RESUI.TAAT VAN LOTING Enith Brigitha erg snel op de 100 meter AJAX-MANAGER HANS KRAAY „EEN BEETJE MERKWAARDIG" ïoekow alleen aan de leiding PONSTEEN GRIJPT TITEL OP DE ACHTERVOLGING Manager Ipswich Town: psychologisch voordeel' KUIPER WINT INOBBICHT VOëST LINZ „GELUKKIG EN VEREERD'! NOTTEN NAAR DATA EC- toernooien dhaar ommissie hard tan het werk Stoke-Ajax mogelijk op andere datum Spanjaarden revonmst Woensdag 24 juli 1974 iQe, et-mc-inieije. /oor haar. Vieste, liesje. KAS 10 JAAR ZUNDERf I PARAMARIBO (ANP) e leden van de koninkrijk"' I unmissie, die de onafbanke-1 jkheid van Suriname moetei I oorbereiden. spannen zich tut I ;t uiterste in om op WI laar te zijn voor de plenaire I ergadering die gepland is vu I sn tot twaalf oktober in M I aag. Toen vang Jaar de Sur!' I aamse minister-pi esider.t I enk Arron de datum voor I lafhankeliijkheid vaststel®! een januari 1976 wist le-1 ereen dat de tijd krap jn. Hoe krap blii.jkt nu. I genda's voor de diverse co®' I ussies die het voorbereide™51 erk moeten doen zijn vas ,eld. De eerste januari vul 6 is haalbaar, maar de óndslieden mogen dan f aig verliezen. BARCELONA (AP) Een I rijgdraad te Barcelona isteren tegen twee jongcm en een totaal geëist van 11 aar gevangenisstraf. gen de 26-jarige Oriol I ugranyes luidde 60 en I egen de 19-jarige buis r I lobet 21 jaar. Zij werden beschuldigd va» oof, verzet tegen de poh'u® et behoren tot de on rondse anarchistische M liento Iberico de Libera ons Llobet zat al een 6«*° enisetraf uit van 30 jaar at hij, in 1973. ook was ordeeld wegens het P_ an daden van terreur. Jk met hem had de J latalaanse anarchist oal - 'uig Antieh terechtgesi lie werd ter dood vei'Oor n. oo 1 maart van dit eëxecuteerd. l.'ii jUSjftö1 3 GENEVE (REUTER) De loting voor de eerste ron de van het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen is als volgt: vrijge steld Bayern Munehen iWDLD) (titelhouder) en 1 pr: Magdenburg (ODLD). Eevski-Spartak Sofia (Burg) Ujpest Dosza (Hong), IF Keflavik (Us) - Hajduk Split (Joeg'' Feyenoord (\jed) - Coleraine Belfast (N-Ier), Ararat Erewan (Sov- Un) - Viking Stavanger (No) Hvidovre Kopenhagen (Den') - Rtrch Chorzow (Po), Celtic Glasgow (Schot) - Olympiakos Piraeus (Griek), Saint Etienne (Fra) - Spor- tin» Lissabon (Port), Leeds United (Eng) - FC Zurich (Zwi), Slovan Bratislawa (Tsj- Anderlecht (Belg), FC La Valetta (Malta HJK Helsinki (Fin) Omonia Nicosia (Cyprus) - Cork Cel tic (Ier), Universitatea Crai ova (Roem) - Atvidaberg FF (Zwe), Jeunesse d' Esch (Lux)'- Fenerbahce Istanbul (Turk), CF Barcelona (Spa) - Vöst Linz (Oost)- De loting van de eerste ronde voor het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars is als volgt: PSV (Ned) - Ards Linfield (Ij ler), Dynamo Kiev (Sov-Un) - CSKA Sofia of Etar Tirno- vo (Buig), Gwardia War schau (Po) - AC Bologna (It), FC Liverpool (Eng) - Strömsgodset Drammen (No) Paok Saloniki (Griek) - Ro de Ster Belgrado (Joeg), Benfica Lissabon (Port) - IF Vanlose (Den), Ferencvaros Boedapest (Hang) - Cardiff City (Wales), Real Madrid (Spa) - Frem Reykjavik (IJs), Waregem (Bel) - Au stria Wien (Oost), Hambur ger SV of Eintraeht Frank fort (W-Dld) - AS Monaco (Fra), Bursaspor (Turk) - Finn Harps (Ier), Dundee United (Schot) - Jiul Petro- seni (Roem), Avenir Beggen (Lux) - Paralimni (Cyprus), FF Malmoe (Zwe) - FC Sion (Zwi), Sliema Wanderers (Malta) - Reipas Lathi (Fin), Slavia Praag (Tsj) - Carl Zeiss Jena (O-Dld). De loting voor de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cup is als volgt: FC Köln (W-Dld) - Kokkolar PV (Fin), Eintraoht Frank fort of Hamburger SV (W-Dld) - Bocheminag Du blin (Ier), Derby Couty (Eng) - Servette Geneve (Zwi), Ipswich Town (Eng) - FC Twente (Ned), Stoke City (Eng) - Ajax (Ned), Rapid Wien (Oost) - Aris Saloniki (Griek), Wacker Innsbruck (Oost) - Borussia Mönchengladbach (W-Dld). Sturn Graz (Oost) - FC Ant werp (Belg), Lokomoti\ Plovdiv (Buig) - Raba Vanas Ëto Gyoer (Hong), Etar Tir- novo of CSKA Sofia (Buig) - Intemazionale Milan (It). Pezoposicos Larnaca (Cy prus) - Dukla Praag (Tsj). Freja Randers (Den) - Dy- nam. Dresden (O-Dld), BK Kopenhagen (Den) - Atletieo Madrid (Spa), FC Dundee (Schot) - RWD Molenbeek Belg). Real Sociedad (Spa) - Banik Ostrava (Tsj), FC Nantes (Fra) - Legia War schau (Po), Olympique Lyon (Fra) - Red Boys Differdan- ge (Lux), Panathiaikos Athene (Griek) - Grasshop pers Zürich (Zwi), FC Valur (IJs) - FC Portadown (N- Ier), Juventus Turijn (It) - FC Vorwarts Frankfort am Oder (O-Dld), SC Napoli (It) - Videoton SC Szekesfe- hervar (Hong), AC Torino (It) - Fortuna Dusseldorp (W-Dld), Rosenborg Trond- neim (No) - FC Hibernian (Schot), IK Start Kristian- sand (No) - Djiurgardens IF Stockholm (Zwe), FC Am sterdam (Ned) - Hibernians FC (Malta), Gornik Zabrze (Po) - Partizan Belgrado (Joeg), Vitoria Setubal (Port) - Real Zaragoza (Spa), FC Porto (Port) vVolverhampton Wanderers (Env), Steagul Rosu Brasov (Roem) - Besiktas Istanbul (Turk), Oesters Vaexjoe IF (Zwe) - Dynamo Moskou (Sov-Un), Boluspor Bolu (Turk) - Dinamo Boekarest (Roem), Velez Mostar (Joeg) Spartak Moskou (Sov- Un). UTRECHT (ANF) Snel ler dan Don Fraser en Shane Gould. Dat is sinds dinsdag Enith Brigitha. Het 19-jarige Amsterdamse zwemstertje kwam naar Utrecht met een beste tijd van 58.53 op de vrije slag achter haar naam. In twee races haalde zij daar hij- na een seconde af. Eerst 's morgens in de series 58.27, daarna 's avonds in de finale van het damesnummer 57,68. Van de grote marge, die haar scheiden van het wereldrecord van de Oostduitse Kornelia Ender is nog slechts 0,17 se conden over. De omgeving was meer on dersteboven van het glans nummer van de vierde dag op de Nederlandse kampioen- DEN HAAG (ANP) Zowel Feyenoord als PSV hebben in respectievelijk het toer nooi om de Europacup voor landskampioc nen en voor bekerwinnaars tegen Noord Ierse clubs geloot. Feyenoord tegen Colera ne en PSV tegen Ards. Wie aan Noord-Ierland (Ulster) denkt kan niet om de onzekere en gevaarlijke po litieke situatie ter plaatse heen. De voorz itter van Coleraine, Jack Doherty, zegt hier over: „Ik zie geen reden waarom Feyeno ord niet hier naar toe zou komen. Er kun nen ook geen bezwaren zijn van de zjjde van de Uefa, lijkt me. Het zou in ieder geval erg jammer zijn als dat wel zo was. want het is voor ons hijzonder aantrekke lijk dat een uitstekend bekend staande club als Feyenoord op ons veld komt spelen." Feyenoordtrainer Coerver was gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. PSV, dat momenteel in Zweden in een trainingskamp verblijft,, was eveneens niet bereikbaar. ,Een beetje merkwaardig", vond Hans Kraay, de manager van Ajax, de loting van de eerste ronde van de Europese beker toernooien. „Niet wat betreft onze tegenstander Sto ke City, maar wel dat Ajax en Twente in de eerste ronde al sterke Engelse clubs treffen. Dat betekent dat na de eerste wedstrijden al twee Europese topelubs uit het toernooi zijn". Kraay vond het voor Ajax plezierig dat eerst moet wor den uit gespeeld en hij meen de dat Stoke niet alleen een moeilijke, maar ook een voor het publiek aantrekkelijke te genstander zou zijn. „Stel je voor dat je Hiburnians loot, dan ben je zeker van je winst, maar wat heb je dan aan je publiek te bieden. Bij Stake zullen ze nu ook wel zeggen een moeilijke ploeg geloot te hebben maar dergelijke eliubs kom je toch eens tegen als je het toernooi wilt winnen. Prettig is dat wij niet ver weg behoeven te gaan. Lange reizen zijn niet alleen verve lend in verband met het rei zen zelf, maar vooral door de verstoring van je trainingsop- bouw". Hans Kraay werd niet bo venmatig bezig gehouden door het resultaat van de loting van de Europese bekertoernooien, hij concentreerde zich meer op de voorbereiding van het tota le pakket wedstrijden dat staat te komen. „Ajax is niet" vertelde hij "in de positie dat wij de ene wedstrijd belang rijker kunnen vinden dan de andere". „Tegen een club van Malta heeft Amsterdam niets te win nen", vond Pim van der Meent, de trainer die met zijn club debuteert in het grote internationale voetbal. „Ik had liever een echte tegenstander gehad, een Duitse club of AC Milan bijvoorbeeld. Dan kun je zeggen we hebben wat be reikt als je er door komt. Nu echter sta je voor het feit dat je niet mag verliezen. In het geval van een goede tegen stander was het sportte ahnisch en financieel veel interessan ter geweest". Van der Meent had, in tegen- IJMUIDEN (ANP) Na zeven randen heeft de Rus Toekow alleen de leiding in de srootmeestergroep van het IBM-tocrnooi. Hij versloeg, met zwart Velimirovic. Die zette een koningsaanval ietwat te licht gestut op, kreeg een telle counter in het centrum te verwerken en moest daarna materiaal verliezen. Dat hij tot slot blunderde deed aan de afloop weinig afbreuk meer. Toekmakow, die al eens de tweede in het toernooi om het kampioenschap van zijn schaakland is geweest, heeft opnieuw in zijn toch wel op merkelijke stijl gewonnen. Het Valt telkenmale moeilijk te vertellen wat hij heeft ge daan, doch evenzovele keren ''oen zijn opponenten het fout. jn een soort actieve soliditeit Hst toch wel de kracht van deze jonge Russische crack. De mede-koplopers van gis teren Jansa-Ivikow remiseer den onderling terwijl Hans Ree, die toen ook in het voor de gelid marcheerde, het punt met Geiler deelde. Overigens beeft Ree een licht overwicht gehad. Wat Gelier betreft: het j"a9 zijn zevende puntendeling ÏL successie, zowel in enig ttj.vl-ioernooi als voor hem Persoonlijk een wat zonderling record. Lombardy, de Amerikaanse Priester-schaker, verloor als gevolg van onzeker midden- Se' tegen de Oostduitser «•naak Aanvankelijk leek de •jmerikaan wel op initiatief te willen koersen, maar enkele en 'ater prefereerde hij defensief spel. Knaak oeea het rechtlijnig en steeg twee punten, uiteraard nog "eheden de verwachtingen. ee( boeiend was Timman- '«onko, een diuel waarin de W'tspeler gedurig de leiding .„1 waarin hij zelfs een toren- spe. met pluspion ver- en toen wat weemoedig remise moest besluiten. ij b'eek, dat de slotstand ntiek was aan een eindspel e<» Russisch kampioen - ap, dat na analyse - enmin te winnen bleek. Bel de spelers kenden die„histori- sohe" stand vam haver tot gort. Ribli-kaplan, ook al een puntendeling, nadat de witspe- ler een licht voordeel had la ten vervluchtigen. Desondanks lijkt het dat de voorzichtige speeltrant van de Hongaar goed zal zijn voor een der acht prijzen. Die lopen af van f 4.000,-tot f 1.000,-. Planinc-Larageweg vroeg eveneens vijf uur. Het ver moeden bestaat, dat de Neder lander het beter heeft kunnen doen. doch een sluitend bewijs was (nog) niet te leveren. Technisch genoegen valt nog te beleven bij het toreneindspel Donner-Csom. Amusant in dit duel was, dat de Hongaar tweemaal in tijdnood kwam, daar Donner opmerkelijk snel speelde. Thans is er een toren eindspel op het bord geko men, waarop de goegemeente niet gerust is. De verlieskan- sen liggen namelijk aan Don- ners kant. Als het noodlot on ze grootmeester zou treffen staat hij wel heel triest op de gedeelde voorlaatste plaats, anders wordt hij voorlopig nr. 14, evenmin een luxe-loka- tle. De uitslagen van de zevenoe ronde Grootmeestergroep: Timman (Ned.) - Sosonko (Ned.) Va >/2; Jansa (Tsj.) - Ivkov (Jsl.) Vzy2; Planinc (Jsl.) - Lange- weg (Ned.) VzVz; Velimjro- vlc (Zsl.) - Takmakov (S.U.) 01Ree (Ned.) - Geiler (S.U.) y2; Lombardy (U. S.A.) - Knaak (DDR.) 0—1; Ribli (Honig.) - Kaplan (U. S.A.) 'Ay2; Donner (Ned.) - Scorn (Hong.) afgebr. Uit de 6e ronde: Gelder (S.U.) - Velimirovic (Jsl.) Vi-%. Stand na 7 ronden: 1. Toe- makov 5y2; 2.-4. Ivkov, Jansa, Ree 5; 5. Ribli 4; 6. Geiler 3y2; 7. Velimirovic 3 pl. 1 afgebr.; 8.-12. Lombardy, Tim- man, Langeweg, Sosonko, Pla ninc 3; 13. Csam 2V2 pl. 1 afgebr.; 14. Donner 2 pl. 1 afgebr.: 15 Knaak 2; 16, Ka- plan D/2 pl- 1 afgebr. stelling tot de loting lisver eerst uit gespeeld. „Ik weet wel dat je dan het risico loopt da.t je thuis voor weinig pu bliek speelt, maar dat moet je dam in de volgende ronde maar weer goed zien te maken". Amsterdams trainer zal ver moedelijk naar Malta gaan om zich te oriënteren. Hij zal ui teraard vooraf ook proberen zoveel mogelijk inlichtingen te krijgen over een soort voetbal waarvan hij nog helemaal niets weet. „Ik ken die jon gens helemaal niet. Mij is al leen bekend dat zij vermoede lijk meer internationale erva ring zullen hebben dan wij. Clubs van Malta spelen ten slotte al jaren Europees voet bal. Zweden heeft het od Mal ta in zijn laatste wedstrijd uit de voorronde voor het wereld kampioenschap daar tamelijk moeilijk gehad. Wij moeten fcr voor zorgen dat wij hen in ieder geval niet onderschatten. Voor Amsterdam, een club in opbouw is het gewoon nodig dat wij de eerste ronde door komen". „Ongelooflijk dat we weer Ipswich moesten treffen" was de reactie van Kick van der Vall toen hij hoorde wie de eerste tegenstander was van FC Twente in het toernooi om de UEFA-oup. „Het is zo'n beetje de sterkste ploeg die we konden treffen. Ga maar na, als je als vierde eindigt in de Engelse competitie dan wil dat toch echt wel wat zeggen. Het is een klein voordeeltje dat we de ploeg hebben leren kennen, maar het zal ver schrikkelijk zwaar worden". Zijn clabmakker Theo Pahl- platz sprak eveneens van eer zwaar karwei. „Maar toen ge loof ik dat beide teams even veel kans hebben een ronde verder te komen. Vorige keei hadden de Engelsen het mees te geluk, waarom zouden wij dat nu niet kunnen hebben? Overigerts zijn de meeste Twentenaren oefenmeester Spitz Kohn incluis met va kantie. Eddy Achterberg zit momenteel zelfs vast op het eiland Rhodos in verband met de politieke situatie ronq Cy prus. Op maandag 29 juli gaat FC Twente in trainingskamp in de Westduitse plaats Gross Reken. Van 8 tot 12 augustus neemt men deel aan een inter nationaal toernooi in Spanje. schappen den Enith zelf. Ze incasseerde lachend de com plimentjes over haar nieuwe graagroene, hel oplichtende zwempak en stelde met de Amsterdamse tongval, die zij m vier jaar verblijf in Neder land heeft aangeleerd, vast dat het redelijk was gegaan. Bondscoach Bert Sitters was al even laconiek in zijn vast stelling dat Enith nu de kin derziektes te boven is: slecht starten, slecht keren en derge lijke beginnersfouten, allemaal het gevolg van haar tamelijk late komst vanuit Curacao naar Nederland. „Je hoeft nu tenminste niet langer staan te bibberen bij elke start", aldus de bondscoach. „Technisch is zij nu ongeveer op het peil van de meisjes in de leeftijds groep onder 14 jaar. Het kan dus nog beter". Trainster Wil Storm glunderde: „Dit hebben we heel graag gewild. De 100 meter vrije slag is nog altijd iets heel bijzonders. Als ie mand Kornelia Ender in Rome kan bedreigen is het Enith wel". De verbluffende progressie in bet zwemmen van Enith Brigitha ze is nu met af stand de tweede zwemster ter wereld, nummer drie de Oost duitse Angela Franke liigt bij na een seconde achter is tot stand gekomen zonider extra strapatsen bij de training. Enith wenkt gewoon bij de informatie van een incassobu reau, heeft een vriendje en zwemt tussen de middag in het binnen- en 's avonds in het buitenbad. Niet meer den acht a tien kilometer per dag. „Meer zou ze niet willen", al dus Wil Stonm. „Zij moet er plezier in houden, anders heeft het geen zin". Mike van de Vijver behaalde het brons op de 100 meter vrije slag jongens vanaf 18 jaar. De voornaamste uitslagen: Finale 100 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1. An- nelies Maas (De Rijn) 1.00.99, 2. Linda Faber (VZC Ritm.) 1.01,30, 3. Kari Ran (Zian Vi tesse) 1.03,52, 4. Johanna Wij- nands (VZC Ritm.) 1.03,57, 5. Berder Kamsfra (DZPG) 1.03,66. Finale 100 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1. Ada Pors (VZC Vlaardiragen) 1.01.05, 2. Corianne Heijmans (Zeester Prinsen) 1.02,21, 3, Lea v-an FöLen (Des) 1.03,90, 4. Inge Meijer (Esca) 1.03,98. Finale 100 meter vrije slag dame®: 1. Enith Brigitha (Het IJ) 57,68 (nieuw Nederlands record)), 2. Verinoca Stel (PSV) 1.00,58, 3. Anke Rijn- ders (AZPC) 1.00,87. 4. Ati Radersma (DSZ) 1.02,20, 5. Kansje Geijssen (ADHZ) 1.03,17, 6. Yvonne van der Heijst (VZC Vlaai-dingen) 1.03,48 7. Tineke Wolthuis (GZPC) 1.03,52, 8. Anneke Er adus (De Ham) 1.03,97. 0 Fi/a president Joao Havelange van Brazilië, HEF A-president Artemio Franchi van Italië, Lucien Scmidlin, lid van de Zwitserse voetbalbondsraad en secretaris-generaal Hans Benger- ter van de UEFA tijdens de gisteren gehouden loting voor de Europese bekertoernooien. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Herman Ponsteen heeft gisteren op de baan van het Olympisch Sta dion de nationale titel achter volging voor amateurs voor zich opgeëist, In de finale versloeg hij Peter Nieuwenhuis met ruim verschil. Bij de achtervol ging dames realiseerde Keetie van Oosten-Hage de beste tijd. Zij ontmoet in de halve finales Mini Nieuwenliui-Brinkhof. De uitslag van de finale ama teurs sprint was bij het ter perse gaan van deze editie nog niet bekend. De uitslagen zijn: Achtervolging amateur, halve finales: eerste rit: 1. Peter Nieuwenhuis 5.08.38 over de 4000 meter: 2. Frits Schür IPSWICH (ANP) De eerste reactie van de manager van Ipswich Town, Bobby Robson, na het vernemen van het resultaat Van de loting voor de eerste ronde van het UEFA-cuptoernooi was: „Het zal heel moeilijk worden, inaar wij schijnen nu eenmaal altijd lastige tegenstanders te moeten treffen. In dit stadium had ik liever een wat makke lijker club gehad. Maar wij kunnen tegen FC Twente in ieder geval met een niet te onderschatten psychologisch voordeel beginnen want we wonnen vorig seizoen Immer:' tweemaal van die club". Stoke City, de club van de legendarische Stanley Mat thews en Gordon Banks, heeft nauwelijks internationale ei varirig. De club speelde een Keer eerder mee voor de UE FA-cup in 1972-1973. Men werd toen in de eerste ronde door FC Kaiserslautern ge wipt. Thuis wonnen ze met 31, maar uit verloor ze met i)o. Het afgelopen seizoen is Stoke City op de vijfde plaats geëindigd in de Engelse eerste divisie met 46 punten uit 42 wedstrijden. De beste jaren waren 1946-1947 en 1935-1936 toen men op de vierde plaats eindigde. In het Engelse be- Kertoernooi eindigde Stoke-Ci- ty in 1899, 1971 en 1972 in de halve finale. Stoke City heeft een stadion In Stoke dat plaats biedt aan 50.500 toescnouwers. Trainer van de club is Tony Wadding- ton. De sterkste spelers van net elftal zijn de vroegere West Ham speler Geoff Hursi, die ln de finale van de we reldbeker in 1966 tussen Enge land en West-Duitsland drie- doelpunten maakte, de inter national Mike Pejic en Alan Hudson die vorig jaar is over genomen van Chelsea voor bij na anderhalf miljoen gulden. Trainer Waddington vindt Hudson de beste spitsspeler in net huidige Engelse voetbal. 5.14,72. Tweede rit: 1. Herman Ponsteen 5.05,96; 2. Gerrie van Gerven 5.10,22. Sprint amateurs, halve finales: eerste halve finale: Rini Langkruis wint in twee rit ten van Ben Ten Tije (12,6 en 12,2 seconden over de laatste 200 meter). Tweede halve finale: Ton Raay- makers wint in drie ritten van Lou Veldt (Veldt wint eerste rit in 13,4 sec., Raay- makers de tweede rit in 11,9 en de derde rit in 12,5 sec.). Kwartfinales achtervolging da mes (tussen haakjes de tijden uit de kwalificaties): Eerste rit: Keetje van Oosten (4.07,46) 4.17,50, Trijntje Fop- ma (4.32.05) 4.28,97. Tweede rit: Willy Kwantes (4.13.53) 4,12,11.. Truus van der Plaat (4.28,09) 4.24.72. Derde rit: Mini Nieuwenhuis (4.16,98) 4.18,57., Anne Rie- mersma (4.28,04) 4.32,55). Vierde rit: (lorrie Fridsma (4.20,23) 4.21,45., Gre Donker (4.27,04) 4.28,04. Paring halve finales voor woensdag: Kwantes Fridsma en Van Oosten Nieuwenhuis. TENNIS Ilie Nastase speelt het volgend seizoen niet voor de WCT. De 28-j.arige Roemeen heeft aangekondigd dat hij met ingang van 1975 minder toernooien zal spelen. Nastase is van mening dat hii zich de laatste anderhalf jaar te veel heeft ingespannen. In 1972 bereikte hij de Wimble- don-fïnale en begin 1973 won hij de internationale kampi oenschappen van Frankrijk en Italië. Dit seizoen verloor hij zijn titels- Keetie van Oosten-Hage: beste tijd. (Van onze sportredactie) OBBICHT Hennie Kuiper heeft dinsdag de profronde „Het wonder" van Obbicht ge wonnen. Hij legde de 120 kilo meter in 2 uur, 52 minuten en 25 seconden af. Reeds na 25 kilometer maakten negen renners zich ZÜRICH (ANP) De UE FA heeft Stoke City verzocht de eerste wedstrijd tegen Ajax op een andere datum dan de vastgestelde 18 sep tember te spelen. Eeh soortge lijk verzoek richtte de UEFA tot Olympique Lyon voor het duel tegen Red Boys. De wed strijden Dundee FC - RWD Vlolenbeek, Juventus Vorwarts Frankfort, Steagul Rosu Brasov - Besiktas Istan- boel en Velez Mostar - Spar tak Moskou werden omgezet zodat de als tweede genoemde club eerst thuis zal spelen. los van het peloton. Op het moment dat deze kopgroep op 40 kilometer van het einde weer werd opgeslokt door de massa, reden drie renners van het groepje opnieuw weg. Dat waren Hennie Kuiper. Nidi den Hertog en Wim Keileners. Late. voegde Gerard Vianen zich nog bij dit drietal. Met de finish bijna in zicht reed Hen nie Kuiper zich los van de2e kopgroep. De uitslag is: 1 Hennie Kui per 2.52,25 uur; 2 Gerard Via nen op 5 seconden: 3 Nidi den Hertog z.t.; 4 Wim Keileners z.t.; 5 Kees Bal op 20 secon den; 6 René Pijnen z.t.: 7 Harm Ottenbros: 8 Ger Ha- rings z.t.; 9 Frans Verbeek (België) z.t.; 10 Roy Schuiten z.t. Finale 100 meter vrije stag jongens onder 18 jaar: 1. Edziy de Wit (Zian Vitesse) 56,05, 2. Albert Boonstra (NZC *2!)' 56,59, 3. Mike van de Vijver (Surae) 57,56. 100 meter vrije slag heren: 1. Herman van Lienden (HPC) 55,77. 2. Ruud Beele (Zian Vitesse) 56,49, 3. Hans Elzerman (Zian Vitesse) 56,85, 4. Frans Kr:ger (Het IJ) 56.89, 5. Karim Ressang (HPC) 56,98. LINZ (ANP) Func tionarissen van de Oos tenrijkse landskampioen Voëst Linz hebben dins dag verklaard „gelukkig en vereerd" te zijn roet het feit dat hun club in de eerste ronde van het Europacuptoernooi voor landskampioenen uit komt tegen het team van de Nederlandse super sterren Johan Cruyff en Johan Neeskens de FC Barcelona. De voorzitter van de Oostenrijkse voetbal bond, dr. Heinz Geroe, die de loting in Züricih bijwoonde, feliciteerde Voëst met wat hij noemde „de grootste lo ting". Voëst voorzitter Hans Rinner zei dat „het werkelijk een buiten- kand was om een van de beste teams ter wereld naar Linz te kunnen ha len". Hij voegde eraan toe dat zijn ploeg „niet kansloos" was, maar wel door iedereen als „een outsider" voordt be schouwd. i AMSTERDAM (ANP) Ajax, dat zich het komend zoen tevreden moet steil met wedstrijden voor de UE-| FA-cup, is nog steeds bezig met de aanvulling van zijn spelersgroep. Onlangs is eéh gesprek gevoerd met FC Twente-speler René Notten. Hans Kraay is niet zo geluk kig met de situatie: „Het is eigenlijk een onbevredigende situatie. Op dit moment had wat je spelerskern betreft al helemaal klaar moeten rijn. Daarover Is geen twijfel mo gelijk". Met slechte negen man Is Ajax maandag aan de training begonnen. De overige selec tiespelers die vier weken ln West-Duitsland moesten door brengen, zullen zioh 29 juli mekten. Trainer Haarms hiero ver: „De jongens, met uitzon dering van Geels en Schrij vers weten wat hen te wadi ten staat als zij zich melden. Zij zorgen er dus wel voor mee te kunnen met de ande ren als er hier moet worden begonnen. Het is echt niet no dig schema's mee te geven voor de vakantie", DEN HAAG (ANP) De speeldata van de drie toer nooien om de Europese voet balbeker voor het seizoen 1974-1975 zijn: Eerste ronde: 18 september en 2 oktober; tweede ronde: 23 oktober en 6 november; derde ronde: (alleen UEFA- cup) 27 november en 11 de cember; kwartfinales: 5 en 19 maart; halve finales: 9 en 23 april; finale UEFA-cup: 7 en 31 mei; finale Europa cup H (bekerwinnaars): 14 mei; fi nale Europa cup I (landskam pioenen 28 mei. VOETBAL: De Surinaamse voetbalbond legt op het ogen blik de laatste hand aan een eindrapport over beroepsvoet bal in Suriname. Een voorlopi ge conclusie is al in Paramari bo bekend geworden. Er zijn „redelijke mogelijkheden" voor het invoeren van semi- professionalisme. Het volledig# beroepsvoetbal lijkt voorlopig voor Suriname geen haalbare kaart-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9