Jeugdvakantieweek 1974 gaat derde dag in T BEJAARDENBONDEN BLIJVEN IN ACTIE Vóór september geen beraad over opvolger Van Aartsen Meer gebruik maken van klederdracht „SLUITINGSUUR HORECA KAN VANDALISME OPROEPEN" Grote tijdsverschillen bij aankomst duiven door het onbestendige weer Wat 1 de ook n V I GEDEPUT Senator pleit voor bewoners van Waasland Telegram over behoud ziekenhuis Hulst naar Kamer en minister VOORZITTER STREEKCENTRUM: stad streek Graauw Kloosterzande Iets warmer Vri(d«g 19 joli 1974 i(Van een onzer verslaggevers) HULST - GRAAUW - CLINGE De werkgroep Jeugdvakantieweek 1974 heeft er een tweede succesvolle dag activiteiten opzitten. Nadat woensdag in Hulst werd ge start met een sportoehtend in Den Dullaert en een rallymid dag in alle kernen, waaraan in totaal honderdtachtig leerlin gen van de basisscholen deel namen, werd gisterochtend in Graauw een zeskamp gehou den en 's middags in Hulst eu Cllnge een opdrachtenvoet- tocht. De voettocht in Hulst trok tachtig kinderen naar Den Dullaert. Een dag eerder wa ren het er zeventig. Was de jeugd van Clinge woensdag nog niet zo actief (er schreven toen slechts vier kinderen in voor de fietsenrally) gisteren tekenden maar 1 lefst vijfen dertig „speurders" in voor de opdrachtemtocht. Ook in Graauw was de op komst donderdagochtend bo ven verwachting. De zeskamp telde tweeëndertig deelne mers. Woensdag daarentegen, hadden slechts neigen Graauw- Se kinderen zin om aan de fietsenrally mee te doen. De leden van de werkgroep die vanaf het moment dat zij het initiatief voor het houden van een jeugdvakantieweek namen, praktisch dag en nacht in touw waren om de jeugd van zeven tot twaalf jaar in groot Hulst een zo sportief en origineel mogelijke speelweek te bezorgen, zien hun inzet al duidelijk beloond. De stijging van het deelnemertal werd gisteren met gepaste maar „voorzichtige" vreugde be groet. De week is immers nog niet afgelopen en veel hangt af van de weersomstandighe den. Werkgroeplid Eddy Ver- mandel: „Als het de hele ver dere week regent, en alle acti viteiten binnen moeten plaats vinden, dan wordt het te duur. Woensdag moest aan Den Dul laert zestig gulden huur wor den betaald. Als het een week regent dan kost dat aan huur zes- tot zevenhonderd gulden. Dat moet allemaal betaald worden van de tweeëntwintig honderd gulden gemeentegja- rantiesubsidie. Wij rekenen er als werkgroep wel op, dat als het budget met een paar hon derd gulden wordt overschre den, die gemeente toch bij past". De werkgroep heeft zich niet uitsluitend toegelegd op de kunst met weinig, zelfs heel weinig middelen, veel tot stand te brengen, zij toont zich duidelijk meester in het uitvinden van originele spelen. Volgens de berichten hebben de kinderen bijzonder veel plezier beleefd aan de op- drachtentocht Vandaag (vrijdag) is 's och tends de jeugd van Heikant aan de beurt en vanmiddag kunnen de kinderen terecht in Hulst en Sint-Jansteen. In Hulst houdt men een rebus quiz (buiten of binnen) en in Sint-Jansteen wordt een op drachtenrally gehouden. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE De afdelingen van alle bejaardenbonden in Groot-Hulst en Hontenisse zullen een gezamenlijk tele gram aan staatssecretaris Hendriks van Volksgezondheid sturen, waarin de verontrusting wordt uitgesproken over de mogeljjke toekomstige sluiting van het St.-Liduinaziekenh uis in Hulst. Tevens is besloten aan alle fractieleiders van de Tweede Kamer een afschrift van het telegram te sturen. De fractieleiders krijgen hun telegram thuis in verband met de vakantie. Het initiatief voor deze actie, werd gisteren geno men tijdens een bijeenkomst in de Boerenleenbank van Terhole, waar bestuursleden van de bejaardenbonden en besturen van diverse maat schappelijke en sociale or ganisaties naar toe waren gekomen op uitnodiging van de bejaardenbond Hulst en de stichting „Open Bejaar- denwerk". „Er hangt ons boven het hoofd, dat het Hulster zieken huis straks een tweederangs verpleeghuis wordt". aldus pastoor Mangnus uit Nieuw Namen, die als lid van de werkgroep „Behoud Zieken huis" de aanwezigen nogmaals (Van onze Haagse redactie. DEN HAAG Vóór september zal het kabinet zich in geen geval gaan beraden over de opvolging van de com missaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. Dat heeft de waarnemend voorzitter van de ministerraad, mi nister De Gaay Fortman, gisteren na afloop van het kabi netsberaad meegedeeld. Het geldt trouwens ook voor de beide andere op handen zijnde belangrijke vacatures: com missaris der koningin in Drente en burgemeester van Rot terdam. De benoeming van een nieu we commissaris in Zeeland wordt een politieke strijd waarbij het zal gaan om de vraag of hier opnieuw een an ti-revolutionair benoemd moet worden dan wel een socia list. De PvdA vindt, dat zij wat belangrijke bestuursposten be treft, onderbedeeld is. De jongste verkiezingsoverwin ningen zouden het rechtvaar digen, dat de PvdA (die nu Noord- en Zuid-Holland „heeft")'1 ook Zeeland opeist, evenals Drente, waar nu geen officieel partijlid de commis- sariszetel bezet (overigens stemt mr. Gaarlandt wèl od de PvdA). Volgens welingelichte bron is de PvdA-kandidaat voor Zeeland drs. M. C. Verburg, thans Eerste-Kamerlid en di recteur van het ETI voor Zee land. In AR-kring circuleren afwisselend de namen van oud-premier mr. B. W. Bies heuvel en de huidige fractie leider in de Tweede Kamer, mr. W. Aantjes. wees op de ernst van de zaak. „We moeten proberen de staatssecretaris en de fractie leiders zoveel mogelijk te overtuigen. Als dit mislukt, dan slaan we onherroepelijk op de grote trom, dan komt er een harde actie". Aldus de pastoor, die weinig moeite had met zijn gehoor. Alle aanwezi gen waren het ten aanzien van de ziekenhuiskwestie roerend met elkaar eens. De bijeenkomst onder voor zitterschap van de heer C. van der Walle, voorzitter van de bejaardenbond Hulst, was be legd om samen met de aanwe zige organisaties te kijken wat er na de eerder gehouden in formatiebijeenkomsten voor de bevolking van de kernen en de daaruit voortvloeiende handtekeningenactie nog meer kon worden gedaan om Den Haag duidelijk te maken dat het ziekenhuis als volwaardig -ziekenhuis, naast de zieken huizen van Terneuzen en Oostburg moet blijven functio neren. Een voorstel van de heer Van der Walle om protesttele grammen door alle bejaarden bonden te laten sturen, werd als zodanig door de aanwezi gen niet zinvol geacht. Tele grammen waarin de verontrus ting wordt uitgesproken, daar entegen wel. „Wij hebben nog niets te protesteren, want er is nog niets beslist", aldus pas toor Mangnus, die eerder uit leg gaf over de toegezegde streekvisite van de staatsse cretaris, na de vakantie. „Als hij komt dan is het misschien gewenst om in be perkte kring met hem van man tot man te praten. Ik voel niet voor een openbare verga dering, dan kan hij lang niet zo veel zeggen. Misschien kan hij eerst op een etentje ge trakteerd worden. Eerst moet geprobeerd worden bij hem entree te krijgen", zo stelde de heer Manignus voor. De aanwezige bestuursleden van de bejaardenbonden, de stichting Open Bejaardenwerk, de stichting Gemeenschaps- werk Hulst, het maatschappe lijk werk en de werkgroep „Behoud Ziekenhuis", waren het er over eens dat afwach ten hoe het beleid van de staatssecretaris ten aanzien van de Zeeuwsch-Vlaamse zie kenhuisproblematiek in een besluit wordt omgezet, weinig oplevert. Er werd gisteren ge kozen voor duidelijke voort zetting van actie. Het plan van het ziekenhuisbestuur van Terneuzen om een centraal ziekenhuis te stichten met meer dan driehonderd bedden, waardoor de ziekenhuizen van Hulst en Oostburg op grond van de ministeriële richtlijnen automatisch zouden moeten sluiten of tenminste devalue ren tof een soort van EHBO- posten op niveau, werd door de ruim veertig aanwezigen, niet geslikt. Schieting Aan de vakantie- schieting, gehouden in de zaal bjj P. de Caluwe, naimen vijf enveertig schutters deel. De uitslag was als volgt: hoge vo gel, A. Roels, Graauw. Eerste zijvogel, C. Mahu, Hulst. Tweede zijvogel, V. de Vos, Hulst. Het grootste aantal was voor P. Boenne uit Hulst met een totaal van vier stuks. Schieting Aan de vakantie- schieting in de zaal bij J. de Waal. namen dertig schutters deel. De uitslag was: hoge vo gel en eerste zijvogel voor E. de Maat uit Ossenisse. Tweede zijvogel, H. Wauters, Beveren (Be.gië). Het grootste aantal, vier stuks, was voor J. de Waal en P. Sijnesal, beiden uit Kloosterzande. 0 De heer Dieleman geeft zelf het voorbeeld. (Van onze correspondent) AXEL „Het is toch eigenlijk jammer, dat we in deze streek, die zo rijk is aan klederdrachten, niet vaker van die klederdrachten gebruik maken. Het gebeurt zo dikwijls dat de mensen tijdens een braderie of fcestmarkt fantasiekleding dragen, maar het is toch veel leuker om dan de kleding van de eigen streek te gebruiken". Dit zei de heer W. S. A Dieleman uit Axel, voorzitter van de stichting Streekeentrum tijdens de Zeeuwsch-Vlaamse manifesaties, die op het ogenblik in Koksijde (België) worden gehouden. De heer Dieleman zou best die oude klederdrachten weer in de belangstelling willen plaatsen. „Al wil dat natuur lijk niet zeggen, dat we plotsklaps weer helemaal naar die kle ding terug zouden moeten", aldus de heer Dieleman. „Maar de Axelse klederdracht getuigt b.v. van een binding met de plaats Axel. De winkeliers en de marktkooplui zouden bij een bijzondere gebeurtenis die kleding kunnen dragen. Ik denk hierbij aan de Expo en de komende bevrijdingsfeesten. Als dat een succes zou worden, zouden we dat ook gedurende een aantal zaterdagen kunnen doen". De heer Dieleman stelt zich voor, dat een aantal rasechte Axelaars wel bereid zou zijn de klederdrachten, of onderdelen daarvan uit te lenen. Al is het alleen maar als patroon. „Want zoiets moet toch ook na te maken zijn", zei de heer Dieleman. „Het geeft heus niet of het niet 100 procent origineel is, want dat is die middeleeuwse kleding, of Wienerkleding' die vaak wordt gebruikt, ook niet. Het gaat erom, sfeer te kweken. Er is wel eens over dit onderwerp gesproken", besloot de heer Dieleman, „maar het komt helaas nog niet goed van de grond. Als we het doen, moet het ook vrij collectief gebeuren". (Van een onzer verslaggevers) HULST „Ik zit met angst en beven te wachten op ,.1 gaat gebeuren. Daarom willen wij alle Hulster raadslede g soonlijk aanschrijven en hen duidelijk maken waarom het j tingsuur voor de horeca niet opnieuw moet worden ingen. Ik kan me trouwens niet voorstellen dat de raad op 3) jt z'n totaliteit het voorstel van B. en W. goedkeurt. Ik denk 4 raadsleden daar te slim voor zijn" Aldus de heer, M. Versprille, voorzitter van ae horecabond Groot Hulst. Hij is van me ning dat een slutingsuur grote gevolgen heeft niet alleen voor een aantal ondernemers maar (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL De Belgische senator M. van der Aa uit Beveren heeft tijdens de on langs gehouden openbare de batten over de begroting van openbare werken felle kritiek geuit op de houding van de Belgische regering inzake de wijze waarop de onteigende bewoners van de linker Schel- deoever worden behandeld. „De toestand is daar zo ern stig en voor sommige ontei genden zelfs tragisch, dat hierover niet genoeg gespro ken kan worden", aldus de senator. Hij schetste een beeld van de duizenden mensen die, gedwongen door de oprukken de industrie, woning of bedrijf moeten verlaten. Meer dan zesduizend hectare vruchtbare landbouwgrond wordt op de linkeroever aan de industriali satie opgeofferd. De heer Van der Aa ver weet de regering veel te wei nig belangstelling voor de be geleiding van de getroffenen. Hii stelde bondig dat de be woners van het Waasland mis schien wel begrijpen dat een tol moet worden betaald aan de zogenaamde „vooruitgang" maar er niet kunnen inkomen dat de staat wel miljarden franken uit wenst te geven voor de industrievestigingen en niet de enkele benodigde honderden miljoenen franken voor de vervangende huisves ting van de onteigenden en de individuele sociale begelei ding. Boos toonde de senator zich over het feit dat de regering nog niets gedaan heeft aan de beloofde verbetering van de wee Antwerpen - Kemzeke, waar in het afgelopen jaar tientallen dodelijke ongevallen plaatsvonden. „De kosten van verbetering vormen slechts een miniem gedeelte van de vele miljarden franken die no dig zijn om de linkeroever uit te bouwen". De heer Van der Aa wees op de gevaarlijke transporten van chemische en bijzonder explosieve grond stoffen, die dagelijks door de nog dicht bewoonde dorpskom van Kallo komen. ook voor de middenstanc 1 Hulst, die minder klauter 1 buitenaf zal krijgen 1 avondcafé's en bars dicht gaan en Hulst da, net als vroeger in een stad verandert". „Als i sen buiten gezet worden,1 komen ze niet meer terug"! heer Versprille voorspelt f noop ellende ais de zwicht voor de klachten enkele tientallen beuJ van de binnenstad, die bijl gemeentebestuur kliaf over lawaai in de vroege 1. rond drie bars. De kiatl hadden het B. en W.-i tot gevolg. „Als het sluitj uur wordt ingevoerd, dan er koppen vallen, vee! i zijn op de nacht aangewi met name de bars Ik kil diverse noodkreten gei het is werkelijk gend". aldus de bond: ter. Hij ziet in de herinwt van het sluitingsuur geen lossing voor het probleem! de lawaaioverlast. „De i sing ligt in een strakker! leid ook van de politie gemeente kan als het nod ingrijpen en vanaf een t de tijd de muziekvergm intrekken. Dat is roei 1 ker. Ook heeft de politjl een persoonlijk gesprek f mij verklaard, meer medi) king te willen verlenen, een beter toezicht belooH". De heer Versprille erkennen dat er in de bii| stad een probleem maar. zo zegt hij, „het ed zit diep en dat kan toch I van de ene op de andertj worden uitgebannen. fci moet er op stel en spronjl besluit worden genomen!" willen wachttijd". Een vermoedelijk van een vroeg sluiting» vandalisme en straatrel y| klanten van de horeca i maal tegelijk de strant I worden geschopt. „Ik beul ker bang voor vardal;!! aldus de heer Versprille. Hij noemt op wie er f peerd wordt door het slnh uur Behalve de horeend nemers en de middens! wor 1 ook de bevolking peed en zou de herinvM van de maatregel, volgens!) discriminatie van de tekenen. „Ze scheren alle) geren over één kaïn. ten sledhts enkelingen moeilijlj den veroorzaken". De voorzitter van de honl bond Groot Hulst koestert) de hoop dat de gemeentes hot B. en W.-voorstel zich neer zal leggen. „OoiJ burgemeester is er tegen. Hij ziet ook dat de) zal doodbloeden als het stel wordt aangenomen", Amsterdam, geslaagd voo:l doctoraal examen (d-2), neeskunde, Yvo A.H. FassJ uit Hulst. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De maand juli is in de duivensport een topmaand voor wat het aantal wedvluchten betreft. De jonge duiven worden in massa ingezet en ook voor de oude duiven zijn er tal van vluchten. Zo kwamen de zaterdag vliegers op 12 en 13 juli volop aan hun trekken bij drie wedvluchten. Voor vrijdag 12 juli stond de fondvlucht van uit Ruffec op het programma De duiven werden 's mor gens om 5.40 uur aan het lucht ruim toevertrouwd en het. on bestendige weer deed zijn in vloed gelden op het verloop van deze ruim 650 kilometer lange fondvlucht. Er waren dan ook weer grote verschillen in aankomst met als gevolg dat in vele plaatsen de prijzen lang open stonden, terwijl heel wat duiven diezelfde dag hun hok niet meer bereikten. Nog moeilijker hadden de duiven het die zaterdag deelnamen aan de wedvlucht vanuit het Franse St.-Quentin. Met name de jonge duiven hebben uren lang gedoold in deze toch maar 170 kilometer lange vlucht. Gelost om 9.50 uur met regen en een westelijke wind bereikte in Breskens de eerste prijswinnende duif zijn hok om 13.17 uur, de laatste prijs winnende duif pas om 16.36 uur. In concours waren in Breskens 236 jonge duiven, prijzen per drietal. Een duide lijk bewijs hoe slecht het ging. Dit alles echter valt in het niet als we de uitslag uit diezelfde plaats bezien van de oude duiven. Winnaar werd een duif van J. Versprille, geklokt om 12.26 uur daarmee een snelheid no terend van 1112.61 meter per minuut. Tweede werd een duif van E. Pieters die, slechts tot ee snelheid kwam van 729.36 m. per minuut, 1 uur en 12 minuten later geklokt dan de winnaar. Bijna drie uur later werd de achtste prijs pas ver diend! 3 en 6 werd C. Klaasse, 4 A. Ribbe, 5 L. Basting, 7 J. de Krijger en zoon, 8 J. Ver sprille. Uitslag jonge duiven. 1 A. de Nooyer, snelheid eerste duif 838.69 mpm, 2 J. van de Lijke. 3 A. de Poorter, 4 en 9 J. de Krijger en zoon, 5 C. Klaasse, 6 en 10 F. Scheele, 7 E. Pieters, 8 H. Sohauttet. Bij de postduivenvereniging De Voorwaarts in Zaamslag Veer vlogen vanuit St.-Quen- tin 330 jonge duiven, hoogste snelheid 1091.5 mpm. 1, 2 en 3 J. de Visser uit Axel, 3 D. de Jonge, 4 Bareman-De Blaaij, 6 H. de Feijter, 7 C. van Boven beiden uit Axel, 8 J. Buijze, 9 P. Koopman, 10 G. Koekkoek uit Axel. Met 95 oude duiven. 1 7 en 9 H. de Feijter uit Axel (1162.8 mpm), 2 en 8 H. Scheele, 3 en 5 D. de Jonge, 4 en 10 F. Scheele, 6 Combinatie Harms-Goossen uit Axel. Eendracht Maakt Macht uit Terneuzen met 222 jonge diui- ven. 1 Gebroeders Zegers (928.- mpm), 2 J. Riemens, 3 en 10 P. van de Peijl, 4 A. Meeuwsen, 5 en 6 D. Deur waarder, 7 en 9 P. Scheele, 8 W. van Hoeve. Oude duiven. I, 2 en 8 A. Scheele (1038.- mpm), 3 4 en 7 Gebroeders Zegers, 5 A. Verduyn, 6 en 10 D. Deurwaarder, 9 A. Meeuw sen. Wedvluchten vanuit Ruf fec: De Voorwaarts te Za amslag - Veer met 38 oude duiven, hoogste snelheid 1057,- mpm. 1 H. Scheele, 2 5 6 en 10 W. de Putter uit Axel, 3 en 7 Chr. Cornelissen, 4 H de Feij ter, 8 en 9 mevrouw Woeland- De Zwart, beiden uit Axel. Eendracht Maakt Macht te Terneuzen met 31 oude dui ven. Snelheid eerste prijswin nende duif 1075.,- mpm, 14 5 9 et. 10 W. Rouw. 2 3 en 7 Gebrs Zegers, 6 D. Deurwaar der, 8 P. Scheele. De Reisduif te Breskens met 35 oude duiven. I en 9 C. Klaasse (1013.15 mpm), 2 en 6 A. de Poorter, 3 en 8 J de Smirit en zoon, 4 en 10 F. Scheele, 5 J. van de Lijke, 7 R. Versaevel. De kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen-Walcheren hield met een deelname van 1476 jonge duiven een kringvlucht vanuit Dourdan. De uitslag hiervan was als volgt: 1 Th. de Poorter uit Oostburg. Hoog ste snelheid 1181.97 meter per minuut. 2 A. Duinindk en zoon uit Cadzand. 3 H. Dellaert uit IJzendijke, 4 J van Gijs, 5 J. van Grol, 6 C. van Opdurp allen uit Breskens, 7 C. de Waele uit Hoofdplaat, 8 en 10 A. van Peenen en zoon uit Souburg, 9 Gebroeders Dobbe- laere uit Biervliet, 11 P. Plad- det uit Biervliet, 12 L. Scheele uit Groede, 13 J. van Belzen uit Middelburg, 14 Ch. de Looze uit Breskens, 15 A. Ver sluis uit Biervliet. De eerste extraprijs en de eerste hoofdprijs werden ge wonnen door Th. de Poorter. De beide eerste series (aange duid en onaangeduid) en de eerste ploegenprijs gingen naar J. van Gijs. Het concours sloot op een snelheid van 1031 - mpm. Uitslag van de kringvlucht met een deelname van 915 ou de duiven. Snelheid van de eerste prijswinnende duif 1201.18 mpm. 1 en 3 C. de Putter en zoon uit IJzendijke. 2 J. Rottier ui' Vliissingen, 4 J. v„ de Plasse uit Cadzand, 5 R. Blomme en Co uit Bier vliet, 6 Ko de Meester uit Breskens, 7 G. Dusarduijn uit Groede, 8 J. Kools uit Cad zand, 9 C. van Opdurp uit Breskens, 10 Van de Linde-Du Puy uit Biervliet, 11 A. Engels uit Driewegen, 12 O. Marteijn uit Sluis, 13 A. Duininck en zoon uit Cadzand, 14 Ritico- Zeegers uit Breskens, 15 A Duininck en zoon. Uitslagen wedvluchten van uit Beaumetz van zondag 14 juli. Combinatie Sas van Gent- Sluiskil met een deelname van 527 jonge duiven: 1 en 5 B. van de Berghe, snelheid van de eerste prijswinnende duif 1418,14 meter per minuut, 2 en 4 F. van Hoye, 3 R. Cap- paert, 6 F. de Beule, 7 en 10 A. de Klerck, 8 J. du Puy, 9 0. Obrie. Met 75 oude duiven. 1, 5 en 7 M. Pielaet (1483,94 mpm), 2 en 3 B. van de Ber ghe, 4 P. de Lavoin 6 M. de Grof, 8 G. Snelders, 9 J. du Puy, 10 Th. van Zeele. Met Moed Vooruit te Bosch- kapelle met 82 oude duiven. 1 Jan de Klerck, 2 en 7 D. Dobbelaar, 3.4 en 10 L. Lauret, 5 8 en 9 P. van Doorn uit Zaamslag, 6 Th. Lambert. Met 208 jonge duiven. 1 E Pieters. 2 Th. Lambert, 3 en 9 T van Schalck. 4 Th. van Vileber- ghen, 5 Jos de Klerck. 6 Jan de Klerck, 7 Fr. Dobbelaar uit Zaamslag, 8 J. Cappendijk, 10 J. Wauters. Combinatie Axel - Stoppel dijk met 491 jonge duiven Hoogste snelheid 1436.5 mpm. 1 4 en 5 M. Klaassen, 2 8 en 9 F. Serrarens, 3 E. van Ecke. 6 en 7 A. Verheijden. 10 Th. de Pn rtor. Met 61 oude duiven. T en 9 G. Serrarens (1474,3 mpm). 2 en 6 P. Zandstra, 3 7 en 8 J. Wentzler, 4 en 5 G. KooVVoek, 10 A Arens. De Getrouwe Duif te Cad zand met 237 jonge duiven. 1| van Laere, 7 Ch. de Klerck, 8i J. Lagasse (1449,71 mpm), 2 I. Perrey, 3 M. Provoo, 4 A. Vasseur en zoon, 5 I. de Neef, 6 A. Duininck en zoon, 7 W. Goossen, 8 A. de Putter en zoon, 9 J. van de Plasse, 10 W. van Akker. Met 58 oude dui ven. 1 en 5 J. van de Plasse. (1486.45 mpm), 2 en 3 A. de Putter en zoon, 4 en 9 A Duininck en zoon, 6 W Goos sen, 7 J. de Mey, 8 en 10 J. Kools. De Smalle Duif te Terhole met 122 jonge duiven. 1 2 8 en 10 Combinatie Klaeysen-Von Hout (1346.- mpm), 3 J. Plad- det, 4 J. Lippens, 5 6 en 9 A. den Hamer, 7 A. Engels. Met 31 oude duiven. 1 2 en 3 B. va.. de Sl'ikke (1372.- mpm), 4 A. Jansen, 5 en 8 A. den Hamer, 6 en 9 A. Engels, 7 J. Lippens, 10 C. Babijn. Bij de postduivenvereniging Nieuw Namen te Koewacht waren in de wedvlucht vanuit het Franse Beaumetz 720 jon ge duiven in concours. Win naar werd een duif van C. de Bock met een snelheid van 1126.- meter per minuut 2 en 10 R. van Hijfte, 3 A. Yse- baeri 4 en 6 J de Bruiin 5 L. Belart, 7 Gebroeders Rom- bout 8 R. de La Ruelle, 10 A va" Wuwland. De leden van de postduiven verenigingen De Reisduif te Graauw en de Postduif te Lnmswaarde hadden voor deze Beaumetzvlueht 320 jonge dui ven ingekorfd. Uitslag: 1 en 3 P. van Dalen (1376.20 mpm), 2 Alph. Maas 4 D. Moortha- mer, 5 H. van Campen, 6 J. Alb. de Koster, 9 J. van Sik kelerus, 10 Gebroeders De Koster. Volharding te Westdorpe met 315 jonge duiven, hoogste snelheid 1384.26 mpm. 1 R van Acker, 2 en 4 E. Adam. 3 en '1 W. Verhaegen en zoon, 5 A. Romboet, 6 Pr. de Bock, 8 Pr. Vervaet, 9 R. Gijsel, 10 F. Baecke. Met 154 oude duiven 1 A. van Acker (1449.19 mpm), 2 Gebr. Audenaerd, 3 en 10 W. Verhaegen en zoon, 4 E Baecke, 5 R. Goethals. 6 E de Smet, 7 en 9 F. Baecke, 8 A. de Krijger. De Postduif te Heikant met 421 jonge duiven, hoogste snelheid 1494.73 mpm. 1 en 9 R. Danckaert, 2 A. Beaurain, 3 H. van Himschoten, 4 L. Thuy, 5 Ed. Van Goethem, 6 P. Bol- sens, 7 J. Letens, 8 J. Lam- brecht. 10 A. Pieters. Nog Sneller te Breskens met 488 jonge duiven. 1 M. Ver sprille, 1473.- mpm. 2 D. Mookhoek. 3 en 4 J. Wisse, 5 J. Jacobs. 6 J Faas-De Ruijs- scher, 7 Ch. de Looze, 8 J. Quaars-V., 9 I. de Jonge-M. i0 Job. Reynhout Met 98 oude duiven. 1 Ch. de Looze (1486.- mpm), 2 J. van de Broeoke. 3 Gebrs Pijeke, -4 G. van Drie, 5 J Jacobs, 56 en 7 J. Note- bt.ert, 8 en 10 Ritico-Zeegers, 9 I. van Grol. De Bonte Duif te Aarden- burg in samenwerking met De Grensvliegers te Eede met 375 jonge duiven, hoogste en-' id 1409.7 mpm. 1 A Bu!is«i A. Reinders, 3 O. van Quo <:1- berghe, 4 en 5 H. Lampo, 6 W. Standaert en zoon, 7 E aert, 8 M. de Smet, 9 Co» natie Klerck-V erbeeke, Breijaert. Met een deelrJ van 97 oude duiven. J E Windt, (1484,8 mpm). van Queckelberghe, 3 0. Queckv berghe, 4 E Bij»' 5 eu 7 WStandaert en z<* K. de Vlerek, 8 en 9 quit, 10 M. de Jaeger. Eerste de Beste te dijke met 1891 jonge dui» en 6 J. Buijze, 1404 - mr P. de Hullu, 3 en 5 Kto Taillie. 4 G. Gernaert, 'i' J. Temmerman, 8 en Postma. Met 63 oude duit® S. Huigh (1450- mpm). Dobbelaere 3 4 en 7 K"'® Taillie. 5 en 10 P. de H»1J| S. Taillie, 8 G. de Wevet. Postma. Strijd in Vrede te 0» met 271 jonge duiven. 1 Ekkebus (1438.49 mpm). 8 L. van der Wege. 3 Jf'B de Wege. 4 en 9 Dezutk'M zoon, 5 en 7 A. Merre)8arM Blaakman. 10 L. Scheelt 49 oude duiven, 1 2 5 en Merre-laar. 3 Ch. Ras.4. 10 Jan van der Wege. Maas. 9 G Dusarduijn Gz- Recht voor Allen te met 256 jonge duiven, snelheid 1432- mpm. 1 e: van de Bussehe. 2 J. b31' M. Baert, 4 en 5 J. CoPF J. de Meijer. 8 H. CopPH C van de Walle, 19 Meijer. Met 38 oude du'1^ en 6 P. Goossen (1424.-r 2 en 4 A. Tas, 3 Th. de 5 J. var de Wege. 6 J- 8 J vai de Lijke, 9 X 10 H r is. "f pɧ V. rü beetd van een verregende va Muiten wachtten op de strekdai ~ddm verschalk*, ïri-uehten haas Vooruitzichten voor zaterdag opgesteld door net op donderdag om 18.00! L^3 zonnig en overwegend Iets hogere temperatu- [Weersv oor uitrichten in cij- Prs gemiddeld over Neder- [Voor zaterdag: aantal uren o tot 13, min. temp.: om- JL'i. ,1" graden, max. temp: ^nstreeks 19 graden, kans op; *22 ,)?ge Per'°de van min- fd uur: 95 procent, kans "n geheel droog etmaal: i procent. ip001^ /,Hu4aK: aantal uren 3 tot 11, min- temp: om- E1"3»1611. max. temp: ^Jistrceks 20 graden, kans op ,2ge Periode van min- i 12 uur: 90 procent, kans i een geheel droog etmaal- proeent. J Konstanz 435 (,pl. 2), Rhein- 294 (Pi, U) straats- 5 f Elittersdorf lLuP' 5)' Maxau 491 (-5), lochmgen 133 (onv), Mann- f.lfi! ("14)' Steinbach 129 Mainz 316 (-8). Bineen I-O), Kaub 235 (-1), Trier «.li 2' K°Wenz 239 (-4), «uien 214 (pl. 12). Ruhrort Wden. ^bith 981 ("7)' Pan" n waense Kop 948 (-7). Nijme- 1 I81.,(-2). lJsselkop 861 (- 1 »evc„? IJsse1 388 'onv), I N t-3Hi26« (pI' 41 Morisin 15) iu Borgharen 3344 (- P BeUe18 1088 (onv). Grave ll

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2