C} prus-conf eren tie moeizaam op gang mmzomirmRabin ongerust over activiteiten van Arabieren m Ex- directeur Sufa aangehouden Groot deel commissie voor afzetten Nixon reger1ng-karamanlis vandaag rond VYDM-ers in Suriname in de cel Hollanders gaan over op hoppigeli pils! Nederland moet lid blijven van NAVO NIXON MOET 64 BANDJES AFSTAAN Grote schade bij brand in chemisch bedrijf Eist taat een middel ambeien doet schrompelen buitenland 0i^vi |CNV-bond wil klaarheid over I slachthuizen tveSECHT ..(ANP - "°n- I Vo°r tSzend werkgelegenheid cieel enden. waaraan offi- I Wordt nonwehjiks aandacht ICVAT. besteed, Bidus de Ongelijk IJsland in visserij geschil Papegaai kreeg dure begrafenis Orde Nationaal Links India lanceert in 1978 ruimtetuig Geen bewijzen Bandjes WAO voor iedereen niet voor '76 „Patricia Hearst" belde politie „Abortus speelbal in politiek" voor mensen met aambei^ Jeuk stopt. Zwelling i Vrijdag 26 juli 1974 it tegen- iat de bij- eeft aam- ogen'. De ling ver iet Sperti ton H ver schrompelen ook h aambeien. Sperti Preparation B i. en ontsmettend. Voord' snelle, afdoende bea van aambeien is er» vL middel: Sperti PreeSi zalf en zetpillen.- De bekende Griekse componist Mikis Theodorakis, die jaren in ballingschap leefde, is onder groot enthousiasme in Athene mteruggekeerd. Hij werd op de schouders rond gedragen. De Griek- I se radio liet gisteren alweer de lang verboden Theodorakisliede- I ren horen. intcmi: m^rrnSlW'Pk" 1 wMi itci li kW (Door onze correspondent) TEL-AVIV Eerste minis- I ter generaal Jitschak Rabin I heeft gisteren opnieuw zijn grote ongerustheid over de [Arabische oorlogsvoorbereidin gen tot uitdrukking gebracht: sprekend in Tel-Aviv ver- I klaarde hij dat de kloof tussen I Israël en de Arabische landen 1 te breed is om tot een aJgehe- le politieke oplossing van het Israëlische - Arabische geschil te komen. Hij Het echter duidelijk uit komen dat Israël bereid is ter ritoriale concessies te doen om ïen nieuwe oorlog in het Mid- len-Oosten te voorkomen. „Ik jeloof niet dat de huidige sta tus quo gehandhaafd kan bldj- (Veri', zei hij. Maar zelfs dan slaat hij de jhansen op een periode van lust laag aan. „Wij moeten ons snel op een I nieuwe oorlog voorbereiden", Tel hij. „Wij zijn getuige van een snorme Russische inspanning |om in het bijzonder Syrië te ^Versterken". En alsof de oor log om de hoek staat zei hij, Mat deze niet gemakkelijk zal Izijn, niet van korte duur en Iveei slachtoffers zal ver wen", ',be gevaren waar Israel toor staat, zijn groter dan Poit', aldus herhaalde uitspra ken van de premier. Hij wees erop, dat in het bijzonder Sy- I he zich inspant Jordanië bij leen eventuele oorlog te be- E. i. Vandaar dat naar het I Oordeel van Rabin de Syrische [Resident Assad eerder ge- is achter koning Hoes sein dan aohter FLO-leider Jasser Arafat te staan. Zonder duidelijk omlijnde plannen is minister Allon gis teren via Londen naar Was hington vertrokken voor be langrijke besprekingen met minister Kissinger over de tweede fase van de Geneefse vredesconferentie. Na Allon zullen Jordaanse, Syrische en Egyptische afge vaardigden hun opwachting bij de Amerikaanse leiders maken. In verband met de be sprekingen die minister Allon in Washington zal voeren, waarschuwde het hlad Maariv gisteren dat het gezien de in stabiliteit van de Amerikaanse regering vanwege de Waterga- te-affaire onmogelijk is. Allon, heeft gisteren gezegd dat Israël bereid is tot onder handelingen zonder vooraf gaande voorwaarden met Jor danië, maar dat het nog niet heeft besloten hoeveel van de bezette westelijke oever van de Jordaan zal worden prijsgege ven in ruil voor een vredes verdrag. Bit' I en el',lk, ondoordacht I&oem't H paf?end in deze tijd" I SE, e ï.'i het CNV aange- ran voedingsbond CVAX de Livan ,zaken rond de 90 revee in achthuizen, die on- 4 launi0 P,r0cent van de Ne- eriandse vleesproduktie leve- pacitnif IS sprake vail overea ten t" er zal moeten wor- volren?a?eelndf maar dat mag I ho:L CNV-bond niet te I ?ras gebeuren. I luenti™ eü e'd zal de c°nse- I dienen te onderken- I Voerend, 8e" ioe'eid moeten I rei...!, waarin passende maat- ISnmT verwerkt. Het DEN HAAG (ANP) IJs land heeft niet het recht een zijdig zijn visserijzone tot vijftig mijl uit de kust uit te breiden en buitenlandse vis sersschepen uit deze zone te weren Het dient met Enge land en West-Duitsland, de twee landen die bij het inter nationaal gerechtshof een pro cedure aanhangig te hebben gemaakt, te gaan onderhande len over een rechtvaardige op lossing, waarbij zowel Je voorkeursrechten van IJsland dat in zeer sterke mate afhankelijk is van de visserij als de historische rechten van Engeland en Duitsland en belangen van andere landen in aanmerking moeten worden genomen. LONDEN (REUTER) Het kostbaarste bezit van de rijke antiekhandelaar David Bates was zijn papegaai, die hij „zij ne hoogst genadigde majesteit de heer Grimsby van Katman- doe" noemde. Grimsby stierf, blijkbaar had hij teveel ge snoept van de ruigpijntabletten van Bates. De begrafenis was konink lijk. Rouwenden die de uit vaartplechtigheid in de stad Preston in het noorden van Engeland bijwoonden schatten dat die wel 1.500 pond moet hebben gekost. EPISKOPI (CYPRUS) (AFP, Reuter) - Turkije heeft gisteren zjjn troepen op Cyprus bevoorraad zonder deze verder te versterken. Eerder was uit Ankara gemeld dat de Turkse schepen waaronder twee torpedobootjagers en ongeveer 20 middelgrote landingsvaartuigen die woensdag uit Mersin waren vertrokken, geladen waren met militairen, tanks en munitie, maar volgens ooggetui gen in Episkopi in het Turkse bruggehoofd bij Kyrenia op Cyprus werden alleen voorraden aan land gebracht. vandaag zal zijn voltooid. Woensdag zijn al elf ministers beëdigd. Er moeten nog mi nistersposten worden bezet, terwijl ook de staatssecretaris sen nog niet zijn aangewezen. Voor de open posten zal geen beroep worden gedaan op de terugkerende ballingen van links- Dat is wel duidelijk, evenals de vaste wil van de regering om de orde te hand haven. Zoals de minister van defensie, Evanghelos Averoff, het gisteren uitdrukte. „De or de zal hersteld als er zich wanordelijkheden zouden voordoen. Men kan niet spelen met de democratie". Averoff was vaag over de verblijfplaats van brigade-ge neraal Dimitrios Ioannides, het hoofd van de militaire politie die de leider was van de staatsgreep in november 1973 waarbij de oorspronlijke lei der van de militaire junta, Pa- padopoulos, aan de kant werd geschoven. Naar verluidt zou de generaal onder huisarrest staan in een zomerkamp voor officieren bij Athene. Wel deelde de minister mee dat de generaal niet uit het leger is ontslagen. Op de vraag <rf er al spoedig verkiezingen zullen worden uitgeschreven, antwoordde Averoff dat „men niet gemak kelijk kan overgaan van een militair regime naar een de mocratisch bestuur". Volgens hem „is er een heel complex factoren in het spel, die alle moeten worden gestabiliseerd en genormaliseerd". De be windsman deelde mee dat de staat van beleg voorshands niet zal worden opgeheven. Hij verzekerde dat de rege- ring-Karamanlis „zo spoedig mogelijk" een mandaat van het volk wil vragen- Volgens Britse correspon denten op Cyprus voerden de Turkse militairen enige zui veringsacties uit in het gebied van Kyrenia en in de corridor van deze stad naar Nicosia. In Ankara noemde de Turkse premier Bulent Ecevit de Turkse militaire aanwezigheid op Cyprus onherroepelijk. Intussen arriveerden in Ge- nève de ministers van buiten landse zaken van Engeland, Griekenland en Turkije om te gaan praten over herstel van de vrede en de constitutionele orde op Cyprus. Dat dit over leg tussen d'e drie landen die de onafhankelijkheid van Cy prus hebben gegarandeerd toen er in 1960 een einde kwam aan he,t Britse koloniale bestuur, niet gemakkelijk zal zijn, bleek uit de verklaringen van de bewindslieden. Hoewel de Turkse en de Griekse mi nister beiden de nadruk leg den op de wens om tot een goede verstandhouding tussen hun twee landen te komen, stonden zij in hun opvattingen op enkele punten lijnrecht te genover elkaar. De Turk Guran Tunes sprak zich uit voor een federale op lossing van het Cyprische vraagstuk, terwijl zijn Griekse ambtgenoot George Mavros die Turkije beschuldigde van in breuken op het bestand, een dergelijke oplossing met klem van de hand wees. Het belangrijkste punt van de conferentie is het verzeke ren van een definitief einde van de "vijandelijkheden. Daarna komt de kwestie van het herstel van de constitutio nele orde op Cyprus ter spra ke. Verwacht wordt dat de drie ministers niet meer dan drie dagen bijeen zullen blij ven om daarna het gedetail leerde overleg over te laten aan plaatsvervangers- De nieuwe Griekse premier, Constantine Karamanlis, ver klaarde intussen in een radio rede dat zijn regering de onaf hankelijkheid van Cyprus met alle kracht zal verdedigen. Het vinden van een regeling voor de crisis o p Cyprus noemde hij een „nationale missie". Karamanlis voegde hieraan toe dat zijn kabinet dat ver sterkt zal worden met „nieu we politieke krachten", geen politiek of partijpolitiek maar uitsluitend een nationaal ka rakter heeft. Het belangrijkste binnenlandse vraagstuk was het bepalen van de gang van zaken bij de vestiging van een ware en progressieve demo cratie waarin alle Grieken hun plaats hebben. Hij waarschuwde zijn land genoten voor de gevaren die politieke wijzigingen met zich meebrengen. „Het overgangs stadium tussen dictatuur en volledig herstel van de demo cratie is altijd kritiek", aldus de eerste-minister die van oor deel was dat de Grieken poli tieke rijpheid nodig hebben. „Ik ben er van overtuigd dat alle Grieken, zowel man nen als vrouwen, na de pijn lijke beproevingen van de laatste jaren zullen bewijzen dat zij voor alles noodzakelij ke politieke deugd bezitten en dat zij er op deze wijze blijk van zullen geven, dat ditmaal definitief de weg naar vrij heid, democratie en het wel zijn van de natie zal worden geopend", aldus de 67-jarige premier. Hij kondigde aan dat de sa menstelling van zijn regering DEN HAAG (ANP) Ne derland moet lid van de NA VO blijven dat vindt vol gens een Nipo-enquète 76 pro cent van de 760 ondervraagde personen. „Uittreden", zei 9 procent en 15 procent had geen oordeel. Van de PvdA-stemmers wil 76 procent lid blijven en 12 procent is voor uittreden. Bij de PPR-stemmers waren deze percentages resp. 61 en 39. Slechts zeer weinig aanhan gers van de WD, KVP en ARP en CHU zijn voor uittre ding (-6 procent). De aantal len van de aanhangers van deze partijen die voor het lid blijven zijn, luiden als volgt: WD 92, CHU 87, ARP 81, KVP 77 procent. NEW DELHI (UPI) Pre mier Indira Gandhi van India heeft woensdag bekendge maakt dat haar land dat twee maanden geleden zijn eerste atoomproef nam, in 1978 zijn eerste ruimtetuig zal lanceren. Mevrouw Gandhi beantwoord de een schriftelijke vraag uit het parlement. Ze trad niet in bijzonderheden. ROTTERDAM (ANP) Het ministerie van Justitie heeft gistermorgen van Inter pol bericht gekregen dat de ex-directeur van de Sufa-lote- rij, de 36-jarige Albert B uit Hendrik Ido Ambacht, drie dagen geleden op het vakan tie-eiland Ibiza door de Spaan se politie is aangehouden. De Rotterdamse justitie had om zijn uitlevering gevraagd in verband met een serie fi nanciële manipulaties ten na dele van de stichting uitvoe ringsorgaan financiële acties (Sufa). Albert B. wordt ervan verdacht f 80 000 van de stichting te hebben verduis terd en te hebben gemanipu leerd met een half miljoen gulden die hij renteloos had geleend van een drukkerij in Wageningen. De Rotterdamse justitie had in mei om uitlevering van Al- bert B. gevraagd, nadat deze niet was verschenen op een zitting van de Rotterdamse rechtbank vwaar hij zich zou moeten verantwoorden voor de hem ten laste gelegde feiten. Tijdens het vooronderzoek had officier van jusititie mr. L. Jansen de ex-Sufa directeur vrijgelaten, nadat B. had be loofd op de rechtzitting te zul len verschijnen. De loterij-di recteur mocht naar Ibiza ver trekken om daar enige zaken te regelen. Zijn vrouw en kin deren verbleven toen al enige tijd op dit eilanid. Albert B. reageerde niet op de dagvaarding, waarin hij werd gesommeerd op 16 mei voor de rechtbank in Rotter dam te verschijnen- De offi cier van justitie vroeg toen onmiddellijk zijn uitlevering. De behandeling van de zaak tegen Albert B. werd uitge steld tot 13 juni, maar ook op die dag verscheen B. niet in het Rotterdamse paleis van justitie. De Rotterdamse recht bank zou de zaak buiten aan wezigheid van B. behandelen, maar het proces moest op nieuw worden uitgesteld om dat de officier bij het voorle zen van de dagvaarding onwel werd. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON De commissie van justitie van het Huis van afgevaardigden is gisteren begonnen aan de tweede dag van de over de televisie uitgezonden debatten over de vraag of im peachment van president Nixon moet worden aanbevolen aan het Huis. De meesten van de 21 Democratische commissieleden hebben verklaard of laten doorschemeren dat ze impeachment (het op gang brengen van de afzettingsprocedure) zullen aan bevelen. Van de 17 Republikeinse le den is Lawrence Hogan de enige diie openlijk heeft aan gekondigd dat hij voor impe achment zal stemmen. Maar de republikeinen Robert McClory en Thomas Railsback hebben laten doorschemeren dat ze dat ook zullen doen. Tot dusver lijken de debat ten een informele peiling te bevestigen, volgens welke 27 commissieleden voor impeach ment zullen stemmen. De oom missie telt 38 leden. Het ziet er niet naar uit dat republikeinse Nixon-aanhan- gers in de oommissie voldoen de steun kunnen krijgen voor een voorstel het besluit over de aanbeveling tot impeach ment uit te stellen totdat de befaamde 64 bandjes door de commissie bestudeerd zijn. Nixon heeft woensdag laten meedelen dat hij deze bandjes op last van het hooggerechts hof zal vrijgeven. Watergate- aanklager Jaworski, die de bandjes van rechter Sirica moet krijgen, zou dit materi aal waarschijnlijk evenals in het verleden met de commis sie willen delen, maar dat zou tot grote vertragingen leiden. De democraten menen dat er genoeg bewijsmateriaal is ver zameld om de procedure voort te zetten. Nixons trouwste aanhanger in de commissie, de republi kein Charles Wiggins, die het zelfde Californische kiesdis trict vertegenwoordigt dat een kwart ee.uw geleden Nixon in het congres koos, zei dat er geen overtuigende bewijzen zijn dat Nixon misdrijven heeft gepleegd. Hij meende dat de president zich „volko men redelijk en verantwoor delijk" heeft gedragen. De de mocraten John Conyers en Je rome Waldie, die gisteren ook aan het woord kwamen, zagen daarentegen „overstelpende bewijzen" voor Nixons schuld- Verscheidene republikeinen en democraten vertelden nog niet hoe ze zouden stemmen, maar uitten wel hun grote be zorgdheid over het gedrag van Nixon. De conservatieve repu blikein David Denis meende dat het congres zich maar be zig moet houden met verkie zingshervormingen, de econo mie en andere zaken, in plaats van met „het zuiveren of ver volgen van een onvolmaakte president, die zowel onze kracht als onze zwakheden vertegenwoordigt". De speciale aanklager voor Watergate, Leon Jaworski, eist dat het Witte Huis de 64 ge luidsbandjes die hef op last van het hooggerechtshof moet afstaan, binnen tien dagen be schikbaar stelt, Het Witte Huis moet binnen twee dagen een begin maken met de over dracht van de bandjes, aldus Jaworski die rechter Sirica heeft gevraagd de president een bevel van deze strekking te geven. Sirica zal de zaak vandaag behandelen. (ADVERTENTIE) t betrouwbare middel bij darmstoomlssen PARAMARIBO (ANP) Vier dienstplichtige Neder landse soldaten, waaronder drie VVDM-bestuursleden, zit ten sinds 11 juli in Paramari bo in voorarrest. Zij worden ervan verdacht na hun dienst tijd in burgerkleding te heb ben rondgelopen en zouden zich daarom volgens een woordvoerder van de comman dant van de troepenmacht in Suriname schuldig hebben ge maakt aan „opzettelijke onge hoorzaamheid gepleegd door meer dan twee personen". De vier dienstplichtige sol daten, de twintigjarige De J., de 21-jarige O., de 25-jarige H. en de 21-jarige H. werden samen met nog negen anderen van Albina naar Paramaribo overgebracht, omdat zij vol gens de woordvoerder van de Tris „weigerden gevolg te ge ven aan de uitnodiging hun militaire uniform aan te trek ken". Albina is een grensplaats aan de Marowijne in het Oos ten van Suriname. Volgens een order van de commandant van de Tris, ko lonel J.M. Lammeree moeten de dienstplichtigen buiten Pa ramaribo ook na de diensttijd hun uniform blijven dragen. Van welingelichte zijde zou dit zijn om de aanwezigheid van de Tris in Suriname duidelijk te maken. Negen van de dertien solda ten van het derde peloton van de Bravo-compagnie werden na vier dagen voorarrest weer op vrije voeten gesteld, nadat zij veertien dagen in voorar rest hebben doorgebracht, bij de militaire krijgsraad te Pa ramaribo een verzoek in te dienen om in vrijheid te wor den gesteld. VoLgens de woordvoerder van de comman dant Tris (Cotris) zal een der gelijk verzoek ook worden in gediend en zal de krijgsraad vermoedelijk volgende week hierover beslissen. De commandant was toen de suldaten in voorarrest kwamen niet op de hoogte dat drie van de vier leden waren van het bestuur van de Vereniging Van Dienstplichtige Militairen (VVDM) in Suriname. Pas op 20 juü ontving hij een brief van de VVDM-Nederland waarin hem dit werd meege deeld. Hij stelde toen de VVDM Suriname op de hoogte dat drie van de bestuursleden in voorarrest zaten en „dat het niet waarschijnlijk is, dat zij als zodanig nog zullen kunnen optreden". „Het is onbegrijpelijk dat de maten in Suriname zijn vast gezet alsof het een zware mis daad betreft. Een dergelijke straf is veel zwaarder dan hier in Nederland mogelijk zou ziin", is het commentaar van het VVDM-hoofdbestuur. O De rechterlijke commissie van het Amerilcaanse Huis van afgevaardigden bijeen om te be. slissen over het lot van presi dent Nixon. Rechts de advoca ten van de commissie. Nixons advocaat James St. Clair heeft woensdagavond (zoals wij reeds in enkele edi ties konden melden) gezegd dat Nixon zich neerlegt bij de uitspraak van het hoogge rechtshof, maar dat het een tijdrovende zaak wordt om de bandjes te verzamelen, te re gistreren en gereed te maken voor de overdracht. Jaworski ziet echter niet in waarom dat zo lang moet duren en wil dat de bandjes binnen tien dagen in het bezit van rechter Sirica zijn. Voor zaterdag kan het Witte Huis volgens Jaworski de 20 bandjes overhandigen, waar van het Witte H-uis al eerder een „gekuiste versie" heeft gepubliceerd. Van 21 bandjes die hij voor volgende week woensdag wil hebben zijn er 13 al eerder door Nixon be luisterd, en er is dus geen geldige reden waarom deze bandjes niet onmiddellijk be schikbaar kunnen komen de rest van de bandjes wil Jaworski binnen tien dagen overhandigd zien. Rechter Sirica zal, zo bepaalde het hooggerechtshof, de bandjes vertrouwelijk beluisteren en de relevante onderdelen be schikbaar stellen aan Jaworski en de verdedigers in het pro ces tegen zes van Nixons me dewerkers- ELST (ANP) Een brand ln een gror.dstoffenloods van de chemisch - farmaceutische industrie Luxan in Eist (G.) heeft woensdag voor miljoe nen schade aangericht, zo heeft de directie meegedeeld In de opslagloods waren o m. opgeslagen enkele actieve stoffen van gewas- en be schermingsmiddelen. Een deel van de stoffen was giftig, maar men neemt aan dat de ontwikkelde rook geen onmiddellijk gevaar zal ople veren. De directie van het be drijf heeft spoedig na het uit breken van de brand contact gehad met het nrrin'sterie van Volksgezondheid en het zui veringsschap rivierenland. Merijn had een vrije dag. (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG Minister Boersma (Sociale Zaken) ver wacht, dat de volksverzeke ring arbeidsongeschiktheid (VAO) niet voor 1976 wordt ingevoerd. Dit zegt de be windsman fn het ARP-partij- blad. Onder deze volksverze kering, waarvan het wetsont werp hoogstwaarschijnlijk eind dit jaar wordt ingediend, zullen dan ook zelfstandigen en vroeggehandicapten vallen. Momenteel geldt alleen de WAO (wet op de arbeidsonge- schiklheid) voor werkne mers. Volgens de bewindsman kan de VAO niet voor 1976 van kracht worden, omdat het par lement nog maanden nodig heeft voor de behandeling van het wetsontwerp, wanneer het düt jaar wordt ingediend. De voorbereidingen tot de VAO, waarnaar vooral de midden stand met verlangen uitziet, verkeren nu in het eindstadi um, waarin ingewikkelde technische zaken zorgvuldig worden onderzocht, aldus drs. Boersma. LOS ANG-ELES (AP) Een onbekende vrouw heeft woensdagavond de politie van Los Angeles opgebeld en zich uitgegeven voor de voort vluchtige Patricia Hearst. Dit leidde tot een inval in een appartement waarvan men vermoedde dat Patricia er zich schuilhield. Het appartement was echter leeg, op twee ge weren en een kat na. Voor de wapens was overigens een vergunning afgegeven, zo maakte de politie bekend. DEN HAAG (ANP) Sti- mezo Nederland (vereniging voor medisch verantwoorde zwangerschapsonderbreking) vindt dat minister Van Agt (justitie) de nood van onge wenst zwangere vrouwen „tot een speelbal van het partij politieke spel heeft gemaakt". Dit verklaart Stimezo n.a.v. de opdracht v>an de minister een gerechtelijk onderzoek in gang te zetten tegen de van Bloe- menhovekliniek in Heemste de. In 't kort DE 67-JARIGE ex-SS'er Otto Hantke is gisteren in Hamburg wegens moord op vier joden in Polen in de Tweede Wereldoor log tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. DE FINANCIER van wijlen president Soekarno, Teuku Mar- kam, is uit de gevangenis ont slagen, zo is uit legerkringen vernomen. Hij zat sinds de mis lukte staatsgreep in 1966 ge vangen. MOZAMBIQUE krijgt, evenals Angola, binnenkort een mili taire junta in plaats van een gouverneur-generaal. Het blad „Diario de Noticias" heeft dit van de minister van gebieds- coördinatie, Almeida Santos, vernomen. IN Italië zijn gisteren 22.000 artsen en werknemers bij eer- stehulpposten in staking ge gaan. Zij willen hiermee kracht bijzetten aan de eisen voor hei vormingen in de zie kenhuizen. Om dezelfde reden gaat maandag en dinsdag het personeel van de ziekenhuizen staken. IN Dedemsvaart heerst op dit moment een kleine epidemie van de ziekte van Weil onder honden. Van de ziekte die door ratten wordt overge bracht zijn al minstens tien honden het slachtoffer gewor den. Bij de veterinaire inspec tie van de volksgezondheid in Zwolle zijn nog geen andere gevallen bekend ONGEVEER vijfendertig men sen en een hond hebben gis termiddag via een ladder de eerste verdieping van 't Here- straatcentre in de binnenstad van Groningen kunnen verla ten, toen in het pand brand uitbrak. De brand is volgens de brandweer ontstaan in de kelder var het gebouw, waar zich een niet gebruikte bar bevindt. DE premier van China, Tsjoe en Lai heeft enkele dagen ge leden het ziekenhuis kunnen verlaten waar hij sedert het begin var deze maand werd verpleegd. Naar in diplomatie ke krinireo in Peking wordt vernomen, maakt de premier h»t irtstekend.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7