Philippine gaat nieuwe dorpsraad kiezen Stem /De Vrije Zeeuw }e verkopen^ J Geen spandoeken verkiezingsbeloften Van Os wint twee wedvluchten Zeeman tot vijf maanden celstraf veroordeeld Uitslagen schilder wedstrijd Stuurgroep binnenstad Ter neuzen bijeen Geen foto's Poppenspul in museum Gouden huwelijk in Terneuzen stad RICANDEAU Belan gen I inrijden op de politie. Verkeer Herkiesbaar Sluiskil Clinge Westdorpe ZaamsTag Sas van Gent Walsoorden Aardenburg STRIJDONK EN MOENS WONNEN AUTORALLY'S Axel GEMEENTE GOES Openbare bekendmaking VANUIT BEAUMETZ Vlissingen Sluis Donderdag 25 juli 1974 E BIJVERDIENSTE LAND iog erdere plaatsen in Zeeland it. treft de verkoop van een evorderend kooksysteem aan ren. Geen colportage. **l L CORPORATION B.V. ide 31 SAS VAN GENT [158 - 2040 t.a.v. Mevr. Fopm, iteit kwaliteit kwaliteit AG DONDERDAG ag Nasidag 1,99 500 gram 1,50 - TEL. 01140-2573 14.00 tot 16.00 uur. iliteit kwaliteit kwaliteit - 'm zaterdag 27 juli. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Aan het kiezen van de nieuwe dorpsraad van Philippine komen geen spandoeken of verkiezingsbeloften te pas. Niet zo verwonderlijk want deze dorpsraad is geen po litiek orgaan, maar een contactorgaan tussen gemeentelijke over heid en de bevolking van Philippine. De nieuwe dorpsraad zal worden gekozen op 5 september tijdens een openbare vergadering, die dan om 19.30 uur in de fover van De Meerpaal wordt ge houden. Alle inwoners van Philippi ne. mits ze achttien jaar of ouder zijn, kunnen zich voor het lidmaatschap van de dorpsraad kandidaat stellen. Gegadigden moeten zich voor IE augustus opgeven bij T. Neijt, Bastionstraat 46, die als secretaris van de dorpsraad fungeert. Na 25 augustus wordt op basis van de aanmel dingen een kandidatenlijst sa mengesteld en tijdens de ver kiezingsavond moeten de be woners van Philippine op deze lijst dertien hokjes zwart ma ken. De dorpsraad, die tot nog toe elf leden had zal namelijk met twee leden worden uitge breid. Deze uitbreiding heeft tot doel om ook de nieuwe inwoners en vooral ook de jongeren bij het werk van de dorpsraad te betrekken. „Vier jaar geleden waren er nog niet zoveel nieuwe inwoners als nu. vandaar dat ze ook niet in de dorpsraad zijn vertegen woordigd. Ook willen we graag wat meer jonige mensen in de dorpsraad. De dorpsraad moet representatief zijn voor de hele bevolking van Philip pine", meent de heer Neijt. De dorpsraad werd opge richt in 1970. Nadat Philippine ophield een zelfstandige ge meente te zijn, ontstond toen de behoefte om toch als dorps gemeenschap op te komen voor de belangen van Philip pine. In de afgelopen vier jaar heeft de dorpsraad naar de mening van de secretaris goed gefunctioneerd. „De dorpsraad heeft aangetoond een reden van bestaan te hebben", zegt hij. „We hebben het vertrou wen gekregen van de bevol king en van het gemeentebe- stuur en met beide partijen zijn de contacten goed". Er mogen geen gemeente raadsleden lid zijn van de dorpsraad. Anders zou al ge makkelijk een binding met de een of andere politieke partij kunnen worden verondersteld. „Maar we moeten ons zuiver onafhankelijk kunnen opstel len", aldus de heer Neijt. „Er is ons weieens verweten dat we politiek getint zouden zijn omdat mensen van de dorps raad zich kandidaat stelden voor de gemeenteraadsverkie zingen. Maar die mensen moe ten zelf weten wat ze buiten de dorpsraad doen. Als ze in de raad waren gekomen had den ze automatisch de dorps raad moeten verlaten". In de afgelopen vier Jaar heeft de dorpsraad aardig wat werk verzet. In 1971 werd be- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De recht hank te Middelburg heeft gis- ™n de 3I-jarige stuurman J uit Oosterland veroor deeld tot vijf maanden gevan genisstraf met aftrek vat voorarrest en een voorwaarde- 'Uke terbeschikkingstelling van de regering met Proeftijd van drie jaar. De officier van justitie had maanden gevangenisstraf geeist en een onvoorwaardelij Ke t.b.r. De vader van de ver oordeelde P.K. uit Oosterland, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot twee maanden |fr™orWaardelijke gevangenis- NK- had tijdens een echte- ,J*.e ruaie zijn vrouw met pis- ooischoten aan haar arm ver- Later hadden hij en '"vader de te hulp geroepen pohhe met een bijl "be- De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren verder .ot zes maanden gevan genisstraf met aftrek van het -'t arrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk, en T» JW» van twee jaar. eio? Was door de offt- sr-Si,tVan 'us'itie acht maanden „waarvan vier voor- vn- j verdachte werd ercrodeeld wegens geweld- inrniï? en het met een aut° reikt dat er een parkeerverbod aan een zijde van de West straat kwam, een verbetering van de toestand van straten in het Spu-ikompark en Castilië- straat werd bewerkstelligd, meegewerkt werd aan het op richten van een stichting voor het exploiteren van De Meer paal, een speeltuinvereniging werd opgericht etc. Een fiks karwei was in 1972 de definitieve oprichting van de stichting De Meerpaal. In 1973 kwam een langgekoester de wens in vervulling, name lijk de beveiliging van de uit gang van de kleuterschool. Ook verzon de dorpsraad toen de namen van straten in het La-ureijneplan. En zo zijn er nog heel wat zaken meer waar de dorpsraad zidh mee bezig hield. Thans is de dorpsnaad de hele verkeersproblematiek van Philippine aan het bestuderen. Weldra zal met de verkeers- corramissie van de gemeente Sas van Gent een gesprek plaatsvinden over de knelpun ten. Getracht wordt gedaan te krijgen dat in een gedeelte van de Kasteelstraat een par keerverbod gaat gelden. Ook wordt gedacht aan een par keerverbod in andere straten. Een andere wens, due de dorpsraad na aan het hart ligt, is de uitbreiding van de sport velden en de voortgaande uit breiding van Philippine. Wat dit laatste betreft, ziet men Philippine graag groeien, maar tevens moet het dorp volgens de dorpsraad het landelijke karakter blijven behouden. Het begeleiden van deze ont wikkeling zal in de komende vier jaar een grote kluif zijn. De meeste leden van de hui dige dorpsraad zullen zich herkiesbaar stellen. Volgens de heer Nedjt is het alleen van de heer A. Ploegaert bekend dat hij niet terugkeert. De heer Neijt zelf zal als secreta ris van de dorpsraad blijven fungeren. Tijdens de laatste vergadering van de dorpsraad is besloten dat hij niet zal aftreden. (Van onze correspondent). SAS VAN GENT Sas 70 hield een schilderwedstrijd voor de jeugd. De uitslag van deze schilderwedstrijd die in het kader stond van de Gentse week en waaraan 146 kinde ren deelnamen is als volgt: Leeftijd 4 en 5 jaar 1 Nou-d Marquinie 2 Patrick de Hant- setters 6 en 7 jaar: 1 Manon van Leemput, 2 Christ Jansen. 8 en 9 jaar: 1 Prank Radema ker, 2 Marjolein Sterenburg. 10 en 11 jaar: 1 Henk Noote- boom, 2 Ester de Roos. 12, 13 en 14 jaar: 1 Margreet Wil- lems, 2 Ingeborg Colpaert. De winkeliersvereniging Sas 70 heeft voor zaterdag en zondag nog enkele activiteiten op het programma staan. Zaterdag is er een demonstratie vliegen voor modelvliegtuigen op de Prinsenkade om 3 uur, 's mid dags en zondag is er een wed strijd ringrijden op de fiets voor de jeugd, op het Keizer Karelplein. Aanvang 2.00 uur. Speeltuin In Sluiskil zijn elf mensen bereid gevonden om de verantwoordelijkheid voor de speeltuin op hun schouders te nemen. Deze mensen willen ook de speel tuin een nieuw aanzien geven en om dat te kunnen bereiken hebben ze een beroep gedaan op de bevolking van Sluiskil. De heer en mevrouw Gelder land hebben de dagelijkse lei ding over de speeltuin en het bestuur bestaat uit de dames De Caluwe, Gelderland en De Witte en de heren Kips, Rie- mens, Bracke, Bauwens, Al- lonsius. Van Overveld, Vonk en Gelderland. Duivenvlucht De combi natie van Sas van Gent en Sluiskil hield een wedstrijd vanuit het Franse Compiègne. Hierin vlogen 615 jonge dui ven en 69 oude duiven De uitslag in de wedstrijd voor jonge duiven was a-ls volgt: 1 R. van de Berghe, 2 R. de Vos, 3 Fr. van Hoye, 4 en 6 J. de Puy, 5 Th van Zeele, 7 L. Coone 8 A. de Clerq, 9 B van de Berghe, 10 R. Cappaert. Uitslag in de wedstrijd voor oude duiven: 1, 3 en 6 M. Pielaet, 2, 4 en 10 B. van de Berghe, 5 en 7 P. de La-voir, 8 J. de Puy, 9 N. de Groff. Schieting Aan de schie ting, gehouden bij Dallinga, namen 68 schutters deel. De uitslagen: hoogvogel: A. Ivens uit IJzendijke, eerste zijvogel: A. de Waal uit Sluiskil, twee de zijvogel: C. Obrie uit Zand straat, meeste kleine vogels (drie stuks): L. Bonte uit De Vallke (B.) en M. Goethals uit Zandstraat. De volgende schie tingen worden gehouden tij dens de Sluiskilse kermis op 10 en 11 augustus. Val Doordat een man de Graafjansdijk overstak, kwam mevrouw N. van P., kamende uit de richting Sas van Gent met haar fiets ten val. Ze liep hierbij een lichte hersenschud ding op. Botsing Een vrachtauto bestuurd door M. N. uit Zegge en ee,i personenauto bestuurd door W. L. uit Goes zijn woensdagmiddag om kwart voor drie te Zaamslag met el kaar in botsing gekomen. Bei den kwamen uit de richting Terhole toen de personenauto stopte om linksaf te rijden en werd aangereden door de ach teropkomende vrachtwagen De personenauto werd zeer zwaar, de vrachtauto werd licht beschadigd. Schieting Vandaag houdt de Schuttersvereniging De Vlaanderen uit Sas van Gent een prijsschieting op de lig gende wip, in het beursge bouw De Vlaanderen te Sas van Gent. Aanvang zeven TF.RNEUZEN Vandaag komt de stuurgroep binnen stad Terneuzen voer de eerste keer bijeen. Hierin zijn diver se instanties vertegenwoordigd en een vertegenwoordiging van de binnenstadbevolking. Dit deelde de gemeentelijke voorlichtingsambtenaar, de heer J. C. Robesin, gisteren mede, naar aanleiding van de voorlichting over de Terncu zense binnenstad. Het ligt in de bedoeling om in het informatiecentrum (kel der gemeentehuis) een serie dia's te projecteren, waarbij ook dia's met een verklarende tekst. Deze laatste zijn nog niet helemaal gereed, maar de heer Robesin denkt er toch half augustus mee te kunnen beginnen. Op 2 juli werd de laatste van de zes bijeenkomsten over de binnenstad gehouden en in middels is er een stroom van sii-ggesties en opmerkingen binnengekomen, die nu op hun uitvoerbaarheid dbor de stuur groep zullen worden bekeken. Daarna zal de reeds beken-de procedure worden gevolgd. Belangrijk voor belanghebben de organisaties is dat de diase rie van de gemeente kan ge leend worden. Men stelt zich op de gemeente heel wat voor van de nieuwe wijze van voorlichting. ,.De belangstelling is over het algemeen zeer bevredi gend", zegt de heer Robesin hierover. Wij willen graag alle informatie naar dit centrum trekken (straks ook over het plan oud-Vlissingen te Hoek) want dat lijkt ons toch wel dc beste manier om de mensen zo volledig mogelijk in te lichten. Temeer omdat zij ook alles kunnen vragen over de finan ciële kanten van de zaak. Voetbal Het Climgese oar- navalscomité organiseerde op het gemeentelijk sportterrein voetbalwedstrijden voor de buurtschappen. In totaal na men zeven buurtschappen aan dit toernooi deel. Uiteindelijk werd de finale gespeeld tussen de Kerkstraat en de Beukelz- straat. Door middel van penal ty's moest de beslissing val len. De uitslag was: 1 de Kerk straat, 2 Beukelzstraat, 3 de Klinkerstraat, 4 de Kon. Julia- nasraat, 5 De Grens, 6 Het Zeegat, 7 het dorp. Tussen de wedstrijden door gaf de hondendressuurelub Saeftingen een demonstratie op het sportterrein. De vele belangstellenden genoten van de prestaties van de honden. Vooral werd het duidelijk om dat de heer C. Valcke via de microfoon nadere aanwijzin gen gaf, zodat de toeschouwers duidelijk konden zien wat er gebeurde en wat de hond moest doen. Mortiergranaat Gisteren werd op de glooiing van de haven te Walsoorden een on geveer 25 centimeter lange mortiergranaat gevonden, zeer waarschijnlijk een herinnering uit de laatste wereldoorlog. Het tuig werd in veiligheid gebracht en wordt door de op ruimingsdienst te Culemborg onschadelijk gemaakt. Verdovende middelen De rijkspolitie te Aardenburg heeft woensdag drie minderja rige jongens, die hun vakantie in West-Zeeuwsch-Vlaanderen doorbrengen, aangehouden, daar zij in het bezit waren van enkele grammen hasj. Na dat proces verbaal was opge maakt, werden eij vrijgela ten. CLINGE In Clinge werd bij gelegenheid van de drie daagse kermis een autorally gehouden, waaraan door De Vossenrijders werd meege werkt. Er werd in twee cate gorieën geredlen en wel één voor gevorderde rijders en één speciaal voor niet-gevorderde rijders. De deelname aan deze laatste categorie was zeer klein. De uitslag in categorie A was: 1 G. Strijdonk uit Sas van Gent; 2 O. Weemaes uit Sint-Jansteen; 3 J. Vinck uit St.-Jansteen; 4 H. Oitinck uit Scherpen-zeel; 5 J. Wolfert uit Axel; 6 J. Ferket uit Hulst; 7 F. der Weduwe uit Hulst; 8 G. Heye uit Clinge; 9 R. Maas uit Hulst; 10 W. Simet uit Koe wacht. De B-categorie bestond hoofdza kelijk uit puzzles. De uitslag was: 1 G. Moenis uit Clinge; 2 L. van Goeye uit Clinige; 3 Et. de Wit uit Clinige; 4 G. Dru- mont uit Clinge; 5 T. IJsebaert uit Zaamslag; 6 M. Maenhout uit Clinge; 7 A. Bogaert uit De Klinge; 8 K. Apeligmon uit Ciinge; 9 R. Verheyden uit Clinge; 10 J. Bracke uit Clin ge- Schade bij botsing Op het kruispunt Kanaalkade-Zuid- singel-Oranjestraat-Kinder- dijk botsten gisteren mevrouw A.C.B.. uit Hulst en de Turk A. uit het Belgische Lokeren men hun auto tegn elkaar. Het ongeluk gebeurde doordat de Turk geen voorrang ver leende. De auto's werden be schadigd, niemand raakte ge wond. ADVERTENTIE TERNEUZEN Tengevolge van een technische storing in onze fotozender, zijn wij van daag helaas niet in staat enige actuele gebeurtenissen in Zeeuwsch-Vlaanderen in beeld te tonen. Wij vertrouwen dat onze le zers ons voor dit ongerief willen verontschuldigen. REDACTIE Nagekomen familiebericht Hiermede geven wij kennis van het overlijden van de heer A. RAMONDT oprichter en oud-voorzitter vain de Stichting Ter Bevordering van het Landbouwkundig Onder zoek in Zeeuws-Vlaanderen. Zijn idealisme en doorzettingsvermogen zullen bij de Zeeuws-Vlaamse Landbouw in herinnering voortleven. Het Bestuur van de Stichting ter Bevordering van het Landbouwkundig Onderzoek in Zeeuws-Vlaanderen. V. de Feijter, voorzitter. J. A. Maris, secretaris. le wijziging Bestemmingsplan „Natuurgebieden". De burgemeester van Goes maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 der Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 26 juli 1974, gedurende één maand ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken, Oost- wal 31 te Goes) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp voor de le wijziging van het bestemmingsplan „Natuurge bieden", met bijbehorende plankaart, voorschriften en toe lichting. Gedurende bovengenoemd tijdvak kan een ieder tegen het ontwerp schriftelijk bezwaren indienen bij de gemeente raad. Goes, 25 juli 1974 De burgemeester voornoemd, drs. J. Dijkgraaf, loco. (Van onze duivonsportmede werker) TERNEUZEN De Con- coursbond Zuid-Beveland hield met 2480 jonge en 884 oude duiven een wedvlucht vanuit Beaumetz. Beide vluch ten werden gewonnen door een duif van P. van Os uit ïerseke. L. Koeman uit Scho- re werd eerste in een wed vlucht vanuit Ruffec waaraan door 269 oude duiven werd deelgenomen. Uitslagen: Beaumetz, jonge duiven (hoogste snelheid 1433,65 meter per minuut), 1 F! van Os, 2 P. Kuijper, Yer- seke; 3 M. de Nooijer, Goes; 4 G. Verbart, 's-Heerenhoek; 5 N. van Kleunen, Goes; 6 H. Beulens, Kwaid-endamme; 7 en 8 J. Buise, Lewedorp; 9 J. Paaiuwe, Kruiniragen; 10 G. va>n Strien, Wolphaartsdijk; 11 en 15 F. Voois, Goes; 12 Steenhard-Princen, Goes; 13 P. Butler, Biezelinge; 14 M. Hengstdijk, Kapelle. Oude duiven. 1 P. van Os, Yerseke (1489,97 meter per minuut), 2 W. Krijnse, Waar de; 3 C. Hermes, Lewedorp; 4 G. van Strien, Wolphaartsdijk; 5 J. van Hekken, Goes; 6 J. Lamain, Kloetinge; 7 Steen hard-Princen, Goes; 8 M. Hengstdijk, Kapelle; 9 C. Ver mast, 10 P. van Os, beiden uit Yerseke. Vanuit Ruffec: 1 L. Koeman, Sohore (1213,41 meter per mi nuut), 2 M. Eckhardt, Krui- ningen; 3 M. Pieterse, Wemel- dinge; 4 P. Jansen, Kwaden- damime; 5 J. van Hekken, Goes; 6 J. Venhaaigen, Goes; 7 C. Zeigers, Bdezelinige; 8 J. Le Conté, Goes; 9 D. Brouwer, Goes; 10 F. Vette, Hans- weert. Nederlandse Bond van Za terdagvliegers afdeling Zee land, wedvluchten vanuit St.- Ghislain. De Voorwaarts te Zaamslag-Veer met 330 jonge d-uiven (hoogste snelheid 840,9 meter per minuut), 1 P. Koop man, 2 3 en 8 Combinatie Visser-Lensen uit Axel, 4 J. Cappon, 5 J. Smallegange, 6, 7 en 9 mevrouw Wieland - de Zwart uit Axel; 10 W. de Put ter uit Axel. Eendracht Maakt Macht uit Terneuzen met 211 jonge dui ven: 1 J. Riemens, 798 meter per minuut; 2 A. van de Vel de, 3 en 6 A. Scheele, 4 P. Seheele, 5 D. Deurwaarder, 7 J. Dhaeze, 8 A. Meeuwsen, 9 Gebns. Zegers, 10 J. de Kra ker. De Reisduif te Breskens met 211 jonige dluiven: 1 en 2 J. de Krijger en zoon 785,75 meter per minuut; 3 en 9 R. Versae- vel, 4 A. de Poorter, 5 C. Klaasse, 6 A. Ribbe, 7 A. de Nooyer, 8 A. Jansen, 10 R. Simpelaar. Rayonuitslagen St.-Ghislain (6 juli). NBvZ, afdeling Zee land. Rayon A met 1233 jonge duiven; 1 J. Jumelet, Bruinis- se (1154,43 meter per mi nuut); 2 L. de Bruine, Nieu- werkerk; 3 en 4 H. van Noorden, Nieuwerkerk. 5 J. Folmer, Nieuwerkerk. Rayon B met 684 jonge dui ven; 1 2 en 5 D. Polderman (1219,96 meter per minuut), 3 en 4 G. Hoek, beiden te Oud- Vossemeer. Rayon C met 1375 jonge duiven. 1 P. Meertse (1141,06 meter per minuut), 2 A. de Ridder, beiden uit Arnemui- den; 3 D. van Iwaarden uit Middelburg; 4 C. A. de Ridder uit Arnemuiden; 5 J. Hinderks uit Middelburg. Rayon D met 924 jonge dui ven. 1 en 5 P. Schouwenaar uit Wemeldinge, 1187,02 meter per minuut; 2 J. de Fouw, 3 en 4 L. de Fouw, beiden uit Kortgene. Rayon E met 674 jonge duiven. 1 M. Mol, 1203,18 meter per minuut; 2 E Minnaard Jz, beiden uit Yer seke; 3 P. Hillebrand uit Ril land; 4 J. Neels, Yerseke; 5 C. Clement uit Krabbendijke. Rayon F met 192 jonige dui ven. 1 en 7 J. Bakker uit Zaamslag (1209,73 meter per minuut), 2 3 8 en 9 H. de Feijter uit Axel; 4 W. van Hoeve uit Terneuzen; 5 D Deurwaarder uit Othene; 6 H. de Feijter uit Axel; 10 J. de Kraker uit Terneuzen. Provinciale wedvlucht van uit Corbeil met 1593 oude dui ven. Uitslag: 1 J. Verwijs, Zierikzee (1262,54 meter per minuut); 2 M. Tazelaar, Tho- len; 3 A. Bouterse, Kortgene; 4 W. van de Ree, Goes; 5 A. Abee, Middelburg; 6 R. Ver- saevel, Breskens; 7 J. van de Vrede, Krabbendijke; 8 M. Speyer, 9 W. Burgers, beiden uit Oud-Vossemeer; 10 W, Versluys uit Kortgene. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Van dins dag 6 tot en met zaterdag 31 augustus wordt er in het Ter- neuzense gemeentemuseum (Burg. Geillstraat) een ten toonstelling gehouden onder de naam „poppenspul". Er zullen om. te zien zijn een poppenkast, poppen uit verschillende perioden en cul turen, decors, objecten, foto's, knipsels, plaatwerk enz. Op vrijdag 9 augustus worden door de heer en mevrouw v. d. Berg uit Hulst (De Kriekeput- te) twee voorstellingen gege ven om 14.30 uur vmor kinde ren tot 7 jaar en o-m 16.00 uur voor kinderen van 7 tot 10 jaar. De belangstelling voor de poppenkast en het poppsnspe" neemt weer toe. Dit betekent een herwaardering van dit be langrijke cultuurgoed, maar ook van de man die letterlijk en figuurlijk achter de scher men werkt. „Sommige pop penkastspelers zijn ware kun stenaars", zegt de heer Ch. Maas van de gemeentelijke „jeugdzaken". Zij maker, (vaak met heel veel smaak) zelf de poppen, verzinnen het verhaal en maken er soms zelf de muziek bij. De poppenspe ler van vandaag zet een heel oude traditie voort, die men in alle culturen tegenkomt. Het kinderlijke, geheimzin nige, religieuze, spannende en educatieve van een poppenspel boeit lang niet altijd alleen kinderen. Inbraak In de nacht van dinsdag op woensdag is inge broken bij de manufacturen- handel Hazan in het koopcen trum Groenendijk te Vlissin gen. De daders hebben een ruiit van twee bij tweeëneen- halve meter geforceerd, waar schijnlijk door met de auto hier tegen aan te rijden. Er werden tweehonderd kostuums voor een totale waarde van 40.000 gulden ontvreemd. De eigenaar is tegen inbraak ver zekerd. Aanrijding Woensdagmid dag had op het kruispunt Zuiddijkstraat - Korte Wol straat - Ridderstraat te Sluis een aanrijding plaats tussen de Sluist bromfietser, H. D. en p»n personenauto, bestuurd dooi D. uit Vlanerdinge (B.) Het ongeluk gebeurde ten gevolge van het geen voorrang verlenen door laatst genoemde. Er ontstond alleen materiële schade. BERGEN op zoom Luxor, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Roxy, 20.00 uur: De kan-oninen van Navarone 14 j. Binnenstad, braderie. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Anton van Meurs, Bergen op Zoom (t.m. 31 juli). Open ma. t.m. vrijd. van 8.30- 12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. burgh Oud Schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.). Open dag. van 10.00 tot 19.00 uur. Op zondag geslo ten. goes Grand, 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.m. 3 aug.). Museum voor Z. en N. Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. groede Kerkplein, 14.30 uur: Creati viteit georg. door SJC. iieille (bij Sluis) Streeklandbouwmuseum, overzicht landbouwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin. Bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-12.00 en 13.00-19.00 uur (tot 1 okto ber). HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel, 14.00 uur: Biljart en tafel-voet balwedstrijden. e. de Kort, 15.00 uur: Gaai- bolling. HULST Burgerzaal stadhuis, exposi tie Communicatie (t.m. aug.). Open ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.00 en 14.00-17.00 uur zat. van 15.00-17.00 uur. Boekhandel Van Geyt,; Steen straat 20, expositie oude kaar ten, etsen, gravures en kera miek (t.m. 31 aug.). koewacht K. van Boven, 15.00 uur Vakantieschietin-g. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Live and let die 14" j. Abdijgebouwen. 21.00 en 21.30 uur: Klank en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis". Stadhuis, vleeshal, expositie werken van de graficus M.O. Escher (t.m. 11 aug.). Open dag. van 10.00-17.00 uur, zond van 14.00-17.00 uur. Zeeuws Museum, Aibdij plein, expositie tekeningen van Bantzinger over de inundatie en droogma king van Walcheren (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. en zond. van 14.00- 17.00 uur, bovendien iedere maandag tot en met vrijdag om 15.00 uur filmvoorstelling van Broker. Dijkes van Turnhout en Terug naar het ei land van Charles van der Lin den. Rijksarchief, St. Pieter straat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zater dag van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug.). ROTTERDAM De Doelen (hal grote zaal) 13.00 uur: Tienertoer-poptoer Kayak. SAS VAN GENT Winkelcentrum, Gentse Week met braderie en nfwis- selende activiteiten (t.m. 28 juli). SCHOONDIJKE Schoolplein, 10.00 uur: Crea tiviteit georg. door SJC. SLUIS Raadskelder Stadhuis, expo sitie werken vain de Vlaamse kunstschilder Omer van Vos- selen uit Beveren-Waas (t.m. 2 aug.). Dagelijjks behalve vrijdags van 10.00-12.00 en 14.30-18.00 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, exposi tie schilderijen en beeldhouw werk van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept.). Open dagelijks van 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Museum, Burg. Geillstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam se munten (tal. 3 aug.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Man of the East 14 j. Ned. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zal. van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werk dagen van 10.00-17.00 uur zat. en zond. van 14.00-17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van 'n Oosten- rij tee kunstenaar (t.m. 17 sept.). ZIERIKZEE ■t Lange Uns, expositie „Droomwereld in water- en olieverven" van de Kloetingse kunstenaar Gerard Menke (t.m. 30 aug.). Open van 9.00- 12.00 en 13.30-18.00 uur. Op do. bovendien van 19.00-21.00 uur. Op zon- en ma. gesloten. Burgerweeshuis, expositie Beeldentuin en Kaleidoscoop (t.m. 2 aug.). Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-17.00 uur. ANTWERPEN Rubenshuis, 21.00 uur: „Les précie-uses ridicules" van Mo lière. Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 okt. Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, expositie „De Mens" waarin het verschijnsel mens in zijn totaliteit wordt voorgesteld (tot 31 aug.). Mu seum Vleeshuis, Vleeshouwer- straat B-2000, expositie „Ruc- kers" documenten en instru menten, geopend dag. van 10.00-17.00 uur. Op ma. geslo ten (tot 1 okt.). BRUGGE Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de nationa le Galerij in Praag (t.m. 20 okt.). TERNEUZEN De ge meenschapszaal van het be jaardentehuis „Soheldeoord" (Emmalaan, Terneuzen) was gisteren rijk versierd wegens het gouden huwelijksfeest van de heer en mevrouw J. de Feyter-Oppeneer. De heer De Feyter (77) ls, evenals zijn vrouw, geboren en getogen te Terneuzen. Hij werd geboren aan de Baandijk en werkte bij diver se „bazen", de laatste 16 jaar bij De Meijer. Mevrouw F. de Feyter-Oppeneer (72) werd in de Kerkhoflaan geboren. Zij werkte voor haar huwelijk bij de fam. Donze aan de Burg. Geillstr. Ook zij is nooit buiten Terneuzen geweest. Het echt paar heeft een (gehuwde) dochter en twee kleinkinde ren. Gistermorgen was er een samenzijn met alle bewoners van Scheldeoord en werd er door de directeur een felicita tietoespraak gehouden. Tevens werden diverse geschenken aangeboden. Het gemeentebe stuur zond een bloemstuk en een schriftelijke felicitatie en vanzelfsprekend kwamen er van vrienden en bekenden de nodige gelukwensen binnen. Het echtpaar De Feyter ver blijft nu ruim drie jaar in scheldeoord en heeft het er enorm naar de zin. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen)- HULST- teh™! 100-8030 CMijnenL 3751 '3 G0ES: KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17.00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600-22341 zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 urn-, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 3751 of 01150-6297 Midden- Zeeland 01100-4944. HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie- S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150 - 7020, privé tel. 01150- 5745; algemeen re dacteur Zeeland: A. F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4 Middelburg, tel. 01180 - 7764, privé tel. 01180 - 7438; redacteur Midden-Zeeland: drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 8030, privé Zuidvtietstraat 53. Goes, tel. 01100 - 8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé tel 01150- 4866; redacteur W.Z.-Vlaanderen- R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel. 01170 - 3370; sportredactie Zeeland: T. Koomen tel. 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155 - 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel 01150 -6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5