Beroep bij Kroon over plan buitengebied S. Blommaart bedacht snelheidsmeter mm* Vrouwengilde begint seizoen met reisje Bestemmingsplan! J Zeen vvse voor Vogelwaarde POPFEEST IN DEN DULLAERT I HONTENISSER COMMISSIE: Nw.-Namensl kaarters winnen Mi lvoeiei Brug stremt treinverkeer Fietsen rond Hengstdijk Echtpaar Taalman 50 jaar getrouwd stad streek - Gashaarden en gevelkachels VAN DEN BERG HULST Biervliet Sluiskil Hulst Nieuwvliet Zaamslag Terneuzen 125.000ste op ILange Jan Horlogeventl aangehouden Westdorpe P°N OER DAG 15 AUGUSTUS 19 (ADVERTENTIE SHOWROOM Van Waesberghestraat 7-9 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer Sèb Blommaart in Terneuzen heeft pas een nieuwe elektro nische snelheidsmeter voor schepen bedacht. De nieuwe vinding van de heer Blom maart is een kleine koker, die door de scheepswand wordt aangebracht en waarvan twee uitstekende boutjes, niet iioger dan drie milimeter, met het water in aanraking komen. Dat is dan al voldoende om de juiste snelheid van het schip te meten. De heer Blommaart: ..Vroe ger hing men een schro-f aan een touw buiten boord en dan kon men op 'n kolom, die ach ter op de reling was gemon teerd, de snelheid van het schip aflezen. Later werd een paddlewiel, gemonteerd in een koker, door de buid van het schip aangebracht en dat was al een grote verbetering. Maar door de vervuiling van het water, werden die „schroeven" aangetast en kreeg men geen juiste weergave meer. Denk maar eens aan pokken, die zich er op vastzetten, plastic- zakken enz. die op het water drijven en er voor kamen te zitten". „Helemaal nieuw is het niet, er bestaan diverse principes voor de snelheidsmeting" al dus de heer Blommaart over zijn vinding. „Maar met dit systeem behoudt men toch de meest nauwkeurige waarne ming. Het principe berust vol gens de heer Blommaart op schakelingen, zoals die bij computers worden toegepast. Dit systeem is volgens hem veel gemakkelijker te fabrice ren. De heer Blommaart had een paar jaar geleden aaa dit systeem gedacht. Een maand geleden werd er mee begon nen en thans is men volop bezig er proeven mee te ne men. De heer Blommaart aont het toepassen van de bor,'.snel heidsmeter voor de beroeps vaart van groot belang. Vooral de visserij kan er naar zijn mening groot voordeel aan hebben. Het is namelijk de bedoeling dat bij het sterk te ruglopen van de snelheid van het sohip de motor automa tisch wordt uitgeschakeld. „Veronderstel", zo zegt hij, „dat de netten achter een wrak of dergelijke vast blij ven zitten. Dan kan een schip kapseizen, als de motor blijft doordraaien. Als de motor au tomatisch stilgelegd wordt kan een dergelijk ongeluk als uit gesloten worden beschouwd". (Van een onzer verslaggevers) GOES Het treinverkeer tussen Vlissingen en Bergen op Zoom is gisteravond enige tijd gestremd geweest als ge volg van een defect aan de Vlakebrug over het kanaal door Zuid-Beveland- De opihaalbare spoorbrug Ikon door nog onbekende oor zaak niet meer omlaag ge- braoht worden. De stremming duurde van 19.40 uur tot 20-20 uur- De trein uit de richting Vlissingen reed tot Biezelinge en keerde daarna terug- De trein uit de richting Roosen daal keerde terug vanaf het station Kruiningen. Volgens een woordvoerder van de voorlichtingsdienst van de Ne derlandse Spoorwegen hebben slechts weinig reizigers hinder van de vertraging ondervon den» Om 21-00 uur gisteravond was het treinverkeer weer ge- Ijael normaal. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Hontenisse is het niet eens met een aantal afwijzingen met betrekking tot het bestemmingsplan „Buiten gebied", waartoe door het college van Gedeputeerde Staten werd besloten. De mening van de commissie wijkt op vele pun ten af van de mening van G.S. Daarom wil de commissie de gemeenteraad voorstellen bij de Kroon in beroep te gaan. De gemeenteraad stelde het plan buitengebied vorige zo mer vast, echter na een aantal wezenlijke veranderingen te hebben aangebracht. Het colle ge van B. en W. stemde toen niet in met de wijzigingen, te meer daar volgens het college het bestemmingsplan is ont worpen in uitvoerig overleg en intensieve studie met alle in stanties. Bovendien werd tij dens de voorbereiding van het plan, tegemoet gekomen aan ingebrachte bezwaren van be langhebbenden. In haar memo rie van antwoord op het ver slag van de commissie ruimte lijke ordening stelt het college dat GS het niet eens is met de door de gemeenteraad aange brachte wijzigingen. B. en W. onderschrijven dit. Het college adviseert de raad dan ook niet in te gaan op de suggestie van de commissie om bij de Kroon in beroep te gaan. Zij stelt de raad voor om met betrekking tot het plan buitengebied de aanwijzingen van G.S. te vol gen. G.S. onthouden goedkeuring aan de bestemming beschermd gebied met agrarisch gebruik langs, de zeedijk ten westen van de veerhaven. Gewenst wordt „een meer aangepaste bestemming". De commissie kan zich hier mee verenigen en stelt voor er een algemeen gebied met agrarische bestemming van te maken. G.S. onthouden goed keuring aan de bedrijfsbe- stemming van een stuk grond aan de Cambronsestraat. G.S. willen er een agrarische be stemming aan geven. De com missie kan ook hierin meeden ken. Het college van G.S. is van mening dat de geplande agra rische bestemming van drie percelen rond de kern Vogel waarde moet worden veran derd in een bestemming waar binnen het verboden is enige bio-mdustrie te vestigen. (Het gaat hier om „niet aan de grond gebonden bedrijven"). De oommissie is het op dit punt niet een,s met G.S. Zij stelt dat de bestaande bedrij ven in genoemde percelen het bestaansrecht en aanpassings vermogen niet mag worden ontnomen. De commissie stelt voor bij de Kroon in beroep te gaan. G.S. is het niet eens met de algemene agrarische be stemming van drie percelen, die aan het natuurgebied „de grootvogel" grenzen. Uit planologische en land schappelijke overwegingen acht men het stichten van „niet aan de grond gebonden agrarische bedrijven en glas opstallen" op een dergelijke plaats, niet juist. Zij onthou den derhalve goedkeuring. De oommissie wil er toch een al gemene agrarische bestem ming aan geven, en stelt in dezen beroep bij de Kroon voor. Uit landschappelijke over wegingen aoht het college van G.S. het zonder meer gewenst, dat met name voor silo's een maximum hoogte wordt aange geven (dit ook bij een vrij stellingsbevoegdheid van bur gemeester en wethouders). De commissie van ruimtelijke or dening is echter van mening dat de hoogte van de silo's niet aan een maximum gebon den dient te zijn. Zij stelt ook nu beroep bij de Kroon voor. G.S. zijn van mening dat een aanlegvergunning voor het toepassen van biociden en meststoffen in de natuurgebie den van de gemeente Honte nisse niet kan en mag worden gemist. De commissie is van oordeel dat niet gevreesd hoeft te worden voor gebruik van verkeerde biociden en meststoffen of voor onoordeel kundig gebruik van deze mid- PèREPLU Dezer dagen heeft het werkbestuur van het Buurthuis „De Pèreplu" in Biervliet vergadert over onder andere het nieuwe programma voor het aankomende seizoen, dat 25 augustus zal starten. Dit zal in een programma boekje uitgebracht worden. Eveneens zullen er dit jaar nog verschillende activiteiten op touw gezet worden, zoals een rommelmarkt, een fancy- fair met verloting, een bingo- avond en een donateursactie. delen. Zij stelt dat men niet mag verwachten dat de grond- srofgebruikers distels met de hand gaan verwijderen. De commissie wil niets weten van een „aanlegvergunning". Zij gtond het voorgestelde beroep bij de Kroon op dit punt, met oe overweging, „dat men een grondgebruiker zijn liefde voor de natuur niet mag ont nemen door allerlei overlast eu bepalingen". Behalve de afwijzingen van bovengenoemde punten heeft het college van G.S. zich ak koord verklaard met het be stemmingsplan „buitenge bied". De gemeenteraad zal over de voorstellen van de commis sie ruimtelijke ordening in de vergadering van woensdag 21 augustus kunnen discussië ren. Kermisschietingen Aan de eerste schieting in café Dallinga te Sluiskil namen 51 was voor H. Stoffels van Bo nanza.. Eerste zijvogel: P. Snoeys uit Sluiskil; tweede zijvogel: J, de Waele uit Koe wacht- Meeste vogels (3 stuks) G Rottier uit Koe wacht. Aan de tweede kermis- schieting in café Dallinga na men 56 schutters deel. De ho ge vogel was hier voor J. de Waal uit Koewacht. De beide zijvogels werden afgeschoten door H. Stoffels van Bonanza. De extra vogel was voor E. Fci-mont uit Sluiskil- Scouting Op zaterdag 17 augustus wordt de jaarlijkse grote vergadering gehouden van scouting Sluiskil in het clublokaal aan de Gildestraat. Op deze bijeenkomst worden enkele welpen gepromoveerd tot verkenner, nadat zij de vereiste behkwaamheidsproe- ven hebben afgelegd. Wafelbakaetie Het be stuur van de speeltuin „De Miertjes" te Sluiskil heeft een wafelbakaetie op touw gezet die geslaagd mag genoemd worden. De opbrengst netto f 500 is bestemd voor de uit breiding van de speeltuin. De wafels werden door een zestal dames in het gebouwtje van de speeltuin gebakken en door de kinderen huis aan huis ver kocht. Bejaardenreisje De stich ting open bejaardenwerk afde ling Sluiskil, heeft een reis georganiseerd naar het Zwin, bij Knokke in België. Ruim honderd bejaarden werden in twee bussen naar de plaats van bestemming gereden, zij bezochten het voogelpark, het diorama en het zeeaquarium. In Sluiskil terug werd bij café Dallinga nog eens aangelegd. VISWEDSRIJD De hengel club de Lustige Hengelaar uit Hulst, hield een viswedstrijd op haar viswaters „De Sas sing" en de Kapottedijk. Er werd door totaal 148 henge- l.ars deelgenomen. Deze wis ten in totaal 57 vissen te van gen. Van de beschikbaar ge stelde prijzen tot een bedrag van duizend gulden, werden 32 prijzen gewonnen. De ove rige dertig prijzen werden on der de deelnemers verloot. De uitslag was als volgt: eerste prijs en ereprijs, Eric van Cauter, vijftig punten (lid Lustige Hengelaars, S.-Ni- klaas). Tweede prijs, J. Roose, tweeënveertig punten (lid Go a, Axel). Derde prijs, F. Heij man, dertig punten (lid Lustr ge Hengelaar, Hulst). Vierde prijs, A. Zwartele, dertig pun ten (lid Goa, Axel). Vijfde prijs, R. Roosbeke, vijentwin- tig punten (lid Goa. Axel). Voetbal Als voorborel ding op de nieuwe O.Z.O.- bedrijfsvoetbalcompetitie zijn ei op l-et O.Z.O.-te"'pin ln Hulst vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Uitsla gen; FC De Roeek uit Snt- Jansteen tegen MOC uit Ter- neuzen 30, FC NICS 1 uit Hulst tegen FC NICS 2 "—2, FC Moncky 1 daarentegen ver had heel wa* moeite met C i'i, binatie FC Clitex-Zeegat uil Clinge, maar won met f—3. FC Monckv 1 daarentgen ver loor met 21 van ENKFV uit Walsoorcie FC Eggennond uit Huist boekte een krappe 32 winst tegen GC Lansu uit Clinge en FC Het Centrum 1 uit Hulst won gemakkelijk met 6—2 van FC Lampo uit Hulst. i Opdracht tijdens avondlijke fietstocht. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Het prachtige zomerse weer zorgde gisteravond voor een vrolijke stemming onder de 74 fietsers, verdeeld in 37 groepen van twee man, die op het recrea tieoord De Vogel in Hengst dijk van start gingen voor de eerste avond van de fietsdrie daagse. Deze eerste tocht voerde de de deelnemers langs tal van prachtige plekjes in de omgeving van Hengstdijk. De te fietsen afstand be droeg 20,5 kilometer, waarbij onderweg een zevental op drachten vervuld moesten worden. Evenals voorgaande jaren doen er veel gasten van „De Vogel" aan mee en de bewoners van Hengstdijk en omstreken ontbreken ook niet. De sfeer onder de deelnemers is minstens zo gezellig als vo rig jaar. Het is nu reeds voor de achtste keer d'at deze fiets driedaagse wordt verreden. Vandaag (donderdag) en mor gen (vrijdag) starten de deel nemers opnieuw bussen 18.00 en 19.00 uur vanaf De Vogel, waar ook telkens de aankomst is. De prijsuitreiking vindt za terdag om 20.30 uur plaats in de kantine van het recreatie oord. DIEFSTAL Uit een Duise personenauto van de neer K.P.W. uit Karlsruhe is aan de Zeedijk te Nieuwvliet een fo totoestel ter waarde van onge veer zeshonderd gulden gesto len. W. was naar het sLand gegaan en was vergeten zijn auto af te sluiten. Hengelen De hengelaars vereniging „Sport en Ontspan ning" te Zaamslag houdt zon dag voor haar leden een club wedstrijd zeehengelen die meetelt voor het clubkampi oenschap 1974 van de vereni ging. Gevist zal worden in de Westerschelde nabij de buurt schap De Griete. De aanvang van deze drie uur durende wedstrijd is bepaald op 14.00 uur. Van een onze,r verslaggevers) hulst Het katholiek vrou wengilde in Hulst heeft voor het komende seizoen een uit gebreid programma van activi teiten samengesteld- Op woensdag 28 augustus wordt een uitstapje gemaakt naar Brussel- Er wordt eerst op de plantenpaleis bezocht. Gidsen koerst. Daar wordt het tien duizend vierkante meter grote planten ,aleis bezocht- Gidsen zullen de deelnemers aan deze excursie rondleiden langs tropi sche en subtropische plan ten. Vervolgens wordt er kof fie gedronken in restaurant .Orangerie', waarna een be zoek wordt gebracht aan het centrum van Brussel. Er zal daar gelegenheid zijn voor winkelen en er wodrt een rond- rid gemaakt langs de beziens waardigheden van de stad- Op woensdag 11 september wordt de jaarlijkse openingsavond gehouden. Om 19.00 uur is er een eucharistieviering in de basiliek van Hulst- Daarna volgt een bijeeenkomst in de aula van de mavo, ingang Baudeloo internaat aan de Gorte Markt. Het bestuur komt met het verslag avn het afgelo pen jaar, het financiële verlag en enkele mededelingen over het nieuwe programma en de bestuurswisseling. Uit het bestupur treden dit jaar mevr. d'Hooghe - Menu en mevr- Van Geyt - Wilking- Als nieuwe kandidaten wor den voongesteld: mevr. Rade makers - De Keijzer en me-vr- Lookefeer -Dieriok- De dames De Rechter - Pey en mevr- Peters v.d. Kaay, stellen zich herkiesbaar- De avond wordt besloten met het kijken naar dia's over het oude en nieuwe, maar voor velen onbekende Hulst. Op woensdag 18 september is er de traditionele fietstocht door Zeeuwsch-Vlaanderen- Op woendaig 16 oktocber zal de heer J. W. Eising, bejaar denconsulent in Middelburg een lezing houden over „zinvol ouder worden"- Voor november staat op het programma een lezing door mej- Nonneman, modejournaliste uit Antwer pen over het onderwerp „per soonlijkheid en mode"- In november wordt het najaars suitstapje gemaakt- Dit jaar reist men naar Haarlem voor een bezoek aan een drukke rij. Arrestatie De gemeente oolitie van Terneuzen heeft dinsdagavond om 23.00 uur de in Terneuzen wonende A-A-J-G- gearresteerd- Hij wordt er van verdacht in ver schillende auto's te hebben in gebroken en van diefstal van diverse goederen- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Burgemeester en Kloosterzande stellen de gemeenteraad voor het beste "J plan Vogelwaarde en de daarbij behorende exploit,. vast te stellen. Het plan omvat een capaci teit van ongeveer honderdzes tig woningen en veertig auto boxen. B. en W. stellen: „Ge zien de ontwikkeling van de (Van onze correspondent) HULST Onder grote be langstelling vierde het echt paar J Taalman-de Plukker op de Tivoliweg in Hulst gis teren zijn 50-jarig huwelijks feest. Dankzij het prachtige zomerweer werd het voor de jubilarissen een onvergetelijke dag. De heer Taalman, een gebo ren en getogen Hulstenaar is 76 jaar en zijn echtgenote, die afkomstig is uit het Belgische Sinaai is 71 jaar- Zij hebben negen kinderen, waarvan er wonen in Canada, Aruba Zuid-Afrika en Australië, die voor deze feestelijjke dag spe ciaal waren overgekomen Daarnaast tellen zij 20 klein kinderen- De jubilaris is in Hulst en omstreken door de vele functies die hij bekleed heeft een bekend man- Aan vankelijk begonnen in de aard- appelhandel van 1912 tot 1920 is de heer Taalman van 1920 tot 1 juli 1963 aman-uen sis-concierge geweest aan de middelbare landbouwschool in Hulst Daarnaast had hij nog verschillende nevenfuncties. Zo was hij om. secretaris van de toneelvereniging Arbeid Adelt, penningmeester van de oud-leerlingenbond, voorzitter van de Onderlinge Verzeke ringsmaatschappij DES, secre taris van de plaatselijke bios coopcommissie, secretaris van de Boerenbond en secretarie van de pluimveebond, welke functie hij 42 jaar bekleedde- Tenslotte is de heer Taalman ook penningmeester geweest van de Gezinszorg. Het feest begon met een eucharistievie ring in de basiliek te Hulst, waarna een zeer drukbezochte receptie volgde- Talrijke vrienden en bekenden kwa men het gouden paar geluk wensen, dat werkeliik werd overstelpt met cadeaus en bloemen, 's Avonds bracht de Koninklijke Stedelijke Harmo nie vam Hulst een serenade. Den Dullaert. Stampvol met popliefhebbers. (Van een onzer verslaggevers) HULST Rond achthon derd jeugdige popminnaars hebben gisteravond cultureel centrum Den Dullaert in Hulst bijna op haar grondvesten la ten schudden. De Belgische radio en televisie nam het po pulaire hit-programma „Sla lom" op. De stad- en streek- jeugd was in groten getale op komen zetten om een uitge breide verzameling Belgische, Nederlandse en een Engels idool in levende lijve te aan schouwen en te bewonderen. Of het nu kwam door het ontbreken van een toegangs heffing of door de vermeende kwaliteit van een dergelijk muzikiaal gebeuren, de zaai barstte vrijwel letterlijk uit haar voegen, er was geen plek meer vrij De dag waarop vo rige week de kaarten werden uitgedeeld, voorspelde het al, het zou storm lopen. Binnen enkele uren was er geen enke le kaart meer te krijgen. De artiesten hadden het gis teren beslist niet moeilijk. Het publiek liet zioh willig regis seren, er werd op tijd en luide geapplaudiseerd en gefloten. Presentator Walter Verkruy- sen sprak deze „play-back"- inanifestatie aan elkaar, daar bij gesteiuind door het dank baar joelende legioen. Hoogte punten vormden (als men ten minste afgaat op de naald van de aipplaus-meter) de optre dens van respectievelijk de Haagse groep „Catapult", de Belgisch-Italiaanse zanger Rocco Granata en de succes volle Nederlandse producer zanger-zakenman Peter Koele- wijn. Vakbekwaam en in de maat werden de nummers het publiek ingefluisterd, het ge luid kwam van de plaat, maar daar stoorde zioh zo te zien niemand aan. De meeste moeite moest de „ordedienst" zich getroosten. Het verdelen van achthonderd staanplaatsen bleek niet altijd even gemakkelijk. De autori teit van de ordebewaarders, waaronder wethouder J. Stol- te, was echter doorslaggevend, er ontstonden geen moeilijkhe den. Warm was het overigens wel, zeer warm, er werd ruimschoots getranspireerd en niet alleen door de muzikan ten. De bijeenkomst werd na afloop door alle betrokken partijen als buitengewoon ge slaagd omschreven. bevolking in de kern. waarde wordt dit n|J J komende periode vai-'l voldoende geacht" h?I beoogt een afrondend, wing te verkrijgen kern Vogelwaarde er! daar bestaande beboj, legaliseren. Het colle»! dat een nieuw plan 'J noemd gebied noigF j thans een aantal pajL gelden, dat zowel in 0, als in toepassing vea zou de uniformiteit goede komen. Burg™ en wethouders zijn verj. mening dat vervang zakelijk is, omdat de wet op de ruimtelijjl ning alle plannen, ïef vigeur" van de ouden wet tot stand zijn i moeten worden aange commissie ruimtelijkn ning is in juni akkoord J met het ontwerpei plan heeft bovendien i de wettelijke voorschriS— inzage gelegen. Er ajl bezwaarschriften ingeiejl en W. stellen dat de wij van het plan aanleiding! de voor herziening va; I ploitatie-opzet. De J van het plan heeft aldus] W. een ongunstige invlj de verkoopprijzen. „ojl kleinere oppervlakte uitf ven bouwgrond houdingsgewijs opgevangen worden, Htll ge is van mening dat vi in het plangedeelte waarde 2" gelegen grot verkoopprijzen verhoogd! ten worden met zestal cent B.T.W. De gemeeif kan over dit B. en W.-vtj in de vergadering van gustus beslissen. (Van een onzer verslage NIEUW-NAMEN - Dl jaarden-kaartmatch tiunl team van Lamswaardeel team van Nieuw-Nameni] wonnen door Nieuw-Sj De 26 spelers uit hij noemde kern gingen il laatste ronde vrij gamj met de eer strijken. Del stand was 556 punten tt] winnaars tegen 532 voor de verliezers. ïr in totaal drie ronden J van elk twee ontmoeting! beide plaatsen werd drie J gekaart. De kaarters van Ni» men zijn thans in van de door Lamjwaaill schikbaar gestelde bekerl gend jaar zal het toernooi alle waarschijnlijkheid» herhaald, aldus de In dat geval moet er »'«j nieuwe beker worden» schaft. Volgens het bestuur bejaarden-kaartclub Nieu;w-Namen is de i „reusachtig" verlopen. I idee om een dergelijke moeting te organiseren f alle spelers duidelijk aangeslagen. ^^^^ovi7eieDezSd I v3iaatstc zes jaar naar is <*f H" iets meer toegeno- verl,0ïdi aie van de rest van me" ',„h De laatste drie jaar I Nede"31!"' rschil in toename de provincie Zeeland lying \l" aNa de teruggang in 1 £Cf werkgelegenheid, welke De Wielingen en Noordzei I (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De 31-ja- 'rige Jacqueline Pijpen uit Leuven (B) werd gisteren Eërrast met de mededeling. Bat zij in dit seizoen als '25.000-ste de abdijtoren had ibeklommen. Samen met haar rriendm Rita Castelij n is zij 'op een fietstocht door Neder- [land. Een Nederlandse fietsge- |el had haair geadviseerd om fcij een bezoek aan Middelburg leker ook de Lange Jan te feklimmen. Vorig jaar be droeg het aantal bezoekers aan jde toren gedurende het hele peizoen bijna 24.000. (Van onze con'espo»c| BRESKENS - Loor I spolitie uit Breskens '1 in de Vlaming-pol^ '1 Cadzand een tweetal W-I venters aangehouden. n'.;| trefi bier zekc.e P. P.J. v. G., beiden uit genbosch. Van v. ®1 vier horloges en twee «r>l den in beslag geno.ii! I werd proces-verbaal W"| opgemaakt. Voetbal Zondag aai® de maken de spelers "1, eerste en hel tweede van R.I.A-W. een»1, naar Brugge. Om zich t nen voorbereiden op we competitie gaan - I spelers de weóst:,': 1 Brugge tegen SK. ,'j bijwonen. De ex-W* 1 speler Patrio VerWM meespelen in het te 11 S.K. Beveren. Ungeval Dp L. Öernihardstraat-Prov™™,] weg Is een auto, V, f oestuurd door AL van Gent, tegen een bord gereden. De J had een te hoge L waardoor hij de ma I het stuur verloor. hierbij liohte vc:.„jP op. maar zijn auto beschadigd. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KN.Mi op woensdag om 18 |uur: geleidelijk koeler met vooral aanvankelijk regen - of IjMveersbuien, Weersvooruit zichten in cijfers gemiddeld pver Nederland Voor vrijdag aantal uren zon P tot 9; min temp omstreeks H' graden: max. temp. om- peeks 24 graden; kans op een aroge perioden van minstens 112 uur 70 procent; kans op een geheel droog etmaal 30 pro- peut. t zaterdag aantal uren fa 2 tot 9; min temp. om- 5 reeks graden; max temp. justreeks 22 graden; kans op n droge periode van min- pens 12 uur 70 procent; kans S!P een geheel droog etmaal 40 iK°nst3n2 420 min 2, Rhein- K n 269 min 3, Straatsburg min 10, Plittersdorf 428 la' Maxau 483 min 15, E ,ni?,en 129 4, Mann- ¥i»iS.plus 4- Stembach 122 ■eer 1« mz 298 min 9. Bm- ■en 173 min 8, Kaub 215 min ,234 min 10, Koblenz R„1'Keulen 210 min 6, lS>3 nln. plus Lobith 96u ,,i Pan.nerdense Kop Plu, «"St17',, Nijmegen 789 lEefdp j, ,selkop 866 Plus 7, CS, 399 min 5. De- si'i 5441 on,veranderd, Mon- 2897 ivn, 2' Borgharen 29, rv" 42' Belfeld 1170 min 590 minV8 neden de sluis »e°rgen' vrijdag 16 aug. 1.4.29 °P Zooni 2.02 en

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2