uit stuk! trimspektakel op de fiets ►verveld Sir 4 Hippisch centrum binnenkort klaar Voorschriften opslagtanks voor bouw Sas wil meer zetels in bestuur woonwagen- centruin De Stem/De VrPe Zeeuw IJS-SLAG Duiven van Putter en zoon in vorm IMC in eigen kantoor pe 24 uur van Oostburg RL. KASSIERESI IEDEWERKER W. Hofman opent expositie Sincïala spiegels in alle en -nventilatoren Breskens t b.v. it b.v. «techniek b.v. eurs urs urs ntfitters :urs iurs «Éi Terneuzen Westdorpe ZATERDAG ZONDAG Za.erdag 27 juli 1974 eld 's middags hersteld es voor ran glas voor verbouw! 'ingen GLASSLIJPERIJ SPIEGELFABln '38 b.g.g. 73943 of 52909. iellaan 40 - 48 BREDA .FMONUM ENTEN (Van een onzer Verslaggevers) nOSTBLRG De winke- (iersvereiüging „Oostburg" nit deze Zeeuws-Vlaamse rtad een Nederlandse primeur bezorgen. Op 2 en 3 augustus wordt namelijk „de 24 uur „an Oostburg" georganiseerd. reen 24 "ur ra,oen op mator of auto, maar rijden op de fiets.' Op vrijdag 2 augustus wordt het startschot voor de 24-uurs non stop fietsstop van Oost- burg gegeven door ex-wereld kampioen en Tour de France- winnaar Jan Jansen. Voor on geveer 35 trimploegen is dit dan het sein om een etmaal lang te fietsen op een parcours in het centrum van Oost burg. Iedere ploeg bestaat uit vijf trimmers. Minstens één trim mer van plke ploeg moet ge durende die 24 uur op het parcours 1 'fietsen. Gedurende de trimrondes wordt er gere den voor ongeveer 250 pre mies, terwijl in de laatste vijf tien minuten van elke trim- ronde punten kunnen worden verzameld voor het algemeen puntenklassement. Ook de af- valritten tellen mee voor dit klassement. Er zal worden gereden vol gens het volgende programma: vrijdag 2 augustus om 20.00 uur de start van de eerste trimronde. Om 22.00 uur de eerste afvalrit en om 23.00 uui de start voor de tweede trim ronde. Zaterdag 3 augustus om 01.00 uur wordt „De 24 uur van Oostburg" geneutraliseerd tot 10.00 uur. Dat zal gepaard gaan met spektakel. Om 10.00 uur is dan de start voor de derde trimronde. Van 12.00 14.00 uur wordt de strijd op nieuw geneutraliseerd, waarna d'e start volgt voor de vierde trimronde. Om 16.00 uur is de start voor de tweede afvalrit, waarna weer neutralisatie voligt tot 18.00 uur. Daarna de start voor de vijfde trimronde en de finish wordt verwacht om 20.00 uur. Na afloop wor den tijdens een drive-in-show. georganiseerd door Radio At lantis, de prijzen uitgereikt door de burgemeester van Groot-OaStburg. :t is het prettig werken. Naai I imen met jonge kollega's en kon I Als je interesse hebt voor zo'il OOSTBURG en TERNEUZhI irte termijn enige ;t alle steun van ons bij de op. JD 17 JAAR. k maken bij onze bedrijfsleidal IAAT 4; TERNEUZEN adral TOOR te BERGEN OP ZOOM I n. vrijdag tussen 8.30 - 17.30 uur.I drijf, gespecialiseerd in vistratj eiding een k zal zijn voor de dagelijkse be-1 m.n. vereist nschappen en rvaring rzocht een korte omschijving *"l en of telefonisch (07172 - 1654 I n) een afspraak te maken vw| werkzaamheden zoeken wi|, termijn: regeldienst 3 de werken worden uitgevoe,i chnische dienst ■zieningen; ïsioenfonds; s bereiken op ons kantoor nder 01150 - 3855. Klankbeeld Vanavond om 17 en 19 uur wordt door cine ast Pol Vereeoken in de r.-k. kerk van Breskems een klank beeld over de in d'eze kerk aanwezige kruisweg vertoond. De kruisweg is vervaardigd door pastoor Omer Gielleit. Na de vertoning van het klank beeld wordt een korte eucha ristieviering gehouden. Tijdens beide bijeenkomsten is de kerk voor ieder vrij toaganke lijk. Inbraken In de narht van woensdag op donderdag werd ingebroken in de meterfabriek aan de Industrieweg te Ter- neuzen. De dieven kwamen langs een raam binnen en sta len een rekenmachine. Bij de poelier De Letter aan de Axelsestraat faalden de dieven in hun poging binnen te drin gen. Door een niet afgesloten raam van de archiefruimte za gen de dieven kans om binnen te dringen in de kantoren van Ovet aan de Scheldekade. En kele bureaus werden door zocht en vernield, maar er werd niets vermist. Botsing Op liet kruispunt Markt-Zandstraat te Terneu zen, verleende de autobestuur der M. de B. uit Hoboken (België) komende vanaf de Zandstraat geen voorrang aan L. v. d. B. uit Kloosterzande, die, kamende vanaf de Burg. Geillstraat over de Markt reed. Een botsing volgde. Bei de auto's liepen flinke schade op. Wedstrijden R.l.A. Om zich vo-or te bereiden op de nieuwe voetbalcompetitie heb ben de trainer en de leiders van de voetbalvereniging R.I.- A.-Westdorpe enkele vriend schappelijke wedstrijden op het programma gezet. Hierbij komen ook de jeugdelftallen aan hun trekken. Zondag spe len de beide seniorenteams op het terrein aan de Kapittel straat tegen S.D.O. 1 en 2 uit Lamswaarde. De wedstrijden beginnen om respectievelijk 13 en 15 uur. (Van een onzer venslaggevers) TERNEUZEN Bij de postduivenvereniging Steeds Sneller in IJzendijke blijven de duiven van de combinatie Putter en zoon kopprijzen aan de lopende band behalen, vrij wel week in week uit zijn ze in de kop van de uitslagen te vinden. Vanuit Compiegne op 21 juli wonnen ze beide vluch ten. In concours waren 350 jonge duiven, hoogste snelheid 1137 meter per minuut. 1, 3, 4, 6 en 8 Putter en zoon. 2. H. Dellaert, 5. P. Zegers, 7. P. de Smet, 9. lz van de Slikke, 10. G. Ciaeys. Met 92 oude dui- ven: 1, 3 en 6 Putter en zoon (1190 mpm), 2. J. de Guyte- naere, 4, 5, 8 en 10 J. Deprcz, 7. Comb. Jager-De Baere 9. A. I Noteboom. De Snelvliegers te Oostburg met 437 jonge duiven, hoogste I snelheid 1114.58 mpm 1 en H Krijger, 2. Th. de Poorter, Verkeste, 5. Comb. D-a- tnijn-Willems, 6. A. Risseeuw 4r.J. Bakker. 8. A. Waige, 9. van Unen. 10. P. de Waele met 79 oude duiven: 1. J. Bak- *er (1156.11 mpm), 2. en 5. A. Risseeuw Jr., 3. R. Verstrae- «n> 4- J. Ritieo, 6. en 9. A. Verheije, 7. G. Tas. 8. en 10 Boonman. I w?0? Sneller te Breskens met ora Jonge duiven. j en 4 van Grol, (1162 mpm), 2. en c' Sn Gijs, 3. en 6. J. Wisse. W. Vinjé, 7. M. Versprille, L. van Qpdurp 10. W Daansen; met 56 oude duiven: mpm)Va2 °r°,ste"b™p (I"» •tïja i' de Looze, 3. Ww ™gers' 4- H- Mook 6e R- y- Daansen. 6. J. van jj e' 7- c- van Opdurp, 9 W n Parels-Van Opdurp, Grol Daansen. 10- I. van De Vrede te Sas van Gent Reisrt r?enwerkine met De jo 4U a le Sluiskil met 615 Ëm, dïVen: 1' R' van de de Vol' a Van Hoye' 3' R' Th en 6- J du Puv, 5 A-'de neelI 7 L C"0P" R Clerck 9. B. van de (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Nabij Oostburg is de heer A. de Hullu uit Groe- de momenteel bezig met de bouw van een groot hippisch centrum, dat als naam „Brugse Vaart" krijgt. In dit hippisch centrum, dat medio november gereed zal komen, kan men dan terecht voor al le onderdelen van de paardesport, dus zowel voor springen, dres suur en drafsport. Berghe, 10. R. Cappaert; met 70 oude duiven: 1, 3 en 6 M. Plelaet, 2, 4 en 10 B. van de Berghe, 5. en 7. P. de Lavoir, 8. J. du Puy, 9. M. de Groff. De Reisduif te Philippine met 336 jonge duiven: 1. F. Roegiest, 2. Th. van Limmen, 3. en 5. R. Lippens, 4. L. Moerman, 6. G. Begheijn, 7. L. Taalman, 8. A. Ploegaert, 9. J. Haak, 10. L. Breepoel. Volharding te Westdorpe met 326 jonge duiven, hoogste snelheid 1202 mpm. 1. A. van de Brande, 2. en 3. R. van Kwikkelberghe, 4. P. Vervaet, 5. Ed de Smet, 6. J. Verlinde, 7. W. Verhaegen en zoon, 8. R. van Kwikkelberghe, 9. W. Gijsel, 10. R. van Acker: met 59 oude duiven: 1. en 9. W. Verhaegen en zoon (1186 mpm). 2. A. van Acker, 3, 6 en 7 E. Baecke, 4. EN 10. Ed de Smet, 5. Gebrs. Audenaerd. 8. Pr. Vervaet. Rayon West Zuid-Beveland met 802 jonge duiven: 1. en 2 P. van de Waardt uit 's-Heer- enhoek, snelheid van de win nende duif 1155.43 mpm., 3. D. Rijk uit Heinkenszand, 4. en 5. A. Wesbdorp, 6. Sj. van Eijkeren, 7. P. Traas allen uit 's-Heerenhoek, 8. M. Ars uit Lc.-wedorp. 9. G. van Strien uit Wolfaa-rtsdijk, 10. P. Pieters uit Lewedorp: met een deelna me van 339 oude duiven: 1. H. Jansse (1190.02 mpm),2. Sj van Eijkeren, 3. en 5. G. Ver. bart. 4. L. Traas, 6. W. Raas, allen uit 's-Heerenhoek, 7. N. Raas uit Heinkenszand, 8. en 10. A. van Bremen uit 's-Heer enhoek. 9. D. Rijk uit Hein kenszand. De Snelle Duif uit Clinge, wedvlucht vanuit Quievrain met 167 jonge duiven: 1. Cyr. Hageman, 2. 3 en 7. J. van Goethem, 4. J. van Vlierberg- heti. 5. Ch. de Bin. 6. A. Brac- ke, 8. W. van de Keelen, 9. F. Wiilaert. 10. A. Reunis: met 173 oude duiven: 1. A. Geerts. 2, 4 en 9 E. Piesens. 3. en 7. Ed van Hooije 5 P. d'ont, 6. G Werbroeek, 8. A. v-an Goethem, 10. P. Duyse. De reisduif te Breskens, van-uit Corbeil met 33 oude duiven, snelheid eerstaanko- 'nend-e duif 772.67 mpm: 1. 4. 5. 8 3 en 10. F. Scheele, 2. R. "err -vp1 3 7. a. de Poor ter, 5. W. Ta-dlie. In het hippisch centrum is straks o-dk plaats voor het stallen van paarden. Boven dien gaat men er zi,ch bezig houden met het africhten van jonge paarden, de herscholing van verreden paarden, het ge ven van instructie aan men sen, die paard willen leren rijden en bovendien kan men straks bij de heer De Hullu een paard kopen. Het hippisch cen-trum gaat bestaan uit een binnenmanege van twintig bij veertig meter, een buitenmanege van dertig bij zestig meter, een spring- weide van zestig bij honderd meter, een terrein met vaste hindernissen, een parkeer plaats, een foyer, een open tribune om het binnen- en buiten-gebeuren goed te kun nen volgen etc. In de binnenmanege komen dertig brincoboxen te staan en tien ponyboxen. In de stallen staan n-u al een dressuurpaard, dat onlangs in Kamperland met een onderscheiding werd bekroond, enkele springpaar den en drie pony's. Het aantal paarden zal in de toekomst nog verder worden uitgebreid, In het najaar zal worden be gonnen met de oprichting van een ponyclub. Dit om de jeugd vertrouwd te maken met de paardesport. Ook staan er nu al enkele sulky's, waarmee op de traininigsbaan kan worden gereden. Het bijzondere van net hip pisch centrum „Brugse Vaart", is dat men er ook aan draf- sport kan doen. De drafsport wordt momenteel in Zeeland nog nauwelijks beoefend. In de rest van ons land en in enkele Belgische streken is deze sport heel populair. Voor de beoefenaars van de draf sport zal teven-s een trainings centrum voor dravers worden ingericht. De naam „Brugse Vaart" 13 ontleend aan een vaart, die vroeger van Oostburg naar de Westerschelde liep. Voor de directe leiding van het bedrijf heeft de heer De Hullu de gediplomeerde instructeur J, Sars aangetrokken, een man, die momenteel ook een oplei ding volgt voor het lesgeven aan lichamelijk gehandicapte kinderen. De heer De Hullu, van huis uit land-bouwer, is zich pas sinds kort gaan interesseren voor de paardesport. Dit in tegenstelling tot vrouw en dochter, die al jarenlang paard rijden. Aanleiding voor de heer De Hullu om met een hipoisch centrum te beginnen is het feit dat de landbouw steeds minder arbeidsintensief is geworden. „Ik heb een gro te vaste kern personeel en veel mensen die in losvast verband meewerken. Om deze mensen te kunnen handhaven ben ik n-u met „Brugse Vaart' begonnen. Hierbij kunnen de onrendabele uren van mijn mensen worden gevuld. En het moet gezegd worden: ze doen het werk met de paarden met groot enthousiasme", aldus de heer De Hullu. Hij verwacht dat er voor zijn hippisch een tru-m veel belangstelling zal bestaan in de hele Belgische en Zeeuws-Vlaamse grens streek. Als het cen-trum een maal goed op gang is is hij van plan om met de mensen, die bij hem komen rijden, re gelmatig te gaan meedoen aan concoursen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De heer W. H. Hofman, adjunct-direc teur van de Zeeuwse culturen raad zal donderdag 1 augustus ln de bovenzaal van de Franse kerk op het Marktplein te Groede de officiële opening verrichten van de tentoonstel ling van tekeningen, schilder ijen, grafiek, houtsnijwerk c.d. van de kunstgroep Sincfala. Na de opening wordt een in leiding gehouden door drs. W. P. Dezutter, conservator aan het museum voor volkskunde te Brug'ge. De tentoonstelling zal dagelijks toegankelijk zijn vanaf 2 tot en met 11 augustus van 13 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Interna tionale Metaalverwerkende Combinatie (IMC b.v.) te Ter- neuzen heeft gisteren haar aan de Schependijk 28, betrok ken. Het I.M.C.-kantoor was tot nu toe provisorisch onderge bracht m de machinefabriek Havee b.v. Aan de I.M.C. nemen deel montagebedrijf Benelux b.v. te Hoofdplaat, machinefabriek Havee b.v. te Terneuzen, Robe Exploitatie- en hotelmaat schappij b.v. te Terneuzen, straal- en schildersbedrijf Verduyn b.v. te Sas van Gent en constructie- en installatie bedrijf' Zimri b.v. te Hoofd plaat. Sedert de start op 22 april van dit jaar zijn via I.M.C. reeds enige belangrijke ge combineerde opdrachten ver kregen. Een ervan is het ma ken van 286 „kimbakken". be stemd voor een droogdok. De ze opdracht werd gegeven door Mercantile te Antwerpen en wordt uitgevoerd door Ha vee b.v. en Zimri b.v. TERNEUZEN Vooruitlo pend op de landelijke regeling heeft het gemeentebestuur van Terneuzen een aantal voor schriften vastgesteld met be trekking tot de bouw van bo vengrondse opslagtanks. Deze regeling wordt per 1 augustus van kracht. Voor de bouw van bovenge noemde opslagtanks in Ter neuzen dienen deskundige in stanties verklaringen over te leggen van grondonderzoek tot en met beproeving van de tanks. Verder dienen o.a. door een deskundig grondmecha- nisch adviesbureau een naar liet oordeel van het bouwbu reau voldoende uitgebreid grondonderzoek te worden uit gevoerd. Met het aanbrengen van de funderingen mag niet worden begonnen dan nadat dit rapport door het bouwtoe zicht is goedgekeurd. Het ontwerp en de construc tie van elke tank moeten ten minste voldoen aan een Ne derlandse norm of een inter nationaal erkende norm. zoals de Standard 650 van het A(- meriean) P(etroleum) I(nsti- tute). de B(ritish) S(tandard) 2654 of de D(eutsche) Indus trie) N(ormen) 4119. De goede kwaliteit van het las werk moet worden aangetoond. Een tank mag niet in ge bruik worden genomen, dan nadat door de deskundige in stantie een verklaring dat de tank aan de constructie-eisen roldoet, is afgegeven. Dit cer tificaat moet tenminste geba seerd zijn op de inspectiebe vindingen omtrent materialen (certificaten) de lasmethoden en lasuitvoermg, de in- en uit wendige controle, het niet-de- structief onderzoek, de hy drostatische beproevingen en de eventuele isolatie. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Tijdens de laatste raadsvergadering heeft de gemeenteraad van Sas bij de behandeling van het ontwerp voor de gemeen schappelijke regeling woonwa gencentrum Zeeuwsch-VIaan- deren driftig gebruik gemaakt van de geboden inspraak om onder meer te betogen dat wat de voorgestelde verdeling van bestuurszetels betreft de ge meente Sas van Gent er slecht - -of komt. Wat de verdeling van de bestuurszetels betreft heelt men cte inwonertallen van de acht gemeenten in Zeeuwseh- Vlaanderen als verdeelsleutel gebruikt. Sas van Gent heeft wel een van de grootste woon wagenkampen in Zeeuwsen- Vlaanderen, maar met zoveel inwoners. Vandaar dat enkele raadsleden vonden dat er een andere verdeelsleutel moet ko men. De heer L. Goensen stel de voor om in principe elke gemeente èén bestuurslid te laten leveren en de gemeen ten, die worden aangewezen voor het herbergen van woon wagenkampen (Hulst, Terneu zen, Sas van Gent en Oost burg) voor elke tien wagens, die daar komen te staan nog een bestuurslid erbij te laten aanwijzen. Kritiek kwam er ook op het feit dat in de gemeenschappe lijke regeling alleen wordt ge sproken over het gezamelijk dragen van de inrichtings- en exploitatiekosten van de kam pen. Volgens de heer W. Gars- kamp heeft het verleden be wezen dat de aanwezigheid van een woonwagenkamp in de gemeente de betreffende gemeente voor nog veel meer kosten plaatst. Hij zei graag te zien dat ook met die bijko mende kosten in de gemeen schappelijke regeling rekening wordt gehouden. Verder had dit raadslid er bezwaar tegen dat het in de praktijk nauwe lijks mogelijk zal blijken voor een gemeente om de gemeen schappelijke regeling vaarwel te zeggen. „Het is niet in het belang van Sas van Gent om met een dergelijke gemeen schappelijke regeling in zee te gaan", vond hij. Burgemeester dr9. W. Dusarduijn zegde de raad toe de wensen van de raad tijdens het verdere over leg over de gemeensohappelij ke regeling ter sprake te brengen. Tijdens de raadsvergadering deelde de burgemeester met- dat de NS de overweg bij het bolwerk zullen gaan aanleg gen. De gemeente moet dan wel eerst een bedrag van 130.000 betalen. De raad vond het jammer dat de NS achter het werk kennelijk niet zoveel vaart zetten als ge wenst is. De overweg kan pas medio 1975 ingebruik worden genomen. Met de stem van de heer J. Bockstael tegen besloot de raad grond te kopen voor het maken van een uitweg van Stroodorpe naar de Zandstraat. De uitweg is onder meer no dig voor het toekomstige woonwagenkamp bij Stroodor pe. De heer Bockstael was het in de vorige raadsvergadering al niet eens met Stroodorpe als vestigingsplaats daarvoor en stemde daarom ook nu te gen de aankoop van grond voor de uitweg. BERGEN OR ZOOM Luxor 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. 23.30 uur: De killer met het scheer mes 18 j. Roxy 14.00 uur: Pippi zet de boel op stelten a.l. 20.00 uur: De kanonnen van Navarone 14 j. Binnenstad Braderie. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Anton van Meurs, Bergen op Zoom (t.m. 31 juli). Open ma. t.m. vrljd. van 8.30- 17.30 uur. BURGH Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.). Open dag. van 10.00 tot 19.00 uur. Op zondag geslo ten. GOES Grand 19.00 en 21.15 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. G»u:e kerk - 21.0b uur: Or geleoncert door Wolfgang Oehms uit Trier. Toeristische dagen, diverse ever ^menlen GMC (t.m. 3 aug.) Museum voor Z. en N. Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. HE1LLE (bij Sluis) Streeklandbouwmuseum, overzicht landbouwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin. Bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. van 10 00-12.00 13.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-12.00 en 13.00-19.00 uur (tot 1 okto ber). HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel 20.00 uur: Dansavond. HULST P. Leeraert 15.00 uur Schieting. De K''aai 15.00 uur: Kermisschieting. Burgerzaal stadhuis, exposi t.ie communicatie (t.m. 4 aug.) Open ma. t.m. vrijd. van 9.00 12.00 en 14.00-17.00 uur zat. van 15.00-17.00 uur. Boekhandel Van Geyt, Steenrtraat 20, exoositie van oude kaarten, etsen, gravures en keramiek (t.m, 31 aug.). KOEWACHT P. v. d. Steen 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City 20.00 uur: Live and let die 14 j. Sladhuis, Vleeshal, expositie van de graficus M.O. Escher (t.m. 11 aug.). Open dag. van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. Zeeuws Mu seum, Abdijplein, expositie te keningen van Bantzinger over de inundatie en droogmaking van Walcheren (t.m. 31 aug.). Geoped ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat en zon-d. van 14.00-17.00 uur, bovendien 'cdere maandag tot en met vrijdag om 15.00 uur filmvoorstelling van Bro ken Dykes van Tu out en Terug naar het eiland van Charles van der Lir, icn. Rijks archief. R',-Pietsrs'rpat 38, expositie Hugenoten in Zee land van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zaterdag van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug.) Abdii 11 Expositie ..Klik op de Abdij" (t.m. 2 aug.). Open alle dagen, behalve op zondag. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j- Sas van Gent Winkelcentrum, Gentse Week met braderie en afwis selende activiteiten (t.m. 28 juli). SLUIS Raa,dskelder Stadhuis, expo sitie werken van de Vlaamse kunstschilder Omer van Vos- selen uit Beveren-Waas (t.m. 2 aiug.). Dagelüks behalve vrijdags van 10.00-12.00 en 14.30-18.00 uur. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN - Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen)' HU: ^T Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen): GOES: Klokstr at 1. tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 17.00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20 00 uur, tel. 01600 -27741 zaterdag van 10.00 - 11.00 uur. tel. 01600 - 49900 zondag var. 20.00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeland 01100 -4944. HUISAANSLUIT1NGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie' S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen tel. 01150 - 7920. privé tel. 01 150 - 5745, alge eer re dacteur Zeeland, A. F, Koopman. - kantoor Kromme Weele 4 Middelburg, te! 01180 - 7764. privé tel. 01130 - 7438: redac'eur Midden-Zeeland- drs. J. Buvwmans. kantoor Klokstraat 1. Goes tel 01100-8030, privé Zuirlvlietstraat 53. Goes, tel 01100 8138 redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel. kin too: Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel 01150 - 7920 privé 'el 01)50 4866: redacteur W Z -Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40 Oostburg, te! 01170 - 3370: sportredactie Zeeland: T Kon er tel. 01155 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer, Trumanlaan 10. Axel, tol. 01155 - 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel 01150 -6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4316 tel. 01140 3751 of 01150 6297 Midden- ST.-ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadshuisje, exposi tie schilderijen en beeldhouw werk van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept.;. Open dagelijks van 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Poesjes in Mann- „huis 18 j. Museum, Burg. Geillstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam se munten (t.m. 3 aug.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 19.00 en 21.15 uur: Man of the East 14 j. Neil. Museum, expositie Hon derd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zat. van 10O0-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, land,bouw, mkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werk dagen van 10.00-17.00 uiur. zat. pil" zond. 14.00-17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse er Belgische kunstenaars en van 'n Oosten rijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ZIZRIKZEE 't Lange Uus, expositie „Droomwereld in water en olieverven" van de Kloetingse kunstenaar Gerard Menke (t.m. 30 aug.). Open van 9.00- 12.00 en 13.30-18.00 uur. Op do. bovendien van 19.00-2100 uur. Op zon.- en ma. gesloten. Beeld: ituin en Kaleidoscoop (t.m. 2 aug.). Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-17.00 uur. ZUIDDORPE A. de Block 15.00 uur: Jubileumschieting. ANTWERPEN Rubenshuis 21.00 uur: „Les precieuses ridicules" van Molière. Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 okt. Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, expositie „De Mens" waarin het verschijnsel mens in zijn totaliteit voorge steld (tot 31 aug.). Museum Vleeshuis, Vleeshouwersstraat B-2000, expositie „Ruckers" documenten en instrumenten, geopend dag. van 10.00-17.00 uur. Op ma. ge-sloten (tot 1 okt.). BRUGGE Memlingmuseum 20.30 uur: Gustav Leonhard, clave- cimbel. Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de nationa le Galerij in Praag (t.m. 20 okt.). BERGEN OP ZOOM Luxor, 14.00 uur: De kolos van Rome 14 j. 16.30 uur: The family 18 j. 20.00 uur: Vrolij ke ontucht in Urol 18 j. Roxy, 14.00 uur: Pippi zet de boe] op stelten a.l. 16.00 en 20.00 uur: De kanonnen van Navarone 14 j- Expositie, zie onder zater dag. BI 'RGH Expositie, zie onder zater dag. GOES Grand, 14.30 uur: Alice in wonderland a.l. 19.00 en 21.15 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. Toeristische dagen, Diverse evenementen G.M.C. (t.m. 3 aug.) Expositie, zie onder zater dag. GSAAUW E. de Rraeck, 14.30 uur: Schieting op staande wip. V. de Caluwé, 15.00 uur: Schie ting op twee wippen. HEïLLE (bij Sluis) Expositie, zie onder zater dag. HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel, 19.30 uur: Binge avond. HULST De Kraai, 15.00 uur: Ker misschieting. Expositie, zie onder zater dag. KOEWACHT J. de Guchtenaere, 15.00 uur: Schieting. G. van Rumste, 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG Cly, 20.00 uur; Live and let d,e 14 j. Exposities, zie onder zater dag. OOSTBURG Lodel Theater, 14.00 uur: Pippi Langkous 16.30 en 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. SAS VAN GENT Winkelcentrum. Gentse week met braderie en afwisse- ■ende activiteiten (t.m. 28 ju li) SLUIS Expositie, zie onder zater dag S'i ANNA TER MUIDEN Expositie, zie onder zater dag. IT. (NEUZEN Luxor, 14.00 uur: Winnetou ei het goud van Apanatschi 1.1 16.30 en 19.00 uur: Poesjes net mannenhuis 18 j. Expos tie, zie onder zater dag GISSINGEN Alhambra, 15.00 uur: Pippi m Tak.) Tuka-land a.l. 20.00 uur Expresse chianti en over spel. Expositie, zie onder zater dag. IJZENDIJKE Expositie, zie onder zater dag. BKUGGE Stadhuis. '0 30 uur: Alan oft - lel» -imbel) en Bruce Haynes (hobo).

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5