WIJ VRAGEN BELEEFD VERGUNNING VOOR EEN GETIMMERTE VAN HOEF ivan Niet iedere heerboer is een boer RECHT slopen? CIA-praktijken LAND MOET VERDEELD IN 22 GEWESTEN commissie binnenland buitenland UNIEBOEK-TOPTIEN «Crap Boze buren Ludiek geschut Brief Moeizaam Doorbraak Keurig MEXICO EN GRIEKENLAND beek/e bergen ARP- Moeilijkheden in raad van Ren kun? Slager 5.000 gulden afgeperst papier oor uw pen Ondemocratisch Politie haterdag 3 augustus 1974 Was er gisteren soms e* de boeren aan de hand? I Ja zeker. En uit een i Ietee demonstraties hebben lu dit aardig prentje gele»!? ■-"> ziet u maar weer wat tertekend beeld een teJi0* Ion geven Wat overigens niet wil ■er. dat de Suikerunie hff l'ijzen niet graag wat .verhogen. at H ONS Ti I t.;.l FLAU» Wfj H r, Het blijft een teken vm dt hoede bedoelingen van ome regering om niet Van der ptee, maar een minister met H« naam Boersma naar bet verleg te sturen. Als je al dat gemotoriseerd! pervoer ziet, zou je helemaal j tiet zeggen dat het de boeren i slecht gaat. De prijs voor de doordromen an-de-week gaat nu ens haar de Turkse strijdkrachten [>p Cyprus, die nog steeds aan net vechten zijn, bestand oj been bestand. Kijk, als de boeren nou eeru kiespijn zouden krijgen, koe nen de (gestrande) vakantie- bangers weer eens lachen. Eind goed, al goed. Ge- TOSt. MERIJN (ADVERTENTIE) 1. Jaap A. M. Kramer en Theo Kampa „Groot IJsselmetr- boek" 12,50 (De Boer) 2. „Leo Horn en het WK 74'' 12,90 (De Gooise Uitgeverij) 3. H. J. van Nijnatten-Doifegnies „Hu»$ ter Dinkel" 16,90 (Van Holkema Warendorf) 4. Louis Couperus „De still* kracht" 9,90. TV-editie. (Van Holkema Warendorf) 5. Ulrich Klever „Grill A barbe- cueboek voor de fijnproever'' 12,50 (Van Dishoeck) 6. Anna Sewell „De avonturen van Black Beauty" 9,90 TV-editie met de oorspronke lijke tekst (De Gooise Uitge verij) 7. Drs. Pb. M. Bosscher ?.a. „Het hart van Nederland" f 48,— (De Boer) 8. Herodotos „Historiën" f 19,90 (Fibula-Van Dishoeck) 9. Simone Berteaut „Piaf" 14,90 (Van Holkema Warendorf) 10. W. F. J. Hana „Klokkenkijk- boek" 6,40 (Van Dishoeck! Verkrijgbaar in elke boexhandel wocent op zijn plaats vinden n in afwachting hiervan zoo lij een onmiddelijke ert» 3TW_uitgiave van vier procent willen zien, omdat de regerinf dit kan doen zonder de Euw* pese gemeenschappelijk narkt te hinderen. Vanwege de hoge were?. Tiarktprijzen zit de BuroP0® Commissie door een verm"1- derde opbrengst aan heffing^ 'inanciëel gezien tamely* trap, waardoor ze niet -afregelen kan nemen die z» misschien wel zou willen, en aar heeft het Landbouwschap met zijn eisen rekening f® ehouden. liet eisenpakket dat de C °A Brussel heeft voorgel^ loudt in: een tussentijdse loging van prijzen met J' rocent. zodanige marktm3 egelen dat de richtlij" oor de vlees- en gnaanse,c". vaargemaakt zullen ibsidie op produiktjemidd Is olieprodukten, kunstw ■_n bestrijdingsmiddelen verder sociaal-fiscale we.n!j.s die de I an dfoouwo rga ns? 0, eerder deze zomer ten bc ve van de landbouwbee-"0 375 al hadden ingediend- pjt «ordt een triest verhaal. Triest voor kinderen. Beschamend voor volwassenen, pn wordt het verhaal over het niet bestaan van het recht voor kinderen om te spe- jen zoals zij willen. p pat dit toch een verhaal met een happy-end wordt ligt uitsluitend aan de kinderen, c die zi hun eigen doeltreffende manier hebb en om onder de fysieke en ambtelijke over macht van volwassenen uit te komen uet verhaal begint in mei van het vorige jaar op het moment dat drie vriendjes van rond elf jaar besluiten om in de gTillig gevormde boom in de tuin van een van hen een speelhut te bou wt n. De vader, aan wie de tuin toebehoort, heeft geen bezwaar. Integendeel.' hfj stimuleert het plan door enthousiast te reageren, te helpen bij het aandragen van hout en bakken vol spijkers ter Itschikking te stellen. Het drietal timmert er wel dra lustig op los. Luid, wanor delijk overleg, soms hoogoplo pend meningsverschil over de constructie van het geval en echoënde hamerslagen zijn met van de leuht. Hetwerk neemt dagen en dagen in be slag. De werkdrift verflauwt geen moment (het ziektever- zujn in de bouwrvakken zou werkelijk met sprongen zak ken wanneer men jongetjes van elf jaar de steigers op zou staren). In de vijfde klas vraagt de onderwijzer zich be zorgd af waarom de prestaties van drie van zijn leerlingen plotseling kelderen. De jon gens drinken na school geen thee meer thuis. Zij eten niet of schrokkerig. Zij krijgen hun natje en hun droogje het liefst „op de bouw". De ijver wordt zienderogen beloond. Het bouwsel „ver takt" zich, krijgt verdiepingen, Igroeit op den duur zowaar bo ven de omheining van de tuin luit. Dat had niet mogen gebeu- I ren want nu komen er boze I buren in het verhaal. Toegege- I ven moet worden dat het niet I gehéél onbegrijpelijk was dat Ide buren al enige tijd verlang den naar de voltooiing van het I bouwsel. Hoewel overvliegen de straaljagers erger zijn gaan gevoelige oren toch één keer I genoeg krijgen van de hard- I nekkige poging van drie met I spierballetjes uitgeruste jon- 1 gensarmen om een boom in ijzer te veranderen. Herrie is echter niet de hoofdoorzaak var de boosheid van een van de buren. Ze zijn boos omdat de jongens vanuit hun boomflat bij hen in de tuin kunnen kijken. Niet dat de jongens dat bewust doen of I willen. Ze zien alleen maar I hout en spijkers en ze willen I de hogere verdiepingen zelfs I SISChotten in verband met de I !v' Maar tijdens de schaft I "dbben ze ongetwijfeld wel eens naai- de tuin van de bu ren gekeken, toen één keer ?®en dat mevrouw in haar ni aan het zonnen was en m navolging van hun volwas- se collega's in de bouw, met een fluitend geluid tussen de unden zeker en vast blijk ge- ren ,van tlun waardering voor wat ze zagen. De boosheid van de buren gaat zo ver dat ze onaangena me dingen tegen de jongetjes zeggen. Het drietal blijkt, ge schoold door het zelfbewust denken van de huidige, jong ste generatie, niet geïmpo neerd en niet op zijn mondje gevallen te zijn. Het conflict spitst zich toe. De boze buren nemen contact op met de ouders, die het brutale gedrag van hun kin deren betreuren en afkeuren, maar die niet willen toezeggen hun kinderen te sommeren het bouwsel af te breken. De buren brengen ludiek geschut in stelling. Zij nemen de tuinslang en proberen de timmerende jongens met een dunne maai- toch hinderlijke waterstraal uit de boom te verdrijven. De hantering van het waterkanon krijgt iets pela ehelijks wanneer de jongens zeilkleding opscharrelen en aantrekken en daarmee het wapen van de buren trotse ren. De buren beginnen aan een telefonade, gericht op de ou ders van de jongens. „Wij voelen ons in Dachau", en: „U maakt er een achterbuurt van" en: „Wij gaan naar de politie" Hoorns worden kwaad op tele foontoestellen teruggeworpen. De politie blijft weg. Die zag geen been in het conflict. Er komt wel een inspecteur van bouw- en woningtoezicht van de gemeente kijken. En jawel hoor: op 1 juni 1973 wordt de ambtelijke wals on der stooon gebracht. Op die d'atium schrijft de directeur van openbare werkenaan de vader van de jongen, in wiens tuin de boomhut is opgetrok ken, de volgende brief: „Bij een controle is geble ken dat achter uw woning op perceel X een platform wordt gebouwd zonder vergunning. Ingevolge artikel 14 van de bouwverordening verzoek ik u het reeds gebouwde te laten slopen. Indien binnen 8 dagen na datum van dit schrijven het bovengenoemde platform niet is verwijderd zal ik mij ge noodzaakt zien het gemeente bestuur voor te stellen de ge- eigende maatregelen te ne men". Er volgt nu een ernstig ge sprek tussen de ouders en de drie jongetjes. Ouders: „Jon gens, als jullie willen door- #Het bouwsel groeit op den duur zowaar boven de omhei ning van de tuin uit. gaan met je plan om in die boom een hut te bouwen dan moeten jullie eerst de boven verdieping afbreken en dan keurig dit en dat, zus en zo, officieel aanvragen, gemeente, wachten enz. enz." Jongens: „Ja wij willen graag die hut in de boom en, nou ja, als het niet anders kan, dan moet het maar, enz. enz. Het overleg resulteert ln het afbreken van het bovenste platform van de hut en in een brief d.d. 5 juni 1973 aan het ooilege van burgemeester en wethouders. Daarin staat: „Hooggeachte heren, in de achtertuin van perceel X ma ken wij een getimmerte van hout. Het wordt een hut of een dak of een steiger. Wij kunnen ook nog iets voor car naval maken. Wij vragen u beleefd hiervoor vergunning te verlenen. Met de meeste hoog achting". Daaronder volgen de eerste officiële handtekeningen, die de jongens in hun leven zullen zetten. Daaironder staat de zin: „Ik keur dit verzoek goed" met de handtekeningen van de ouders van de jongens, die als gastarbeider bij hun vriendje in de tuin werken. D êronder tenslotte de ondertekende ver klaring van de tuineigenaar: „Ik stel mijn tuin (eigendom) beschikbaar voor het omschre ven doel. Gaarne zal ik verne men aan welke voorwaarden naar uw oordeel dient te wor den voldaan". Een redelijke korte tijd daarna ontvangt de tuineige naar een briefkaart van de chef van de afdeling stadsont wikkeling waarin staat:„Hier- mee bevestig ik de ontvangst van uw schrijven d-d. 5 juni 1973. Er wordt naar gestreefd u zodra mogelijk omtrent de in uw brief aan de orde ge stelde kwestie, ten aanzien waarvan nog ambtelijk adivies wordt ingewonnen nader te berichten". Intussen ligt het werk aan de boomhut stil. Op 25 juli 1973 schrijven burgemeester en wethouders de tuineigenaar de volgende brief; „Ten antwoord op uw bo venvermeld schrijven delen wij u mede, dat nw perceel volgens het ter plaatse gelden de bestemmingsplan de be stemming heeft van „wonin gen" en „eigen tuinen". In be paalde gevallen kan door ons toestemming worden verleend voor het bouwen van bouw werken in de tuinen. Wij ge ven u in overweging om con tact op te nemen met de heer Z. van de afdeling stedebouw van de dienst openbare wer ken van de gemeente om na te gaan of aan u voor bedoeld getimmerde toestemming kan worden gegeven". De tuineigenaar neemt na enige tijd contact op met de heer Z. van de afdeling stede- bouw van de dienst openbare werken. Het gesprek verloopt moeizaam. De heer Z. heeft moeite met het ongewone ver zoek van de jongens. Afmetin gen, situatie, bestemmingen, echtscheidingen zijn de belang rijkste trefwoorden tijdens dit wat de tuineigenaar latei- zou omschrijven als „een fijn, ingewikkeld, ambtelijk ge sprek". Het gesprek eindigt met het compromis dat de tuineigenaar vader zelf maar eens een tekening zal ma ken. Het werk in de boom ligt nog steeds stil. De jongens zit ten intussen in de zesde klas. De prestaties op senool zijn weer als vanouds. De vader heeft voorlopig geen tijd voor het maken van een tekening. In de vrije dagen rond Kerst mis en nieuwjaar trekken de jongens en de tuineigenaar er echter een hele dag voor uit om samen een heus, officieel plan voor een speelhut in de op dat moment kille boom op te stellen. Er worden tekenin gen gemaakt, die doorsneden voor-, zij- en bovenaanzichten laten zien. Op 5 januari 1974 gaat er een brief uit naar het college van burgemeester en wethou ders: „Bij brief nr. 10571 van 1 juni 1973 van openbare wer ken werd er op gewezen dat achter mijn woning door mijn zoon en zijn vrienden een platform wordt gebouwd zon der vergunning. Bij onder schrift onder de brief van de jongens aan u van 5 juni 1973 verzocht ik u te mogen verne men aan welke voorwaarden zou moeten worden voldaan. Bij uw brief deelde u mede dat ln bepaalde gevallen door u toestemming kan worden ver leend. Met verwijzing voorts naar de gesprekken Ier zake met functionarissen van bouw en woningtoezicht en met de heer Z. van de afdeling stede- bouw doe ik u thans het vol gende verzoek. Hierbij doe ik u situatie en ontwerp toeko men van een houten speelhut ln mijn achtertuin. Gezien ma teriaal, karakter en constructie van dit getimmerte is hier sprake van een tijdelijk bouw sel dat naar schatting vijf jaar in tact zal blijven. Ik vestig er bovendien de aandacht op dat de hut grotendeels door be planting aan het oog onttrok ken zal zijn. Ik moge u ver zoeken toestemming te verle nen voor een speelhut volgens deze tekeningen. Met de mees te hoogachting". gestaan het oprichten van bergplaatsen c.q. garages van 10 en 20 vierkante meter. Wij kunnen ontheffing verlenen om op de gronden met de bestemming „eigen tuinen", één hok voor pluimvee con form een door ons goedge keurd model op te richten. In dien de speelhut als tijdelijk bouwsel qua afmetingen, zo wel horizontaal als verticaal, daarmee in overeenstemming is, zijn wij in principe bereid aan uw bouwplan medewer king te verlenen. Uw aanvrage voor een bouwvergunning kunt u indienen bij de dienst van openbare werken, afdeling bouw- en woningtoezicht". mens tot (ADVERTENTIE) De ontvangst fan de brief wordt kort daarna keurig be vestigd door de chef van de afdeling stadsontwikkeling. Zijn briefkaart vermeldt op nieuw: „Er wordt naar ge streefd u zodra mogelijk om trent de in uw brief aan de orde gestelde kwestie, ten aanzien waarvan nog ambte lijk advies wordt ingewonnen, nader te berichten". De jongens begrijpen niet veel van deze briefkaart. Het interesseert hen ook niet meer zo. Het werk in de boom ligt nog steeds stil. De spijkers zijn verroest. Het beloofde, nadere bericht van de gemeente blijft uit het geen voor de tuineigenaar-va- der aanleiding is enkele rap- pèls te sturen. Eindelijk, op 11 juli 1974, laten burgemeester en wethou ders opnieuw iets van zich horen: „Refererend aan uw boven aangehaald schrijven berichten wij u het volgende. Het per ceel X is gelegen in het be stemmingsplan „Y 1960" De onderhavige speelhut is gele gen in de bestemming „eigen tuinen". Ingevolge de voor schriften behorende bij ge noemd bestemmingsplan is op deze gronden uitsluitend toe- Geen woord over de inge diende doorsneden, voor- zij- en bovenaanzichten maar, wanneer men ambtelijke brie ven kan vertalen, wél een be langrijke doorbraak naar de mogelijkheid om tegen alle beperkende bepalingen in een speelhut in de achtertuin te bouwen. Het gaat er nu allee n,og' om een paar robbertjes uit te vechten met bouw- en wo ningtoezicht, de tekeningen aan te passen aan de maten van een kippehok en geduldig te wachten op de laatste brief van b. en w., die in het voor jaar van 1975 mogelijk in de bus zal vallen met de mede- ling dat „refererend aan", „in gevolge van...", en „in overwe ging genomen hebbend dat..." er geen bezwaar tegen is, dat de onderhavige speelhut op het perceel X in het be- stemminsplan „Y 1960" met de bijzondere bestemming „ei gen tuinen", gebouwd kan worden, mits...enz. enz. Intussen ligt het werk aan de hut in de boom definitief stil. De jongens zelf hebben de afgelopen maanden echter al lerminst stil gezeten. Zij heb ben zich met verbluffend in zicht vertrouwd gemaakt met de beginselen van de elektro- nika. Binnenskamers zijn zij bezig met de bouw van, naar gevreesd moet worden, erg luid sprekende luidsprekers. Binnenkort zullen de eerste proefuitzeradingen de lucht in gaan. De buren zijn alvast ge waarschuwd. Zij kunnen zich maar het beste nu al enigszins verdiepen in de bepalingen van de hinderwet. nog die ge- tiet komt nog al eens voor üat een man-op-jaren zich uit het jachtige zakenleven terugtrekt om de rest van zijn dagen te slijten temid den van de vredige en rust gevende natuur die het plat teland hier en daar biedt. Zo deed ook de man Procedeerde voor het rechtshof Leeuwarden. «tj was de 65 gepasseerd, had voldoende vermogen vergaardgenoot een pensi oen en kocht zich een boer en] met 16 hectaren. Niets doen lag hem niet. Dies be- pon hij een veeteeltbedrijf. Umtrent de omvang hiervan ees iJc in de stukken dat hij m 1971 (over de aanslag in- wmstenbelasting van dat nZ>gm? de stri.?cl) over 26 IZh' 3 koeien en 25 scha- hno gehikte. Bij een normale r dus alleszins voldoende j vNn een veehoudersbe- J1!* te spreken- en heerboer is echterenigs- ns suspect in de ogen van .f1 scuftenminste als hij r ies lijdt en dit verlies in hindering van zijn "wcomen b ren at Als overig regel ziet de fiscus hierin een po ging om op zijn rug een liefhebberij te koesteren. Zo ook hier. Niks daarvan, zei de inspecteur. Je moet eens zien hoe hij boert. In 1966 een verlies van f 11.000, in 1967 een verlies van f 2800, in 1969 een verlies van f 3200 er in 1971 (het kritieke jaar) een verlies van meer dan 20.000: alleen 1968 wees een winst uit van f 4440, onvoldoende om de in specteur te overtuigen dat hier sprake was van „boer'*. Maar onz-- man was in ieder geval vasthoudend als een echte boer. En zo kwam de zaak voor het Hof. Wel aardig om de man te huren betogen: ik doe deze bezigheid om winst te behalenik hen indertijd mijn groothandel begonnen zonder geld in het bertin- dertiger jaren, ik heb altijd hard moeten werken en heb géén behoefte aan kostbare privé-bezigheden, mijn vee teeltbedrijf heb iJc zakelijk opgezet en wel niet-arbeids- intevsief, een nieuwe onder neming heeft wel meer te kamven met begin-verliezen, ik heb pech gehad, vijf paar den zijn aan koliek gestor ven, maar het jaar 1973 ziet er beter uit ondanks de lage rundveeprijzen- U ziet, een heel arsenaal van argumen ten. Maar het Hof bleek niet te overtuigen. Wil er - zo sprak het - sprake zijn van een on derneming in de zin van de inkomstenbelasting dan moet er niealleen een cann^rk zijn om winst te behalen maar ook een redelijke kans op winst. Maar noch het een noch het ander is hier het geval. Oogmerk van winst kan toch met ivorden aange nomen bij een man als u, die goed in zijn centen zit, die levenslang een groothandel heeft gedreven en zich nu met het oog op z'n leeftijd wenst terug te trekken uit het zakenleven; hierbij doet het niet ter zake dat u van uit uw commerciële visie er naar streeft uw liefhebberij niet te kostbaar te laten zijn. Een redelijke kans op winst, achtte het Hof evenmin aan wezig, gelet op de hiervoor weergegeven resultaten in het verledende leeftijd van de man en zijn gebrek aan ervaring op veeteeltgebied. Als enige troost gaf het Hof hem mee dat hij wel eens incidenteel een goed jaar zou kunnen hebben en dat de winst dan onbelast zal blij ven omdat het liefhebberij betreft. Laten we dan maar hopen voor de man dat de gunstige jaren niet al te incidenteel zullen zijn. Ik gun deze za kenman-in-ruste die in Ne derland blijft wonen ondanks het fiscaal harde klimaat, graag dat hij zo nu en dan eens profiteert van wat men noemt: een tax-fi^aven ofte wel een fiscaal-paradijs! D'OUWE MEXICO-STAD (UPI-RTR) De Mexicaanse president Luis Echeverria heeft het mi nisterie van justitie opdracht gegeven uit te zoeken of de Amerikaanse inlichtingen dienst CIA in de Mexicaans» (ADVERTENTIE) O/ Helpt u ook mee een ,i v" 100-jarig kerkje te behoeden voor de sloop? We restaureren zelf. Giro 884212 RK Kerkbestuur 't Loo bij Duiven Gld. (200 gezinnen) Mag ik u 2.- vragen? J. Deliemijn, pastoor. regering is geïnfiltreerd. Dit heeft een woordvoerder in Vlexico-stad bekendge maakt. Het onderzoek is het gevolg van een verklaring die vorige maand in Engeland werd afge legd door Philip Agee. een Amerikaan die zei in Mexico te hebben gewerkt voor de CIA. Volgens hem zouden minstens vijftig mensen in de Mexicaanse regering door de CIA worden betaald. Volgens de New York Time» heeft de CIA de opdracht ge kregen zich niet meer te men gen in de binnenlandse aange legenheden van Griekenland In een verhaal op de voorpagi na zégt de Times dat de op dracht aansluit bij de gedach ten van zowel Henry Kiss;n g'er als van William Colby, hoofd van de CIA, dat de in lichtingendienst buiten de bin nenlandse politiek van vreem de landen moet blijven. De CIA zou de afgelopen 25 jaar tot in hoge mate betrokken zijn geweest in de Griekse politiek „tot de laatste paar weken van de militaire jun ta". Hilvnrenbeek bii Titbura Hilvarenbeek bij Tilburg Vraag op 't station naar de N S-trip (Van <mze parlementaire redacteur) DEN HAAG Een commis sie van de ARP onder voorzit terschap van de Rijnmond raadvoorzitter Fibbe vindt dat Nederland het beste verdeeld kan worden in 20 tot maximaal 25 gewesten in plaats van de ongeveer 44 ge westen, die de geestverwante minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken heeft voorgesteld. Volgens de studie van de commissie „gewestvor, ming In nietrw perspectief" komen in vijf gevallen de ge westen overeen met de huidi ge grenzen van de provincies Friesland, Groningen, Drente, Utrecht en Zeeland. Overijs sel, Gelderland, Limburg en Noord.Holland wil de commis sie cerdelen in twee gewesten Zuid-Holland wil de commis sie verdelen in twee gewesten Zuid-Holland in drie en Noord.Brabant ln vier gewes ten. De vier Brabantse gewesten zijn door de commissie ge groepeerd rond Tilburg- Ber gen op Zoom-Breda: Eindho. ven-Helmond en Den Bosch- Os-Cuyk. Volgens de minister zou Noord-Brabant verdeeld moeten worden in zes gewes. ten. De ARP-comimissie zegt dat er haast gemaakt moet worden met de totstandkoming van een gewestwet en een daarop gebaseerde gewestelijke inde ling. De huidige ontwikkeling werkt zo ontmoedigend oo ge meente. en provinciebestuur- drs, dat gevreesd moet wor- ders, dat gevreesd moet wor vraagstuk wegebt met een ge latenheid van: het zal mijn tijd wel duren. De commissie acht het desondanks niet waarschijnlijk, dat voor 1980 een gewestelijke herindeling tot stand kan komen. RENKUM (ANP» Nog voordat de nieuw gekozen ge meenteraden van het Gelderse Renkum met zijn werkzaam heden kan beginnen wordt hij reeds geconfronteerd met een rei. De door het progressief Akkoord naar voren geschoven kandidaat wethouder L.H. Zwartedijk heeft zich, voordat hij zijn intrede in de raad zou doen, genoodzaakt gezien voor het raadslidmaatschap te be danken omdat de andere frac ties (KVP, Prot Chr. en VVD) hem niet respectabel vinden als wethouder. Reden: de heer Zwartendijke is al twintig jaar gemeente ambtenaar en zou bjj een eventueel wethouderscnap bo ven zijn huidige chefs komen te staan. ROTTERDAM (ANP) Twee jongemannen hebben een eigenaar van enkele slagerijen in Rotterdam 5.000,afge perst. Zij hadden d.e slager ge dreigd een van zijn familiele den dood te schieten. De daders zijn door de politie aangehou den. Het geld is terecht. De 23-iarige betonvlechter P. C. van D. en de 29-jarige ha venarbeider C. J. H. uit Rotter dam belden de man op met de eis 5.000.neer te leggen in een telefooncel. De slager bracht het geld. De havenarbei der werd, toen hij het geld had nagekeken, door de politie aan gehouden. De betonvlechter zat in de buurt van de telefooncel in de bosjes Hii had een gela den pistool bij zich. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatife zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle qevailen eens is met inhoud, c.q. strekking. De vorming van een college van wethouders stagneert in Breda door de progressieve partijen, die niet met de V.V.ü. in één cellege willen. Over democratie en inspraak gesproken! Hierdoor sluit men bijna een kwart van de Breda se bevolking van inspraak uit, wat ik beslist niet democra tisch kan vinden. Nog afgezien van de bemoeienissen van V.V.D. afwijzen maar het V.V.D. afwijzen, maar et N.V.V. en N.K.V. moeten de belangen van hun leden (werknemers) behartigen en niet op de plaats van het ge meentebestuur gaan zitten. (Om misverstand te voorko men, mijn man 16 werkne mer). Het gemeentebestuur moet de belangen van de hele ge meente Breda behartigen, daartoe behoren zowe, werk nemers, werkgevers e„ andere ingezetenen en dat kan alleen met een afspiegelingscollege, dat is de enige democratische vorm om ieders belangen te behartigen. Maar links kent alleen één zijdige inspraak en democra tie, maar die moet dan wel links zijn; over dictatuur ge- sprokne, dat kunnen we dage lijks constateren in den lande, zowel via pers en andere nieuwsmedia. Landen met linkse dictatuur worden zelden of nooit aange vallen door progressief maar zodra men denkt dat het rechts is, is de kritiek via pers en andere nieuwsmedia niet van de lucht, gefungeerd of niet. Laten we toch oppassen voor dit soort progressieve lie den, op deze manier zitten we straks zelf onder een linkse dictatuur. Sta op de bres voor uw vrijheid wil ik de niet progressieve burgers van Bre da aanraden en wees op uw hoede. ger wilde ik, namens de „zwij ger aiide ix, namens ue „zwij gende meerderheid" iets xwjjt, waarmee onze bevol- kng, telken male wordt gecon- ironteerd en wat de bevolking, bang en onzeker maakt. Nu wordt eindelijk de politie aan zienlijk uitgebreid. Men heelt blijkDaar ingezien dat de mis daad niet verdwijnt met het opruimen van krotten, en het verbeteren van de levensom standigheden. Nu moet ar ook nog, waar nodig, de meest moderne op- sporingsapparatuur, aangepast aan die moderne misdaad ko men. evenals de zo nodige snellere auto's, want als je als polititambtenaar, met je V.W. 1200 topsnelheid 115 km. per uur een Ford 6 cylinder (175- 200 km. per uur) moet achter volgen, dan rijdt hij je wel kwijt. Evenals de M.E. (Mo biele Eenheid) en de z.»;. Moord-Brigade, en reeds op andere plaatsen hier en daar ook al aanwezig, het pistool en 'karabijn aanvullen met Uzi's (machinepistool) evenals voor iedere post, bureau een paar kogelvrije vesten o.a. voor blokkade-controle, achtervol ging, gijzeling, overvallen, waar iede» politie-ambtenaar. ieder moment mee geconfron teerd kan worden, dit ter be scherming van hemzelf, en van het publiek. Ook ieder politie-ambtenaar, moet een „Ruggesteun" heeb- en. Laat de agent niet de ge dachte krijgen, ik loop nog wel een eindje om. Ook hij moet een „Ruggesteun" heb ben. Laat de agent niet de ge weer gesteund moet worden uiteindelijk. Niet te tolerant zijn van ho gerhand af. Maximale straffen eisen en geven, men moet goed weten waaraan men begint, laat men (ook de buitenlan ders) zich eerst heel goed be denken voordat men iets on derneemt. tegen het gezag en de veiligheid van onze bevol king. Geef ook die politieke groe peringen, die steeds weer onze politie in de grond proberen te boren, geen kans. Wij allemaal publiek moeten nog dichter tot de politie staan, want vandaag aan de dag, is de uitvoering van hun taak erg zwaar. Wij hebben ze nodig, wij roepen, of bellen er zo gauw om. Wij kunnen niet buiten hen, en zij K,.^ten ons. BREDA R. v.d. POL

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9