ERK00P STUKS ORIGINELE ;che ten Ook zakelijke motieven voor handhaven van brandweerkorpsen Z.L.M. dreigt met harde acties Tholen blijft zich tegen terugkeer Stavenisser onderwijzer verzetten !""g park5 ECHT VOORDEEL A. FRANSE (KWADENDAMME)i ALS NIET AAN EISEN WORDT TEGEMOETGEKOMEN Robur-KIoetinge TÏRNEUZEN HAD MOEILIJKHEDEN MET WOON WAGENBEWONERS RATSTE DAG kerkdiensten .V. stad streek 1 l/IAANDAG VAN 1-6 UUR P" REDA KTIE HE - en eetkamer WEG WAREHOUSES Muziek korpsen komen t jubileum I opluisteren Bromfietser in Goes gewond bij aanrijding Breskens Hulst EXCURSlK VAN NFO-AFDKL1NG [jaterdag 3 augustus 1974 ENS ILEN ■res en Is at- ÏOM t t bt t pnault noto- 16 PK JEL IS Inder- ]id leren) Ree KOSMOS BREDA l Te koop: Bar Disco,, gunstig gelegen, 0m7 legenheid, mooie ning, omzet /7o0u fiscaal huur 15o week koopsom 37 J Te koop: Snackbar i geving Breda, ge!'- aan doorgangsroute goede inventaris 100.000,- huur' j2 per week inclusief, kamerwoning k0o„ 37.500,-. 51 Te koop: BuitetUi, omgeving Breda om 100.000,- 5-kanier ning, grote tuin, fo. som 30.500,- 110,. per week Te koopHotel-cJ omgeving Bergen Zoom, omzet 8000, geschikt voor vele d» einden, vrijgelegen - me parkeergelegeij huur 145,- per koopsom 50.000,-. Te koop Panneu kenhuis annex eafetr omgeving Bergen Zoom, goede zaak uitstekende invents omzet 150.000,-, caal huur 165J week, incl. v/oai koopsom 85.000,., Te koop: Specialiteit, Restaurant, ideaal gel, gen te Eindhoven 1 uitstek geschikt Vl Italiaans of Chim rest., huur ƒ40.000,. jaar, overname E Te koop: Bar snackin omgeving Bergen Zoom, goed invents, omzet 130.000,., hoJL 150,- per week'indJ sief 4-kamer woning koopsom 35.000,-, Te koop: Café-Bat Roosendaal koow 22.500,-. Te koop: Discottei omgeving Breda, koe som 24.000,-, Te koop: Snackbar c geving Eindhoven, zOT goed bedrijf, exclusiever zaak, omzet 400.000, huur 135,- per week koopsom 200.000,-. Ook voor horeca finai cieringen. KOSMOS BREDA B.v| Van Coothplein 5 Breda Tel. 01600 - 35955-35S» TOT 6 UUR BIEDINGEN HAMADANS: 75/140 75,- 100/160 120,- 100/190 140,- 0LLECTIE ALS IER TEVOREN f f WOON- EN EETKAMER Shirae, Menrivan Moodi, .IJK VOORDEEL! auspiciën van ARLEM oopkantoren In de meest voordelige angeboden tapijt is K! (Van een onzer verslaggevers). KVVADENDAMME Hoe pel b. en w. van Borsele de vemeenteraad nu officieel nebben voorgesteld het aan- „1 brandweerkorpsen terug ie brengen tot zes, zetten sommige Borselse brand weerkringen de strijd tot be houd van acht korpsen voort. Eén van deze laatste voor vechters is waarnemend- brandweercommandant A. Franse van Kwadendamme. Volgens hem is de zaak nog „iet beklonken en staan er zelfs verrassingen te wach ten. Over de aard van die verrassingen kan hij echter niets zeggen. „Dat zou ons alleen maar schade berokke nen", verklaarde hij. Toch wil de heer Franse nog wel een en ander kwijt. Allereerst een weerwoord op 'een opmerking van b. en w. in hun voorstel over de bij eenkomst met de vrijwillige brandweerlieden op 9 juli in 's Heerenhoek. De vrijwilli gers hebben daar gepleit v-oor behoud van acht korp sen in de gemeente Borsele. Uit die pleidooien zijn voor 'óns geen nieuwe gezichts punten naar voren gekomen. De aangevoerde overwegin gen steunden op gevoelsmo- tieven, maar zakelijke motie ven waren daar niet bij" zo zeggen b. en w. De heer Franse ontkent niet dat gevoelens een rol speelden, maar volgens hem hanteerden de vrijwilligers wel degelijk zakelijke motie ven. Ze hebben punten van overweging te berde ge bracht, die in het voorstel van b. en w. buiten beschou wing zijn gebleven. Volgens waarnemend-com mandant Franse zijn de ge gevens inzake de rijtijd (de tijd waarbinnen de afstand naar de brand kan worden afgelegd), waarop het voor stel van b. en w. steunt, in theorie wellicht juist. Maar de ervaring is geheel anders. Ten eerste betoogt hij, dat de wegen in de gemeente hoofdzakelijk bestaan uit dij ken en polderwegen met vrij smalle rijbanen. Hierop is passeren of inhalen nauwe lijks mogelijk en zeker niet voor iemand die haast heeft. Dus ook de brandweer. En juist daiarom is uitermate van belang, dat „de ervaring van de brandweerkorpsen in Borse-le telkens opnieuw is, dat men de grootste moeite heeft en het soms bijna on mogelijk is bij een brandob- ject te komen. Want de smalle dijken en polderwe gen vertonen bij brandalarm al zeer snel het beeld van zich naar de brand snellende particuliere voertuigen. De brandweer diient deze meute vóór te zijn, hetgeen alleen kan zo leert de ervaring wanneer binnen twee mi nuten na alarm kan worden uitgerukt". Als men volgens de heer Prainse niet binnen twee minuten kan uitrukken, dain zijn de rijtijdgegevens waarop b. en w. zich base ren, in de praktijk absoluut niet waar te maken. „De eer ste twee minuten zijn pri mair belangrijk. En gezien het speciale geografische ka rakter van Borsele is men zonder meer op bluseenhe- den aangewezen, die een kortere aanrijroute(tijd( heb ben, wil men de bevolking een reële kans geven op brandbestrijding", heer Franse. aldus de Eén ander belangrijk ele ment, wat b. en w. volgens de heer Franse verwaarloosd hebben, is de gemiddelde pa raatheid welke de diverse korpsen nu hebben. Die ge middelde paraatheid is niet onderzocht. Het kost nu al moeite bij elk korps om overdag en in de weekenden het nodige aantal mannen bijeen te krijgen bij branda larm. Door de week omdat de pendel enorm is toegeno men. Vele mannen werken niet meer op hun eigen dorp. Bij vermindering van het aantal korpsen maakt die moeilijke paraatheid de brandbestrijding alleen maar tot een groter probleem. Daarom zou -met name de paraatheid gereorganiseerd moeten worden volgens de heer Franse. Wat nu gepland wordt, betekent slechts ver mindering van paraatheid. Tenslotte de heer Franse over de indeling in zes ge bieden. Deze gebieden zijn bepaald door een cirkel met een straal van vier kilometer te trekken rond de kernen Baarland, Borssele, 's-Gra- venpolder, Heinkenszamd, Nieuwdorp en Ovezande. De ze cirkels overlappen elkaar en er ontstaan nagenoeg geen witte vlekken, dat wil zeggen gebieden die buiten de directe hulpverlening van een brandweerkorps komen te liggen. Waarnemendktom- maindajit Franse toont op de kaart eohter aan, dat in elk geval een gehele kern. als Ellewoutsdijk in het voorstel van het college een witte vlek is. Bovendien heeft Borssele slechts een halve cirkel want de rest is Wes- terschelde. In deze halve cir kel is Borssele de enige kern. Baarland heeft ook maar een halve cirkel. Trekt men echter rond Kwaden- damrrme een cirkel met eerv straal van vier kilometer, dan vallen daarin zeven dor pen. De heer Franse heeft voor zichzelf de normen van b. en w. consequent doorge trokken en dan zou Borsele met slechts vijf brandweer korpsen kunnen volstaan. Dit heeft hij op de kaart uitgete kend. De heer Franse zegt gaan deweg steeds sterker de overtuiging te hebben gekre gen, dat het huidige reorga nisatievoorstel van het ge meentebestuur niet geba seerd is op zuiver technische en geografische gronden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse Landbouw Maatschappij, die de geor faniseerde boerenstand in Zeeland en West-Brabant omvat, zal op de demonstratieve protestvergadering, die volgende week za terdag in Utrecht wordt gehouden, voorstellen dat alle Neder landse boeren het betalen van belasting op de voorheffing-1975 staken. Bovendien bereidt de ZLM I een actie-programma voor, dat aai worden uitgevoerd als de, den ingewilligd. demonstratie van zaterdag a.s, onvoldoende effect sorteert. Tot één en ander is gisteren besloten in de hoofdbestuurs [vergadering van de Z.L.M. in Goes, Er wordt op gerekend, I zo vernamen wij na afloop, I dat vrijwel alle Zeeuwse agra- I riërs volgende zaterdag naar Utrecht zullen trekken om daar hun eisen op tafel t •leggen. Deze eisen zijn gisteren 'reeds door het Z_.M-hoofdbe, Ituur geformuleerd. Voor de jtocht naar Utrecht heeft de gZ.L.M. bij voorbaat alle nog schikbare autobussen in [Zeeland gereserveerd. Het is 1 in de geschiedenis van de [Z.L.M. een unicum, dat men I de leden tot massaal protest [oproept. Maar, aldus de secre- Jtaris van de Z.L.M., ir. D. iLuteijn, de toestand is dan ook catastrofaal aan het wor_ |den. Het hoofdbestuur van de [ZLM formuleerde gisteren een eisenpakket, alsmede een aam- Ital dreigementen voor hardere (Van onze correspondent). 's-HEERENHOEK Het ogramma ter gelegenheid Van het 25-jarig bestaan van de fanfare 5* Ceacilia is vast gesteld. Deze feestdag, die op taterdag 17 augustus werd- gep'and, zal beginnen met een 'teeeptie van 12.30 uur tot 14.00 uur in de Jeugdhoeve. Aanwezig zijn dan behalve het 'bi',erende korps zelf: Jong "therpe uit Heinkenszand. kt muziekkorps uit Zonne- Jairf, koningin Juliana uit Baarland, Mozart uit Yerseke. "e Echo uit Wilhelminadorp, putherpe uit Heinkenszand, de ®aJWetten uit 's Heerenhoek, e drumband Mozart uit Yer- gke en de fanfare Vlijt en Volharding uit Souburg. Om 13.30 uur stellen deze 'Orpsen zich voor de Jeugd- <*Ve op waarna een rondgang oor het dorp volgt. Na deze ,ndigang zullen de korpsen wonderlijk concerten geven .an, op het platform rniv»'t» brandvijver. Om de ZTarlten de gelegenheid te 1 mwendige mens te dp ofu ?n' zal de Jeugdhoeve geheld da,?r open blijven. imp coricerten wordt ei pauze gegeven VhÜI uur verzorgen de eet, oekse majoretten var met medewerking Yprciif drumband Mozart uit seke en de drumband van en!St' Cearilia in «uw kostuum. Na de snow e s"Heerenhoekse majo- vo'gt een muzikale do "te gepresenteerd wordt KL.? fanfarekorps uit kmv, f' en Volharding voor St c8' -?e feestvreugde li Ceacilia wordt in De «enhlto?voortgezet met hurt t°t f" de kleine verW duren Hiera muzikaii 01d Cwmerads e medewerking. acties voor het geval de eisen van de boerenstand niet wor- Dit zijn de eisen vam de Zuid.West Nederlandse geor ganiseerde landbouw: Verhoging van de prijzen af- boerderij van de garantiepro duikten met circa 15 procent, te bereiken door- een tussen tijdse verhoging met 4 pro. cent, alsmede een gewijzigd marktbeleid, zodat de richt prijzen ook werkelijk gehaald kunnen worden; Met onmiddellijke ingang verhoging van de BTW op landbouwprodukten met vier procent tot dat de prijzen van de garantieproduikten voldoen de zijn verhoogd; Extr» tegemoetkoming voor de sterk gestegen kosten van prodiuktiemid'delen als energie, meststoffen en gewasbescher, mingsmiddelen. Verlichting van de belasting druk voor zelfstandigen en uitstel van belastingbetaling gedurende een halfjaar. Het tot dusver gevoerde overleg heeft volstrekt onvol doende resultaten opgeleverd zegt het ZLM-hoofdbestuur in een officiële verklaring. „Daardoor zijn de ordelijke acties in vele regio's en de landelijke protestmanifestatie in Utrecht volledig gerecht vaardigd", Het bestuur zegt verder: „Hoewel wij in eerste instantie de voorkeur gever, aan protest-acties waarbij zo weinig mogelijk particulieren worden benadeeld, achten wij hardere acties onvermijdelijk indien duidelijke toezeggingen en maatregelen van de over. heid achterwege blijven". In dit licht heeft het hoofd bestuur van de Z.L.M. dan 00b besloten een dringende oproep tot al haar leden te richten om massaal deel te nemen aan de landelijke protestbijeenkomst te Utrecht. De ZLM zal voor het vervoer zorgdragen. Ver der werden nog de volgende besluiten genomen: Op de landelijke manifests, tie zal de Z.L.M. voorstellen dat vanaf zaterdag 10 augustus alle boeren en tuinders in Ne derland hun belastingbetaling 2ullen opschorten totdat de re gering aan hun eisen tegemoet is gekomen; Het secretariaat van de Z.L.M. krijgt opdracht om in overleg met plaatselijke bestu. ren en leden van afdelingen en kringen actie-programma's voor te bereiden, voor het ge val ook na de landelijke mani. festatie voortgezette actievoe ring noodaakeMjk zou blijken te zijn; Aan de drie centrale land bouw-organisaties zal worden voorgesteld om met onmiddel. lijke ingang een centraal ac tiecentrum te stichten, waar een voortgezet actieprogramma op landelijke schaal wordt voorbereid, voor het geval dat in de komende weken niet aan de eisen van de landbouw wordt voldaan. Vanuit dit ac tiecentrum kunnen dan tevens zonodig adviezen en onder steuning ten behoeve van eventuele regionale acties worden gegeven. Het hoofdbestuur toonde zich verheugd, dat de drie centrale landbouworganisaties zich unaniem achter een landelijke protestmanifestatie hebben geschaard en daarbij de door het K.M.L.C.-hoofdbestuur ge formeerde eisen hebben over. genomen en dringen krachtig aan op voortzetting van de nu aanwezige solidariteit binnen de gehele landbouw. ÜÉiiss (Van onze correspondent). HEINKENSZAND De heer Ponteuagel voorzitter van de Stichting Opbouw West- Zuid Beveland reikte gisteren aan Marian Bake en Kitty Rottier de eerste prijzen uit voor hun prestaties bij het kindervakantiewerk. Mariëtte Zuidweg en Corinne Dekker mochten hiervoor de tweede prijs in ontvangst nemen. Aan het kindervakantie werk, dat in Heinkenszand vanaf maandag tot gisteren geduurd heeft, namen in totaal 100 kinderen deel. De initia tiefneemsters waren de dames De Koster, Noteboom en ïlio- han. Deze dames kregen veel hulp van de ouders. Mede ook door de medewerking van ou dere jongens en meisjes werd deze tak van jeugdwerk een succes. De eerste twee dagen van het kindervakantiewerk wer den besteed aan handenarbeid, zoals het maken van tekenin gen enz. De overige dagen wa ren bestemd voor sport en spel en de laatste dag bouwde men hutten en bakte men pan nekoeken op het terrein voor de sporthal. (Van onze correspondent). GOES Zaterdagmiddag om halfdrie ontvangt Robur op het sportpark Het Schenge in Goes de zaterdagclub Kloetin- ge voor het spelen van een oefenwedstrijd. Kloetinge komt in de komende competi tie uit in de derde klas KNVB. Behalve de wedstrijd tussen de eerste elftallen voor genoemde cluhs staan ook de volgende wedstrijden op het programma: Robur 2 - Kloetin ge 2, en Robur 3 - Kloetinge 3. (Van een onzer verslaggevers) GOES de 17-jarige G.V. afkomstig uit Kamperland is gisteren aan beide polsen ge wond geraakt en in het Sint- Johannaziekenhuis te Goes op genomen nadat hij met zijn bromfiets in aanrijding was gekomen met een uto bestuurd door de 24-jarige Goesenaar J.B. Ce jongeman kwam op zijn bromfiets een garage aan de M.A. de Ruyterlaan uitgereden en botste daarbij pardoes op de auto van J.B. die zich op de rijbaan bevond. De auto werd flink beschadigd. De verwondingen van de Kam- perlandse jongeman zijn niet van ernstige aard. Geldbakje gestolen Een tweetal jongens van 15 en 12 jaar afkomstig uit Breda wor den ervan verdaaht bij Van H. het geldbakje van de kranten standaard te hebben meegeno men. De rijkspolitie heeft de daders aangehouden. GON De Gehandicapten Organisatie Nederland afd Zeeland laat vandaag (zater dag) een lezing houden door dr. A. Bom uit Veere. Hij zal spreken over het onderwerp „revalidatie". De bijeenkomst vindt plaats in „Den Dullaert" te Hulst en begint om 2 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneu zense gemeentepolitie heeft de laatste dagen heel wat moeite gehad met ee aantal woonwa genbewoners dat dinsdagavond in vijf caravans en auto's op het Schoolplein te Terneuzen neerstreek. Woensdagmorgen kregen zij de aanzegging weg te gaan. Na enkele moeilijkheden met de gemeentelijke sociale dienst verdwenen er drie wa gens. De overige woonwagen bewoners bleven met twee ca ravans in Terneuzen achter. Donderdag werden de wa gens op last van het college van burgemeester en wethou ders weggesleept en naar de Axelse Sassing gebracht, maar donderdagavond kwam men weer terug om een standplaats te kiezen bij het kantoor van het ziekenfond* te Terneu zen. Vrijdagmiddag werden z:j weer weggesleept waarna de gezinne uit protest bij sociale zaken een sit downactie be gonnen onder het motief dat de gemeente Terneuzen de wagens in beslag genomen had. Zij eisten een nieuwe wagen of geld daarvoor. Tens lotte werd met burgemeester Aschoff een overeenkomst be reikt en vertrokken zij weer naar de Axelse Sassing, van waar zij later richting België vertrokken. (Van een ooaer verslaggevers) DEN HAAG „De ge meente Tholen blijft zich te gen terugkeer van de heer Bosioper naar de Openbare Lagere School in Stavenisse verzetten, omdat zij ervan overtuigd is dat met die terug, keer de belangen van het on derwijs niet gediend zijn". Dit betoogde mr. H. Bruin uit Middelburg gistermiddag in de Raad van State in de behande ling van de zich nu al 7 jaar voortslepende affaire.Boslo- per. Zoals De Stem uitvoerig heeft bericht werd de heer Bosioper in 1967 na onenig heid met de vrouw van het toenmalige schoolhoofd P. Rentjes van de school verwij derd. Tal van psychiaters en onderwijsdeskundigen hebben zioh sedertdien met deze zaak bezig gehouden. De een ver klaarde de heer Bosioper ge. schikt om het beroep van on derwijzer uit te oefenen, de ander zeer ongeschikt. Op 1 mei vorig jaar kreeg de heer Bosioper van de gemeente Tholen. waartoe Stavenisse sinds 2 jaar behoort, onge vraagd eervol ontslag wegens ongeschiktheid". Tegen dat besluit tekende de onderwijzer- op-non-actief beroep aan bij land, die in januari van dit jaar de gemeente Tholen in het gelijk stelde en het beroep van de heer Bosioper onge grond verklaarde. Van dat be. sluit is de Stavenisser onder wijzer in beroep gegaan bij de Raad van State. Zijn raadsman, mr. J. Bre. keimans uit Roosendaal wees erop, dat mr Bosioper van 1941 tot 1967 voor de klas heeft gestaan In al die jaren zijn nooit aanmerkingen ge weest Dan zijn er moeilijkhe. den en moet Bosioper de laan uit omdat hij niet geschikt zou zijn voor het onderwijs Bar en boos vond mr Bre keimans het, dat de gemeente Tholen zich nooit wat heeft aangetrokken van de uitspraak van de centrale raad van be roep, dat de heer Bosioper wel geschikt is voor het vervuilen van de betrekking van onder, wijzer „Tholen wil de man in ieder geval kwijt", aldus mr Bre- kelmans, die félle kritiek had op een brief van de vroegere inspecteur van het Lager On derwijs in Goes, de heer Frantzen, waarin de heer Bos ioper als een onbekwaam on derwijzer wordt afgeschil derd „De heer Frantzen heeft die brief in 1972 aan zijn op volgster geschreven Hij was toen al jaren weg uit Goes In die brief zegt hij onder meer dat Bosioper, nadat deze met ziekteverlof was gezonden nog voor de klas heeft gestaan Pertinent onjuist en van dat soort onjuistheden wemelt het in die brief", aldus de raads man van de heer Bosioper Mr Brekelmans vond het maar vreemd dat inspecteur Frant. zen nooit op de persoonskaart van Bosioper had vermeld dat hij Bosioper ongeschikt achtte voor het onderwijs Mr Bruin, de raadsman van de gemeente Tholen, bestreed dat In fe bruari 1967 heeft Frantzen Bosioper als een „hopeloos ge. val" getekend", zo zei hij Volgens mr Brekelmans wil orthodox-gereformeerd Sta venisse die niet gereformeede en gescheiden schoolmeester niet accepteren. Daarin zit een stuk van de spanningen Triest vond hij het, dat de gemeente Tholen sinds een maand geen salaris meer betaalt had aan zijn cliënt Op de vraag van staatsraad H de Roos, die de zitting presideerde, of dit in derdaad het geval is, ant woordde de Thoolse wethou der van onderwijs, de heer C Moerland, die de behandeling van de zaak bijwoonde, dat hem dit niet bekend was, „Als het zo is, heeft Tholen een fout gemaakt, ik zal dit van daag nog regelen", beloofde de wethouder Overigens ontken, de de heer Moerland dat de geloofsovertuiging van de heer Bosioper een rol in deze affai re heeft gespeeld Zowel mr Bruin, als de ver. tegenwoordiger van gedepu teerde staten van Zeeland mr D. Vos, constateerde dat er met de Stavenisse-onderwijzer tal van moeilijkheden zijn ge weest Mr Bruin vond. dat de gemeente Tholen juist gehan deld heeft Staatsraad De Roos wilde nog weten of sinds 1967 ooit geprobeerd is om de ge schiktheid van de heer Boslo. per als onderwijzer te toetsen Dit bleek niet het geval te zijn Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 11.00 uur. Aardenburg, O.L.V. tenheme lopneming, zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.00 uiuc. Biervliet, H. Maria Onbevl. Ontv., tel. 01152-282, zater dag 19.00, zondag 10.00 Breskens. H. Barbara, tel. 01172-1587, zaterdag 17.00 en 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Cadzand, Toeristenkerk, zater dag 19 00 en zondag 9.00 uur. Clinge, Parochie H. Henrtcus, zaterdag 19.00 en zondag 8.0O, 10.00 en 11.30 uur. Eede, Dorpsplein, zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, tel. 01100-6754, zaterdag 19.00 en zondag 8.30 en 10.00 uur. De Hoogte, Populierstraat. zondag 11.30 uur. Groenendijk, H. Martinius, tel. 01148-382. Zaterdag 18.30, zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 uur. Hansweert, O.L.V. Onbev. Ontv. Zaterdag 18.00, zon dag 8.00 en 11.00 uur. 's-Heerenhoek, Sint-Willibror- dus, tel. 01105-264. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blaarus- tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eliigius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, zon dag 10.3G uur. Koewacht, H. H. Phiüppus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 19.00 uur. Krulningen, hotel De Koren beurs, Markt, zondag 11.15 uur. Lewedorp, H. Eligius, tel. 01196-12336. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Middelburg, r.-k. kerk, zondag 8.00 en 10.30 uur. Parochie kerk (Lombardstraat). Za terdag 19.00 uur, eucharis tieviering Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, De Hoeksteen, 11.30 uur, eucha ristieviering. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, zaterdag 19.00, zondag 7 30 en 10.00 uur. Rilland-Bath, zaterdag 19.00 uur. zondag 10.00 uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Zaterdag 19.15, zondag 8.30, 9.30 en 11.00 uur. Sasput, zaterdag 17.00 uur, zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Slijkplaat, Hulpkerk, zaterdag 17.00, zondag 8.30 uur. Sluis, St,-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19.00 uur. zondag 8.00 en 10.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327. Binnenstad, zondag 11.45 uur. Trinitedts- kerk, zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.00 en 10.15 uur. Kruiskerk: (Hoek) zen dag 10.00 uur. Opstanddngs- kerk, zaterdag 19.00 uur, zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, Parochiekerk Sin gel. Zaterdag 19.00 en zon dag 8.30, 10.00 en 12.00 uur. Open Hot Pauwenburg, zon dag 11.00 en 19.00 uur. Souburg, zondag 10.30 uur, in Martinusschool. Irenestraat in Oost. Zaterdag 19.00 uur, in West. Westdorpe, H. Maria Visitatie, tel. 01158-527. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. IJzendijke, O.L.V. Tenhemel opneming, tel. 01176-284 Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. Zandstraat zaterdag 19.15 uur. Yerseke, lï. Anna, zaterdag 19.15 en zondag 9.45 uur. Voor 01130-1363 (Hans- weert, zondag 10.00 uur) Zulddorpe, zaterdag 17.15 uur. Prot. diensten ZATERDAG 3 AUGUSTUS VOLLE EVANGELIEGEM- Goes, Evangeliecentrum, Wijn gaardstraat, 19-30 uur: speci ale Intrakerkelijke opwek- kings- en evangelisatie- dienst voor iedT'en ZONDAG 4 AUGUSTUS NED. HERV KERK Aardenburg, 1030 uür: da- H Valk- Axel, 10.00 uur: ds P J- Pen- nings- Biervliet, 9-30 uur: ds- W Meeuse- Breskens, 9-30 uur: ds- Ph- J Leenmans. Cadzand, 9-30 uur: ds- W van Wijngen, 11-00 uur: Duitse dienst, Pfarrer Schuch- Groede, 9-30 uur: de heer G- Sinke Hoek, 10.00 uur: ds- W- J- van Meeuwen H-A- Honteniss», 9-00 uur: Da H-B. de Neehng- Hoofdplaat, 11-00 uur: ds- Ph- J- Leenmans- Hulst, 10 30 uiur: ds- A- Bur- gersdijk- Nleuwvliet, 11 -00 uur: de heer G- Sinke. Oostburg, 10-00 uur: ds- G- J- Geurtsen- H-D- Retranchement, 9-30 uur: ds- J- W- Schokking- Sas van Gent, 900 uur: ds- J. L- v.d- Eijk- Schoondijke, 9-30 uur: ds- P- A- L- Brinkman- St.-Anna ter Muiden, 11.00 uur. ds. C. Balk. St.-Kruis, 9-00 uur: da- H-Valik- Sluis, 9.30 uur: ds- C- Balk- Sluiskil, 1030 uur: ds- J- L- v-d- Eijk- H-D- Terneuzen, Grote kerk, 10-00 uur: ds- G. C- Vijzelaar- H-D- Goede Herderkerk, 10-00 uur: ds. W- S- Even- huis, 19 00 uur: da- H- B- de Neeling- Opstandingskerk, 9-00 uur: ds- H- R- J- Reyen- 0a. Waterlandkerkje, 10-45 uur: de heer I- Verduijn- IJzendijke, 9-30 uur: de heer I- Verduijn. Zaamslag, 10-00 uur: ds- G- W- Korevaar- Zuidzande, 11-00 uur: ds- W- Meeuse- GEREF KERK Terneuzen, Noordstraat, 9-00 uur: ds. P- vd- Veen- Op standingskerk, 10-30 en 1700 uur: ds. P- v-d- Veen- CHR- GEREF- KERK Zaamslag, 10-00 en 14-30 uur: ds- D- J- van Vuuren- GEREF KERK (Vrijge maakt) Axel, 1000 en 15.00 uur: ds- A- Veefkind- GEREF GEMEENTE Hoek, 9.30 en 14-00 uur: Lees- dienst- Terneuzen (Vüooswijkstraat), 9-30, 1400 en 1800 uur: Leesdienst GEREF- GEMEENTE (Syno daal) Axel, 1000 en 14-30 uur Leesdienst- Terneuzen (Frans Halslaan), 10-00 en 15-00 uur: ds- Van Ravenswaay. OUD GEREF GEMEENTE Terneuzen, 9-30, 14 00 en 18-00 uur: ds- A. de Reuver- LEGER DES HEILS Terneuzen, 9.30 uur: Bidstond, 10-00 en 19-30 uur: Samen komst- VOLLE EVANGSLIE GEM. Goes, Evan-geliecentruim, Wijn gaardstraat, 10-15 uur: Ge zinssamenkomst- pastorïediensten Goes, Goes ziekenhuizen, pa rochie Goes, parochie O-Z- Beveland- Zondag van 12.00- 24-00 uur: B- Nieuwe Weme, Kioetingseweg 47 te Goes, tel- 01100-5510- Zak van Z-Beveland; zondag van 12.00-24-00 uur: C- Kroon, Deken Holtkamp- straat 11 te 's-Heerenhoek, tel- 01105-1264- TOERISTENZIELZORG CADZAND R-K- Toeristenkerk, zaterdag 19-00 uur, zondag 9-00 en 10 00 uur- Ned. Herv. kerk, zondag 11.00 uur: Duitstalige kerk dienst- DISHOEK - KOUDEKERKE Toeristenkerk, zondag 10-00 uur- DOMBURG Bijkerk, zaterdag 19-00 uur- Recreatieterren, zondag 10.00 uur. KAMPERLAND Toeristenkerk, Molenweg 69- Zaterdag 19 00 uur, zondag 10 00 uur- KORTGENE Ned- Herv- kerk, zaterdag 19-00 uur- OOSTKAPELLE Ned- Herv- kerk, zaterdag 19.00 uur- VEERE Ned- Herv- kerk, zaterda 19-00 uur- VROUWENPOLDER Toeristenkerk, Fort den Haak- weg, zaterdag 19-00 uur, zondag 10.00 uur. WESTKAPELLE Toeristenkerk, Bazienstraat, zaterdag 19-00 uur, zondag 10-00 uur- ZOUTELANDE Toeristenkerk, Bosweg 18, za terdag 19-00 uur, zondag 10 00 en 19-00 uur- PAROCHIEKERKEN Goes, Hoofdkerk, Singelstraat, zaterdag 19 00 uur, zondag 8 30 en 10-00 uur. De Hoog te, Populierenstraat Goes- Zuid, zondag 11-30 uur- Middelburg, Hoofdkerk, Lom bardstraat 1, zaterdag 19-00 uur, zondag 10 30 en 19-00 uur- Hoeksteen, Roozenburg- laan, Middelburg-Zuid, zon dag 8.30 uur. O- en W- Souburg, Kerklaan 19 in West, zaterdag 19-00 uur, zondag 10-30 uur- Vlissingen, Hoofdkerk, Singel 106, zaterdag 19.00 uur, zon» dag 8-30, 10.00 en 12-00 uu» Openhof, Alex Gogelwei Paauwenburg, zondag 11-00 en 19-00 uur- (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE De afdeling West-Zuid-Beveland van de Nederlandse Fruittelers Orga nisatie brengt op donderdag 8 augustus een bezoek aam de proeftuin te Wilhelminadorp. De excursie van de NFO-afd«- ling begint om 19.00 u.ur.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7