PRIEM ONDERNEEMT GEEN ACTIE JBM-toernooi krijgt spannend slot Aling raakt ver achter Van de Bunder ook in Biervliet de sterkste „OPA" HARRIS: DESPRINT IS VERANDERD 0p dit moment is er met niet te praten Twee weken cel voor agressie op het sportveld i Gadocha wellicht toch naar Bayern Uitslagen VOORSPRONG VAN 47 SECONDEN Metreveli klopt Kodes KORTSJNOJ- KARPOV IN MOSKOU BUCKAK1 VIJFDE (port Charles de Coster uw WHleke Aliberti. (K) De mens in won ding, serie. (K) Het vrije woord (K) Laatste nieuWi Dinsdag 30 full 1974 LGIë (Frans) (K) l,2,3.,.4'ain (K) In het spoor va» J Vikingen. (5), 6-deH documentaire, serie Les saintes chéries tv. serie met Michelin'e Presle en Daniel Geli» Antenne-soir. K) Journaal. 'K> ,De geheimen vut zee-documentaire "f van Jacques-Yves Ce,. I teau. K) Rendez-vous de juillet, zedenstndieva» Jacques Becker, met Hi I niel Gelin, Bernard L,' jarrige. Nicole CouC 1 Brigitte Auber en and* ren. (K) Journaal. [ANKRIJK (Rijssel): PO Le sixième sens PO Journaal. p5 - 13.45 Ik zou wel eenj wilieu weten. Voor de kleuters. feO Reg. act. |45 Journaal. |15 Un cure de choc. ■30 Geschiedenis vaii de dieren. |55 Les haies d'antan, doe |05 Strijkkwintet in C onm 163 van Sohubert. |55 - 23.10 Nieuws. ld Blues. 22.02 (S) (PW Ir. 22.55 Med. 23.02 '53 lachten op middernacht. Cd, In de kleine uren. 2.02 (SI hes van Maasdam. 3.0(2 M In van Beusekoni. 4.02 Alfa! pgarde. 5.02 Hans Harabi i Wim Bloemendaal. ELGIë (Nederl.) 10.03 BRT-orhesti let solisten. 11.00 Promen; luaiek. 12.00 Nieuws, medt» tigen en SOS-berichten. 11 Ichte muziek. 12.50 Buit, Inds persoverzicht n aeuws, weerbericht en ton' lenda. 13.55 Beursberichi 1.00 Nieuws. 14.03 Opera' Hcantomuziek. 15.00 Ni 1.03 en 15.30 Lichte 1.00 Nieuws en beursberii In. 16.10 Licht klassiek |rt. 17.00 Nieuws en med rigen. 17.10 Voor oudere Iraars. 17.55 Weegsu f.00 Nieuws. 18.05 Voor lldaten. 18.30 Wegwijs wra 1.45 Orkestmuziek. 1(J aalwenken. 18.57 Liahte L'stmuziek. 19.00 Nieuws Etualiteiten. 19.30 Interm, p .35 Vakbondskroniek. Jichte muziek. 20.00 Pi_... lek. 20.30 Nieuws. 20.33 li luziekprogramma. 2 lieuws. 22.05 Musdcalprogri Ta. 23.00 Nieuws. 23.10 Li, luiziek. 23.40-23.45 Nieuws, v q 1=z//v<3 Z2ZZZ... J 4 Cees Priem: „Zoals nu heb Liebregts nog nooit meege- Kaakt. Hij is des duivels". (Van onze sportredactie) GOES-MILL Cees Priem, de regerend Nederlands kam pioen op de weg bij de profs, die zoals bekend van zijn ploegleider Piet Liebregts niet naar de WK in Canada mag, heeft besloten voorlopig geen actie te ondernemen. Vooral omdat het dreigement dat hij twee maanden salaris zal moe ten missen hard is aangeko men. Priem: „Ik heb nu een gezin te onderhouden en dan mag je zulke risico's niet ne men, want het gaat toch nog om een behoorlijk bedrag". Priem die zondagnacht nogal impulsief reageerde en in feite van plan was het verbod van Liebregts naast zich neer te leggen, besloot na overleg met diezelfde Liebregts gisteren zich te schikken in zijn lot. Voorlopig althans. Priem kwam namelijk in het gesprek met zijn ploegleider tot de conclusie, dat Liebregts gelijk heeft. Priem: „De KNWU stuurt wel zeven vrouwen naar het wereldkampioen schap. Alsof dat geen geld kost. Om de uitgaven dan maar binnen de perken te houden worden Pijnen en Sohuyten bij de wegploeg ge drukt. Ik kan me voorstellen, dat Piet daar kwaad over is. Het wordt toch te gek als er zo met de belangen van men sen, d/ie geld moeten verdie nen met hun sport wordt om gesprongen. De KNWU heeft gewoon vergeten, dat op deze manier renners de kans ontlo pen goed geld te verdienen." Ondanks het feit, dat Priem voorlopig besloten heeft zich inderdaad bij het startverbod neer te leggen, vindt hij het geweldig jammer als hij er niet bij zou zijn. Priem: „Zo'n wereldkampioenschap is niets meer dan een geweldige lote rij. maar als je het geluk hebt om er bij te zitten dan heb je het natuurlijk wel gemaakt. Kijk maar naar dat kampioen schap van Ottenbros". De Nederlands kampioen op de weg wil nog voor het ver trek van de Nederlandse af vaardiging naar Montreal een gesprek hebben met zijn ploegleider. Liefst op een zo'n korst mogelijke termijn. Priem: „Op dit moment is er met Liebregts niet te praten, vandaar dat ik maar even af wacht. Ik maak Liebregts al acht jaar mee als ploegleider, maar zoals nu heb ik hem nog nooit gezien. Hij is des dui vels. Als ik met hem zou gaan praten dan heeft dat geen en kele zin, want ik kan op dat moment beter tegen een muur spreken". Piet van Katwijk, het ande re "slachtoffer" van het start verbod van Frisol wil wel in tegenstelling tot Priem op korte ermijn een gespek met de spotieve top van het Frisol-concern. Van Katwijk: „Hoe je het ook bekijkt, Priem en ik worden de dupe van deze maatregel. Lk zal al les in het werk stellen om het verbod opgeheven te krijgen". Daar maakt Van Katwijk wei nig kans op, want Piet Lie bregts stelde gisteren nog: „Ik ben eventueel best bereid om te praten met de KNWU, maar als er in de ploeg voor de WK op de weg niets verandert, dan blijven wij bij ons be sluit: Priem en Van Katwijk gaan niet. Doen ze het toch dan wordt twee maanden sala ris ingehouden. Punt uit. Ik vind dat hier ten opzichte van Poppe en Den Hertog zoveel onrecht is geschied, dat ik niet anders kan...." Piet van Katwijk: „Ik zal al les in het werk stellen om het verbod opgeheven te krijgen". Idrie leiders winnen AMSTERDAM (ANP In de grootmeesterafdeling van het IBM-toernooi werd de [mei spanning tegemoet geziene ontmoeting Ree-Tinman een snelle remise. Eveneens tot een puntenverdeling kwamen Csom en Geiler. Hun avonturen strekten zich echter over uren uit. De Amerikaanse grootmeester Lombardy, gekleed in een splinternieuwe vuur rode blazer, verloor van Ivkow. Lombardys vriend Kavalek, die met Poloegajewski het ioernooi in Solingen heeft gewonnen, kwam een kijkje nemen in de glazen zaal van de I RAI. Toen hij zijn bewondering voor de blazer hardop uitte, zei priester Lombardy: „Ik wordt nog eens kardinaal". Door zijn zege is Ivkow geklommen tot de imponerende score van 8 uit 11. Ivkov bleef niet lang alleen op eenzame hoogte. Tukma- kow kwam hem langszij door een zege op Donner, die in de avonduren een minderstaand eindspel verloor. Overigens is de Nederlander niet in de bes te conditie. Op nieuw plaagt hem een kaak-abces, zoals ook al eens bij een kampioenschap van Nederland en bij een vo rig ibm-toernooi De spanning zal de komende dagen nog extra groot worden, lomdat mede-koploper Jansa (eveneens zegevierde. Hij ver- d, na zich tegen een fu rieuze koningsaanval te heb ben geweerd, de Joegoslaaf :Velim:rovic. Ribli's zege op Langeweg (werd nogal ontevreden opge nomen. Het was aanvankelijk een toreneindspel, dat groot meester Timman als totaal-re mise taxeerde. In het laatste speeluur kwam Langeweg evenwel op het vreemde idee de toren te ruilen, het pionne- eindspel bleek daarna redde loos. Voor de remise Planinc-So- sonko hadden weinigen aan dacht. Vreemd, daar hier een overgang middenspel-eindspel vol vuurwerk te zien viel. Kaplan, de Portoricaan die ondanks Amerikaans tafel- vlaggetje speelt, stond tegen de Oostduitser Knaak zeer comfortabel. Hij had een felle aanval in handen doch raakte, in waarlijk ontstellende tijd nood, het gehele voordeel kwijt. In de avonduren verloor BAD NEUEXAHR (ANP) - Jan Aling is in de zesde etappe van de amateur wieler ronde van Rijnland Palts de ïrote verliezer geworden. De man uit Biadel zakte in de algemene rangschikking naar de 10e positie. Hij was tijdens de rit door de Eifel gelost uit het peloton en kwam met vele minuten achterstand over de eindstreep. Aling had de zwa re beproevingen, die In deze etappe de renners werden aangedaan niet doorstaan. Uitgerekend tijdens de lang ste en zwaarste rit brandde de zon hoo aan de hemel. Voor telen was de finish in Bad Neuenahr een illusie, want ver -oor de eindstreep zochten zij de bezemwagen reeds op. De ainnaar van gisteren was de "jarige Westduitser Erwin erhek, die na 58 kilometer aüeen op avontuur was gegaan n verder geen metgezellen n.dde. Derliek was kennelijk goed op de hoogte van het [raject, want hij nam de afda ken in het Eifeigebergte Eet pe'°'on had in eerste instantie in het geheel niet geageerd °P de vlucht van veteraan. Zijn achterstand et algemeen klassement van dien aard, dat hij ..grote" mannen geen I al 5 kon. inhouden. Zo kon ged"!an uif Keulen aan een !S!8e" ,winst bouwen, die „4 kilometer voor de fi- itiw/l Jfas °pgel°pen tot 1° minuten' °P Zon fn ,Scbrok het door de bersvN Sesukkelde ren- leider 4 w°kker. Met name het temrt, V3n den Hoek trok aanvaardh °P tot een enigszins it «na niveau °ok Lten re Nederlanders be- MtoW gr°E activiteiten te N Oer]ïck Ehnd NLÜEN zijn voorsprong winsT T ?g s,inken. De [tenslotte aan Westduitser I tocht n,,* 21311 eenzame I Jn,f) w?s "sleehts" I Dat er va an seconden. 1 weinjp Zl:ln vo°rsprong zo kwam overgebleven I Nyftelier jr- de Zwitser Weekeind', zondag in het tien, in j e^n r't bad eewon- „.a laatste kilometers srnnn lrr?erd 00 een gro- P had meegetrokken. Nyffeller was er in de slotki- lometers overigens nog in ge slaagd ook dit groepje te los sen, zodat het gehele veld in pluikjes over de eindstreep kwam. Aad van den Hoek consolideerde zijn voorsprong van ruim twee minuten op de Westduitser Klaus-Peter Tha ler en Fons van Katwijk blijft vierde. De uitslag: 1 Denlick (WDld) 158,5 kilometer in 4.07.32, met tijdvergoeding 4.07.12. 2. Nyf feller (Zwi) 4.08.37, met tijd vergoeding 4.08.27. 3. Troche (WDld) 4.08.37 met tijdver goeding 4.08.32. 4. Verschue- ren (Belg) 4.11.28. 5. Fons van Katwijk (Ned). 6. Bohnen (WDld). 7, Prohai (Tsjl. 8. Tott (WDd). 9 Oleknavicius (WDld). 10. Herman Snoeyink (Ned). 11. Albert Scheffer. 14. Aad van den Hoek. 16. Ad Gevers. 56. Jan Aling. Alge meen klassement: 1. Van den Hoek (Ned) 22 uur, 19 minu ten en 24 seconden. 2. Thaier (WDld) op 2.04. 3. Prchal (Tsj) op 2.21. 4. Van Katwijk (Ned) op 2.22. 5. Zeman (Tsj) op 4.06. 6. Kraft (WDld) op 4.20. 7. Weibel (WDld) op 4.52. 8. Oleknavicius (WDld) op 4.58 9. Trybana (Po) op 5.18. 10. Jagna (Po) op 6.07. 12 Gevers op 902. 13. Snoey ink op 9.18. 14. Scheffer op 9.38. 40. Aling op 27.16. MëNCHEN (SID) Robert Gadocha, eenvan de sterspe lers van het Poolse voetbalelf tal, dat tijdens het eindtoer- nooi om de wereldtitel de der de plaats bereikte, zal moge lijk het komende seizoen toch voor de Duitse kampioen Bay ern Mënchen kunnen spelen. Gadocha, die 28 jaar oud is en dus de leeftijd heeft be reikt waarop spelers in Polen naar het buitenland mogen vertrekken, wil in de Bonds republiek he» trainc 'iploma halen en zou zodoende voor de Europese kampioen kunnen uitkomen. hij snel. De meestergroep speelde gisteren de slotronde. Door een zege op de Nederlander Ligterink werd de 20-jarige Russische internationale mees ter Makarytsjew winnaar. Hij scoorde 744 uit 11. Behalve de eerste prijs van f 1350,- ont ving hij een invitatie voor de grootmeestergroep 1975. Het toernooi-eomité had een soortgelijke verrassing voor Hans Böhm, de Rotterdamse kandidaat-meester. Hij scoor de, met de sterke Belg Boey 644 punt. Daarmee werd hij weliswaar de beste Nederlan der in deze afdeling van 12 spelers, doch bleef een half punt onder het meesterresui- taat van 7 punt. Die norm is door de wereldschaakbond ge steld. Desondanks kreeg hij een invitatie voor de groot meestergroep 1975. Grootmeestergroep 11e ron de: Planinc (Joeg) - Sosonko (Ned) 4444' Velimirovic (Joeg.) - Jansa (Tsj.) 01 Ree (Ned) - Timman (Ned) 4444, Lombardy (USA) - Iv kov (Joeg) O1. Ribld (Hong) - Langeweg (Nederland) 10, Csom (Hong) - Gelier (Ussr) y244, Kaplan (USA) - Toekakou (USSR) 01. Knaak (DDR) 0-1. Donner N.) Stand na 17 ronden: 1-3: Jansa, Ivkov, TUKMA- KOW 8, 4: Ree 7, 5: Ribli 644, 6: Gelier 6, 7-8: Timman Csom 5%, 9: Planinc 5, 10-12: Knaak, Donner 4. 16: Kaplan Meestergroep 11e ronde: De- ly (Hong) - Ardijansjah (In- don) 01, Boey (Belg) - De- barnot (Arg) 10. Makari- chev (Ussr) - Ligterink (Ned) 10, Böhm (Ned) - Enkiaar (Ned) 10, Hartoch (Ned) - Ghizrfavu (Roem) 4444, Vo gel (Ned) - Popov (Buig) 44—44. Eindstand: 1 Makarichev 744, 2 en 3 Boey Böhm 644, 4 en 5 Dabarnot en Popov 6, 6 tot 8 Ghizdavu. Hartoch, Ar dijansjah 544, 9 Ligterink 5, 10 Enklaar 4%. 11 Dely 4, 12 Vogel 344 9 De drie nieuwe aanwinsten van Ajax Ruud Geels (links), Piet Schrijvers en Dusbaba (zit tend) in het trainingskamp in De Lutte, waar de Amsterdamse club gisteren arriveerde. Van uit De Lutte maakte Ajax een uitstapje naar Emmen, waar de traditionele wedstrijd tegen WKE werd gespeeld. Ajax won met 101. De doelpunten van Ajax kwamen op naam van Geels (3), Stefjenhagen (2), Arnold Mühren (2), Gerrie Mühren, Suurbier en Hendriks (eigen doel). (Van onze sportredactie). BIERVLIET De litanie van Toine van de Bunder werd gistermiddag in het met zon overgoten Biervliet voor de 23-ste keer dit seizoen op gedreund. De superioriteit van de IJzendijkse prijsrijder bij uitstek was de afgelopen da gen weer eens duidelijk geble ken. Achtereenvolgens in IJ- zendijke, Oud-Vossemeer en Graauw had Van de Bunder zijn concurrenten voor joker gezet en in Biervliet gebeurde het al niet anders. UTRECHT (ANP) „De laatste tijd treedt een duide lijke verruwing in de sport, en met name in de voetbaisport aan het licht. De berechting van een speler die tijdens een wedstrijd alle grenzen tebuiten gaat, en speciaal wanneer die speler zijn agressie toont buiten het eigenlijke spel om, behoort bij de strafrechter. Zo'n daad komt op hetzelfde neer als mishandeling op straat". Dit zei officier van justitie mr. T. Schalken gisteren tij dens de behandeling voor de politierechter van een zaak egen de 37-jarige grossier R. van Z. uit Oisterwijk, die op 7 april als supporter van de voetbalclub „De Vrienden schaar" tijdens een degradatiewedstrijd tegen SJC in Har- melen het veld was opgelopen om de scheidsrechter een stomp in het gezicht te geven. Nadat mr. Schalken tegen Van K., die al eens eerder we gens agressief gedrag was veroordeeld, 500,of 14 dagen geëist liad, veroordeelde de politierechter mr, K. S. Bieger de man tot twee weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf, waarvan hij hoopt dat er een preventieve werking van zal uitgaan: „Laat het voetbalpubliek maar eens weten dat dit niet zomaar kan worden afgedaan. Als ik kon zou ik u de toegang tot het sportveld ontzeggen", aldus mr. Bieger. Al na enkele ronden was het spel bekeken en werd het voor de liefhebbers van een one-man-show 'n onvergetelij ke middag, maar voor de wse- lerliefhebbers die van de nodi ge strijd houden een doodsaaie vertoning. Die one-man-show werd geschreven en opgevoerd door Van de Bunder, die voor het gemak maar meteen de marreerde. Johnny Van Waes uit Uden, die vlak voor de koers nog verklaarde niet he lemaal fit te zijn en zijn enige kans zag in een vroege ont snapping mee te gaan en dan weg te blijven, was de enige man in het peloton die wenste te reageren. Een uiterst dun peloton, want van de 41 inge schreven coureurs, kwamen er veld om over te gillen en net slechts 28 aan de start. Geen koersverloop was er dan ook naar. Van de Bunder zette vol gas en kreeg slechts Van Waes met zich mee. Dit duo of beter gezegd Van de Bunder en een aan zijn wiel klevende Van Waes, bouwde rap een impo nerende voorsprong op zodat er voor de concurrentie voor zover daar van gesproken kon worden al vrij vlot een gesprek kon beginnen over het verdelen van de overige prij zen Dat Van Waes niet hele maal fit was, bleek wei toen Van de Bunder een simpele hoeveelheid krachtsinspanning meer ging leveren en Van Waes meteen los moest laten. De spanning was eruit. De strijd was gestreden. Cees van Dongen Bram Geense. Ad van Over< - Ad Tak en Wim de Wiide gen dan wel in de den drieduizend mensen hem np de wielerbaan van Leices- ter staande een ovatie ge bracht. Een man van 54, die de jeugd in pure snelheid (laatste 200 meter in 13 se conden) had verslagen. Het publiek had geen aandacht voor de 29-jarige Trevor Bull, die in de finale geen kans. had gezien ..opa" Harris van het kampioenschap af te houden en die nu beschaamd achter de coulissen ver dween. Men zag alleen Har- ris die ereronde na ererond-: fietste en niet genoeg scheen te krijgen van het applaus. Het is dan ook ongelofelijk dat een man, die enkele ja ren geleden nog met een buikje rondliep, nu sprint- kampioen van Engeland is. De supporters in Rushton- Spencer applaudisseerden. „Bravo Reginald", klonk het. Harris wuifde naar de men sen. „Zo ging het vroeger ook" vertelde hij aan zijn 34 jaar jongere vrouw. Jennifer mag de drijfveer achter zijn tweede carrière als spinter worden genoemd. Thuis ver telt Reginald dikwils over vroeger toen hij in de topja ren van fenomenen als Arie van Vliet, Sjef Scherens, Jan Derksen, Oscar Plattner, Sid ney Patterson en Antonio Maspes, kortom toen de sprint erg populair was_ in Europa, de ongekroonde ko ning was. Ir 1947 vlak na de oorlog waarin hij bij de RAF dien de en menige vlucht boven Duitsland maakte, had hij in Parijs voor het eerst de aan dacht op zich gevestigd. Har- ris was toen nog amateur, maar toch al een renner met verbazingwekkende spier kracht en een demarrage om van te duizelen. Hij was ei genlijk de earste „macht"- sprinter, een man die 300 meter lang een zeer hoge snelheid kon handhaven. In Parijs versloeg Harris in de finale van het wereldkampi oenschap de Amsterdammer Cos Bister en trok zijn eer ste regenboogtrui aan. Twee jaalr 1 titer wierd hij prof. In Kopenhagen ont moette hij voor de wereldti tel voor het eerst de groten van die tijd. Harris werd meteen wereldkampioen. De uitslag: 1. Harris, 2. Derksen, 3. Van Vliet. Zijn zegereeks werd voortgezet. Hij werd in 1950 in Rocourt en in 1951 in Milaan en in 1954 in Keulen ook wereldkampioen. Hij reed op 21 mei 1950 de kilo meter zonder aanloop in de voor die dagen fantastische tijd van 1.07,00, een wereld record dat 22 jaar stand hield en dat eerst in decem ber 1972 door Patrick Sercu verbeterd kon worden. Sercu moest daarvoor naar Mexico City reizen waar hij onder ideale omstandigheden en cp superlicht materiaal een een- tiende sec. sneller was. In 1956 op 36-jarige leeftijd, nam Harris afscheid met een tweede plaats achter de Itali aan Antonio Maspes, die zijn lanig hoorde men niets meer opvolger werd. Vijftien jaar lang hoorde men niets meer van Reginald Harris. Hij dook onder, ergens op het Engelse platteland. Hij kreeg privé-moeilijkheden, scheid de van zijn blonde vrouw Dorothy en werd verkooplei der van Drake-plastics een onderneming die voor 50 procent Nederlands bezit is. Vier jaar geleden leerde hij de jonge Jennifer kennen. Hij vel"telde ovet vtroegiar, over zijn jaren van triomf, toen hij de hele wereld af reisde. En hij wilde Jennifer bewizen hoe het toen was. Daarom verscheen Harris an 1971 plotseling op het Engels sprintkampioenschap in Bir mingham. Dat was een sen satie van de bovenste plank. Meteen stroomden er duizen den toeschouwers toe. Re{ nald, pas in training, haaide het niet. Hij verloor van we reldkampioen Gordon John son en Reg Barnett en kreeg do bronzen medaille. Toen al een opzienbarend resultaat. Ir. stilte zon hij op wraak. Drie jaar lang trainde h;j elke dag een uur. Zaterdag middag brak het uur van de triomf aan. Met Jennifer op de tribune stond de 54-jange cp de hoogste trap van het erepodium. Gisteravond vertelde Jan Derksen: „Het is ongelofelijk wat die man nog prest aert. Trevor Bull is toch een vr:j goede sprinter die ook elk jaar nog wedstrijden op de weg wint". Hij heeft boven dien een contract bij de Ra- ltigh-ploeg. Harris heeft ncm toch maar verslagen. Ik heb hem vorig jaar nog een cor- (ract aangeboden voor de Grote Prijs van Amsterdam Aanvankelijk zei hij ja, maar later vroeg hij: Wie doen ermee? Ik vertelde: De be sten ter wereld. Toen ant woordde hij: „Ik ben nog niet zover dat ik tegen hen met succes kan rijden". Reginald Harris is in trai ning gebleven, zomer en winter fietste hij zijn ki o- meters op de weg. Gister middag vertelde hij: „Ik overweeg nu of ik aart de wereldkampioenschappen in Montreal zal deelnemen. Mijn sponsor Drake betaalt de kosten, dat is dus geen probleem. Maar ik heb nog niet voldoende ervaring op de piste. De sprint is veran öerd, ik train, bovendien steeds op de weg. Voor dit kampioenschap heb ik alleen de laatste 14 dagen een paar keer op de wielerbanen van Birmingham en Leicester goefend. Ik moet dus nog meer specialiseren". Gaat bij door? „Natuurlijk", ant woordt Harris, .Het gaat steeds beter. Ik groei naar mijn vorm van vroeger tie. En Jennifer is erg trots op me achtervolging op Van de Bun der ze kregen later gezel schap van Van Waes, die de coureur uit IJzendijke moest laten schieten maar een be dreiging vormde dit gezel schap niet voor de kwieke Van de Bunder. De enige man, die Van de Bunder kon hou den en dat tekende het .koersverloop was Willy de Feber, die gelost was uit het peloton en door stoomtrein Van de Bunder weer in het juiste gelid gebraoht werd. Enige wapenfeiten uit de eindfase: Van de Bunder die nadat hij het peloton gelapt had meteen doordraafde en enige achterblijvers mee naar voren trok waardoor wat mannen meer in de priizen vielen en de ontsnapping van Ad Tak uit de achtervol gende groep. Tak kwam ten slotte nog verdienstelijk als tweede over de meet. Pech was er voor Piet van Leeuwen (Zoeterwoude) en Frits Brandt (Dordrecht), die ten val kwamen doordat een 81- jarige man onverwacht met zijn auto het parcours op schoot. Het liep allemaal goed a* ei» de peebpremi» van f 27.50 per man van het comité deed de schaafwonden hele maal vergeten. Uitslag: 1 Toine van de Bunder IJzendijke 100 km in 47 sec Ad Tak Oud-Gastel, 3 op 1 min 5 sec Ad van Over- veld Zegge, 4 Cees van Don gen Oud-Gastel, 5 Bram Geen- se St. Philipsland, 6 Johnny van Waes Uden, 7 op 1 ronde Wim Schuurhuizen Rotterdam, 8 Frits Hogerheide Ossen- drecht, 9 Rinus Verboom Elle- woutsdiik, 10 Jaan Marijs Souburg, 11 Kees Spaans 's- Gravenpolder, 12 Gaby Minne- boo Geervliet, 13 Wim de Wil de Goes, 14 Piet van Leeuwen Zoeterwoude, 15 Wim West dorp Heinkenszand. 16 Willy de Feber Sluiskil, 17 Eddy de Block Koewacht, 18 Vester Aarts Roosendaal. DONJETSK Reuter-AFP) De Daviscupwedstrijd Sov jet Unie - Tsjechoslowakije is gisteren in Donjetsk afgebro ken bij de stand 22. Het laatste enkelspel Kakoe- lia - Pala was wel begonnen (stand 63 4—4), maar we gens de duisternis moest de strijd worden gestaakt. Tevoren verzuimde Jan Ko des de Tsjechen het beslissen de derde punt te bezorgen. In een herhaling van de lVimble- MOSKOU (Tass) De fi naletweekamp van het kandi datentoernooi tussen de Rus sen Anatoli Karpov en Viktor Kortsjnoj begint Op 15 sep tember in Moskou. De meeste partijen worden gespeeld in de witte-zuilenha! van het vakbondsgebouw. Vier keer wijken de schakers echter uit naar de Tsjaikovski-concert- zaal. Hoofdscheidsrechter is de Belg O'Kelly. Degene die vijf partijen op zijn naam brengt is winnaar van de tweekamp en heeft formeel het recht wereldkam pioen Bobby Fischer uit te dagen. De Amerikaan is even wel bij voorbaat al niet ak koord gegaan met de regeling voor de tweekamp om de we reldtitel en deed enkele we ken gelden hiervan afstand, Zoals de stand van zaken nu is zal de winnaar van de match Karpov-Kortsjnoj ver moedelijk tot wereldkampioen worden uitgeroepen. donfinait 1.973 leed hij een nederlaag tegen Aleksander Metreveli. De Rus won in vijf sets: 46 63 36 63 75 en kreeg daarmee zijn revan che. LOMMEL Jan Krekels is gisteren in het Belgische Lom- mei derde geworden in een wedstrijd over 145 kilometer. Winnaar werd de Belg Jos Ja cobs, die de afstand aflegde in 3 uur en 45 minuten De plaatsingen van de overi ge Nederlanders zijn: 4. Jo Vrancken. 13. Jos van Beers. 18. Theo van der Leeuw. 20. Fedor den Hertog allen op 2.50. 23. Ger Harings op 2.55. De AustraliërGraham Gilmore won in Wastrozebeke een wegwedstrijd voor beroeps ren nei's over een afstand van 150 kilometer. Hij was 3 uur en 38 minuten onderweg geweest. De beste Nederlander was Ri chard Buckaki, die als vijfde eindigde. LISSABON (SID-AFP) Alfredo di Stefano zal, volgens het Portugese sportdagblad A Bola met ingang van het nieu we seizoen trainer worden van de Portugese voetbalkampioen Sporting Lissabon. Di Stefano 48 jaar oud nu, Argentijn van geboorte, Span- jaai-d na naturalisatie, heeft met Real Madrid vijf keer de Europese voetbalbeker gewon nen. Daarna werd hij trainer bij Elche. Vervolgens keerde hij naar zijn geboorteland te rug als technisch directeur van Boca Juniors. De laatste vier seizoenen heef» Di Stefano ge werkt bij Valencia.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11