WEINIG OPTIMISME CYPRUS- C.P.C. Sas van Gent aangesproken voor tien miljoen gulden NA ONTHULLING VAN SADAT Frankrijk herziet Mirage- politiek «Hugo de Groot" opnieuw ontsnapt Nederland wil beëindiging vleesinvoerstop RICHARD NIXON Veronica wellicht nog tot einde '74 in de lucht Betutteling MOLUKSE WOONWIJK LEERDAM DOORZOCHT Hulp aan boeren binnenland buitenland SCHADE DOOR KWIK-MEEL BRIEF commentaar AANVALLEN PROF. HASPELS Bezwaren tegen menstruatie regeling NVSH En wat heeft I tl 4'In a*j i nog meer? typisch Peugeot Conflictmodel Jammei Baarle-Nassau Referendum voor Kaapverdisclie eilanden Mythe Verderfelijk flderda' 1, 8 augustus 1974 13 verschotten jsmaterialen (met kleine Êouten) wandplaten in edele ok watervast verlijmd, triplex, multiplex, ook i» >orten enz. I van 19.00 - 21.00 uur en I g van 9.30 - 11.30 uur op het :ein Tichelrijt te Dongen. mstraat 4 ook uitverkoop (Van onze redactie) buitenland) NICOSIA/ATHENE-De kansen op succes van de tweede ronde van de confe- I rentie over Cyprus die van daag in Genève moet begin nen worden door de belang rijkste twee deelnemers, Griekenland en Turkije, niet jtioog aangeslagen. In Athene voelt men er weinig voor onder de drux 1verdere militaireoperaties van Turkije op Cyprus aan de conferentietafel plaats te ne- maar op sterke aandrang de Verenigde Staten zal minister van buitenlandse za ken Mavros toch naar Geneve gaan Volgens welingelichte kringen in Athene zal hij wel licht naar huis terugkeren als J Turkije de bestandsovereen- I komst blijft schenden en zijn troepen niet terugtrekt op de stellingen die zij op 30 juli bij het ingaan van het bestand innamen. Intussen kwamen van Cy- prus weer meldingen binrren van nieuwe hevige gevechten |en westen van Kyrenia als gevolg van een verder opruk ken van de Turkse eenheden. Neutrale ooggetuigen ver- laarden dat de Turken het Ayios Vassilios hebben op ongeveer 17 km ten westen van Kyrenia. de haven op Noord-Cyprus waar ruim twee weken geleden indden. Tegenover de artille- en mortieren van de Tur- konden de leden van de yprische nationale garde niet veel meer stellen dan hun ge weren uit de tweede wereld oorlog. In Nicosia beraadslaagden woensdag weer de militaire vertegenwoordigers van Tur kije, Griekenland en Engeland samen met functionarissen van de Verenigde Naties over het •verloop van de bestandslinies. Later inspecteerde zij de li nies van de Griekse Cyprioten en de Turken ten noordwesten van de hoofdstad. In Athene voerde de Griek se regering besprekingen met de Amerikaanse onderminister van buite&andse zaken Arthur Hartman, \iie ook Nicosia en Ankara he«£t bezocht. Na af loop van net overleg reisde Hartman naar Londen om mi nister van buitenlandse zaken, James Callaghan, verslag uit te brengen van zijn bevindin gen. De Britse bewindsman reist naar Geneve voor de [conferentie over Cyprus. bereikt, (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Op het mi nisterie van Verkeer en Wa terstaat wordt de laatste hand gelegd aan het Koninklijk Be sluit, dat de datum bepaalt waarop de piratenwetjes van kracht worden- Verwacht wordt dat half september dit KB verschijnt- Dat betekent olverigens niet dat de piraten zenders Veronica en Noordzee onmiddellijk uit de lucht zul len verdwijnen- Er zijn volgens insiders ge noeg wegen, om het nog een paar maanden uit te houden- Vooral Veronica zou daartoe genegen zijn- Verdwijnt de zender namelijk direct na af kondiging van het KB uit de lucht, dan kan geen reclame meer gemaakt worden voor de VOS, de Veronica Omroep Stichting- Ook lopen veel re clame-overeenkomsten na half september af (Douwe Egberts heeft een akkoord dat zelfs tot 1 januari 1975 loopt). Hoewel na het in werking' treden van de piratenwetjes het verboden zal zijn na die datum nog aan programma's van Veronica mee te werken, verwacht men, dat het uit de lucht verdwijnen van vooral Veronica een nolg maanden slepende zaak kan worden- Zo moet worden uitgemaakt, of de reclame-overeenkomsten die vóór het aanvaarden door de Tweede Kamer van de wetjes zijn afgesloten, na in voeringsdatum van de wet nog geldig zijn, of die overeen komsten mogen worden uitge voerd, of de piratenzenders de desbetreffende maatschappijen schadevergoeding zullen moe ten betalen- In omroepkringen gaat hel bericht dat Veronica pogingen in hét werk stelt de Noorde- ney (het Schip van de zender) via Ierland te bevoorraden- Dat land heeft het betreffende verdrag van Straatsburg niet ondertekend Het zou voor Veronica zelfs ai lonend zijn uit te zenden zonder reclame boodschappen- „Veronica kan al bestaan van de top-tien", zo verluidt het. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/PUTTEN Trouw en Co. uit Putten, het bedrijf dat het kwikhoudende kunstkalvermelkmeel distribueerde, zal de Corn Products Company (C.P.C.) te Sas van Gent aan welk be drijf United Kihgdom uit Manchester (eveneens een onderdeel van het internationale C.P.C.-concern) de kwikhoudende grond stof leverde en verwerkte tot het kalvervoeder aansprakelijk stellen voor de financiële schade, die meer dan tien miljoen gulden zal bedragen. (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV/PARIJS De Franse regeringswoordvoerder, André Rossi, heeft gisteren na een kabinetsvergadering meegedeeld dat zijn land de politiek van wapenverkoop gaat herzien, nu door de Egyptische president Sadat is onthuld dat Libië zijn belofte heeft verbroken en in Frank rijk vervaardigde Mirages naar Egypte had gezonden om tegen Israël te worden gebruikt. In 1970 was met de Libische leider Gadaffi overeengekomen dat Frankrijk hem 110 moderne straaljagers van het type Mirage- 3 zou leveren en Libische piloten en monteurs voor deze vlieg tuigen zou opleiden. Gadaffi moest wel beloven dat de vliegtuigen niet buiten Libisch grondgebied zouden worden gebruikt. President Sadat van Egypte heeft dinsdag Gaddafi ervan beschuldigd de vliegtuigen te rug te eisen nu de betrekkin gen tussen de twee landen Slechter zijn geworden. Deze verklaring heeft de Franse regering in verlegen heid gebracht omdat zij steeds heeft tegengesproken dat de Libiërs hun woord zouden hebben gebroken, zoals Israëk had beweerd. De regering van wijlen president Pompidou had verklaard, formele verze kering van Gaddafi te hebben gekregen dat de Israëlische bewering onjuist was. Israël heeft tijdens de Grote Ver zoendagoorlog beweerd dat Li bische Miragestraaljagers aan de strijd deelnamen. Sadat heeft agenten van de Libische inlichtingendienst (die ham in structies zouden krijgen van Gaddafi) beschuldigd van het ondernemen van ondermijnen de activiteit in Egypte, waar onder een poging tot het op blazen van het presidentiële buitenverblijf in Marsa Matr- ouh in Juli. Deze in sterke bewoordin gen gestelde brief aan het Li bische revolutionaire comman do en zijn voorzitter. Gaddafi markeert een verdere achte- uitgang in de betrekkingen tussen beide landen. Deze be trekkingen verslechterden door Sadats oorlogs- en vre despolitiek en klachten van Egypte dat zijn burgers in Li bië slecht werden behandeld. Israëlische vliegtuigen heb ben woensdag tweemaal aan vallen uitgevoerd op doelen in Zuid-Libanon. Volgens een Libanese be kendmaking waren de acties gericht tegen landbouwgebie den, waarbij twee personen werden gedood en 17 gewond, onder wie twee Libanese mili tairen. Arabische journalisten meldden dat zich onder de ge wonden ook enige Paiestijnen bevonden. Voorts werd in de bekendmaking in Beiroet ge sproken van de verwoesting van enige huzen en van drie legervoertuigen. Een Israëlische legerwoord- voerder zei echter dat de aan vallen gericht waren op con centraties Palestijnse guerril lastrijders in het zogenoemde „Fatachland". De Israëliërs hebben in het verleden al her haaldelijk dit gebied uit de lucht bestookt, de vorige maal op 23 juli. De acties van woensdag kwamen nog geen 24 uur na een Israëlisch Libbanees ar tillerieduel in het grensgebied. Dit volgde op de ontvoering van vier Druzen die op Israë- üsoh gebied bezig waren met de plaatsing van een hek dat bescherming moet bieden te gen infiltranten uit Libanon. Dike provincie heeft een commissie voor de bejaardentehui- zen. In Overijssel heeft die commissie, blijkens het jaar verslag over 1973, bijzonder veel aandacht gehad voor de wijze waarop aan de privacy van de bewoners recht wordt gedaan. Ze heeft daarbij ontdekt dat een aantal directies van bejaar dentehuizen moeite heeft met het onderscheid tussen verzor- gmg en bevoogding. Zo komen er bijvoorbeeld nog altijd klachten over het feit dat men medicijnen, die door een arts zijn voorgeschreven, van de bejaarden afneemt en centraal beheert. Voorts weiger den verschillende directies, aldus het verslag, aanvragen van bejaarden om doktersconsult aan een arts door te geven. Ook kwam het voor dat men, na aanstelling van een huispedicure, de bejaarden verbood andere, zelf gekozen pedicures voor hen I® laten werken. bet zijn enkele van de vele gevallen die de commissie .signaleert. De bejaarden zelf, zegt ze, zijn vaak erg terughou dend in het uiten van hun klachten. En dit geldt dan vooral voor degenen die hun verblijf in het tehuis van de bijsland "toeten betalen. Ze hebben een misplaatst afhankelijkheids gevoel en durven zich nauwelijks te uiten. Deze uitslag van het onderzoek vinden we belangrijk, omdat e' als een spiegel kan fungeren voor directies en bewoners van bejaardentehuizen in het gehele land en dus ook in eigen streek- Bejaarden vragen om verzorging en dit kan betekenen at ze daarvoor een stukje van hun vrijheid willen prijsgeven. 1 -1 al te vaak echter worden ze op een hinderlijke manier aan het handje genomen. Waar verzorging overgaat in betut- 9is er iets grondig mis. (Van onze redactie binnenland) LEERDAM De politie heeft woensdagmorgen met groot machtsvertoon in Leer dam een woning in de Zuid- molukse woonwijk doorzocht. Vermoed werd dat zich in de woning de twee jonge Zuid- molukkers zouden iphouden, die gezocht worden wegens de overval in Geleen. Bij deze overval werd een 29-jarige man gedood en een tweede ernstig gewond. De politie hield drie mensen aan: mej. C.P. (22), haar 17- jarige broer S.P. en een 18- jarige jongeman M.L. Zij wor den verdacht van het plegen van diefstallen en mogelijk van overvallen, alus de rijks politie, die nog niet wilde zeg. gen waar de gearresteerden wonen. (Van een onzer verslaggevers) TT De 21-iarise een 'm j woensdaS 25 juli als e!" ®®dern6 Hugo de Groot in Zut-,SoSman ontkwam uit de jeugdgevangenis Pak: t r"a jn Oosterbeek ge snapt 'S °Pnieuw ont- fan ™aa"dagmiddaS hij «Poorloo^ D» 19"iarige S.T. hjdens i e verdwenen lessen voor een vak opleiding tot metaalbewer ker. Vermoedt wordt dat ze zich ergens hebben verstopt en in een onbewaakt ogenblik ervan door zijn gegaan. Veertien dagen geleden kwam H. buiten door zich in een wasmand te verstoppen die door een Oosterbeekse wasse rij werd opgehaald. In Ooster beek ontdekte de chauffeur van de wagen de verstekeling echter. H. vluchtte maar de politie kon hem een kwartier later toch inrekenen. De herhaalde ontsnapping van H. is voor de directeur van de Zutphense gevangenis aanlei ding om de beveiliging van de inrichting onvoldoende te noe men. Eerst kreeg men in Zutphen alleen jongemannen, die voor het eerst waren ver oordeeld. Nu zijn daar ook jongemannen die al meerdere malen veroordeeld zijn. De be veiliging is aan deze moëilij ker bevolking' niet aangepast. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Nederland streeft er naar, dat het verbod van de invoer van rundvlees in de EEG uiterlijk per 1 no vember wordt opgeheven, al dus heeft een woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken meegedeeld. Hij zei dit in antwoord op vragen over stappen die Joegoslavië dat evenals Zuidamerikaan- se landen door de invoerstop wordt getroffen in Brussel en Den Haag heeft onderno men. De invoerstop is weliswaar slechts tot 1 november van kracht, maar bepaalde EEG- landen streven naar verlen ging. De Nederlandse regering beschouwt de stop als een noodmaatregel, en wil de oor spronkelijk vastgestelde tijds limiet handhaven. De Joegoslavische zaakge lastigde in Den Haag heeft UTRECHT (ANP) Van de sinds 1 juni door de stich ting Directe Hulpverlening NVSH geïntroduceerde metho den „overtijdbehandeling" en „menstruatieregeling" wordt de menstruatieregeling door de Utrechtse vrouwenarts prof. dr. A. A. Haspels afgewe zen. Volgens prof. Haspels is het gevaar voor infecties te groot om deze ingreep maandelijks uit te voeren. Hij vindt, on danks de problemen die veel vrouwen maandelijks hebben, dat het toch beter is „de na tuur zijn gang te laten gaan". Het gaat hierbij om één en dezelfde medische ingreep, echter met verschillende indi catie. Bij de overtijdsbehande ling gaat het erom mogelijke zwangerschap al in het eerste stadium te voorkomen, bij de menstruatieregeling is het de bedoeling vrouwen, die daar van erg veel last hebben, voor een groot gedeelte van hun klachten af te helpen. enkele dagen geleden op het ministerie van Buitenlandse Zaken een uiteenzetting gege ven over de gevolgen die de invoerstop voor Joegoslavië heeft. De Joegoslavische am bassadeur bij de Europese ge meenschappen in Brussel heeft tegen de invoerstop geprotes teerd. Nederland heeft begrip voor de Joegoslavische zorgen, welke zullen worden betrok ken in de discussie die dit najaar in de EEG over de vleeskwestie zal worden ge voerd, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. De ministerraad van de EEG besloot eind juli tot een 'n- voerverbod van rundvlees en levend rundvee in de negen landen van de gemeenschappe lijke markt, nadat de voorra den in de koelhuizen tot over 100.000 ton nieit meer dan zes dagen consumptie wa ren gestegen. Voorts besloot men tot een aantal maatrege len om de afzet van rundvlees te bevorderen, o.a. het ter be schikking stellen van goed koop vlees voor sociaal zwak keren. (ADVERTENTIE) De enige brommer die dubbele garantie aandurft HET openbaar lichaam Rijn mond heeft woensdagmorgen de waarschuwing voor stank en prikkelende lucht ingetrok ken. Dinsdagavond had Rijn mond in verband met het vrij wel windstille weer code 2 afgekondigd. IN de buurt van het Westduit- se Paderborn zijn woensdag drie Britse militairen om het leven gekomen toen hun wa gen in botsing kwam met een vrachtwagen. Een andere sol daat is ernstig gewond ge raakt. 0 Dit is de testbankvan een alweer nieuw soort sigaret ten, waarmee een Engelse fir ma binnen twee jaar op de markt hoopt te komen. Viereiv twintig sigaretten, die niet uit conventionele tabak bestaan worden hier tegelijk gerookt door de machine. Een van de tests bestaat uit het vergelijken van het teergehalte van deze nieuwe sigaret en een normale Uit het nieuwe materiaal zou uiteraard minder teer vrijko men. (j ButSud uba 2|oaj3A) mat en op de sintelbaan is nog plaats voor 10.000 man. De organisatie daar is erop ge richt, dat de boeren en tuin ders volop hun gemoed kun nen luchten, zonder dat ei aanleiding is voor vechtpartij en en opstootjes. De drie landbouworganisa ties willen, dat^alle ministers van Landbouw van de EEG hun vakantie, als ze weg zi)n, onderbreken voor een spoed beraad over EEG-huip aan de boeren. Ook moeten de leden van de Europese Commissie en Europese topambtenaren even tueel van vakantie terugkeren om snel te reageren op de nood onder de Nederlandse agrariërs. De bonden hopen dat minister Van der Stee van het kabinet zo'n instructie krijgt en dat hij zal aandrin gen bij zijn EEG-collega's op herziening van het prijspeil. ft De vakbonden voor werkne mers in land- en tuinbouw scharen zich achter de acties van de boeren. Overigens ver wijten zij de boerenorganisa- ties zelf niet de acties te heb ben geled en zich te veel ce houden aan het oude stramien van alleen overleg en geen acties. Volgens de vakbonden moeten de organisaties direct inhaken op acties van de le den. De Katholieke Boeren- en Tumdersbond betreurt daaren tegen het conflictmodel, omdat dan te veel het recht van de sterkste zal zegevieren, ft De drie landbouworganisa ties willen, dat mr. Van (der Stee zijn invloed gebruikt in Europees verband om ervoor te zorgen, dat voor 23 septem ber a.s. de inkomenspositie van boeren en tuinders wordt herzien. Hiermee ondersteunen zij het overkoepelend orgaan van alle boeren- en tuinders- organisaties in de EEG, dat tegen het besluit is van de EEG-ministerraad om in sep tember pas weer te vergade ren over de inkomens van de boeren Van de dertigduizend kalve ren, waaraan het kunstkalver melkmeel werd gevoederd, zijn er ruim duizend vernie tigd in het destructiebedrijf te Sou. Negenentwintigduizend zijn na zeer strenge keuringen door de veterenaire dienst geslacht in Den Bosch en Aal ten, waarna het vlees op de binnenlandse markt is ge bracht. Lever en nieren van de kalveren zijn direct vernie tigd, omdat zich vooral in deze organen de kwik concen treert. De kalveren waren door de ze noodslachting echter wei ongeveer tweehonderd gulden minder waard, wat een scha depost betekent van om en na-bij de zes miljoen gulden. Eveneens moest tweehon derd ton meel worden terug gehaald en vernietigd, waar mee eveneens een bedrag van ongeveer een miljoen was ge moeid. „Er kwam wel even een druk op de liquiditeit van ons bedrijf", aldus de heer Drer.th van Trouw en Go. „U moet echter begrijpen, dat de vee houders normaal ook geen ,bo- te-r bij de vis krijgen wanneer zij kalveren leveren aan de handel. Daardoor zijn wij niet in moeilijkheden gekomen. De directie van Trouw en Co zal binnenkort gaan onderhande len met de C.P.C. en aange zien dit een wereldconcern is, verwachten we geen moeilijk heden mei de afwikkeling van deze zaak. Jammer Is wel, dat wij als zeer bekend staand bedrijf bij deze affaire betrok ken zijn", aldus de zegsman van Trouw. .-Hoe de zaak in Italië wordt geregeld, is nog onduidelijk. In ons land kan men de situa tie gemakkelijker overzien dan daar. Wij hebben in Italië echter een dochteronderne ming, vanwaar uit de zaken worden geregeld", zo besloot de heer Drentn. Dat Trouw en Co. de zaken snel en accuraat afhandelt blijkt wel bij veehouder C. Leurls uit Baarle-Nassau. „Aan mijn kalveren kon ik niets merken, ze waren zo ge zond als wat. Ik voeder mijn dieren al jaren met Mil'kivit- meel en heb daar hele goede resultaten mee geboekt", aldus de veehouder. Veehouder C. Leuris had 256 kalveren, welke evenals de voorraad meel door Trouw en Co. werden opgehaald. ,-Ik neb geheel gratis nieuw meel ontvangen en kon direct n.ieu we kalveren aanschaffen'- zegt hij. DE 78-jarlge D. Verbunt uit Winschoten is verongelukt toen hij met zijn fiets plotse ling een kruising in zijn woonnlaats overstak en ge schept werd door een personen auto. Vandaag een story uit het barre leven gegrepen. Kers vers en gisteren pas gebeurd. En wel voor het groene hekje van de Amsterdamse recht bank. Het is een verhaal dat al eerder in het nieuws is ge weest, toen namelijk de „boef" gepakt werd. Maar het is zo aardig dat ik het nog eens helemaal overdoeHoofd rolspeler is de 44-jarige ter- razzowerker Dante Romano F., niet geboren in wat u als zijn vaderland Italië had gedacht maar in Oldenzaal. Volgens de dagvaarding had de man, die de laatste tijd bij het Leger des Heils in Am sterdam placht te slapen en in die kringen „Napoleon" werd genoemd, geprobeerd een grootwarenhuis (Bijenkorf) in de hoofdstad f 10.000 afhandig te maken. Dat zou hij gedaan hebben door op te bellen dat een door hem in genoemde korf ge plaatste tijdbom zou ontplof fen, als men niet voor een bepaalde tijd in een bepaalde openbare papierbak het geld zou hebben gedeponeerd. Wat te doen? In overleg met de politie legde de bedrijfsre cherche een grote enveloppe met witte vellen papier en één gulden erin in de bewuste pa pierbak. En ja hoor, vijf minu ten later kwam „Napoleon" langswandelen. Hij pakte rus tig de enveloppe, gooide het papier weg (vermoedelijk in genoemde papierbak) en stak de gulden in zijn zak. Zie je wel, zei de officier van justitie, dat is hem! En hi) eiste tien maanden met af trek. Welnee, zei de terrazzower- ker (nou ja, werker). Ik ben, zei hij, slachtoffer geworden van een grapje van anderen- En dat hij die enveloppe uit de papierbak had gehaald, was niets bijzonders: „dat doe ik dagelijks om mijn kostje op te halen". En zowaar, de rechter sprak hem vrij. -fr „U ziet, dat het recht altijd zegeviert", zei de niet minder zegevierende „Napoleon". „Wij doen ons best", zei de rechter. ir En de vrijheid knipoogde Dante Romano tegemoet. MERIJN (Van onze redactie buitenland) LISSABON De Portugese president, generaal Antonio de Spinola heeft woensdag m Lissabon een referendum aan gekondigd voor de bewoners van de Kaapverdisclie Eilan den, opdat dezezn zelf over hun toekomst kunnen beslissen. De Spinola sprak bij de beëdi ging van de nieuwe gouver neur van de eilandengroep, kapitein Henrique da Silva Horta. (Vervolg vail pagina 1) Is de president ai bezig met het zoeken naar een „Agnew- akkoord", aftreden in ruil voor een belofte van geen verdere strafvervolging. Voorzover zulk een arrange ment kan worden bewerk stelligd, en daar bestaan ge gronde twijfels over, zou dat alleen mogelijk zijn wanneer Nixon tot een vorm van er kenning van zijn schuld zou komen. Kan hij dat? Als hij vrijwillig aftreedt behoudt hij zijn pensioen van 60.000 dollar en een extra bonus van 95.000 dollar per jaar en Pat Nixon haar weduwen- pensioen, maar wat heeft hij daaraan, wanneer hij als burger van de ene rechtbank naar de andere kan worden gesleurd om zich te verant woorden voor misdrijven die hem worden aangewreven en waarvoor hijzelf de hardste bewijzen heeft aangedragen? Er is nu een Agnew-mythe, bevorderd door zijn oude vrienden en volgelingen, die zegt dat de voormalige vice- president het slachtoffer is van een vedetta. Hij heeft nooit schuld bekend, zo wordt er door de Scheppers van deze mythe gezegd. Hij heeft zich alleen niet willen verdedigen om het land een lang en traumatisch proces te besparen. Diezelfde mythe kan rond Nixon worden op getrokken op de enge basis dat hij na zijn vrijwillige uittreding nimmer formeel ls schuldig bevonden aan een misdrijf. George Will, een gelovig re publikein, schreef woensdag in de Washington Post: „Als het komende afzettingsproces een bokswedstrijd was, dan zou de scheidsrechter de match ai hebben gestaakt. Mister Nixon jheeft zijn ver mogen om zichzelf te verde digen verloren, dat is de re den waarom afgevaardigden en senators nu om aftreden roepen" (aftreden op grond van een technische knock out. Red.) „Maar", zo schrijft hij, en naar mijn smaak terecht „aftreden, het eni ge Watergate-wondermiddel, is nog steeds een verderfe lijk idee, omdat het Nixon de gelegenheid zou geven zijn anti-grondwettelijke en a-morele politieke opvattin gen te verhandelen". Nixon, die de politiek als een a- moreel krachtenveld ziet, kent maar één zonde, en dat Is de zonde betrapt te wor den. Vrijwaring van vervol ging in ruil voor zijn vrijwil lig aftreden „in het landsbe lang" zou hem evenals Ag- new de kans geven om ln groteske pathos (en ook die term is van Will) te betogen dat h.i.i en God alleen weten dal hij niets slechts heeft gedaan.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11