(ENK PRINSEN OFFERT ZICH OP het: /jft/tdmtfo ZuM %4DITI0NELE ZEGE VAN FRANSMAN VAN KM TOT KM anguillaume ag gaan an degroten' Loek Sanders zorgt voor verrassing DE TOUR IN CIJFERS Cees Bal werd gefouilleerd Post wil Bal en Kneteman VAN DE BUNDER IFAVORIEÏ IN BRU1NISSE CUBA WINT Huwelijk van Johan Neeskens vakantie ink gaat Woensdag 17 juli 1974 HEEMSTEDE Chi. der zeer grote belang, stelling is gisteren in Ihet raadhuis van Heemstede het huwe lijk voltrokken tussen Johan Neeskens, die volgend seizoen voor Barcelona speelt en Marjan Schuphof. Op de foto hiernaast het moment waarop bruid en bruidegom de rin gen wisselen. ring voor het geval u uis moet wegens famllie- i. Natuurlijk kunt u bij de geld en waardepapieren wens nog veel meer. s geld kopen. En da scheques bestellen, ah om uw kostbaar ergen. (Van een speciale verslag- I gever) tourmalet-la mongie Henk Prinsen, die in zijn Lrst» ronde van Frankrijk tch voornamelijk om lijfsbe houd heeft bekommerd heeft Esteren ervaren wat het is knecht" te zijn. De jongste de twee broers Prinsen, EL geleidelijk beter gaat rij gen an in de bergen door zijn [•groeide ervaring, lang met Let de eersten meer wordt Klost, werd door ploegleider Ejebregts teruggehaald. Fedor (Tn Hertog, redelijk attent en herig op het vlakke stuk tus- L de Col d'Aspin en de fourmaiet, zat in de laatste leklünming volledig „stuk". ILiebregts wilde, terecht, zijn «te man uit het klassement niet aan zijn lot overlaten en commandeerde Prinsen naar achteren. Wat duwwerk hielp Den Hertog over zijn moeilijk ste punt heen en kostte Prin- nen kracht. Henk Prinsen: „Als ik zelf had kunnen en mogen doorgaan, was ik beter binnen gekomen, waarschijn lijk zelfs voor mijn broer. Voor Fedor moest ik terugblij ven". De last van het knecht zijn heeft gisteren ook gedrukt op Gerrie Knetemann, die tot nu toe in betrekkelijke vrijheid had kunnen „vagebonderen" in de ronde. Na Poulidor en Santy was Knetemann de bes te renner uit de ploeg van Gan in de beklimming van de Tourmalet. Ploegleider Louis Caput liet zich van zijn sterk ste tweetal afzakken en droeg Knetemann op in het belang van het ploegenklassemgnt, tot op de bodem van zijn reserves te gaan. Knetemann deed het „Ik heb mij zelf total-loss ge reden. Het was voor het eerst dat ik werkelijk alles heb ge geven. Ik kan alleen maar ho pen dat ik er geen terugslag van krijg, want dan zal het er woensdag niet best voor mij uitzien"- Eddy Merckx vond dat alles er gezond uitzag voor hem. Letterlijk en figuurlijk, „Ik heb niet als maandag pijn ge voeld. De ploeg heeft de wed strijd uitstekend gecontroleerd en Danguillaume hebben wij min of meer laten gaan omdat hij voor ons van geen enkel gevaar was. Wij hebben het mede gedaan om niet het risi co te lopen met een vermoeide ploeg aan de beklimming van de Tourmalet te moeten begin nen. Ten opzichte van Pouli dor heb ik dit keer weer een beetje verloren, maar ik geloof te kunnen zeggen, dat de schade beperkt is gebleven. Op de Spanjaarden heb ik zelfs nog gewonnen, ik mag tevreden zijn". Voldaan als Merckx was ui teraard ook Raymond Pouli dor, die opnieuw een grote prestatie leverde. De 38-jarige Fransman, nauwelijks gete kend aan de eindstreep op de Tourmalet, sprak al over zijn volgende ronde. „Er zijn", zei hij, „twee mogelijkheden. Of de Galibier moet niet in het parkoers worden opgenomen, of ik moet mij voorbereiden op juist die berg. Vandaag heb ik weer ervaren hoe snel en gemakkelijk ik mij na gele verde inspanningen herstel. Dan is het toch afschuwelijk veel te verspelen door een slechte beklimming. Vandaag weer winnen was onmogelijk. Dat terugpakken was een niet te verwezenlijken opgave. Maar ik heb gedaan wat ik kon. Caput is bij mij gekomen en heeft gezegd: „Aanvallen". Santy is als eerste gegaan en toen zag ik dat Merckx een beetje aarzelde en de Span jaarden weinig animo toonden zijn actie te beantwoorden. Dat was voor mij het teken dat ik moest gaan. Ik wist dat ik kracht genoeg had om het te doen". (Van een speciale verslaggever) TOURMALET LA MONGIE Raymond Pouli dor heeft zich gisteren sterk getoond in de tweede achter eenvolgende bergrit. Bij de beklimming van de Tourma let, het slot van de rit over 119 kilometer van Saint Lary Soulan naar de grimmige top in de Pyreneeën werkte hij vajn zijn acht minuten achterstand aan de voet er bijna zes weg. Hij werd tweede, steeg naar de derde plaats in het algemeen klas sement achter Merckx en Lopez Carril. Gerrie Knetemann was als 25e de beste Nederlander. Hij kwam binnen op een achterstand van 6 minuten en 31 seconden. De belangrijkste momenten uit de zeventiende etappe waren: 1. Vertreksein voor 108 renners. 17, Van Impe zet vergeefse aanval in bij de beklimming van de col d'As pin. 22- Danguillaume springt weg uit het compacte pelo ton. 24. doorkomst op de col d'Aspin: 1. Danguillaume, op 14 seconden: 2. Peruena, 3. Abillera, 4. Pollentier, 5. Delisle, 6. Lopez Carril, 7. Poulidor, 8. Merckx en het peloton. 37. voorsprong Danguillau me twee minuten- De voor sprong groeide als volgt: km 43; 3.40. km 52: 5.52 km 77: 8.20. 86. Danguillaume krijgt lekke band, zijn achterwiel wordt snel vervangen, voorsprong 8.25. 99. Danguillaume wint pre miesprint, na hem, op 7.50: 2. Hoban, 3, Pollentier, 4. Merckx. 5. De Schoenmaec- ker. 109. voorsprong van Dan guillaume nog 5T0. 111. Aanval van Van Im- pe. 113. Danguillaume nog 4.15 voor op Van Impe, eerste gedeelte peloton met Merckx, Poulidor en de an dere favorieten op 4.35. 114. Santy, Poulidor en Martinez verlaten groep Merckx in achtervolging Van Impe. 119. Danguillaume winit de etappe. aankomst op de Tourmalet (eerste categorie): 1. Daniguillaume, op 2.26: 2- Poulidor, op 2.32: 3. Marti nez, op 2.33 4. Santy op 2.49: 5. Panizza, op 2.51 6 Van Impe, op 3.08; 7. Merckx op 3.09: 8. Lopez Carril, op 3.25 9. Delisle, op 3.38: 10. Agostinho. (Van onze sportmedewerker), BRUINISSE Bijna zes«| amateurs verschijnen vrijdaga vond aan de start voor <t jaarlijkse wielerronde in Brui- nisse. Hierbij bevinden ziti diverse renners die dit seizoa reeds tot goede prestattta kwamen zoals Ger van 't O loof. Krijn en Ggr St.-Ni» laas, Ad Gevers, Tini vai Hasselt, Peer Maas, Cees va Bragt en Ton Damea Dl grootste favoriet voor de eind zege in Bruinisse is echt# Toine van de Bunder die di! seizoen ai zo'n twintig zege pralen op zijn naam het# staan. Deze stijlvolle Zeeuwsdr Vlaamse coureur is een eritr rimn-specialist bij uitstek n zijn verrichtingen zullen ongr twijfeld door het in Bruinï* altijd talrijke publiek met ar gus-ogen worden gaidegeslr gen. Als streekrenners zijl van de partij Bram Geense a Cees Stoutjesdijk. De wedstrijd begint om !a uur. Er moeten 40 ronden va 2300 meter worden afgelegd Start en finish zijn bij hel dorpshuis dn de Dokter de Kokstraat, het parkoers be staat verder uit Deltastrail Noorddijk, Steijnstraat, Booï dijk en Molenweg. (Van een speciale verslaggever) TOURMALET/LA MONGIE Jean Pierre Danguillaume is gisteren door het Tour- leger uitgestuurd als verkenner. Nauwelijks serieus bedreigd won hij de rit na een solo- rit van bijna 100 kilometer met een voorsprong van bijna twee en een halve minuut op Raymond Poulidor. De benaming verkenner doet de 28-jarige renner misschien iets te weinig eer aan. Hij heeft tenslotte na zjjn debuut in de Ronde van Frankrijk, in 1970, (ieder jaar een etappe gewonnen, met uitzondering van 1972. Zeker is dat het geschrok ken veld van ruim honderd renners Danguillaume weinig in de weg legde toen hij op on- erzoek en avontuur uitging. den Na de gebeurtenissen in de lacht wa« het begrijpelijk dat de animo onder de renners, pndanks de verzekering van de kour-directie dat de politie- ■ontrole extra-streng zou zijn, «naar gering was. Voor de ■tart zei Gerard Vianen nog: „Vandaag zien zij mij niet in de buurt van de Spanjaar den'. Het was geen wonder dat die lijders van Kas en La Casera net een minimum aan interes se de etappe naar de Tourma- begonnen. De schrik zat en in de benen het was dui- lelijk zichtbaar voor het ver- Vicente Lopez Carril had zijn shirt van Spaans kampi- uitgelaten en droeg het- Blfde hemd als zijn ploeg- akkers. Hij wilde nadrukke- "t niet de aandacht op zich sstigen. Pas toen de karavaan de mistschemers van de zmalet kwam en de kou greep op de spieren begon te krijgen, trok Lopez Carril zijn kampioenstrui over zijn shirt aan. De anigst had van de grimmige kilte verloren. Zonder de nadrukkelijke ver. zekering van de tourleiding en de extra-begeleiding van de politie zouden de Spaanse ren ners met waarschijnlijk nog minder courage uit Saint La- ry-Soulan zijn vertrokken. De Spanjaarden waren uiterst zwijgzaam voor het vertrek, hielden letterlijk en figuurlijk de lippen stijf op elkaar ge klemd en kopman Lopez Car ril wilde alleen kwijt; „Ondier deze omstandigheden kunnen wij eigenlijk niet rijden. Voor een wielrenner is dit niet nor maal. De spanning voor een wedstrijd wordt helemaal weggedrukt door de zenuwen over wat misschien kan ge beuren". De angst over wat misschien zou kunnen gebeuren, had vooral de ploeg van Kas zo in zijn greep dat ploegleider Eu- sebio Velez telefonisch contact opnam met zijn directie om te vragen wat hij moest doen. Het antwoord was betrekke lijk kort: „Doorrijden". Dat bevel kon niet worden genegeerd, maar geen van de Spanjaarden heeft zich laten zien op een prominente positie in het veld voor de laatste kilometers van de rit waren begonnen. Lucien van Impe deed het wel. De kleine Belg, die, mede door zijn val in de Midi Libre een slechte ronde rijdt, wilde zijn aanwezigheid een keer duidelijk tonen. Bij de beklimming van de Col d'Aspin, de berg die al na ruim twintig kilometer op het parkoers lag, ging hij in de aanval. Perurena, Mendez, maar vooral Merokx en Pouli dor haalden hem onmiddellijk terug. Een paar kilometer ver der probeerde Danguillaume het. Zijn sprong naar de top leverde hem veertien seconden winst op en na de verdeling van de resterende punten voor het bergklassement had in we zen niemand zin achter hem aan te gaan. Jean Pierre Danguillaume, de verkenner, werd niet alleen de vrije hand gelaten, men gunde hem ook de vrije baan naar het dagsuc ces dat voor hem zo langza merhand traditioneel is gewor den in de ronde. De Fransman uit de buurt va* Tours nam in de afdaling van de mistige As- pin wat risico's en ontdekte tot zijn eigen verrassing dat hij, zonder bovenmatige in spanning, een gat van twee minuten had' geslagen. „Op dat moment", vertelde Danguillaume later op de kou de Tourmalet, „durfde ik het te wagen. Gemakkelijk groei de mijn voorsprong tot zes. zeven, acht minuten zelfs. Ik bereikte dei winst zonder mij te forceren en ik begreep dal Merckx en zijn Molteni's en ook de rijders van Kas geen enkel bezwaar tegen mijn vlucht hadden. Maar zonder hun goedkeuring zou ik het ook hebben geprobeerd. Ik let te er zorgvuldig op dat ik niet al mijn reserves aansprak, want ik vreesde een terugslag bij de beklimming van de Tourmalet. Een dag eerder had ik naar Pla d'Adet ook acht minuten verloren. Alleen in de laatste kilometers, toen Van Impe en later ook Santy, Poulidor en Martinez, steeds dichter bij kwamen, heb ik alles gegeven. Dan wil je te gen iedere prijs voorkomen, dat al het werk voor niets is geweest. De laatste kilometer is voor ihij de moeilijkste van de hele etappe geweest. 0 Jean Pierre Danguillaume tijdens zijn solo, die de Fransman de ritzege opleverde. HILVERSUM (ANP) Het „melkhuisje" heeft gisteren zijn als tweede geplaatste spe len verloren. Maar noch de or ganisators noch de toeschou wers waren er rouwig om. Ro- bet Maud, in 1968 winnaar van het internationale kampi oenschap van Nederland, ver loor in de eerste ronde van student-tennisser Loek Sanders 4—6, 7—5, 3—6. De Zuidafri kaan, verhinderd door een schouderblessure, was zowel letterlijk als figuurlijk „ka pot" van zijn nederlaag. Maud (27): „Ik kan het nu voor de rest wel vergeten. Ik den'k dat ik me uit de dubbels terugtrek, naar huis ga en dit jaar niet meer speel. Eigenlijk had ik dat zaterdag al moeten toesluiten, maar, ik had om de waarheid te zeggen niet ge dacht dat deze Sanders meer dan drie games zou maken. En ik wist dat ze hier moeite hadden om spelers te krijgen, dus ben ik maar gebleven". Met alle rampzalige gevolgen van dien. „Maar", aldus Maud, „ik moet zeggen dat Sanders erg goed speelde. Vooral zijn backhand zat goed. Werkelijk ik had nog nooit van nem gehoord". Sanders (24), na Obker en Thung imomenteel wel de sterkste Nederlander was ui termate ingenomen met zijn zege, hoewel hij zijn program ma voor de komende dagen ernstig compliceerde. De stu dent economie (5e jaars) moet vandaag om een uur een ten tamen doen in Rotterdam. Sanders: „Het is gelukkig mondeling en als het goed gaat kan het in drie kwartier bekeken zijn. Ik kan om ha'lf- HAARLEM (ANP) Cuba is ook in zijn vierde wedstrijd van de Haarlemse honkbal- week ongeslagen gebleven dankzij een overwinning van 83 op Arizona, een studen tenteam uit Tucson. De Cuba nen sloegen twee homeruns, de Amerikanen. De cijfers waren: Cuba 3-1- O-l-3-O-O-O-Ox is 8, Arizona 0 -0-0-3-0-0-0-0 IS 3, werpers resultaten: Perez Perez (Cu ba) 5-5-6. Het veld van Cuba maakte een fout. Schimpf (A- rizona) 4-2-13. Het veld van Arizona maakte vijf fouten. I LA MONGIE UITSLA AAN DE ZEVENTIENDE ETAPPE: L L Danguillaume (Fra- f*,aU(^) 3-58.44 uur, 2 Pouldoir (Fra-Caput) op 2.26 min, 3 Martinez (Fra-Stablin9ki) op P-32, 4 Sant (Fra-Caput) op *•33, 5 Panizza (Ita-Cribior i op 2.49, 6 Van Imp (Bel- Ptabiinski) op 2.51, 7 Merckx l(Bel-Albani) op 2.68 8 Lopez Ivarril (Spa-Velez) op 3.09, 9. re'isle (Fra-Plaud) op 3.25, 10 togostinho (Port, De Muer) op P-yo, 11. Romero (Fra-Lape- §Je' OP 3.38, 12 Lasa (Spa. °P 3.43, 13 Bertogiio IR, Cribiori) op 3.51, 14. Van PPi'ingel (Belg, van Vaeren- Kn;i'op 3.56, 15 Pollentier DSelg, Schotte) op 3.56, 16. JMartns (Spa, Velez) op 4.42. in ,.sens (Belg, Albani) op d'io Aia (®Pa. Velez) op 'v Pingeon (Fra, Lape- ?ie) op 4.51. 20. Labourdette Liebregts) op 8.04, 43. Den Hertog (Ned, Liebregts) op 8.17. 45 Henk Prinsen (Ned. Liebregts) op 8.48, 53. Vianen (Ned, Caput) op 9.20, 54. Kar stens (Ned De Muer) op 9.23, 78. Van Katwijk (Ned, Lie bregts) op 17.26 98 Allan (Aus, Liebregts) op 171.6 107,. Alaimo (It, Liebregts) on 19.28 ALGEMEEN KLASSE MENT I. Merckx (Belg, Albani) 96 uur 42 minuten en 10 secon den, 2 Lopez-Carril (Spa. Ve lez) op 2.25 3 Poulidor (Fra Caput) op 5.18, 4 Panizza (It. CribiorH op 5.33, 5 Aja (Spa. Velez) op 6.01, 6 Agostinho (Port de Muer) op 11.24 ,7. Martinez (Fra, Stablinski) op 13.40, 8 Santy (Fra Caput) op 14.32 9 Pollentier .(Belg Schott) op 14.41 10 Van Springel iBelr Van Vaeren- (y. T, "«wuiucut oprnigei ncir van vaeren- tfja, De Muer) op 4.58, 21. bergh) op 18.56. II. Pingeon 22 m Cribiori) °P 5-31, (Fra., Lapebie) op 21.20, 12 15 v. -ioS\c, (Fra' Cadiou) op Romero (Fra Lapebie) op 1 ^isac <Fra. Cadiou) op 23. Van Neste (Belg, Sta- bunski) 0p 555 24 Zurano topa. Moreno) op 6.04. .nn iva o~ U 29. YV'im Prinsen 25. t) on (Ned. Romero (Fra Lapebie) op 21.52, 13. Delisle (Fra, Plaud) op 22.07, 14. Perin (Fra, Ca put) op 23.37, 15 Lasa (Spa, Velez) op 27.10, 16. Zurano (Spa, Moreno) op 28.38, 17. Van Impe (Belg, Stablinski) op 30.19, 18. Danguillaume (Fra, Plaud) op 30.25, 19. La bourdette (Fra, De Muer), op 32.43, 20. Oliva (Spa, Moreno) op 33.47 21. Bellini (It, Cri biori) op 36.29, 22. Bruyere (Belg, Albani) op 37.55, 23. Janssens (Belg, Albani) op 38.12, 24. Van Neste (Belg, Stablinski) op 39.29, 25. Ber togiio (It, Cribiori) op 40.46, 26. Den Hertog (Ned, Lie bregts), op 41.01, 38. Knete mann (Ned, Caput) op 1.04.54, 55. Karstens (Ned. De Muer), op 1.21.53, 39. Vianen (Ned, Caput) op 1.24.40, 65. Wim Prinsen (Ned, Liebregts) op 1.29.51. 80. Henk Prinsen (Ned, Liebregts) op 1.44.59, 104 van Katwijk (Ned., Lie bregts) op 2.40.49, 105. Allan (Aus, Liebregts) op 2.48.19, 107. Alaimo (It. Liebregts) op 3.18.08. dagploegenklasse- ment: 1 Plaud (Danguiillaume, De lisle, Bourreau) 12.06.42, 2 Stablinski Martinez, Van Im pe, Van Neste) 12.07.30, 3 Ca put (Poulidor Santy, Knete mann) 12.07.42, 4 Velez (Lo pez Carril, Lasa, Martos) 12.07.46, 5 Cribiori (Panizza, Bertogiio, Belüni) 12,08.23, 6 Albani (Merckx Janssens, Bruyere) 12.10.37, 13 Lie bregts (Wim Prinsen, Den Hertog, Henk Prinsen) 12.20.51. ALGEMEEN PLOEGEN- KLASSEMENT: 1. Velez 291.24.10, 2 Caput 291.44.22. 3 Albani 292.02.41, 4 Stablinski 292.11.7, 5 Cribiori 292.11.35, 6 De Muer 292.16.43. 5. Liebregts 294.42.48. BERGKLASSEMENT: 1 Perurena (Spa) 1'61 pun ten. 2 Merckx (Belg) 118, 3 Abillera (Spa) 94, 4 Aja (Spa) 90, 5 Poulidor (Fra) 80 6 Lopez Carril (Spa 74. 7 Oliva (Spa) 61. HET PUNTENKLASSE MENT ZIET ER ALS VOLGT UIT: 1. Sercu (Belg) 197, 2 Merckx (Belg) 163, 3. Kar stens (Ned) 122, 4 Esclassan (Fr) 117, 5 Guimard (Fr) 102, 6 Hoban (Eng) 99, 7 Pollentier en Van Springel (beiden Belg) 78.. (Vervolg pagina 1) Een aanslag op de Tour karavaan verklaarden de le den van het GARI als volgt: „De renners zijn pionnen in dienst van het kapitalisme. Zij worden gebruikt zolang ze dienstbaar zijn aan het kapitaal. Kunnen ze niet meer, dan volgt hun ontslag, zoals Luis Ocana is overko men". Na hun aanslag op de Tour-karavaan, waarbij ook een motor van die multinational ITT, die dit jaar in de Tour voor de verbinding zorgt, zorgvuldig was uitgeko zen, kreeg de Spaanse ploeg leider Eusebio Velez een ano niem telefoontje waarin hem bevolen werd beide Spaanse ploegen onmiddellijk uit de wedstrijd 'terug te trekken. Zo niet, dan zouden er tijdens de 17de etappe van gisteren of op een der volgende dagen, aan slagen op Spaanse renners worden gepleegd. Na overleg met de regeringsautoriteiten in Madrid, met de Franse politie en met de directie van de Tour de France besloten de Spanjaarden toch te starten. Tour-directeur Felix Levitan maakte bekend dat er uitge breide veiligheidsmaatregelen zijn genomen. De twee Spaanse ploegen wor den voortaan in één hotel on dergebracht en zullen onder speciale bewaking worden ge steld. Ook de andere ploegen worden 's nachts in hun hotel bewaakt De volgers van de Tour is n?°raden hun auto's in afee* rten garages te parke ren d""~ we1 ze te verzamelen op een g t parkeerplaats die door politietroepen wordt be waakt. Gisteravond waren de Spaanse mecaniciens en verzorgers nog bezig om de rode verf van hun auto s te verwijderen, want de terroristen hadden, voordat aiij de bommen tot ontploffing brachten, de vol'g- wagens beklad met leuzen te gen het Franco-regiem. Toen de Tour-karavaan tegen 11 uur uit Saint Lary vertrok was de col Pla d'Adet nog steeds volkomen afgegrendeld door politie en militairen, met steniguns bewapend. Cees Bal die 's ochtendsvroeg over deze ooi naar het vliegveld van Pau werd gereden, werd aangehou den, zijn auto werd doorzocht en Bal moest zicih legitimeren en zich laten fouilleren. Hij was op weg naar huis, omdat hij eergisteren de strijd ge staakt heeft. En eerst toen hij de gendarmes dit duidelijk had kunnen maken, liet men hem vertrekken. Gisteren reed het peloton on gemoeid naar de finish op de top van de Tourmalet. Het aantal motoragenten in de ka ravaan is echter verdrievou digd., De politie is bijzonder waakzaam. Of die voorzorgs maatregelen voldoende zijn om een nieuwe aanslag te voorkomen blijft vooralsnog onzeker. 0 Cees Bal, die op Weg naar het vliegveld van Pau werd aan gehouden door de politie vijf de tweedie ronde spelen". Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Maud tegen San ders in moeilijkheden zou ko men. Hij liep vlot naar 42, maar de Nederlander, die moeiteloos passeerde en over een goede eerste service be schikte, stootte onverwacht door naar 64. In de tweede set leek zich deze geschiedenis te herhalen: weer 24, 54 voor Sanders, maar Maud in casseerde de volgende drie ga mes. In de beslissende reeks was duidelijk te zien dat Maud geen pressie meer kon geven. En aangezien hij wel bleef oplopen kon Sanders de Zuidafrikaan keer op keer glad passeren. Toch liet het laatste punt nog even op zich wachten. Sanders: „Toen ik een matchpunt had verspeeld dacht ik: diaar gaan we weer. Ik heb al vaker tegen goede spe lers voorgestaan en dan toch nog verloren. In maart bij het WCT-toernooi in Rotterdam tegen Barthes bijvoorbeeld nog. Deze Maud is wel geen wereldtop, maar toch een heel goede speler. En de laatste weken heb ik haast niets 'ge daan. Na het kwalificatietoer nooi voor Wiimibledon, waar ik verloor van de Australiër Kei die, heb ik alleen nog maar OD de baan gestaan met mijn broertje en zo". Sanders, uit Nederlands oog punt de redder van het MeU- huisie, komt in de tweede ron de uit tegen die Chileen Rodri guez, die in exact dezelfde cijfers als waarmee de Neder lander zich ontdeed van Maud, afrekende met de Japanner Hirai. Loek Sanders was overigens niet de enige Nederlander die de eerste ronde doorkwam. Nationaal kampioen Jan Hor dijk presteerde hetzelfde, hoe wel zijn tegenstander, de Amerikaan John Fort, uit het oogpunt van tennis aanzienlijk minder te betekenen had dan Maud. Niettemin kwam Hor dijk in de tweede set met 2—5 achter, maar liet het toch niet tot een derde set komen: 61, 75. Zijn volgende man is de als eerste geplaatste Argentijn Guillermo Vilas, de nummer zes van de ILTF Grand Prix lijst, die inderdaad in Hilver sum meedogenloos lijkt te gaan toeslaan. Fred Hemmes, de derde Ne derlander diie direlkt tot het hoofdtoernooi was toegelaten, maakte deze eervolle behande ling allerminst waar. Als een brave sinterklaas leverde hij zijn partijtje tegen de Duitser Attila Korpas, in 25 minuten in met 26, 16. „Ik sla geen bal, al weken niet", was het kommentaar van d,e Neder landse inidoorkampioen. Waar mee hiij niets nieuws vertel de. Marian Laudin Frank Ko ning en Klaas Visseher sneu velden in de voorronde, de laatste na hardnekkig verzet tegen de Fransman Meyer (76, 40, 36) een partij waarin Visseher onverwacht goede kansen had. SAINT LARY In het Gan-Mercier-kamp is men niet te spreken over Peter Post. De ploegleider van Raleigh heeft een bezoek gebracht aan het hotel van Gan-Mercier en ge probeerd om Cees Bal en Ger rie Knetemann voor het ko mende seizoen te contracteren. Beide renners, die met Joop Zoetemelk bij Gan-Mercier een uiterst succesvol seizoen doormaakten hebben bedenk tijd gevraagd.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13