Van ketelbinkie tot edelachtbare Kritiek van muurkranten in Peking Een boom per jaar Vrachtwagen gekanteld Nationale garde: instrument in machtsstrijd tussen Griekenland en Cyprus Bomaanslagen IRA Schi zege TOL COR VAN DER HOOFT (63) 25 JAAR BURGEMEESTER MAGISTRAAT MOET HET ONTGELDEN Minister ingestort Hondse behandeling |<C MISDAAD NEEMI TOE IN V.S. binnenland buitenland LEIDER ARMBANDJE door: greet buck] Dinsdag 16 juli 1974 LnsdaCJ '6 1974 Van ketelbinkie tot burgemeester. Dit lijn de twee punten waarbinnen de kromme lqn gevangen ligt van de merkwaardige carrière van Waddinxveens eerste man, Cor van der Hooft (63). Onlangs liep tussen de sherry, de kaasjes en de speeches in het stadhuis prof. dr. J. de Quay rond, die 25 jaar geleden had gezegd dat Van der Hooft maar burgemeester moest worden. Op een tafeltje lag ook een telegram van prins Bernhard, die even lang geleden Van der Hooft knorrig op het matje had geroepen omdat deze een functie had gewei gerd. Van der Hooft blikt in milde glimlach terug op zijn leven. Hij is gereformeerd, en on verwoestbaar volger van de AR, maar hij as wellicht de enige diepgelovige protestant die van zichzelf zegt „dat hij met een rooms sausje over goten" lijkt. Geboren in 1910. Vader: koopman. J eugd in Duits land, Friesland, Arnhem en Sdhaarsbergen. „Mijn vader had een han delshuis, maai dat liep niet zo best. Hij kocht toen een hotel in Oosterbeek, dat was de Vreeberg, en later een hotel in Heelsum, de Noord- berg. Dat zijn weer gewone villa's. Ik was jong en moest bij mijn vader werken. Hij had geen geld om mij naar Parijs te sturen, waar dé ho telschool van die tijd was. Ik was 18 en ging naar zee, als bediende algemene dienst, later kajuitbediende en toen koksmaat. Tot mijn 23ste heb ik gevaren, voornamelijk op Zuid-Amerika, en ook een paar keer op Archangel om hout voor de Engelsen te ha len. Ik heb zelfs op de wilde vaart gezeten. Pas later besef je dat je op zee veel zelf standiger bent geworden, dat je je bekrompenheid hebt verloren". „En als je 's avonds ln het ruim zat te filosoferen, dan begon je milder over de din gen te denken. Toen kwam ik weer aan wal, terug bij mijn vader. Die was niet ge makkelijk. Ik moest altijd op de laatste gast wachten, en dat werd wel eens drie, vier uur in de nacht. Maar daar heb ik nog plezier van, want ik heb maar een paar uur slaap per dag nodig en ik word nooit moe. Die tijd, dat ik 's nachts zat te wachten, heb ik gebruikt om voor het politie-diploma te studeren". .,Na een paar maanden las ik dat er examens werden afge nomen, en iik dacht, laat ik het maar proberen. Waarom het politie-diploma. Nou, het was in die tijd verschrikke lijk moeilijk om werk te krijgen en mijn grootvader was ook politieman geweest. Ik slaagde voor mijn schrif telijk en moest voor monde ling in Den Bosch op. Die dag stond ik om 4 uur op, stapte op de fiets. Met een kwartje op zak; een dubbel tje voor limonade en vijftien cenit voor een echte band. Het examen ging heel goed. Toen kwamen ze bij de ar beidswet. Die had ik niet geleerd, evenmin als de Vis- serijwet, want daar had ik geen tijd voor gehad. En ik ben zo, dat ik precies vertel wat ik meen. Ik zei: „Die twee wetten heb ik niet ge leerd, maar voor de rest mag u alles vragen. En die twee wetten doe ik dan later". Ze feeken raar op, maar ik mocht doorgaan. Ik kreeg een 1 voor de Arbeidswet en een 2 voor de Vieserijwet. En ik dacht: 3 punten, dat is mooi meegenomen, want ik moest in totaal 82 punten hebben. Nou, ik slaagde met 82% punt. Helaas kreeg ik er geen werk mee, want ik had aanleg voor platvoeten en werd afgekeurd". (Tekent al vertellende stukken af, drinkt bitter lemon) „In 1927 kwam ik ln dienst als tijdelijk hulpcommies bij de douane in Agtmaal bij Zundert. En dat ging goed. Ik had er een neus voor. Al» ik buiten kwam, ving i,k ze. Van Agtmaal ging ik naar Chaam waar ik een meer leidinggevende functie kreeg. Toen brak de oorlog uit. Mijn vrouw en ik had den intussen een militair te huis opgericht. We hielden dam- en schaakwedstrijden voor de jongens en hadden een bibliotheek". „Hoe zoiets gebeurt, weet geen mens, maar ik kwam in het verzet. Er was een non, die ook gravin was, en die reisde als koerierster van de Duitse kardinaal Faulhaber naar zijn Belgische collega. Ik ben de naam vergeten. Er zat een OE in, dat weet ik wel. En die non, die gravin, vroeg mij of ik haar over de grens wilde zetten. Dat is lang goed gegaan. En toen, op een dag, kwamen er drie hoge Duitse officieren aanrij den. Ik zie dat vrouwtje nog groot worden toen ze die ke- reis de les gaf. Ze werden klein, zo verschrikkelijk klein, dat ze haar habben laten lopen en me gesmeekt hebben het niet door te ver tellen. Begin 1944 werd ik oneervol ontslagen. Mijn chef, die ook in het verzet zat, zei „Cor, de 9D loert op jou. Wat moet ik doen? De burgemeester vam Waddinxveen, de heer C. van. der Hooft, begon zijn loopbaan als ketelbinkie. „Kom maar niet terug, dsn kan ik je oneervol ontslaan en kun je al je tijd aan het verzet besteden". „We waren nog geen half uur het huis uit, toen de Duitsers binnen vielen. Eerst kwam ik terecht in de Nach tegaalstraat 12 in Breda en toen in de Spoorstraat 48A, ook in Breda. Dat laatste huis is het centrum gewor den van het Westbrabantse verzet. Ik was provinciaal leider van de landelijke or ganisatie tot hulp aan onder duikers en van de landelijke knokploeg. Chaam heeft van het hele land dan ook de meeste onderduikers genad. Na de oorlog deden ze een beroep op mij om de politie zaken van politieke delin quenten zoals NSB'ers te gaan regelen. Maar ik dacht: Dat kan ik niet. Ik weet niets van juridische affaires af. En toen heb ik de hulp gevraagd van mr. Toxopeus (minister, later OdK Gronin gen), mr, Struyeken (minis ter, lid Raad van State) en mr. H.W. Felderhof, toenter tijd allemaal advocaat in Breda. Ik was het hoofd; maar zij deden al het juridische werk. En daar ben ik nog blij om. De moeite die we ..ebben moeten doen om te voorko men dat meiden kaï.junipt werden „Struyeken ging het eerst weg, want hij vond dat ook de politieke delinquenten recht op verdediging hadden. Dat wilde niemand in die tijd, voor velen was de ge dachte onverteerbaar, maar Struyeken deed het toch. En Toxopeus vertrok naar Utrecht. Toen lag het groepje zo'n beetje uit elkaar, en ik werd lid van het Tribunaal en later officier fiscial van het bijzonder gerechtshof. Daar heb ik De Quay leren kennen. Die zei „Als je klaar bent, moet je gaan sollicite ren als burgemeester". „Toen kwam prins Bernhard. Kijk, ik heb altijd het stand punt ingenomen: als de ge neraal de korporaal nodig heeft, dan roept hij hem wei. En als de korporaal de gene raal nodig heeft, dan vraagt hij een audiëntie aan. Nou, ik had Bernhard niet nodig en hij mij ook niet. Hij schreef een briefje of ik langs wilde komen. Hij was in de wiek geschoten, omdat ik me a;s leider van het verzet niet bij hem gemeld had. Nou had mijn vrouw ontdekt dat cm die datum zijn i.mhtertje Beatrix jarig was en we had den een gouden armbandje bij een juwelier gekocht. Dat had ik in mijn zak zitten". „Toen de prins verbolgen was, en zei dat hij het niet nam, haalde ik de armband te voorschijn en zei „Mag ik eerst wat anders zeggen? Hartelijk gefeliciteerd met uw dochter". Hij kreeg tra nen in de ogen. Daar had r.og niemand aan geda-ht. Ik moest gaan zitten, en kreeg koffie". ..Hij vroeg mij of ik zijn verbindingsofficier wilde worden om in het noorden de bevrijding zo'n beetje voor te bereiden. Ik vroeg beraad en ging toen terug naar de prins. „Ik doe het niet", zei ik. „Ik ben nooit militair geweest. En als ik straks kapitein of majoor word, dan voel ik me net ais die man die buiten loopt in een hemd net boven zijn na vel". ,Hij lachte zich rot. We zijn vrienden geworden. Ik heb ook in een van die clubs gezeten die hem hebben ge adviseerd toen Beatrix en Claus wilden trouwen. Toen heb ik het advies van De Quay opgevolgd en heb '.k gesolliciteerd naar Willem stad waar ik 1 juli 1949 bur gemeester werd tot 1 decem ber 1958. Toen kwam ik in Waddinxveen en daar zit ik nog steeds. Ik ben Gerefor meerd en lid v/d AR, maar mijn blijdschap heb ik van mijn roomse vrienden uit Brabant overgenomen. Toen ik in Waddinxveen kwam, zeiden ze „Hij lijkt wel met rooms sop overgoten". „Nee, nooit heb ik behoefte gehad aan een grotere ge meente. Hier zijn mijn vrouw er. ik gelukkig. Bij mezelf heb ik vastgesteld dat het goed is als je 's morgens zingend naar je werk kunt gaan. Want dan kun je je werk aan. Een grotere ge meente, ik weet niet of ik dat zou aankunnen". Laatste vraag: Kookt u nog wel eens? Burgemeester Van der Hooft' „Alleen op feestdagen. Maar zodra ik met pensioen ga, ga ik met mijn vrouw een zee reis maken naar alle landen die i'k als koksmaat bezocht heb". JAN KOERSEN PEKING (REUTER) In muurkranten langs de Straat van de eeuwige revolutie in Peking wordt kritiek geuit op onderburgemeester Wang Sjao-Sjan van Peking, die beschuldigd wordt van po gingen „de massa's aan te zetten tot bestrijding van elkaar". Hij is de derde hoge functionaris van Peking die met name wordt genoemd in 'de nieuwe campagne van Imuurkranten-kritiek. Nadat op 2 juli veel muur- kranten waren afgescheurd leek de campagne te verflau wen, maar zaterdag versche nen 20 nieuwe muurkranten. De ondierburgemeester wordt verweten dait hij zich verzet tegen de herleving van „revo lutionaire comité's". Deze co- mité's, die in de praktijk niet meer functioneren, zijn vol gens de muurkranten „een po sitief produkt van die culturele revolutie en mogen niet veron achtzaamd worden". In andere muurkranten wordt opnieuw geklaagd oyer intimidatie van de muurkran te nschr ij vers. De autoriteiten sturen mensen die zich men gen tussen de muur krantenle zende menigte om moeilijkhe den te maken en potentiële schrijvers te intimideren. Ze stoken zelfs kinderen op om moeilijkheden te maken, zo beweren de kranten. In een muurkrantserie beweert een „rode gardist" diat iemand pro beerde de lijmpot van zijn moeder te stelen, toen die be zig was met bet aanplakken van muurkranten. De autori teiten zouden ook mensen stu ren naar de huizen en de werkplaatsen van de muur- krantschrijvera om hen te overreden er mee op te hou den. Een van de gebruikte ar gumenten is dat de muurkran ten vertrouwelijke gegevens over China's binnenlandse za ken ter kennis van buitenlan ders brengen. De nieuwe stroom muur kranten is mogelijk een aan wijzing dat de autoriteiten in Peking er moeite mee hebben deze caimipaigne in te perken, nu de muurkranten aanvanke lijk zijn toegelaten. Waarne mers merken echter op dat de nogal sensationele muurkran ten met persoonlijke grieven en beschrijvingen van gebeur tenissen in de provincie zeld zamer zijn geworden en bin nen korte tijd afgescheurd worden. UTRECHT (ANP) De 44-jarige aannemer Anton van V. uit Zeg veld verklaarde gisteren voor de Utrechtse poli tierechter dat het ge boomte ln zijn fraaie tuin zienderogen achter uit ging doordat de honden uit de buurt niet schroomden er regelma tig tegenaan te plassen. Toen op een zondag in maart de pincher van een buurman weer een poot lichtte met de be langen van het groen werd het de aannemer te machtig. Hij schoof het ochtendeitje van zich af, pakte een buks en schoot daarmee de vier voeter het licht uit de ogen. „Ik wilde die hond niet doden, ik wilde hem alleen maar bang maken", hield aannemer Van V. politierechter mr. T. A. W. Sterk voor. Die vond het optreden van de aannemer echter te honds om zo maar over zijn kant te laten gaan en prijsde het schot van Van V. op f 150 boete, waarvan de helft voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar. BUENOS AIRES De Ar gentijnse minister van. arbeid Ricardo Otero is met liart- moeilijkheden in een zieken huis opgenomen. Hij was inge stort bij een bezoek aan het doodsbed van Adelino Romero, vorige week benoemd tot voorzitter van -de confederaci- on generaal de trabajo, 's lands invloedrijkste vakbondsledera- tie. De 51 jaar geworden Rome ro overleed plotseling. Zijn twee onmiddellijke voorgan gers, Jose Alonso en Jose Rue- j ci, kwamen in 1970 en sep-; tember 1973 plotseling op ge- weld'dadige wijze om het Ie-, ven. De 52-jarige minister Otero, is in de hartbewakingskliniek van een ziekenhuis opgeno men. UTRECHT (ANP) Nabij het verkeersplein Oudenrijn is gisteren een vrachtwagen met aanhanger gekanteld. De auto, die -geladen was met pulp, verloor het rechteraehterwiel, raakte aan het slingeren en sloeg om. De vrachtauto van de firma Keijzer uit Zaandam kwam uit de richting Amster dam. De chauffeur H. N. M. Brinkkemper (27) uit Zaan dam is met een gebroken arm naar het Academisch Zieken huis in Utrecht gebracht. Twee jongens van 10 en 14 jaar die meereden liepen lich te verwondingen op, waaraan zij eveneens in het Acade misch Ziekenhuis zijn behan deld. Het ongeval heeft flinke verkeersopstoppingen veroor zaakt voor het verkeer uit de richting Amsterdam, onder meer doordat de lading op de weg terecht kwam. Een tabel wagen heeft een paar uur la ter de vrachtauto van de weg getrokken. (Van onze redactie buitenland NICOSIA Het conflict tussen Griekenland en de re- gering-Makarios heeft zich de Laatste weken toegespitst op de positie van de nationale garde, een 10.000 man sterke Grieks-Cyprische strijdmacht, onder leiding van 650 Griekse officieren. De nationale garde is echter maar één van de vele legertjes en machtsfactoren op dit veel geplaagde Middelland se Zee-eiland Cyprische kranten hebben de afgelopen twee weken ge waarschuwd dat de nationale igarde misschien bezig was met het voorbereiden van een staatsgreep. President Makari- os noemde de nationale garde „een broedplaats van antirege- rings-activiteit en een bevoor- rariingsbron voor de terroristi sche EOKA-B-organisatie" De EOKA, de ondergrondse bewe ging van wijlen generaal Gri- vas, die aansluiting wilde bij Griekenland (Enosis). De re gering van Cyprus eiste van Athene terugtrekking van de Griekse officieren maar de Griekse regering heeft nooit officieel op de Cyprische eisen gereageerd. De bevelhebber van de nati onale garde, luitenant-generaal Gorge Denisis, is afgelopen saterdag in Athene aangeko men voor besprekingen met de Griekse regering en de leger top. In een brief aan de Griekse president Gizikis be schuldigde Makarios Athene van pogingen een eind te ma ken aan het bestaan van een onafhankelijk Cyprus. Hij schreef letterlijk dat hij „meer dan eens het gevoel had gehad dat een hand zich onzichtbaar vanuit Athene uitstrekte in een poging een eind te maken aan mijn menselijk be staan". Eerder al waren de Griekse officieren beschuldigd van het tegenwerken van pogingen om de nationale garde onder con trole van de Cyprische rege ring te brengen, met name wat betreft de selectie van Grieks-Cyprische officieren. Op het ogenblik telt de natio nale garde maar 57 Grieks- Cyprische officieren, de overi gen zijn Grieken. De regering had juist plannen gemaakt om de sterkte van de nationale garde te halveren, waardoor de garde minder afhankelijk zou moeten worden van de Griekse officieren. De minis terraad verkortte de dienst plicht van twee jaar tot 14 maanden, een maatregel die inhield dat een 5.000 dienst plichtigen binnenkort uit de dienst ontslagen zouden wor den. Daardoor zouden tevens zeker 400 van de 650 Griekse officieren overbodig worden. De rol van de nationale gar de heeft de afgelopen tien jaar een dramatische verandering ondergaan. In 1964 vroeg de Cyprische regering de hulp van het Griekse leger voor de bestrijding van dissidente Turks-Cyprioten. Qp een gege ven moment waren er meer dan 10.000 Griekse soldaten op Cyprus ter bestrijding van de Turks-Cyprioten en ter voor koming van een gevreesde Turkse invasie. Zeven jaar ge leden werd deze strijdmacht echter teruggetrokken toen een Turkse landing op Cyprus dreigde. De Turkse Cyprioten hebben na de bloedige botsing van december 1963 hun eigen ver dedigingseenheden gevormd. Nog steeds staan gewapende Turkse schildwachten rondom de Turkse steden en dorpen op Cyprus. De Turkse strijd macht telt tenminste 7.900 manschappen. Turkse school jongens en schoolmeisjes krij gen een militaire opleiding en vertonen zich bij parades met automatische geweren. Na de gevechten tussen (le Griekse en Turkse gemeen schap werden grenslijnen ge trokken en barricades opge richt tussen de woonplaatsen van de beide gemeenschappen. Langs deze zogenaamde „groe ne lijnen" patrouilleren al tien jaar lang militairen van de VN-vredesmacht, die bestaat uit 2.500 manschappen uit En geland, Canada, Ierland, Oos tenrijk, Denemarken, Finland en Zweden, bijgestaan door geüniformeerde politie-eenhe- den uit deze landen. Engeland, de voormalige ko loniale machthebber op Cv prus, bezit op Cyprus nog één leger- en luchtmachtbasis me' een oppervlakte van 99 vier kante mijl, waarover nog steeds de Britse souvereiniteit wordt uitgeoefend. Er zijn 8.0ÖO Britse militairen gestati oneerd. Hun gezinsleden mee gerekend zijn er in totaal meer dan 20.000 Britten op Cyprus. Griekenland en Turkije staan, met Engeland, garant voor de grondwet van Cyprus die in 1960 bij het uitroepen van de republiek werd afge' kondigd. Deze drie landen houden er elk een bataljon op na in kampen bij Nicosia, a's symbool van hun aanwezig heid. De Cyprische regering heeft een para-militaire politie ge- vomd van ten minste 1.000 mare ter bestrijding van de EQKA-guerrilleros, die voor aansluiting bij Griekenland vechten en sinds 1971 er open lijk op uit waren de regermg- Makarios omver te werpen. De politiemacht staat bekend als loyaal aan Makarios. MANCHESTER In de Britse industriesteden Man chester en Birmingham heb ben zich bomexplosies voorge daan. Volgens de politie lijken ze het werk te zijn van het Ierse Republikeinse Leger. Een onbekende, die telefo nisch een persbureau in Bir mingham waarschuwde voor dat de eerste explosie plaats vond, gebruikte een code woord dat in Enigeland al eer der bekend werd na aanslagen van de IRA. Bij de explosie in Manchester raakten twee men sen gewond. Een van hen was Bij het Centraal voor Statistiek weten s| cies wat en hoeveel dt gers van de Nederlands.) vaartsstaat consumeren. Omgerekend per die hoeveelheden nö. I mee. Omgerekend per jaar,) angstaanjagend. Neem die goede oude trouwe t de vaste vriend des hié) we voor igeen kunnen missen. Niet omdat hij ons op de houdt van het dagehji| beuren in eaigen land i buiten, maar ook daarop commentaren g ■we kunnen begrijpen, i we de krant en zijn i tators kerunen als de zak van ons jasje. Wel, diezelfde goede krant, blijkt op de ïej schouwd ook tot de slci welvaartsland te behore de allereerste plaats om krant een overduidelijk goooartikel is, dat na vrijwel waardeloos blijij zijn. Op de tweede plaats a er met de bereiding van) tenpapier nogal wat gemoeid zijn. Echte bomen, élke op deze wijze min ofj van onschatbare waarde J vraag doet zich dan ookl hoeveel bomen er nodig) voor het maken van ons f tenpapier. Wel volgens CBS is di;) per abonnee, per jaar i le, volwassen boom. Dat is dus nogal wi wil zeggen dat al die i boom die dagelijks doorl brievenbus geschoven wl op 30 december tezamen) hele boom vormen, kend op een mensenl volgens het Nederlands g dólde van 75'jaar word! dan 75 bomen per gedurende een leven, waar een heel bos, dat c ferd wordt aan onze naar nieuws, cc: .'.me: strips en niet te verget») vertenties. Een honger die voort in welvaartsland ais vaardigd wordt gezien, desondanks te denken Milieubewuste krantei stellen zich dan ooi; meer de vraag hoe ze honger naar gedruk' kunnen rijmen met huil voor het leven op aarde f daag maar vooral ook i Ze hebben daar een antwoord op gevende dat is dan: alle krantel zorgvuldig mogelijk a| schoon mogelijk bewaren,) pelen, bij elkaar bomden e de een of andere niani«| iemand die oud papier o toe doen komen. Dat wordt gemak! naarmate de prijzen vail papier stijgen, want voorij gaat de zon op maar ■geen mens meier oude I op. Sedert de papierprijzeil oud papier echter evenf stijgen als de waarde vej gulden daalt, is er geen i Kranten vuiltje meer aai) lucht. Wie wil, die kan zijn(( kranten kwijt op een waar ze in aanmerking 1 voor recycling oftewel tól nieuw verwerken tot t Daarmee redden we dan^ isiwaar met een hele per jaar maar op z'n mins) halve boord per jaar, otjf 33 bomen op een mem tijd en dat is de moeite Maar met dat terugbe® van oud papier zijn we« niet. We zullen op den j heel bewust tevreden zijn met paipier dan wit, mindier stevig, mooi is dan papier dat i tend van houtpudp worfj maakt. Want hoe je de f ook weradt of keert: cling-papier is slechter I kwaliteit dan gloednieutl pier, maar beter voor het lieu. 4 De laatste buitenlandse verslaggever die een gesprek had met Makarios vorige week, was de Nederlander Ab Courant, die overigens door het Griekse regime uit Griekenland is uitgewezen. I m Aangemoedigd door een 1 lidor door de Pyreneeen. SAINT LARY SOUL. haal ik misschien nog et hoog in de Pyreneën, za overwinning de teleursi verschrikkelijk slechte Nu bijna een week latei voelde ik mij geweldig, ne col is, ging het eigenl kracht blijft, val ik nog Raymond Poulidor heef geprobeerd, zoals ook I Neste eu Pollentier duidi aanvalsdriften hebben gel en dat maakte hem tot groot winnaar van een el waarin de zwakkeren urenlang hebben kunnen teren in de vredelleveni van hen die als mach worden beschouwd. Vl niemand durfde risico te men en tekenend voor d die in een niet te ver ver door de ware klimmers sijn gebruikt voor een ma ge aanval, was dat Gui op de twee eerste cols voor het peloton uitdra Perurena. leider in het klassement dank zij de hem veroverde punten o cols van de vierde cate kwam op de eerste drie sen als aanvoerder van veld boven. Van het mc echter dat de sterken werkelijk in de strijd go< werd Perurena een vle lamme adelaar, die in de fase bijna een half uur i prijsgeven De angst om te ver* overheerste weer. Later, later, zal Lopez Carril ka vertellen dat hij in een v ronden van Frankrijk Merckx heeft gewonnen tweede is geëindigd. Merckx zal nog altijd herinnering een grote maar niemand zal zich nog voor de geest kunne len van Vicente Lopez Sn de meeste Spaanse va: etappes uit de Ronde var heeft gewacht en gewac pas op het allerlaatste m zijn aanval heeft ingezet. Een aanval, mede gec zijn klimvaarddige equipe, had hem, mis maar voor kort, aan d van het klassement k brengen, want de 15e we van de ronde was een s voor Merckx. Maar Lope: ril viel pas kort voor d< 'komst aan. Waarom? WASHINGTON (AFP)J Volgens een gisteren i~" Amerikaanse federale che gepubliceerd rapl het aantal misdaden Verenigde Staten in het e trimester van 1974 met tien procent toegenomen-, Deze toeneming di'.a voegt bij de stijging "''a procent in die laatste maanden van vorig J3" staat in tegenstelling bi# daling in de criminal^® 4 procent over het gehe-i 1972. Afneming var de daad was toen al zeventi® niet voorgekomen. SAINT LARY SOU) De uitslag van de ze: etappe, over een afstan 209 kilometer door de neeèn van Seo de Urge Saint Lary Soulan, is als 1. Poulidor (Fr., Caput) 53 minuten en 29 sec on Lopez-Carril (9p., Vel< 41 seconden, 2 Pol (Belg, Schotre) 1,02, 4. (Fr.. Caput) op 1.1 Merckx (Belg, Altoan 149, 6. Panizza (It. Cl op 2.05, 7. Pingeon (Fr, bie) op 2.34, 8. Romer Lapefoie) op 3,31, 9. (Fr., Caput) op 3.45, 1 Neste (Belg, Stabünsl 3.48, 11. Aja (Sp. Vel 3.52, 12. Martinez (Fr bliinsld) op 4.22. 13. (Sp. Morenol op 6.: Agostinho (Port. De Mi 6.32, 15, Janssens (Belg ni) op 6.54 16. Delisle Plaud) op 7.17, 17. Las Velez) op 7.25, 18. I (Fr. De Muer) op 7. Laibourdette (Fr. De M' 7.55, 20. Van Sprinigal Van Vaerenbergh) od DanguiUaume CFr.. P1p 8 34. '22 Cafep' F- ki) op 9.09, 24. Den I i k

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 8