an der Stoel aar Teheran arijs acht Euro-top nog d. zijn. 7RANSE MINISTER BIJ VAN DER STOEL IN DEN HAAG: 'ianist Jacques Ichutte overleden (Reageerbuisbaby's Brand bij Oxirane chemie Nederland Anderhalf jaar voor rechercheur wegens corruptie Jonge moordenaar krijgt 594 jaar (O.Z.) MINISTRATIEVE eind dit iaar mogelijk (vrl.) I Boos raadslid verlaat raadzaal BEVOLKING IN BOTLEK AAN RAMP ONTSNAPT Duizend autoradio's gestolen UITSLAG ONDERZOEK BUSONGELUK IN FINLAND Consumentenbond vraagt zendtijd Verscherpt toezicht van politie op Sociale Dienst in Den Haag binnenland buitenland OVERHEMDEN nu slechts 12,50 15,- 20,1 s Jongenstruien, T-shirts, Polo's Jacks, Broeken nu 7,- 10,- 12,5 15,- 20,-1 de Gevangenen in Washington geven zich over De kernproeven Europa-Arabië Mirage De EEG Onderzoek naar doodschieten van Amerikanen in Vietnam Veel tips over dode Japanner Japanse minister van financiën afgetreden Japanse verdacht van wurging pasgeboren babv Nieuwe Belgische ambassadeur in Nederland AANDEEL IN ZEKER 26 SEXMOORDEN IN TEXAS oensdag 17 juli 1974 TRICOT OA OVERHEMDEN 5RNEÜZEN nEN HAAG (ANP) Direct na de ontmoeting met zijn Franse bteenoot Jean Sauvagnargues is minister mr. Max van der btoel gisteren van Ypenburg naar Teheran vertrokken voor een Kerkbezoek van twee dagen. Vrijdag keert de Nederlandse be windsman via Ankara naar Nederland terug. Het werkbezoek moet gezien worden als „een stap vooruit in de trekkingen tussen Nederland en Iran". Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken acht het niet uitgesloten iat de Sjah minister Van der Stoel zal ontvangen. i De betrekkingen tussen Nederland en Iran zijn half maart ver slechterd De Iraanse ambassadeur in Nederland, Abbas Farzane- tan is toén met zijn gehele staf naar Teheran teruggeroepen. Het [ebèurde na demonstraties tegen de regering in Teheran door Perzische studenten, die daarbij tot het ambassadeterrein door dongen. Ook was men in Iran ontevreden over de berechting «n deze studenten. Een woordvoerder van de regering in Teheran stelde eind naart dat de ambassadeur en zijn staf „niet veilig" waren in jen Haag. Hij beschuldigde de Nederlandse regering er ook van dat te weinig maatregelen waren genomen om de ambassadeur te beschermen en de bezetters van de ambassade op behoorlijke fcijze te straffen. Vrijdag vertrekt minister Van der Stoel uit Teheran. Hij zal L tijdens een kort verblijf in Ankara, een onderhoud hebben net de Turkse premier. 0 YPENBURG Minister Van der Stoel (l.) was gistermorgen op het vliegveld Ypenburg aan wezig om zijn Franse ambtgenoot van Buitenlandse Zaken, min. Sauvagnargues, af te halen. Na een kort maar intensief overleg reisde de Franse minister later in de middag weer af richting Pa rijs. Onze minister van Buitenlandse Zaken vertrok toen naar Teheran voor een werkbezoek van twee dagen. ar, in het bezit van mavo-diplons| ing. Kien: goed salaris volgens de c.a. g op het jaarsalaris, goede social elding van persoonlijke gegeven en gericht aan de direktie van 1 10, Terneuzen, Postbus 98. Jacques Schutte- !e hoogte van elt u prijs op jlant Leiden, s. Maar waar rt't kort DE NVSH gaat een kort ge lig aanspannen tegen de aat der Nederlanden. Via de Ichter hoopt de vereniging daan te krijgen, dat de «rheid zich in de toekomst i het algemeen zal onthouden v»ii inmenging in de hulpver lening door abortusklinie ken. ET Spaanse staatshoofd ge- aal Franco heeft gisteren let het ziekenhuis verlaten pis vorige week onder voor noud was bericht, omdat in In residentie, het voormalige htslot El Pardo bij Madrid, dische apparatuur moet |rden geplaatst voor zijn na- landeling. Franco werd lim een week gelegen opge ien wegens een aderontsta- Mhi het rechterbeen. 'I Harderwijk is gisteren een gewapende overval gepleegd het postagentschap, geves- ■gd in een sigarenwinkel aan Nassaulaan. De buit be- lagt ongeveer drieduizend llden |Vn Ethiopische minister van Tfensie, generaal Abyie Ab- Tje- is door het leger gear ceerd. Volgens de Ethiopi- 4tic radio heeft de minister *h vrijwillig overgegeven. Weraa! Abyie Abbebe is de i™' minister van de rege- ™g-Makonnen die werd gear- •teerd terwijl hij nog in pctie is. HILVERSUM (ANP) De pianist Jacques Schutte is gis teren op 66-jarige leeftijd in Hilversum overleden. Schutte kreeg grote bekendheid met het pianoduo dat hij met An- dré de Raaff bijna 25 jaar (van 1941 tot 1965) heeft ge vormd. Ook is hij bekend als pia nist van de dagelijkse och tendgymnastiek, welk werk hij ook na zijn pensionering in juni van het vorige jaar als pianist in algemene dienst van de NOS voortzette. Schutte werd op 17 mei 1908 in Amsterdam geboren. Na een half jaar verhuisde hij naar Kampen, waar hij op 12- jarige leeftijd pianoles kreeg van Chris Hengeveld, de vader van Gerard Hengeveld. Reeds op 17-jiarige leeftijd begeleid de hij koren en muziekvereni gingen. Verder was hij tien jaar verbonden aan het gezel schap Doeke Stuurop in Kam pen. Hij studeerde drie jaar lang aan het Amsterdams con servatorium bij de bekende pianopedagoog Ulfert Schulz. Hij was verbonden aan amusementsorkesten in bin nen- en buitenland, onder meer aan het orkest van Jan Cordiu- wener, Cor Steyn en Paul Godwin. DEN HAAG (ANP) Wanneer de regeringen van de negen landen het er over eens zijn dan kan eind november, begin december een Europese topconferentie worden ge houden. Dit zei de Franse minister van buitenlandse zaken Jean Sauvagnargues gistermiddag op een persconferentie in Den Haag, na afloop van ruim vier uur durende bespre kingen met zijn Nederlandse ambtgenoot mr Max van der Stoel. WASHINGTON (RTR) - De twee gevangenen die zich sinds vorige week donderdag in het gebouw van de federale rechtbank in Washington ha- den verschanst, hebben zich gisteren aan de politie overge geven, nadat zij de verzeke ring hadden gekregen dat zij niet naar een psychiatrische inrichting zouden worden ge bracht. Kort voordat zij zich overgaven hadden de twee mannen een mislukte poging gedaan te ontvluchten. Het beleg van het gerechtn- sebouw had 105 uur geduurd Het tweetal had zeven man gegijzeld, die. zoals gemeld, dank zij een list konden ont komen I (Vervolg van pag. 1) -Tjeze mededeling van de üleraar aan de universiteit ym Leeds heeft intussen die- ff verontwaardiging opgeroe id*11 hij collega-onderzoekers r}\ "e universiteit te Cam- ■»g«, die op wetenschappe- Gebied het verst zijn ge- ■roerd in het onderzoek naar ..reageerbuismens". Deze ■Verzoekers geloven dr. Be- niet. Zij hebben hem uit- ^pvagd nadere gegevens te ■^rekken. Dr. Bevis was !T?ren echter niet bereid ^yuer 0p zijn verklaring van Tndag in te gaan. heer Honnebier was wel door het nieuws maar ',,e de drie .toeval^tvef- vel mogelijk ptjna één procent van d» vrouwen in de vruchtbare leeftijd heeft verstopte eilei ders en zou dus met de me thode van de reageerbuisbaby geholpen kunnen worden. De heer Honnebier verwacht ech ter niet dat te zijner tijd op grote schaal reageerbuisbaby's geboren zullen worden. Het is voor de vrouw namelijk een hele ingreep. Wel acht de gy naecoloog, die wetenschappe lijk hoofdmedewerker is aan de universiteit t.e Amsterdam het mogelijk dat er over enige jaren een centrum voor rea geerbuisbaby's zal worden 20- 9ticht. Het wetenschappelijk onder zoek, dat binnenkort in Am sterdam begint, is mogelijk geworden dankzi^ een subsidie van de stichting voor zuiver wetenschappelijk onderzoek. Zo'n. conferentie zo voegde hij er aan toe, heeft zin als men erop kan rekenen dat er concrete en positieve resulta ten uit voort zullen vloeien, maar dat betekent niet dat zij spectaculair hoeven te zijn. Op de persconferentie ver klaarde de Franse bewinds man. dl* voor de eerste maal sinds hij in mei minister werd. in Nederland kwam, dat gesproken was over de Oost.; West-verhoudingen, en daarbij ook over zijn bezoek de vorige week aan de Sovjet-Unie, mondiale vraagstukken en ook over de Franse kernproeven. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken omschreef de bespre kingen als „zeer construc tief" De Franse kernproeven in de Stille Oceaan zijn aan de orde gekomen tijdens een on derhoud waarbij geen ambte naren aanwezig waren. Minis ter Van der Stoel heeft uiteen gezet dat Nederland tegen alle kernproeven is of ze nu onder of boven de grond worden ge houden. De Franse minister Sauvag nargues stelde dat de proeven in de atmosfeer zijn afgelopen en dat ze voortaan onder gronds plaatsvinden. Hij ver wees overigens naar de Atlan tische verklaring, die in Otta wa is opgesteld en in Brussel, ook door Nederland, in juni is ondertekend, waarin „hulde wordt gebracht aan de Franse kernproeven en wordt gesteld dat zij conform de belangen zijn van het Atlantisch bond genootschap- stelde de bewindsman. Wel heeft men diepgaand de Euro pese problemen besproken, waarbij volgens minister Su- vagnargnes minister Van der Stoel het fin ruime zin met hem eens was over, dat men niet teveel aan de Europese gemeenschap moet sleutelen om te zorgen dat Engeland erin blijft. De Franse bewindsman zei niet te verwachten dat de mi nisters van buitenlandse zaken van de Europese gemeenschap en die van de Arabische lan den voor de herfst bijeen zul len komen voor een topconfe' rentte. Eind deze maand be gint de Euro.-Arabische dialoog in Parijs. Over Rijn v de vervuiling van as niet gesproken, OMMEN (ANP) Tijdens een roerige vergadering van de gemeenteraad van Ommen is het voorstel aangenomen om aan de burgemeester van die plaats, drs. H. C. Knoppers, een perceel van 9.000 vierkan te meter grond te verkopen voor de prijs van f 30.000,-, bouwrijp geleverd. De burge meester wil op deze opper vlakte van bijna 1 hectare een woning bouwen. Verschillende raadsleden vonden een kavel van 2500 vierkante meter ruim voldoende om de gevraagde privacy van de burgemeester te waarborgen. Een amendement van het raadslid Moerman werd door loco-burgemeester Seinen zonder meer van de tafel geveegd. Het woedende raadslid verliet toert de raads zaal, Toen het talrijke publiek op de tribune daarop applau disseerde, liet loco-burgemees ter Seinen de publieke tribune ontruimen. Het voorstel werd daarna met 7 tegen 6 stemmen aanvaard. Wanneer het boze raadslid had meegestemd, zou de stemmenverhouding 7 te gen 7 zijn geweest- Ook de vervanging van de Starfighter is even aan de or de geweest in de Nederlands- Franse besprekingen. De Fran se minister heeft nog do kwa liteiten van de Franse kandi daat De, Mirage F-l-M 53 uiteengezet en erop gewezen dat een positief of negatief besluit van de Nederlandse re gering ten opzichte van de Mi rage min of meer neerkomt op een besluit tot een grotere of kleinere Europese oriëntatie. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM Gister middag heeft er gedurende en uur een brand gewoed bij Oxirane Chemie Nederland in bet Rotterdamse haven gebied Botlek. De brand is vermoedelijk ontstaan door een ontploffing in een instal latie waar zuurstof ver mengd wordt met butheen. Bij Oxirane worden zoge naamde air-produkten ver vaardigd (zuurstof, stikstof etc.). Het Centraal Actieco- R OTTERDAM Uit een loods in het oude havengebied van Rotterdam zijn bij een inbraak duizend autoradio's gestolen. De raiddo's zaten ver pakt in 99 dozen De dieven verschaften zich toegang tot de loods door enkele sloten te forceren WELLINGTON (RH) De Nieuwzeelandse mli-nister van defensie, Arthur Faulkner, heeft toegezegd dat er een diepgaand onderzoek zal wor den ingesteld naar de bewe ring van een Nieuwzeelandse Vietnam veteraan dat vier Nieuwzeelandse militairen in Vietnam zes Amerikaanse col lega's hebben doodgeschoten die bezig waren Zuidvietna- mes-e burgers te martelen. De man, die onbekend wenst te blijven tot minister Faulkner heeft beloofd hem niet te la ten vervolgen, had gistermor gen een radiostation in Auck land opgebeld met het verhaal over het incident dat twee ja-ar geleden plaatsvond en waarbij hij zei zeif betrokken te zijn geweest. AMSTERDAM (ANP) Tientallen mensen hebben de Amsterdamse politie gebeld, nadat deze via de televisie om inlichtingen over de Japanner Suzuki, wiens lijk vorige maanid in een Amsterdamse gracht werd gevonden. „De telefoon stond rood gloeiend", aldus recherche-com mandant D. Brouwer. „Er heb ben zeker 60 mensen opgebeld die zeggen de Japanner te hebben gezien. Acht recher cheurs hebben de hele avond aan de telefoon gezeten". De heer Brouwers had de indruk dat er verschillende „waardevolle" tips bij waren. Naar aanleiding daarvan is dc politie gisteren een hernieuwd onderzoek begonnen HELSINKI (ANP) Een officiële Finse commissie van onderzoek heeft bekendge maakt dat de Finse vrachtwa gencombinatie die elf dagen geleden in botsinig kwam met een Nederlandse toeringcar defecte remmen had. Bij het ongeluk verloren elf Nederlan ders het leven. Volgens de commissie is ge bleken dat de reehterrem van de aanhanger niet werkte waardoor deze dwars op de weg kwam te staan toen de chauffeur voor de naderende Nederlandse bus moest rem men. De commissie blijft evenwel bij haar verdere conclusie dat de bus een verkeerde inhaal manoeuvre heeft -gemaakt, DEN HAAG De recht bank in Den Haag heeft giste ren de 50-jarige adjudant van de gemeentepolitie in Zoeter- meer F.Z. veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek van voorlopige hechtenis we gens het aannemen van geld en goederen van de befaamde inbreker Aage M„ in ruil voor politieinformatie. De officier van justitie had een straf van een jaar geeist. Volgens de rechtbank heeft Z. als rechercheur van die Haagse en later van de Zoe- termeerse politie een bedrag van rond f. 12.000 en een keu kenbuffet en een cassettere corder van Aage aangenomen in ruil voor inlichtingen over zaken waai Aage bij betrok ken was geweest. Aage kreeg later voor een reeks inbraken met een buit van f. 800.000 een straf opgelegd van 4,5 jaa-r. Enkele maanden geleden ontsnapte hij uit de gevange nis in Leeuwarden. Adjudant heeft zelf altijd ontkend zich aan corruptie te hebben schul dig gemaakt in zijn contacten met Aage. Z. heeft besloten tegen het rechtbank-vonnis beroep aan te tekenen bij het gerechtshof in Den Haag. Zijn raadsman, jhr. mr. C.E.M. van Nispen tot Se- venaer, betoogde bij de recht bank. dat nergens enig werke lijk hard bewijs is geleverd, dat de adjudant tegen het geld en goederen politiegegevens aan Aage M. heeft verstrekt, De adjudant is momenteel op vrije voeten. De rechtbank had tijdens de zitting van 2 juli op verzoek van mr Van Nispen de voorlopige hechte nis van Z. opgeheven. Hij had toen al bdjna twee-en eenhalve maand in het huis van bewa ring doorgebracht TOKIO Takea Foekoeda, de Japanse minister van fi nanciën, heeft gisteren zijn ontslag ingediend. Foekoeda was de tweede „sterke man" van de thans aan het bewind zijnde libera al-democratische partij Hij heeft verklaard, het initiatie' te willen nemen tot het aanbrengen van. een dras tische wijziging in het beeld van de liberaal-democratische partij. Foekoeda is de derde minister die in de afgelopen week is afgetreden nadat de regering verlies had geleden bij de verkiezingen op 7 juli voor de eerste kamer. Premier Tanafca heeft inmiddels de mi nister van buitenlandse zaken Masayosji Ohira tot minister van financien benoemd in de plaats van Foekoeda. De voor malige eerste secretaris van het kabinet, Tosjio Kimoera, is minister van buitenlandse za ken geworden. mité Rijnmond (CAR) vindt dat de Rijnmond-bevolking aan een ramp is ontsnapt doordat de brand snel onder controle was. Volgens het CAR moet de fabriek snel verdwijnen uit de directe omgeving van Geer vliet, Heenvliet en Maassluis. „Het mengen van de zuurstof met buiteen en propeen is zo gevaarlijk en zo oncontroleerbaar, dat in die Verenigde Staten dergelijke processen alleen in de woes tijn mogen plaatsvinden", al dus het CAR. Behalve aanwe zigheid van drie woongebieden in de directe omgeving van de fabriek wijst het comité op de aanwezigheid van Oxirane- buurman ICI, die het gevaar lijke fosfeen-gas produceert en opslaat. Dicht bij Oxirane staan ook de opslagtanks van de nieuwe Matex, waarin o.a. het uiterst giftige en explosie ve acryl-nytriel is opgesla gen. DEN HAAG (ANP) De Consumentenbond heeft minis ter Van Doorn van CRM om zendtijd gevraagd om de con sumenten in Nederland voor lichting te geven. Voorlopig wordt gedacht aan een tv-pro- gramma van ongeveer een half uur, eens per vier weken. La ter zou dit uitgebreid kunnen worden tot eens per twee we ken. Het aanvragen van eigen zendtijd betekent niet, aldus de Consumentenbond, dat het Koning Klant-programma van de VARA concurrentie aange daan zal worden of dat men minder gelukkig zou zijn met incidentele radio- en tv-pro- gramma's, waarin aandacht aan consumenten zaken wordt geschonken. In het voorlopig maandelijks half uurtje denkt de bond die onderwerpen te behandelen, waar de omroepen door een gebrek aan deskun digheid niet aan toe kunnen komen. AMSTERDAM (ANP) De Amsterdamse politie heeft de 27-jarige Japanse M.F. aange houden, die ervan verdacht wordt haar pasgeboren baby door wurging om het leven te hebben gebracht. De Japanse werd door drie landgenoten (twee mannen en een vrouvw) in het Sint-Lucasziekenhuis in de hoofdstad afgeleverd nadat zij op het toilet van haar wo ning in de Lumeystraat een voortijdig geboren baby van het mannelijk geslacht .ter we reld had gebracht. De anderen, die niet op de hoogte zouden zijn geweest van de zwanger schap van de vrouw, waren verontrust over de toestand van moeder en kind. Toen 't gezelschap in het ziekenhuis aankwam bleek de baby reeds te zijn overleden. In het zie kenhuis werden onregelmatig heden geconstateerd waarna de politie werd gewaar schuwd. Bij sectie bleek, dat de baby door verstikking om het leven was gekomen. Op het keeltje van het jongetje waren sporen van geweld te zien. Daarop is de moeder in hechtenis genomen. Goed (of slecht), nu Cyprus weer. Het wil maar niet op houden met buitengewoon ru moerig te zijn op deze bol vol dwazen (u en ik uitgezonderd natuurlijk) En dat nog wel in de vakantxetijdl Hoe kan dat nou? Houden die handlangers van de Griekse kolonels niet eens rekening met ónze va kantie? Enfin, Luns heeft nu weer eens wat te doen: het sussen van de onrust tussen Grieken land en Turkije. Eén geluk heeft ie, hij hoeft dat niet te doen in dierengeluiden, zoals hij zijn moerstaal tegen zijn vriendje Nixon noemde. Vraag: welk dier brengt be paaldelijk geluiden voort met kennelijk een hete aardappel in zijn mond? Een man die een zitting van de Newyorkse gemeenteraad bijwoonde, stond op zeker mo ment op en liet 24 muizen los. Hij zei erbij dat hij het deed als protest tegen de afwijzing van een wetsvoorstel dat het leven voor homofielen drage lijker zou hebben gemaakt. „Als bange muizen hebben de gemeenteraadsleden ge stemd tegen onze rechten", al dus Peter Dvarackas, verte genwoordiger van een actie groep. Tweeëntwintig muizen waren wit, twee zwart, zoals 22 gemeenteraadsleden blank en twee zwart waren. Ludiek. De regering wil volgend jaar 20 procent meer uitgeven; wij ook wel, maar dat zit er niet in. De laatste: Een loodgieter in Hannover die sinds acht maanden last had van een hardnekkige hik, die op den duur zeker de dood tot gevolg zou hebben gehad, is van de kwaal genezen door een „to verdrank". De 55-ja.rige Heinz Isecke had 136.800.000 keer veer tig keer per minuut, dag en nacht gehikt en was tegen de dertig kilo afgevallen, toen een winkelier in Hamburg over hem in de krant las (die kun je toch niet missen, dat zie je nou wel weer). De win kelier bracht hem een aftrek sel van twaalf plantaardige olieën, waaronder chlorofyl. Isecke strekte zich op zijn bed uit en voor het eerst in lange tijd sliep hij zes uur achtereen zonder één keer te moeten hikken. Moraal: een vreemd drankje valt niet te versmaden. Nou, daar gaat-ie dan. Op uw ge zondheid. MERIJN. DEN HAAG (ANP) De Belgische regering heeft de heer Jozef Lodewijck be noemd als nieuwe Belgische ambassadeur in Nederland. De heer Lodewijck, geboren ill 1919, trad in 1941 in rijks dienst. Hij bezit een graad in de economische wetenschap pen en was achtereenvolgens op post te Bagdad, New York. Kansas City en Accra. De heer Lodewijck is sinds 1969 permanent vertegenwoor diger van België bij de Raad van Europa te Straatsburg. DEN HAAG (ANP) In Den Haag gaat de politie „verscherpt toezicht" houden op de gang van zaken in het gebouw van de ge meentelijke sociale dienst aan de Neherkade. De maatregel is volgens de politie in overleg met de directeur van de sociale dienst genomen, omdat het agressieve gedrag van bezoekers de laatste maanden is toegenomen. Bij de dienst doen zich ,vrij frequent" moeilijkheden met bezoe kers voor. Meermalen uiten bezoekers, als zij ontevreden zijn over hun uitkering, bedreigingen aan het adres van het personeel en onlangs reed een man, die een uitkering kwam opeisen, waar hij geen recht op bleek te hebben, de glazen toegangsdeuren bij de sociale dienst in gruzelementen. (Van ooize correspondent» WASHINGTON In San Antonio in Texas is dinsdag de 18-jarige Elmer Wayne Henley tot 594 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens zijn aandeel in minstens zesentwintig sex- moorden op jongens, die door Her.ley naar een folterkamer van twee van zijn vrienden werden gelokt De moorden, die in augustus van het vorig jaar werden ont dekt, vormen de grootste mas samoord van deze eeuw in de Verenigde Staten. Henley stond terecht op beschuldiging zes jongens na homoseksuele activiteiten en foltering te hebben doodgeschoten of ge wurgd. De jury bevond hem schuldig en het vonnis was zes maal 99 jaar gevangenisstraf- Elmer Henley heeft bekend nog meer moorden te hebben gepleegd, maar hij was de na men van de slachtoffers ver geten en ook de precieze om standigheden, waaronder deze stierven. De leider van de sa distische groep was een 33- jarige elektricien uit Houston. Dean Arnold Corll, die door Henley in augustus van het vorig jaar werd doodgeschoten na een nacht van drinken en druggebruik. Corll zou Henley bij die gelegenheid hebben ge zegd, dat hij, Henley, het vol gende slachtoffer zou zijn, en daarom had Henley htrr dood geschoten. Na deze moord werden de zes entwintig andere ontdekt. De slachtoffers lagen in de omge ving in ondiepe graven. Een derde verdachte, de negentien jarige David Owen Brooks, moet nog terechtstaan Hij heeft reeds twee bekentenis sen ondertekend. De jeugdige slachto'lt-i s wer den, soms getweeën, op een „folterbank" gebonden en ver volgens gepijnigd en aange rand. Eén van de slachtoffers zag toe hoe een ander stierf. Eén van de jongens werd drie dagen iang gefolterd. De verklaringen van de politie en de medische experts tij dens het korte proces waren zó gruwelijk, dat de moeder van één van de slachtoffers gillend de rechtszaal uitliep. De verdediging riep geen ge tuigen op en de jury, die uit zes mannen en zes vrouwen bestond, had maar anderhalf uur nodig, om tot het oordeel „schuldig" te komen. Zij ga ven Henley de maximum straf; gezien zijn leeftijd kon de doodstraf niet worden uit gesproken- Henley's verdediger gaat van het vonnis in beroep.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9