STRANDSEIZOEN TOT NU TOE TELEURSTELLING Ht najaar voor tweede keer in Zeeland GEZONDHEIDSMARKT IN MIDDELBURG Vakantie vieren in restaurants is in trek Borselese kinderen in Huijbergen KALVEREN STIERVEN DOOR INFECTIE Middelburg krijgt nu gewone sporthal Uitslagen van (Onstandvastig schietingen Oostburg tikt vrouw van drenkeling op de vingers Goed geld voor morellen Minimum- veilingpr ijs- voor peren en appelen omhoog Politie pakt nog twee mannen op stad ■Schepelingen swemmend terug naar le Aviclsjaur NA INBRAKEN IN HULST EN OMGEVING Geen Ballonsporthal meer Dinsdag 16 juli 1974 GOES KRABBENDUKl I i juli Prijsbericht: recte inganig is voor aanvoel 'ijgegeven: Yellow Trans» nt, sortering 85-70, 70 i op. Stark Earliest (^51 jldoende gekleurd) sarterml i-60, 60-70 70 mm. en 0n| etto inhoud 3-4 kist 15 w'l uto 18 Vi kg. Zure morellen'jl II (ontsteeid) aanvoeral oor 16.30 uur. Gewone veiling per do»! .edgauntlet I 104-130, II 3; I rambozen IIX 80-85, LoganJ assen II 55-61, Rode bessegI X 48-57, Kruisbessen I 41 jl 3-35. Per kg., Redigauntl»! [X 354, Rode bessen IIX )9, Markiezen I en II arikse zwarte I en II 250 1 ledelfinger I en II 430, II roen: per stuk: Krop.1 a I 23, II 6-17, Komkommen! 8-39, Bloemkool 4 per kr. 60.| 1, 6 per kr. 42-59, 8 per 1q[ 3-29, afw. 22-24. Per bt«i roten 9-47, Uien 7-34, Worts! en 21-45. Per kg: Aardappel en bonken 26-31, grote 18-j Irielinigen 14, kriel 17-18, Rj| arber I 37. Spitskool 82, Gil kool 64-73, Rode kool 61.1 5, Snijbonen I 350-430, II 33(1 rom 110-220, Dubb. pr. bonetl 1 400-420, Andijvie 12-26, (j'j,| middel 48, ongesort eerd 1, Waspeen 36-39. SpinaaJ 3. Tomaten AI 79-82, B 81 cl 4, kroten 36-39. GRUBBENVORST, 15 jgJ Centraal Verkoopkanten I Champiignonprijzen: fijn 31l| lijn C 303, middel 292, middtjl Z 284, 4 kg 260, kruis fijn 277,1 :ruis grof 214, 4 kg 215, II U|'l kg 210, III A 150, 4 kg 13(1 II B 4 kg 156, afwijkend 4 bi 9. 1 KAPELLE, 15 juli Voor-I verkoop zure morellen ontj steeld: I-II 178-184, aanbod ;on, Frambozen in doosjes vsjl 250 gram: I 3®5, napluk industrie-export aanvoer napluk 381, II 116, Schöntl mann aanvoer I 3854311 frambozen tubs industrie 11(1 Rode bessen: in 2 kg. krat ;l kg: I 204-222, IIX 193-212,11 .39-157, iin 5 kg. krat per kfj IIX 156, II 108, in dozen vul 500 gram p.d.: I 121, IIX 114.1 121, in doosjes van 250 graitl p.d.: I 49-58, II 27-44, rondomiil 2 kg. krat p. kg.: I 157, zwartil bessen I-II 204-240, aardbei:! p. doosje van 250 gram: I 10l[ 138, II 75, kruisbessen p. doos-I je van 250 gram: I 19-46, J doos van 500 gram: I 43, II j;l p. kg.: I 71, II 36. logarnbessal p. doosje van 250 gram: I lt| kasbramen p. doosje van gram: I 167, zure morellen Dl 128. Appelen: stark earliestl I 60-70, 107. Kaspruimen: Onti-I rio I 250-280, II 110, fabnei| 68, Aardappelen: grote 16-2 driel. 15-17, kriel 9-19. Bloea-I kool 22-72 Bosuien 25-28, M en p.kg.: 33, Andijvie k| Dubb. prins, bonen 310-350. TERNEUZEN, 15 juli -I Bloemkool per stuk A 50-5i.| A II 30-59 B 26-30, B H 2l| afwijkend 22, Groene kom-f kommers 18-25. Kroten 33 bs., Uien 16-24, Aardappels! kg: eerstelingen grote 22, krall 22, Doré grote 25-27, kriel ii| Kroten 39-40. Prei 61-68. sessebonen van ko-ude groni| 200-329, Kas-prinsessebonen I" 150-273. Prelude 328, Rabartel 32, Tuinbonen 25-35, Tomatel A 57-76. B 71-75, C 51-531 Rode koor 19-26. Kassnijboneil II 180, Uien IT 144. [(Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Tot nu I toe verloopt het seizoen een I beetje teleurstellend. Het zou I toch zo moeten zijn dat in de I touwvakantie alles bezet is, I het tegendeel is helaas hei ge* val". Dit zei gisteren provinci- taal VVV-directeur J de Regt. IJian de kust, de kop van Schouwen en het randje van I Walcheren zitten de campings I vol In Zeeuwsch-Vlaanderen Izijii niet alle terreinen bezet I en wat verder vati de kust in I Zeeland is nog heel wat ruim- te op de campings", aldus de ieer De Regt. De grote stoot die men afge- lopen weekeinde verwachtte is niet gekomen. „Er is geen sprake van een piek geweest, alles is geleidelijk volgelopen. De VW-kantoren in Middel burg en Vlissingen, anders tij dens de bouwvakken zeer druk in de weer, hebben het zaterdaig niet druk gehad", al dus de heer De Regt. In Vlis singen heeft men zelfs 200 re serveringen minder gemaakt dan in de overeenkomstige week vorig jaar. De heer De Regt zag twee oorzaken voor de slechte op komst van de vakantiegangers. Ten eerste moeten de vakan ties in Nord-Rheinland-West- falen nog beginnen en dit ge bied is een groot leverancier van vakantiegangers en ten tweede het slechte weer. „Het weer is kapot en eerstkomen de dagen zie ik daar geen verbetering in. Mensen die niet reserveren maar echt gaan kamperen blijven nu thuis en komen niet naar Zee land. Als het weer omslaat verwacht ik een grotere toe loop, ook vanuit West-Brabant, waai- men van oudsher rich ting Zeeland trekt". De afloop van het seizoen wordt door de heer De Regt niet zo somber ingezien. „Dit seizoen zal lan ger uitlopen, mede door die Duitse vakanties die tot 7 sep tember duren". „Het is nu een beetje droe vig", aldus de heer Dop van de Vlissinigse WV, waar re serveringen voor geheel Zee land gemaakt worden. „In ho tels en pensions is nog plaats en er zijn zelfs in dit hoogsei zoen nog huisjes vrij". De WV Sluis, waar dikwijls een toeloop van vakantiegangers plaatsvindt, die te elfder ure slaapplaats willen hebben, is het afgelopen weekeinde op merkelijk rustig geweest en een campinghouder uit Nieuw- vliet sprak van een „slecht seizoen". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Dit najaar zal in Middelburg een gezond heidsmarkt worden gehouden. Deze gezondheidsmarkt wordt ge organiseerd door de „Stichting Het Zeeuwse Kruis", waarin de bestaande kruisverenigingen samenwerken. Het zal dan voor de toeede keer in de Zeeuwse historie zijn, dat er een gezondheids- narkt plaats vindt. Gezondheidsvoorlichting en gezondheidsopvoeding, dat staat centraal op de gezond heidsmarkt. De Zeeuwse kruisverenigingen hebben een dergelijke markt al eens geor ganiseerd in 1972 in Kapelle- Biezelinge- „Dat was voor ons het eerste experiment", vertel de ons desgevraagd zr. Renke- ma, een der organisators. Voor de kruisverenigingen was het belangrijk te weten of de vorm van een gezondheids- markt de goede manier is om voorlichting te geven. Uit de gehouden evaluatie van het gebeuren in Kapelle-Biezelin- ge is volgens zr. Renkema wel gebleken dat deze voorlich- tingswijze aanslaat. De gemeenteraad van Mid- Jelburg heeft gisteren haar nedewerkmg aan de gezond- leidsmarkt gegeven door een ubsidie te verlenen van t 8000. De totale kosten wor den geraamd op f 11.000. I (Van onze correspondent) TERNEUZEN Van het I Zweedse vrachtschip Avids- Ijaur dat in de Zevenaarhaven te Terneuzen pijpaarde laadt, zijn zeven opvarenden in de acht van zondag op maandag op en wat vreemde manier ,aar. boord gekomen. Ze waren zondagnamiddag per boot. aan de wal gebracht len zij 's nachts terugkeerde as er geen boot om hen naar hun schip, dat een eind van de wal ligt, te brengen. Ze beslo- :n toen maar goed te gaan jreTmen. Toen zij eenmaal let hip hadden bereikt kon den zi: 'via de gang-way aan ponrrf komen, éen van hen pro- ieerde het langs de tros maar Halverwege tuimelde hij weer 'in het kanaal. Ook hij kwamj tenslotte behouden aanl noord. LUTORALLY CLINGE Onder auspiciën an de rallyclab "De Vosserij- ders" uit Hulst wordt ter gele- ;enheid van de kermis in I CHnse op 20 juli een autorally en nuzzelrit gehouden. I Men kan zich op de dag van [de ritten inschrijven in café gronsveld, Gravenstraat 278 in Clinge van 13.00 tot 14,00 uiur. (Van een onzer v< GRAAUW Aan de zot' dagschieting op twee wipp® gehouden bij V. de Caluwt namen 43 schutters deel. Uit' slag: Op wip één: hoge vogel A. Lauwereys uit Hulst: eers» zijvogel: J- Voet uit Hutó tweède zijvogel: A. Roels c' Graauw; grootste aantal C. Koole uit Zandberg. wip twee: hoge vogel: P- Koster uit St. Jansteen; eerstel en tweede zijvogel: R. ^ef| schuren uit Graauw; grootste! aantal (4): G. Reyns u;J Graauw. NOORDSTRAAT Aan, zondagschieting, gehouden A. Menheere, namen 47 schut' ters deel. Uitslag: hoge v°8j P. van Goethem uit Noo'"' straat; eerste zijvogel: A. mijn uit Ossenisse; tweede w vogel: Th. Asselman uit Gr0t' nendijk; extra hoge v0Sf' mevr. Neve uit Kloosterzano'' grootste aantal (7): A. Poorter uit Walsoorden. RAPENBURG Aan kermisscheiding gehouden <J twee wippen bij J. Vern® men, namen 50 schutters de Uitslag- Op wip één; hoge gel: F. van Kruyssen Kloosterzande; eerste zijvOE; K. van Gassen uit Hengstdu tweede zijvogel: A. Mahu u Lamswaarde: extra hoge gel: P. Boogaert uit WiJc"; (Gld); grootste aantal van Dijk uit Vogelwaarde w wip twee: hoge vogel: K Gassen uit Hengstdijk; een zijvogel: H. van WaterseM uit Hengstdijk; tweede a> j gel: R. van Esbroeck L Lam«\vaarde: grootste aa(L (5)- J. Boogaert uit Kltw zonde. Vooruitzichten voor woens. dag en donderdag opgesteld "oor het KNMI op maandag [om 18.00 uur. Koel en on- itandvastig. Weersvooruitzich ten in cijfers gemiddeld over Tiederland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0-8. Min [temp.: omstreeks 12 graden, dax. temp.: omstreeks 18 gra- ien. Kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel "koog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0-8. Min ■emp.: omstreeks 11 graden 'Jax. temp.: omstreeks 18 gra ten. Kans op een droge perio- de van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel iroog etmaal: 50 procent. Morgen, woensdag 17 juli [Bergen op Zoom 1.08 en 13.46 Hansweert 0.32 en 19.07 ITerneuzen 12.32 ■Vlissingen 12.04 Wemeldinge 0.58 en 13.36 Hoe één en ander precies zal worden opgezet in Middel burg, is nog niet rond. De kruisverenigingen hebben ech ter in principe besloten de ge zondheidsmarkt te organise ren. De markt zal daarbij aan sluiten op het periodieke röntgenologisehe bevolkingson derzoek in Middelburg. De ge zondheidsmarkt zal worden gehouden van 28 oktober tot en met 8 november in het ontmoetingscentrum aan de Vrijlandstraat te Middel burg. Waarschijnlijk zal worden gewerkt met kraampjes waar in informatiemateriaal ligt over allerlei zaken betreffende de menselijke gezondheid. Verder zal worden geatten deerd op voorlichtingsmoge- lijkheden. Dit onder meer op het gebied van de voeding, bewegingsacties, anti-rook propaganda, geslachtsziekten, baarmoederhalskanker en het voorkomen dan wel behande len van onverwacht optreden de hartfunctiestoornissen. De kruisverenigingen zullen verder zorg dragen voor de verdere opvang van vragen, welke bij bezoekers van de gezondheidsmarkt naderhand mochten opkomen- Aan de ge zondheidsmarkt zal overigens door vele instellingen en in stanties worden meegewerkt. Zo onder meer door de huis houdelijke voorlichting ten plattelande, de Nederlandse Hartstichting, de vrouwenor ganisaties en de dienst tbc- be strijding. De gemeente Middelburg gaat overigens ook haar eigen personeel in de gelegenheid stellen deel te nemen aan een onderzoek naar hart- en vaat ziekten. Ambtenaren tussen de 40 en 65 jaar kunnen hieraan deelnemen op vrijwillige ba sis. Het onderzoek wordt uit gevoerd door het Centraal Me disch Bureau in Den Haag. 9 Een boekhandelaar maakte van de nood een deugd: hij ging paraplu's verkopen. (vervolg van pag. 1) Wanneer de weersomstan digheden het mannelijk deel van de bevolking tot ledig heid doemen, plegen de man nen namelijk een flesje (en ook wel eens twee flesjes) extra te nemen om de tijd op een vrij plezierige manier door te komen. Volgens onze zegslieden is bovengenoemd effect vooral tijdens de mas sale bouwvakvakantie duide lijk merkbaar. Tot voor enkele jaren had het vakantievierend pu bliek nog een soort drempel vrees voor de betere restau rants. Die vrees bl-ijkt voor een g,-oot deel verdwenen te zijn. Zowel in Zeeland als in Brafbant kan men de laatste dagen de gegadigden voor een etentje nauwelijks ver werken. Het bezoek blijkt zich ook niet te beperken tot de feitelijke lunon- en diner tijden. De toeloop gaat de hele dag door. De prijs voor inventiviteit tijdens deze regenachtige da gen mag overigens worden toegekend aan een boekhan delaar in Breda- die zijn as sortiment niet uitbreidde met d-e herdrukj es van Havank. maar met een sortering mo dieuze paraplu's tegen een redelijk prijsje. Slecht weer goed voor U. Dat zou de nieuwe slogan kunnen zijn voor de stedelij ke middenstand. Een slogan die "bij de vakantieganger van dit moment echter wel Wttere gevoelens tevoor schijn zou roepen. (Van onze correspondent! KAPELLE Bij de veiling in Kapelle-Biezelinge zijn maandagmiddag goede prijzen betaald voor de morellen in de voorverkoop. Er was een aan bod van 70.000 tot 80.000 kg. van deze kersen en ze werden verkocht tegen prijzen van f 1,83 en f 1,84 per kg. en eeD prijs van f 1,78 per kg. voor een deel van de opgave waar van niet zeker is of bet er zal komen. Kopers waren de fabrieken die ze verwerken in blik of glas op sap. De prijs die werd besteed is voor de telers goed lonend. Er hangt dit jaar een beste oogst aan de bomen. Het vorig jaar bedroeg de aanvoer van deze kersen bij de veiling in Kapelle slechts 8 ton zodat er nu tien keer zoveel geoogst zullen worden indien de weers omstandigheden redelijk blij ven. De kersen kunnen name lijk niet tegen veel regen in d<e oogsttijd. De telers hebben veel last van de spreeuwen die het hebben voorzien op de rijpen de vruchten. Met alle mogelij ke middelen wordt dan ook getracht deze te verjagen waterstanden Konstanz 429 (pl. 2), Rhein- I telden 298 (pl. 25), Straats burg 278 (pl. 13), Plittersdorf 43 (pl. 7), Maxau 494 (onv.), floehingen 133 (pl. 2), Mann- heim 323 (pl. 5), Steinbach .«9 (-9), Mahra 323 (pl. 3), Hingen 191 (pl. 2), Kaub 235 <Pl- 2), Trier 242 (-4), Ko blenz 246 (pl. 5), Keulen 206 (Pl- 8), Ruhrort 360 (pl 5), 1 toobith 975 (-3). Pannerdense Kop 942 (-2), Nijmegen 771 (- »>- IJsselkop 860 (pl. 1), Eef- de IJsse] 390 (-6), Deventer i 4bj (-5), Monsin 5468 (-22), I iiC?T ?ren 3882 (-44). Belfeld •104 (pl. 15), Grave ben. de Sluis 300 (-3). De minste wa- fSMiepten: Spijk-St.-Andries (Van onze correspondent) GOES De mininvumvei- lingprijs voor appelen en pe ren is voor het komende sei zoen vastgesteld op 20 cent per kg voor de meeste appel rassen. Een urtzondering geldt voor enkele rode rassen waar voor een minimumprijs geldt van 15 oent per kg. Wanneer voor consumptie deze prijs niet betaald kan worden, mag enkel nog wor den verkocht voor industriële verwerking. Wanneer er een E.E.G.-interventieregeling is, geldt voor de industrie als mi nimumprijs deze E.E.G.-inter- ventieprijs, is deze regeling er nog niet dan geldt voor de fabriek een ophoudprijs van 7,5 cent per kg. Het vorig jaar was de ophoudprijs voor appe len op de Nederlandse veilin gen 16 cent per kg en voor de rode rassen 10 cent. Voor de industrie gold toen een mini mumprijs van 6 cent per kg. Al eng veel jaren stond de minimumprijs op hetzelfde ni veau. Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft nu echter besloten tot een aanpassing. Voor peren wordt de op houdprijs voor consumptie 10 cent per kig. Dat was tot nu toe 6 cent. Voor de fabriek wordt de minimumprijs 8 cent, dat was 3 cent. Voor de financiering van af zet- en reclame-activiteiten van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen zal dit seizoen 20 cent per 100 kg. aan heffing worden ingehou den over alle aangevoerde ap pelen en peren. Het vorig sei zoen was dat 10 cent per 100 kg. De nieuwe regeling gaat in op 22 juli. gerustellende mededelingen van directeur Tesink van de gezondheidsdienst voor dieren in Goes. (Van een onzer verslaggevers) HU1JBERGEN Deze week is de tweede groep kinderen uit de gemeente Borsele in Huijbergen aangekomen voor 'n kampeerva-kantie. Dit vakan tie-evenement is georganiseerd door de stichting opbouw west-Zuid-Beveland in samen werking met de stichting ka tholiek jeugdwerk Zeeland. „De kinderen vermaken zich opperbest", aldus de heer C. van Woerkom, opbouwwerker van de west-Zuid-Be velandse stichting die een van de lei ders van de kampen is. De kinderen komen van de lagere scholen van Borsele. Het ver voer naar Huijbergen wordt door de ouders zelf verzorgd. Het kamp is opgeslagen mid den in de bossen vlakbij de Belgische grens. Er worden onder meer speurtochten ge houden en droppings. Wegens de grote belangstelling heeft men het aantal gegadigden voor deze kampeervakantie in drie groepen moeten splitsen Volgende week komt de laat ste groep aan zijn trekken. Op de foto leden van de groep die vorige week in de bossen van Huijbergen vertoefde. (Van een onzer verslaggevers! HULST - ANTWERPEN Dt Antwerpse rijkswacht, die afgelopen vrijdag op aanwij zing van de rijkspolitie in Hulst een bende wist op te rollen, waarvan vast stond dat zij gedurende de laatste twee tot drie maanden met twijfel achtig succes had geopereerd in Hulst en omgeving, heeft niet zoals eerder gemeld vier mannen aangehouden, maar zes. Behalve de in België woonachtige Nederlander F. B. van H., werden ook nog de Antwerpenaren L. de G., R. L. de W.. E. B., W. R.. en V. P gearresteerd. De zeven verdachten hebben tussen de twintig en dertig inbraken bekend, de meeste gepleegd in bedrijven, waar onder Neckermann n.v. in Sint-Jansteen (tweemaal), en m winkels (diverse seksboe- ticks in Hulst). De gestolen waar bestaande uit stereo- en fotoapparatuur, filmprojec tors pornofilms, textiel en si garetten heeft een geschatte totale waarde van enkele tien duizenden guldens. De goederen werden terug gevonden in de Antwerpse woning van L. de G. Een huis zoeking had aanvankelijk geen resultaat. Pas later vond men een vernuftig aangebracht pa neel. waarachter de spullen opgeslagen waren. Het huis van De G. kon worden gevonden omdat het kc-nteken van de auto, waarin drie verdachten wisten te ont snappen, nadat zij bij hun laatste inhraak bij Necker mann in de nacht van donder dag op vrijdag, werden be trapt. door een vroege visser was genoteerd. De G. ontkende eerst iets te maken te hebben met de in braak. Hij vertelde de politie dat zijn auto gestolen was. Toen de rijkswacht echter bleef „aandringen", sloeg d-e man door en beken-de vrijwel alle door de bende gepleegde diefstallen. Van alle inbraken, werd er slechts één in België gepleegd en wel in een supermarkt. Daar maakte de bende een hoeveelheid sigaretten buit. Van de hele groep bevindt zich alleen de 27-jarige Ant werpenaar M. B. in handen van de Nederlandse politie. Hij werd bij de laatste in braak in de kraag gepakt. Het is nog niet bekend welke pro cedure zal worden g evolgd. De kans dat M. B. aan de Belgi sche justitie wordt overgedra gen en samen met zijn „colle ga's" in Antwerpen terecht zal staan, wordt groot geacht. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland te Goes heeft gisteren met zekerheid de oorzaak kunnen vaststellen van de kalverensterfte bij veehouder A. de Jonge in Sinoutskerke. Zoals wij reeds eerder meldden, vond de heer De Jonge binnen 9 dagen 8 kalveren dood in ziin wei aan de Noordhoekweg. De doodsoorzaak is de in deze streken zeldzaam voorkomen de infectieziekte boutvuur. „Ik ben nu al 17 jaar directeur van de dienst in Zeeland maar ik ben boutvu-ur hier nog nooit tegengekomen", aldus verklaarde gisteren dr. J. Te sink. directeur van de gezond heidsdienst voor dieren, in Zee land te Goes. Hij verklaarde dat er twee mogelijkheden waren voor de doodsoorzaak van de kalveren. Dat was in derdaad het feit. dat in de naastgelegen boomgaard on langs met zwaar vergif was gespoten. „Maar dan zou er toch heel wat overgewaaid moeten zijn, willen de kalvp- ren daaraan dood kunnen gaan", aldus dr. Tesink. De dienst onderzocht daarom oox de andere mogelijkheid. Deze werd ingegeven door het feit, dat het weiland van de heer De Jonge midden in het ru1!- verkavelingsgebied De Poel ligt. De gronden daar zijn ge heel omgekrauwd. De dienst naim daarom ook grasimonstprs. Mede ook door klinisch onder zoek van nog twee zieke le vende beesten, kwam boutvuur vast te staan als onomstote lijke oorzaak. Boutvuur is een bacterieinfectie. Deze bacte riën kunnen wel vijftig jaar in de grond zitten en gevaarlijk blijven. Wanneer de grond dan omgehaald wordt, komen ze naar boven en de beesten eten gras met zandkluiten.In het li chaam planten de bacteriën zich dan weer voort en ver oorzaken onder meer spierin- fecties. De gezondheisdienst voor dieren heeft niu geen zor gen meer, om-dat ze de oor zaak van de sterfte kent. Alle dieren moeten nu worden in geënt. De entstof, welke hier voor bestaat, is voor honderd procent gegarandeerd. De dienst raadt overigens alle veehouders in De Poel aan hun beesten te laten inenten Veehouder De Jonge moet zijn beesten nog laten behandelen en ook laten inenten. „Er is geen enkele reden meer voor paniek", verklaarde dr. Te sink. „Er kan in de verdere toekomst gerust vee gehouden worden in De Poel. De zieke dieren van veehouder De Jon ge kunnen over een paar we ken weer terug in de wei. We moeten alleen even de j-uiste maatregelen nemen", aldus de (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „De ge meente stelt alles in het werk om de stranden zo goed moge lijk te bewaken, maar dan mag worden verwacht dat ook de recreanten de nodige zorg vuldigheid in acht nemen. Dat is hier bepaald niet ge beurd". Dit schrijft het college van B. en W. van Oostburg in antwoord op een brief van mevrouw M. van D. uit Dor drecht. Zij had in die brief gevraagd om een uitbreiding van de strandwacht, omdat op 17 juni haar man bijna was verdronken toen het bootje waarmee hij en een kennis uit Nieuw vliet aan het garnalen vissen waren, was omgesla gen. De redding uiteindelijk door een boot van de Konink lijke Zuidhollandse Maat schappij tot het redden van Drenkelingen liet geruime tijd o-p zich wachten. Volgens mevrouw Van D. was dit on der meer te wijten aan het feit dat in die periode de otrandposten nog niet perma nent bezet waren. In het antwoord van B. en W. wordt onder meer geschreven dat in juni het strandbezoek nog gering is, en alleen tijdens de weekeinden de strandpos- ter. bemand zijn. Ook wordt ingegaan op de oorzaak van het ongeluk. „Voligens de schipper van de reddingsboot was het onverantwoord met een dergelijk licht vaartuig zo ver in zee te gaan, zeker met ruw weer", aldus het Oost- burgse college. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De bal lonsporthal op het sportcom plex Voorborch te Middelburg oelioort voorgoed tot het ver leden. Na twee keer binnen tamelijke korte tijd door storm te ziin verwoest, besloot de gemeenteraad van Middel burg gisteren niet nog eens voor de derde keer een ballon sporthal op te zetten, maar over te gaan tot de bouw van een conventionele sporthal. De ballonsporthal te Middel burg werd voor de eerste keer uoor storm verwoest in april vorig jaar. Dat was enkele maanden na de ingebruikna me In november vorig jaar werd de ballonsporthal op nieuw opgericht. De gemeen teraad van Middelburg stelde toen namelijk dat de eerdere investering in de hal voor een groot gedeelte was geschiedt in de fundering, de vloer en ae technische apparatuur. Maar in januari van dit jaar werd de ballonsporthal op nieuw door een storm zwaar beschadigd. De gemeente heeft toen de lei .gelijkheid onderzocht een eenvoudige permanente sport hal ter plaatse te bouwen en daarbij zoveel mogelijk de be staande voorzieningen van de ballonsporthal te gebruiken. Met name wil men de reeds bestaande fundering benutten. Daarop komt nu een staalcon structie. Deze wordt opgevuld niet metselwerk tot twee-en- eenhalve meter hoog waarop dan et.ernietgolfplat.en komen. De hal wordt speelvrii acht meter hoog. Met de nieuwe hal is een bedrag gemoeid van bijna ze ven ton. Daarover werden gis teren door de raadsleden en kele vragen gesteld. Maar uit de antwoorden bleek, dat eer der genoemde bedragen van viei tot vier en een halve ton gewoon te laag waren geble ken uit de gemaakte bereke ningen. De gemeente Middel burg krijgt voor dit project overigens twee ton D.ACW- subsidie. Op 1 augustus wordt met de bouw begonnen. De balkmsporthal was wel verzekerd en de schade is door de verzekering uitbe taald. Maar ook de verzeke ringsmaatschappij vond het na twee beer welletjes en wilde de ballonsporthal niet nog maals vezekeren. Ter sprake kwam in de Middelburgse gemeenteraad ook de binnenstadsvernieu wing. Gevraagd werd onder ineer waarom burgemeester en wethouders het voorstel van de welzijnsraad had afgewe zen. dat een inspraakmodel voor de bevolking inhield. Ge antwoord werd, dat de bevol king inspraak zou krijgen, dat met de welzijnsraad ook over leg zou worden gevoerd, maar dat het college op dit moment, met het gehele proces van stadsvernieuwing geen pas op de plaats wilde maken. Men wilde doorgaan en had daarom het voorgestelde onderzoek niet overgenomen. De raad stemde in met de bouw van 40 bel aarden wonin gen in de woningsector in de binnenstad van Middelburg. Deze woningen gaan f 120.- per maand aan huur doen. De ze lage prijs verbaasde som mige raadsleden. Uit rapporten bleek dat de geluidsisolatie van deze woningen matig zou zijn. De raad gaf het college te verstaan ervoor te zorgen dat in de toekomst de kwalifi- katie „matig" wat betreft ge luidsisolatie in wo ningen zou worden omgezet in de kwalifi- katie „goed". DISCOAVOND IN BAARLAND (Van een onzer verslaggevers) BAARLAND Woensdaga vond 17 juli wordt op camping Scheldeoord te Baarland een discoavond gehouden. Deze avond wordt georganiseerd door het „Recreatieteam Scheldeoord". Op vrijdag 19 juli is er op ie camping Scheldeoord te Baarland een bingoavond. x

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3