopen vier jaar de moei lijkheden van de herindeling goed heeft opgelost en dat in de afgelopen zittingsperiode in Oostburg veel is tot stand ge komen- De vertrekkende raadsleden ontvingen uit han den van burgemeester Schip per een wandbord met daarop het wapen der gemeente- een forse 70 naar hu-is. Bij de rust Bilj reeds 20. V-oor de Hulster doelpud zorgden: R. Neefs, R. W (4x), F. Vlassenrood schop) en M. Vlassenrooi (Van onze correspondent) AXEL/HULST/ARNEMUIDEN Verschillende Zeeuwse T-^J balclubs zijn deze week in actie moeten komen voor liet spel van vriendschappelijke wedstrijden. Dit alles ter voorbere«i op de over enkele weken weer van start gaande voetbal» IJ titie. Derdeklasser Axel trad dinsdagavond op eigen terrein aan tegen vierdeklasser Clm- ge- Tegen alle verwachting in moesten de Axelaars met 4a in het Clinge-team hun meer dere erkennen. Bij de rust stond Clin.ge reeds met 03 voor. Martens (2x), Densen en Gans zorgden voor de Axlsee doelpunten, terwijl Naessens (2x), Van floye (2x) en Van Goetnem voor de Ciingese doelpunten tekenden. Derdeklasser Breskens kreeg woensdagavond op eigen terrein De Meeuwen uit Zou- teianue, dat uitkomt in de 2e klasse van het KNVB-zater- dagvoetbai, op oezoek. Het be zoekende De Meeuwen had de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht en wist dit duei dan ook volkomen verdiend met 02 te winn-en, na een 0—1 voorsprong bij d-e rust. D. Francke en G. Schipper waren de doelpuntenmakers voor De Meeuwen. Derdeklasser Go-es speelde dezelfde avond o-p eigen ter rein tegen stadgenoot SSV, dat uitkomt in één van de lagere klassen van het zaterdag afde- lingsvoetbal. Stond Goes bij de rust reeds met 20 voor, na de hervatting kwamen daar nog eens twee doelpunten bij zodat Goes verdiend met 4U won- Voor Goes scoorden: P. Mol, R. Wolf, J. Schipper en C. Westdorp. Het in de hoogste klasse van het KNVB-zat-erdagvoetbal uitkomende Arnemuiden speelde woensdagavond in Ka- pelle tegen de KNVB vierde klasser Kapelle. Het was van de zij-de van Arnemuiden geen al te beste wedstrijd. Kapelle bood knap tegenstand, maar desalniettemin wonnen d-e Ar- nemuidenaren toch met 01. Een stand die reeds bij de rust was bereikt. Het doelpunt werd gescoord door Klaas van Beizen In Hulst speelde eveneens woensdagavond derdeklasser HVV '24 tegen vierdeklasser Koewacht. De Hulstenaren hadden dit met Koewacht to taal geen moeite, en stuurden het bezoekende Koewacht met (Van een onzer verslagffilfr! I hengstdijk - °y tweede ronde van "f fietsdriedaagse op Vogel in Hengstdijk ren mede dankzij zomerweer succesvo pen. De ruim "v?nti8 i» mers verdeeld in twee fietsers reden kilometer vol uit. Het parcours in de omgeving atiegebied De Vo? van li'1 f alle kerkdorpen in H«f; werden aangedaan, 01*" moesten de dee,nen'!j|i f als tijden" de r(I schillende opdracht™ len. De fietsdrledaM ook dit iaar weer f f „in de markt" te 1W rkW| wel er naar me" (juf minder deelnemers andere i?rp" wijf' opperbest Vandaar volgt de laatste ri (Van onze correspondent) KAPELLE - "et zit dit niet best voor de bramen- }a;'r pe oogst is in volle de kwaliteit is goed en ®a"ha„een veel vruchten aan 1 struiken, maar de prijs laat i111k zitten. Ate'bramen die in Zeeland j n geteeld worden aan- *m;ïd OP het veilpunt Ka- nfvar de centrale veiling XaDelle-Terneuzen. Het vorig bedroeg het tota-le aanbod föfdeze plaats ruim 600 ton en betekende dat er nergens (Van i I MIDDELBURG Rond de missaris der koningin in Zeeland van bijeenkomsten georganiseerd schiedenis zullen markeren. Het afscheid van de com missaris der koningin is in Fife een langdurig proces dat al bijna een jaar loopt, en dat verschillende hoogtepunten zal kennen. In de afgelopen maan- I den heeft de scheidende com- 1 missaris der koningin reeds 28 van de 30 Zeeuwse gemeenten tijdens een afscheidstournee bezocht. Hij zal nu nog af- scheio komen nemen van Huls (22 augustus) en 3t.- Philipsland (9 september). Zoals het programma van I ceremonie er n-u uitziet, zal I mr Van Aartsen op 26 sep- I tember in een g-emeenscha-ppe- I lijke bijeenkomst van alle Ne derlandse Commissarissen der Koningin, en in aanwezigheid 1 van d. minister van Binn-en- I landse Zaken, in Middelburg [word-en „uitgeluid". Het is n-a- I melijk een traditie dat de I maandelijkse vergadering van Commissarissen van de Konin- Vooruitzichten voor zaterdag en zondag opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: Overwegend droog en tamelijk warm. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder- land. Voor zaterdag: aantad uren zon 3 tot 10. Min. temp. ■omstreeks 15 graden, max. j temp: omstreeks 23 graden, kans op een droge periode van juinstens 12 uur 90 procent, kans op een geheel droog et maal 70 procent. Voor zondag: aantal uren zon 3 tot 12. min. temp: om streeks 14 graden, max. temp: omstreeks 22 graden, kans op droge periode van min stens 12 uur 95 procent, kans °P een geheel droog etmaal 80 1 procent. - - .f Konstanz 416 min 4. Rhemfelden 263 min 6. btraatsburg 265 min 1, Plit- KKdori 423 min 5, Maxau 471 "hn 12. Plochingen 129 onv.. bar11,8,'? 297 ™n 13, Stein- OIW D mln 4 MainZ 298 Bingen 171 min 2. Kaub Kohl?1" h Trier 231 min 3. r,ble"z 214 min 12. Keulen 14 I V,u Ruhrort 363 min dense 992 min 1. Panner- gen 7R7°P 959 min V Nijme- pf" 787 2. IJsselkop 867 DeveniJ IJsse' 402 plus 3, 38J() nv' "e9 onv- Borgharen 15' r? °7- Belfeld 1095 min 500 onvVn beneden de sluis ten m a 'vunste waterdiep- meld v5arS6uL heden ver- horden Waai'schuwings- Spijk s, »un, in centimeters: vaan döT 7ef 37s De doOT' bestemde i" voor °Pvaari Eroever °pen(n§- aan de tin- ^ampen f "sselbrug te <Ü?ino gestremdnadere aank°n" reining ,j, 1 ziin er hee' wat beschikbaar nlan* op r.f»- 20 30 u ,r Ji de knn camping. §ergeneon z7aterda8 17 aug. HunsweeP lTm 2 56 15-24:

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2